Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9451) windy válasza fulton (#9449) üzenetére


windy
tag

Az árnyékolás hasznos, de a legfontosabb, hogy mindenképpen nagy mennyiségű levegőt tudjon a ventillátor átforgatni a hőcserélőn.

(#9452) windy válasza Mezga Aladár (#9450) üzenetére


windy
tag

Van olyan is, de az újabb modellek már tudják az 1 W/h készenléti fogyasztást.

(#9453) Mezga Aladár válasza windy (#9452) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ezt egy daikin manuálban olvastam. Az 1w/h már közelebb van az elvárhatóhoz. :)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#9454) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

DAIKIN FTXB35C+RXB35C vs ennek a 2.5 kw verziója. Jól értelmezem h., a minimum teljesítménye (hűtés/fűtés 1.3 kw)mindkettőnek ugyan az?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#9455) BlacKSouL válasza Mezga Aladár (#9450) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nálunk 2,5 W a tartós készenlét (bekapcsolt wifivel), és 5W a leállás után még 5-10 percig, vagy áram alá helyezés után kb. 5 percig.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#9456) Mezga Aladár válasza BlacKSouL (#9455) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Köszönőm, teljesen korrekt értékek.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#9457) Male


Male
nagyúr

Talán ide illik: Valaki intézett már el H tarifát légkondihoz Veszprémben?
Itt szerencsétlenkednek nekem, tavaly November 27 óta húzódik az ügy, és pillanatnyilag annyi van, hogy az eonos területgazda nem tudja, megkérdez valami főbb embert a cégnél, hogy ?jogilag? ez megoldható-e, mert ő ilyenről még nem is hallott, hogy társasházban lévő lakáshoz H tarifa... ( ez a szakmája elvileg :U ) ....vagy a villanyszerelő szivat csak engem? :F

(#9458) cekkk válasza BlacKSouL (#9443) üzenetére


cekkk
veterán

De a telefonról ha saját hálózatban vagyok akkor tudok kapcsolódni hozzá.
Majd mindjárt megpróbálom újra, mert még nem volt időm kísérletezni.

(#9459) cekkk válasza cekkk (#9458) üzenetére


cekkk
veterán

Siker!

Most már mind a kettő regisztrálva és mobilnettel is elérem őket. :) :R

(#9460) BlacKSouL válasza cekkk (#9459) üzenetére


BlacKSouL
addikt

cool
vagyis most warm, majd nyáron cool
:)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#9461) cekkk válasza BlacKSouL (#9460) üzenetére


cekkk
veterán

Köszi! Valamint (#9435) EZoli752 segítségét, az áramtalanítás segített neki :D

(#9462) fulton


fulton
addikt

Nem tudja valaki , Fuji LTCA09 gépnél, mikor programozom, ugy nem lehet, hogy pl
reggel 22 fok autofan üzzemód, majd este 23h-tól 21 fok quite üzemmódban. Tehát amellett hogy levált 21 fokra automatikusan csendes üzemmódba is álljon a ventillátor, majd reggel ismét autofan 22 -fokra?

[ Szerkesztve ]

(#9463) windy válasza fulton (#9462) üzenetére


windy
tag

Szerintem, nem lehet.

(#9464) Male válasza fulton (#9462) üzenetére


Male
nagyúr

Sajnos nem, a venti beállítás, légterelők beállítása nem része a programnak.

Azt viszont leteszteltem, hogyha lekapcsolom, kihúzom a konnektorból, majd visszadugom, és csak bekapcsolom a távirányítóval, akkor folytatja a heti programot.... tehát a bekapcsoló gombra tényleg minden beállítást elküld (vagy mégiscsak megjegyzi?). Amit még nem próbáltam le, hogyha csak kihúzom bekapcsolt állapotban, majd visszadugom, akkor is folytatja-e a programot, vagy csak az utolsó beállított hőfokon marad.

(#9465) klarkzone válasza Male (#9464) üzenetére


klarkzone
tag

A távirányító állítja be a készüléket, nem fordítva. A készülik ki-be húzogatása a hálózatból nem ajánlott!

(#9466) Male válasza klarkzone (#9465) üzenetére


Male
nagyúr

Ennyire nem vagyok hülye :DDD
Csak arra voltam kíváncsi, hogy a heti programot átküldi-e egy szimpla bekapcsolásnál is. Illetve a másik, hogy egy áramszünet után vajon folytatja-e a heti programot ( a leírás szerint a program megmarad, de az óra beállítást elfelejti, tehát nem... csak az a gond, ha nem vagyok itthon az áramszünetnél, akkor ezt észre sem veszem esetleg ).

(#9467) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Egy csendes szobában mennyire érzékelhető h., 21 v. 29 dB az éjszakai zajszint?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#9468) koxx válasza Mezga Aladár (#9467) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Míg a 21-et nem (alig) hallod a 29 már problémás lehet ha kicsit érzékenyebb a füled. A dB skála logaritmikus szóval kiszámolható mennyivel hangosabb a 29.

[ Szerkesztve ]

(#9469) Mezga Aladár válasza koxx (#9468) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Most méricskéltem, egy nagyon csendes belvárosi lakás zajszintje 29/35 dB között mozgott. Szóval a 29 nem túl sok. :)

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#9470) koxx válasza Mezga Aladár (#9469) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

De éjszaka sokkal csendesebb a lakás és a környék, így mindent hangosabbnak hallasz :) Nappal alig veszem észre ha bekapcsol a hűtőszekrény kompresszora, éjjel ha nyitva van a szoba ajtó akkor felébredek rá.

(#9471) xxxjjjkkk válasza Mezga Aladár (#9454) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

+1 ezt én is néztem

Elvileg az invereter lévén, majd mindegy, hogy mekkorát szabályoz, nem?

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#9472) xxxjjjkkk


xxxjjjkkk
senior tag

Egyébként, ilyen az én formám, még ebben a hónapban be akartam volna rakatni a klimát, de irja windy odaát, hogy az ftbx hiánycikk.

hurrá

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#9473) koxx válasza xxxjjjkkk (#9472) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Azt írta április körül lesz megint.

(#9474) xxxjjjkkk válasza koxx (#9473) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Igen, láttam, de attól még most hiánycikk :)

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#9475) koxx válasza xxxjjjkkk (#9474) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Igen ez igaz. Én még pont beletrafáltam :)

(#9476) FANaticpass


FANaticpass
tag

En a daikin nal maradok. Csak azt mondja meg nekem mi valós különbség az ftxb35c/dtxv35ab között.....? :R

(#9477) Zeki válasza FANaticpass (#9476) üzenetére


Zeki
nagyúr

.... ott van fent a keresés. beírtam hogy FTXV
És látom, hogy az egy 2014-es model, és azt a gree gyártotta. Az ftxb tavalyi model, az a cseh Daikin gyárban készült.

Ahogy nézem a hotcoolklíma elég gusztustalan cég, a már rég nem kapható ftxv35ab klímát is akciózza, 1-3 napon belül házhozszállít, és persze jó google optimalizál... mindent a találatokért!

[ Szerkesztve ]

(#9478) windy válasza Zeki (#9477) üzenetére


windy
tag

Van még nekik raktáron.

(#9479) windy válasza FANaticpass (#9476) üzenetére


windy
tag

Hát, ég és föld. Az egyik Daikin gyártmány, Daikin gyárban készült, a másik Daikin rendelésre Gree modell, Daikin néven, Gree gyárból. Egyébként meg egy évig volt forgalomban, de nem tudok meghibásodásról. Azért én inkább az FTXB-t választanám.

(#9480) Zeki válasza windy (#9478) üzenetére


Zeki
nagyúr

A 2014-es modellből? Ültek rajta a nyáron? Túlspájzoltak az 5 x -ös kánikulában? Durva.

(#9481) windy válasza Zeki (#9480) üzenetére


windy
tag

Nem itt maradt meg raktáron, hanem az EU másik országában. Aztán most bekerült ide, ahogy a Doki is írta.

(#9482) koxx válasza windy (#9479) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Néztem azt a mitsu klímát amit linkeltél, elég komolynak néz ki. Az árát már meg se merem kérdezni :)

(#9483) windy válasza koxx (#9482) üzenetére


windy
tag

Szerintem most az egyik legkomolyabb, talán nem is tudok nagyon másikat, ami ezt tudja (jó persze van, UruruSarara és társai) Az akciós ára nem olyan vésze, de persze nem a belépő modellek árával lehet hasonlítani. 330.

(#9484) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok! Szeretnénk idén nyárra klímát. Két egymás melletti 20-25 négyzetméteres szoba meg mindkettőből ajtón keresztül 1-1 15 négyzetméteres helyiség lenne. Tehát 2 darab split beltéri egység, összesen kb 70nm. Ahogy néztem a 2.5kW is elég lenne darabonként, de lehet akár 3.5 is. Hogy lenne olcsóbb, "multiklíma" 1 nagy kültéri, 2 kis beltéri egységgel, vagy 2 külön klímaegység? Vagy nem lenne nagy plusz költség a harmadik beltéri sem egy multiklímánál?
Ami mindenképp fontos, olyat szeretnék ami inverteres és hőszivattyús, tehát ha fűtésre állítom nem egy fűtőszál melegít, hanem megfordítja a hűtési kört és 1kw áramból kb. 4kw meleget tol a lakásba.
Számít-e a márka, vagy az LG is ugyanazt tudja minőség és megbízhatóság szempontjából, mint mondjuk egy olcsóbb termék? Nálunk az irodában Cascade van, nem látom, hogy bármi baja lenne, de szerintem ez egy olcsóbb cucc. Hűt, fűt.
Mennyiből lehet ezt kihozni? Mikor éri meg megvenni, mikor a legolcsóbb? Most februárban olcsóbb, mint május-júniusban lesz? Érdemes egy klímással kompletten a felméréstől a beépítésig mindent megcsináltatni? Véletlenül a kezembe került egy számla, itt a cégnél, 2 klímát 80-ért tettek be, de nyilván multinak más áron dolgoznak, de az ekkor is horror drága ha csak 60-at elkérnének érte, hát 1 napi munka se.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#9485) Zeki válasza rasotamas (#9484) üzenetére


Zeki
nagyúr

Sorban...
1 klíma telepítése 40-60 ezer Ft között van alapból. Ha hosszabb a csőtávolság, akkor több.
Ez 2 ember, gépek, szerszámok, kiszállás együtt. Illetve van ahol erre a munkára adnak 5 év garanciát is.

Sajnos az van, hogy 2 külön klíma olcsóbb mint egy dual. Valszeg a termelési volumen/árverseny miatt.

A márka nagyon sokat számít. Nem véletlen, hogy azok a cégek, akik akár évtized(ek) óta a klímákból élnek, nem forgalmaznak vackokat. Ugyanis azokkal több a gond, amihez aztán garanciában ki kell menni. Az meg a cégnek pénzbe kerül. Nem véletlen, hogy inkább a japán gépek vannak favorizálva. Daikin, Mitsubishi, Fujitsu, Toshiba, Panasonic, mert ezekkel van a legkevesebb gond. Olyan nagyságrendekkel kevesebb.
A Daikinra mondta azt nekem egyszer Windy, hogy ezrelék alatti az a hiba, ami nem telepítési hiba miatt történt, hanem valamiért magától romlott el.

Az hogy neked a noname géped hibátlanul megy, az nem mérvadó. Te csak a te klímádra látsz rá, míg a szerelők meg ezrekre.

És nem csak az elromlás a kérdés, hanem hogy hogyan üzemel. Amíg nincs, jobb, nincs mihez képest.

Off példa, 2 éve a gyerekeim előbb az Aldiból kaptak pálcikás jégkrémeket, és szerették. Aztán vettem egyszer mini magnumot, mert akciós volt, na onnantól nem szerették az aldis jégkrémet.
Tavaly már nem vettem magnumot.

Egy jobb klíma kb 170-230 ezer Ft, plusz a szerelés.

(#9486) rasotamas válasza Zeki (#9485) üzenetére


rasotamas
veterán

Akkor azt mondod, hogy nem lehet fél millió alatt megúszni a történetet?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#9487) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Elmagyarázná nekem valaki hogyan müxik az időzítés. Napi/heti.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#9488) pjen válasza rasotamas (#9486) üzenetére


pjen
félisten

Ha minőségi klímát szereltetsz nem nagyon.Főleg ha fűtésre optimatizáltat szereltetsz.

Mezga Aladár:Ez készülék függő.A táv on be lehet állítani programokat különböző időpontokra.PL:reggel 6-20 óráig 22c fok.22-06 18 fok éjszakai üzem mód.

[ Szerkesztve ]

(#9489) Mezga Aladár válasza pjen (#9488) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Értem.Ezt a táv átküldi kompletten és onnan megy, vagy adott időben a táv kapcsolgatja?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#9490) pjen válasza Mezga Aladár (#9489) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem átküldi,mint egy Tv n.Egy infrás távnál érdekes lenne amint a táv a készülék felé fordul.

(#9491) eTrade


eTrade
tag

Sziasztok!

Már egy jó ideje terveztem és idén végre veszek klímát a lakásba.
Volt is két cég felmérni a lakást/igényt és az alábbi két készülék között kéne dönteni:

1. Daikin FTX35 / RX35
2. LG E12 Eco

Melyik minőségibb, halkabb, takarékosabb készülék?

(#9492) Acheron


Acheron
őstag

Ha már szóba került a Mitsu FH sorozata: Nálam három napja teljesít szolgálatot ez a készülék (FH35) (windy hathatós közbenjárásának köszönhetően, ami a távolságot figyelembe véve külön köszönetet érdemel :R )
Ennyi idő után nehéz lenne átfogó véleményt alkotni (nem is próbálom), de a benyomásaim nagyon pozitívak.
A beltéri mérete miatt aggódtam kicsit, de felszerelve teljesen rendben van, arányos, a nappaliban egyáltalán nem tűnik nagynak. A szépségén lehet vitatkozni - nekünk kifejezetten tetszik ez a stílus (pl a Zen is benne volt a kalapban, de az FH nyert)
Hűtés oldalról nyárig kell várni a teszttel (azért tud hűteni, ez már kiderült :K ), így maradt a fűtés funkció kipróbálása - ez eddig nagyon rendben van. Mivel függőlegesen és vízszintesen is képes teríteni a meleg levegőt, meglehetősen hamar bemelegíti a nappalit, utána már elég szinten tartani. Magasabb fokozaton sem zavaró a hangja (különösen, ha megy a TV), alacsony fokozaton pedig csendes szobában is alig hallani.
Fűtőteljesítményben - és főleg hangulatban - a kandallót éppen nem fogja kiváltani (legalábbis nem egész télre), ellenben ma már arra jöttem haza, hogy a párom minden különösebb instrukció nélkül (egy gombnyomással) befűtött vele. Kényelem faktorban tehát egyértelműen nyerő - és az időzítőket még be sem állítottam. :K .
Ebben az ársávban szerintem mindenképp megfontolásra méltó ez a készülék - a mostani ára pedig (szintén szerintem) kifejezetten rendben van. Emellett nyilván egyéni preferencia kérdése, hogy végül ki milyen típusra teszi a voksát. Nálam sokáig a Daikin volt a befutó (versenyben voltak még Fuji, Pana és Hitachi,) végül ez tűnt a legmeggyőzőbbnek. Ebben persze jelentős szerepet játszott, hogy jó áron és profi csatornákon jutott el hozzám, amit még egyszer köszönök!

[ Szerkesztve ]

(#9493) windy válasza Acheron (#9492) üzenetére


windy
tag

Használd egészséggel!

(#9494) windy válasza eTrade (#9491) üzenetére


windy
tag

Egyértelműen a Daikin, ez nem igazán lehet kérdés. Az azért nem mindegy, hogy melyik FTX/RX, mindenképpen a K-végűt érdemes választani, mert az klasszisokkal jobb.

[ Szerkesztve ]

(#9495) z123456z


z123456z
őstag

Hello mindenikek. A Sat-Inverter Kft alias Digitalking nevű céggel van valakinek tapasztalata, vagy ismer olyat, aki hallott már valakiről, akinek van? Ezek a referencia munkákról készült fotók szakavatott szemeknek mit mondanak? Vállalható? Köszi.

(#9496) koxx válasza z123456z (#9495) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ha azokat forgalmazzák ami oldalt van akkor inkább kerülném őket.

Bár ez alapján úgy tűnik rendben vannak [link]

[ Szerkesztve ]

(#9497) windy válasza z123456z (#9495) üzenetére


windy
tag

Nagyon egyszerű a dolog. Ez egy egyszemélyes cég, sima webáruház, netes értékesítésre alakult. Semmilyen más szolgáltatást nem nyújt, tehát klímaszerelőket nem alkalmaz, így a szereléseket nem a cég végzi, esetleg valami alvállalkozó. Ezt egyébként jelenleg elég sok webáruházas cég próbálja így működtetni, hogy értékesít, és ha van szabad kapacitású klímaszerelő, akkor azokkal próbálja felszereltetni az eladott klímát. Ez holtszezonban még akár működhet is, de tavasztól már minden klímaszerelő a saját maga által értékesített (tehát, amin haszon van) berendezéseket telepíti.

Próbálj olyan klímaszerelő vállalkozást keresni a lakóhelyedhez közel, amelyik az általa eladott klímát saját alkalmazottaival fel is telepíti, és akkor egy garanciális hiba esetén nem lesz egymásra mutogatás.

Egyébként a "referencia" fotóikat sem tenném ki a saját honlapomra, az biztos.

(#9498) droti25


droti25
őstag

Sziasztok
Milyen klímát ajánlotok max 100 ezer ft-ig egy 45 nm-es lakásba?
Válaszokat előre is köszönöm

(#9499) Zeki válasza windy (#9497) üzenetére


Zeki
nagyúr

Valóban kicsit sok lábon álló cég, de benne vannak az adatbázisban, a klímaszerelős képek meg máshol nem találhatóak. Lehet a holtszezont élik túl az egyéb munkákkal.

droti25

nincs ajánlható. Igazából HA találsz 100 alatt inverteres klímát, vagy bármi egyebet, attól vedd aki fel is szereli, és garanciát is vállal rá. És nem is tűnik el holnapután.

[ Szerkesztve ]

(#9500) eTrade válasza windy (#9494) üzenetére


eTrade
tag

Én is a Daikin-t tartom jobbnak, szívesebben azt venném mint az LG-t, de a másik cég embere azt mesélte amikor kint volt felmérni, hogy a Daikin belépőszéria kínai átmatricázott termék és hogy hangosabb mint az LG. Ez így van?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.