Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47001) rmihaly válasza elfelejtette (#46997) üzenetére


rmihaly
tag

Egy jó szigetelesű házban -25C-on is csak kb 3-4kw kell a hőntartáshoz, kb 50m²-re. Tehát ha jó az épület szigetelése ennyi is elég lehet.
Nekem eddig 165W/fok/50m² körül volt a hőigényem. Padlást szigetelve ez 105W/fok/50m²-re csökkent. Ha meglesz a falszigetelésem (10cm eps) 64-re csökken.
Két 3,5-ös klímám van, ami -7C-on tud leadni ennyit. -20C-nál 70%-ot. Hosszú csövezés van egyiken így ott 0.88x kisebb.
Elméleti hőigényem jelenleg (105w/fok/50m²)
-20C-on: 4400W kell szintentartáshoz. Két klíma tud 2.1kW+2.45 azaz 4,5kW-t.
Ha meglenne a falszigetelés is
-20C-on: 2700W.
Ha szigetelt a ház akkor jó eséllyel ki lehet fűteni az itteni minimum hőmérsékleten is egy-két középkategóriás klímával is.
Persze ilyen esetben jó sokat is fogyaszt, de nem vállalhatatlan.

(#47002) DithenS válasza b. (#47000) üzenetére


DithenS
senior tag

Nem feltétlen!
A Gree csak 2 féléhez ad ilyen kültérit, az U Crown és az Amber Royalhoz. Dual Stage kompresszora van, ami semmilyen másik Gree modellben nem található meg. Tehát a valóságban is fejlettebb a kültérije, és így tudhatja azt, amit állítanak. Azért ekkorát nem hazudna a Gree ha nem lenne igaz, alapból elég nagy gyártónak számít, nem akarják az EU-s piacot bukni.

(#47003) elfelejtette válasza rmihaly (#47001) üzenetére


elfelejtette
veterán

"Persze ilyen esetben jó sokat is fogyaszt, de nem vállalhatatlan."
Van az a hideg, ahol lesz@rod a fogyasztást, csak legyen meleg. :DDD
Mi most a műanyag nyílászáróktól várjuk a nagy mértékű javulást fogyasztásban és komfort érzetben is. Utána jön majd a bővítés, együtt a szigeteléssel.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#47004) borix


borix
őstag

Fűtésre talán a hőtárolós elektromos radiátor jobb megoldás lehet.
[link]

(#47005) b. válasza DithenS (#47002) üzenetére


b.
félisten

Szerintem ez kamu. A fentiek fényében jobb hatásfoka és teljesítménye van mint egy Fujitsu fűtésre optimalizált klímának - 25 fokban. Én ebben kételkedem.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#47006) DithenS válasza borix (#47004) üzenetére


DithenS
senior tag

Tele van hülyeséggel az egész… Sima cekász fűti a követ… Mint egy olajradiátor kb annyi a funkciója csak szépen becsomagolva, mint az Adax és társai… Átverés….
ami 2450 wattot vesz fel és ennyit is ad le, az nem hatékony! COP 1-ről beszélünk. Egy klíma COP értéke 2,5 és 8 között változik a kinti hőmérséklet függvényében.
A hőtárolós kályhának akkor van értelme, ha fűtik éjszakai (ami megszűnt, vezérelt áram van) és nappal pedig 10-12 órán keresztül azt adja le. Csak hogy ma már nincs éjszakai áram, a vezérelt áram meg össze vissza van. Magyarán nem lehet ma már “feltölteni” ezeket. Nameg így is piszok drága, nem szabályozható, elavult…

(#47007) theooracy válasza Nowi (#46967) üzenetére


theooracy
aktív tag

A Mitsu és a Daikin alatti kategória eggyel, Fujitsu szint. Minőségére nem nagyon van panasz, (japán..) csak a szervízháttér necces, mint már írtam. Nagyon nem lehet mellélőni vele, szerintem...

(#47008) DithenS válasza b. (#47005) üzenetére


DithenS
senior tag

Ha -15 fokig nincs teljesítmény vesztés, engem a többi nem érdekel :D
Amúgy -22 fokig írja a gyártó a felső határt. De nem tudom, mi a bivalens értéke.Nem kértem ki soha, mert nekem drága.

[ Szerkesztve ]

(#47009) borix válasza DithenS (#47006) üzenetére


borix
őstag

Azt írják, hogy folyamatos üzemmód mellett fogyaszt 180-220 watt/ óra energiát.
A samot téglát felmelegíti utána csak rámelegít időnként.
Kicsit utána olvastam és dicsérik, ellenben a norvég fűtő panellel szemben.

[ Szerkesztve ]

(#47010) rmihaly válasza borix (#47009) üzenetére


rmihaly
tag

Az energia nem vész el csak átalakul.... tök mindegy hogy 200Wx10óra vagy 2000Wx1óra az energia ugyanannyi.
Amít írtam előbb abból számolható energia is. Mégpedig úgy hogy beszorzom a hőigény idejével.
Mint látszik -20C-on kb 4000W -ot kell pótolni óránként... ezt beszorzod 24-el elég szép mennyiséget kapsz.
A cekászos radiátor nem tudja fedezni a hőveszteséget, így folyamatos üzem mellett is kihűlne az ingatlan.
Klíma előnye hogy 2-4x több hőt képes előállítani a felvett energiánál.

(#47011) DithenS válasza borix (#47009) üzenetére


DithenS
senior tag

Azt írják… :DD
Akkor tuti igaz :P

Nézd, ha szinten is tart, ő akkor is 2400 wattot vesz fel a konnektorból, ennyit is ad le…. Ha a lakás hőigénye ennyi, akkor folyamatosan ennyit fog felvenni, hogy néha ki be kapcsolgat, a COP értéke nem változik. Ha meg igazán mínusz lesz, akkor pedig kell a 2500 watt, és nem fog kikapcsolni. Ez csak sima tégla, nem tartja a hőt örökké.
Mint írtam, ez a hőtárolós villanykályhák másolata, csak hogy ott volt benne 200kg samott, ami éjszaka 8-10 órán keresztül felizzította a cekász, majd nappal az adta a hőt. Ennek volt értelme akkor, szoc időkben, ma már ez sem működik. Ja és ez is piszok drága volt. Hallottam 30 ezres villanyszámlákról….
Fizikát nem tudod átverni! A klíma azért képes erre amire, mert a kinti hőt hasznosítja! A kinti hőmérséklet meg természetes úton létezik.
Hogy egy cekász fűti a téglát vagy közvetlenül a levegőt, az lényegtelen. Mindegyik ki be kapcsol, hisz egy idő után eléri a kívánt benti hőmérsékletet. Viszont azért nagy hidegben már nem, mikor a hőveszteség ugyan akkora, mint amit a konnektorból felvehet.

(#47012) borix válasza rmihaly (#47010) üzenetére


borix
őstag

Mikor klímával kel fűteni akkor enyhe a tél, mikor mással akkor -20 fokok repkednek. :DD
Döntsük már el a klíma menyit fogyaszt -20 fokon mikor 4,2 a COP értéke -2 vagy -7 fokra van megadva.

(#47013) borix


borix
őstag

Sokat is mondtam előzőleg.
DAIKIN SENSIRA FTXF35A + RXF35A
Fűtés tervezett telj. 2.8 kW
Fűtés +7°C / 3.5 kW / COP 3.71
Bivalens hőfok -7°C / 2.48 kW / COP 2.78
Fűtés min. üzemi hőfok -15°C / 2.09 kW / COP 2.06

[ Szerkesztve ]

(#47014) Nagya21 válasza SkiDev (#46984) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Gree+
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#47015) pjen válasza DithenS (#46978) üzenetére


pjen
félisten

Attól függ milyen hősugárzó? 4 Kw ventilátoros?

(#47016) DithenS válasza pjen (#47015) üzenetére


DithenS
senior tag

Nem, hanem az a pici 1kw-os kis vacak :D

(#47017) baloghgabor válasza DithenS (#47016) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Van annál sokkal modernebb, párszáz wattos, konnektorba dugható, ami egy egész csarnokot is betűt! :DD

bégé

(#47018) borix válasza DithenS (#47016) üzenetére


borix
őstag

Már ha fűtésről beszélünk klímáknál 600-800eFt körül vannak az igazán fűtésre is való klímák.
Az ,hogy a kínai mit ír a csoda 300-350eft-os csodájára meg mi a valóság az két külön dolog. ;]

(#47019) Miklósbácsi válasza NGA (#46973) üzenetére


Miklósbácsi
csendes tag

Szia !
Megoldaná a gondodat és nem tűnik hangosnak sem. A Wilo egy jó német szivattyúgyár - nem kínai.....
Egy-két éve több levelezés is volt itt ezzel kapcsolatban, a klímás szakemberek akkor ezt a profi megoldást javasolták. Így nem kell szaladgálni a megtelt kondenzvizes kannával, amit néha aztán elfelejt az ember kiüríteni.

(#47020) DithenS válasza borix (#47018) üzenetére


DithenS
senior tag

Figyelj, vedd meg 200 ezerért a cekászos vackodat, aztán menj el innen, mert ennek semmi értelme, amit művelsz itt.
Nem mellesleg ha kínai ha japán, mindegyik több hőenergiát ad le, mint amit ide linkeltél -15 fokon. De az a baj, hogy fogalmad sincs mit jelent a hőszivattyú… Szerinted 220 watt/h-al befűtőd a lakásod villanyradiátorral…Mert ezt írták ugye… ;)
a 800 ezer meg már megint egy baromság, és tájékozatlan vagy a témában. Panasonic is van 400 ezerért, ami fűtésre van, meg felsorolok még neked 3 japán márkát, akiknél már ennyi pénzért is kapsz kifejezetten fűtésre való klímát…
Kínai meg azt ír amit akar igaz, nálunk a cégnél 3db kínai Fisher klíma kellemesen befűtötte az 4 méter belmagasságú 150nm2 teret… Szóval ja, azt ír amit akar, de valahogy még is ontotta magából a forró levegőt ha alá áltál, mikor kint volt -10 fok…

[ Szerkesztve ]

(#47021) elfelejtette válasza borix (#47018) üzenetére


elfelejtette
veterán

Gondolom ezt szakértőként, tapasztalatból, pontos mérések birtokában mondod...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#47022) borix válasza elfelejtette (#47021) üzenetére


borix
őstag

Nem kell hozzá nagy szakértőnek lenni, hanem túltervezni nem alul tervezni és úgy állni hozzá az utóbbi években úgysem volt nagy hidegek.
- 10-15 fokban is fűtsön rendesen halkan és a COP értéke is jó legyen az nem a 250eft-os kategória.
Nézegettem én fűtésre és ahogy néztem a Daikin FTXP35M / RXP35M Comfora kategória sem az igazi még.
Ahogy elvannak sokan az olcsó klímákkal hűtésnél, és fikázzák őket a 250-300eft-os klímások, hogy a japán az mennyivel jobb, fűtésnél meg a fikázók fordítottja, hogy nem igaz, hidd el fűtésnél a 600-700eft-os klíma minek az úgy sem lesz hideg, persze mert arra már nem tellett...

[ Szerkesztve ]

(#47023) cdl


cdl
senior tag

Esküszöm, nyitni kellene egy Fűtés Klímával topikot ,ott lehetne rágni a gittet.
Ez meg megmaradhatna a hűtésre, kiegészítő fűtés funkcióval című dolgokra.

(#47024) elfelejtette válasza cdl (#47023) üzenetére


elfelejtette
veterán

Ennyi erővel mondjuk ez is lehetne a főtopic, és lehetne egy másik "klíma csak hűtésre"... ;]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#47025) kisbalazs83 válasza elfelejtette (#46997) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Üdv! Jól hangzik, hogy -25fokban tudja az elméleti fűtési teljesítmény 100%-át 4200W-ot a Gree Amber Royal 3,5. Rákerestem, mert nekem még csak ezután lesz klímám. Szóval gyűjtöm a tudást :) A gyártó oldalán elérhető leírás szerint így alakul a teljesítménye:

Nézem ezt a diagramot hozzá, de olyan hihetetlennek tűnik. Vagy lehet csak én értek félre valamit. Ha jól értem a Heating capacity belső 20°C-ban külső -25°C-nál 100%, tehát 4200W. Külső +10 fokban pedig 180%? Tehát 4200W*1,8=7560W? :Y Ilyen lehet?

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#47026) DithenS válasza kisbalazs83 (#47025) üzenetére


DithenS
senior tag

Annyit sosem fog leadni, szoftveresen leszabályozza magát. Ha annyit leadna, leolvadna a falról :DD Nameg aztán hova kellene 7kw fűtési energia? :DD Amúgy mondtam, hogy a Gree egyik igazán fűtésre való klímája ez. Meglátszik az árán is. Nameg túl is van méretezve mindene. Bár a beltérije meg még is elavult nekem. Mármint elég csúnya, nagy is, meg elvileg nem is csendes.

[ Szerkesztve ]

(#47027) PROTRON


PROTRON
addikt

Üdv a topiclakóknak.

Sajnos lekéstem a vonatról, így már biztosan csak drágán tudom megoldani amit szeretnék.
Van egy régi építésű, első emeleti társasházi lakásom, másfél szoba (22+8 nm, 3.8m belmagasság), fölöttem rögtön padlástér.
A lemez gázkonvektorok elöregedtek, egész télen alig bírtam aludni a pattogástól, van is némi fényjáték hátul (van honeywell érzékelő).
Nyáron elviselhetetlen a hőség, tehát valamilyen klimatizálás mindenképp kell. Tehát van egy alapösszeg a fenti 2 tétellel kapcsolatban, amihez viszonyítok.

Arra gondoltam hogy jó lenne olyan hűtő rendszer, amit télen fűtésre tudok használni, hogy ne kelljen konvektort cserélnem.
Tehát valami olyan megoldást keresek legalább a nagyobbik szobába, hogy tudjak hozzá "B+Geo" tarifát igényelni az ELMŰ-nél, tehát egész évben olcsóbb legyen a számla, elfogadva hogy cserébe random 1-2 órára lekapcsol.
Azzal számolok hogy csak a fűtési időszakot tekintve éves szinten 20k-t tudok spórolni, tehát a fenti 2 tétellel(konvektor csere+ sima klíma) összehasonlítva kb 5-600k környékére gondoltam szereléssel, de persze műszaki emberként rugalmas vagyok.
Tudtok tanácsot adni hogy merre induljak? Akár megbízható kontaktot akivel egyeztethetek?

Még további kérdésem hogy ha szerzek engedélyt a társasháztól, van-e egyéb akadálya annak hogy esetleg a tetőtérben dugjuk el a kültéri egységet(persze galamboktól elkerítve)? Ott ugye télen valamivel magasabb a hőmérséklet, továbbá hátha zajcsökkentés bónuszt is dobok a kockával.

Köszi,
Protron

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#47028) borix válasza cdl (#47023) üzenetére


borix
őstag

Nem olyan egyszerű ez.
Pesten a panelban vagy társasházban körbefűtve, vagy vidéken mikor Pesten már rég elfelejtették a havat ott még vígan van 10cm hó.
Jó nem idén vagy 3 éve anyám mondta, hogy lent milyen hideg van meg van vagy 10cm lefagyott hó, Pesten meg sétálgattam a parkba már elfelejtve a havat már sehol nem volt.
Nézd meg télen a hőtérképet van, hogy vidéken -7-10 fokkal is hidegebb van mint Pesten.

[ Szerkesztve ]

(#47029) MC Pite válasza borix (#47028) üzenetére


MC Pite
veterán

Ez helytálló, de ahogy DithenS is írta ott vannak a Pana Nordicok, meg a Fujitsuk, és ezek 4-500-ig. U Crown is kb 400, alatta a C&H Arctic van, Gree alapokkal.
Igen, tud vidéken jóval hidegebb lenni, de azt már csak tudja aki veszi hogy neki mi kell. Leszarom nekem mit mondanak, ha minden évben látom a -15⁰-ot nálunk, akkor úgy méretezek hogy itt még legyen némi kraft benne. De ha a cekaszos cucc tetszik, azt is lehet venni, de vegyesen is lehet. :R

Sensirás tippet köszi, bár a válaszom benéztem, mert ez mi kecónk, az övéké fele ekkora.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#47030) theooracy válasza PROTRON (#47027) üzenetére


theooracy
aktív tag

Üdv. 2X2 órára kapcsol ki. (8.00-10.00 illetve 16.00-18.00 között) Mondjuk a mérőhely kialakítás necces lehet anyagilag, ki tudja milyen lehet a hálózat ott. (Írtad, hogy régi bérház..)
https://elmuemasz.hu/egyetemes-szolgaltatas/szolgaltatasok/villamos-energia/villamos-energia-tarifak/b-geo
Tetőtérben nem ajánlják a kűltéri egység elhelyezését, a nem megfelelő szellőzés miatt. Főleg nyáron....

(#47031) F.N. válasza DithenS (#47002) üzenetére


F.N.
tag

Nincs ott semmi dual stage kompresszor.
1 fokozatú a kompresszora.
Nagyobb hidegekben pedig a nyomóoldalról belekever a forrógázból,
ezért nevezi a kínai kétfokozatúnak.
Youtube-n van róla videó.
Szereltem fel jó pár U-crownt, 3 éve mikor elterjedtek az R32-k,
akkor több nagykerben is készletkisöprés volt pár 410A-s gépből.
Vettem 8 darabot, egyet sem tartottam meg, mert csak kívülről
szép a szálcsiszolt aluminium, meg a légterelőt forgatja a homorú
és domború felére is, de műszakilag nem szimpatikus.
Fűteni fűt mint állat, de cserébe zabál is rendesen.
+5 fokban láttam már leszabályozni egészen 500 Watt felvett elektromos
teljesítményig is. Kikapcsolgatott, mint egy ON-OFF klíma.
Az utolsó darabot már 240K-ért árultam, csak vigyék el.

(#47032) borix válasza MC Pite (#47029) üzenetére


borix
őstag

Panákat ne tudom, hogy hosszú távon, hogy bírná Fujitsu-t is inkább hűtésre venném.
Fűtésre én igazán Daikin-t igaz drágább.
Klímaszerelők jobban látják, hogy fűtésre mi az ami bírja még a strapát, nevek adatok alapján dobálódzni én is tudok csak más vegye meg ő tesztelje ne én...

[ Szerkesztve ]

(#47033) b. válasza cdl (#47023) üzenetére


b.
félisten

Szerintem ez nagyon fontos téma a klímákkal kapcsolatban.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#47034) DamianB válasza theooracy (#47030) üzenetére


DamianB
őstag

Tudom hülye kérdés lesz de ez nem tesz rosszat a gépeknek hogy minden nap hirtelen levágják ? Én is szeretnék majd igényelni hőszivatyúra.

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#47035) Atomgeszi válasza cdl (#47023) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Itt legalább lehet keresni mindenre a topikon belül, nem mintha_egy két kivételtől eltekintve_ bárki is kérdés előtt sokat bújná a keresőt. :DDD

(#47036) PROTRON válasza theooracy (#47030) üzenetére


PROTRON
addikt

Köszönöm a tanácsokat.
A mérőhely nem gond, épület villamossági cégnél vagyok mérnök gyakornok, a kollégák között pedig többnek is van regisztrált engedélye, szal főnökkel megvan beszélve hogy anyagköltségben megcsináljuk. Azért sem kezdtem korábban bele, mert még csak mostanra sikerült a közgyűlésen keresztül nyomni a teljes fővezeték felújítást, szal ősszel az meg lesz. Korábban mint szakmabeli nem mertem extra terhelést rákötni erre a hálózatra még azok után sem hogy a főelosztót már cseréltük és most már van olvadóbetét (korábban meg volt patkolva). :D
Azt nem tudtam hogy fix időpontokban kapcsolja az ELMŰ, azt hittem hogy ugyanúgy random mint a sima B tarifa. Ez legalább tervezhető, mondjuk jobban örülnék ha 9-kor kapcsolnának mert akkor kezd igazán melegedni a lakás. :D

A tetőtérben elhelyezésnél arra gondoltam hogy kapna saját, telített fém befoglaló "dobozt", ami megfelelő keresztmetszetű szellőztető csövezésekkel kapcsolódna a külvilághoz, tehát nem a tetőtér galamb f**sal tarkított levegőjével dolgozna.

Egyelőre az is érdekelt hogy egyáltalán szoktak-e ilyet vállalni a cégek, tehát hogy társasházban 1 db kicsike lakáshoz hőszivattyút telepíteni...úgy néz ki erre a nyárra lesz egy mobil klímám, szal ki tudom várni amíg felszabadulnak ősszel a kapacitások.
Meg hogy mekkora hangerőre számítsak egyáltalán? Mert magamnak nem vagyok, de szomszédaimnak se szeretnék az ellensége lenni (ezen a fronton legalábbis).

Meg aztán az anyagiak...jó lenne ha az átfolyós gázüzemű vízmelegítő feladatot is egy füst alatt el tudnám intézni, de egyelőre nem akkora a meleg víz fogyasztási igény hogy az a havi 1-3 ezer huf elektromos áram fogyasztási különbözet földhöz vágjon.
Meg hogy mekkora a különbség az egyes típusok között? Hőszivattyús elven működő "klíma", meg sima levegő-levegő hőszivattyú között?
Pl a fentebb linkelt Gree Amber klímát elfogadják mint hőszivattyús egységet az ELMŰ-nél b-geo-hoz?
Mert amit Te is klinkeltél weblap ott nagyon nagyon felületesen, semmit mondóan vannak megfogalmazva a kritériumok.
Nem tudom megállapítani hogy egy papíron -15 foknál 4,1 SCOP-t tudó "klíma" megnevezésű, de egyébként levegő-levegő hőszivattyú egységet tényleg pusztán azért nem enged b-geora kötni, mert a nevében klíma szó van?

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#47037) baloghgabor válasza PROTRON (#47036) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Miért kell a geo tarifa? A klímára (hőszivattyúra) H tarifát lehet igényelni, ami ősztől tavaszig folyamatos üzemet biztosít. Ennél csak esetleges áramszünet esetén van lekapcsolás.

bégé

(#47038) DithenS válasza F.N. (#47031) üzenetére


DithenS
senior tag

Igen, visszakeveri illetve ikerdugattyús. Ez látszik a videón is, nem értem, milyen 1 fokozatról írsz. Persze nem a legjobb a vezérlése, ezt hallottam már, de szerintem alapból nagy egybefüggő terekhez jó ez a klíma. Ekkora teljesítmény kis terekhez sok. Külföldön pedig még jobb árban van, csak itt van ennyire túlárazva ebben az országban.

(#47039) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Urak, ice klímáról mit lehet tudni ? Ajánlotta itt valaki, de napok óta semmi válasz tôlük, 1 email, 2 telefon, nuku. Megszûntek ?

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#47040) MC Pite válasza borix (#47032) üzenetére


MC Pite
veterán

Klímaszerelőket biztos nem befilyásolja higy mit sziktak szerelni, melyik klímák után kapnak ajándékot, min nagyobb az árrés... Mind az autógumisok.
Én azért egyes gépekre való összes hszt, és sok ember rengeteg írását elolvastam a topikban, az indexest is sokat olvastam, 10+ klímással beszéltem mire választottam.
Azt kerestem ki miért, illetve főként miért nem elégedett egy klímával, mert az hogy 3 ember szerint jó, kettő szerint tudsz, az kevés. Teszteket, méréseket vadásztam. Beszéltem ismerősökkel, megnéztem párat élőben is, hogy tudjak viszonyítani. Közel 3 hónapig erre ment el a legtöbb szabadidőm.
Nem csak kértem valamit, felrakták, és csak úgy ajánlgatom. :R

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#47041) DithenS válasza DamianB (#47034) üzenetére


DithenS
senior tag

De, rossz. Még az EON is írja, hogy a GEO tarifa nem tesz jót a gépek elektronikájának. Inkább a H tarifát ajánlják, és igazuk is van. Sőt azt is kiemelték, hogy leolvasztás alatt vagy előtt megy el 2 órára, az a gépnek nagyon sokat árthat. A befagyott jég sok kárt tud okozni. Nem hiába volt olyan télen, hogy a klímát kikapcsoltam éjjelre, de a kültéri ennek hatására elkezdett dolgozni, mondom mi a franc. Aztán kimentem és elkezdett olvasztani, majd utánna offolta ki magát. Magyarán az azonnali kikapcsolást a gép elektronikája nem engedte. Gondolom pont azért, hogy ne keletkezzen a kültériben kár. Nyáron hűtésre meg szintén nem sok hasznot hoz a GEO, elvégre a hűtés hatékonyabb a klímáknál, nameg nincs akkora hőmérséklet különbség. Szóval szerintem a GEO-nak nincs értelme, nem tesz jót a gépnek sem.

(#47042) pjen válasza borix (#47032) üzenetére


pjen
félisten

Eddig 8 telet fűtöttem 4 panával, 6 telet öttel igy lett komfortos.Eddig gond nélkül.

(#47043) tothm1991 válasza DithenS (#46955) üzenetére


tothm1991
csendes tag

Ezt az C&H-ra írtad? Mert akkor alacsonyabb árfekvésben elég jó alternatíva lehet. Még most várom az árajánlatot a Pana Nordic-ra, Fuji LTCA- ra, Amber Royal-ra, C&H-ra, meg Hisense Energy Pro-ra. Aztán ha már látom az árakat, csak tudok végre dönteni is :)) a szerelés 70 lesz, azt már tudom.

[ Szerkesztve ]

(#47044) elfelejtette válasza MC Pite (#47029) üzenetére


elfelejtette
veterán

Arra a C&H Arcticra is jó lenne látni egy Heating Capacity görbét...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#47045) DithenS válasza elfelejtette (#47044) üzenetére


DithenS
senior tag

Itt van az Arctic görbéje. Ez az NG változat, azaz a most kapható.
[link]

Ennyi pénzért nem olyan rossz szerintem. -10 fokig például a 85 százalékát le tudja adni, ami elégséges mondjuk nekem.

[ Szerkesztve ]

(#47046) elfelejtette válasza DithenS (#47045) üzenetére


elfelejtette
veterán

A -10 fokban 85% az elvileg 3,1 kW, mivel hivatalosan 3,67 kW fűtési teljesítmény, amit +7 fokon tud, illetve ahogy nézem, elvileg -15 fokban 75% körül tud, ami 2,75 kW
Mondjuk érdekes, hogy egy korábbi belépő szintű Fujitsu LLCE, amit anno nézegettem, az +7 fokon 5 kW fűtési teljesítményt tudott elvileg, és -15 fokban is még 3 kW-ot.
(A Daikin FTXF35A meg -15 fokban elvileg csak 1,57 kW-ot, mégis a tulajok szerint rendesen tolja a meleget, szóval nagyon kusza ez az egész...) :F

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#47047) NGA


NGA
addikt

Kondenzviz átemelő szivattyút lehet kültérbe rakni? Gondoltam kirakom a kilépőre, esetleg valami nagyobb dobozba, hogy ne érje víz eső esetén

(#47048) Atomgeszi válasza DithenS (#47045) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Mondjuk max ventilátoron, ha jól értem az ábrát.
A márkásabb esetleg kisebb ventilátorfordulaton is tudhatja ezt?

(#47049) DithenS válasza elfelejtette (#47046) üzenetére


DithenS
senior tag

Egy hősugárzó is ontja magából a meleget, a fürdőszobát be is fűti, pedig az meg 1kw-os. Egy hajszárító is ontja magából a meleget, az sem erősebb. Szóval minden ontja magából a meleget, 1kw hőenergiát forrónak érzel ha elé állsz. De attól még nem feltétlen fogod befűteni a lakást vele.

(#47050) pjen válasza DithenS (#47049) üzenetére


pjen
félisten

A gond a hatásfokkal van.1 Kw hősugárzó az 1 Kw energiából 1 Kw ot fűt. A klíma hármat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.