Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9951) asha07lcc válasza aclandiae (#9945) üzenetére


asha07lcc
tag

160 alatt szereléssel együtt szinte semmilyen normálisabb klímát nem kapsz.

A levegőt a fűtés sem szárítja hanem a hőm. emelkedés miatt a relatív páratartalom nő(azaz a víztömeg ugyanaz marad de a hőm. emelkedés miatt több párát tud a levegő felvenni azaz a relatív páratartalom változik)

(#9952) Male válasza asha07lcc (#9951) üzenetére


Male
nagyúr

Mármint csökken a relatív páratartalom a hőmérséklet emelkedés miatt :) ...gondolom elírtad csak.

Pl ha kint -10 fok van, és 90% a relatív páratartalom, aztán azt a levegőt a lakásban felfűtöd 20 fokra, akkor a relatív páratartalom 12% lesz ( ha közben semmi nem párologtat persze, ami a valóságban nincs így, tehát azért ennél több lesz az eredmény )

(#9953) asha07lcc válasza Male (#9952) üzenetére


asha07lcc
tag

Elírtam elnézést.

(#9954) aclandiae válasza asha07lcc (#9951) üzenetére


aclandiae
senior tag

Akkor összeget biztosan nem tudunk rákölteni.

Tehát akkor - ha jól gondolom - marad a zörgő hősugárzó a hidegben és a ventilátor a melegben?

(#9955) laszlo168 válasza aclandiae (#9954) üzenetére


laszlo168
senior tag

Nézzél használtat
[link]

(#9956) asha07lcc


asha07lcc
tag

Gree mono berendezések amikk jelenleg általam ismertek és GREE néven kerülnek forgalomba

Eltérés lehet mert a Sinclair, Nord és Cascade márkanevek is Gree termékeket takarnak. Ott a Cascade magtarrtotta a típusjelzéseket. Nord esetén N betű került az első G betű helyére a Sinclair meg fantázianeveket alkalmaz.
De mind Gree.

Tehát a Gree mono 5 kw-ig:

2,6 kw:
GWH09MA-K3DNA3L
GWH09KF-K3DNB1G
GWH09MA-K3DNB7L
GWH09MB-K3DNA5K
GWH09MB-K3DNE3G
GWH09RB-K3DNA3C
GWH09UB-K3DNA4F wifi RF táv csúcsmodell
GWH09KF-K3DNA5G
GWH09MA-K3DNB7M
GWH09QB-K3DNB4G wifi
GRS - 101 EI/JCF1 - N2
3,5kw:

GWH12KF-K3DNB1G
GWH12MA-K3DNB7
GWH12MB-K3DNE3G
GWH12RB-K3DNA3C
GWH12UB-K3DNA4F wifi rf táv csúcsmodell
GWH12MA-K3DNA3L
GWH12MA-K3DNB7M
GWH12QC-K3DNB4G wifi
GRS - 121 EI/JCF1 - N2
5kw
GWH18KG-K3DNB1G
GWH18MC-K3DNA5K
GWH18MC-K3DNE3G
GWH18RC-K3DNA3C
GWH18UC-K3DNA4F wifi rf táv csúcsmodell
GWH18QD-K3DNB4G wifi

Cascade:
Az új listákon csak az első kötőjeles tagig van jelzés pl GWH09KF a dobozon a teljes típus
A régebbi listákon a teljes modellnév volt.
GWH09KF-K3DNA5J
GWH12KF-K3DNA5J
GWH18KG-K3DNA5J
GWH09MB-K3DNA3K
GWH12MB-K3DNA3K
GWH18MC-K3DNA3K
GWH09RB-K3DNA3C
GWH12RB-K3DNA3C
GWH18RC-K3DNA3C
GWH09UB-K3DNA4F
GWH12UB-K3DNA4F

Nord:

Sajnos az idei listában itt is fantázianevek és azonos típusszámok eltérő fantázianevekkel. Nea ebbőllegyen valaki okos:)

ATCAMA sorozat ez az U-Crown
NWH12UB
NWH12UBO
MOJAVE sorozat ez az U-Poem
NWH09UB
NWH09UBO

NWH12UB
NWH12UBO

NUBIAN sorozat ez a comfort

NWH09QB
NWH09QBO

NWH12QC
NWH12QCO

NWH18QD
NWH18QDO

SAHARA ECO sorozat ez a trend

NWH09MA
NWH09MAO

NWH12MA
NWH12MAO

A Sinclair esetén:

Rocky széria
Matrix széria
Element széria
Zoom széria
Kite széria
Arctic széria

Mind mind GREE...
De Airwell,Fisher Inventor Genex,COOLEXPERT STB(nem minden márke nem minden típusa a másik nagy OEM a Midea ill Chigo, Aux...) és sok márkanéven megtalálható.

csak hogy egy kicsit mélyebbre pillantsunk.

Ezért érdemes inkább szakember tanácsát kérni, persze a saját tájékozódás mellett.

aA márkanevek tengerében

(#9957) luke9595


luke9595
csendes tag

Sziasztok!
Érdeklődni illetve ajánlatot is szeretnék kérni.
Adott egy 34 m2 alapterületű amerikai konyhás nappali (3,8m belmagasság) ebbe a helyiségbe szeretném a klímát rakni. A lakás amúgy 74 m2, udvari, 2em.

-Daikin FTX35JV
-Daikin FTXS35K

Ezeket néztem ki első körben, de hasonló kategóriában más márka is szóba jöhet. (Lg, Fujitsu)
A kérdésem az lenne hogy, elég e egy 3,5kw klíma, illetve hogy kell e valamilyen engedély a társasháztól?

Válaszokat, ajánlatokat előre is köszönöm

(#9958) Deer76


Deer76
aktív tag

Sziasztok!

Mi a különbség a Daikin Oki Comfort és Comfort közt?
Én annyit látok, hogy mintha a SEER érték lenne picit jobb az utóbbinál meg picit drágább.

Nekünk 55 m2-es panelben lesz 2x2,5Kwh Daikin (még nem tudom a pontos típust), mivel nem egybe nyithatók a szobák, az 1x3,5 Kwh klíma nem tudná lehűteni a lakást.

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#9959) asha07lcc válasza Deer76 (#9958) üzenetére


asha07lcc
tag

Egy pontos modellnevet írj légyíszíves.

(#9960) koxx válasza luke9595 (#9957) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ezek csak belteri egysegek. Ha jol tudom az S-es daikin mar igen komoly modellt takar.

(#9961) asha07lcc válasza luke9595 (#9957) üzenetére


asha07lcc
tag

FTX35JV1B/RX35JV1B és
FTXS35K2V1B/RXS35K2V1B
modellekere gondolsz?

Ezek most a slágerek a 200 E alatti árral:

FTX35J3V1b/RX35K5V1B wifi előkészítéssel

FTXB35C2V1B + RXB35C2V1B

(#9962) asha07lcc válasza luke9595 (#9957) üzenetére


asha07lcc
tag

Ajánlatokat privátban kapsz.

(#9963) Joco_77


Joco_77
aktív tag

Őszintén tudom ajánlani nektek asha07lcc kollégát és kis csapatát. Elsőrendű munkát végeztek tegnap a klímabeszereléssel , teljesen elégedett vagyok velük. Jó kis hozzáértő csapat, és nem utolsósorban jófejek mindannyian.
Még az asszony is megdícsérte, pedig nem erőssége a dicsérgetés :)

(#9964) Deer76 válasza asha07lcc (#9959) üzenetére


Deer76
aktív tag

Daikin FTXBxxC - RXBxxC vs Daikin FTXxxJ3 - RXxxK

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#9965) koxx válasza Deer76 (#9964) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Tudtommal a J/K-s kombó jobb.

(#9966) Deer76 válasza koxx (#9965) üzenetére


Deer76
aktív tag

Azt gondolom, csak a különbséget nem tudom.

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#9967) Murphys2


Murphys2
tag

Sziasztok! Nem meglepő módon én is klíma beszerelés előtt állok. Panellakás 16 nm-es szobájába szeretnék egy főleg hűtés céljára beüzemelt megbízható gépet.
A munkahelyemen lévő klímaszerelők munkáját jól ismerem, így még tanácsot sem kérek tőlük, inkább itt próbálkozom.
Nyugati fekvésű, legfelső budai lakás, mégsem annyira vészes a helyzet, talán 10-15 nap van egy évben- és sajna egyre több-, amikor "bármit" megadnánk a klímáért. :D
Típus-tudás és ár vonzatában egy kis segítséget megköszönnék :C akár privátban is.

(#9968) koxx válasza Murphys2 (#9967) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Milyen árkategóriában? (a szerelés ált. 50-60k között van.)

(#9969) windy válasza Deer76 (#9964) üzenetére


windy
tag

Az FTXB/RXB sorozat a Daikin belépő modellje, tehát alapmodell, alap szolgáltatásokkal

Az FTXxxJ/RXxxK sorozat a régi komfort beltéri egység és hozzá az új komfort kültéri egység. Nagyon jó gép, , eggyel magasabb kategória, mint az előző modell, csendesebb, energiatakarékosabb, precízebb gép, ráadásul most tényleg elérhető áron, kb. annyiért lehet kapni, mint az eleve gyengébb gyártó Fujitsu alapmodelljét.

FTXxxK/RXxxK sorozat pedig az új komfortsorozat beltéri-kültéri egyaránt. Modernebb külső, több szolgáltatás, Wifi, a beltéri is csendesebb, stb. Ennek az ára is akciós jelenleg nálunk, de persze ez azért már nem belépő kategória.

(#9970) Murphys2 válasza koxx (#9968) üzenetére


Murphys2
tag

Az ár jó kérdés. Eddig olyan 200 körül gondolkoztam (mindenestől), de lehet, hogy az kevéske lesz, ahogy nézem az egyéb fórumokat is. Persze szánok rá többet is, ha garanciában, hatásfokban... stb lényegesen jobbat kapok. Nem szeretném évente többször is szereltetni. :(

[ Szerkesztve ]

(#9971) windy válasza Murphys2 (#9970) üzenetére


windy
tag

200 körül már találsz elfogadható minőséget.

(#9972) Deer76 válasza windy (#9969) üzenetére


Deer76
aktív tag

Köszi a kimerítő választ, így érthető.
A kettő klíma együtt szereléssel kb. 450.000Ft lesz, ezzel kicsit túl is léptük a keretünket, de mivel anno a szoba közti ajtó be lett falazva, másképp nem lehet megoldani, így elvileg az egész lakás nagyjából egyenletesen hűtve lesz.
Amikor megkérdezte a klímás (szeged klíma), van-e elkézelésünk, akkor mondtam, hogy lehetőleg japánt márkafüggetlenül. Rögtön rávágta, hogy Daikin. Meg azt is mondta, jobb szeret jó minőségű klímát felszerelni, mert azzal neki is kevesebb a gondja. A klímák ára kb 180k körüli, akkor gondolom az inkább FTXB/RXB.

Néztem, hogy a klímák a TITANIUM APATITE szűrőkkel jönnek. Ezek találhatók a cég légszűrőiben is. Milyen gyakran cserélendők, mivel nem olcsó?

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#9973) asha07lcc válasza Murphys2 (#9967) üzenetére


asha07lcc
tag

16 nm nem nagy oda olyan gép javasolt ami erősebben leszabályozza a hűtőteljesítményét azaz komfortosan szinte folyamatosak kis hőmérsékletkülönbséggel megy. Ilyen a Fujitsu ASYG07LMCA ha japán kell illetve a legtöbb Gree modell is leszabályoz 0,45kw hűtőteljesítményig..
A japánt is meg tudod kapni 200 aléatt. A Greet meg bőven 200 alatt.
Itt a beszt buy Daikijn is szóbajöhet a közel kínai árával(nem a minőségével hanem az árával) vagy esetleg a Mitsubishi, de azok 1 kw körüli hűtőteljesítményre szabályoznak vissza. Az kb 1C hőingadozás . A Fujitsu szinte tizedfora tartja a hőmnérsékletet, a Gree 2C differenciával a tapasztalatok szerint.

(#9974) zsole84


zsole84
senior tag

Sziasztok!

Panasonic CS-YE12MKX/CU-YE12MKX klímáról mi a véleményetek?

Előre is köszi.

(#9975) snail1981


snail1981
tag

Sziasztok!
Csak egy technikai jellegű kérdésem lenne. Elég sok helyen látom a klíma kültéri egységét egy picit ferdén felszerelve (köztük az enyémet is, amit tegnap szereltek) ez valamilyen okból van így esetleg pusztán trehányság és pontatlanság van a háttérben? Ha csak így sikerült és amiatt ferde, akkor kiegyenesítem egy-két gumi alátét segítségével. Nem állja a szemem ha valami ferde...
Előre is köszönöm a válaszokat...

(#9976) asha07lcc válasza snail1981 (#9975) üzenetére


asha07lcc
tag

Főleg trehánság. De a furatot nem mindíg sikerül elkészíteni a megfúrt anyag falazat tulajdonságai miatt pontosan még a legprofibb eszközzel sem. Ezért van a konzolok többségén ovális lyuk, hogy lehessen egy kicsit játszani a dologgal.
Gumit alá és egyenes lesz most már csak ennyit tehetsz.

(#9977) asha07lcc válasza zsole84 (#9974) üzenetére


asha07lcc
tag

Kapillárcső adagolás(EEV szelep helyett) kültérben ac venti inverteres venti helyett.
2012-es belépő inverteres modell volt nem is túl sikeres. hacsak nem 100-120e max az ára akkor gondolkodj el merrt jobb hatásfokkal all dc inverteres japán géphez már 170 alatt /körül hozzá lehet jutni ami 2015-ös modell.
Anno ára akciósan br 136000 FT volt. Listaára nettó 169000 FT volt.
-5C fokig fűt utána tilt.

[ Szerkesztve ]

(#9978) Mtbsrác


Mtbsrác
senior tag

Ha már a szakszerü munkáról esett szó. E heti gyöngyszemem nemrégen vettem észre, persze másik klíma jól van feltéve pár lakással odébb, ugyanilyen helyre téve. Rejtély :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9979) asha07lcc válasza Mtbsrác (#9978) üzenetére


asha07lcc
tag

Eztényleg gyöngyszem:)

(#9980) Male válasza Mtbsrác (#9978) üzenetére


Male
nagyúr

Áááááh :DDD

(#9981) windy válasza Mtbsrác (#9978) üzenetére


windy
tag

Nem tudom, mi a baj ezzel? Azért csináltuk így, mert így el lehetett érni a bekötéshez a csonkokat.....:)

(#9982) Mtbsrác válasza windy (#9981) üzenetére


Mtbsrác
senior tag

Kizárt :DDD Ide a világ végére ti nem jönnétek le egy on-off-os klíma végett. Csoda hogy nem fejjel lefele tették fel :C

(#9983) asha07lcc válasza Mtbsrác (#9982) üzenetére


asha07lcc
tag

Ha még elfordítják 90 fokkal és önmetsző csavarral hilti szaléaggal lefogják akkor a tetején vannak a csapok kihajolni is alig kell:) Csak ötletelek. De Bp-en is van hasonló szépség.

Itt látható:
[link]

(#9984) czanga


czanga
őstag

Sziasztok.

A helyzet a következő. Régi családi házunkban, budán, dombtetőn, a hálószoba a tetőtérben. Nyáron a legmelegebb időben (kb 1 hónap összegezve) meg lehet pusztulni bent. Éveken át kerültem a kílma kérdését, mivel nagyon drágák, így ugye idénre eljött az új törvényi szabályozás, ami (gondolom) méginkább seggbe rúgta az árakat. Javítsatok ki a tévedek, de félek, hogy nem.

Két szoba van az említett tetőtérben, az egyik hálószobaként funkcionál. Ez 16 m2. A másik "nappaliként", ez 14. Mindkettő egymás mellett van, párhuzamosan, ugyanarra a folyósóra nyílnak.

Egyedül a hálószoba klimatizálását vettem fontolóra, mertúgy hiszem, hogy 1 beltéri egységgel nem lehetne megoldani valami szellőztető kialakítással, vagy tudom is én.

Olvastam sokat vissza, így kérném az itteni szakikat, küldjenek privátban nekem, vagy itt egy árajánlatot, hogy szerintük mennyiből lehetne kihozni annak a szobának a lehűtését a lehető legolcsóbban. Nincsen semmi plusz igényünk, csak annyi, hogy hűvösebb lehessen valamivel, és ne őröljünk meg a beltéri egység zajától.

Előre is köszönöm!

(#9985) Zola007


Zola007
veterán

Szükségem lenne egy mobil split klímára
googliban nem jártam sikerrel.
hol találok ilyesmit vagy tud valaki segíteni a beszerzésben?

mielőtt kapnám az agymosást: egy olyan bérleményben kellene, ahová a tulaj nem engedélyezi fix klíma telepítését. Ennek okát hagyjuk, vitatkoztam már eleget miatta, maradjunk annyiban, hogy ész érvet nem tud felhozni, maradt a "mert én vagyok a tulaj és mert csak"

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#9986) Zeki válasza Zola007 (#9985) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nincs már mobil split klíma. Sima mobil klíma van csak.

(#9987) Zola007 válasza Zeki (#9986) üzenetére


Zola007
veterán

köszönöm :R
akkor marad a meleg, hogy a k.i.b.+ :W

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#9988) asha07lcc


asha07lcc
tag

Érkezik az új Mitsubishi alapmodell.....

A szervízanyag alapján jobban szabályozott kicsit finomabban működő gép lesz mint az elődje.
Köszönhető ez az új kültéri venti motornak is.

Szervízanyaga:
[link]

[link]

[link]

Kezelésije:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#9989) asha07lcc válasza asha07lcc (#9988) üzenetére


asha07lcc
tag

Az új alapmodell wifi előkészítéses. Ezt kihagytam.

MEL CLOUD MAC 557IF-E eszköz csatlakoztatásával, mely opcionális tartozék.

használata installálása:

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#9990) Yagen


Yagen
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni klímavásárlással kapcsolatban.
Adott egy 61 nm-es lakás ahol két szobába szeretnék klímát, az egyik 17,6 a másik 9,1 nm-es. Nappal az egész lakást kéne hűtenie a kettőnek, éjszakára csak a zárt szobákat. A nagyobbik szobából nyílik egy folyosó amire az egész lakásból nyílnak ajtók. Panellakásról van szó.

Előre is köszi!

(#9991) koxx válasza asha07lcc (#9988) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Milyen árban lesz?

(#9992) Tonyk


Tonyk
veterán

Srácok , döntenem kéne a napokban ezek közül, segítsetek légyszi!:

Fischer FSAI-Pro-123AE2 (3év, 6év kiterjesztett) - 181E
DAIKIN FTXB35C/RXB35C (3év) - 185E

esetleg

FUJITSU ASYG12LLCC/AOYG12LLCC (3 év, 10 év kiterjesztett) - 190E

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9993) koxx válasza Tonyk (#9992) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Daikin v Fuji.

(#9994) Tonyk válasza koxx (#9993) üzenetére


Tonyk
veterán

Köszi a gyors választ!

Fischerrel nincsenek jó tapasztalatok? Csak a 6 év gari miatt kérdezem.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#9995) Male válasza Tonyk (#9994) üzenetére


Male
nagyúr

A kiterjesztett gari feltételeknek nézz utána mielőtt döntesz (pl Fujinál nem él, ha komolyabban fűtésre használod, illetve regelni kell a forgalmazónál -> 2 perc, és küldenek egy mobil töltőt ajándékba :) ...Fishernél nem tudom hogy van).

Nálam volt Fisher (120-as, tehát a korábbi verziója ennek), én elégedett voltam vele.

(#9996) asha07lcc válasza koxx (#9991) üzenetére


asha07lcc
tag

kb FTXB35C lesz

(#9997) Zeki válasza Tonyk (#9994) üzenetére


Zeki
nagyúr

A Fisher nem klímagyártó, csak egy USA offshore bejegyzett kínai gyártóval bérgyártató cég.
Egy lapon sem lehet említeni a 2 japán márkával.

(#9998) asha07lcc válasza Zeki (#9997) üzenetére


asha07lcc
tag

Egyetértek. Ráadásul nem is egy gyártó hanem 3-4 ami ezt a nevet kapja(AUX, Midea, Gree, Chigo egyes modellek)

(#9999) asha07lcc válasza koxx (#9993) üzenetére


asha07lcc
tag

Illetve Mitsubishi.

Utána a többi.

(#10000) Acheron válasza asha07lcc (#9989) üzenetére


Acheron
őstag

Mennyire bonyolult, illetve mennyibe kerül egy ilyen egység utólagos beépítése? Nekem nem igazán hiányzik, de kíváncsi vagyok, kb mennyi lenne egy ilyen upgrade?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.