Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#100641) Polemius


Polemius
aktív tag

Sziasztok!

A következő hetekben kellene vennem egy notit.
A keret kb bruttó 200e Ft. (SSD nélkül)

Elsősorban melóra kellene (Kiadványszerkesztés: Adobe progik [Indesign, Photoshop, Illustrator, stb). Mellette persze net, film, zene.
Méretét tekintve még hordozható legyen, kb hetente utaznék vele (szóval 14-16", 2,5 kg körüli).
Oprendszer nem kell legyen rajta, de win7 támogatott legyen (legalábbis jó lenne ha nem kellene csak azért kínlódnom mire újabb win-re felbarkácsolom a progikat)
Gari: legalább 2 év, de inkább 3. Nemzetközi, szóval ha épp külföldön romlik el, akkor ott is tudjam javíttatni az itt vásárolt gépet. Szintén fontos, hogy megbízható legyen a szervizháttér, emiatt húztam ki a Lenovo-t, mert igen rosszat hallok/olvasok róluk ebben a témában.
Gyártó: Mint említettem, a Lenovo-t kihúztam, Acer, Asus gépekkel negatív előítéletem van, Sony, Samsung ha jól tudom kivonult.

HW:
proci min i5, inkább i7
HDD/ODD/SSD: 500Gb elég, rendszernek SSD-t szeretnék beletenni, a HDD-t az ODD helyére, azt meg külső tokba. Szóval (könnyen és gari vesztés nélkül) szerelhető legyen ez a része. Ha van olyan, ami egyszerűen bővíthető (akár spec.) SSD-vel, a többi átszerelése nélkül, az előny.
Ram: 8 GB+ Ha 8 van benne, később bővíteném, nem tudom 1 modullal szokás-e gyárilag megoldani a 8GB-t
Kijelző: legyen a fedél aránylag nagy szögben hátrahajtható. Full HD felbontás, IPS panel. (Mint írtam fent, kiadványszerkesztésre kell.) A matt plusz pont, de nem kizárólagos feltétel.
monitor kimenet (hdmi, nem baj ha mellette hagyományos is van)
VGA: a memória miatt talán jobb, ha van külön, de nem elsődleges a teljesítmény
Bill, tapipad: num. blokkos, normálisabb bill (szigetes, és ne érezzem hogy szétesik, átnyomom az ujjam rajta). Tapipad: ne tapadós, lehetőleg normálisan kattintható, előny a külön gomb.
Plusz pont:
- normális hangszóró
- jobb webkamera
- halk működés
- világító vagy megvilágított bill
- USB 3
- gigabit ethernet

Olyan gépet keresek, ami megbízható, nem esik szét, és nem is kelt ilyen érzést. Tudom, szorozzam meg az összeget kettővel (hárommal). De ennyi van.

Magamtól eddig a Dell 5558 és Toshiba Satellite L50-B-1K4 típusokat találtam.

Kérdés, melyik mellett/ellen mi szól, illetve van-e más típus ami megfelel a fentieknek?

Illetve milyen SSD-t érdemes venni (120-240 GB közt)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.