Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8901) ALI_G válasza Gork (#8900) üzenetére


ALI_G
veterán

mostantól van szezonja a klíma akciónak, kutyának se kell, beépítésen is lehet szerintem alkudni :)

(#8902) Zeki válasza Norbika50 (#8898) üzenetére


Zeki
nagyúr

Berakhatod oda az étkező irányába, cserébe az étkezőben jó hideg lesz, a többi helyen nem annyira.
A padlás úgy felejtős ahogy van. A kültéri halála lenne, de biztos sokkal rosszabb lenne a hatásfok, meg rövidebb az élettartam.
Nyáron a beltériben keletkezik kondenzvíz, télen a kültériben. És milyen jó hogy pont akkor jó szelek lefújják róla a nagyon hideget! És gondolom nem csak hidegben fúj ott a szél, de melegben is. Az meg akkor is nagyon jó. Hogy süti a nap, az nem érdekes. A mozog a levegő, az annál jobb.

Mindegy hogy 3 kilósat vagy 5 kilósat veszel, pont azt nem tudja majd ellátni, amit kellene. Hogy a szobákban télen lent (a lábnál) is meleg legyen, nyáron meg fent (a fejnél) is hideg.
Persze az sem mindegy hogy mennyire szigetelt a lakás meg a nyílászárók.

(#8903) Zeki válasza ALI_G (#8901) üzenetére


Zeki
nagyúr

Klíma akció akkor van, amikor a nagyker akciózik. Ez sokszor május-júniusban volt.
A klíma akcióknak meg betesz a rossz Ft árfolyam.

(#8904) windy válasza ALI_G (#8901) üzenetére


windy
tag

Bezony, ez elég nagy tévedés. Nálunk a szerelők teljes kapacitáson dolgoznak, és a forgalom sem esett vissza, pedig november van. Sokan szereltetnek ilyenkor fűtésre klímát, meg sokan lemaradtak a nyáron, meg az okosabbja ilyenkor szereltet, nem a nagy hőségben. Jelenleg egyetlen komoly akcióról nem tudok, sőt a nagykerek rendesen ki vannak fogyva, alig van klíma. Akciók leginkább nyáron vannak....

(#8905) Mezga Aladár válasza windy (#8904) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Szólsz majd ha lesz?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#8906) asha07lcc válasza windy (#8904) üzenetére


asha07lcc
tag

Egyetértek így van. teljes kapacitáslefoglalás van. Változik azért szép lassan a világ ami fűt és takarékos előbb-utóbb az embereknek is kell. Igaz pár év mire átfut a dolog de átfut.

(#8907) asha07lcc válasza xxxjjjkkk (#8897) üzenetére


asha07lcc
tag

kb 40% plusz ár ugyan, de van rendes biztos hátterű és nem csak OEM hanem tényleges gyártói bnéven futó jobb kiínai és 450%-al többért japán gép is. Nem olyan sok az a + 50K ha az energiaszámlán 1 év alatt megtérül pl.fűtés esetén de hűtésnél is 2-3 év alatt.

(#8908) asha07lcc válasza Gork (#8900) üzenetére


asha07lcc
tag

Klímás szezon eleje kb ápr közepe illetve a nagy kánikula akkor van akció többnyire. Télen csak rossz nyár után amikor a nagyker készletek felhalmozódnak és finanszírozni kellene mást is a nagykereknek. Ugyanis egy egy tétel több százmillióra is rúghat sőt a milliárdos tételt is súrolja ebben az esetben a létező készletből illetve keresztfinanszírozásból banki hitelből és egyebekből kell a rendeléseket fizetni amit előre kellene tudni kiskerben/viszonteladóknál hogy fogynak. A nagykerek importőrők élete sem felhőtlen.

(#8909) Zeki válasza asha07lcc (#8908) üzenetére


Zeki
nagyúr

Na most az 5x-ös hőhullám leszoppantotta a nagykeres készleteket.
És aki megint pöcsöl Pató Pálosan, az a következő nyáron megint örülhet hogy megfő a lakásban, és se éjjele-se nappala, miközben a klímás már 1-2 hónapra le van kötve....

ÉS A LEGFONTOSABB!

IDÉN NAGYON BESZIGORODTAK HOGY KI ADHAT EL KINEK, MEG KI SZERELHET KLÍMÁT! EZ JELENTŐSEN VISSZAVETETTE A WC PUCOLÓBÓL KLÍMÁS ÚRRÁ AVANZSÁLTAK SZÁMÁT!

Ami azt jelenti, hogy ha jövőre is ilyen meleg lesz, akkor 2-3 hónap várakozási idő is bejátszhat, mert nem lesz elég szakember, aki az összes létező engedéllyel rendelkezik.

(#8910) luckyman válasza Motion_Blur (#8894) üzenetére


luckyman
aktív tag

Hisense...

...legalábbis a kiajánlott, telepítést végző szerelő szerint.

[ Szerkesztve ]

(#8911) asha07lcc válasza Zeki (#8909) üzenetére


asha07lcc
tag

Így van. Kivételesen egyetértünk:)

(#8912) asha07lcc válasza Motion_Blur (#8894) üzenetére


asha07lcc
tag

[link]

A paraméterek alapján én átgondolnám:)

(#8913) luckyman válasza asha07lcc (#8912) üzenetére


luckyman
aktív tag

Már felesleges ezen gondolkodnia.

(#8914) Motion_Blur válasza luckyman (#8913) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Hmmm? :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#8915) Zeki válasza Motion_Blur (#8914) üzenetére


Zeki
nagyúr

Arra gondol, hogy már elfogyott a blekk frájdéj vhörlpúl, ami belül hisense vagy mi a szösz.
Így mindegy hogy mi is valójában.

(#8916) Motion_Blur válasza Zeki (#8915) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Nekem félre van rakva egy, még eldönthetem hogy akarom-e vagy sem.

Tudom hogy nem top márka, de erre nem nagyon szeretnék többet költeni.. egy jól szigetelt tégla lakásba lenne, ahol idén klíma nélkül se volt több 28 foknál a nagy kánikulák idején. Szóval nem non-stopba menne egy panel 10. emeletén.

Persze ha nagyon szar, akkor nem veszem meg.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#8917) luckyman válasza Motion_Blur (#8916) üzenetére


luckyman
aktív tag

Nem tudom milyen, csak azért írtam, hogy abba az irányba kutakodj. Még akár jó is lehet.

Arra már rájöttem, hogy nem szabad fórumozni, ha akarsz valamit venni. A metrós Airfelt is elengedtem, pedig 85 volt nyáron. A mai napig nem rakattam fel semmit, ennyit a fórumozásról. Inkább hátráltat, mint segít. Ha már megvan, akkor igen, előtte nem szabad.

[ Szerkesztve ]

(#8918) xxxjjjkkk válasza luckyman (#8917) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Azért ezzel vitatkoznék kicsit.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#8919) Maximum1


Maximum1
őstag

Sziasztok!
Nyáron költöztem új lakásba, még nem tudom melyik lehet a gazdaságosabb fűtésre, gáz vagy a klíma.
Kb. 1 hónapja klímával fűtök, igazából azt a pontot keresem amikor át kell váltanom gázra, már ha van ilyen.
Lehet a gázt kéne használni temperálni és a klímával rásegíteni?
Ebben kérném a segítségeteket, próbáltam kiszámolni a dolgokat ,de mindig elvesztem valahol.
A lakás 30nm, van egy FÉG F8.5F parapetes gázkonvektor, a klíma egy Vortex 3,7KW
"H" tarifát nem igényeltem, mert kb. 80 ezer lett volna a szerelése, most erre nincs keret, tehát sima árammal kell számolni.
1 hónap lement, éjjel-nappal ment a klíma, 20fokra állítva, kb. 130kWh-ot evett meg, ez jó adat?
Kicsit sokallom , hideg nem is volt

[ Szerkesztve ]

(#8920) pjen válasza Maximum1 (#8919) üzenetére


pjen
félisten

Az ha jól számolom kb 5000 ft?ebben benne van az egyéb fogyasztás is?Szerintem egyáltalán nem sok.

(#8921) asha07lcc válasza Maximum1 (#8919) üzenetére


asha07lcc
tag

Hát erre a gépre hiába is igényelnél H tarifát, ugyanis nem alkalmas rá.
Kellene hozzá CE minősítés ERP Eurovent vahy egyéb miinősítés. Az AUX gyár gyártja egyébiránt ha jól tudom Vortex csak fantázianév. Kapillárcső adagolás 1 sebességes kültéri venti. Sajnos azzak az A2/20(2 fok külső 20 fok belső hőm elektromos és fűtőtelj aránypár a COP)COP nagyobb mint 3 nem teljesíthető ami a H tarifa alaptétele.
Ugyanis A7/20 esetén adnak meg 3,37 COP értzékrt ami 2 fokban illetve ezalatt minden gép esetén elég drasztikusan romlik.
Nyilván fűt, de hogy hol van az a pont ahol olcsóbb még mint a gázfűtés nem meghatározható szervízkönyv vagy egyéb adatok híján.+= külső hőm esetén ha 3,37 a COP akkor még nappali áramról is olcsóbb valamivel mint a gáz. Ha nagyon szigetelt a házad akkor kb -5C-ig egyárú a gázzal tapasztalatok alapján hasonló technikai felépítésű gépnél ha kevésbé akkor csak + 3-4-től felfelé.

(#8922) Maximum1 válasza asha07lcc (#8921) üzenetére


Maximum1
őstag

Tehát ha jól értem akkor mindegy melyikkel fűtök, nincs nagy árkülönbség?
Még jó hogy nem kezdtem el a H tarifát, a villanyszerelő simán behúzott volna a szereléssel, utána meg nézhettem volna.

(#8920) pjen ez csak a klíma fogyasztása sacra, az össz az 300kWh volt a hónapban, 60L bojler, hűtő, tűzhely, tv, pc stb..., előző havi fogyasztásom volt 170kWh, ebből saccolom a 130-at.

[ Szerkesztve ]

(#8923) asha07lcc válasza Maximum1 (#8922) üzenetére


asha07lcc
tag

Az még nem vészes. Az AUX gyárt egyébként jó klímákat is. Ez a nagyon alap, de nyilván a hűtés a fő cél. ami érezhetően jól és hatékonyan fűt kb 50-60e FT-al drágább e Vortexnél.

(#8924) Maximum1 válasza asha07lcc (#8923) üzenetére


Maximum1
őstag

"Az még nem vészes." vagyis még olcsóbb mintha gázt használnék?
Ahogy elnézem a 30napost lehet beröffentem a gázt.

(#8925) pjen válasza Maximum1 (#8924) üzenetére


pjen
félisten

Meg kell píóbálni aztán azt használni amelyik olcsóbb.áq

(#8926) asha07lcc válasza Maximum1 (#8924) üzenetére


asha07lcc
tag

Akkor írd fel a gázóra állást is:) Hasonlítsd össze. Kiderül.

(#8927) Maximum1 válasza asha07lcc (#8926) üzenetére


Maximum1
őstag

Ok, köszi.

(#8928) dzsordzsó


dzsordzsó
csendes tag

Üdv!
Szeretném kikérni a véleményeteket,családi házról lenne szó,hűteni szeretném.A ház főfalai 40 cm széles, vályogból készültek,kivéve az alaprajzon satírozottat,az 38 cm Porotherm.A nyílászárók hőszigetelt, műanyagból készültek.A rajzon bejelöltem a kül-,ill. a beltéri helyét.Azt a helyet amit én jónak gondoltam.Jó lenne minél kevesebből kihozni,ezért egy klímát jelöltem.A kérdés,hogy mekkora teljesítményű kellene?Képes lenne lehűteni a két szobát,nappalit,kis szobát?Légyszi szakértsétek már meg!

(#8929) klarkzone válasza dzsordzsó (#8928) üzenetére


klarkzone
tag

Teljesen jó az elképzelésed, nagy teljesítményű gépre nincs szükséged.

(#8930) dzsordzsó válasza klarkzone (#8929) üzenetére


dzsordzsó
csendes tag

Nyáron elég jól felmelegszik a ház,gondolom a fekete Bramac cserép miatt.3,5 KWh -s klímákból válasszak?

(#8931) pjen válasza dzsordzsó (#8930) üzenetére


pjen
félisten

Én azért kihívnék először egy klímást,bár úgy is ki kell hisz csak ők szerelhetnek.

(#8932) dzsordzsó válasza pjen (#8931) üzenetére


dzsordzsó
csendes tag

Tudom,tudom.Előzetes felmérést csinálok magamnak,hogy mégis mire számítsak.Egy gép elég -e,vagy esetleg pluszba eladna nekem még egyet.Járnak ide több éves tapasztalattal rendelkező szakik,akiknek a véleményére lehet adni.

(#8933) csemberlen válasza dzsordzsó (#8928) üzenetére


csemberlen
őstag

1 klímával nem tudod lehűteni az összes helyiséget.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#8934) dzsordzsó válasza csemberlen (#8933) üzenetére


dzsordzsó
csendes tag

Mit gondolsz?Két 2,5-ös kellene?Akkor azokat hova helyeznéd?

(#8935) klarkzone válasza dzsordzsó (#8934) üzenetére


klarkzone
tag

Szerintem először próbáld egy géppel megoldani a hűtést, és ha nagyobb teljesítményre lesz szükséged, akkor még mindig ott a lehetőség, hogy az egyik szobába felszereltess egy másik gépet is. Kemény kánikulában 24 fokra beállítva, nincs az a gép amely ne teljesítené a feladatot, persze ne tűzzön be a nap délután a szobákba, és ne 5-6 ember szkanderozzon a nappaliban miközben a konyhában sül a malacpecsenye, szóval ha kánikula van, akkor azért vannak praktikák amivel csökkenteni lehet a kellemetlenségeket...

(#8936) Sefter


Sefter
veterán

Sziasztok!

Szeretnék légkondit a házba 2 helyiségbe.
Az egyik egy 25nm-es szuterén, itt télen a fűtést oldanám meg így. Majdnem felette pedig egy 40nm nappali, itt viszont nyáron üzemelne a meleg miatt.
Meg lehet oldani ezt úgy, hogy 1 kültéri és 2 beltéri egység legyen? Mekkora teljesítményű klímákat keressek? Milyen márkát érdemes ár/értékben nézni?

Psn ID: sefter_hun

(#8937) szekrény+


szekrény+
újonc

Sziasztok!

Két egybenyíló helyiséget (összesen kb. 30 m2) szeretnék klímával hűteni, fűteni. Eddig négy szakembert hallgattam meg, közülük 2 a nagyobbik helyiségben szerelné fel a beltéri egységet a szekrény fölé. A szekrény és a mennyezet között kb. 50 cm a távolság, a szekrény mélysége (a faltól való távolság kb. 60 cm). A másik 2 szakember ezt nem tartja jónak, ők a kisebbik helyiségben szerelnék fel a klímát, ahol nincs előtte semmi. Mindkét esetben a két helyiséget összekötő ajtóval szemben lenne a klíma. Használat szempontjából nekem a nagyobbik helyiség lenne a praktikusabb, itt vagyok többet, de félek attól, hogy a szekrény akadályozná klíma működését, főleg a fűtést.

Véleményeteket szeretném, hol lenne jobb helye ebben az esetben a klímának. Van esetleg valaki, akinek a szekrény fölött van, és megosztaná a tapasztalatát?
Üdvözlettel: szekrény+

(#8938) Male válasza szekrény+ (#8937) üzenetére


Male
nagyúr

Aki nálam volt szerelni, a 40 mély, 140 magas szekrényt sem javasolta alá... a 60 magasra azt mondta, hogy az már kb oké. (szoba átrendezés miatt kérdeztem tőle, hogy mi a véleménye róla)
Most, hogy már fent van, és fűtök vele, érezni merre áramlik a levegő, és nagyon durván akadályozná... persze típus függő is, hogy mennyire nyomják lefelé a levegőt, ezt a kézikönyvekből meg tudod nézni, és kiméregetni.

(#8939) windy válasza dzsordzsó (#8928) üzenetére


windy
tag

Szia!
Ha összeadjuk a két szoba+nappali+ kisebb szoba alapterületét, akkor látható, hogy közel 70 nm-t akarsz hűteni. Ehhez kb 5-6 kW hűtőteljesítmény szükséges alsó hangon, tehát szerintem simán felejtős az egy darab 3,5 kW-os gép. Két készülék fog kelleni, az elhelyezést pedig egy helyszíni felmérés alapján lehet csak leginkább meghatározni, így alaprajzról csak merő találgatás az egész.

(#8940) nesa válasza windy (#8939) üzenetére


nesa
veterán

Ha viszonylag jol szigetelnek a falai plane plafon 70 nm re eleg lehet a 3,5kw, is persze en se beszelnem ra a kicsire de azert a csaladihazba nem kell akkora teljesitmeny mint egy panelba, nekem is eleg volt nyaron a 100nm re a 3,5kw os es meg csak maxon se porgott, gyakorlatilag gomboker hutottem az egesz hazat.

(#8941) BlacKSouL válasza nesa (#8940) üzenetére


BlacKSouL
addikt

csaladihazba nem kell akkora teljesitmeny mint egy panelba

Ez akkor lehet igaz, ha a panel nem olyan, hogy 4 oldalról szomszéd lakás van. És fűtésnél pláne.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#8942) Zeki válasza nesa (#8940) üzenetére


Zeki
nagyúr

A mi családi házunkat szénné süti a nap. Ide kellett a 2 klíma, mert még az elrendezés sem olyan, hogy egyik hidege átmenjen a másik szobába.

(#8943) szekrény+ válasza Male (#8938) üzenetére


szekrény+
újonc

Köszönöm, sokat segítettél. Marad szabad fal, a szekrény feletti klímával nem kísérletezem.

(#8944) dzsordzsó


dzsordzsó
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a véleményezését,így már azért jobb a rálátásom a dologra.

(#8945) berbatov2


berbatov2
senior tag

Sziasztok!

Black Friday alkalmából kellett gyors döntést hoznom, így nem volt időm itt érdeklődni azért utólag is kérném, hogy véleményezzétek már a választásom.

Egyik versenyző, ezt 100k-ért vettem

Ez meg a másik 110k-ért

Azért ezek valós akciók voltak, remélem nem lőttem mellé nagyon.

(#8946) Zeki válasza berbatov2 (#8945) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem sok infó van róla. Én még nem olvastam.

(#8947) Motion_Blur válasza berbatov2 (#8945) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Nálam már itt figyel a garázsban a SPIW-412L, én is BF akcióban vettem 105K-ért.

Beszerelve csak tavasszal lesz, szóval fél év múlva jelentkezek az első tapasztalatokkal :))

mod: az adatok alapján egyértelműen az utóbbit kéne választanod

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#8948) berbatov2 válasza Motion_Blur (#8947) üzenetére


berbatov2
senior tag

Mindkettőt megvettem, mert kettő kellett a házba.
Nyár óta vártam a BF-t, klíma miatt. Valami Lg-t szerettem volna, de sajna azok nem voltak leárazva.

A tied ugyanaz mint az én elsőm csak erősebb ha jól látom.

[ Szerkesztve ]

(#8949) asha07lcc válasza berbatov2 (#8948) üzenetére


asha07lcc
tag

Lehet egyszerűbb lett volna itt egy-két klímás céget megkeresni és van ahol a japán gépek mindíg BF-esek... Azért ezek sem csoda árak ellenőrizhető Gree valódi szervíz anyaggal és ERP jegyzőkönyvvel sem kerül sokkal többe. (kb 20%). A Japánok meg egyárúak vagy olcsóbbak mint BF-en kívül a WEH modellek.... Vszínűleg a Whirlpoolnak több eszállítója van(Aux, Mides Gree,Chigo stb). Igaz nagyon gondosan áttervezik a fröccsöntött doboziokat és a távkapcsolókat is, hogy az OEM gyártót ne lehessen azonosítani. Valószínűleg menni fog hibamentesen. Ha alkatrész kell hozzá akkor már szerintem nem lesz egyszerű a beszerzése garon túl.

[ Szerkesztve ]

(#8950) windy válasza asha07lcc (#8949) üzenetére


windy
tag

Érdekes, hogy senkinek nem szúr szemet, hogy az ominózus whirlpool klímaberendezést sem az árgépen, sem az árukeresőn nem lehet megtalálni egyetlen klímás cég kínálatában sem. Persze kempingshop, meg nextelshop (telefonos webáruház), meg extremdigital, meg társai forgalmazzák. Mondjuk fordítva is igaz, ők meg nem forgalmaznak Daikin, Toshibát, Mitsubishit, stb. Kíváncsi lennék, hogy garanciális probléma esetén ki fogja javítani a berendezést, kétlem, hogy ezeknek a webáruházaknak lenne klímaszerelője...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.