Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9401) Feriboy2 válasza koxx (#9400) üzenetére


Feriboy2
aktív tag

Akkor klímával+szereléssel együtt milyen árakra számítsak? Annak az egy szobának a légkondicionálása bele fog kerülni 200 ezer forintba?

(#9402) koxx válasza Feriboy2 (#9401) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Igen, szereléssel lesz 200k.

(#9403) csemberlen válasza Feriboy2 (#9399) üzenetére


csemberlen
őstag

Szerintem előbb keress szerelőt, mielőtt hiperben klímát veszel.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#9404) ALI_G


ALI_G
veterán

Korábban olvastam itt, hogy van több bolt is ahol sok klíma megtekinthető, kipróbálható. Melyek ezek az üzletek?

(#9405) Zeki válasza ALI_G (#9404) üzenetére


Zeki
nagyúr

A pannonklímáé az egyik. A másik passz. Windy írta le talán.

(#9406) Seth1 válasza ALI_G (#9404) üzenetére


Seth1
tag

Itt is van bemutatóterem.

(#9407) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy A General Line márkának ki/mi a jogutódja, ha van?

A telefonom infráját szeretném beállítani r. Ti melyik másik gyártóéval próbálkoznátok? :-)

I humbly and respectfully decline™

(#9408) Zeki válasza Magnum_ (#9407) üzenetére


Zeki
nagyúr

Utódja? Nem hiszem hogy a név gyártott volna bármit is, inkább gyártatott valakikkel.

(#9409) Magnum_ válasza Zeki (#9408) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Te melyik gyártó beálításaival próbálkoznál? vana telefonomban kismillió, darabonként több száz kombinációval.. .:-(

I humbly and respectfully decline™

(#9410) Zeki válasza Magnum_ (#9409) üzenetére


Zeki
nagyúr

Passz. Chigon, Midea?

(#9411) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Ti milyen időközönként, (javasolt) a szürőket tisztítani? LTCA09, szinte mindig csendes üzemben megy egy szobában.

(#9412) Zeki válasza fulton (#9411) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ha mindig, akkor félévente. Ha porosabb a levegő, havonta.

(#9413) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

A cseppvíz elvezetőben van bűzelzáró? Vagy lehet bele szerelni?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#9414) ALI_G válasza Zeki (#9405) üzenetére


ALI_G
veterán

köszi

(#9415) pjen válasza Mezga Aladár (#9413) üzenetére


pjen
félisten

Csak egy "U"alakú kanyart kell tenni a levezető csőbe amiben mindíg van viz és már nem is jön vissza a szag.a mosogató gépemhez is olyant adtak.

(#9416) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Sracok! Otthon en ki tudom tisztitani a klimat, vagy hivjak szerelot, aki kicsit megfujkodja 8.500-ert?

I humbly and respectfully decline™

(#9417) klarkzone válasza pjen (#9415) üzenetére


klarkzone
tag

A gravitációs elfolyás biztosításának érdekében, az elfolyó cseppvíz útjába semmilyen akadályt nem szabad tenni, tilos az U alak, és egyéb más megoldás. Pont hogy a pangó, álló víz miatt lehet valamilyen szag, javaslom a karbantartás során a probléma megoldását.

(#9418) klarkzone válasza Magnum_ (#9416) üzenetére


klarkzone
tag

Áramtalaníts! Vegyél gőztisztítót, és fújd ki vele a lamellákat, mosószeres vízzel mosd ki a szűrőket. A cseppvíz ha nem folyik el, nézd meg a végét tisztítsd ki. A kültéri, ha mocskos le kell takarítani, kefével, ha már nem látsz át rajta akkor vízzel. Ha ezek után a gép melegben egyből hűt, vagy fűtés üzemmódban nyomja a meleget, akkor semmi baj nem lesz.

(#9419) Magnum_ válasza klarkzone (#9418) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Koszonom szepen :R de a cseppviz az mi? Van annak valami szemmel lathato elvezetoje?

I humbly and respectfully decline™

(#9420) pjen válasza klarkzone (#9417) üzenetére


pjen
félisten

Előző melóhelyemen a cseppvízcső a közcsatorna rácsába volt vezetve,ha nem volt benne bűzelzáró beballagott a szag.A csőben lévő u betűtől a víz még nyugodtan lefolyhat.Ha fontos az u legaljára lehet tenni egy tisztító csavart.

(#9421) pjen válasza klarkzone (#9417) üzenetére


pjen
félisten

Egyébként ha arra gondolsz,hogy az u eldugulhat az u előtt a levezető csőbe lehet pár lyukat fúrni.

(#9422) fulton válasza Zeki (#9412) üzenetére


fulton
addikt

köszönöm az infot:)

(#9423) xxxjjjkkk


xxxjjjkkk
senior tag

Kezembe került egy árajánlat, azonos típusú lakás, mint az enyém.
A cég aki szereli:

A vállalkozás a 14/2015. Korm. rendelet szerint hűtőközeg értékesítésére és vásárlására nem jogosult.
A vállalkozás a 14/2015. Korm. rendelet szerint berendezések értékesítésére és vásárlására jogosult.

Jól értem, hogy ő csak forgalmazhat, és nem szerelhet?

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#9424) fulton


fulton
addikt

Szerintetek mennyit használna ha a mostani dupla fa betétes ablakokat lecserélném müanyag nyillás záróra?

Mármint fütésileg. Bár nem tudom... most H -s tarifával a szobám fütés 22 fok/termosztát mellett 190 ft 1 napra. Hogy ezen még mennyit tudna hozni ez a csere vajon...

(#9425) xxxjjjkkk válasza fulton (#9424) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Műanyag ablakból is van sok féle. Ezt a nyillás zárós típust nem ismerem.
Függ a mostani állapotától.

Zajszigetelés miatt, már önmagában megéri.
Nekünk most cseréltek, hát panelba +2-4 fokot jelent.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#9426) fulton válasza xxxjjjkkk (#9425) üzenetére


fulton
addikt

Értem. Köszi.

A másik dolog, a kondenzviz csövének dupla szigetelése, ez mennyire fontos? mivel nekem csak egy fehér szigetelés van rajta és kész. A költéren olyan 2m- en fut. Tehát annyi rész van kint a szabadban, mig a kültéri egységhez eljut.
Sokat csökkent a teljesítményen, fogyasztáson ?

(#9427) fulton válasza fulton (#9426) üzenetére


fulton
addikt

Illetve még azt szeretném megkérdezni, a klímáknál ez a sleep mód mire jó? ha most beszéltük meg hogy nem tanácsos épp kikapcsolni pár órára.

(#9428) Zeki válasza fulton (#9427) üzenetére


Zeki
nagyúr

Alszol, ő meg nagyon csendben dolgozik.

(#9429) windy válasza xxxjjjkkk (#9423) üzenetére


windy
tag

jól értelmezed. Az a cég, csak forgalmazhat hűtőközeggel töltött berendezéseket, de a hűtőkörhöz nem nyúlhat, azaz nem telepíthet, üzemelhet be. Ha mégis megteszi, egyrészt komoly büntetést kockáztat, másrészt meg senki nem fog garanciát vállalni, az általuk telepített készülékekre.

(#9430) xxxjjjkkk válasza windy (#9429) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

És még rohadt drága is.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#9431) fulton válasza Zeki (#9428) üzenetére


fulton
addikt

ahham akkor az megy le csendes módba olyankor? tehát nem kapcsol ki a klima. Na ezt félre olvastam akkor az utasitásban, pedig ott azt irták kikapcsol.

(#9432) FANaticpass


FANaticpass
tag

A gree márkát nem nagyon emlegetik itt. Ismerősöm lg ismerősöm a gree t ajanlotta vagy az Lg t
3.5kw os kell nekem elvileg.

Panel lakásba kellene. Redőny es uj ablak van 3 rétegű üveggel. Nappali konyha egyben 30nm kb, háló 10nm.

Milyen márkák közül válasszak?

Az ar kb 150 170 között kéne kijonni. Köszi a helpet

(#9433) xxxjjjkkk válasza FANaticpass (#9432) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Volt róla szó, az biztos, valaki hozzáértő ki is fejtette.
Nem túl említésre méltó, mert +10% ért van már daikin is.
Azt is irták, hogy ha már kinai, akkor viszont gree.
Épp pár hsz el előbb volt a daikin ftxb ár/érték arányáról szó.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#9434) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

Samsung klímával kapcsolatban szeretnék kérdezni.
Van két wifis klímám ami regisztrálni szeretnék a samsungsmartappliance oldalon.
Az egyik sikerült viszont a másikat nem akarja.
A telefonos programban mind a kettő benne van, de szeretném távolról is vezérelni. A MAC címet jól írtam le.
Van valami titka a regisztrációnak?

(#9435) EZoli752


EZoli752
tag

Amikor ki írja, hogy keresi kapcsold ki fő gombbal vagy áramtalanítsd 10 másodpercig, utána kapcsold be.
Várj ameddig megtalálja.

3D élelmiszernyomtatás

(#9436) WolfLenny


WolfLenny
senior tag

Üdv!

Próbáltam visszaolvasni, de nekem túl magas amiket itt írtok.. :)

A következőben szeretném kérni a segítségeteket.
Éppen épülő házamban szeretnék klímát szereltetni. Még abban a stádiumban van, hogy lehet fúrni faragni csöveket elvezetni... :) Így nem kell még annyira vigyázni festésre, stb.
kb. 40 nm területet kellene nyáron hűteni.

A kivitelező azt mondta, hogy keressek olyat akinek hivatalosan is van engedélye ilyet felszerelni, mert csak az csövezheti be.. Ez igaz?

Van olyan klíma ami csak hűt? Fűtésre nincs szükségem arra ott van a kazán.. :)

Egyelőre amit szeretnék, hogy közeljövőben (még festés, szigetelés előtt) kész legyen az előkészületek, csövezés. Aztán mikor eljön az idő felszereljék a klímát.

Minden segítséget, tanácsot előre is köszönök! :)

(#9437) BlacKSouL válasza cekkk (#9434) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Tehát ha jól értem az app megtalálja mindkettőt, vezérli is mindkettőt, ha ott vagy ahol a klíma(vagy a router), de a weboldalon meg nem jelzi csak az egyiket? Pontosan hol akad el a regisztráció? Kicsit fura, az oldal fent, vagy baloldalon listázza kis ikonokkal a fiókhoz regisztrált készülékeket (nem csak klímát tudna), nekem ugyan csak egy van regisztrálva, de azt jelzi is ikonnal, a többi ikon meg ki van húzva áthúzott karikával.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#9438) süti5 válasza WolfLenny (#9436) üzenetére


süti5
őstag

Én csak annyit tudok, hogy ekkora területre 3,5kw-osnál kisebbet ne vegyél, de a 3,5-es pont tökéletes, hacsak nincs extrém hőterhelés:)

(#9439) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Adott egy 25 nm szoba. Ez határ h., 2.5 vs 3.5 kw kell?
A kérdés, melyik ideálisabb, egy kisebbet 80% teljesítményen futtatni vagy egy nagyobbat 60% teljesítményen?
Fogyasztás, élettartam.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#9440) koxx válasza Mezga Aladár (#9439) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nyilván sok múlik a szoba fekvésén, szigetelésén, kültéri elhelyezésén, de én inkább 3,5-est vennék. Majd a szakik kijavítanak ha nem így van :)

(#9441) süti5 válasza Mezga Aladár (#9439) üzenetére


süti5
őstag

Ha nem éri túlzottan nagy hő, elégnek kell lennie simán a 2,5-esnek, én valahol 30-35nm2 körül érzem a határt a váltásra.
Mondom én, akinek a 8nm2-es hálóban is 3,5-ese van...:)

(#9442) cekkk válasza BlacKSouL (#9437) üzenetére


cekkk
veterán

Helló!

Sehol nem akad el, vagy is igen, mert keresi de nem történik semmi sem, csak keresi a webes felület és a végén kiírja, hogy sikertelen a kapcsolódás.
Majd este kipróbálom megint.

(#9443) BlacKSouL válasza cekkk (#9442) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nekem azzal volt gondom, hogy a fölöttünk lakó routert cserélt, és az új routere ugyanazon a csatornán volt, mint az enyém. Így az ő jele megzavarta az én klímám és a routerem közti kommunikációt. Körbenéztem a kettő közötti területet telefonos Wifi Analyzer appal, hogy a környéken/szomszédban ki melyik csatornán van/nincs, és a legüresebb csatornára állítottam át. Azóta jó.
Tehát a gyenge saját jel, és a más által zavart csatorna is okozhat ilyet.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#9444) windy válasza Mezga Aladár (#9439) üzenetére


windy
tag

Nagyjából a fő szabály az, hogy soha nem alapterületre választunk hűtőteljesítményt, tehát a 25 nm-es adat kevés. Ha agyon van szigetelve, és a belmagasság is mondjuk 2.40, akkor a 2 kW is elég. Normál, 270-es belmagasságnál, és átlagos hőveszteséggel kalkulálva a 2,5 kW-nak elég kell, hogy legyen. Extrém hőterhelésnél (zárószint, szigetelés nélkül, sok hőtermelő eszköz/személy, stb.) kell a 3,5 kW is.

A dolog egyszerű, kihívsz egy szakembert, és ő be fogja lőni, hogy milyen teljesítményre lesz szükséged.

(#9445) Mezga Aladár válasza windy (#9444) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Teljesen igazad van.
Most viszont az érdekel, ha optimális minden szempontból a helység akkor.
a kérdés, melyik ideálisabb, egy kisebbet 80% teljesítményen futtatni vagy egy nagyobbat 60% teljesítményen?
Fogyasztás, élettartam.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#9446) Zeki válasza Mezga Aladár (#9445) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ha 60, akkor olyan kell, ami nagyon vissza tud szabályozni, mert különben kikapcsolgatással lesz átlag 60.
A 80-as átlag megy úgy jönne össze, hogy sokszor megy 100% körül?

Az más ha csak egy pillanatnyi 60%-on menést meg pillanatnyi 80%-on menést nézel.
Nyilván az a nem mindegy, hogy adott szoba mennyire melegszik fel, mennyire lesz rohadt forró a nyár, és akkor az elméleti átlag 80% hány 100% terhelés meg hány enyhe 30%-ból jön össze.
És akkor máris nem jó a sok 100% terhelés szükséglete.

(#9447) windy válasza Mezga Aladár (#9445) üzenetére


windy
tag

Ebben az esetben a 2,5 kW-os kell neked.

(#9448) Mezga Aladár válasza windy (#9447) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

:R

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#9449) fulton


fulton
addikt

Azon gondolkodom..nekem a kültéri egység a haz elülső teraszán van. Nyáron a nap pont erni fogja szinte egesz nap. De a legforróbb idoben biztos. Nem kellene majd nekem azt learnyekolni? Persze nem letakarni:) hanem tole 1 m-re tenni egy árnyékoló mobil falat hogy ne tuzze a nap 6-7 oran keresztül?

(#9450) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

A légkondicionáló akkor is fogyaszt 15–35 W áramot, amikor nem működik.

Ez igaz? :Y

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.