Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#124401) gatesz válasza Khelben (#124399) üzenetére


gatesz
tag

Még egy dolgot kérdezzek már.

Tudom, hogy összefoglalóban is ajánlott gép + te is többször ajánlottad. Ez a gép :[link] szerintem nagyon jó árban van most online akcióban.

Úgy emlékszem, hogy a hűtés terén is dicsértétek. Tudom, hogy ez nem IPS, és nincs optikai meghajtó, de az előbb kérdezett dolgokban, összeszerelés, tartósság, melyik kategóriába sorolnád.

Ehhez képest is sokkal jobb az N széria. Ha azt mondod, hogy bőven, akkor inkább azt választom, mert inkább úgy lennék vele, hogy most többet, mint később szorítson mindenhol a nadrágszíj....

Mik a főbb különbségek?

Kijelző terén ez a FullHD észrevehetően rosszabb??? Értem úgy, hogy TFT-nél is van erősebb, és gyengébb.

[ Szerkesztve ]

(#124402) Mikulásbá válasza capaszaju (#124400) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

(#124403) Gyarmati_


Gyarmati_
senior tag

Sziasztok!

Asztali gépem (i7 3770, 16 gb ram, 128 gb ssd, 1 tb hdd, gtx660ti 2gb) szeretném cserélni hordozhatóra, ebben kérek tanácsot.
A gépet filmezésre, böngészésre, képek szerkesztésére, játékra használom. Játék csak a WOT.
Erre a célra kell a laptop is.
Kijelző min. 15" és full HD, lehetőleg IPS. memória min. 8gb és bővíthetőség (esetlegesen).
Kell egy HDMI kimenet is.
A grafikus része még pár évig bírja el a játékom, full HD felbontáson, közepes részletesség még elég.
Ritkán használnám utazás közben is, inkább asztaliként üzemelne.
Használt gépek is jöhetnek.
köszönöm

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#124404) Mikulásbá válasza gatesz (#124401) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Inkább most az akciós N551!

(#124405) Khelben válasza gatesz (#124401) üzenetére


Khelben
nagyúr

Jobb az N551, kijelzőben is, tartósságban, anyaghasználatban is. Az IPS sokat dob a gépen, a jobb TN panelek is messze vannak tőle.

(#124403) gemini2552: ár?

[ Szerkesztve ]

(#124406) Gyarmati_ válasza Khelben (#124405) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Árban kb 200 eft maximum.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#124407) Khelben válasza Gyarmati_ (#124406) üzenetére


Khelben
nagyúr

Annyiból a mostani géped teljesítményének kb. felét kapod meg, nem túl jó anyagokból. HP Pavilion
Érdemes lenne elmenni 230k-ig, ott már kicsit jobb a teljesítmény: Asus N551, wot-ban high-on ezzel lesz olyan 50-55 fps-ed.

[ Szerkesztve ]

(#124408) Gyarmati_ válasza Khelben (#124407) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Köszönöm, akkor vagy használt lesz, vagy nem váltok laptopra.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#124409) StLui


StLui
veterán

Ahogy írogattok a MM-ban kapható akciós Asus-okról, kiderült ott pont az N751-et akciózzák 320-ról 250-re
Ami stimmel: 17", és tetszik
Ami nem: fölösleges i7 és 950M, 250-es SSD-t kell bele rakni utólag, nincs hozzá win, rövidebb gari jóval mint a Dell-nek, pláne, hogy nem Laptopszalonból lesz, ahol a Dell minimum 4 év garis lenne.

HP proobook 470 G4-et ajánljátok, de nem tetszik, SSD kell bele 300 eFt + SSD és beépítés

Dell 7778: nem ajánljátok, felszereltségben minden passzol, nem kéne költeni rá 280 eFt

Asus N751: N551-et ajánljátok, erre nem mondtatok semmit amikor felvetettem, de akkor drágának tartottam kifejezetten, el is vetettem. Most 250 eFt + SSD és beépítés, és win is kell hozzá, és max 2 év gari. De legalább ez tetszik HP-hez képest, még ha nincs is érintőképernyője mint a Dell-nek, ami szerintem jópofa extra.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#124410) Zsolt_Nagy


Zsolt_Nagy
csendes tag

Sziasztok!

Egyik barátom nevében szeretnék egy kis segítséget kérni.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Néhány héten belül.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
200 000 Ft
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Alapvetően böngészésre, filmnézésre és egy kis játékra lenne használva a gép, de mivel mérnökként dolgozik, jó lenne ha egy minimális modellezésre is használható lenne a masina. (munkára ott van neki a céges gép)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Assassin's Creed és GTA sorozattal játszik sokat, ebből az újakkal is szeretne, de elég ha alacsony beállításokon elfut játszhatóan.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15.6, full hd, ips előny, de nem feltétel.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
hétvégente, utazás közben csak ritkán, néha vonaton használná
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win 10 lesz majd rajta
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD legyen benne legalább 128 GB, vagy ha ez nem megoldható, akkor legyen ssd-hez foglalat.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

csak új

Asus K501-et néztem ki, azon belül is ezt a darabot.

A kérdésem annyi lenne, hogy a K501-es típus minden verziója ajánlott?
UB, UX, LX verziók között csak hardverben van különbség, vagy esetleg anyagminőségben és összeszerelés minőségében is?

Illetve a Bestbyteról mit lehet tudni? Megbízható boltok közé tartozik?

Köszi szépen előre is a segítséget!

(#124411) takkert


takkert
tag

hello
mediamarkt-ban vennék gépet
a kettő közül melyik az ajánlott
asus n552
asus n551
jelenleg egy asus k53ta laptom van több 5 éves
az n551-nél többen írtak bal zsanér törésről, viszont az ips kijelző mellette szól
az n552 tn panele milyen?
köszönöm

(#124412) Khelben válasza StLui (#124409) üzenetére


Khelben
nagyúr

250-ért már talán jó vétel. 320-ért én drágának tartottam 950M-mel, főleg, hogy a 960M-es 551-es 230k. SZerkezetileg, anyaghaszánlatban nagyon hasonló az N551-hez. Van rajta szerelőablak, így könnyen lehet bele utólag ssd-t tenni, m.2-es foglalata van és 2 db 2,5-ös hely van benne. Az I7-tel meg fog küzdeni a hűtés, terheléskor dobálja rendesen az órajelet.

(#124413) pzg


pzg
tag

Nem lehet, hogy ez az MM-es ASUS N55 akció már az első fecske a Pascal architektúrás laptopok megjelenésének hatására bekövetkező árcsökkenésnek? Gondolom, pár héten belül megjelennek ezek, és a korábbi gamer szériák egyébként is le fognak esni erre a szintre, vagy akár 200k alá is.

(#124414) Tikakukac válasza pzg (#124413) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez az első fecske már hónapok óta jön ilyen alapon. A pár hét is megy már 2 hónapja aztán megy a toporzék.

200k alá meg nem fog beesni, hamarabb lesz szép szürke és kifutott jelzés a helyén.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#124415) szabonagyur válasza pzg (#124413) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szép álmok :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#124416) Khelben válasza pzg (#124413) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az elmúlt ~5 évben ez az Asus akció az egyetlen és ez is csak 1-2 boltban volt. Én nem számítanék áresésre, sokkal hamarabb kifut egy-egy széria, mint hogy leessen az ára. A K501-é még fel is ment a végére, most akciókkal kerül annyiba, mint megjelenéskor akció nélkül.

(#124417) StLui válasza Khelben (#124412) üzenetére


StLui
veterán

Köszönöm, i7 nem is nagyon lenne kihasználva, elég lenne i5, de nem látok olyat

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#124418) pzg válasza szabonagyur (#124415) üzenetére


pzg
tag

Nekem az álmom inkább az, hogy jelenjenek már meg, és inkább abból vennék drágábban. :)

Egyébként nekem egy kb. 5 éves ilyen N55-ös elődöm van, és tényleg nincs baj az összeszerelési minőségével. A zsanérok jól bírják, pedig én tipikusan nem középen fogva hajtom fel a monitort. A billentyűzet sem kopott vagy romlott el. Egyedül a műanyag részeken látszik a kor (sárgulás és kopás), gumicsík a monitor körül teljesen elöregedett és töredezik szét, ilyenek. És azt hiszem, ezt is pont 230k-ért vettem annak idején. :)

[ Szerkesztve ]

(#124419) pampika


pampika
őstag

Üdv,

1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Mostanában
(2) A gépre szánt összeg forintban?
200 000 környékén
(3) Felhasználás?
Chrome-ban 20-30 tab, VLC, spotify, ezek a napi dolgok. Néha egy kis javazás, de semmi komoly. Fotók minimális szerkesztése, videó nem szempont. Játék abszolút nincs.
(4) Ha játékra is használnád...
Semmi játék
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
12-13 környéke. Ha nagyon könnyű, akár 14. Matt preferált, a többi ami az árba belefér.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Aránylag ritkán lenne cipelve, de néha lenne. Utazás közben még ritkábban lenne használva
(7) Operációs rendszer?
Nem baj, ha van win licensz, de nem szempont.
(8) Tárhely mérete és típusa
SSD 128 minimum. És/Vagy legyen bővíthető, mert akad otthon sata3 ssd
(9) Egyéb kívánság, speciális igények?
Minél könnyebb legyen, hosszú akksi idővel.
Gen 5 i5-i7, gen6 i3-tól lenne jó a proci. Vmi külső monitor csatlakozás legyen. Memória ddr3-tól, min. 8gb, de 16 körül lenne a cél (később bővítve is jó). Hivatalos gari mindenképp.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Mindegy, a fentiek alapján.

Most x200 van, stabilitás, strapabírás és billentyűzet alapján imádom. Vmi hasonlóan szerethető gép kéne a következő pár évre.
Amiket eddig néztem:
- thinkpad x260 (aprós, 3+ év garis, 200k)
- asus ux303 (apró, új, 210k)
- macbook air (apró, fél éves, 210k)
- Dell 7450 (apró, 1,5 év gari, 180k)

Akár sorrend is segítene, v más típus, ha ezek nagyon nem.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#124420) Bkrisz9 válasza pampika (#124419) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Az x260-at nem ismerem de hallomás alapján ez is jó gép mint a többi általad felsorolt. Nekem a zenbook nagy kedvencem mostanában, nagyon szeretnék megkaparintani egyet de sajnos nem telik rá. :D Én kicsit személyes véleményt is belevíve ezt a sorrendet mondanám:

UX303
7450
x260
mac (itthon nem nagyon világ kompatibilis az osx windowsal meg már nem hozza azt a színvonalat, ha win akkor már inkább egy rendes windowsos gép)

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#124421) szabonagyur válasza pzg (#124418) üzenetére


szabonagyur
félisten

Amúgy mit vártok ennyire az új szérián? Ugyanannyi előrelépés várható, mint eddig volt 1-1 széria esetében.

Én rég megvettem volna már ezt ennyiért ilyen áron.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#124422) #21715712


#21715712
törölt tag

UX305CA-FC141T - Magyar billentyűzet
13,3" FullHD ( 1920x1080 ) IPS LED Matt
Intel M3-6Y30 0,9 - 2,2GHz (4MB cache)
8GB DDR3 1600Mhz RAM
256GB SSD
Intel HD graphics 515
Eredeti Microsoft Windows 10 64bit
3 x USB 3.0, 1 x micro HDMI

Ez a gep youtube 1080p/60fpsel es 4k nezesre elegendo? A core m procit nem tudom mire kepes valamint,hogy ez gyakran csokkenti az orajelet alapra?

(#124423) csreni válasza csreni (#124372) üzenetére


csreni
csendes tag

A korábbi hozzászólásomban említett Hp 250 -es anyaghasználatával kapcsolatban van infótok? Köszönöm.

(#124424) Ravenloft


Ravenloft
tag

Srácok segítséget szeretnék kérni az alábbi kérdésekben:

- A 220volt nevezetű bolttal kapcsolatosan mik a tapasztalatok? Érdemes lehet ott vásárolni?

- Dell 7559-et néztem ki magamnak, és olyan kérdésem volna, hogy ebből a típusból csak egyféle létezik?

Értem ezalatt, hogy pl. eltérő gyári szám mellett, eltérhet e az adott laptop hardvere? Tehát ha megrendelem, akkor csak egyfélét vehetek e, vagy sem? Már csak azért, mert vannak olyan oldalak, ahol pl a kijelzőnél nincs feltüntetve, hogy IPS. Mindezt csak azért kérdem, mert nem szeretnék lyukra futni (nem úgy ahogy legutóbb egy ismerősöm járt, aki is nem nézte, hogy az adott laptopból van billentyűzet világítás nélküli illetve billentyűzet világítós is pechére olyat vett, amibe nem volt).

Tehát a lényeg, hogy nem szeretnék pórul járni.

Előre is köszönöm!

(#124425) Chaser válasza szabonagyur (#124421) üzenetére


Chaser
titán

gondolom az új vga-kat, nagyot lépett most az nv teljesítmény/fogyasztás mutatóban, és az árakkal sincsenek elszállva desktop fronton, ha nem sürgős és gammmmmer gép kellene én is várnék rájuk, más kérdés az áruk, de már a legkisebb gtx1050 non-ti is kb hozza egy gtx960ti szintjét majd' harmadannyi fogyasztással, notebook 960 meg az asztali 750ti szintjét hozza

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#124426) Brandynew válasza Ravenloft (#124424) üzenetére


Brandynew
őstag

Laptopot csak számítástechnikai üzletből vennék.

Mint minden laptopból, a Dell 7559-ből is rengetegféle konfiguráció létezik, de mindegyik IPS paneles.

Olyat vennék, ami:

- Full HD.

- legalább 8 GB RAM van benne.

- CPU-t tekintve az i5 is elég, ha nem használsz olyan alkalmazást, ami kihasználja az i7 + 4 virtuális szálát. Persze, ha az árba belefér, akkor mehet az i7 is, mert a Dell 7559 azon kevés laptopok közé tartozik, amelyek képesek kellően lehűteni.

- Mindenképpen vennék hozzá M.2 SATA SSD-t a 2280-as méretből, ezt vagy ezt vagy ezt. Hatalmasat dob a teljesítményen, és magad is bele tudod pattintani, nem vész el a garancia, könnyű szétszedni (1 csavart kell kivenni a hátlapból).

A MySoft-ról venném perpillanat

[ Szerkesztve ]

(#124427) BrukoMisike


BrukoMisike
tag

Sziasztok! Asztali gépet szeretném lecserélni egy erősebb notebookra. Fontos, hogy ne legyen gyengébb az új gép, mint ami van. Már ha ez lehetséges.
A jelenlegi gép egy AMD Phenom II Quad-Core 955 processzoros, 4 gb memóriával és 500 gb merevlemezzel, a videókártya típusa Gforce gtx 650 ti. Holnap vennénk meg a gépet, újonnan. Felhasználás: programozás, játék. A gép előfordulhat, hogy lesz hordozva, de nem minden nap. 1 tb tárhely jobb lenne, ha lehetséges és ssd mindenképp legyen benne vagy legyen neki hely. Az összeg, amit rá tudnánk szánni 280.000 HUF.

(#124428) Brandynew válasza BrukoMisike (#124427) üzenetére


Brandynew
őstag

Szia,

Muszáj lenne még 10 ezer Ft-tal kiegészíteni a keretet, mert 280-ba pont nem fér bele a legjobb gép az árkategóriában (ha cél a játék is): Dell 7559

Sokkal nem lesz erősebb, hiszen egy laptopról beszélünk, de van legalább olyan teljesítménye, mint az asztalidnak. Nem tudom játszol-e, a GTA V-öt ultra grafikai beállítások mellett kb. 55 FPS-el viszi.

M.2 SATA SSD-vel tudod bővíteni.

Samsung EVO 850 120 GB, 250 GB, 500 GB. Egy SSD hatalmasat fog dobni a teljesítményén.

[ Szerkesztve ]

(#124429) Tikakukac válasza pampika (#124419) üzenetére


Tikakukac
titán

Billzet miatt mindegyik szopós lesz, x200-al kezdtem a buzulást meg vittem a zászlót 2évig, olyan billzete ezeknek egyiknek sincs, Mac kifejezetten sírós.

Jó a kérdés, méret eldöntene pár dolgot.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#124431) pampika válasza Tikakukac (#124429) üzenetére


pampika
őstag

Yep, ez a bajom nekem is.
Nálam már többedik thinkpad, de a mostaniak nem annyira győznek meg.
Méretben a 12-13,3 közötti a leginkább preferált. Ahogy néztem, árban viszont nincs túl nagy mozgástér, főleg újak között.

(#124432) KubanitoS válasza Brandynew (#124428) üzenetére


KubanitoS
veterán

960m az életben nem tudja a GTA 5-öt Ultrán 55 fps-sel. Max ha egy falat nézel a városban. Elég egy füves területet meglátogatni, aztán az 55 fpsből lesz -55.

megmondókapitány off

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#124433) Kroni1


Kroni1
veterán

Tudom, h 200k alatt nem nagyon szoktatok ajánlani szinte semmit, de öcsémnek egy ilyen HP Pavilion 15-t tudnék 120-ért venni most 1 év rendes HP garival: [link]

Csak filmezni meg némi netezésre kéne, arra ez megfelelő lehet igaz?!

[ Szerkesztve ]

(#124434) Brandynew válasza KubanitoS (#124432) üzenetére


Brandynew
őstag

De igen, tudja. Ma is játszottam vele, 55-60 FPS-sel megy.

(#124435) Tikakukac válasza Kroni1 (#124433) üzenetére


Tikakukac
titán

Hardverben elég. Hogy adnék-e akár 120-at ilyenért mikor a csoda kolompol az ajtókon szintén 1év+ garikkal... nem tudom.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#124436) Kroni1 válasza Tikakukac (#124435) üzenetére


Kroni1
veterán

"mikor a csoda kolompol az ajtókon" - mármint a ZEN-re gondolsz?? Hát abból mire noti lesz a hazai boltokban az még 1 év legalább, ez meg most kell.

(#124437) Tikakukac válasza Kroni1 (#124436) üzenetére


Tikakukac
titán

Én kb. bármire gondoltam. Nem poén, SSD nélkül vettem 70k-ért E7450-et most az angoloktól, fullos konfiggal. Németből 840 G1 Elitebook 2 év garival FHD-val 90k volt német ebayról. Pavilion 1év garival ezek mellett öntökönlövés.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#124438) Khelben válasza pampika (#124419) üzenetére


Khelben
nagyúr

Esetleg vedd még bele a HP Probook 430 G4-et fullhd kijelzővel, újonnan 200k körül van és nem olyan rossz a billentyűzete sem. Aztán vedd azt, amelyik ezek közül jobban tetszik.

(#124433) Kroni1: 120-ért kapsz HP 250-et fullhd kijelzővel.

[ Szerkesztve ]

(#124439) BrukoMisike válasza Brandynew (#124428) üzenetére


BrukoMisike
tag

Köszi, ez tetszik ez a gép! Az a 10 ezer nem gond, az ssd-re meg külön kapom a pénzt. Szerinted ezen a dellen elfut a forza horizon 3 is közepes beállításokkal? Vagy ahhoz már komolyabb gép kéne? Ha komolyabb kéne hozzá akkor mennyivel lenne drágább?

[ Szerkesztve ]

(#124440) India


India
aktív tag

Sziasztok! A csaladban van mar egy Dell 3543 laptop hasonlo tudasba szeretnek venni laptopot , melyik most a best ? Elore is koszonom valaszotokat.

(#124441) Khelben válasza India (#124440) üzenetére


Khelben
nagyúr

Az összefoglalót légy szíves kitölteni, köszi!

(#124442) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Sziasztok!

Egy rokon szeretne új laptopot, itt a kitöltött kérdéssor:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Amilyen hamar lehetséges

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
200khuf

(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Office progik, filmek, játék-játék-játék... (igen, tudom, de nem lehet neki megmagyarázni, hogy nem ennyiért kéne gamer laptopot nézni)

(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Fifa 16-17, illetve az elmúlt 1-2 év nagyobb címei, közepes vagy maxhoz minél közelebbi felbontásban

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15", mattság és panel mindegy

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
lesz hordozva, napi szinten

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
windows gyárilag

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
tárhely vagy egy nagyobb HDD vagy egy közepes+SSD, RAM: 8GB, vagy kevesebb de bővíthető, optika nem lényeg

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
semmi extra igény

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Használt is lehet, de csak full dobozos, gyári garis

[ Szerkesztve ]

(#124443) Zsolt_Nagy


Zsolt_Nagy
csendes tag

Erre mondanátok valamit légyszíves? :)

(#124444) pampika válasza Khelben (#124438) üzenetére


pampika
őstag

Thx

(#124445) ztoldy


ztoldy
senior tag

Sziasztok!

Elsősorban irodai alkalmazások futtatására, weblapok szerkesztésére, képek szerkesztésére keresek laptopot. Max. összeg bruttó 250ezer Ft.

Néztem a DELL Inspiron 5559 (210769) típust és az ASUS K501 (K501UB-DM116D). Melyik lenne jó választás? Emellett még mi jöhetne szóba? Esetleg valahol ssd+merevlemez kombóval lehet-e kapni ezeket?

Köszönöm a segítséget.

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#124446) hroberto


hroberto
veterán

Üdv Urak!
Sürgősen kellene egy laptop. Semmi komoly, mindössze egy autódiagnosztikai szoftvert kellene futtatnia.
120 000 HUF a maximálisan rászánt összeg, 15.6 a megfelelő méret. Viszont jogtiszta Windows 10 legyen rajta. Csak új jöhet számításba.
Köszönöm!

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#124447) Khelben válasza vwpolopg (#124442) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem létezik ilyen gép.

(#124445) ztoldy : képszerkesztés=ips kijelző. Mindez munkára, 250-ből, hát... Fujitsu A555G-t ha találsz még valahol, akkor talán az. Ha nem, akkor Asus N551JW a mediamarktból 230k-ért.

(#124446) hroberto: 145k a legolcsóbb win10-es gép, ami már megvételre érdemes.

[ Szerkesztve ]

(#124448) vwpolopg válasza Khelben (#124447) üzenetére


vwpolopg
őstag

És ha emelünk a kereten egy 50-est és/vagy lejjebb adunk a grafikai igényekből?

(#124449) ztoldy válasza Khelben (#124447) üzenetére


ztoldy
senior tag

A Fuji A555G-ből mindegyik IPS paneles?

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#124450) Khelben válasza ztoldy (#124449) üzenetére


Khelben
nagyúr

Amelyik G, az mind fullhd és ips.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.