Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66001) 4marul4 válasza rígel (#65999) üzenetére


4marul4
tag

Ebből TV van, az mérve van.

(#66002) 4marul4 válasza arnyekxxx (#66000) üzenetére


4marul4
tag

Én ilyeneket vettem:
Deltaco Smart Home okos konnektor Wi-Fi 10A 2 dugalj (SH-P02) (aqua.hu)

Az appban szépen fel lehet írni, hogy mi micsoda, napi bontás, valós idejű mérés, stb.

(#66003) Lorden


Lorden
senior tag

Ma pár forgalmazónak leírtam kb azt amit tegnap ide, erre az egyikük Daikin FTXP25M / RXP25M Comfora-ra azt válaszolta, hogy az csak őszi és tavaszi időben felel meg kiegészítő fűtésre és mindenképp Gree G-Tech-re erősködött, hogy azt vegyek.
Valahogy úgy érzem, hogy attól nem szabad tanácsot kérni, aki eladni akar valamit.

(#66004) Alpenjunge válasza PROTRON (#65996) üzenetére


Alpenjunge
kezdő

Akkor két felnőtt egy gyerekre a 300kwh nem is sok.
150 literes bojlerrel és minden más is elektromos.
indukciós főzőlap,elektromos sűtő,mosogató,mosó,szárítógép.
400 literes akvárium.
Még talán a bojlerrel tudnék rajta kicsit fogni.

(#66005) pjen válasza Alpenjunge (#66004) üzenetére


pjen
félisten

Vagy, ha az akvába egy elektromos angolnát tennél és arról menne a bojler. :DD

(#66006) 4marul4 válasza Alpenjunge (#66004) üzenetére


4marul4
tag

Hat nalam egy felnott es 180 a nappali, 100 a bojler es 100 a klima, mosogato es szaritogep nelkul...

(#66007) TeeJay válasza Lorden (#66003) üzenetére


TeeJay
félisten

Gree-n nagyobb hasznuk van nincs min meglepődni
Comfora persze még mindig nem a bitang fűtős kategória mert az a Perfera lenne de azért Sensira-val is végig fűtenek sokan egy komplett telet főleg amilyen gyengye volt eddig idén a tél, nem is nagy kihívás ez a klímák számára :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#66008) Alpenjunge válasza pjen (#66005) üzenetére


Alpenjunge
kezdő

😁
Mindenképp kisebbet akarok,mi zuhanyzunk csak a gyereknek meg nem kell 150 liternyi melegvíz 😁

(#66009) Alpenjunge válasza 4marul4 (#66006) üzenetére


Alpenjunge
kezdő

Mondjuk nekünk ez még így is havi 150 euro😏

(#66010) #72755712 válasza Alpenjunge (#66009) üzenetére


#72755712
törölt tag

Haza kell jönni, itthon a 150 euró megvan hetente is a legtöbb helyen. :)

(#66011) PROTRON válasza Alpenjunge (#66008) üzenetére


PROTRON
addikt

Jó lesz neki a hideg víz is miután elfogyasztottátok a reggeli közös zuhany alatti hancúr során a 80 literesből az összes meleg vizet. :D
Amúgy a 80-as az 2 személyre épp elegendő szerintem, a gyereknek már nem biztos hogy maradna elég...esetleg 120-as.
Annyira szerintem nem nagy nyereség lenne ha épp nem kell kötelezően cserélni mert mondjuk tönkrement. 20-30 kWh 1 hónapban, szal nem emiatt lépitek annyira túl a havi kedvezményes 214-es keretet...hisz meg kell venni az új bojlert, annak van egy bekerülési költsége a régi nem biztos hogy jó áron el tudod adni.

Persze ha teljes energiamérleget veszitek, akkor már más a helyzet.

Egyrészről ott az akvárium keringető+tisztító+világítás, lehet hogy kevésnek tűnik de sok kicsi sokra megy. Első tippre valahol 10-30 között.
A szárítógép is eszik egy jó adagot amin lehet fogni, bár megértem hogy lakásban jóval kényelmesebb nem várni a száradó ruhákra. Szintén 30-50 között ehet havi jelleggel.
Ugyanígy ha kimatekozod és beállítasz időzítőt a router, TV, erősítő...egyéb cuccokra amik készenlétben vannak amikor nincs szükségetek rá, azzal is lehet fogni 10-20-at havonta.

A hűtő az amin tényleg nem tudtok fogni, az annyit eszik amennyi kell és nagyjából mind1 hogy 1 vagy 3 tagú a háztartás. Mármint nem az emberek mennyiségétől függ, hanem a hűtő típusától-méretétől.
De ha egyébként nem megterhelő, simán jó az ha kényelmesen éltek, valójában a különbség nem 90*71 forint, hanem a 71-es egységárnak csak a fele a "kényelmi" felár, hisz a másik felét amúgy is kifizettétek eddig.

Régebben ugye lehetett nektek egy egyszerűsített számítással:
300*37=11.100 huf + apró

Ugye most
214*37=7918
(300-214)*71=6106
7918+6106 = 14.024 + apró
Tehát a korábbi számlához képest 14k-11k = 3k huf.
Tehát csak kb 3k huffal emelkedett a havi költséged a korábbiakhoz képest.

Persze ha az energiamérleg alapján visszavesztek a kényelemből hogy benne maradjatok a 214-es határban, akkor már számottevő a spórolás, de ez mint látható kényelmetlenséggel járhat, tehát valamivel "fizetsz" érte. Azért írom így végig mert az emberek szeretik félremagyarázni a dolgokat, nagyobbnak mutatni a nyereséget mint ami a valós értéke.

UI.:
ajró?
Én csak magyarországon történő fogyasztást értékelek. :D

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#66012) Alpenjunge válasza PROTRON (#66011) üzenetére


Alpenjunge
kezdő

Az akvárium napi 300 wattot eszik.
ledvilágítás van,a keringető meg egyben tisztító is.

E szerint a 2021-es táblázat szerint egy 3 fős háztartásban ahol elektromos árammal állítják elő a melegvizet ott 4700-6200kwh között mozog a fogyasztás.
Ahhoz képest ez a havi 300kwh teljesen baráti :)

(#66013) PROTRON válasza Alpenjunge (#66012) üzenetére


PROTRON
addikt

Jaja, szerintem is jó a 300kWh/hó.

A 300 wattos akváriumot mérted vagy csak az adatlapja alapján írod?
Mert a tápegységeken szerepel egy tól - ig volt tartomány, mellette egy tól-ig áramerősség, érdemes azért összevetni azzal is a watt-os értéket, néha csúnyán eltérnek. Pl LED körték esetén is, bár az a lakosságot kevésbé érinti, csak az ipari fogyasztókat.

Amúgy az ilyen táblázatok azért bőven felülről becsülnek, belekalkulálnak többlet fogyasztásokat, szal inkább az átlagos fogyasztás 2600-3800 ami a magyarokra vonatkozó a helyzetedben bojlerrel együtt...a pazarló németek elhiszem hogy 100 fokos vízben fürdenek a jakuzziban, szal ott lehet az a magas fogyasztás....volt előző nyárig. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#66014) gya/352 válasza 4marul4 (#66002) üzenetére


gya/352
tag

Azt továbbra sem értem, hogyan oldottad meg a mindent mérést. Minden konnektorba dugtál egy ilyet? És a világítást hogy méred?
Vagy az elosztóba tettél dugaljat, abba dugod és ebből vezeted ki a lakás áramköreit?

(#66015) rígel válasza TeeJay (#66007) üzenetére


rígel
őstag

A Perfera se kimondottan fűtő klíma, van külön fűtésre optimalizált változata jóval drágábban mint a sima Perfera, pedig az se olcsó.
Más kérdés hogy második telet fűtöm Perferával, és a legnyálkásabb időben is max vékony dérréteget láttam rajta, addig, míg le nem olvasztott. Kimondottan jeget még sosem láttam semelyik részén, pedig figyelgetem, pláne ha az időjárás kifejezetten kedvez a jégképződésnek.

(#66016) 4marul4 válasza gya/352 (#66014) üzenetére


4marul4
tag

Ja, minden konnektorba kerult egy, ami hasznalva van. A vilagitas is errol megy az emeleten meg a konyhaban. Ami nem errol megy, az meg nem tenyezo (napi 8 watt egy oran keresztul).

(#66017) pjen válasza 4marul4 (#66016) üzenetére


pjen
félisten

Ezek. az okos mérők mennyit fogyasztanak?

(#66018) laca1052 válasza TeeJay (#65983) üzenetére


laca1052
tag

Osztom a véleményed egy 2015 Fishert cseréltem kimondottan fűtésre és Fisher Nordic-ot ajánlott a szerelőm, be is vált.bitang erős, és halk is.A régebbit a lányom használja a panelba hűtesre.

(#66019) gya/352 válasza pjen (#66017) üzenetére


gya/352
tag

Nagyon keveset fogyasztanak. 1W körül.
Persze ha van belőle 10 db - az még mindig nem derült ki hány db-ot vett a kolléga - az már kb 7kW egy hónapban.

(#66020) 4marul4 válasza gya/352 (#66019) üzenetére


4marul4
tag

Négyet. Nincsenek mindig bekapcsolva egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#66021) gya/352 válasza 4marul4 (#66020) üzenetére


gya/352
tag

Ennyi pénzből vehettél volna egy ShellyEM-et amit a lakáselosztóba az A tarifás bejövő kábelre kell szerelni és akkor valóban azt láttad volna hogy a lakás minden fogyasztója mennyit fogyaszt összesen.
Ha úgy sem stimmelt volna a villanyórával akkor lehetett volna agyalni hogy hol a különbözet de ez a megoldás ahogy most csinálod nagyon sánta szerintem.
Apropó...nincs egy garázsod még ahol esetleg egy hűtő duruzsol és az okozza a különbséget?

(#66022) 4marul4 válasza gya/352 (#66021) üzenetére


4marul4
tag

Igy alakult, ez a rendszer reszben mar megvolt mas celra.
Helyileg nem hemzsegnek az okosotthon-villanyszerelok egyebkent.
Nem, nincs garazs hutovel.

(#66023) PROTRON válasza 4marul4 (#66020) üzenetére


PROTRON
addikt

A kollega arra gondol, hogy mint elektromos fogyasztó, a wifi jelzés miatt állandó jelleggel fogyaszt függetlenül attól hogy használod-e a rá dugott eszközt.
Egyébként a rá dugott eszközök között lehetnek olyanok, amik pusztán bedugva a konnektorba a tápegységük felfűtése miatt készenlétben többet fogyasztanak, így ezen berendezések esetén tényleg hasznos ha előtte van egy lekapcsolási lehetőség, még akkor is pozitívabb eredmény lehet ha az a lehetőség is fogyaszt.

Pl a számítógép tápegységeken lévő főkapcsolót használva, kikapcsolt állapotban is 5-10Wh fogyasztás produkálnak, mert a főkapcsolójuk környékén már vannak védelmi berendezések, amiket felfűt kikapcsolt állapotban is.
Ezt a tápegység gyártók is elismerik, de csak személyes levelezésben.

A nullás fogyasztáshoz mind a két vezetéket előtte meg kell szakítani, pl kétpólusú kapcsolóval.

#66021gya/352
De először azt akarta kideríteni hogy melyik körön van olyan fogyasztás, ami indokolatlan.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#66024) TeeJay válasza rígel (#66015) üzenetére


TeeJay
félisten

Ha maradnak ezek a nulla telek nálunk akkor konkrétan Sensira-n kívül másra nem is éri meg ráfizetni mert a másfélszeres plusz felárat sosem fogják visszaspórolni a drágább gépek
Ha megint olyan tél lenne hogy hetekig -15fok van éjszaka ott tényleg érne valamit a jobb hatásfok de 3-5fokban bármelyik gép oké.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#66025) 4marul4 válasza TeeJay (#66024) üzenetére


4marul4
tag

Koszonom.

(#66026) PROTRON válasza TeeJay (#66024) üzenetére


PROTRON
addikt

Sajnos én így 1 évnyi Fuji 12ltca-val a hátam mögött csak helyeselni tudok, másodszorra nem venném...

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#66027) Alpenjunge válasza PROTRON (#66013) üzenetére


Alpenjunge
kezdő

Mértem okos konnektorral.

(#66028) Árpi001 válasza TeeJay (#66024) üzenetére


Árpi001
senior tag

Na de ki tudja hogy milyen telek jönnek...

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#66029) forumpista válasza Árpi001 (#66028) üzenetére


forumpista
tag

Egyenlore az a trend az hogy egyre melegebbek es a klimamodellek szerint ez igy is marad.

(#66030) TeeJay válasza Árpi001 (#66028) üzenetére


TeeJay
félisten

Pár évente lesz majd pár hetes meglepetés mint most USA-ban december eleje de nagy átlagban egyre gyengébb tél lesz és így a hőszivattyús és split klímás fűtés megéri majd
Azt a pár évente pár hetet meg kibírják az alap gépek is. Plusz ha lenne -20 fok az is hajnalban 4-6óra között, napközben régen nem volt -10-15fok alatti időjárás

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#66031) #72755712 válasza TeeJay (#66024) üzenetére


#72755712
törölt tag

Azért a másfélszeres ár barokkos túlzás, nekem Windyék (Pannonklíma) a Sensirához képest kb. 25%-kal drágábban hozták a 2,5 kW-os Mitsubishit. COP-ban alsó hangon 25%-kal jobb, és kb. 50%-kal több meleget ad, ha szükség van rá. Ami felfűtéskor és rendesebb hidegben kell, nekem ott a Sensira ~2 kW-ja kevés, a Mitsubiski ~3 kW-ja pont elég így félkész szigetelésnél. Persze ha a homlokzat szigetelése is kész lesz, akkor elméletileg még ~20%-ot megspórolok, és akkor a vésztartalék kandalló csak áramszünet esetén kerül beüzemelésre.

(#66032) TeeJay válasza #72755712 (#66031) üzenetére


TeeJay
félisten

Szerintem én a Sensira vs Perfera vagy Sensira vs. Fisher Nordic szinten értettem a komolyabb gép 1,5-2x annyiba kerül
Ráadásul én a Sensira árat kicsit máshogy számolom mert jó áron szerzem :D
Persze gyenge szigetelésű házra/lakásra még a bitang fűtős gépek is kevesek lesznek ezért jól szigeteltre kell érteni.
Facebook is tele van naponta bejegyzéssel hogy megvette az 5 kilós gépet és fáznak aztán kiderült hogy régi ablakok és a házon sehol semmi szigetelés meg 40nm-t akar fűteni háromfeles géppel

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#66033) Tibord


Tibord
senior tag

Sziasztok!

Egy "kis" segítséet szeretnék kérni.

Adott egy családi ház, aminek a teljes felújítása jelenleg is zajlik. A ház Fűtése/hűtése, felületfűtéssel/hűtéssel lesz megoldva. A gépész tervező ajánlotta, hogy az esetleges túlzott páratartalom elkerülésére szereljünk fel klímát (egy a földszintre, egy az emeletre).
A fentiből kiindulva az alábbiak szerint gondolnánk a dolgot (nyilván amennyiben ez lehetséges):
- Szeretnénk két klímát (emeletenként egyet-egyet), melyek elsődleges feladata a magas páratartalom megakadályozása.
- Másodlagos (havária) feladatuk a hűtés/fűtés ideiglenes átvétele (pl.: a hőszivattyú nem működik), szükség esetén. De ez csak mint biztonsági tartalék.
- Ebből adódóan olyan klímát keresünk ami tudja magát szabályozni egy megadott páratartalom tartása érdekében. Vagyis ha nem kell párátlanítani akkor vagy nem megy vagy csak minimumon. Az optimális az lenne, hogy ha egyszer be lenne kapcsolva aztán amikor kell, a páratartalom függvényében szabályozza magát fel, majd vissza.
Másik lehetőségnek gondolom, hogy egy külső jelforrás (pl. páraérzékelő, vagy a központi fűtésszabályozó) által kerülne vezérlésre és vagy be és kikapcsolásra, páramentesítés üzemmódban.
Természetesen jó lenne ezt a lehető leg halkabban és üzembiztosan tennie.
Amellett természetesen fontos szempont a költséghatékony kialakítás. Mivel a klímák alapvetően nem hűtés/fűtés célt szolgálnának.
Sajnos nem igazán tudom, hogy egyáltalán megoldható-e, vagy létezik-e a fentiek valamelyikére megoldás. Többen egy sima páramentesítőt javasoltak. Az biztos, hogy költséghatékony, viszont szükség esetén nem tud besegíteni/átvenni fűtés/hűtés feladatokat.
Amennyiben van klímás megoldás, örömmel vennénk, javaslatot.

Előre is köszönöm.

Emlékszem a tavalyi nyárra. Egy szerda délután volt.

(#66034) Shany0811


Shany0811
tag

Sziasztok!

Segítséget/tanácsot szeretnék kérni Tőletek klíma választásában. 45-50 négyzetméteres lakás, 2 szoba ajtókkal elválasztva (mondjuk mi mással :)) ). Ebből a kb 20 négyzetméteres hálószoba hűtését szeretném megoldani, de az sem baj ha a tavaszi-őszi átmeneti időben a gázkazánt ki tudná váltani fűtésben.

Az egyetlen tényező ami befolyásolja a döntésemet a pénztárcám, ár/érték arányban szeretném az elképzelésemnek legmegfelelőbbet választani. Kinéztem 4 félét, ha elmondanátok a véleményeteket, tapasztalataitokat és ha van más ötletetek szívesen meghallgatom! :R

Midea Xtreme Save
Midea Xtreme Save Pro
Gree GWH12AGB-K6DNA1A Pulse
AUX ASW-H12C5C4 / JER3DI-B8-2 Delta

(#66035) mjani1172 válasza TeeJay (#66032) üzenetére


mjani1172
addikt

40nm-t akar fűteni háromfeles géppel

Azért itt olvastam olyat aki 80, sőt jóval több mint 100 nm - t fűt 3.5 kw al, a legalacsonyabb fokozaton. Nem kezdem el keresgélni de rémlik két szint és 160 nm. Talán ez volt a rekord.

(#66036) Strezi válasza Tibord (#66033) üzenetére


Strezi
őstag

Ha menni fog a felülethűtés, akkor a páramentesítésnek is menni kell majd. Egyébként pince effektus, azaz bejössz a melegből, elsőre hűvös érzet lesz majd kicsivel később azt veszed észre hogy ugyanúgy izzadsz mint kint ...
Mivel napi pár(5-10) liter a klímák páraelvonó képessége, nem érdemes a sajátján kívül plusz szabályozás. Nem tudja effektíve kiszárítani a levegőt nyáron, páramentesítő üzemmódban. Ugyancsak mérik a páratartamot, szóval kapcsolgat magától is ha kell.
Klíma fogyasztása páramentesítő módban 10-15 Eft / szezon(nyár eleje bekapcs, ösz kikapcs folyamatos üzemben), ezért sem kell túlgondolni a vezérlését.

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#66037) arnyekxxx válasza mjani1172 (#66035) üzenetére


arnyekxxx
veterán

ez is ott volt, hogy: régi ablakok és a házon sehol semmi szigetelés

Egy rendesen szigetelt ház teljesen más világ.

[ Szerkesztve ]

(#66038) Árpi001


Árpi001
senior tag

Akkor kb e is dőlt nálam hogy sensira,vagy nordik...

Más,tudom hogy nem az a topik,de hha már szoba jött a szigetelés.
kb 55-60 nm tetőre terveztem szigetelést.
Mármint a födémre.
Közetgyapotott szeretnék tenni, párazáró,és áteresztő fóliával.
De pár éven belül tervben van,hogy a tetőlécek,cserepek cserélve lesznek.
Érdemes e igy belevágni, vagy várjam meg mig kész a tető?

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#66039) gya/352 válasza Tibord (#66033) üzenetére


gya/352
tag

A lakossagi klimakon szerintem nem tudsz beallitani paraszabalyozasi ertekeket mivel paratartalmat nem is mernek. Lehet hogy vsn kivetel azt majd megmondjak a klimasok de ha van is akkor az a felso kategoria. A para ellen szelloztetni kell keztel vagy gepi modon es akkor lehet hovisszanyerozni is. Vagy marad a paratlanito ami tud paratartalomra szabalyozni.

(#66040) arnyekxxx válasza Árpi001 (#66038) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Üveggyapotot tegyél, olcsóbb és ugyanúgy szigetel. Nem fog elromlani attól, ha később cserepet cseréltek

(#66041) minas válasza gabor9991 (#65943) üzenetére


minas
aktív tag

Bizony. Nyilván az ember saját érdekében időnként kitisztítja, vagy kitisztíttatja, de a kötelező karbantartás előírása a forgalmazó által évente akárhányszor a kötelező jótállás alatt nem jogszerű, feltéve ha valaki csak ezt veszi igénybe és nem tart igényt a kiterjesztett garanciára.

[ Szerkesztve ]

(#66042) mpo válasza minas (#66041) üzenetére


mpo
veterán

Ezt mondd el az autókereskedőknek is.

Ha érted, akkor már elavult.

(#66043) minas válasza pjen (#65950) üzenetére


minas
aktív tag

Nem kell bizonyítania, mert nem is releváns a kötelező garancia szempontjából a karbantartás. Kizárólag a nem rendeltetésszerű használatból adódó hibát kell bizonyítani az eladónak/forgalmazónak. A rendeltetésszerűbe nem tartozik bele a karbantartás. És így igaz, senki nem írhat/bírálhat felül egy törvényt, csak maga a jogalkotó. Pl. Egy mosógépet sem kell kötelezően karbantartani, pedig lehet, hogy olyan módon koszolódik el (lerakódások, vízkő stb.), hogy az hibához vezet.

(#66044) minas válasza mpo (#66042) üzenetére


minas
aktív tag

Olvass vissza.

(#66045) tommyx


tommyx
tag

Sziasztok,

12 és 15 nm-es, 260cm belmagasságú, jól szigetelt szobákba milyen hűtő-fűtő klímát érdemes szereltetni? Fisher Nordic 2,5kW jó megoldás lehet? Vagy túlzás ekkora teljesítmény ekkora területre?

Köszönöm,
Tamás

(#66046) Árpi001 válasza arnyekxxx (#66040) üzenetére


Árpi001
senior tag

Én is gondoltam rá, de le beszéltek mert kicsit egészségtelen...

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#66047) mpo válasza minas (#66044) üzenetére


mpo
veterán

Volt egy Hitachim 2008-2020. között, azóta Daikin van.
Ha minden légkondi forgalmazó "jogszabályellenes" a jótállás előírásaiban, akkor eddig miért úszták meg?
Jelentsétek fel őket. :)

Ha érted, akkor már elavult.

(#66048) arnyekxxx válasza Árpi001 (#66046) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Miért lenne az (illetve miért jobban mint a kőzetgyapot)?

(#66049) ddsteel válasza mjani1172 (#66035) üzenetére


ddsteel
aktív tag

100 nm-t fűtök 4kW-os Fujitsuval. Ami a "csalás": sorház, tehát jobbról, balról melengetnek, 10 cm fehér nikecell a falon, födémen 40 cm üveggyapot. 60 nm nagy nappali-konyha-előtér egyben van, itt van a klíma, 3 szoba és 2 fürdő van még. Az egyik fürdőben van egy OBI-s alap törülközőszárító, az ősztől tavaszig mindig megy, a szülői hálónban semmi plusz fűtés, a gyerekeknél van 1-1 nobo-szerű panel kiegészítésnek, amit kb sose kapcsolnak be csak mínusz sok fokban (tehát idén és tavaly sem). Eddig nagyon elégedett vagyok, így napelemmel gyakorlatilag nincs rezsim fűtésre és nem is fázunk. Nálam auto állásban megy mindig a klíma 23 fokon. Csak leolvasztás után vagy szellőzéskor pörög maxra max fél percig, utána olyan félálláson megy mindig. Csak azért lenne jó egy másik is, hogy quiet módban mehessen mindkettő, de így is ok, hogy nem a hálóban van a klíma :) .

(#66050) Usgyi


Usgyi
aktív tag

Sziasztok!

Édesapámékhoz szeretnénk klímát felszereltetni. Egy osztott split klímát szeretnénk 1 beltéri egységgel. A klímát elsősorban kiegészítő fűtésre használnák. A fűteni kívánt terület szerintem optimális, nagyjából 50m2 egybefüggő alapterület, nincsenek ajtók, sem semmi más ami gátolná a levegő áramlását. Ez egy tégla falú ház (25cm), 5cm Nikecellel szigetelve.
Nekem jelenleg Tosot klíma van felszerelve, nincs vele nagy bajom, de még egyszer nem vennék ilyet.
Mindenképpen Daikin klímában gondolkodunk, szerintetek melyiket érdemes választani, illetve milyen teljesítményt javasoltok?
Illetve honnan érdemes megrendelnem a készüléket, helyileg Pest megye/Vác külterületen kellene a szerelést elvégezni?

Köszönöm a segítséget!

Samsung Galaxy S23+ & Samsung Galaxy Watch 5 pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.