Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#124851) Mikulásbá válasza Ravenloft (#124849) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Hidd el,elég lesz.Nekem is ilyen gépem van,már 2-szer írtam ki eladásra,de töröltem,egyelőre marad,ennyiért ilyesmi gép 600 ezer körül van most.

(#124852) Bkrisz9 válasza Ravenloft (#124849) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Ezt soha senki nem fogja tudni neked megmondani. Ilyen alapon soha nem fogsz gépet venni. Ha ez az igény akkor a legerősebbet meg kell venni amire van pénz aztán bírja amég bírja, nem tudsz jobbat.

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#124853) Bkrisz9 válasza Bkrisz9 (#124852) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Lejárt a szerkesztés mire megtaláltam a linket, bocsi.

Dell Inspiron 5567-ről tudni-e már valamit? Egy kis cég tulajának kellene. Általános irodai gépnek illetve néha kis tervezésre, hordozva lenne de nem téglát dobálnának rá csupán 1-2 tervet átnéznének tehát semmi extra amihez egy 8570w kellene. A Keret 250-260.000 ft, lehetőleg valami újabb i5,i7 (U-s is jó),8GB RAM, 256-os SSD és 15,6" meg IPS jó lenne de szerintem ez már cinkes a keretben. Használt számlával játszik de csak ha legalább 2 év gyártói garancia van még rá. Egyéb ötleteket szívesen fogadok! :) Köszi!

[ Szerkesztve ]

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#124854) konkolyz válasza hallador (#124847) üzenetére


konkolyz
tag

Köszönöm

(#124855) Xero válasza hallador (#124845) üzenetére


Xero
nagyúr

Ty de az újabb vonalas EB-ért nem rajongok (használtam másodgépnek régebbi modelleket), a ZBook pedig egyszerűen overkill és kicsit bulky.

(#124856) Khelben válasza Xero (#124855) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nézd meg a Zbook 14-et, külső méretei megegyeznek a 840-nel, csak stabilabb, strapabíróbb. És olcsóbb is, mint a 15-ösök.

(#124857) Ravenloft válasza Mikulásbá (#124851) üzenetére


Ravenloft
tag

Akkor lehet ez lesz a befutó. :)

(#124858) Ravenloft válasza Bkrisz9 (#124852) üzenetére


Ravenloft
tag

Igen, ebben van igazság.

(#124859) Zsotyi


Zsotyi
csendes tag

Valószínűleg lassan ban-t fogok kapni, mert harmadjára kérem a segítségeteket, de eddig vásárlási tanácson kívül (évente vegyünk és adjunk el notebook-ot, mert az jobban megéri) mást nem kaptam:

Lehetőleg minél előbb szeretne a haverom egy teljesen új notebook-ot venni, 380.000 HUF +/- 50.000 HUFért.
Elsősorban filmnézésre, netezésre használná, de szeret játszani is (főleg FPS-ekkel), ezért jó lenne, ha egy izmosabb VGA lenne benne, hogy tudjon az újabb játékokkal (Mafia 3, BF 1, Mass Effect Andromeda) játszani.
A 15,6 hüvelyket preferálja, de lehet 17 is. Fényes IPS kijelzőt szeretne, a felbontáshoz pedig segítség kéne, mert nem tudom, hogy megéri-e a 4K, vagy legyen elég a 1920x1080.
Ritkán hordozná, havonta kb. egyszer.
Windows preferált.
Tudom, hogy mi a különbség az SSD és a HDD között, de tudtommal az SSD-n csak a rendszerfájlokat érdemes tárolni, úgyhogy nem tudom, megéri-e nagyobbat (512 GB) venni és ekkora keretből nem tudom, hogy érdemes-e az 1 terásnál nagyobb HDD.
Memória szerintem minimum 8 GB a játékok miatt, de ha a keret engedi, több is lehet.
Optikai meghajtó annyira nem fontos, de ha van benne, az sem baj.
Egyéb kérések között HDMI és lehetőleg olyan akksi, ami sokáig bírja, esetleg billentyűzet háttérvilágítás szerepel.
A topic leírásában az ASUS N752-t láttam, ami ezeknek leginkább megfelel, viszont ezt a modellt rengeteg konfigurációval lehet kapni és fogalmam sincs, melyik hardverből lenne jobb a nagyobb, vagy a kisebb.
A Dell 7559-et néztem még, ami jó lehet, de ezzel a modellel ugyanezek a kérdéseim.
Esetleg Lenovo-t, vagy HP-t lenne érdemes venni?
Ha igen, melyik modell(eke)t ajánljátok?

Ha nagyon nagy hülyeségeket kérdezek, őszintén sajnálom és nem tudom már ennél jobban megfogalmazni a kérdéseimet.

Tudna nekem valaki segíteni?
Nagyon hálás lennék.

(#124860) Khelben válasza Zsotyi (#124859) üzenetére


Khelben
nagyúr

"Melyik hardver lenne jó", "megéri-e" - ilyen kérdésekre nem fogunk tudni válaszolni, mert erre csak a leendő tulaj tudja a választ. Az N752 is ajánlott és a Dell 7559 is. Hogy konkrétan melyik proci meg vga kell pl. BF1-re, annak a neten utána lehet nézni viszonylag egyszerűen.
Az SSD-n mindent jó tárolni, a játékokat is, mert hamarabb betöltődnek. Ha kijön a nagyobb, akkor azt vennék a helyében.

(#124861) pzg válasza StLui (#124850) üzenetére


pzg
tag

Így már jobb az arány, de még ezzel is becsapod magad. Hiszen ha a számolást onnan kezded, hogy nincs géped de éppen vennél egyet (a 0. év elején), akkor ott is kell végezned, hogy éppen vennél egy újat. Azaz vagy az 5. év elején, vagy a 10. év elején, hiszen akkor van vége a ciklusnak.

Az 5. év elején:
első esetben 300 + 4 * 100 = 700
második esetben 300

10. év elején:
első esetben 300 + 9 * 100 = 1200
második esetben 300 + 300 = 600

Tehát >= kétszer annyit fizetsz az első esetben.

[ Szerkesztve ]

(#124862) KubanitoS válasza Zsotyi (#124859) üzenetére


KubanitoS
veterán

Magánvéleményem annyi lenne, hogy ennyi pénzért én kizárt, hogy olyan gépet vennék, amiben GTX 950m, vagy 960m videokártya van.

950m-mel rendelkező ajánlott ASUS K501-et már lehet kapni 200 körül, 960m-es N551-est 240 körül. Ez az alkatrész alapvetően behatárolja a teljesítményt a vásárolt gépben, ergó minden további kiadott pénz gyakorlatilag pénzkidobás. Egy 960m-en tutira nem, vagy a legalacsonyabb részletességgel fog csak menni az új Mass Effect, a 950m-ről nem is beszélve.

Két dolgot javasolnék:

1. Haverod tegyen hozzá a kerethez még pénzt és szerezzen be egy GTX 1060-as kártyával szerelt gépet.
2. Várjátok meg, hogy jöjjön ki az új notebook generáció, amiben már GTX 1050 is van. Ennek elméletileg bele kell férnie az árba.

Illetve javasolnám, hogy látogass el a Gamer topikba, ahol minőségi Clevo gépekről kaphatsz infókat és javaslatokat. Ezek bőven jobban megérik a pénzt, mint az általad kinézett masinák.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#124863) Sztenly válasza pzg (#124861) üzenetére


Sztenly
tag

Áh pont most akartam én is írni h az első eset 700k 5év alatt. Ha már pénzügyes vagyok.

Ez a jó megoldás. A második meg 300K.

De ha feltesszük h a Brandynew általi modell valamelyest helytálló, tényleg esetenként - főleg üzleti notikra gondolok - megéri ezek szerint pusztulásig használni a gépet, vagyis amíg el nem jutunk a "felújítás vagy csere" szélsőértékéig?

(#124864) Sztenly válasza Ravenloft (#124770) üzenetére


Sztenly
tag

Szia, ahogy nézem körültekintően szeretnél eljárni, de az időtállóság és a gamer notebook általában ütik egymást pláne a keretösszegeddel.
A többiek javaslatára ha vársz az olyan mintha nem is lenne szükséged még egy darabig a gyors megoldásra. Ha gyors megoldás kell sztem a 7559 elmegy még, ha megráérsz tökmindegy akár jobb asztalira is pályázhatnál.

(#124865) Brandynew válasza pzg (#124861) üzenetére


Brandynew
őstag

Ja, ezt csúnyán benéztem :) Akkor forintra nem éri meg, viszont az 5+5 éves tervben benne van, hogy nem fog menni 5 évig, vagy közben költeni kell a javítására. Plusz régi laptopod lesz, régebbi hardverrel.

(#124866) kerxy


kerxy
senior tag

Sziasztok!

Barátnőm a közeljövőben vásárolna egy notebookot (netbookot?), nem kell erőgép, a felhasználás kimerülne netezés, filmezés, tanulás (pdf+word), ha lehet érintőképernyő, de ez nem feltétel. RAM minimum 4 GB szükséges, többi szerintem ilyen felhasználásnál mindegy.
A legfontosabb nagyjából, hogy mivel sokat vinné, ezért nagyon könnyű legyen. Lehetőleg új, vagy használt de garanciás érdekelne minket, maximum 120.000 Ft értékben.
Amit kinéztem Asus Transformer Book, nem tudom ez mennyire ajánlott?
:R

[ Szerkesztve ]

(#124867) Mikulásbá válasza Zsotyi (#124859) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A keretedbe belefér egy új G751JY (alap,de G-sync-es) verzió is,még mindig az a gép a legjobb ár-érték-teljesítményben.Talán még találsz valahol.Utána lehet bővíteni,jobban megéri házilag,hozzá is férsz mindenhez.
Fényes IPS-t kerüld,gamer vonalon nem is nagyon van-nem véletlenül.Full HD elég.

(#124868) Kbali válasza Kobe (#124837) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ilyen mókára az edigit nem ajánlom, mert kb meg fognak lincselni a mögötted sorbanállók. Kénytelen voltam bolti átvétellel rendelni valamit, jó félóra sorbanállás volt, volt aki, odavágta a sorszámát a pultra és elment, mert nem volt türelme kivárni az előre megrendelt és kifizetett terméket.

(#124869) #22907392


#22907392
törölt tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? - 1 hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? - Max 180k
(3) Felhasználás? - Internet, játék(nem a legújabbak természetesen)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Főleg MMO-ra lenne haszálva, nem kell, h full hd-ban menjen rajta, de azért ne is 30fps-el, így gondolom nem árt külön VGA-val szerelt darab
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? Nem fő szempont, bármilyen lehet, szinte csak a lakásban lenne haszálva.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Nem lesz hordozva, otthoni felhasználás
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Windows
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
4 v 8 Gb memória, 500Gb HDD(SSD van otthon)
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) - Nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) - csak új

Előre is köszönöm! Tudom, hogy ennyiért nem kapni egy RoG-ot vagy hasonlót csak szeretném a legtöbbet kihozni! :R

(#124870) Khelben válasza #22907392 (#124869) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ennyiért a 30 fps egy jó érték... Ez a HP Pavilion az, amit ennyiből ki lehet hozni. Hardverben ugyanaz, de kicsit jobb anyagokból van a Asus K501. A következő lépcső és az igazi játékgépek legolcsóbb képviselője az Asus N551, ami most az usanotebooknál és az aquanál akciós 245k-ért [link]

(#124866) kerxy: az egy tablet, nem notebook. Gyenge, béna, használhatatlan. 120-ból van 15,6-os HP 250 vagy használtan HP 2570p, ha kis gép kell. Esetleg HP 430-at is ki lehet fogni ennyiért.

[ Szerkesztve ]

(#124871) juve600


juve600
nagyúr

ÜDV

a napokban lettem tulajdonosa egy HP 8470p-nek,most már értem mi a különbség laptop meg laptop között :) :) :)
kapott egy 120-as ssd

(#124872) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

párom nagyon beleélte magát a DELL Vostro 3568-ba, és nem igazán kedveli a HP-t. Mit mondjak neki, miért NEM jó választás a Vostro (ugyan azt a belsőt feltételezve, közel azonos áron)?

[ Szerkesztve ]

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#124873) P. úr


P. úr
tag

Sziasztok!
Barátom számára szeretnék segítséget kérni gépválasztáshoz.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Akár azonnal
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Maximum 280e Ft
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Játék és hétköznapi felhasználás, adatbáziskezelés.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
WoW minél nagyobb felbontásban, nagy részletességgel.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15-ös méret legyen, a többi nem fontos
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Minimális hordozás atombiztos laptoptáskában.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Jó, ha belefér, de nem létszükséglet.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Optikai nem szükséges, RAM, ha lehet, legyen 8 GB.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
-
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új.

(#124874) Mikulásbá válasza P. úr (#124873) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Dell 7559 i5-el,még mindig ez a kategória legajánlhatóbb gépe.

(#124875) Chaser válasza MCGaiwer (#124872) üzenetére


Chaser
titán

olvasd fel neki a téma összefoglalót
de nem bonyolult ám ez, olyan mint egy párkapcsolat, nem csak külső van hanem belső is + support -csalad:d-

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#124876) kerxy válasza Khelben (#124870) üzenetére


kerxy
senior tag

Az a baj HP 2570p-vel, hogy laptopsystem.hu oldalán is 1,8kgot írnak, ami majdnem kétszer annyi mint az Asus...

(#124877) Kroni1


Kroni1
veterán

Megvettük a HP 250 G5-öt végül is, fHD kijelzővel. Már ismetem a tipust, a 250 G4-esünkből kiindulva nagyjából tudtam mire számítsak. A kijelző pozitív csalódás, tényleg jobb mint amit vártam, a többi meg a megszokott HP minőség, tesóméknak otthonra filmezni ez teljesen okés lesz, köszönöm szépen a segítséget a választáshoz!

:R

(#124878) kicsigi97


kicsigi97
tag

Sziasztok! A barátnőm számára keresnénk notebookot. A fő cél az videószerkesztés, -vágás és egy kis játék (sims3, sims4) lenne. Viszonylag gyakran lenne hordozva a laptop. A keret körülbelül 100- 120 ezer forint. Ha nem nagy kérés, több lehetőséget is felsorolhatnátok. Előre is köszönöm!

(#124879) P. úr válasza Mikulásbá (#124874) üzenetére


P. úr
tag

Kolléga nevében is köszönöm!
Esetleg létezik olyan alternatíva, ami nem futott ki szinte teljesen a piacról? Mert ahogy nézegetjük, már szinte sehol nem lehet kapni a gépet. :R

(#124880) Chaser válasza kerxy (#124876) üzenetére


Chaser
titán

igen, csak egy tablet nem notebook
3 cellás akkuval 1,6kg a 2570p

szerk: kicsigi97 annyiert HP 250, ha az nem felel meg ami tetszik

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#124881) Brandynew válasza MCGaiwer (#124872) üzenetére


Brandynew
őstag

Ha csak az övé lesz a laptop, akkor hagyd, hogy megvegye, mert ha meg elromlik, amit te ajánlasz neki, te leszel a hibás. Te elmondtad, mit vegyen, kész. Vannak rosszabb típusok is a belépőszintű Vostróknál.

Egyébként a HP masszívabb, jobban összerakott, tartósabb. De mint írtam, van rosszabb is annál a Vostrónál, még mindig jobb, mint egy IdeaPad, Aspire vagy X-es Asus.

[ Szerkesztve ]

(#124882) Brandynew válasza kerxy (#124876) üzenetére


Brandynew
őstag

Hallgass rájuk :) Az ASUS Transformer Book az egy tablet, sima mobiltelefon processzorral, eMMC háttértárral.

Tehát most hogy akarsz összehasonlítani egy tabletet egy laptoppal? Persze, hogy a tablet könnyebb, hiszen az kvázi egy nagyobb kijelzős okostelefon. Attól, hogy van a csomagban ajándék billentyűzet is, még nem lesz laptop. Minden tablethez lehet venni billentyűzetet.

Persze ha tabletet szeretnél venni, akkor vehetsz tabletet, de akkor a tabletes topikba írj, itt laptopokkal foglalkozunk.

Ha a súly fontos szempont, akkor ajánlom ezt: [link]

Pár collal kisebb, mint az ASUS Transformer Book, de sokkal könnyebb és mobilisebb.

[ Szerkesztve ]

(#124883) Mikulásbá válasza P. úr (#124879) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

(#124884) Háegyenegy


Háegyenegy
csendes tag

Sziasztok!

Laptopot szeretnék venni, olvasgatások után leszűkítettem a kört néhányra, és most a tanácsotokat szeretném kérni, melyik lenne a legjobb. Fontos lenne, hogy Nvidia legyen benne a CUDA magok miatt. Illetve az ASUS N55-ös gépemet nagyon szerettem, valami hasonlóban gondolkodom.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Most
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
A 300 000 álomhatárt semmiképpen nem szeretném átlépni
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Irodai programok, programozás, 1-2 régebbi játék, de nem preferencia
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15" környéke, és itt hajlok a kompromisszumra
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Minimálisan, asztali gép pótlék lenne
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Leginkább semmilyen, vagy valami ingyenes
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Nagyon örülnék az SSDnek, de tudom, hogy itt lehet legtöbbet spórolni
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Nvidia kártya
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új, de meghallgatnám a használt javaslatokat

Amiket kinéztem:
ASUS N552
Lenovo Y700
Illetve látom, hogy ajánlottátok a Dell 7559-t, de abból sajnos csak a nagyon belépő hardverkonfig férne bele. (Vagy csak nem néztem rendesen körbe az árak tekintetében)

Köszi a segítséget!
Annak nagyon örülnék, hogy ha pro illetve kontrát mondanátok az egyes gépekhez.

(#124885) Mikulásbá válasza Háegyenegy (#124884) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Dell 7559-aztán később bővíteni. :U

(#124886) Ravenloft válasza Sztenly (#124864) üzenetére


Ravenloft
tag

Szia! Igen körültekintően szeretnék eljárni. Viszont igazad lehet a tekintetben, hogy a gamer gép és az időtállóság nem mindig jár kéz a kézben. És azon kollégáknak is osztom a véleményét, hogy egy ilyen laptopot max a gari lejártáig tart meg az ember, majd túlad rajta.

Egyelőre még kivárok, és megnézem, hogy mit hoz a nem túl távoli jövő (itt most főleg a VGA-k terén történő változásokra gondolok). Az asztali mint olyan nem jöhet szóba egyéb más okok miatt.

(#124887) P. úr válasza Mikulásbá (#124883) üzenetére


P. úr
tag

Igen, tisztelt Mikulásbá, ezt mi is megtaláltuk, csak Sodexoval szeretne fizetni a cimbora, ezért voltam kíváncsi olyan típusra, ami több üzletnél is fellelhető. :)

(#124888) Háegyenegy válasza Mikulásbá (#124885) üzenetére


Háegyenegy
csendes tag

Én egy kicsit félnek az i5-6300-tól, nem fogja visszafogni a gépet?

(#124889) Mikulásbá válasza Háegyenegy (#124888) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Nem,még a i7-et is elbírja.Én akkor is csak akkor ajánlanám azzal a CPU-val,ha feltétlen kihasználod.

Marki95 : keresőt használni,jobb ötlet nincs.Azért illik megnézni,honnan is akarsz notebook-ot venni (az ajánlott-nem ajánlott boltok listájára gondolok)

[ Szerkesztve ]

(#124890) Háegyenegy válasza Mikulásbá (#124889) üzenetére


Háegyenegy
csendes tag

Rendben, meggyőztél, köszönöm

(#124891) Mikulásbá válasza Ravenloft (#124886) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Lehet várni,de ami biztos: az árazásban egy kategóriát ugrottak a gamer vonalon(már a G751JY után,ezért is az a gép még mindig a legjobb ár-érték-teljesítmény bajnok)
Ez azt jelenti,hogy a közép kategória (15"+ 1050-60-70 GPU) inul 400 ezer körül-alap.
Felső gamer kategória (17"+ 1060-70-80) 600 ezertől felfelé-ez is alapgép.

(#124892) smekone


smekone
tag

Sziasztok !

Elkezdtem nézegetni laptopokat de nagyon nagy a választék így elvesztem :) Ezért tőletek kérnék segítséget !

1. Használtan szeretnék vásárolni

2. 50.000 Ft-ig

3. Leginkább munkára kellene ( Autódiagnosztikára, illetve ilyen kiutazós laptop lenne )

4.Optikai meghajtó szükséges

5. A tárhely nagysága: 500Gb-1TB

6. Olyat szeretnék, amely szoftveresen támogatva van rendesen és meg lehet találni hozzá minden drivert.

Remélem leírtam a legfontosabbakat ! :)

Előre is köszönöm a segítségeteket !

(#124893) Tikakukac válasza smekone (#124892) üzenetére


Tikakukac
titán

Soros port nem kell semmilyen diagnosztikára? Az még szokott gond lenni. Dsub csatit használtok? Szoftverek milyen rendszert esznek meg natívon?

Ugyanilyen témakörbe vadásztam gépet 1 hete és ott ezeket nem mondták, de jó, hogy kérdeztem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#124894) smekone válasza Tikakukac (#124893) üzenetére


smekone
tag

Nem kell soros port, illetve Dsub foglalat se USB az legyen rajta :D

Az autódiagnosztika csak hobbi nekem nem munkám :D

Az utolsó kérdésedre lehet hogy nem tudok válaszolni : De szerintem Windows

(#124895) Tikakukac válasza smekone (#124894) üzenetére


Tikakukac
titán

8440P-t már kapsz, az kellően üthető-vágható műhelyes környezetben is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#124896) Bkrisz9 válasza Bkrisz9 (#124853) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Erre valaki? :)

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#124897) defymoto


defymoto
senior tag

Sziasztok,
Használtan szeretnék venni egy notebookot.
Jó lenne ha min i3, vagy i5 procival lenne, 13, vagy 14" a megfelelő kijelzo méret. Fontos hogy legyen rajta bill. Vilagitas illetve webkamera. Ha lehet akkor SSD legyen a háttértár. 120 gb elég.
Max 80 ezerre gondoltam.
Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#124898) juve600 válasza defymoto (#124897) üzenetére


juve600
nagyúr

HP 8470P :)

(#124899) Bozso68


Bozso68
senior tag

Sziasztok!

A lányomnak a kb 7-8 éves ASUS laptopja most adta meg magát, bekapcsolás után a képernyő meg se nyikkan. Lehetne erőltetni egy újabb szervizelést, de az előző nagyjavításnál kiderült, a hűtése alultervezett, maxon kell pörgetni, az akkuja meg már rég halott.
Mivel a hardveres ismereteim eléggé elavultak, segítséget kérek vásárláshoz. Pár év távlatában használható, megbízható modell a cél.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Sajnos sürgős lenne.
(2) A gépre szánt összeg forintban?
Totál elképzeléshiány miatt kb 150K-t írok ide, de természetesen meghajlok a hozzáértők véleménye előtt, ha ár/érték arány miatt magasabb árú a javaslat.
(3) Felhasználás?
Netezés, rajzolgatás Sai programmal rajzpadon, Youtube, filmnézés.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem szempont.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6", a többi nem szempont, esetleg FHD.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem szempont.
(7) Operációs rendszer?
Semmi.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Egyenlőre HDD, 500 GB, 4-8 GB RAM (ami szerintetek a felhasználáshoz jó), DVD író.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények?
HDMI fontos.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Mindenképpen új kellene.

Köszi előre is: Zsolt

[ Szerkesztve ]

(#124900) hallador válasza Bozso68 (#124899) üzenetére


hallador
addikt

Szia,

Ha a kijelző nem szempont, akkor dobj hozzá egy picit és HP ProBook 430/440/450

Ha ennyit semmiképpen nem szánsz rá, akkor HP 250, vagy Dell Inspiron.

A HP 250-ben nem biztos, hogy van HDMI.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.