Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#123451) Khelben válasza pc360 (#123450) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha legalább 1 év garancia van még rá. Anélkül nem merném. De ennyiből van már Zbook 14 is a laptopsystemnél, ha nem gond a 14-es méret.

[ Szerkesztve ]

(#123452) Lord Boo


Lord Boo
csendes tag

Sziasztok,
jön a karácsony, édesanyámnak szeretnék egy egyszerűbb gépet. Tudom, a leni kategóriában nagy a mezőny, az érdekelne, hogy ilyen kategóriáju gépek között van-e lényegi különbség, melyikeket javasolnátok? Íme:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Karácsonyig valamelyik hétvégén.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
max 120e huf
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Internet, office doksik, youtube
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem menne játék
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
nem számít
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
max lakáson belül szobárol szobára
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
win7 támogatás szükséges
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
nem téma, egy 250 gigás hdd bőségesen elég
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
zero
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
csak új

Köszönöm szépen a válaszokat. Szép hétvégét minsenkinek.

(#123453) pc360 válasza Khelben (#123451) üzenetére


pc360
addikt

Rendben, köszi.

A Premiere mennyire szereti az AMD-t video-ügyileg?
Mondjuk valószínűleg kelleni fog a nagyobb méret.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#123454) Tikakukac válasza pc360 (#123453) üzenetére


Tikakukac
titán

Jó a kérdés. Legutóbbi táncom 2 hétig vagy meddig tartott egy R9 380-al asztaliban, de abból is 960 lett, most meg egy 750Ti. Ezekkel nincs gondom ha szórakozok Adobe alatt. CAD is fut most sokat, annak is tetszik.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#123455) Webhun


Webhun
tag

Sziasztok!

Notebook vásárlás előtt állok, szeretnék egy kis segítséget kérni tőletek.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Karácsonyra szeretnék vásárolni.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
100-130 ezer HUF de ez a maximum
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Otthon, youtube, facebook, böngészés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Lehető legjobb, fő szempont a nagy betekintési szög
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Csak otthoni használatra kell.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD preferált
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Webkamera kell mindenképp, HDMI előnyt jelent de hanyagolható
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új

(#123456) Chaser válasza Tikakukac (#123454) üzenetére


Chaser
titán

ha már 960 mért nem vettél 1050ti-t? elég hullámzó az ára, volt már 46-ért inno - régi szép idők:) - 3 év gari, szóval mind1 kb, gyorsabb mint a 960 és fele annyit eszik

szerk: Webhun nagy betekintési szög, ssd max 130-ért az necces, legközelebb ami áll hozzá fhd-s hp probook 250g4 v g5, de mivel tn nagy csodákra ne számíts, jó képminőséghez ips kell az meg drágább

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#123457) Tikakukac válasza Chaser (#123456) üzenetére


Tikakukac
titán

Tavasszal volt 960-am, azóta csak integrált :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#123458) Chaser válasza Tikakukac (#123457) üzenetére


Chaser
titán

félre olvastam, két hete...( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#123459) RWD


RWD
tag

Van valakinek ötlete arra, hogy miért nem kivehető a Dell Latitude (5xxx) sorozat akkuja? A fele annyiba kerülő Inspiron 5xxx bezzeg rendelkezik ezzel a funkcióval. :(

(#123460) Tikakukac válasza RWD (#123459) üzenetére


Tikakukac
titán

Van rá progi amivel lehet szabályozni a töltést szerintem e5***-re is, felesleges lenne. Plusz nincs sírás, hogy vastag a gép meg egyéb móka.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#123461) Chaser válasza Tikakukac (#123460) üzenetére


Chaser
titán

dellnél még nem láttam olyat, de máshol sem csak tp-nél, osztán' már lehet van
fix akkut én se értem, új eb-k is vékonyak de az akku cserélhető
meg egyébként sem értem a fix akkut, úgy rémlik régen minden manual úgy kezdte, alkatrész csere előtt távolítsa el a külső áramforrást és akkut, azóta lehet már intelligensek az akkuk és nem adnak kraftot ha rájuk szól az ember h szerelés van444!4!négy!!! ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#123462) Khelben válasza Chaser (#123461) üzenetére


Khelben
nagyúr

Most is bele van írva, hogy szerelés előtt csatlakoztasd le. És cserélhető, hiszen leveszed a hátlapot és ott van alatta, két csavar tartja.

(#123463) Tikakukac válasza Chaser (#123461) üzenetére


Tikakukac
titán

Dell Power Manager. Ne viccelj, nagyon nem mai találmány, első E7440-emet már így használtam, nem esküszöm meg a támogatott gépekre, de E6430 is rémlik nekem még mikor új volt és tesztre hoztam :B

Webhun: 130k-ból használtban is éppen van olyan gép amin nagy betekintési szög lesz. Épp most támasztok fel egy roncsot, szóval ja.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#123464) MATEO6600 válasza Khelben (#123433) üzenetére


MATEO6600
őstag

Köszönöm a segítséget.
Nyilván te is tudod, hogy a minőség szubjektív tényező :U és azt is, hogy nem csak egy Alienware laptopra lehet minőségi darabként tekinteni. Ugyanúgy 100 ezres laptopok között is van, ahol a minőség inkább anyaghasználat terén érvényesül, és van ahol pedig HW-ben. Na én ez előbbire gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#123465) Tikakukac válasza MATEO6600 (#123464) üzenetére


Tikakukac
titán

Mondjuk az AW-ra pont nem mondanám, hogy leejti az álladat, mikor legutóbb szereltem az egyiket a HDD fedél szerintem volt olyan szinten mint egy belépős Fuji.

100k-ban nehéz minőséget keresni meg hardvert. Itt olyanok a minőségbeli különbségek, hogy mondjuk melyik gépnek van jobb minőségbiztosítása és illenek össze a dolgok szebben. Sráccal kontaktoltam minap, ő HP-nál van, mondott olyan dolgokat, hogy egy sorozatban nem tudtak törés nélkül gépet bontani, úgy szorult a 2 fél.

De ezt tudja kb. minden masina.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#123466) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Egy 150 ezer körül érdemes 940mx kártyára vadászni, vagy hagyjam a fenébe, mert kapok többi alkatrészében minőségibb gépet?

(#123467) kogyu


kogyu
csendes tag

Sziasztok!
Egyszer már kérdeztem (#123168), azóta kicsit változtak a dolgok:
(1) Még karácsony előtt meg szeretnék venni a feleségem részére egy második gépet.
(2) A gépre 200-250e Ft-ot szánok, de ha nagyon kell elmegyek 300-ig.
(3) Felhasználás? Internetezés, levelezés, Office, esetleg filmek.
(5) Kijelző mérete minimum 14" -15". Lehetőleg IPS, fényes/matt -mindegy.
(6) Otthoni használatra, nem lesz hordozva.
(7) Os: Win10 Home/Pro
(8) Optikai meghajtó nem kell, tárhely mérete másodlagos, lehetőleg SSD, memória 4 vagy 8 GB.
(9) Egyéb kívánság- lehetőleg tartós, strapabíró (asszony kicsit fakezű),hosszú garancia, jó szerviz/ügyfélszolgálat.
-Ne kelljen driverekkel ekecselni, ne legyen ismert nyűgje.
-Ha lehetséges, akkor Intel i3 vagy i5. Grafikus rendszer IGP vagy nVidia
(10) Új, számlás gépet szeretnék.
Ami nagyban változott: a keretem valójában 400k, de ebből még szeretnék venni egy GTX1060-ast az asztali gépbe, de azon is gondolkodom hogy inkább magamnak veszek a keretből egy lapost, az asztalit meghagyom az asszonynak. Amire én használnám: alkalmi CAD/CAM (ProE/Powermill), netezés, programozás.

[ Szerkesztve ]

(#123468) Webhun válasza Chaser (#123456) üzenetére


Webhun
tag

HP 250 G5 Z2X91ES-re vagy pedig
HP 250 G5 W4M31EA-re gondoltam. SSD-t hajlandó vagyok elengedni. Ezek közül melyiket válasszam szerintetek? Vagy másik után kéne néznem?

(#123469) Kolosszus01


Kolosszus01
tag

Üdv all.
Lenne egy kérdésem a hozzáertöktöl.
Sos lenne,mert gyorsan kell döntenem.

Dell Inspiron M5030 vagy Samsung N145 Plus

[ Szerkesztve ]

Nagyon kell vigyáznom magamra,mert belőlem csak egy van,mások többen vannak,azokat könnyebb pótolni. ///////Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#123470) Tikakukac válasza Kolosszus01 (#123469) üzenetére


Tikakukac
titán

Konfig és minden, egyéb nélkül elég kemény lesz.

Egyébként talán első, de nincs se ár, se állapot, se semmi.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#123471) Khelben válasza Kolosszus01 (#123469) üzenetére


Khelben
nagyúr

Gyors döntésből ritkán lesz jó döntés. Kezdjük azzal, hogy amíg nem tudjuk, mire kell, addig nem tudunk segíteni (összefoglaló). Aztán meg a gép nevéből kb. annyi derül ki, mint egy autó típusából: semmi.

(#123472) Kolosszus01


Kolosszus01
tag

Igazatok van. :R

Nagy vonalakban:

25.000ft Dell M5030 szép állapot,3gb memoria,0 perces aksi,magyar bill,AMD Athlon II P360 cpu,250gb hdd

20.000ft SAMSUNG N145 PLUS szép állapot,2gb memoria,160gb hdd,4 orás aksi,Intel Atom N450 cpu

Minden napos használatra kellene.
Netezés-Filmnézés kb ennyi.

[ Szerkesztve ]

Nagyon kell vigyáznom magamra,mert belőlem csak egy van,mások többen vannak,azokat könnyebb pótolni. ///////Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#123473) dugo_ válasza Webhun (#123468) üzenetére


dugo_
veterán

Inkább Radeon nélkül, elég az IGP nektek.

(#123474) Khelben válasza Kolosszus01 (#123472) üzenetére


Khelben
nagyúr

Kínszenvedés lesz mindkettővel. Annyira régi gépek, hogy egy közepes weboldal megfekteti.

(#123475) pc360 válasza Kolosszus01 (#123472) üzenetére


pc360
addikt

Ezeket tényleg felejtsd el, főleg az atom procik bármelyikét. Athlon II is ezer éves, a falhoz fogjátok vágni az első napon nyugodtabb vérmérséklet mellett is. 40 ezerért már valamire való használt gépek kaphatók, de én is adtam már el 30-ért normálisabb 2 magos masinát 4 GB rammal. Ezalatt nincs már élet.

Ja, és a 160-as és 250-es HDD-k bármilyen gépben használhatatlanul lassúak. SSD, vagy legalább egy 320-as méretű kell, azok már újabbak.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#123476) csudri válasza Khelben (#123218) üzenetére


csudri
őstag

Megtapiztam egy HP250 G5-öt tegnap, anyaghasználatra a fekete egy okádék, az ezüst az éppenhogy elmegy kategória, ráadásul 15,6-os, ami túl nagy .

Használt HP-t nem szeretnék, csak új. Probook 430-at láttam 200párezerért a Xooomstore-on, az mennyire ajánlott bolt?

Az Acer akkor nagyon nem ajánlott kategória? Esetleg ez az Asus?

(#123477) Khelben válasza csudri (#123476) üzenetére


Khelben
nagyúr

A Probook 430 jó gép, de minek vennéd noname boltban, ha ugyanannyiért megkapod rendesben is?
Ezüst HP 250-et hol láttál? Asust is hanyagolnám ebben a kategóriában.

(#123478) Kolosszus01


Kolosszus01
tag

Köszönöm mindenkinek.. :R

Ha találtam volna a közelben 30.000ft ért másikat-jobbat,akkor azt venném meg.. :O

[ Szerkesztve ]

Nagyon kell vigyáznom magamra,mert belőlem csak egy van,mások többen vannak,azokat könnyebb pótolni. ///////Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#123479) Yany válasza Kolosszus01 (#123478) üzenetére


Yany
addikt

Sajnos egy mobiltelefonban is komolyabb bika szunnyad, mint ezekben. Tartsd meg a pénzed és akkor vegyél gépet, amikor lesz rá legalább ~50e. Az sem kánaán, de így garantáltan csak az ablakon hajítod ki. ;)

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#123480) Ravenloft


Ravenloft
tag

Srácok, az alábbi gép jó deal-nek számít?

Lenovo Ideapad Y700 (80NV00X4HV) +4GB rammal 299e?

Maga a gép nagyon tetszik, és még a hardver része sem rossz. Ez mennyire állná meg a helyét mint gamer laptop?

Thx!

(#123481) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Ez itt túl jó specifikáció, hogy igaz legyen. Mi a buktató? Olvastam laptopchecks.net-en, hogy a kijelző nem annyira jó, valami 500:1 kontraszt. Ez ennyire rossz lenne a többiekhez képest?
Vagy mi más buktató van ebben?
intel i3, nvidia 940mx-et nem igazán dobálnak ennyi pénzért.

[ Szerkesztve ]

(#123482) Tikakukac válasza Ravenloft (#123480) üzenetére


Tikakukac
titán

Gémernek tökéletes. Piros, világít, villantós. Mint laptop remek kérdés. Telemax még mindig gariztatja, nálam nyilván kiesik. El kell dölneni mennyire tököslegénység van :B

ReSeTer: A kijelző az igen, az a sufniban gyártott verzió. A buktató minden másban van ami nem a hardver, de nyilván te is érzed az utolsó kérdésedben-okfejtésedben :P

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#123483) Ravenloft válasza Tikakukac (#123482) üzenetére


Ravenloft
tag

Mi a fennakadás a gari ügyben?

A kérdésem arra irányulna, hogy ennyi pénzért ez "jónak" mondható, vagy ennyi pénzért van van jobb deal is? Itt most a lényeg, hogy megállja e a helyét mint gamer (persze a saját szintjén) gép vagy sem? És most tekintsünk el a csilli-villi kinézettől. Nem hiszem, hogy ettől lesz gamer egy gép vagy sem.

(#123484) Tikakukac válasza Ravenloft (#123483) üzenetére


Tikakukac
titán

Mi a fennakadás a gari ügyben?

Nincs alkatrész. Ha van, akkor sem sikerül rendesen berakni/igényes munkát végezni. Ha esetleg szeretnél kommunikálni akkor pedig Isten nagyobb eséllyel szól vissza, mint ők.

A kinézet visz mindent. Emberek tucatjai kapnak vérszemet a Lenovo-világít-nagy számok triótól, a kinézet sokat jelent. Én tuti N-es Asust vennék. Nem néznek Veér Istvánnak, az i5 is untig elég, hűteni is könnyebb, olcsóbb egy rakat pénzzel. Nem mellesleg ahol én 300-ért látom ezt a gépet, ott maximum szemetet hagynék, nem pénzt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#123485) dugo_ válasza Ravenloft (#123483) üzenetére


dugo_
veterán

Például, hogy neki sem állnak megjavítani, csak visszaküldik postafordultával annyival, hogy te vagy a hülye. És ezt eljátsszák egészen addig, amíg el nem kezd az ember polgári perrel fenyegetőzni.

De ha mégis nekiállnak, abban sincs sok köszönet. Szétkarcolt műanyagok, csálén visszarakott illesztett élek, végigkamuzott hibafelvételi lapok, ilyesmi. Pótgéppel érdemes készülni egy Telemaxos tortúrára.

Vegyél Dell 7559-et ennyiért.

[ Szerkesztve ]

(#123486) ReSeTer válasza Tikakukac (#123482) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Kérdés, hogy mennyire rossz az a kijelző, mert ha lemondanék a 940mx-ről, akkor kapnék sokkal jobbat?

Jelenleg egy asztali asus vw202sr tft monitorom van, szerintem ennek se valami nagy cucc a kontrasztja.

IPS-esknél láttam 900:1 környékét. Akkor annyira rossz nem lehet a laptopé egy asztali tft-hez képest.

Nem? A laptop nem elsődleges lenne használatban, filmek sorozatok és kisebb játszások.

(#123487) Ravenloft válasza Tikakukac (#123484) üzenetére


Ravenloft
tag

Oppss...na így mindjárt más a leányzó fekvése!

Ami a kinézetet illeti az egy dolog, persze sok embernek ez adja el a gépet és ez valahol gáz. Most nem azt mondom, hogy legyen "fapados" egy minimalista design is üthet nagyot. A lényeg, hogy mi van benne és, hogy az ár/érték arányban megéri e.

Akkor ezek szerint ez bukó. Köszönöm szépen, akkor majd keresek mást.

(#123488) Khelben válasza ReSeTer (#123486) üzenetére


Khelben
nagyúr

ips-sel, ips nélkül. Ha jót akarsz, ezekből válassz és hagyd az X-es Asus-t.

(#123489) Ravenloft válasza dugo_ (#123485) üzenetére


Ravenloft
tag

Hmm..ezek nem túl biztató kilátások.

De amúgy ez elmondható általánosságban a Lenovo-ról? Mind1 is mert le is tettem erről a gépről, a franc akar szívni vele főleg ha már ennyit kiadtam érte.

Köszönöm, akkor nézek mást.

(#123490) Tikakukac válasza ReSeTer (#123486) üzenetére


Tikakukac
titán

A kontraszt az 1 dolog. Az, hogy nyilvánvalóan kamu mindkettő adat az természetes.

Tegnap jött meg a kolirméter, minden gépre dugdostam meg reszeltem a profilokat. Nyilván köze nincs a gyári adatoknak a valóshoz :B
Az megint másik tészta, hogy van még vagy 4 paraméter ami döntősen befolyásolja a monitor képminőségét. Ezek a belépő TN notipanelek nyugodtan állíthatom, hogy erőszak az emberi szemmel szemben.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#123491) dugo_ válasza Ravenloft (#123489) üzenetére


dugo_
veterán

Hát az Y700 épp egy jól sikerült darab, de amíg nem csinálnak valamit a hazai szervizzel, addig nagy bátorság kell a konzumer Ideapadokhoz.
Kb. fél éve lett megpedzegetve, hogy tudnak fent a problémáról, le is cserélnék a szervizt. Nem tudom mi folyik azóta a háttérben.

(#123492) Mikulásbá válasza Ravenloft (#123489) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Ahogy már írták,a Dell 7559 gépet nézd meg i5-el.

(#123493) csudri válasza Khelben (#123477) üzenetére


csudri
őstag

En i5-tel es 8giga rammal lattam most ennyiert, te i3-mal es 4gigaval ajanlod, nem lesz jo.

A Bestbyteba mentem be tapizni, ott volt ezust 250. Legalabbis az volt rairva.

(#123494) ReSeTer válasza Khelben (#123488) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Hp-nak garanciája elfogadható asushoz képest?

(#123495) Tikakukac válasza csudri (#123493) üzenetére


Tikakukac
titán

Amennyiben bírod a szopókereket, mehet a Xoomstore.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#123496) Dhampir


Dhampir
félisten

Off

A HP ProBook 455 G3 (A10-8700P + Windows), mára leesett az ára, bolttól függően ~144-150.000 Ft-ra is, viszont a HP Zbook 15 G2 pár napos árcsökkentés után, szintén bolttól függően felemelkedett 365.000-ről ~430.000 Ft-ra.

Off

(#123497) Ravenloft válasza dugo_ (#123491) üzenetére


Ravenloft
tag

Mind1 is, ez így nem okés. Nem akarok szívni ha esetleg szervízelni kellene a gépet. Szóval marad más.

(#123498) Khelben válasza csudri (#123493) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ram bővíthető utólag, i3-i5 között meg nem nagyon érzel majd különbséget. Nekem többet érne az, hogy van rá rendes garancia.

(#123499) mate543


mate543
tag

A kiválasztott gép ez lett végül: 7559

Jövő héten szerintem meg is veszem. :D

(#123500) ReSeTer válasza Khelben (#123488) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Ips nélküli verziót és az i3-mat választom. IPS elhagyásának oka, az ára, az i3 meg ha jól tudom szinte ugyanazt nyújtja mint az i5, csak az i5 tud turbot, de magok száma ugyanannyi.

Jól gondolom?

A fullhd nem vonz, mert nagyon kicsik lennének a betűk és az ikonok is, a scalingot meg hagyjuk inkább, szóval ha lenne kisebb felbontásban olcsóbbért, az is megfelelne.

Viszont fórumokon nem sok jót mondanak hp márkáról. Az idei márkás statisztikában is 6. helyen áll, szerinted?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.