Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55001) #73959936


#73959936
törölt tag

Nem az előző fórumtárs hsz-ére reagálnék. Nem.

Csak szeretem észben tartani a történéseket. Az egyszerűség kedvéért azt írnám: ed
Ez nem jelent semmit, de vagy 3 éve karácsonyi ajándékként az akkor 5 éves gyereknek olyan, de olyan építőjátékot küldtek, hogy csak na. Szóval a hónap közepén teljesen új áron 1 olyan lego, amihez doboz tartozott és a dobozd mintha szánt szándékkal egy 10 kilós kalapáccsal csak úgy megigazították volna. Nem a szállítók, így csomagolták be. Tudjátok az a véleményem, hogy ilyet a saját gyerekének küldjön, aki tette...

aztán másik gyönyörűséges név: e
Ez sem jelent semmit. Rendeltem vagy másfél éve raktáron lévő termékeket és mivel egyetlen termék nem volt raktáron az egész rendelést nem szállították vagy három és fél hétig.

Na ez volt az a pont, amikor megfogadtam: tőlük soha többé semmit. Remélem sok ilyen hasonló tapasztalatot szerzett vásárló állt és áll el ezután is a további vásárlástól :K

(#55002) fanci válasza #72755712 (#54992) üzenetére


fanci
tag

És ezzel kiválthtó a gyári Daikin wifi modul? És hogyan illeszthető be a készülékbe? Hiszen a daikinnak eléggé egyedi wifi csatlakozója van.

(#55003) mrmft válasza kisbalazs83 (#54996) üzenetére


mrmft
senior tag

Ha talakozol ilyennel, emberi aron szolj: ME MAC-567IF-E!

(#55004) DoItYourself válasza fanci (#55002) üzenetére


DoItYourself
addikt

Sehogy se illeszthető be, ez egy külső infra jeladó, a távkapcsoló helyettesíthető vele, ill. gondolom valamilyen szinten automatizálható a nyomkodása.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#55005) kisbalazs83 válasza mrmft (#55003) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Ez alatt nem találtam: Bruttó ár 24 765 Ft Szállítást meg kell kérdezni, hogy van-e.
Vagy emag: 27.778 Ft

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#55006) MC Pite


MC Pite
veterán

Kollégának társasházba fő fűtés lenne most a klíma. Egy 12 egy 25 és egy harmincx négyzetméteres (konyha+nappali+folyosó) részről lenne szó.

Én ajánlottam a kicsi szoba egy TZ20at, a hálóba egy TZ25öt, a nagyobb észbe Z25 vagy NZ25öt.
Klímástól a kínaiak után (azokból a Silver X volt kb az egyetlen komolyan vehető, de pl a kicsi szobába túl nagy) az alábbi japánokra kapott árat:

Daikin Sensira FTXC35C/RXC35C 3,5 KW:
Daikin Comfora FTXP35M9/RXP25M 3,5 KW:
Daikin Perfera FTXM35R/RXM35R9 3,5 KW:
Mitsubishi HR MSZ / MUZ-HR35:
Toshiba Seiya RAS-B13J2KVG-E / RAS-13J2AVG-E:
Toshiba Shorai Edge RAS-B13J2KVSG-E / RAS-13J2AVSG-E1:

Vélemény, javaslat? :R

[ Módosította: Kalandor ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#55007) vtechun válasza fanci (#55002) üzenetére


vtechun
veterán

igen, csak éppen nincs semmiféle visszajelzésed arrról, hogy mit is csinál a klíma, nem ment-e esetleg hibaállapotba, bevette-e a parancsot, vagy nem. Én az LG klíműmat vezérlem ilyennel. De van a szobában hőmérő szenzor, meg okoskonnektorról megy a klíma, szóval látom, ha esetleg nem csinál semmit, vagy éppen mást csinál, mint kéne.

#broadlink

(#55008) #72755712 válasza vtechun (#55007) üzenetére


#72755712
törölt tag

Jogos, az okoskonnektor és a hőmérő kell hozzá, hogy ne háttal üljünk a moziban. :)
Nekem minden helyiségben van egy hőmérő, és külön okoskonnektor a terasznak, a boylernek, az IT cuccoknak, a tv/műholdvevő/firetv sticknek és a klímának.

(#55009) torma1981 válasza torma1981 (#54968) üzenetére


torma1981
veterán

Erre valaki?

(#55010) F.N. válasza Tamás9x (#54990) üzenetére


F.N.
tag

(#55011) feco70 válasza torma1981 (#55009) üzenetére


feco70
senior tag

Nem írtad? Hűtés? Vagy fűtés is

(#55012) torma1981 válasza feco70 (#55011) üzenetére


torma1981
veterán

Inkább csak hűtés. Max átmeneti időben fűtés csak.

(#55013) Tamás9x válasza F.N. (#55010) üzenetére


Tamás9x
őstag

Nagyon köszi :) :R

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#55014) kisbalazs83 válasza Tamás9x (#55013) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Ugyanezt válaszoltam 15 hszel ezelőtt...

[ Szerkesztve ]

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#55015) feco70 válasza torma1981 (#55012) üzenetére


feco70
senior tag

Daikin sensira rakatnék a helyedbe, 350 k bele fér az is. Nem fogsz benne csalódni

(#55016) Tamás9x válasza kisbalazs83 (#55014) üzenetére


Tamás9x
őstag

Neked is nagyon köszönöm :) :R
Azaz akkor neked először :)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#55017) canniball válasza pjen (#54933) üzenetére


canniball
nagyúr

Annyira meleg még nincs, hogy hűteni kelljen; ezért gondoltam a fan only módra. :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#55018) canniball válasza F.N. (#54936) üzenetére


canniball
nagyúr

Attól tartottam van esetleg a beltériben valami olyan bizgere aminek árt a víz, de ezek szerint alaptalan volt az aggódásom. Köszi!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#55019) gollum válasza r.mark (#54998) üzenetére


gollum
tag

Na, kb. ennyit tud az Emag, de ez sajnos nem tipp volt... (Amellett, hogy a korrektségük 0 alatt -3.)
A jelenlegi jogszabályok szerint, te SZAVATOSSÁGI igénnyel léptél fel, amiben vélelmezed, hogy a hiba a teljesítés időpontjában fennállt, nem JÓTÁLLÁSI, (Amit írtak.), pl. hogy időközben elromlott.
Így azonban tényleg valós a magyar törvény, hogy hat hónap, amíg nekik kell független szakértő által bizonyítani, hogy a teljesítés időpontjában a "hiba" nem állt fent. (Utána neked, hogy igen.)
Én ezt úgy szoktam kivédeni, hogy nagyobb értékű rendelésnél videót csinálok a sértetlen csomag kibontásáról. (Eddig még nem volt szerencsére gondom.)
Ha esetleg felvetted, (Gondolom nem.), akkor tudod bizonyítani, (De a szakértőt akkor is neked kell fizetni.), ellenkező esetben nem fogod tudni.
Amit én tennék, a képek alapján, felrakatnám, a lamellák el vannak hajolva, de a cső szinte biztos, hogy nem sérült, így kell lennie benne gáznak, (Ez hamar kiderül, csak megbízható céget keress, egy év után, ha van benne gáz, jó, ha nincs, nem jó, felesleges nyomás próbázni.), így működni is fog, de ez nyilván a te döntésed.

(#55020) Rommel6600


Rommel6600
őstag

Én szerintem jó a WiFi-s klíma, én nagyon szeretem. Például most úgy alakult, hogy egy időre haza kellett ugranom, abszolút nem volt tervezett... 150km-ről már előző nap bekapcsoltam és áthűtötte az egész lakást, és nem arra értem reggel vissza, hogy még órákon keresztül MAX-on kell járatni és munka közben leviszi a fejemet a cúg... Mert igen, azt a szobát ahol van, rettentő hamar áthűti. Viszont mire a hideg átszivárog a többi helységbe, az idő...

Nagymuterhoz szerelnek nemsoká klímát, Daikin Sensira volt eleinte a befutó. Az itteni hype, meg az én Panasonicos japán-vonalas (pozitív) tapasztalataim miatt. De az a külső WiFi modulja annyira csehszlovák megoldás, hogy inkább LG Silence Plus lett belőle :D

Úgyhogy hamarosan (pár hét múlva) fogok tudni jelenteni az itt kissé megvetett koreai LG gyártó Silence Plus 3,5kW-os modelljéről. Katalógusadatok alapján minden is frankó vele, úgyhogy tényleg kíváncsi leszek. Hűtésre és kiegészítő fűtésre is fogja használni, szóval valamilyen módban egész évben ketyegni fog a napelemes áramról. (Középtávon hőszivattyú kerül majd fel, ezért nem is volt cél komolyabb és/vagy fűtős klíma beszerzése)

(#55021) Rommel6600 válasza gollum (#55019) üzenetére


Rommel6600
őstag

Most nemazé' (hogy az Emagot védjem), de szerintem ezt bármelyik másik cég is pont ugyanígy játszotta volna el.
Én az Alzában csalódtam ma nagyon pozitívan, pedig annó arra is kígyót, békát kiabált mindenki nem is annyira rég. (Lehet pont ezért is váltottak hozzáállást...?!) 14 napon belül visszavittem a gépet, meggondolt vásárlás: emberrel nem is kellett találkozni csak rányomtatni egy matricát, majd otthagyni. 2 óra(!!!) múlva jött az email, hogy visszaküldték a bankkártyára pénzem. Még a házhozszállítás, és a háztartási nagygép emeletre való felcipelésének díját is, amit már én magam sem érzek fairnek :DDD

(#55022) zacci


zacci
aktív tag

En penteken rendeltem az alba klimatol sensira wifi modult. B45. Ma meghozta a gls, igy szallitassal egyutt 16.800 pengo volt. Mar be is dobtam a gepben, muxik faxantosan :DDD
Aki 50k-ert akar wifi modult eladni, az egy egyszeru kalmar :Y
Ami meglepett, hogy maga a wifi modul (gyari csomagolas volt) B41-es. De ez nyilvan nem jelent semmit, leven ua. a xar kinai wifi modul van benne mint az osszes tobbi klimaban :DD
Nem volt nyomos ok, amiert megrendeltem, csak gondoltam legyen igy kerek a cucc. Nem ker enni :DDD

(#55023) canniball válasza Rommel6600 (#55020) üzenetére


canniball
nagyúr

Külső wifi modul? :F Meg van a helye a burkolat alatt ahová be lehet pattintani, csak akkor látod ha felhajtod az ajtaját...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#55024) Rommel6600 válasza canniball (#55023) üzenetére


Rommel6600
őstag

Panasonicnál biztos, Daikin-t annyira nem ismerem. De az a szerelő azt mondta, hogy biztosan nem rejthető annál a modellnél amit Ő tudna hozni, két napja szerelt ugyanilyet, higyjem neki el. Lehet valami túltárolt modelljei voltak, mindenesetre ráguglizva arra a cikkszámra amit adott, tényleg a beltéri mellé, a falra ragasztották a youtube-os howto videóban is... :F

[ Szerkesztve ]

(#55025) canniball válasza Rommel6600 (#55024) üzenetére


canniball
nagyúr

Az valami nagyon régi darab lehetett, nálam pár éve szerelték az elsőket, már azoknak a burkolata alatt is ott volt a helye.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#55026) Rommel6600 válasza canniball (#55025) üzenetére


Rommel6600
őstag

Jobb is, hogy elengedtem ezt a vonalat akkor.

Furcsa, hogy még ilyenekbe manapság bele lehet futni...
Báááár, most, hogy belegondolok furcsa volt az egész felhozatal: Szerelő#2 nem szerelt Daikint csak kínait, Szerelő#3 2 hónap(!) múlva tudott volna hozni Daikint (és Mideát is, mindkettőt bizonytalan beérkezési dátummal), Szerelő#4 pedig 250eFt szerelési díj fejében tett volna oda be 1db Daikin Sensira klímát (összesen 9m csövezés, szintkülönbség 1m, és végig kívül csatornázott csövek, egy téglafaláttöréssel, családi ház külső, földszinti homlokzatára szerelt kültérivel!!!), így az is off lett. Nekem Budapesten azért nem ilyen volt a helyzet.

(#55027) abrax1


abrax1
csendes tag

Sziasztok!
Második légkondit szeretnék beszerelni, ami érdekes, hogy nem teljesen elszeparálva, inkább egy másik szobában, amit ér az elsődleges, 5kw-os klíma, azt kiegészítve.
A felállás: adott egy 3 nagy szobás (92 nm), régi pesti polgári lakás, habár vastag falakkal, de nyugati tájolással, padlás alatti, legfelső emelet. Nem melegszik olyan gyorsan, de onnantól hogy felmelegszik, kb. május közepétől (per pill) szeptember közepéig-végéig éjjel-nappal megy a 3 éve beszerelt Mitsubishi MSZ/MUZ-HR50VF. Ami teszi szépen a dolgát, és hűti az előszobát-nappalit amire direktben "rálát", de az arra oldalról nyíló szobára, ahol egyébként dolgozom napközben, alszom este, már másfél fokkal melegebb van, és ha becsukom az ajtót hogy nyugodtabban home office-ozzak, egy egyórás meeting után már izzadok.
Anno a második ajánlat légkondi beszerelésre az a felállás lett volna, hogy ebben a szobában is legyen egy kisebb légkondi. Két kérdésem lenne a szakiktól, nagyon megköszönnék bármi ötletet:
- ha már az 5kw-os elég szépen megbírkózik az egész lakással, és itt másfél fokkal van csak több, ebben az esetben, egy 20 nm-es (de 3.5m belmagasságú szobára) elég lenne-e egy 2.5kw-os vagy a biztonság kedvéért jobb a 3.5?
- ebben a szobában fel lehet tenni magasra légkondit, de vagy a munkaállomásom, vagy az ágy felé fújni fog azért. Mi lenne az az ultimate berendezés, ami nem fúj direktbe, illetve éjjel minimális zajjal műxik? a nem direktbe fújás lehet hogy megoldható azzal ha a 3.5m-es belmagasságnál nagyon fent van és úgy van irányítva (bár nem tudom, mennyire hatékony így), csendességben meg night mode-ban (amikor fokozatosan visszavesz éjjel, vagy nagyon finoman keringet) tudom a Daikinek jók, de örülnék valami tanácsnak, ilyen setuphoz mi az ami nagyon jó lehet.
Előre is köszönöm!

(#55028) Hauptmann válasza zacci (#55022) üzenetére


Hauptmann
addikt

A Fujitsu modulja vagy 50 ezer, na annyit nem ér meg. főleg, hogy nem is nagyon használnám.

Rommel6600,

Nekem is van most egy ügyem az emaggal, még nem vitték el a cuccot, várom a futárcéget. Kíváncsi leszek.

(#55029) karasz_att


karasz_att
csendes újonc

Sziasztok! Beltéri egységeket lehet egymás mellé telepíteni?

(#55030) feco70 válasza canniball (#55025) üzenetére


feco70
senior tag

Daikin j3 volt ahol wifi modult mellé lehetett ragasztani a beltérinek, ez volt az első klímám, nagyon jó ki s gép volt, igaz már eladtam a kollégámnak, de azóta is tökéletes.

(#55031) feco70 válasza Hauptmann (#55028) üzenetére


feco70
senior tag

A sensirához vettem én is ilyen modult, szinte soha nem használom, előszőr még érdekes, de aztán rá se nézek

(#55032) Miklósbácsi válasza feco70 (#55030) üzenetére


Miklósbácsi
csendes tag

Néztem a régi naptáramat : 2017 - ben szereltettük a Daikin J3 - at egyik fiamnál. Főleg hűtésre használták a gépet eddig és az első naptól kezdve kifogástalanul működik.
A talán utódjának nevezhető FTXF 35 A egy évvel később lett nálunk felszerelve, hasonlóan minden rendben van ezzel is. Jó ötlet volt akkor japán gépet vennünk, szép csendesen, megbízhatóan dolgoznak.
A Sensirához végül nem vettem modult. Azóta bebizonyosodott, hogy alig - alig lett volna szükség rá. De itt mindenki helyzete más, van, ahol nagyon hasznos jószág.

(#55033) MC Pite válasza abrax1 (#55027) üzenetére


MC Pite
veterán

A néveleges 2.0kW is elég (ha csak így melegszik, nem fűti nagytelejesítményű gép és nem süti hatalmas ablakon át a nap órákon át), és magasan vízszintes tereléssel ha csak halkan dolgozik, szerintem nem lesz zavaró.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#55034) Rommel6600 válasza abrax1 (#55027) üzenetére


Rommel6600
őstag

Én úgy tudom, hogy ökölszabályként légköbméterenként 40W nominális teljesítményt számolnak hűtésre (általánosságban). Ez a Te esetedben ugye 20×3,5×40=2800W névleges teljesítményigényt jelent.
2kW és 2,5kW gépek között minimális árkülönbség szokott lenni, biztosan nem vennék 2kW-osat, inkább a 2,5kW-ra voksolnék. De a nagy belmagasság miatt lehet még a 3,5kW sem lenne annyira hülyeség (és jellemzően azok sem eszeveszetten drágábbak), kérdés, hogy mennyit menne magában (azaz csukott ajtó mellett)? Mert a kisebbek jobban vissza tudnak szabályozni, ha és amennyiben úgy adódik. Viszont az is igaz, hogy rendszerint a beltéri egységek ebben a kategóriában (<3,5kW) japán vonalon csendes/ultra csendes módban közel azonosan halkak (~20dB), a kérdés inkább az, hogy milyen fokozaton működne többet a klíma? Azaz:
- csukott ajtó és homeoffice órák kevesek, ergó csak azt a mínusz két fokot kéne neki temperálni?
vagy
- inkább már akkor magadracsuknád az ajtót és menjen így állandóan nagyrészt?
Előbbi esetében 2,5kW tuti elég, utóbbinál esetleg elgondolkodnék a 3,5kW-oson, de lehet még akkor is overkill.

Minimális zaj? Itt leginkább Daikin Sensirával és Panasonic-kal lesz tapasztalat, azok biztosan halkak a csendes/ultracsendes módban. (Szabányos, megismételhető mérés szerint is) Többinél már kicsit más a helyzet, mert vagy hangosabbak (pl Gree comfort X, a maga csendes módjában már 26dB) vagy egyáltalán nem adja meg a gyártó, hogy milyen szabvány szerint sikerült nekik kiméricskélnie azt az értéket (pl LG Silence Plus).

(#55035) MC Pite


MC Pite
veterán

Én biztos a kisebbet venném (újra). Ezek a csodás ökölszabályok jók az országban, azért van mindenkinek 24-28kW-os kazánja :U ...

1, Átlagos szigeteltség mellett elég
2, Nem várható hogy maxon fog menni (a lakás többi része is temperált), sőt...
3, A névleges 2kw-os 2.4et is tud (hangosan) ha oda kell pirítani valamiért
4, Komfort szempontjából nem mindegy mennyire tud leszabályozni:
2.0/2.5/3.5kW-os modell : 0,18kW/0,21kW/0,24kW (fűtés 0,65/0,79/0,99)
5, zajszintek is jellemzően eltérnek, a csendes mód után (automatában használva) 26/27/33dB
Táblázat: [link]

Sokan mondták hogy a 3,5es kevés lesz nekünk a kecóra. Hja... fogyasztás szerint nézve a legnagyobb kánikulában (mikor otthon vagyunk, főzünk, járkálunk, ajtót nyitunk) evett meg egész nap 5,1kW-ot - de jellemzően 3-4kW között. :)

Szóval biztos vagyok benne hogy átlagos szigeteltség mellett a leírt esetre lazán jó a 2 kW, és sose fog maxon menni (ellenben kevesebbet fog kikapcsolgatni mint a nagyobbak).

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#55036) kew


kew
senior tag

Sziasztok,

Szeretném a tanácsotokat kérni, nem tudom eldönteni, milyen teljesítményű készüléket vegyek :W
Most költöztünk egy tetőtéri kecóba, felülről és körbe ugyan szigetelt, de azért tuti, hogy hőség lesz nyáron :) A nettó hasznos alapterülete 67nm, bruttó 100nm körül van, az ablakok kelet-nyugat felé néznek, reggel az egyik oldalról süt be a nap, déleután a másikon.

Annyira nem vagyunk nagy klíma pártiak, nem is akarunk 20 fokot a lakásban, de azért egy 27-30 foknál többre jó lenne, ha nem menne fel a hőmérséklet :) Azt sem akarom, hogy huzatot csináljon a beltéri és magunkra sem akarom közvetlenül fujatni.

Daikin Sensira, amit kinéztem, csak a teljesítményt nem tudom eldönteni. Volt már kint egy klímás emberke, ő 5kw-osat javasolt, de kicsit félek, hogy az baromi sok lesz, ráadásul az 1 méteres beltéri sem nagyon férne el.

Tudnátok tippeket adni, hogy szerintetek elég lenne a 3.5-es, vagy a 4.2-es Daikin FTXF42C / RXF42C? Ezek még a kisebb fajták. Vagy mindenképp érdemes lenne az 5kw-os nagy batár-t feltenni?
Ráadásul a tetőre kellene kimászni és felszerelni, én abban is kételkedem, hogy az 5kw-os kültérije kifér egyáltalán a szerelőnyíláson.

az alaprajz ilyen, két helyen tudom elképzelni a beltérit, ahova el is férne (mondjuk csak a kisebbik, nem az 1m-es), az egyiket pirossal, a másikat lilával jelöltem:

Esetleg ide ideálisabb lenne két kisebb? esetleg a piros helyre egy 3.5-ös, plusz a balfelső nagyobb szobába (az lesz a dolgozó) egy 2.5-ös? Esetleg próbáljuk meg egy nyarat egy 3.5-össel, aztán ha kevés még mindig lehet betenni egy kisebbet a dolgozóba?

:Rköszi előre is! :)

(#55037) op9


op9
aktív tag

Sziasztok,

A társasház közösképviselője azt az információt adta nekem, hogy:
"utcafrontra sajnos nem helyezhető ki az egység, illetve csak építési hatósági hozzájárulás mellett"

Ha ez így van, akkor hol tudok ilyen hozzájárulást kérni?

How Bad Do You Want It?

(#55038) Safranek válasza kew (#55036) üzenetére


Safranek
aktív tag

1, Mindenképp keresnék másik kivitelezőt
szerintem a két kisebb jó irány lehet , akár az általad írt 3,5 és 2,5

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#55039) rígel válasza op9 (#55037) üzenetére


rígel
őstag

Megyei/fővárosi Kormányhivatal építésügyi/örökségvédelmi/felügyeleti osztályán(ahol ahogy hívják). Nem fogsz kapni, nem véletlenül nem lehet.

(#55040) Izland`


Izland`
tag

Sziasztok!
A szerelő az ingyenes helyszíni felmérés után az ő általa ajánlott Gree comfort X 3,5 KW klímára szereléssel együtt 410.000 forintos árat mondott.
Először egy AUX nevezetű, elvileg japán klímát szeretett volna ajánlani, 390.000 forintért, de mondtam, hogy azt nem kérem.

Ez reális lehet a Gree klímáért? - Most vásároltam a házat, az előző tulajdonosok a felújítás során már a kábeleket kiépíttették, így csak a tartó vasakat kellene elvileg felrakni. (Igaz azt mondta a szerelő, hogy mivel tavaly lett a kábelezés megcsinálva, úgyis kifogja cserélni az egészet teljesen, mivel klíma nem volt telepítve a kábelekre, így azok már nem jók. :F )

Nem értek a klímákhoz, de nem szeretném, hogy palira vegyenek. :K

[ Szerkesztve ]

(#55041) gollum válasza kew (#55036) üzenetére


gollum
tag

Nekünk 3,5-es sensira van, nem régóta, így hosszú távú tapasztalataim még nincsenek.
A mostani 28 fokokba szépen, rövid idő alatt lenyomja a hőt 23-24-re, éjszakai módban, full csendesen. Megy be a szobákba is, nincs olyan hideg, mint a nappaliban, de még nem is megy folyamatosan, meg nem is akarjuk, hogy a szobák is annyira lehűljenek, így ott nincs is "huzatérzet".
Már most látszik, hogy ez az egy 3,5-es, nekünk tuti elég lesz a legmelegebbekben is, úgy, hogy mi hűvösebbet szeretnénk, mint te, biztos, hogy neked is elég lesz.
A ház kb. ugyanakkora, itt a "lila" helyen van, bár az elrendezés kicsit más, a konyhába semmiképp nem raknám. (Pedig neked ott jobb helyen lenne.)

(#55042) Jenne válasza Izland` (#55040) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!

Egy sok Kínai klíma közül az AUX (is). [link]
Az 1986-ban alapított Aux Group évek óta Kína TOP 500 vállalata (35 millió kínai cég közül) közé tartozik. 2018 és 2020 között a légkondicionáló iparág harmadik legnagyobb szereplőjévé vált a Világon. Gyártókapacitása éves szinten meghaladja a 37 millió szettet.
Van a cégnél AUX klíma, négy összesen az irodákban, de nem vagyok eldőlve tőlük. Hozzák a kínai zajszintet és minőséget, semmi több.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#55043) #73959936 válasza Izland` (#55040) üzenetére


#73959936
törölt tag

A Gree-re 1+ (már az aux-hoz mérten)

nem lesz halk, remélem nem a hálóba akarod tetetni :N

[ Szerkesztve ]

(#55044) Nagya21 válasza Izland` (#55040) üzenetére


Nagya21
addikt

Miköze a kábelnek ahhoz, hogy nincs használva, és akkor nem jó.....
Ennek így lehuzás szaga van.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#55045) #73959936 válasza Nagya21 (#55044) üzenetére


#73959936
törölt tag

elhasználódtak a nagy állásba :D

nem is igaz: a bezártság (értsd koronavírus miatt) depresszóba estek :DDD

[ Szerkesztve ]

(#55046) gollum válasza Izland` (#55040) üzenetére


gollum
tag

Nyilván függ a körülményektől is a szerelés ára, de egy családi háznál olyan nagy problémák nem lehetnek.
Ha számolsz egy daikin sensira FTXF35D-vel, amit bárhol megkapsz 280-körül, (Szereléssel együtt lehet kedvezményesebb, esetleg TeeJay fórumtárs tud kedvezőbb árat ajánlani. :) ), plusz egy magasabb szerelési költséggel, legyen 100, (Nálam 83 volt.), már akkor is jobban jártál, mint egy gree-vel, szerintem nem korrekt.
A vezetékelés meg kérdéses, mint írták itt is, (Meg nálam is így szerelték.), már a kültérihez kell a táp, ha ott még a beltérihez van előkészítve, a vezetékek vastagságától, számától függhet, hogy megoldható, vagy nem, a rézcsőnél meg gondolom, ha nincsenek szakszerűen lezárva a végei, én sem raknám fel garisan, ha lehet benne dugulás. (Darázs, légy, stb.)

(#55047) feco70 válasza Izland` (#55040) üzenetére


feco70
senior tag

Én gyorsan elzavarnám ezt a klímást, ennyi marhaságot összehordani. Le akar húzni az biztos

(#55048) rígel válasza Izland` (#55040) üzenetére


rígel
őstag

Lehet hogy így elszálltak az árak, de nekem ez marha soknak tűnik.
Mondjuk aki az AUX-ot japánnak akarja eladni, attól egy kiló cukrot se vennék.

[ Szerkesztve ]

(#55049) polonic válasza Izland` (#55040) üzenetére


polonic
félisten

Ez kicsit combos szerintem. Nekem egy régi leszerelés, új mitsubishi 3,5-es olcsóbb lesz.

(#55050) op9 válasza rígel (#55039) üzenetére


op9
aktív tag

Ez esetben mindenki illegálisan szerelteti fel, ami az utcafrontra néz?

Pl: ez

vagy ez.

A szóban forgó épület 2007-ben épült, semmi műemlék jellege nincs, csak nincs saját erkély, ahol el lehetne helyezni.

How Bad Do You Want It?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.