Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#123901) Khelben válasza b3ny (#123900) üzenetére


Khelben
nagyúr

Asus N551
De ha nem hordozod, akkor inkább asztali gép kellene.

(#123902) Julot


Julot
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék egy laptopot venni, az alábbiak alapján:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Még karácsony elött
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
170-180k
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Net, multimédia.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem játszom.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Mattot preferálom, idegesít a tükröződés. Multimédia miatt csak Full HD
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Keveset, ritkán hurcibálnám, Persze lakáson belül igen, ez fontos is!
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem fontos, bár Win10-et tervezek rá...
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Tárhely mérete nem fontos, NASról érném el ami kell, Fontosabb a sebessége, ezért csakis SSD.-s gép jöhet szóba! A RAM 4 Gb felett, mert az "unibody" házak miatt nem olyan egyszerű a bővítés, mint régen...
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Igazából csak kényelmi funkciók, mint pl. világító billentyűzet, de ebben a kategóriában az nem gyakori, így csak használt esetén lehet reális kívánság.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Szóba jöhet használt is, ha van rá garancia, és nem 4-5 éves a technika. De én inkább újban gondolkodom.

Olvastam az ajánlót és az alapján találtam EZT Mi a véleményetek róla? Megfelelő lenne nekem? Tartóssága, minősége, hosszú távon mennyire jó, megbízható? Van a boltba kuponom, így 170k.-ért el tudnám hozni. A Intel HD Graphics 520 mire elég?

Nagyon köszönöm!

Üdv.:
Julot

[ Szerkesztve ]

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#123903) Ravenloft


Ravenloft
tag

Srácok, miért jobb választás a Dell 7559 mint az azonos árért kapható ASUS GL752VW-4207D?

(#123904) daniel2121


daniel2121
senior tag

Sziasztok
A mostani új gépekre melyik op.rendszert érdemes telepíteni win7-et érdemes még?

(#123905) Tizot81 válasza Khelben (#123868) üzenetére


Tizot81
csendes tag

Köszönöm!
Az mitől függ, hogy 2 vagy 3 év a gari?(találtam HP 250-et 2 és 3 évvel is)

(#123906) pista1235


pista1235
tag

sziasztok!
hasonló a két gép, szerintetek megérne a Vostro 10kval többet?

http://www.laptopszalon.hu/dell/dell-inspiron-3558-insp3558-3-laptop_25490-adatlap

http://www.laptopszalon.hu/dell/dell-vostro-3568-n027vn3568emea01-ubu-laptop_25344-adatlap

(#123907) Bkrisz9 válasza Ravenloft (#123903) üzenetére


Bkrisz9
őstag

A Dell: jobb fajta műanyag borítás, jó merevítés, kategóriában kiemelkedő hűtés (akár 4 magos i7-el is elbír), 3 év garancia (lehet ebben tévedek)

ASUS GL: Fém borítás de vékony, gyenge merevítés,gyenge hűtés és pár apróságban is rosszabb, 2év garancia a 3-al szemben (ha nem tévedek)

A sima G-s Asus ajánlott csak hűtésbe rosszabb de i5- rendben van.

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#123908) Bluesummers


Bluesummers
őstag

Néha ezt a topikot elnézem, elgondolkozom azon, hogy ha ez MLM-ben működne, itt pár gép ajánlásával szerintem itt milliókat kereshetne valaki, annyian ajánlanak egy-egy terméket. Ezt mindenki bőszen csinálja, talán ingyért, miközben a gyártó halálrakeresi magát. 5-6 éve ajánlgattam gépeket, kiszállok a buliból. Néha (szerencsére csak néha) annyi idióta barom van, nem tudom megmagyarázni, hogy az SSD miért jó. Eleinte megvesz valami szar gépet, azt 1 év, esetleg 2 év után megy a rinyálás. Ezt megvette kb. 150.000Ft-ért, DE hogy javítson az állapotán már képtelen belefektetni tovább 15-30.000Ft-ot egy SSD-re. Helyette inkább ismét 150.000Ft-ért megvesz egy hasonlóan SZAR gépet, HDD-vel.
Szóval ennyi, kiszálltam. Mindenki vegye meg azt, amihez kedve van. Szín alapján / ár alapján / ránézés alapján.

"Milyen notebookot vegyek?" - ezt a topikot egy-két minőségibb boltosnak kellene vezetnie, de ahogy elnézem szegény Khelben-t meg Tikakukacot, Dhampirt, BrandyNewt, SpyDuck-ot, Chasert, csoda, hogy van idejük magánéletre.

GL HF!

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#123909) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

Dell Vostro 3568 135-ért megéri most, vagy esetleg van ebben a kategóriában valami jobb választás? (van ugyan ez 7200U i5-el 161-ért)

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#123910) S-IW válasza Bluesummers (#123908) üzenetére


S-IW
tag

Igazad van. Minden mondatoddal egyetértek.

(#123911) Kolosszus01


Kolosszus01
tag

Hy all.
Ismét kellene egy kis segitség.
Melyik chipset az ajánlottabb?

nvidia mcp79mvl vagy Mobile Intel 945PM Express Chipset

Kösz elöre is. :R

Nagyon kell vigyáznom magamra,mert belőlem csak egy van,mások többen vannak,azokat könnyebb pótolni. ///////Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#123912) #21715712


#21715712
törölt tag

Hello!

A MM-es ajanlott n551-ben lehet otthon belerakatni plusz memoriat es ssd-t garancia vesztes nelkul?

(#123913) Khelben válasza #21715712 (#123912) üzenetére


Khelben
nagyúr

Igen.

(#123914) #21715712 válasza Khelben (#123913) üzenetére


#21715712
törölt tag

Azt esetleg meg nem tudjatok,hogy PWM-ese a kijelzoje? Csak mert notebookchek nem irta a JW-nek.

(#123915) Chaser válasza Bluesummers (#123908) üzenetére


Chaser
titán

én már csak elvétve nézek be, egy idő után az értelmezési problémákból úgy elegem lett, meg abból is h mindig betalálnak pm-be, és még én érezzem rosszul magam mikor mondom h nem pm-es helpdesk vagyok ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#123916) Brandynew válasza Ravenloft (#123903) üzenetére


Brandynew
őstag

Szia,

Bkrisz9 leírta, hogy miért nem érdemes össze sem hasonlítani a Dell 7559-et az Asus GL752VW-vel (tehát a GL az gyakorlatilag az X-es széria), de az egyik legfontosabbat kihagyta: a GL752VW-ben TN panel van, a Dell 7559-ben pedig IPS. Itt már el is dőlt a dolog. A GL752VW egy 180 ezer Ft-os gép, 300 ezer Ft fölötti árcímkével.

[ Szerkesztve ]

(#123917) beherit válasza Bluesummers (#123908) üzenetére


beherit
tag

En foleg azt latom, hogy mindenki ugyanazt a 2 igenyt kérdezgeti, felette ott van háromszor megvalaszolva, az elmult fel evben meg ketezerszer de persze mindig el kell magyarázni ujra. Hogy hogy van a srácoknak türelme, mar tobbszor elgondolkodtam ezen.

amor fati

(#123918) Ravenloft válasza Bkrisz9 (#123907) üzenetére


Ravenloft
tag

Értem, akkor ezek szerint "minden" a hardver. Ennyire nem mélyedtem bele, csak pusztán hardver összehasonlítás alapján néztem a két gépet. Köszönöm az infót!

(#123919) Ravenloft válasza Brandynew (#123916) üzenetére


Ravenloft
tag

Erre nem is figyeltem, mármint, hogy az Asus nem IPS paneles. Akkor valóban felejtős. Köszönöm a helyreigazítást.

Viszont ha már Dell, akkor a 7566 mit tudna a 7559 helyett?

(#123920) adika4444 válasza Ravenloft (#123919) üzenetére


adika4444
addikt

Csak az UHD-s IPS paneles, a FHD-s csak TN. Cserébe állítólag masszívabb. JA és DDR4 memória van benne...

üdv, adika4444

(#123921) Cha-b


Cha-b
senior tag

Sziasztok!

Barátnőm lányának szeretnénk laptopot nézni karácsonyra.
Az ár 120000 Ft környéke.
Felhasználás: filmezés, netezés, word, excell, powerpoint stb. alapszintű dolgok. Nem játszik.
Néha lenne hordozva, de nem túl gyakran.
Márka szín stb. mind1, megbízható legyen, már amennyire lehet ekkora összegből.
Op. rendszer Windows.
Kártyaolvasó jó lenne, és egy i3-as proci nem ártana, bár mondjátok, ha ezekhez a felhasználási feltételekhez más proci is elég lenne.

A válaszokat előre is köszönöm!

CSAKAKISPEST!!!!

(#123923) Brandynew válasza Cha-b (#123921) üzenetére


Brandynew
őstag

Szia,

A HP 250 G4/G5 a legolcsóbb ajánlott gép, bár egy sima, belépőszintű TN panel van a kijelzőjében, szóval a filmezésre nem mondanám alkalmasnak (persze kinek mi...), de az IPS paneles gépek 200 ezer Ft-nál kezdődnek. 120 ezerért ez a legjobb.

Több konfigurációban is létezik, azt válaszd ki, amelyik szerinted neki a leginkább megfelel. Én a másodikat venném a FHD kijelző és a DVGA miatt, de kár, hogy nem SSD van benne (persze van FHD+SSD konfiguráció, de az 163 ezer Ft).

500 GB HDD, FHD kijelző - 117 ezer Ft
1 TB HDD, FHD kijelző, valamivel jobb VGA - 130 ezer Ft
128 GB SSD, nem FHD kijelző - 131 ezer Ft

Alternatíva ebben az árkategóriában a Fujitsu A555 és a Fujitsu A556.

A legolcsóbb IPS paneles, ajánlott gép a Fujitsu A555G 200 ezer Ft körül, de mivel kifutó széria, már nem mindenhol árulják.

[ Szerkesztve ]

(#123924) Ravenloft válasza adika4444 (#123920) üzenetére


Ravenloft
tag

Igen, csak az UHD igen csak megdobja az árat sajnos. De azért köszönöm az infót.

(#123925) Chris Kiki válasza beherit (#123917) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Hogy hogy van a srácoknak türelme, mar tobbszor elgondolkodtam ezen.

Úgy, hogy erről szól ez a topik. Ez nem kötelező feladat senkire nézve sem. Abbahagyják, ha már unják. Addig meg köszönetet mondunk munkájukért.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#123926) MCGaiwer válasza Bluesummers (#123908) üzenetére


MCGaiwer
addikt

aminek én pl nagyon örülnék, az egy "rejtett" tulajdonságokra kihegyezett leírás a tipikus modellekről, márkára és szériára lebontva.

Tehát pl
-milyen a panel a kijelzőben
-milyen az energiagazdálkodás
-milyen a hűtés
-anyaghasználat
-összerelés
-bővíthetőség (semmi, csak memória, m2 vagy dvd helyére szerelhető SSD)

Az alap dolgokat, mint a CPU, VGA, RAM mérete mindenhol leírják, de ezeket csak egy laptopokkal sűrűn találkozó szakértő tudja megmondani.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#123927) Tikakukac válasza Chris Kiki (#123925) üzenetére


Tikakukac
titán

Vaaaaaagy ahelyett, hogy a 20. ember is megkérdezi milyen a 250 G4/G5 3-at teker az egeren felfele. Nem is keresésre megy, mert úri dolog, hanem csak teker egyet. Én értem, hogy nem kötelező csak azt nem értem miért kell kötelezően lebontani mások agyát. Annyiszor akartam már logoutra is írni 1-1 nagyon népszerű típusról egy gyors összefoglalót, de felesleges. Ami plusz kattintás és nem a nevedre érkezik nem lesz elolvasva. Nem tudom az okát, de az évek ezt mutatják.

MCGaiwer: Havi 200k-s nettóért megcsinálnám. Amiket kérsz az gépenként 1 nap munka és legyen minimum 1 cég aki megengedi, hogy az új gépeket lehessen bontani, mert panelt máshogy nehezen derítesz ki tutira. Grátisz ott van a felszerelés. Tudja valaki egy teljes tesztkörnyezet és minden berendezés egy cikkhez mennyiben van? Én tudom, hajnalban mocorogtam és gondolkoztam. 1,5 millió forint. Ez nem az ész nélküli hülyeség, ez egy nagyon szolid, de kb. a felhasználói oldalról fontos dolgot tartalmazza plusz a stúdió felépítését, jovarészt szürkeimport/okosban mindennel. Gép, noti amin nézed a dolgokat, asztalok, vágáshoz asztali, rendes monitor, kalibrátorok meg mérők, mikrofonok, átalakító ha bármit kell tesztelni legyen stb stb stb. Másfél millió forintom van kütyükben és ezzel lehet ezt kb. megoldani. Hány cég küldené ezt bele magánzsebből? Senki. És ez a pénz parkol is hónapok óta mert az egyetem felzabál. Szóval ez sokkal nagyobb falat és partner kell hozzá. Magyar meg kicsi piac és a cégek akkor is inkább hülyeségekre költenek, amivel lehet villantani. Ezzel nem lehet, csak dolgozni és hosszú távra lesz csak belőle valami. Az nem nagyon kell.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#123928) Joey89


Joey89
tag

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Akár idén, max januárban.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
150 - Max 250K
(3) Felhasználás?
Net + játék (Itt ne új FPS-ekre gondoljatok, hanem régebbi stratégiákra esetleg egy két újabbra pl.: COH 1-2, Shadow Tactics, Cossacks 3 ilyesmik.)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Inkább stratégia, az erősebbekre ott van az asztali gép. Full HD felbontás, közepes-magas részletesség.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15.6 minimum de lehet egyel nagyobb is.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem lesz hordozva, max csak nyaralásokra. évi 1-2 alkalom.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win 10
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Kis vagy közepes méretű SSD + egy nagyobb HDD ami beépíthető, de az se baj ha nem, mert van hordozható HDD.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Lehet akár használt is, ha ár érték arányban megéri.

Na szóval valami jó kis gép kellenne, amivel tudok is játszani. Jelenleg egy Asus X550L van, de az eléggé kevés pl. a COH2 alig indul el rajta. Azért kell ilyen gép, mert ha épp éjjel van egy kis időm, akkor szeretek ezekkel a régebbi vagy kicsivel újabb játékokkal kikapcsolódni és akkor éjjel nem kell a nagy gép előtt üldögélnem.

Válaszaitokat és tanácsaitokat köszönöm előre is!

Kellemes délutánt mindenkinke :)

(#123929) pepejoe


pepejoe
tag

(1) Nem sürgős de kb. egy hónapon belül.
(2) Max. 150 000Ft de nem gond ha kevesebből kijön.
(3) Irodai programok, programozás, filmezés, böngészés.
(4) Azzal játszok ami fut rajta (utolsó szempontok egyike).
(5) 14"-15.6", HD+ vagy FHD.
(6) Hordozva igen de utazás közben nem lesz használva.
(7) Windows 10 lesz de ezt megoldom magamnak.
(8) Min. 4GB, SSD+HDD kombó jó lenne.
(9) Nincs
(10) Inkább használt üzleti notebook mint új konzumer.

Már jó ideje olvasgatom a fórumot és Thinkpad T430, Elitbook 8470p, Latitude E5430-ra gondolkodtam (és ezeknek 15.6"-os megfelelői). Találtam egy eladó használt Dell Latitude E5550-et még 2 év Magyar NBD garanciával de sajnos sem itt, sem a Dell topicban nem találtam túl sok információt róla vagy hogy mennyire ajánlat/felejtős. Valakinek van róla véleménye/tapasztalata?

Segítségeteket előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#123930) Bluesummers válasza beherit (#123917) üzenetére


Bluesummers
őstag

Én Khelbenen csodálkozom legjobban, vasacél idegekkel írja szinte újra meg újra ugyanazokat a dolgok. Tikakukacot bírom, amikor rendesen a saját nyelvezetén kioszt pár modellt ilyen meg olyan tulajdonságát kifejezve. Dhampir meg tudja mondani, hogy a "nem minden szép és jó ami nevesebb márka" igaz, Mikulásbá gémer vonalon, Chaser és SpyDuck üzleti gép vonalon, laszlobak workstation vonalon, stb. :R

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#123931) Mikulásbá válasza Joey89 (#123928) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én a helyedben erre azonnal lecsapnék!

(#123932) ThePoweR


ThePoweR
senior tag

Hali

A Dell 7559 és a Lenovo Y700 között gondolkodom. Igazából mindenben jobb a lenovo az akksit (ami engem nem érdekel) és a szervizet leszámítva. Tényleg ennyire rossz lenne a szerviz itthon?

Y700 pro vs 7559
- bill
- trackpad
- anyaghasználat
- ddr4
- kijelző

kontra
- akksi
- szerviz

(#123933) Tikakukac válasza ThePoweR (#123932) üzenetére


Tikakukac
titán

Tényleg ennyire rossz lenne a szerviz itthon?

Attól függ. Jobb országokban már rég ki lett volna perelve még a tőke is az ilyen javítókból, de hát ez itt a Balkán :B

+DDR4: ha nem szomszédnak veszed akkor notiban ez kb. semmi sem lesz.

pepejoe: FHD-ra moddolható, belépős vackoknál lényegesen jobb.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#123934) Khelben válasza ThePoweR (#123932) üzenetére


Khelben
nagyúr

Próbáltad az Y700-at élőben vagy csak teszteket olvastál? Mert oké, hogy leírják, hogy fém, a Dell meg műanyag, de kétszer végigtapogatod a fémet és ujjlenyomatos lesz, ráadásul könnyen karcolódik. Kijelzőben nem tudom, miért nyerne a Lenovo, ugyanaz a belépő ips van mindkettőben, szerintem még a panel is ugyanaz. DDR4 nem jelent előnyt, trackpadot meg játékos gépnél úgysem használja az ember. A billentyűzete meg egyszerűen undorító, azokkal a csúszós felületű gombokkal a világból ki lehet kergetni engem. A hangot írd azért a Dellhez, sokkal jobban szól, mint a Lenovo. De ha másnak nem a 2 év talán-garancia vs. 3 év rendes garanciának döntőnek kellene lennie.

[ Szerkesztve ]

(#123935) pepejoe válasza Tikakukac (#123933) üzenetére


pepejoe
tag

FHD-ra moddolható - Full HD 1920X1080 IPS kijelző van benne gyárilag. Hova kellene moddolni? Vagy úgy érted hogy a gyári FHD IPS kijelző vacak?

(#123936) Tikakukac válasza pepejoe (#123935) üzenetére


Tikakukac
titán

Azt nem tudtam, hogy kopp ugyanezt a konfigot találtad meg aprón is. Ha igen, akkor nyilván abban már nem kell panelt cserélni. Nem olyan rossz az a panel, de a VA a legjobb ezekből.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#123937) Khelben válasza pepejoe (#123929) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az 50-es sorozat nekem tetszett, 5450 volt nálam, össze tudtam hasonlítani az 5440-nel, azon ritka gépek egyike volt, ahol az újabb generáció előrelépést jelentett, nem visszalépést.

(#123938) psycroptic


psycroptic
őstag

Sziasztok!

Mi az a minimális rendszerkövetelmény amivel lagmentesen lehet youtube-n 720p felbontásban filmeket nézni/hallgatni?

:R

PSNID: Tomy83PS

(#123939) pepejoe válasza Khelben (#123937) üzenetére


pepejoe
tag

Köszönöm a segítséget!

Tikakukac Neked is.

(#123940) Brandynew válasza psycroptic (#123938) üzenetére


Brandynew
őstag

Ez attól is függ, hogy mellette még hány tab van megnyitva, hány program fut a háttérben. Valamelyik i3-as laptopprocival, integrált Intel VGA-val már elmegy a 720p lagmentesen, ha mellette nincs nagyon leterhelve a gép. A FHD és az UHD már más tészta, ahogy a 360 fokos videók is.

[ Szerkesztve ]

(#123941) psycroptic válasza Brandynew (#123940) üzenetére


psycroptic
őstag

Állítólag csak és kizárólag a gyereknek kell "youtubos" filmek és zenék hallgátásához/nézéséhez. Legfeljebb nem nyitnak meg szimultán 5-10 lapot. Az illető használtban gondolkozik csak tudni szeretné, hogy mi az a minimum gépigény amit vennie kell.

Köszönöm!

Neked is (#123942) Bkrisz9! :R

[ Szerkesztve ]

PSNID: Tomy83PS

(#123942) Bkrisz9 válasza psycroptic (#123938) üzenetére


Bkrisz9
őstag

i3 5010U intel HD-val viszi az 1080p-t is gond nélkül. Nálam néha megy mellette 10-15 lap is meg pár hétköznapi program.

[ Szerkesztve ]

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#123943) gxcman


gxcman
tag

Előre elnézést ha nyilvánvaló dolgot kérdeznék.

Három hasonló típusú asus notebook amit már fejfájásig túrkáltam a neten

1. Asus N551JW-CN212D MM-ban majd Dec 27 után érkezhet emiatt jobban körülnéztem
2. Asus N551JW-CN060D + 40 k i7 ( +4GB +128GB SSD) AQUA comp. 1-3 munkanap emiatt szinpatikus.
3. Asus N551JW-CN261D + 20k ( nem éri szintem az a +4GB)

Csak 1 megerősítés kellen ugye mind 3 IPS kijelzővel szerelt a JW jelezés ezt takarja.

És a 2. CN060D is ajánlott elbírja a hűtés az i7-t?

Aki mint én nem foglalkozok szinte semennyire elég tudatlan, és sajnos sokszor a weblapok sem a pontos infót adják ( a kijelzőre gondolok) IPS vagy TN

Hatalmas köszönet előre is a válaszért és jó pihenés a szakértőknek.

[ Szerkesztve ]

(#123944) Tikakukac válasza psycroptic (#123938) üzenetére


Tikakukac
titán

T60 T2500-al viszi. A gond akkor van amikor megindul valami más is. Valljuk be, ritka az amikor ciános rendszered van és megy 1 ablak 1 füllel 1 720p youtube benyitással. Utána jön a frame eldobálás. Ahol van GPU gyorsítás 4500MHD és újabb ott jobb a helyzet, i3-ak U-ban is elketyegnek a háttérben és marad még bőven kraft doksira meg 1-2 oldalra.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#123945) psycroptic válasza Tikakukac (#123944) üzenetére


psycroptic
őstag

Értem! Ezt mérlegelnie kell a vásárlónak. Én csak a nevében kérdezek. Jól értem?: gondolom egy ilyen gépen már víruskergető program ne is működjön, mert vége a dalnak?

PSNID: Tomy83PS

(#123946) Mikulásbá válasza gxcman (#123943) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Igen,a JW az IPS paneles.
i7-el nem venném,csak ha kifejezetten munkához kell,mert játékhoz nem és a hűtés is jobban fog alakulni i5-el.
Memóriát te is tudsz majd beletenni bármikor.Az az olcsóbb.

(#123947) Tikakukac válasza psycroptic (#123945) üzenetére


Tikakukac
titán

Ami befogja a gépet az igen egy valósidejű kergető.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#123948) Brandynew válasza psycroptic (#123945) üzenetére


Brandynew
őstag

Fogja a gépet, de ha a vírusvédelem hiányában felkerülnek mindenféle kártevők a gépre, az sokkal jobban leterheli. Ehhez elég rákattintania a delikvensnek egy FB-on terjengő vírusos posztra, ilyenek az én FB hírfolyamomban is naponta megjelennek. Sok vírusirtóval volt már dolgom, talán az ESET fogja meg legkevésbé a gépet.

(#123949) psycroptic


psycroptic
őstag

Köszönöm szépen mindenkinek! Továbbítom a kapott információkat! Ha nem írnék már, akkor kellemes ünnepeket kívánok Nektek!

PSNID: Tomy83PS

(#123950) Ravenloft


Ravenloft
tag

Srácok, anyósnak néznénk karácsonyra valamiféle laptop/notebook gépet max 60-70e körül. Csak a szokásos dolgokra kellene, videót nézni, netezni, fénképeket tárolni stb.. Továbbá mindenképpen legyen rajta windows, illetve ha érintőképernyős, akkor az sem lenne hátrány.

Valami ilyesmiben gondolkodnék (Acer Aspire V3-112P-C4VF) csak sajnos ebben kevés a háttértár.

Van 5let, hogy mi jöhetne szóba?

Thx!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.