Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35001) SSJPiotr válasza Gömbike (#35000) üzenetére


SSJPiotr
csendes tag

Tudnál gyakorlati hozzávetőleges számokat mondani? Vagy tapasztalot? Épp most lett nálunk befejezve a szigetelés és jövőre terveznék áttérni légkondis fűtésre.

(#35002) asha07lcc válasza t.laszlo (#34990) üzenetére


asha07lcc
tag

inverteres gép esetén igen hozzávetőleges tájékoztatást kapsz.... a töltetmennyiséget ami kell bele nem tudod meghatározni

(#35003) pjen válasza SSJPiotr (#35001) üzenetére


pjen
félisten

Klímás fűtésnél,ha lehet ne kössél kompromisszumot.Ne vegyél kínait.Lehetőleg fűtésre optimalizált japánt.Mikor kész a szigetelés kihívnék 2-3 klímást,hogy mérjék fel,adjanak ajánlatot.Nem feltétlen a legolcsóbb a legjobb.Nem engem kérdetél,de tapasztalat.

(#35004) Gömbike válasza pjen (#35003) üzenetére


Gömbike
senior tag

Teljesen egyetértek veled.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#35005) Gömbike válasza SSJPiotr (#35001) üzenetére


Gömbike
senior tag

Nem mértem a különbséget.

Idén májusban lett meg a H tarifa, így arról tudtam pontos értéket leolvasni.

Október 15-december 15 között 887 kilowatt fogyott, ami 20.400 Ft.

100 négyzetméter, 23 fok Celsius a beállított hőfok.

A födémen 20 cm szigetelő paplan, alul-felül fólia.

De ez az érték nem mérvadó, mert minden ház más, a földrajzi elhelyezkedés is sokat számít.

Egy biztos, nem dolgoznak annyit a gépek.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#35006) SSJPiotr


SSJPiotr
csendes tag

A szigetelés kész van, elől hátul 10 centi grafitos, 2 hosszú oldalt 15 centi grafitos, 150 m^2, födémen pedig épp a minap terítettem le 2x15 centi gyapotot.Elsősorban az Etherea kondikat nézegettem. Először csak tesztnek vennék egyet a saját szobámba, aztán ha beválik, mindenhová. (perpill kond. kazánnal megy a fűtés)

(#35007) LanyUs válasza SSJPiotr (#35006) üzenetére


LanyUs
senior tag

Daikin Comfora -10-0 között 8 cm grafit, 10cm mennyzet melléképület 50m2 15kw/napi átlag, beállított 25 fok.
Daikin Stylish 0 fok 10 cm grafit 30cm födém 60m2 beállított 30 fok 700w/h, tehát ez is olyan 15 kw/nap.

Bár mindkettő szélsőséges esetnek vehető, mert 50m2 re alulmeretezett a gép, a másiknak meg a beállított 30 fok nem életszerű, de mindkettő tapasztalataim alapján történt mérések otthon. Kondi kazán helyett a H tarifa ellenére is csak átmeneti időszakban inditok klíma fűtést. Komfortban nekünk többet adnak a radiátorok.

[ Szerkesztve ]

(#35008) DUB Inc. válasza Krystal_s (#34961) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Fontos, hogy hova kerül a távvezérlő, hogy a terelők hogyan vannak beállítva, illetve, hogy jól működjön maga a készülék. Ha pár centire, vagy 1-2 méterre helyezed a távot, az nem igazán megfelelő. Ha abból indulunk ki, hogy a készülék jól működik, nem csalnak az érzékelők stb., akkor is oda kell néhány dologra figyelni. I Feel esetében a távvezérlő 10 percenként küld jelet a beltérinek, tehát a megfelelő hőmérséklet eléréséhez (azon a helyen, ahol a távvezérlő van) több óra is kellhet. Ehhez az is kell, hogy a terelők megfelelően legyenek beállítva. Nem jó, ha direkt módon a táv irányába megy a levegő, de az sem, ha teljesen más irányban. Fűtéskor a függőleges terelőket a padló irányába kell állítani, viszont ha a táv nagyobb távolságra van, akkor a távolságnak megfelelően lehet feljebb állítani, különben nem jut el olyan könnyen a távhoz a levegő. Az oldalirányú lapátok állítása szintén hasonlóan fontos.

(#35009) Baloghr


Baloghr
újonc

Sziasztok. Behalt a regi samu klimam, 10 eves volt es nem eri meg javittatni. Kb 35-40 nm es teret futottunk es hutottunk vele, 3,5 KW - os volt. Telen atmeneti idoben nagyon jol lehetett vele futeni. Kineztem egy Midea Missiin II - ot helyette. Az volt az egyik szempont hogy mivel a kazanom eleg regi es mostanaban eleg sokat betegeskedett olyat vegyek amivel telen mig meg nem csinaljak a kazant addig lehessen vele futeni. Van valakinek tapasztalata ezzel a tipussal? Fontos volt hogy legyen jo szervizhatter es tobb szaki is ajanlotta ezt a keszuleket. Azt tudom hogy ebben van talcafutes, ez csak akkor megy mikor leolvaszt vagy ha kint minusz van akkor egyfolytaban melegit, ha igen akkor mennyit eszik orankent? Tobb belyrol azt mondtak hogy jo es megbizhato klima. Tapasztatok? Elore is koszonom!

(#35010) csemberlen válasza Baloghr (#35009) üzenetére


csemberlen
őstag

Csak beltéri egységet dob erre a kereső

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#35011) edk- válasza Baloghr (#35009) üzenetére


edk-
őstag

Szerintem ezt olvasd el.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#35012) DUB Inc. válasza edk- (#35011) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Aztán vagy bejön a tanács, vagy nem...

[ Szerkesztve ]

(#35013) windy válasza Baloghr (#35009) üzenetére


windy
tag

Nekem az utóbbi nyolc-tíz évben szinte semmi tapasztalatom nincs a Midea klímákkal, azon kívül, hogy gyakran belefutunk karbantartás vagy szervízelés okán. Értékesíteni és telepíteni már régen nem szoktuk, mert gyakorlatilag semmi érvem nincs a Midea mellett. Az olcsóbb kategóriában annyival jobb minőséget hoz a Gree, hogy nem kérdés, hogy melyiket ajánljuk. Ezzel szemben számos viszonteladónk, akikkel napi kapcsolatban vagyunk, telepítget Mideát. Egyre kevesebbet ők is, mert a Gree sokakat átcsábít, mivel sokkal kevesebb baj van vele, és jobb a supportja is.

(#35014) Baloghr válasza windy (#35013) üzenetére


Baloghr
újonc

Nekem ezt ajánlották, több helyen is, sokakat megkérdeztem :Midea MB-12N8D6-SP-WIFI Mission II 2018. Azt mondták ezzel akár egész télen fűteni is lehet, és 5 év garit adnak rá, azt mondták, hogy ennek nagyon jó hatásfoka, vagy hogy mondják :), ez erre van kihegyezve, és nagyon jó az alkatrész ellátottsága. Gondolkodtam a Fujitsu alap modeljáben, 3,5 Kw-osban, de ott csak 3 év garit adnak, hiába van rá 10 év, azt akkor nem adják ha fűtök is vele, és sajnos az elég gyakran előfordulhat, mert a kazánom elég beteges. Gondoltam, hogy 232.000- ért csak nem lehet olyan rossz. vannak ennél jóval olcsóbb modellek is, más márkásabb készülékekből is. Ismerősi körökben is van Midea készülék, és senkinek nem volt vele még baja, és olvastam olyat is, hogy volt akinek Gree Amber van és mellette ilyen Midea-ja, mint amit nekem ajánlottak és sokkal jobban meg van elégedve a Mideával. De ki tudja, hogy mi az igazság. Megnéztem a teljesítmény adatait és tényleg sokkal jobb mint a hasonló árúaknak, illetve a cégnek is utána néztem, elég brutális méretben van jelen a világpiacon. Azt is mondták még hogy ez egy jó középkategória. Most akkor mi az igazság. Illetve több cég is azt mondta, hogy nem is telepítenék, ha sok gond lenne vele, mert az nekik nem éri meg. De most már kezdek tanácstalan lenni. Nem tudom, hol az igazság. Ahogy megyek a munkahelyemre Pesten rengeteg Mideát látok telepítve, és keresgéltem a neten a hibái után, és hát nem igazán találtam rá fórumokat, bejegyzéseket. Na most mi tévő legyek ? :)

(#35015) windy válasza Baloghr (#35014) üzenetére


windy
tag

Ha ennyire sok a jó környezetedben a tapasztalat vele, akkor tényleg nem akarlak meggyőzni az ellenkezőjéről.

(#35016) Pietrosz


Pietrosz
addikt

Miért ekkora para a fűtés? Mert sokat megy? Vagy a fordított működés miatt?
Mióta sikerült belőni a beállításokat, nálam szinte folyamatosan megy. Persze csak ha itthon vagyok. Ma este is 4 óra alatt 4tized fokot ingadozott a hőfok a szobában. Nem pont ez a jó neki? Tavasztól se lesz sokkal jobb a helyzet, mivel tetőtér, így nem kell ahhoz nagy meleg kint, hogy már hűteni kelljen. Talán lesz pár hét átmenet, amikor elég a venti üzemmód.

(#35017) Friczy válasza Pietrosz (#35016) üzenetére


Friczy
senior tag

Hűtésnél mondjuk kint van 30-35 fok, bent elő akarsz állítani 20-25 fokot, a legrosszabb esetben 15 fok a hőlépcső, átlagosan inkább 5-10 fok.
Fűtéskor kint van -10..+5 fok, bent akarsz 20-25 fokot, legalább kétszerese a különbség, ennyivel mindenképpen többet megy a klíma. Érthető, hogy a fűtés jobban igénybeveszi.

(#35018) Pietrosz válasza Friczy (#35017) üzenetére


Pietrosz
addikt

logikus :B

(#35019) ot93


ot93
senior tag

Üdv, van egy Gree Lomo Plus klíma (GWH09QB), aminek van az alkalmazásban olyan funkciója, hogy Air meg Health... Ezek mire valóak? Utóbbi elvileg bekapcsol egy cold plasma generátort, ami elvileg vírusok, stb. ellen jó. Na most ebben a készülékben valóban van ilyen? Ha igen, akkor ajánlott mindig ON állásban lennie?
Az Air funkció ikonja meg olyasmit sugall, mintha kinti levegőt kicserélné a belsővel, de ezt kétlem, hogy tudná... :F
Valaki ezekkel kapcsolatban eligazítana? :)
Előre is köszi. :R

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#35020) asha07lcc válasza ot93 (#35019) üzenetére


asha07lcc
tag

Health function
Health function will be set during operation of indoor fan.
Turn off the unit will also turn off health function.
This function is only available for some models.

(#35021) asha07lcc válasza Baloghr (#35014) üzenetére


asha07lcc
tag

Hm... a nagyon jó alkatrészellátottség mit jelent? 232000ft táján azért vannak ennél jobb dolgok is szerintem.

(#35022) asha07lcc válasza Baloghr (#35014) üzenetére


asha07lcc
tag

Ez csak a gépár?

(#35023) asha07lcc válasza Baloghr (#35014) üzenetére


asha07lcc
tag

MisionII:Tápfeszültség220-240V, 50Hz, 1FázisHűtőteljesítmény3,5 kWLégszállítás1980 m3/h500/440/270 m3/hHangteljesítményszint62 dB(A)56 dB(A)Nettó méretek (szél. x mag. x mély.)800 x 554 x 333 mm810 x 300 x 200 mmFolyadékcső méret6,35 mmGázcső méret9,52 mmLábtávolság514 mm-Max. csőhossz25 mMax. kültéri-beltéri szintkülönbség10 mMűködési tartomány (hűtés)-15 - +50 °CMűködési tartomány (fűtés)-25 -+ 30 °CNettó tömeg28,5 kg8,3 kgSCOP (-7°C-os külső hőmérsékleten mérve)4,6 W/WSCOP (+2°C-os külső hőmérsékleten mérve)5,6 W/WFűtőteljesítmény -7 °C-on2,3 kW a lényeg itt van -7C külső hőmérséklet esetén 2,3 kw a fűtőteljesítmény..ezen nem sokat módosít a kültéri fűtőszál...... ugyanitt egy alap Fujitsu ASYG12KPCA hasonló vagy kevesebb pénzért -10C fokon 3,4 kw fűtőteljesítményt tud. Nem minden az a fűtőszál... csap pár ezer ft nem az a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#35024) pjen válasza Baloghr (#35009) üzenetére


pjen
félisten

Remélem nincs szomszédod.A 62dB s kültériért útálnának.

(#35025) asha07lcc válasza edk- (#35011) üzenetére


asha07lcc
tag

Mintha én írtam volna :) pedid nem de Windy nagyon jól összefogta a dolgot. Arról nem beszélbve a -7C fokban 20c belső hőmérséklet esetén a 2,3 kw fűtőteljesítmény nem a fűtésre optimalizált paraméternek tűnik...é. Gondoljunk bele a legalapabb Fujitsu ASYG12KPCA -10C külső és 20C belső hőmérsékletesetén tud 3,4 kw-ot.... Tehát a Midea akkor nem fűt illetve keveset fűt amikor a legnagyobb az igény rá.

(#35026) Pietrosz válasza asha07lcc (#35025) üzenetére


Pietrosz
addikt

A belső hőmérsékletnek mennyi köze van ehhez? Mert nálam a szomszédoknak hála 18 fok alá akkor sem ment eddig a hőfok, ha egész nap nem ment semmi.
Egy kis megéri vs nem gondolat:
Sajnos nem számoltam ki még, pedig az is megérne egy misét, hogy oké, hogy hatékonyabb a klíma, pláne H-tarifával, de mi van akkor ha két klíma van esetleg több? Erről nem szólnak a cikkek. Bár így, hogy folyamatosan tolja a langyos levegőt így az se érdekel, ha drágább, komfort sokkal jobb így, mint gázzal. Pedig megvettem a csoda termosztátot, beszabályoztam a radiátorokat a torlószeleppel, levettem a hiszterézist minimumra, de így se tudja azt, amit a klíma.

(#35027) asha07lcc válasza Pietrosz (#35026) üzenetére


asha07lcc
tag

benn 4 c delta T kinn ehhez képest külső hőm. - belső. persze mindenütt van delta T, kinn is azaz folyamatosan változó a hatásfok és a teljesítmény az inverteres gép ezen adatok után megy a saját szoftverével. Én úgy gondolom ezért nálad nem nagy a fogyasztás. Azután az a kérdés ki energiavámpírkodik kitől :) Hiába a társasházak ilyenek ritka az ahol a lakások közt is van szigetelés. jelen esetben szerintem a lakás energiavesztesége nem nagy a szomszédoknak köszönhetően

[ Szerkesztve ]

(#35028) asha07lcc válasza asha07lcc (#35027) üzenetére


asha07lcc
tag

Tehát kicsi igénynél valószínűleg visszaszabályozottan megyy a gép jobb hatásfokkal

(#35029) pjen válasza Pietrosz (#35026) üzenetére


pjen
félisten

Ha több kisebb klíma van,komfortosabb.Nem fujja le a fejed,ha beindul

(#35030) Baloghr válasza asha07lcc (#35023) üzenetére


Baloghr
újonc

Szia! Igen ez csak a gepar. Igazabol csak atmeneti futesre lenne hasznalva mivel ha mar bejon a minusz akkor a tobbi helyseg miatt muszaly gazzal futeni mert akkor mar nagyon kihul a haz, meg estenkent mar mindenhol a gaz megy. Ez reggeltol este 6- ig menne altalaban, a regi samut is igy hasznaltuk mig meg nem adta magat. Van egy pana is kit tz35 tke azt 230.000 ert ajanlottak. Ez esetleg jobb lenne,? Nem kellene attol tartani hogy ha muszaly lenne hasznalni minuszban ha a kazan bedoglene, hogy az aljaba belefagy a viz, es tonkretenne a
ventillator lapatokat? Koszi

(#35031) adrian87


adrian87
tag

Sziasztok!

Klímaszerelőként szeretnék egy saját vállalkozást indítani.
Kezdésnek pedig arra gondoltam választok egy olcsó márkát amire azt merem mondani, hogy megéri... Még, ha nem is tud majd úgy tönkre menni, hogy csak lerohad róla a műanyag burkolat.

Idáig Micut, Daikint, Greet, Polart (a kedvencem), Hitachit, Fischer klímát szereltem a teljesség igénye nélkül.

Elkezdtem nézelődni, de konstatálnom kellett a rosszat. :(
A samsung, lg, whirlpool klímáknak a kültérijében lévő alaplap vagy vezérlőpanel nem túl bizalom gerjesztő. Hűtős vezérlést meg nem tennék egyikbe se, a garancia lejárta után.

A többi kommersz márka pedig szóba sem jöhet részemről, mert azok valószínűleg még rosszabbak.
Mideán gondolkozok, de annak nem láttam még sehol az alaplapját a 400 voltos kondenzátorokkal.

Milyet ajánlotok? Esetleg a TCL, Hisense, HD, AUX, MDV vagy a NORD az ami az olcsó kategória tetején van?
Olyat semmiképpen sem szerelnék méretéből fakadóan mint a whorlpool vagy a bosch (u.a.), mert túl kicsi a kültéri a még vállalható minőséghez.

Plusz egy kérdés. Hol érdemes csináltatni honlapot és mennyiért?
Válaszotokat előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Önkéntes adminok, piaci kofák és NAGYOBB KOCKÁK kíméljenek! - de tényleg

(#35032) #46233856 válasza asha07lcc (#35025) üzenetére


#46233856
törölt tag

"Gondoljunk bele a legalapabb Fujitsu ASYG12KPCA -10C külső és 20C belső hőmérsékletesetén tud 3,4 kw-ot.... Tehát a Midea akkor nem fűt illetve keveset fűt amikor a legnagyobb az igény rá."

[ASYG12KPCA] adatlapja.
-7/20 fokon 2,21 kW 2,35 COP-al

[Midea Mission II] adatlapja. ( 12. oldal )
-7/20 fokon 2,3 kW, 4,6 COP-al
Az oldal alján hivatkozik az EUROVENT tanúsítás ellenőrizhetőségére.

Ez érdekes számomra is, mert egy igazán fűtésre tervezett klíma,
amely árban is lényegesen más kategóriát képvisel,
[Daikin FTXTM30]
az alábbi eredményeket hozza ilyen kültéri-beltéri viszonyok közt.
-7/20 fokon 2,65 kW, 3,28 COP-al.

Ezek leszabályzott teljesítményértékek,
a Bivalens hőmérsékleti érték ami érdekesebb.
Daikinnál -10 fok, ott még jön a 3 kW, igaz ott 2,62 már a COP.
Fujitsu ASYG12KPCA-nál, és a Midea Mission 2-nél az említett -7 fok.
Túl jó az a 4,6-os COP -7/20 fokon, hogy higgyek is neki,
de ha a kettő közül kellene választanom, a Mideát venném

[ Szerkesztve ]

(#35033) #46233856 válasza pjen (#35024) üzenetére


#46233856
törölt tag

Eggyel fentebb linkeltem 3 gép adatlapját.
Daikin FTXTM30, fűtésre tervezett klíma hangteljesítmény szintje is 61 dBA.

A hangteljesítmény, és a hangnyomás közt van összefüggés, de ami
a szomszédot is zavarhatja, azt hangnyomás szintben kell nézni.
Az Én 5,3 kW-os RXB50C kültérim, amit elég halknak nevezek,
pláne a méretéhez képest, 64 dBA hangteljesítményszintje mellett
csak 51 dBA hangnyomásszinttel bír.

A 2,5-ös Perferám beltérije a névleges 54 dBA hangteljesítményszint mellett,
19 - 20 dBA hangnyomás szinttel dolgozik a leghalkabb fokozaton,
41 - 39 dBA hangnyomás szintje van a leghangosabb fokozaton. ( hűtés - fűtés )

[ Szerkesztve ]

(#35034) Baloghr válasza #46233856 (#35032) üzenetére


Baloghr
újonc

Szia. Esetleg a Panasonic kit tz35 kte - hez mit szolsz? Ott - 7 fokon meg 3,3 kw-ot ir ez hiheto? A Scop - t azt nem lattam hogy mennyi lehet ilyen homersekleten. Ezt lehet alternativaja a mission 2- nek, ha estleg muszaly lenne minuszikban futeni 40 nm-t?

(#35035) tibibi válasza adrian87 (#35031) üzenetére


tibibi
őstag

Itt sajnos rossz helyen vagy,ez nem egy szakmai topik.

(#35036) t.laszlo


t.laszlo
csendes tag

Tudtok ajánlani valami jól bevált wifis fogyasztásmérőt?

(#35037) #46233856 válasza Baloghr (#35034) üzenetére


#46233856
törölt tag

Szia.
El tudom képzelni, hogy tudja. Azt hogy milyen a COP-ja ott, azt nem tudom.
Szereltem már fel fel ilyent, de alaposabban nem méregettem.
3,5-es létére 5,1 kW max fűtőteljesítményig elmegy.
A fentebb általam belinkelt kimondottan fűtésre tervezett Daikin modellje,
3,0 kW-os de 6,7 kW teljesítményig elmegy.
Persze ezeket az értékeket olyan hőmérsékleti viszonyok közt tudják,
mikor nincs rá szükség. ( hozzá méretezett helységekre gondolok )
Szakmai szempontból, azért egy támpont, hogy mekkora fűtőkapacitással bír.
40 nm-re egy 3,5-ös klíma, hacsak nem brutál jó szigetelésű házról van szó,
-7, -10 fok körül nem biztos hogy elég.
Ha tényleg csak átmeneti időszakban kell fűtenie, és -10 körül is csak akkor,
ha éppen kipurcant a gázkazánod, és kihúzzál vele 1-2 hetet, míg megjavítsák,
akkor elég, ha nem az ilyen-olyan fantáziamárkájú noname klímát veszel.
Amiket eddig említettél, és a Fujitsu is amit ajánltak, nem rossz gépek.
De 40 nm-re, már az említett mínuszokban nem elég ha leghalkabb fokozaton
( legcsendesebb )járatod, oda már tolni is kell a levegőt hogy el is jusson oda ahova kell,
meg ki is jöjjön a teljesítmény is belőle.

(#35038) #46233856 válasza t.laszlo (#35036) üzenetére


#46233856
törölt tag

Én Sonoff POW R2-t használok.
Telóról kezelheted, egyszerű használat.
Ha alap dolgokra kell csak.
( 100 napot tárol asszem, de excelbe menthető )

(#35039) t.laszlo


t.laszlo
csendes tag

Nem teljesen tiszta számomra, hogy mi a különbség egy 3,5 ès egy 5 kwattos készülék között fűtés üzemmódban. Az 5 kwattos alacsonyabb ventilátor fokozaton, csendesebben előtudja állítani a kért hőfokot mint a 3,5-ös változat? Esetleg az melegebb levegőt tud előállítani kisebb fogyasztással, mint a 3,5-ös változat?

(#35040) #46233856 válasza t.laszlo (#35039) üzenetére


#46233856
törölt tag

Egy 5 kW-os névleges teljesítménye nagyobb mint 3,5-ös társaié.
Méreténél fogva, jóval több levegőt megmozgat, mint kisebb társai,
ez általában nagyobb hangnyomásszinttel is jár.
A kért hőfok és a felvett teljesítmény pedig erősen függ a kültérben
lévő hőmérsékleti viszonyoktól.
A befújt levegő maximális hőfokát a hűtőközeg határozza meg,
ez R410A, R32 esetében max 53-55 celsius körül alakul.
Általában a legcsendesebb fokozatban is minimum 30 dBA körül teljesítenek,
de több levegőt messzebbre eljuttat, mint egy 3,5-ös csendes módban.
Nagyobb nappalikba javasol csak.

[ Szerkesztve ]

(#35041) t.laszlo válasza #46233856 (#35040) üzenetére


t.laszlo
csendes tag

Az én 3,5 kwattos készülékem alulméretezett, ezért majdnem mindig a legnagyobb ventillátor fokozat alatt működik egyel, hogy minden helyiségbe meleg legyen. Ha lecserélném egy 5 kwattos változatra ugyanazt a hőmérsékletet ami most van előtudná állítani kisebb fokozatban, halkabban?

(#35042) pjen válasza t.laszlo (#35041) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem,ha megoldható inkább még egy akár kisebb klíma jobb megoldás lenne.

(#35043) nesa válasza pjen (#35042) üzenetére


nesa
veterán

Így van, inkább több pici mint egy nagy, pláne ha véletlen valamelyik elromlik a másik még azért megy, és árban sincs akkora difi.

(#35044) #46233856 válasza t.laszlo (#35041) üzenetére


#46233856
törölt tag

Nekem pillanatnyilag 3 klímám van.
5,3 - 3,5 - 2,5 kW teljesítményűek.
Abból a 3,5-ös és a 2,5-os van használatban.
Bármilyen szempontból közelítem meg, ez sokkal jobb felállás,
mintha csak az 5,3-ast használnám.
Hang, kiterheltség, hőeloszlás, áramfelvétel 2 külön körből stb.
Úgy van, ahogy az előttem szólók is megállapították.

[ Szerkesztve ]

(#35045) asha07lcc válasza #46233856 (#35032) üzenetére


asha07lcc
tag

A KPCA hivatalos szervizanyagában ez szerepel. A magyar márkaoldalon nincs fenn a technikai anyag de itt igen:
https://www.fujitsuklime.com/tehnicka-podrska-i-dokumentacija-r32-freon-2019-godina

Ha megnézed a termékek súlyát(ugye hőcserélő méret és annak technológiai megvalósítása) akkor a Midea és jelen esetben a Fujitsu közt nem látsz jelentős súlykülönbséget. Közel azonos hőátadó felülettel közel azonos súllyal rendelkeznek. Ha ezt valóban tudja a Midea az maga a csoda lenne egy közel alapmodellnél Eurovent ide vagy oda.Én azt gyanítom azok az adatoknem helytállóak. Ugye a levegőnek egy bizonyos térfogat illetve annak a fajhőjéből kiszámolható a hőmennyiség amit lead illetve a fűtőteljesítmény. A Midea légszállítása a max venti fordulaton jóval kisebb mint a Fujitsué tehát ha ugyanaz lenne a fűtőteljesítménye annak magasabb hőmérsékletűnek kellene lennie hogy az azonos hőmennyiséget tudja produkálni. akkor meg a hatásfoka romlana nagyban hiyzeen a kinti hőmérséklethez képest a dellta T nagyobb mint a Fujitsu esetén.
A fűtőteljesítmény meg sajnos max fordulatra van megadva mindnél.
Midea adatok kültéri és beltéri légszállítás:
1980 m3/h 500/440/270 m3/h
Fujitsu adatok:
1470 m3/h 630/360/240 m3/h
Hozzáteszem én még a 25 éves pályafutásom alatt nem láttam japán gépet ahol az ellenőrizhető adatok ne stimmeltek volna azért kínaiaknál meg elég sok csúsztatással is lehet találkozni ami tettenérhető. Tegyél be légyszíves egy linket ha van időd mindkét berendezésről az Eurovent oldalról(ne a sajátjáról hanem a tesztlabor oldaláról) Köszönöm

(#35046) asha07lcc válasza asha07lcc (#35045) üzenetére


asha07lcc
tag

Hozzátszem a Midea szervízkönyv semmilyen fűtőteljesítményre vonatkozó táblázatot grafikont nem tartalmaz.

a levegővel való számolgatáshoz egykis segítség:

https://play.google.com/store/apps/details?id=se.lindab.lindabventilationtools&hl=hu

a levegőteljesítmény opciónál lehet számolgatni:)

[ Szerkesztve ]

(#35047) asha07lcc válasza #46233856 (#35032) üzenetére


asha07lcc
tag

Szerintem az igazi fűtésre tervezett klíma az ASYG12LTCA pl ami -10C fokban 4 kw fűtőteljesítményt tud...

(#35048) #46233856 válasza asha07lcc (#35045) üzenetére


#46233856
törölt tag

Amit betettél képet, meg technikai anyagokról linket, azok valami szerb
oldalról vannak, ellenben azokkal amelyekkel Én példálóztam, azok konkrétan
a Fujitsu oldaláról vannak leszedve, még ha a link nem is oda mutat.
[Fujitsu] oldaláról is ugyanez jön be.
Márpedig itt a Mi régiónkra -7/20 fokon 2,21 kW 2,35 COP-al a bivalens érték.

A Mideára Én is megjegyeztem, hogy nem hinném hogy valós értékek,
ezért miért kérsz arra, hogy bizonyítsam be neked linkekkel, hogy tudja is azokat.
"Túl jó az a 4,6-os COP -7/20 fokon, hogy higgyek is neki,"

A 2 összehasonlított típus közül ha választanom kellene,
akkor olyan szempontokat is mérlegelek, hogy dizájn,
hangnyomásszint leghalkabb és 1-es fokozaton, stb.
Így összességében a Mideát választanám, ha csak ez a két típus játszana.
Persze számodra csak a Fujitsu a nyerő, de az a Te töntésed.

Az [ASYG12LTCA] valóban 4kW-ot is tud még -10 fokban 2,52-es COP-al,
de nem cserélném le a 2,5-ös Perferámra, a fentebb említett okok miatt.
Hidd el van összehasonlítási alapom, mert itt figyel 3 házra tőlem,
azt is Én szereltem.
De ez nem azt jelenti hogy rossznak tartom, egyszerűen több szempont alapján,
nem Ő a nyerő számomra, még akkor sem, ha lényegesen olcsóbb a Perferámnál

[ Szerkesztve ]

(#35049) Baloghr


Baloghr
újonc

Sziasztok!

Ezt találtam a Mission II-re:

https://www.eurovent-certification.com/en/search-engine#/details/5216887/1?results=209&tradename=5216896&range=5217051

itt meg lehet nézni, nem mindehol volt tiszta, hogy mi mit jelent, de nagyjából jók lehetnek a megadott értékek,

(#35050) Orlin


Orlin
addikt

Bár itt mindenki képben van ezzel már,de talán mások is jönnek majd hasonlóan laikusok,mint én.Akik így könnyebben megtalálják a keresőben. :)Relatíve friss írás és az e-on oldalán.

Minden, amit tudni akarsz a H tarifa kapcsán!

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.