Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9601) Zeki válasza asha07lcc (#9590) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem tudom ha a délnyugati szobát süti a nap, kell-e oda annyira visszaszabályozni? Az elég frankón meleg.

(#9602) dali75


dali75
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném kikérni a véleményeteket egy split klímával kapcsolatban.

Klíma

Illetve van-e valakinek tapasztalata véleménye a linken lévő csőről: alucső

Mennyire jó , tartós megbízható stb. ?

Egy videó: [link]

Várom a hozzászólásokat! :)

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=dali75

(#9603) Zeki válasza dali75 (#9602) üzenetére


Zeki
nagyúr

A klíma okés, de az valszeg már szürkeimportos.
Alucső meg nem okés a klíma bizniszben.

(#9604) walter70 válasza neumarkt (#9600) üzenetére


walter70
tag

Fehérváron próbáld meg őket.Már több ismerőstől hallottam,hogy korrektek (egészen nagy multi is van köztük) :[link]

(#9605) Mezga Aladár válasza Zeki (#9603) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A klíma okés, de az valszeg már szürkeimportos.

???

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#9606) xxxjjjkkk válasza Mezga Aladár (#9605) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Szlovakia, romania, és egyéb fiatal országokból behozott, itthon értékesített gép.
Hazai gariztatas, max a forgalmazoi 1 év. De betyáros az is.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#9607) Mezga Aladár válasza xxxjjjkkk (#9606) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ez a honlapról miképp derül ki?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#9608) xxxjjjkkk válasza Mezga Aladár (#9607) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Ez benne a meglepi, de leginkább onnan, hogy van még nekik.
Igencsak hiánycikk a daikin ha jól tudom.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#9609) Zeki válasza xxxjjjkkk (#9608) üzenetére


Zeki
nagyúr

Így van. Hivatalos forrásból elfogyott mindenhonnan. Az új model meg még nem jött ki.

(#9610) asha07lcc válasza dali75 (#9602) üzenetére


asha07lcc
tag

Mi még tudtunk szerezni azFTXB25C-ből pár darabot. origi magyar.

Az alucsövet sürgősen feelejtsd el, nem jó semmire. Minimálisan kerül többe az 1-es falú vegytiszta rézcső.

[ Szerkesztve ]

(#9611) rasotamas


rasotamas
veterán

Na kihívtam a klímást, elmondta, hogy 75-80 négyzetmétere fölösleges a 2 szobába egy-egy 2,5kW-os klíma, tegyünk egy 3,5kW-ost a konyhába, nappalra kinyitjuk az ajtókat és gyönyörűen lehűt mindent.
Ez a modell lesz: LG Eco Plus E12EL
Mondta, hogy Daikin, de rohadt drága. Igazából tök rendes volt, hogy nem a legdrágábbat akarta rám sózni, meg lebeszélt, hogy nem kell nekem 2 klíma.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#9612) rasotamas válasza rasotamas (#9611) üzenetére


rasotamas
veterán

Néztem, hogy van már olyan hogy E12EM. Mi a különbség?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#9613) asha07lcc válasza rasotamas (#9612) üzenetére


asha07lcc
tag

Hát nem tudom.... két különböző évjárat E12EL és 2014 E12EM 2015-ös alapmodell. aluminium csöves kültéri egységgel. Én a nem ajánlott kategóriába sorolom. Főleg úgy, hogy 170-180E Ft a bruttó ára , ennyiért kapsz rendes rézcsővel gyártott kültéri egységet is akár japánt is. Vagy ha hiány van épp az alap Daikin, Mitsubishi alapmodellből ami ez az árkategória akkor lehet Gree modellt nézni 130-140E Ft körüli áron, ami tartós és nem lyukad ki a kültérije, mint az LG E12EL vagy EM modellnek 3.4 év múlva. De az LG áráért már van elérhető Fujitsu alapmodell is.ASYG12LLCC/AOYG12LLCC pl.10 év garanciális opcióval kb 10 E Ft-al kerül többe az LG E12EM-nél.

Ugyanis ebből az LG modellből már elég tűrhető hibamennyiség van az aluminium kültérinek köszönhetően.

A Samsung alapmodellje ugyancsak alucsöves.

[link]

Azért ezzel is van problémám:
Na kihívtam a klímást, elmondta, hogy 75-80 négyzetmétere fölösleges a 2 szobába egy-egy 2,5kW-os klíma, tegyünk egy 3,5kW-ost a konyhába, nappalra kinyitjuk az ajtókat és gyönyörűen lehűt mindent.

Elsősorban azért ekkora területen 2 gép lenne jobb, de ha 3,5 kw-os azért nem gyönyörűen hanem nyögve oldja meg nagy melegben a dolgokat .......konyha+2 szoba. A komfortossága azért nem egyenértékű a korrektebb megoldással.

Egy klímát nem 3-4 évre veszel érdemes ezeket megfontolni amit írtam.

(#9614) rasotamas válasza asha07lcc (#9613) üzenetére


rasotamas
veterán

Ennek a réz/alu dolognak még utána kérdezek nála. Azt is mondta, hogy sok a matricagyártó, ami mind Gree, illetve még a Daikinnak a belépő, 200 alatti modellje is Gree valójában. Nem rossz, de az LG jobb. A Samsungot kifejezetten nem ajánlja.
Azt azért hozzátenném, hogy elmagyarázta, ez mire lesz elég. Arra nem, hogy hazaesünk 40 fokban és 18-at akarunk egy óra alatt, de ha reális elvárásunk van, 22-23 fok és nem kapcsolgatjuk a klímát, hanem ha csukott ablaknál folyamatosan állandó hőmérsékletre van állítva.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#9615) rasotamas válasza asha07lcc (#9613) üzenetére


rasotamas
veterán

És ez a Fuji az rézcsöves?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#9616) Zeki válasza rasotamas (#9614) üzenetére


Zeki
nagyúr

Már majdnem jó a szaki, de mégsem.
Nem tudom mennyire vagytok körbenapozva, hogy ér benneteket, de ha van pénz 2 kisebb klímára, az jobb.
Ha a falatokat estig süti a nap, akkor az még éjjel is sugározza ki a hőt magából.
A Daikin 2014-es modellje volt Gree gyártmányú. A tavalyi már a cseh Daikin gyárban készült. Idén jön az újabb modell, ami mégjobb lesz. Talán a belépős Mitsubishi még van.

Az LG meg nem jobb.

Nem csak a Gree gyárt bérben másoknak, sok klímagyár van még Kínában.

A nyári hőhullámban a 22-23 nem biztos egészséges, és egy klímával aligha tartható.

Persze nem tudom milyen a kecód.

(#9617) asha07lcc válasza rasotamas (#9614) üzenetére


asha07lcc
tag

Privátot is kaptál abban ott vannak a rézcsöves kültérik.
A samsung és az LG alapmodelleken kívül mindegyik klíma kültéri rézcsöves.
A többi sem igaz amit mondtak.
De vissza kellene olvasni ha nem is sokat de pár hozzászólást.
A Daikin FTXV25AB 35AB Gree gyártás volt . Az FTXB25C FTXB35C cseh gyártás a Daikin új üzemében.

Még talán Toshiba alapmodell is van LG közeli árban....

A japánokkal biztosan nem lősz mellé 1500%. Ráadásul koreai árban kapod tehát nem nagyon van megfontolandó szerintem ebben a kérdésben.

Kínaiakkal a Gree hasonló biztos csak hangosabb, Mideából is lehet jót kifogni, az Oasis sorozattal nem volt sok vaj de az már kifutó. Ott az alapmodellek közül volt sok panelhibás
MOB-09HFN1 MOB-12HFN1 és a HRDN1 végűek közt. A HRFN1 végűekből alig volt hibás.

Címszavakra használd a jobb felső sarokban lévő keresőt.
Pl aluminium stb:)

(#9618) rasotamas


rasotamas
veterán

Olvastam a privit, köszi, csak nem vettem időben észre. Egyébként Mitsuból mit ajánlanátok?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#9619) rasotamas válasza Zeki (#9616) üzenetére


rasotamas
veterán

60 centis sárfal van. Nincs rá fél milliónk, ha majd 40 fok lesz kint akkor a 25-26 is baromi jó lesz, ez is több mint 200 ezer szereléssel.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#9620) rasotamas


rasotamas
veterán

Az LG-ből van kicsit drágábban egy picit jobb Advance néven, talán a légszűrője ami jobb. Az már rézcsöves amúgy?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#9621) koxx válasza rasotamas (#9620) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Még mindig nem értem miért akarsz 200-ért LG klímát :U

(#9622) rasotamas válasza koxx (#9621) üzenetére


rasotamas
veterán

Csak megkérdeztem. Én is a Daikin felé hajlok mostmár.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#9623) koxx válasza rasotamas (#9622) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Még ha adott esetben 10-20 ezerrel többe kerül egy japán, későbbiekben egész biztosan megtérül.

(#9624) Zeki válasza rasotamas (#9620) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nézd, a komoly(abb) légszűrős klímák drágábbak.
De nem ez alapján kell venni, hanem megbízhatóság alapján. Akkor meg Daikin.
Ha meg légszűrés kell, rendelsz Daikin levegőtisztítóba való hajtogatott szűrőcsomagot, egyet kettévágsz, felhajtod az előlapot, és oda teszed ahol a műanyag szűrő van. Az elég sok port/pollent megtud fogni.

(#9625) asha07lcc válasza rasotamas (#9620) üzenetére


asha07lcc
tag

Igen az rézcsöves. De az alap japán gépek meg amnnál már olcsóbbak. nem látom be miért kellene LG, ha ugyanazért a pénzért nagyon megbízható japán is van.

Még a panasonic is képbe jöhet az is LG árfekvés.

Nem feltétlenül kell Daikinban gondolkodni azért van azon kívül is élet pl Fujitsu, Panasonic,Toshiba, Mitsubishi, Hitachi.

[ Szerkesztve ]

(#9626) asha07lcc válasza rasotamas (#9618) üzenetére


asha07lcc
tag

Bármelyik Mitsut. Ami jelenleg nincs az MSZ-HJ35VA alapgép. Ennek lesz utódmodellje rövidesen. Teljesen megfelel az igényeknek, de a Fujitsu ASYG12LLCC is ha jobbat szeretnél akkor az ASYG12LMCA, de ott van az eggyel jobb Daikin modell is mint az alap amit akcióban lehet megkapni amíg alapmodell hiány van.

(#9627) neumarkt válasza Zeki (#9601) üzenetére


neumarkt
csendes tag

A nagyban nem szükséges annyira a leszabályozás, de a kicsibe?? :)

Két dolog dőlt el ma: 1. Holnap biztosan szombat lesz 2. Pista bácsi a biciklivel,de nagyon...

(#9628) neumarkt válasza walter70 (#9604) üzenetére


neumarkt
csendes tag

Köszönöm szépen a tippet, élek vele :R

Két dolog dőlt el ma: 1. Holnap biztosan szombat lesz 2. Pista bácsi a biciklivel,de nagyon...

(#9629) Shodan


Shodan
addikt

Sziasztok!
Nyárra klímát szeretnék lakótelepi 67m2 lakásba. És ha lehet már most beszereltetném , hogy később ne legyen probléma hogy nincs kapacitás. Viszont csak most kezdtem el belevetni magamat a témába.
És az a gondom hogy a kínálat hatalmas, illetve szerelőből is rengeteg van.

Az első kérdésem az hogy milyen hosszú lehet maximum a cső? Mert az ablaktól legalább csak 7-8m-re férne el a beltéri.
A 2. kérédés hogy egy 25m2 körüli nagyszobában lenne 3,5 kW-osokat néztem. Ez csak az adott szobát hűtené vagy jutna belőle a többi szobába is.
A 3. hogy samsung wifi-s mennyire ajánlott?

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#9630) Zeki válasza Shodan (#9629) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az összefoglalót felül nem olvastad el ugye?
7-8 méter nem gond, a telepítés lesz drágább.
Daikin, Mitsubishi, Fujitsu, Toshiba, Panasonic az ajánlottak.
Wifi lehet a Daikinhoz is.
A Samu az Samu marad.

Hogy mit tud hűteni, meg mennyire, azt innen neked senki meg nem mondja. Ha olvastad volna az összefoglalót, akkor tudnád, hogy kihívsz pár klímás céget... és....

(#9631) asha07lcc válasza Zeki (#9630) üzenetére


asha07lcc
tag

Alacsonyabb árkategóriában még a Gree illetve a magas fűtésre optimalizáltban is az U-Crown, de az más kategória mindegyik itt írt gyártónál. A többiben egyetértünk(mikor mehetek végre Kecskemétre?) .)

(#9632) Shodan válasza Zeki (#9630) üzenetére


Shodan
addikt

Elolvastam az összefoglalót, de abban nem láttam cső hosszúságot, vagy nem vettem észre.
Akkor úgy kérdezem hogy Budapesti klímások közül kit érdemes? Mert van kb 100.
Az sincs leírva az összefoglalóban hogy a samsung wifis : Samsung AR12HSFSAWKNZE Triangle Good 2 WiFi mondjuk ez milyen?!...Amúgy is olyan lehetetlen típusszámok vannak hogy belezavarodik az ember.

...Budaklíma tűnik szimpatikusnak de csak mert átlátható a weboldaluk, ettől még nem tudom hogyhogy dolgoznak...

[ Szerkesztve ]

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#9633) koxx válasza Shodan (#9632) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Pannonklíma vagy frigotrade akik elég jó referenciákkal és minden szükséges engedéllyel rendelkeznek.

(#9634) Shodan válasza koxx (#9633) üzenetére


Shodan
addikt

Köszi :R

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#9635) koxx válasza Shodan (#9634) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nm :)
Ezen kívül is van számtalan pesti cég, de főleg velük van (jó) tapasztalat. Érdemes a cég hátterének/jogosultságainak rendesen utánanézni a megfelelő oldalakon. (összefoglalóban linkelve)

(#9636) Blashe


Blashe
aktív tag

üdv!

Egy 14m2-es kisszobát (tetőteres) szeretnék hűteni. Visszaolvastam és ezt a 3 terméktípust ajánlottátok nagyon sokan: Gree, Daikin, Mitsubishi.
Teljesítményre viszont szeretnék még tanácsot kérni tőletek, hogy milyet válasszak?
Mindenképp alacsony fogyasztás lenne a cél. Körülbelül 160-170e Ft -ig.

[ Szerkesztve ]

(#9637) koxx válasza Blashe (#9636) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

2,5kW elég oda, sztem amúgy ezek a mostani klímák már nem esznek olyan sokat mint anno. Fujitsukra is érdemes ránézni, 170 körül már igazából bármelyik márkából lehet találni jót.

(#9638) Mezga Aladár válasza koxx (#9637) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Láttam nálad sarokban van a cucc. Ez nem okoz valami problémát, pl azon a falon a másik sarkot hűti/fűti rendesen?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#9639) walter70 válasza neumarkt (#9628) üzenetére


walter70
tag

Azért majd számolj be a tapasztaltakról,én is velük szeretném csináltatni csak kicsit később :) .

(#9640) kgb79


kgb79
tag

Üdv!

Ma nálam is beszerelésre került egy Daikin FTX35J2V1B / RX35K5V1B (Pannon klíma)

Nem tudja valaki, hogy a Night Mode hogy működik pontosan ennél a készüléknél?

Kezelési útmutató ennyit ír:

ÉJSZAKAI BEÁLLÍTÁS üzemmód
• Ha a KIKAPCSOLÁSI IDŐZÍTŐ be van állítva, a légkondicionáló automatikusan módosítja a hőmérséklet-beállítást (HŰTÉS üzemben 0,5°C-kal
felfelé, FŰTÉS üzemben 2,0°C-kal lefelé), így elejét veszi az éjszakai túlzott hűtésnek (fűtésnek).

Na de mikor módosítja? Azonnal, vagy a kikapcsolás előtt 1 órával, vagy ki se kapcsol teljesen?
Van valakinek esetleg tapasztalata ezzel kapcsolatban?

(#9641) Zeki válasza kgb79 (#9640) üzenetére


Zeki
nagyúr

Szerintem azonnal.

(#9642) koxx válasza Mezga Aladár (#9638) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Sztem nem lesz vele probléma bár eddig csak a fűtés üzemmódot próbáltam az első pár napban. Az egész szobában meleget csinált pár perc alatt.

(#9643) Blashe válasza koxx (#9637) üzenetére


Blashe
aktív tag

2,5kw alatt gondolkoztam...hülyeség?
Neten konkrét típust tudnál nekem mutatni esetleg, hogy melyiket ajánlod ?

[ Szerkesztve ]

(#9644) Mezga Aladár válasza koxx (#9642) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

THX

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#9645) Shodan válasza kgb79 (#9640) üzenetére


Shodan
addikt

a beszereléssel elégedett voltál?

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#9646) kgb79 válasza Shodan (#9645) üzenetére


kgb79
tag

Igen, minden rendben ment és az ár is elég baráti volt.

Bár elég nehéz dolguk volt, 30 cm-es panelt kellett átfúrni, és tele volt vassal. 1,5 óra volt a 2 lyuk.

(#9647) asha07lcc válasza Shodan (#9629) üzenetére


asha07lcc
tag

A gépek nagy többsége 15 m csőhosszig telepíthető 7-8 m nem probléma.
Samsung wifisen ha gondolkodsz kellene egy pontos modellszám emiatt:

[link]

A kereső használatával jön a megoldás.

ha nem feltétlenül kell a wifi (bár japán gépekhez is van)akkor az alap japán gépekkel jobban jársz.
És nem is kerülnek többe mint a Samsung.

(#9648) asha07lcc válasza Blashe (#9643) üzenetére


asha07lcc
tag

Abszolute nem hülyeség.
ASYG07LMCA ugyanannyin elketyeg mint az elődmodell ASYG07LECA. Visszaszabályozva 80-100w elektromos teljesítményen 500w körüli hűtőteljesítményen is tud menni . Kis helyiségben folyamatosan komfortosan.

kereső ezt hozza:)

[link]

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#9649) Shodan válasza asha07lcc (#9647) üzenetére


Shodan
addikt

Köszi a segítséget!
Most jócskán visszaolvastam és láttam az említett alu problémát is.
Ezt néztem egyébként: Samsung AR12HSFSAWKNZE Triangle Good 2 WiFi - 164k körül láttam.
De már őszintén szólva ez is a vége kategória 200 körül szeretném ha kijönne szereléssel együtt. Max +10/20 ezer.
Ezeket a márkákat néztem még ami szóba jöhet hogy beleférjek az említett árba:
Midea, Gree, Nord, Hisense
Az általatok említett típusokba és japán márkákra nincs keret sajnos.
Max még a Daikin ftxv35AB de az meg a gree-s ha jól olvastam és nem is nagyon javasolt.
Vajon ez a Good 2 is alu lehet?
Illetve amit még nem említettem hogy a szobában, csak az ajtó fölé férne fel. Nem tudom mennyire javasolt odatenni egyátalán. A szoba 2 oldalán teljes hosszban szekrénysor fut ezért oda nem férne el.

Midea, Gree, Nord, Hisense Ezekből van olyan típus ami ajánlott és a 210/220ba belefér szereléssel 3,5kW?

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#9650) Zeki válasza Shodan (#9649) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ne a netes árakat böngészd, hívj ki magadhoz pár céget felmérésre és árajánlat adásra. Akkor megtudod mi fér bele a keretbe.

A Gree-s Daikin már NINCS!
Az 2 évvel ezelőtti tipus, már a tavalyi is elfogyott a hivatalos forrásnál.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.