Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74001) VGNGR válasza windy (#73999) üzenetére


VGNGR
senior tag

és TeeJay :R

(#74002) F-ECT$ válasza TeeJay (#73997) üzenetére


F-ECT$
titán

Nekem 3 klímám van. 2-nél fölösleges, de a harmadiknál jó lenne a motoros állítás.

Dive ever, work never.

(#74003) TeeJay válasza F-ECT$ (#74002) üzenetére


TeeJay
félisten

Én azt szoktam mondani, Daikin Sensira nálam a panel szoba hosszú falán van a szoba egyik részében és az ajtóra van állítva de az oldalazó lamella azért nem full méretű így hiába motoros azért csak részben tereli jobbra balra.
Ha 5-10ezer lenne a felár akkor oké de 60-80ezreket adni pluszban csak mert motoros szerintem nem lényeg.
A függőleges terelés sokkal fontosabb és ott 100x nagyobb a legyező ami tényleg jóhelyre irányítja a légáramlatot. Ha vízszintesre rakod többet ér mintha oldalazol vele ide oda szerintem. Mondom ezt sok száz klíma takarítása után amiben volt bőven motoros jobbra balra legyezős :D Volt ahol lekötöttem a motort mert ki volt kopva a műanyag fogaskerék és végállásban kattogott folyamatosan

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#74004) zsolosz válasza TeeJay (#74003) üzenetére


zsolosz
tag

Érdekes, a napokban pont ezzel kísérleteztem, és arra jutottam, hogy nem sétáltatom oldalra a Comforát... Se fel-le. Egy helyre fújatom a meleget. Így sokkal kellemesebb, kevésbé van hideg fuvallat.

(#74005) cd930


cd930
aktív tag

Sziasztok!

Panelba bő 20 nm-es szobába keresek olcsóbb árkategóriában klímát, tönkrement a nagyon régi jószág, ki kell cserélni vezetéksetől, mindenestől, csak a konzol marad.
Szembe jött pár hirdetés, közte a TCL is, amitől nem idegenkedem, imádom a TCL tévémet.
Olvastam itt is, hogy a TCL klímák vállalhatók. Ebből nem a legolcsóbbat néztem, csepptálcafűtéses tcl-tpro-a-tac-12chsdtpg21ih példány bőven 200k alatt, ami szereléssel együtt is megáll 300k alatt (kb. 5 méter a szerelési távolság).
Van ettől jobb ajánlat hasonló árkategóriában?
Előre is köszönöm! :R

20+ éve a Prohardveren

(#74006) lekorszke válasza cd930 (#74005) üzenetére


lekorszke
csendes tag

C&H arctic, C&H veritas. A veritas 300k alatt szokott nálam lenni komplett szereléssel.
Tcl amit küldtél egy az egyben polar sdo, ár érték arányban nem rossz.

(#74007) feco70 válasza zsolosz (#74004) üzenetére


feco70
senior tag

Nálam mind három fel fele van állítva, így semmit nem érzek a levegő mozgásból, nekem így komfortos

(#74008) queens válasza TeeJay (#73997) üzenetére


queens
csendes tag

oké :D

laikus kérdésem: mi kerül 50e ft-ba azon, hogy egy plusz motort vagy valamit betesznek egy gépbe, ami másik tengelyen mozog ? :D

tavaly szóbajött nekem is a sensira (idén még nem), idén a mitsu, még megkérdezek egy szakit hogy mennyiért csinálná, meg mi ajánl. látom a comforát is, +50

bp-n nem hiszem hogy nagy differencia lenne a beszerelési árakban, de hamarosan kiderül

(#74009) lehella


lehella
senior tag

Sziasztok!
Van egy új Gree (Comfort X) klímám, amit a Gree saját appjával tudok vezérelni. Kérdésem, hogy esetleg használ valaki Smart Life-ot a klíma irányításhoz? Akkor nem kéne plusz app mindenkinek a családban a klímához... :)

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#74010) pjen válasza queens (#74008) üzenetére


pjen
félisten

Azért nem csak egy + motorról van szó. :)

(#74011) F-ECT$ válasza queens (#74008) üzenetére


F-ECT$
titán

Mert egy plusz funkció esetén sosem csak a beépített cuccok felárát fizeted meg. Minél drágább egy termék, annál kevesebbet tudnak eladni belőle, így egyre nagyobb haszonkulccsal kell dolgoznia a cégnek, hogy a fejlesztési és egyéb költségeket behozza.

Ennek ellensúlyozására egyébként pont jó a kapitalizmus, ha egy másik cég olcsóbban ki tudja ezt hozni, akkor csökkenni fog az ár is.

Dive ever, work never.

(#74012) cynric


cynric
tag

Sziasztok!
Klímavásárlás előtt állok és ezt a Fisher Comfort Plus 3.5kw-t néztem ki.
Viszont ezt is bedobta a Google: :F
Fisher klíma átverés?

Ez valami lejárató kampány? Megbízható a márka? Azt tudom, hogy népszerű..
Plusz annyit találtam róla, hogy OEM gyártó, vagyis gyártat, kínában.

Egyik szerelő szerint Daikin átnevezve. :U
Másik szerint Gree. :U

Hasonló árkategóriában mit javasolnátok, általános felhasználásra. Fűtés csak átmeneti időszakban, télen nem.
Előre is köszönöm segítségeteket. :R :R

[ Szerkesztve ]

7lövetű konyhakés

(#74013) P00By válasza windy (#73900) üzenetére


P00By
nagyúr

A lakásban, amit megveszek ott is multi kültéri van (11 kW Gree 4 db beltéri). Ezeket szeretném lecserélni, de nem akarom szétbontani a teljes mennyezetet a csövezés átvariálása miatt és a szomszédoknak sem mutatkoznék be azzal, hogy telerakom a ház falát kültérivel :(

(#74014) VGNGR válasza cynric (#74012) üzenetére


VGNGR
senior tag

Midea almárka. A Comfort Plus az egy átnevezett All Easy Pro. Nekem van kettő is, mindkettő primán teszi a dolgát.

[ Szerkesztve ]

(#74015) TeeJay válasza queens (#74008) üzenetére


TeeJay
félisten

Gondolom az alap gépet veszi itthon mindenki, abból hoznak éventek sok százezret míg a felsőbb gépekből elenyészőt így ezért is van akkora eltérés árban.
Daikin Mitsu Panasonic mind jók de pl főleg hűtésre tavaly jó pár Gree Pulse-t raktam mert 200 alatt megvan a gép és halk, meg tökéletesen tudja amit kell

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#74016) TeeJay válasza cynric (#74012) üzenetére


TeeJay
félisten

Amelyik azt mondta Daikin átnevezve azt messzire került el :D
Fisher főleg Gree TCL meg Midea-val gyártat
A Fisher Nordic pl egyik legjobban felkapott fullos fűtős gép mert belül Midea Oasis egy az egyben
Polar ugyanez a magyar brand, szintén kínában gyártat kb. ugyanezzel a 3 gyártóval azt hiszem. Nyugodtan lehet venni, öcsémék vidéken szinte csak Fisher-t raknak mindenhova és még egy hibás gépük sem volt

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#74017) Nagymelák


Nagymelák
aktív tag

Sziasztok!

Milyen klímát ajánlanátok téli fűtési célra, ami bírja az állandó üzemet, 20m2 szobákban lennének 3 db működne, H tarifával.

(#74018) Lorden válasza Nagymelák (#74017) üzenetére


Lorden
senior tag

Attól függ mekkora kompromisszumot szeretnél bevállalni a következő évekre a működésüket, komfortot tekintve. Ha van rá keret akkor Daikin Comfora vagy Perfera vagy bármilyen parapet klíma. Utóbbi fűteni sokkal jobb, mint a oldalfaliak.

Kompromisszumos kínai pl Midea Oasis, ha eléri a kívánt hőmérsékletet ekkora szobában szerintem erősen keringet zajban és huzatban is, bár megszokható a működése vagy átállítható. Nálam kb 30nm-en duruzsol egy ilyen egész télen, meleget ontja, elvagyok vele.

(#74019) windy válasza Nagymelák (#74017) üzenetére


windy
tag

Szerintem ne Mideát.....semmiképp, ha már kínait, akkor vannak jobb alternatívák. Gree, CH...Ha bírja a büdzsé, akkor viszont japánt.

(#74020) mrmft válasza windy (#74019) üzenetére


mrmft
senior tag

Egy rakas Xtreme Save van a kornyekemen vagy 50db egyiknek sincs semmi kinja, 0-3 evesek. Milyen problemakat tudsz a Midearol, hogy szerinted ne? Gree-k potyogtak - panel cserek, belteriben, kulteriben ezekbol 3-4 van csak de mar mind megkotlott garanciadon belul.

(#74021) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Nem tudom még hogy, de egér van a müanyag csőben amiben bejönnek a csövek a lakásba.. :((( találkoztatol már ilyennel? Be tud jutni a beltéribe olyan helyre ahol elrághat dolgokat kárt okozhat?
Még egyelőre fogalmam nincs hogy kéne ki fogni kiüldözni védekezni ellene..

[ Szerkesztve ]

(#74022) Liso


Liso
csendes tag

Sziasztok!

Klímás céget keresnék Nyíregyházán, akik forgalmaznak Panasonicot (A jelenlegi is az így nem szeretnék másik rendszert is használni).

Tudnátok ajánlani egy megbízhatót? Elkerülendő cégek listája is érdekelne :))

(#74023) rmihaly válasza fulton (#74021) üzenetére


rmihaly
tag

Tegyél mérget a klíma cső környzetébe, rágcsálóetető kis műanyag dobozba. Ha ott vannak, megérzik megeszik, elhullanak (1-2 hét alatt). 1-2 egércsalád esetén hatásos, ha sokan vannak akkor mennyiség kell.
Nálam padláson volt sok másfél éve, akkor ez működött. Elég sokat megettek (4-5 dobozzal), majd megszűntek létezni :)

A beltéribe be tudja magát rágni - bár az nem túl nagy egér ami a csövek mellett be tudja magát rágni.
A csőbevezetésnél nyomd ki szilóval, ha az megköt elég sokáig kell neki rágnia hogy bejuson. Ha előzőek szerint megmérgezed előbb fog elhullani mint a gépbe bejutni.

Ha bért a géphez, akkor meg elég a műanyag borítást lekapni és máris a szobában van az egér :)

Javíthatatlan kárt nem tud okozni, de csőszigeteléseket javítani kell.

[ Szerkesztve ]

(#74024) prisz


prisz
aktív tag

Ez az Oasis+ brutál egy gép. Kb. 35nm2 feltolt 2 fokkal, 10-15percen belül. Mondjuk a manuál-ból senki se próbáljon tanulni, arra is tök véletlenül jöttem rá, hogy app nélkül hogyan lehet a távirányítón állítani a ventit 1-100-as skálán 1 egységenként (ami qrva jó).
Meglátjuk nyáron hogy muzsikál...

(#74025) rmihaly válasza prisz (#74024) üzenetére


rmihaly
tag

Biztos jó gép, de ha csak a számokat nézzük azért nem egy megugorhatatlan szint - semelyik általános lakossági klímának -, a helyiség (35m²) levegőjének megemelése 2C-al 15perc alatt.

Ha pl a belmagasság 2,8m akkor a levegő mennyisége: 35x2,8~100m³ (kb 100kg)
Levegő fajhő ~ 1,2kJ/kg
dT: 2C
Q=c×m×dT=1,2kJ/kg×100kg×2C=240kJ.
Ennyi energiát kell a levegőnek adni, hogy az 2C-t emelkedjen.

Nézzük klíma oldalról.
Legyen a klíma 3,5kW-os. 1kWh=3600kJ hőenergia (ezt 1kW teljesítményen 1 óra folyamatos üzemet jelent)

240kJ hoz mennyi ideig kell az 1kW hőteljesítményt biztosítani?
240/3600 [óra]= 0,0667=> azaz 4perc

Ehhez természetesen hozzá kell számolni a helyiséged hőveszteségét adott hőmérsékleten - ami most nálam 6C-nál kb 800W.

Ez így összesen 1100W körüli leadott teljesítményt jelent. Ha felfűtés van magasabb fokozaton megy a venti -több levegőt mozgat meg-, és a kompresszor is magasabb fokozaton megy (1,1kW hőigénynél 250-300W, szemben a felfűtésnél 600-900W ami 2,5-3,5kW hőigényhez van)

A 3,5kW-os klímák normál üzemmódban kb 800-1000W villamos teljesítményt tudnak.

A fenti számolás alapján - ha az épület nincs áthűlve és szigetelése is van, akkor akár 5-6perc is elég bármelyik lakossági klímának a 2C-os felfűtésre.

(#74026) prisz válasza rmihaly (#74025) üzenetére


prisz
aktív tag

Hogy egy örökzölddel válaszoljak:
"És ezt miből számolta ki? Matematikus Ön?" :)

(#74027) rmihaly válasza prisz (#74026) üzenetére


rmihaly
tag

:C

(#74028) fulton válasza rmihaly (#74023) üzenetére


fulton
addikt

Átnéztem úgy fest kimentek reggelre a csőből, kívülről a falnál a lyuknál jöhettek be ahol bejön a házba a csövezés. Házon kívülről raktam acél dörzsi szivacsot purhabbal, nyomtam a csőbe is a lakáson belül, valamint leszedtem a beltéri fedelét és magába a beltéri mögött lévőbe is nyomtam a falba.

(#74029) kuntics


kuntics
aktív tag

Sziasztok!

Jövő héten jönnek klímások felmérni a terepet, előtte utánanéznék a dolgoknak. Árkategóriában 3-400k között szánnék rá szereléssel együtt. Honlapjukról nézve az alábbi gépek férnek be a keretbe a normálisabb márkák közül:

Daikin FTXF35E
Gree Comfort X 3,5
Gree G-Tech Inverter 3,5
Gree Pulse Inverter 3,2
Gree Smart R inverter 3,5

Központifűtéses panel, szóval klíma nem nagyon lenne használva fűtésre, talán fűtési szezon elején, amíg nem indítják be a központit. Különösebb igény nincs, nyaranta azt a 10-20 vészesebb napot ki lehessen bírni panel zárószintjén. Wifi meg oldalirányú állítás plusz pont, de megvagyok nélküle is.

A beltéri egység tervezett helye+alaprajz:[kép]

A fenti listából melyik volna ideális választás?

Szerk: gondolom a háló hűtése a jelölt helyről kivitelezhetetlen, viszont ott van hely a klímának. Ajtó hálón lesz csak(meg persze fürdő,wc)

[ Szerkesztve ]

(#74030) mrmft válasza kuntics (#74029) üzenetére


mrmft
senior tag

Ha egesz nap hagyod menni a halo is hulni fog, nem annyira mint a nappali de erezni fogod ott is a hatasat. A kulteit nem rajzoltad be.

(#74031) prisz válasza kuntics (#74029) üzenetére


prisz
aktív tag

A lehető legsz@rabb helyre tervezted. Szembe kellene a szobákkal, hogy átfújjon valamit. Ez így sz@rt sem ér.
Dalkin jó, a telken nekem is az van kb 6 éves, kicsit hangos a kültéri.
Gree. Havernál az van, nem panaszkodik. Elégedett.
Nálam midea oasis+ kb 60nm2-en. 400k-ból kijött szereléssel. Hűt, fűt mint az iszonyat. Qrva jó az app, stabil, csendesen muzsikál.
Neked kell választani. Ahány ember, annyi szokás és igény.

(#74032) kuntics válasza prisz (#74031) üzenetére


kuntics
aktív tag

Lehet, hogy szar helyre lett tervezve, máshova viszont nem tudtam. Lett csinálva egy gipszkarton előtétfal, arra kerülne a beltéri. Csak ide tudtam normálisan elhúzni a klímának az áramot. Van még konnektor a szembelévő falon is, de akkor az se lenne jó szeinted. Pótoltam a rajzot kültérivel meg ablakokkal. Elsődleges célja a nappali, esetleg a hall hűtése, a háló csak opcionális. Ha tudja, akkor jó, ha nem az se probléma.

(#74033) prisz válasza kuntics (#74032) üzenetére


prisz
aktív tag

Na így már az ablakkal látom a gebaszt. Rakass fel egy 3.5kw-ost, a legközelebb az ablak falhoz, irányítható lamellákkal. Beállítod a hall felé, valamennyit átfúj. Tök mindegy, hogy a szembe lévő falra teszed, vagy hagyod, ahogy van a rajzon..

(#74034) TeeJay válasza kuntics (#74029) üzenetére


TeeJay
félisten

Daikin halk a ComfortX hangos a Pulse és Smart R már halkan teszi a dolgát

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#74035) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Még valamikor a tavasszal, április-május környékén szeretnék egy ilyen Daikin klímát egy ca. 18nm-es helyiségbe wifi opcióval. [link] Nem vágom egyrészt, hogy a C/E/D jelzések mit takarnak a végén. A másik a beszerzés. Szeged környékén lakom és akárhol nézem, beszereléssel bőven 400k+ jönne ki a legtöbb helyen, ahol egyáltalán van Daikin. Most ha megrendelem innen és hívok egy szakit a környékről, akkor ugye az is bekötheti?! Kell ehhez valami tanúsítvánnyal (pl. F-GAS azonosító) rendelkeznie, hogy a 3 év garancia meglegyen (gondolom amíg garis, szakszerű éves tisztítást is el kell végeztetni) vagy hogy egyáltalán megcsinálhassa? Szóval gondolom értitek a problémát! Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#74036) mrmft válasza prisz (#74031) üzenetére


mrmft
senior tag

Amit atfuj egy szoban at a masikba az szelgep, nem klima. A hideg levo leszall, es elterul, akarhova teszi.

(#74037) arnyekxxx válasza tylerddd (#74035) üzenetére


arnyekxxx
veterán

felrakhatja helyi papíros szaki csak jó eséllyel nem azt a szerelési árat fogja mondani amennyiért a saját forgalmazású gépet feltenné, mert a sajáton van még egy jelentős haszonkulcsa is a szerelési dij mellett. Meg probléma esetén elkezdhet a telepítő és a forgalmazó egymásra mutogatni, hogy a hiba készülékhiba vagy telepítési hiba miatt lett.

(#74038) wwenigma válasza tylerddd (#74035) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Miskolcon klímás aki árulja 80kért rakja fel, szaki pedig 130k-s árat mondott ha én szerzem be. Nyilván igy drágábbra jött volna ki... 3,5kW-os Smart R került fel, éves karbantartást javasol a klímás 5 év garihoz de 10éveshez évente 2x kellene. Ha szaki rakja akkor az eladóval kell leboxolni amikor esetleg garis probléma van, nyilván az eladónak kell állnia a garit mert nem háríthatja át a szerelőre.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#74039) Jolida válasza tylerddd (#74035) üzenetére


Jolida
tag

Ha nem fontos az itthoni garancia, én a helyedben keresnék ismerőst Temesváron, Aradon, hogy ott milyen lehetőségek vannak.

(#74040) lekorszke válasza tylerddd (#74035) üzenetére


lekorszke
csendes tag

Hogy jön ki nekik a 400+?
360k-ért telepitettem tegnap pont egy ilyet cakk pakk!!
ugy hogy 100+ km-re volt szóval még a kiszállásra is lett számolva..

(#74041) tylerddd válasza lekorszke (#74040) üzenetére


tylerddd
veterán

Csak a weben elérhető infókra alapozok. A fentebb linkelt webshopban az Daikin FTXF25E (ezeket találtam hirtelen mindkettőnél) 250k, a Daikin oldaláról elért partnernél, ami a közelben lenne ~380k csak az eszköz, ha jól értelmezem. [link]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#74042) kuntics válasza prisz (#74033) üzenetére


kuntics
aktív tag

Akkor mégse terveztem sz@r helyre :) mondjuk nekem megvolt az előnyöm, tudtam alapból, hol van ablak.

2 típusra szűkítettem a listát, vagy a daikin lesz vagy a smart r. Ezeknek még utánaolvasok.

(#74043) TeeJay válasza tylerddd (#74035) üzenetére


TeeJay
félisten

Sajnos ha minden papírozva van ilyen árak jönnek ki :)
Aki meg ügyes annak jóval olcsóbban is megvan ugyanez és tojik a garanciára.
Mondom ezt úgy hogy 2darab FTXF Daikin klímám van és évente 4-5hónap folyamatos üzemben mennek, az egyik már 4 szezont lenyomott és vagy 20hónap folyamatos üzem van benne ami úgy 600nap. Nem érdekelt soha a garanciája, igaz én klímás vagyok és magamnak takarítom de rokonnál 4darab Daikin van vegyesen Sensira és Comfora, másik unokatesómnak raktam 1 FTXC-t lakásába 1 FTXF35D-t Siófoki nyaralóba, anyum nővérének FTXF35D lakásba és nem foglalkozunk garanciával mert bírják azok anélkül is. ;) Daikin Mitsubishi ezért jó mert viszonylag kevés eséllyel van vele baj így bátrabban be lehet vállalni ezeket a bulikat garancia nélkül ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#74044) PROTRON válasza TeeJay (#74043) üzenetére


PROTRON
addikt

De Ő belinkelte hogy az a gép ami Budapesten 235k, azt Szegeden 380k-ért árulja az a szerelő, akit a Daikin a saját weblapján reklámoz, de egyébként semmi +-t nem ad a 145k árkülönbözetért cserébe.
Ez már nem a papírozás - nem papírozásról szól szerintem.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#74045) TeeJay válasza PROTRON (#74044) üzenetére


TeeJay
félisten

Hát igen BP-en minden más nekünk vidéken meg szintén.
Én csak azt írtam hogy ennél a két márkánál még romániából is mernék venni és tojnék a garanciára mert annyival olcsóbb hogy nem aludnék nyugtalanul.
Nálam kapott annyi üzemidőt a gép és mégis bírja mindkettő :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#74046) tylerddd válasza TeeJay (#74043) üzenetére


tylerddd
veterán

Örülök, hogy ügyes vagy! Én is tudok okosban megoldani dolgokat, de a klíma speciel nem ilyen. :B

Most még arra gondoltam, hogy keresek egy szakit és megkérdem, hogy ő mennyiért tudná a típust beszerezni, bekötni, ha foglalkozik ilyennel és nem a "saját" márkáját erőlteti.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#74047) wwenigma válasza tylerddd (#74046) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

[link] itt 360 szereléssel asszem de hívd fel őket. Ne nézd a különbséget mert a szaki aki csak szereli többet kér el a telepitesert, en is neztem a webklimat de dragabbra jött volna ki az onnan rendeles + szaki....

Mondok jobbat, ugyanazon bolthalozat árai is eltérhetnek Borsodklima FTXC35-re 371k-t irt, kistarcsaklima meg 340k-t...azóta már egy szintre hozták az árakat, nekem masik opcio volt hogy megrendelem olcsobb boltban es felszereltetem az itteni embereikkel. :DDD Inkabb hagytam és helyi klímással ment fel egy SmartR. Szoval hiaba olcsobb valahonnan, a különbözetet a szerelésen bukod és az esetleges gari is necces lesz.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#74048) gabro0 válasza wwenigma (#74047) üzenetére


gabro0
őstag

Múlt héten 260 volt, szerintem ebben nincs szerelés :(

TeeJay írta a #73870-ben, hogy nem egy árkategória a Daikin Sensira és a Gree Pulse, de akkor az volt az akció miatt.

[ Szerkesztve ]

(#74049) Vinyó


Vinyó
újonc

Sziasztok,

Tanácsot/segítséget szeretnénk kérni. Egy 10. emelti panel lakás két szobáját(25m2, 11 m2) szeretnénk hűteni. Az elképzelhető, hogy a szobaajtók nem mindig lennének bezárva, így a terek lehet hogy picit nagyobbak. A nap reggeltől süti egy hosszú ideig. Eddig a legmagasabb hőmérséklet 33 fok volt.

Az egyik cégtől voltak kint felmérni, majd kaptam egy ajánlatot amiben sok klíma volt.
A sok közül ezekre tudtam leszűkíteni a választékot:
- Mitsubishi MSZ-HR35VF
- Daikin FTXC35C
- Daikin FTXF35D Sensira

Tudtok segíteni, hogy melyiket lenne érdemes választani? Vagy ezek közül mindegy, mert egy szinten vannak. ?

Mivel a 2,5KW és a 3,5KW 15-20 ezer forint különbség volt, így mondtam a szakembernek, hogy a kis szobába is tehetünk ilyet nyugodtan, ha úgy látja. Itt a fórumon olvastam valamelyik hozzászólásban, hogy a nagyobb klíma okozhat olyan gondot, hogy ki/be fog kapcsolni a klíma és az nem feltétlenül tesz jót neki. Ha a kisszobába 3,5KW klíma kerül az okozhat esetleg ilyet?

Szeretnénk majd WIFI-t hozzájuk. A Daikin-hoz ajánlottak 20.000Ft-ért modult. A Mitsubishi nem kaptam ajánlatot. Ha jól néztem, akkor elvileg lehet hozzá wifi modult csatlakoztatni csak az árán lepődtem meg, mert olyan 40-45 ezer között van. Jól láttam, vagy elnéztem valamit?

Köszönöm a tanácsot/segítséget!

(#74050) TeeJay válasza Vinyó (#74049) üzenetére


TeeJay
félisten

Ha Budapest-en vagy van egy Daikin wifi modulom amit be is szerelek neked annyiért.
FTXF..E-hez nem jó de a többihez Igen :R

Amúgy Igen Daikin vagy Mitsubishi nyugodtan veheted bármelyiket mert a két top márka :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.