Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9151) Klímamester válasza windy (#9146) üzenetére


Klímamester
csendes tag

Windy, te igazi hülye vagy :DD Ezen mekkorát röhögtünk :D :D :D

(#9152) odiepapa2 válasza windy (#9146) üzenetére


odiepapa2
tag

a gugliban nem találtam egyből választ, ezért itt tenném fel a kérdést: mi a különbség a Daikin FTXB35C és az FTX35 között? Az egyik cég ilyet árul, a másik pedig olyat...

(#9153) Shkiz0 válasza Zeki (#9131) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Most kérdeztem, 2700+áfa /kg a gáz ára :)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#9154) windy válasza odiepapa2 (#9152) üzenetére


windy
tag

Az FTXB/RXB tipus alatt a Daikin belépő, azaz a legegyszerűbb modellje értendő, míg az FTX/RX modell már egy lépcsővel feljebb van, az a komfort kategória. Kb. minden gyártónál így van ez....

(#9155) odiepapa2 válasza windy (#9154) üzenetére


odiepapa2
tag

köszi szépen!

(#9156) odiepapa2 válasza windy (#9154) üzenetére


odiepapa2
tag

köszi szépen!

(#9157) ALI_G válasza windy (#9147) üzenetére


ALI_G
veterán

Ezeket az idiota tipusneveket japanban ujra kene gondolni...

[ Szerkesztve ]

(#9158) nesa


nesa
veterán

Daikin FTXB35C / RXB35C erol van velemeny, ez sajat gyartas?

(#9159) Nicknev100


Nicknev100
újonc

Üdv!
Adott egy 2000-ben épült, hőszigetelt társasház 72 négyzetméteres lakása, amit hűteni szeretnénk. A lakás nem tetőtéri, délkeleti és északnyugati fekvésű, ez a két oldal "szabad", a másik 2 oldalon szomszéd illetve lépcsőház van.
Gányoltam egy közelítőleges alaprajzot, ami feltüntettem azt is, hogy a szobákban idén a legnagyobb melegben hány fokot mértem. A nappaliban és az étkezőben van egy épületből "kiugró" rész, amik kívülről sötét bádogtetőt kaptak és az ablakok alakja és kialakítása miatt nincs lehetőség külső árnyékolásra, ezekben a helyiségekben van a legmelegebb. :F Hűtéskor a célhőmérséklet olyan 25-26 fok lenne, a konyhában 27-28 fokkal is megelégednénk, nem szeretnénk hűtőházat. Fűtésre esetleg kiegészítésre használnánk, ez nem elsődleges szempont.
Két variációt képzeltem el (természetesen majd kihívok felmérésre egy megbízható klímást, csak előre szeretném tudni, hogy nagyjából hogy kalkuláljak):
1. variáció : a rajzon feltüntetett 1. beltéri helyére menne egy nagyobb teljesítményű (mondjuk 5 kW-os) klíma, és az hűtené az egész lakást. Csak azt nem tudom, képe lenne-e rá, mivel a nappalit kéne hűteni a legjobban, és az van a legmesszebb. Szomszédoknál egyébként így van, csak nekik nincs ilyen kiugrós részük a nappaliban, és így náluk eleve hűvösebb van.
2. variáció: : Menne egy (mondjuk egy 3,5 kW-os) az 1. helyre, az hűtené a szobákat, azokon úgyis csak 2-3 fokot kéne lehúzni, azt is főleg este, alvás előtt, és menne egy 2,5 kW-os a 2. rajzon feltüntetett helyre, a nappaliba, és így azt külön hűtené.
Nyilván a 2. variáció komfortosabb lenne, csak drágább is, és nincs erre túl sok pénzünk, ezért ha működne, akkor az 1. variációt választanánk.
Köszönöm előre is a választ! :)

[ Szerkesztve ]

(#9160) Zeki válasza Nicknev100 (#9159) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az 5kW-os durva lesz, az előszoba rohadt hideg lesz. Persze ha a zöld vonal jó nagy kétszárnyas ajtó, ami nyitva lesz, akkor okés is lehet. Persze egy személyes felmérés a tuti.

(#9161) Nicknev100 válasza Zeki (#9160) üzenetére


Nicknev100
újonc

Köszi a választ, igen egy 1,5 méter széles, kétszárnyas ajtó van, gyakorlatilag a nappali egybe van nyitva az előszobával. Valószínűleg ez a megoldás lesz, a szomszédoknál is így van, persze előtte azért még konzultálunk egy klímással.

(#9162) süti5 válasza Nicknev100 (#9161) üzenetére


süti5
őstag

Én a helyedben az első megoldást választanám, de 5kw alá ne add:)
A 2,5kw-ost pedig ilyen lakáshoz nappaliba sztem felejtsd el, kicsi lesz.

(#9163) windy válasza Nicknev100 (#9159) üzenetére


windy
tag

Mindenképpen a két külön beltéri egység a kielégítő megoldás. Ha egy darab öt kW-os készüléket szereltetsz arra a kis folyosóra, akkor ott viszonylag hamar hűvös lesz, és a klíma ezt érzékelve le fog állni. Ráadásul jelentős huzathatás is lesz a folyosón, jeges szellő :) Ilyen esetekben ez a megoldás a legnagyobb öngól.

A két kisebb készülék kb. annyiba kerül, mintegy öt kW-os (forint/teljesítmény arányban mindenképp), úgyhogy leginkább csak plusz egy telepítés nyomja meg a teljes beruházás költségét.

(#9164) Nicknev100


Nicknev100
újonc

Kösz Mindenkinek a választ! Akkor még megfontoljuk, mi legyen. :)
Ahogy nézegetem az árakat, ha az 5 kW-t választom, akkor mondjuk Daikin FTXB50C 260-ért + 50 szerelés az 310E.
Ha a 2,5 kW+ 3,5 kW variáció, akkor pl. Daikin ATXV25AB / ARXV25AB már van 140-ért, Daikin FTXV35AB meg 160-ért, az így 300E +2x50E szerelés, kb. 400-ra jön ki.
90000 különbség, viszont maximális komfort. Kicsit dilemmában vagyok, de lehet a 2 beltéris megoldás lesz a nyerő, de van még idő tavaszig gondolkodni.
Egyébként ha fűteni is szeretnénk vele, a kültéri kondenzvizének elvezetésére milyen megoldások lehetnek? Az ereszcsatornába nem lenne célszerű belevezetni, mert az járdára folyik, és az sem lenne jó, ha maga alá pisálna, mert erkély és parkoló van alatta. :F

(#9165) windy válasza Nicknev100 (#9164) üzenetére


windy
tag

Számold azt is, hogy a második esetben nem 5 kW-od van, hanem hat. Ezért írtam, hogy a forint/hűtésteljesítmény arányban lehet, hogy nem sok a a különbség a két megoldás között.

(#9166) BlacKSouL válasza Nicknev100 (#9164) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ha az olvadó hó a tetőről is az ereszcsatornába folyhat, akkor ha szabály nem tiltja, a kondenzvizet sem érzem rosszabbnak, mint a hólé.
Mi egyébként egy 50 literes mezőgazdasági műanyag edénybe gyűjtjük, ha belefagy nehéz ugyan kiszedni, de mostanában ez nem nagyon volt. Vödörrel időnként kimerjük, és használható bármire, felmosóvíznek, leöblíteni valamit, stb. Vagy simán leöntjük a wc-n.
Mondjuk a mi erkélyünkön elfér, nem foglal helyet. Nem a legesztétikusabb, de bentről nem látszik, kint meg nem jár senki :)

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#9167) fulton válasza BlacKSouL (#9166) üzenetére


fulton
addikt

Sziasztok

1) Valaki belinkelné nekem a Fujitsu LTCA09 valamint az Lg P12RL klíma esetében milyen papirt kell az Eon-hoz leadni H tarifa igénylésénél?
Valaki linkelje már be, előre is köszönöm!!

2) Illetve szerintetek, kellően meleg tudna lenni a hálószoba 2 ben, ha egy második beltérit ide tennék fel?
LG P12RL-re gondoltam. Nem nagyon tudok az LTCA után már még egy drága klímára rászánni majdan.

Íme a lakás és méretei:

Azt szeretném hangsulyozni hogy pl a nappali-ban nem kell nekem 23 fok, egy elfogadható 16-17 fok is megteszi, a lényeg a háló2 ben legyen leaglább ha folyosón 23 fokra állítom , akkor 20 fok. Kb. Illetve pl a fürdőben is azért ne legyen hideg. Mit gondoltok?
belmagasság 2,6
illetve megj: az LTCA mindenképp a háló1 szobába kerül.
Ház b30 as téglafal, azon vakolat stb, fölöttünk emelt, a fölött padlás... de nincs kifejezett szigetelés.

[ Szerkesztve ]

(#9168) zsole84


zsole84
senior tag

Sziasztok!

Daikin ATXV25AB / ARXV25AB klímáról mi a vélemény? ( egész jó áron van, 140.000 Gt körül ). 20 m2-es nappaliba menne. Esetleg tudnátok más márkát/típust is ajánlani? Keret kb 200.000 Ft+ szerelés.

Előre is köszi!

(#9169) Zoli133


Zoli133
őstag

Sziasztok valakinek van egy rövid magyarázata, hogy hogyan jön ki a gyártóknak 1 feletti hatásfok klímáknál? Az ilyen 1kW áramot vesz fel a hálózatból és 3kW a fűtési teljesítménye dolog furán hangzik, ezt hogy számolják?

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#9170) Zeki válasza Zoli133 (#9169) üzenetére


Zeki
nagyúr

Úgy hogy nem elektromosan fűt, hanem speciális gáz van benne. Így a kinti -10 fokból is tud meleget kivenni, amit aztán bent ad le.

(#9171) Zeki válasza fulton (#9167) üzenetére


Zeki
nagyúr

Most a legőszintébben!

Az ilyenhez HELYSZÍNI FELMÉRÉS KELL!

Mert így leírás alapján tök felesleges a folyosóra rakni klímát. Pénzkidobás.

Ellenben ha a PROFI SZAKEMBER kimegy, felméri a terepet, akkor megtudja mondani, hogy teljesülhet-e az elvárásod, vagy nem.

Csak a nagyon jól leszigetelt, pöpec ablakos kecóknál elég 1-2 klíma, hogy egy széttagolt lakást/házat kifűtsön. És sosem arra kell méretezni, hogy á nekem aztán nem kell meleg, elég ha 15 fok van, csak azt bírja el. Ugyanis ekkor jön a szopás nevű dolog, ha kint hidegebb van, neked meg mégsem elég az a 15 fok, meg a falakból süt be a hideg, az előszoba végiből meg nem akar bejönni a meleg, hogy ezt a galád dolgot ellensúlyozza.

SZÓVAL SZAKEMBER! Ha fővárosi vagy környéki vagy, tudok. Ide is írogat, windy a neve.

(#9172) klarkzone válasza Zoli133 (#9169) üzenetére


klarkzone
tag

Röviden: Energiaszállítás.

A környezet energiáját (hőenergiáját) felhasználjuk. A jelenlegi technológia az, hogy elektromos energiát fektetünk be egy zárt rendszerbe, mely elektromos energiát, mozgási energiává alakítva, a zárt térben lévő közeg képes arra, hogy nagy felületen elpárologva a helységből, vagy a fűtésnél a környezetből hőenergiát vegyen fel.

(#9173) ALI_G válasza Zeki (#9171) üzenetére


ALI_G
veterán

és mi van ha az ember építkezik? :) csak utólag lehet felszerelni? nyilván egyszerűbb, de több macerával jár egy kész házat szétfúrni, takaró elemeket alkalmazni, mint újnál mindent a falban elvezetni, stb.

(#9174) Zeki válasza ALI_G (#9173) üzenetére


Zeki
nagyúr

Csöveztetni előre is lehet, meg konzultálni a szakemberrel. Nem a jóskapistával, hanem szakemberrel. Aki telepít is.

(#9175) BlacKSouL válasza Zoli133 (#9169) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ha érted hogy működik a hűtőgép, a klíma hűtés vagy fűtés üzemmódban, akkor már csak azt kell hozzávenni, hogy megfelelő paraméterezéssel és méretezéssel az összetett veszteségek ellenére nekünk a megfelelő eredményt biztosítja.
A klímában van egy "szobahőmérsékletű" töltőgáz. Ha a gázt a kompresszor elektromos munkát mechanikus munkává alakítva összenyomja, akkor az felmelegszik. Ha a felmelegedett gázt lehűtjük, akkor nagy nyomású "szobahőmérsékletű" gázzá válik. A nagy nyomású gázt egy szelep segítségével alacsony nyomásúvá tesszük, akkor kitágul, tehát lehűl, és ha ezt a hideg alacsony nyomású gázt felmelegítjük, akkor szobahőmérsékletű alacsony nyomású gázt kapunk. Ezután indul újra elölről a kompresszortól.
Vázlatosan ennyi. Ha a felmelegítés és a lehűtés fázisok a kültéri vagy beltéri hőcserélőben történnek, akkor a megfelelő nyomásváltozást a zárt szobába helyezve ott a hőcserélőben lévő gázt hűteni vagy fűteni fogjuk a szoba levegőjével, míg az ellentétes oldalon a külvilág levegője hűti vagy fűti a hőcserélőt. Nyáron bent a hideg hőcserélőt fűtjük a szoba levegőjével, télen meg a meleget hűtjük. A lényeg, hogy nyáron kint a levegő hidegebb legyen, mint amennyire az összenyomott gáz felmelegszik, télen pedig a levegő melegebb legyen, mint amennyire a kitáguló gáz lehűl.
Mivel a célhőmérsékleteknél vagy a kiegészítő hőmérsékleteknél szélsőségesebb hőmérséklet tartományban tudjuk dolgoztatni a gázt, az ellentétes oldalakon, ezért télen a kültéri hőcserélőben -10 -20 fokos gáz van, ezt a kinti -5 fok "melegíti" fel. Ezt a felmelegítésre fordított plusz hőenergiát visszük be a szobába a fenti folyamattal. A benti hőcserélőben a gáz ekkor mondjuk 50-60 fokos.
Ha egy klíma csúcsteljesítménnyel a kinti állapotú gázt -15 fokig tudja hűteni, akkor ha ez alá megy a kinti hőmérséklet, már nem "melegíti" kint a gázt a külvilág, tehát a folyamat kb. megáll. Ilyenkor a kompresszor egy ideig maximális áramot vesz fel, hogy teljesítse amit elvárnak tőle. Majd megáll, mert nincs értelme hogy menjen.

Namost ha bármilyen ennél magasabb a kinti hőmérséklet, akkor ahogy bent is egyre melegebb van, kisebb energiára van szükség. Kevésbé kell, hogy meleg legyen a benti gáz, már csak 30-35 fokos a benti, és csak -5 fokos a kinti. Ha még közelebb húzódnak a hőmérséklet különbségek, még kevesebb energiára van szükség. Az, hogy egy klímarendszer adott pillanatban 1000 W elektromos felvett teljesítményből 4000W-nyi hűtő vagy fűtőenergiát tud biztosítani, már csak plusz számítás kérdése. 1000W-os hősugárzó 1 m3 levegőt 1°C-al t idő alatt tud felmelegíteni, ez alatt t x 1000W villamos energiát fogyaszt el. A klíma 1000W-os felvett elektromos teljesítménnyel 1 m3 levegőt 0,25t idő alatt tud felmelegíteni, és 0,25t x 1000W energiát fogyaszt el. És kész.
A klíma kevesebb elektromos energia felhasználásával is képes ugyanannyi hő előállítására, mint egy hősugárzó. Egyszerűen azért, mert ahhoz, hogy egy kompresszor nagyon felmelegítsen egy adott gázt és azt a hőt átadja a levegőnek, kevesebb energia kell, mint a hősugárzónak.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#9176) Zoli133


Zoli133
őstag

Köszönöm a válaszokat, most már értem a dolgot. :R

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#9177) asha07lcc válasza Zeki (#9171) üzenetére


asha07lcc
tag

Kicsit arrébb van vagy 300 km -el:)

(#9178) asha07lcc válasza BlacKSouL (#9175) üzenetére


asha07lcc
tag

(#9179) asha07lcc válasza BlacKSouL (#9175) üzenetére


asha07lcc
tag

Perfekt!

(#9180) Acheron


Acheron
őstag

Sziasztok!
Hozzáértők segítségét kérném.
Kb 40 négyzetméteres egy légterű nappali - konyha hűtését szeretném megoldani. Fő preferenciák az alacsony energiafogyasztás, a csendes üzemmód és a megbízhatóság (mind elektronika, mind kompresszor oldalon), lehetőleg hosszú garancia idővel.
Több helyi kivitelezőtől kértem ajánlatot, ezek egy része már nálam van. Daikin (FTXB35C/RXB35C ), Midea (MSABBU-12HRDN1-QRC8GW), Panasonic (Basic CS-UE12RKE/CU-UE12RKE ) és Hitachi (RAK-35RPB/RAC-35WPB ) készülékekről van szó eddig (3,5 kW). Az áruk ugyanilyen sorrendben növekszik.

Nekem leginkább a Daikin és Hitachi tetszik, de ezek között ~ 100k differencia van, ennyivel olcsóbb a Daikin.
Nagyon dícsérték emellett a Midea készülékét is, ami nem sokkal drágább a Daikinnál. 5 év gari van rá, és pofás a műanyagon áttűnő kijelző is. Viszont ez az adatai alapján hangosabb, mind a bel-, mind a kültéren.
A Daikin "csak" 3 + 2 év garanciát ad, a Hitachira 10 évet mondtak a kivitelezők (feltételekkel).

Az igazság az, hogy a keretbe a Hitachi (vagy azzal egyező árú nagyobb Daikin vagy Midea) is beleférne, de csak akkor adnék ennyivel többet érte, ha számottevő különbség lenne a két készülék között.

A kérdéseim, amiben megköszönök minden segítséget:
Ti melyiket javasolnátok ezek közül?
A Hitachi ársávjában (250 - 300k között) melyik modell lenne még ajánlható (akár a fentiek közül, akár más gyártótól)? Szolgáltatások tekintetében érdemes lehet pl egy magasabb kategóriájú Daikinba beruházni ezen az áron? (holnap még kérnék be kiegészítő ajánlatot ilyen készülékre is (pl FTX35J3 / RX35K (?))
Előre is köszönöm a segítséget!

(#9181) Zeki válasza Acheron (#9180) üzenetére


Zeki
nagyúr

Midea_ kínai. KÖZELÉBEN SINCS A DAIKINNAK!

Hitachi vs Daikin. Jó mind a kettő, csak nem tudom a Hitachinak ki az importőr, mennyire megbízható. A Daikin gyártói szinten van képviselve.

(#9182) Male válasza Acheron (#9180) üzenetére


Male
nagyúr

Én megnézném a Fujitsu ASYG09LTCA-t is... ha nem fűtésre használod, akkor arra is 10 év gari van. ( 40nm-es egy légterű lakás fűtésére használom, nekem nagyon bevált eddig, a múltkori közel -15 fokos időszakban sem ment még maxon )

(#9183) koxx válasza Male (#9182) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

De a 10év gari csak akkor él ha évente 2x rendberakatod, vagy tévedek? :)

(#9184) Acheron válasza Zeki (#9181) üzenetére


Acheron
őstag

Köszönöm a véleményed! Azt több helyen olvastam, hogy a Daikin, és általában a Japán márkák preferáltabbak. Műszaki ember lévén azonban engem érdekel, hogy ez miben nyilvánul meg, akár a két fenti készülék (Daikin és Midea) viszonylatában, amik árban közel vannak egymáshoz. Pl a Daikin minimum zajszintje alacsonyabb, mint  Midea, a maximuma kb ugyanaz. A kültérit nézve a Midea jóval hangosabb (nekem ez is fontos, mert a szomszéd felé fog nézni). 
Tehát anélkül, hogy vitatnám, hogy a Daikin a minőségibb termék, a különbségekre vagyok kíváncsi, mitől, és mennyivel jobb?

Ami szintén nagyon érdekel, hogy a két Daikin modell (FTXB35C és FTX35J3 között mi a különbség? Az ezekhez tartozó kültérik (RXB35C és RX35K) között szintén?
A Daikin összehasonlító táblázata alapján nem sok különbséget látok a két készülék funkciói között, mitől kerül közel egy százassal többe a második? (szívesen áldozok rá többet, de csak ha megéri)

(#9182) Male: Köszönöm, utánanézek. Meglehet, a fűtés funkció is használatban lenne, bár van kandalló a helyiségben, így a kiegészítő fűtés megoldott már most is.

(#9182) koxx: A Hitachinál is ezt mondták nekem, 10 év gari, de évi két karbantartás.
Mennyibe kerül egy -egy ilyen karbantartás (csak hogy kalkulálhassak vele)

(#9185) Male válasza koxx (#9183) üzenetére


Male
nagyúr

1 is elég elvileg, ha azt ikszelik, hogy tiszta a levegő.... legalábbis így láttam a papíron.

(#9186) windy válasza Acheron (#9184) üzenetére


windy
tag

Van pár kérdésed, megpróbálok rá válaszolni.

A Daikin - Midea kérdéskör nem túlságosan fontos, egyszerűen kínai-japán és kész. Nem nyújt semmivel többet a japán autó sem, mint a kínai, csak egyszerűen én nem ülnék bele szívesen. Klíma esetében - ha műszaki ember vagy, akkor úgyis átlátod - a felhasznált anyagok minősége, a kompresszor minősége, az összeszerelés minősége, élettartam, stb. kb ezek azok a dolgok, amikben a japán gyártók termékei jobbak. Ha zajszintet nézel, akkor valahogy a kínai 25 dB sosem ugyanaz, mint a japán 25 dB.

A Daikin FTXB35/RXB35 a gyártó belépő modellje, alap kiszerelés legnagyobb tömegben gyártott és értékesített termék. Az FTX35/RX35 modell a következő a sorban, ún komfort modell, néhány plusz dologgal, kicsit takarékosabb, kicsit csendesebb, kicsit igényesebb összeszerelés. Természetesen az ára is magasabb valamivel, és itt a listaárakról beszélek, mert az a mérvadó az összehasonlításkor. Tehát kb. 30-40 ezer forint különbség reális is lenne, de mivel az FTXB35/RXB35-ös modell beérkezett az országba dömpingáruként, annak a webes értékesítés miatt a nagykereskedelmi ár közvetlen közelébe került a kiskereskedelmi ára is, így már a két készülék között jelentős lett az árkülönbség, nem nagyon opció megvenni százezerrel drágábban a viszonylag kis műszaki tartalom különbségű FTX/RX modellt.

A Fuji LTCA megint csak más ligában játszik, az ára is már egy szabad szemmel is egészen jól látható összeg, konvergál a 400.000 forinthoz.

Garancia:

Minden gyártói garancia 2 vagy 3 év. Ami ettől eltér, az csak a forgalmazó által nyújtott dolog, sosem olyan fajsúlyos, mint a gyártói garancia. Kérdem én, melyik cég lehet biztos abban ma magyarországi viszonyok között, hogy 5-10 év múlva még létezik. Kb. ennyi a Hitachi tízéves garidejének a súlya. Egyébként meg szinte miden japán klímára van ilyen opció.

A karbantartás ára 5 és 10 ezer között mozog.

(#9187) Acheron válasza windy (#9186) üzenetére


Acheron
őstag

Nagyon köszönöm a válaszod, ez teljesen egyértelmű. Ilyen formán nem nagyon marad kérdés, a jelenlegi ajánlatból a Daikin a legajánlottabb, emellett a legolcsóbb - eldőlni látszik.
Van esetleg olyan gyártó, modell (akár Daikin), ami beleesik a 250 - 300 körüli ársávba, és minőségben, funkcionalitásban valóban megéri azt a +100k különbséget?
Nagyon köszönöm még egyszer, nagyon hasznos hozzászólás volt!

(#9188) fulton válasza windy (#9186) üzenetére


fulton
addikt

Azt szeretném kérdezni az LTCA09 géppel kapcsolatban, azon van ugyebár egy szenzor, ami érzékeli ha van valaki a szobában. Namost ha teszem azt ez egy hálószobában van, és az illető paplan alatt alszik, akkor gondolom azt fogja érzékelni hogy nincs ott senki,...

Vagy be lehet állítani hogy pl reggel 7 től este 20h ig szenzorosan menjen, míg este 20h-07h ig falvó üzemmódban 23c modjuk?
Tehát ezt a szenzor működést lehet programhoz kötni_?

(#9189) Acheron válasza windy (#9186) üzenetére


Acheron
őstag

Ma meglátogatott még egy kivitelező, ő elsősorban Fuji -kat ajánlott. Valóban nem rossz az LTCA, de a LUCA sem marad el sokban (a fűtőteljesítmény számomra nem elsődleges), és még az LMCA is megfontolandó. Utóbbi kettő ára egész emészthető, de az LTCA is megállt 360 -ban. Persze ez sem kevés, ebből már két alap Daikin is kijönne...
Ezeknek kb mi a Daikin megfelelője (cirka 250 + 360 között)?
Úgy nézem a Japán márkák közül választok végül.

Jah, és még egy kérdés: az okozhat -e nekem problémát, ha olyan kivitelezőt választanék, aki hűtőközeget nem forgalmazhat jelenleg?

[ Szerkesztve ]

(#9190) Zeki válasza Acheron (#9189) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az okozhat, mert nem szerelhet, és ha nem szerelhet, akkor ugrik a garancia.

(#9191) windy válasza Acheron (#9189) üzenetére


windy
tag

Nem csak hűtőközeget nem forgalmazhat, hanem klímaberendezést sem, és nem is szerelhet hivatalosan, törvényesen. Így viszont garanciát sem tud nyújtani sem a készülékre, amit neked szállít (egyébként nem is vásárolhat klímát, ha mégis, akkor azt valamilyen susmus módon teszi), és a telepítésre sem. Elég szigorú a rendszer, ugyanis minden egyes klímaberendezést , ami az országba beérkezik le kell regisztrálni a Nemzeti Klímavédelmi Hatóság adatbázisába, ezt az importőrök meg is teszik. Ezután egészen a végfelhasználóig nyomon lehet követni a berendezés útját, ugyanis minden értékesítési lépcsőfokon regisztrálni kell a beérkezést és az értékesítést is gyári szám alapján. Ha egy vállalkozásnak nincs meg a hatóságnál az összes erre vonatkozó engedélye, akkor nem is tudja beregisztrálni a készüléket, sem ő, sem a cég, amelyik eladná neki. Így megszakad a lánc, és a hatóság pedig egészen magas büntetéseket szab ki.

Ez egyébként - azon felül, hogy környezetvédelmi oka is van - a te érdekedet is szolgálja, mert így nagyobb az esély, hogy normális, a szabályokat betartó, szakszerű vállalkozástól vásárolsz berendezést és szolgáltatást, nem pedig himihumi cégtől, amelyik arra sem képes, hogy a működéséhez szükséges feltételeknek megfeleljen, így a szürkegazdaság peremén lavíroz.

(#9192) windy válasza Acheron (#9189) üzenetére


windy
tag

Daikin FTX35K/RX35K kb. ugyanazt tudja és van benne Wifi is. Én azért megtekinteném helyedben a Mitsubishi SF, de méginkább az FH Kirigamine sorozatot, mert az brutál egy gép, sokkal jobb, mint a Fuji.

(#9193) windy válasza fulton (#9188) üzenetére


windy
tag

Ki lehet kapcsolni a szenzort.

(#9194) Acheron válasza windy (#9191) üzenetére


Acheron
őstag

OK köszönöm!
A berendezésekre ír érvényes engedélyt az ellenőrző oldal, csak a hűtőközegre nem.
De mindegy, nem szeretnék ezzel rizikózni.
(#9192) windy: Köszönöm az infókat, megnézem ezeket is. A Mitsubishi szervizháttere milyen?
Köszönöm!

(#9195) Male válasza fulton (#9188) üzenetére


Male
nagyúr

Gondolom a fejed kint van, annyit már elvileg érzékelhet... de sose próbáltam.

A programozás ki-be kapcsolásban és hőfok állításban merül ki, a többi beállításra nem terjed ki ( így a szenzorra sem ).

(#9196) odiepapa2


odiepapa2
tag

Lehet érdekes a kérdés, de egy 25 nm-es nappalit (ha csak szigorúan a nappalit szeretném hűteni, mert a többi szoba északi és ebből adódóan 3 fokkal hűvösebbek) elég egy 2.5kW-os Daikin-nal hűteni, vagy érdemesebb befektetnem a 10.000 forinttal drágább 3.5kW-os Daikinra?

Az érdekes kérdés azért merült fel bennem, mert mondjuk egy városi kisautó is elmegy a kis motorral, csak mondjuk egy nagyobb motorral esetleg dinamikusabban mozog és kevesebbet is eszik ugyanaz a kaszni.

Remélem érzékelhető a párhuzam :DD

Kérdés, hogy a 3.5kW gyorsabban lehűti-e a nappalit, ezáltal kevesebb áramot vesz-e fel, mint mondjuk egy 2.5kW-os nagyobb erőfeszítéssel?

Szeretném megjegyezni, hogy nem fillérb@szásról van szó, hanem optimális kihasználtságról.

Hogy a példánknál maradjunk, optimális esetben a városba sem veszel v8-as motort, mert nem lehet kihasználni, ha csak nem a hangjáért vásárolod ;]

[ Szerkesztve ]

(#9197) Zeki válasza odiepapa2 (#9196) üzenetére


Zeki
nagyúr

Attól függ, a nyáron mennyire melegedett fel az a szoba. Ha sokat kellene rajta hűteni, jobb a nagyobb. Utána úgyis visszaszabályoz és szinten tart. Elvégre azért inverteres.

(#9198) süti5 válasza odiepapa2 (#9196) üzenetére


süti5
őstag

Én tutira a nagyobbat venném, pláne 10 rugó különbözettel.
Ki tudja, milyen nyarak jönnek, lehet később szeretnél kis hideget juttatni a többi szobába is, amit 2,5kw-ossal nemigen tudsz kivitelezni...
Az is biztos, hogy a 3,5-es gyorsabban hűti le a szobát és könnyedebben tartja szinten, de mondom, én tuti nem variálnék ezzel, nekem egyébként a 8nm2-es hálóban is 3,5-es van, pont azért, mert ki tudja hogy alakul később, átalakítjuk a lakást vagy bárhogy alakul, ne legyen az, hogy kéne a nagyobb teljesítmény.

(#9199) windy válasza odiepapa2 (#9196) üzenetére


windy
tag

Az inverteres klíma akkor működik legjobb hatásfokkal, ha a maximális fordulatának kb. 60 százalékán jár. Emiatt is érdemes a nagyobbat venni, pláne, hogy a 25 nm-es helyiség az igencsak határeset amúgy is.

(#9200) luckyman


luckyman
aktív tag

Az egyébként számít, hogy mennyire tud visszaszabályozni a készülék? Nekem 3 kiszemeltem van, mindegyik 3.5kW-os: Basic Panasonic, FTXB Daikin és Comfort Plus Gree. A Pana és a Gree jobban leszabályoz, mint a daikin, valamint papíron a hűtőteljesítményük is nagyobb pár tized kW-al, aminek nem tudom, van e nagy jelentősége. A Pana a legdrágább mind közül, de ez a legszimpatikusabb, amennyiben eltekintünk a Daikin hazai hátterétől. Viszont a Gree is hozza azokat a paramétereket, mint a Pana. De, hogy legyen benne még egy csavar Daikin vs Gree viszonylatban, a Daikin most annyiért kapható, mint a Gree és ugye japán, meg a háttér, meg a név...Legkésőbb tavasszal pontot akarok tenni a végére, még egyszer nem futok neki a nyárnak klíma nélkül. Ha valaki tud jó árakat esetleg telepítéssel együtt ( Dél-Pest, vasbeton, erkély ), ne tartsa magában.
Fűtés nem érdekel, max tavasszal és ősszel, míg nem indul a távhő.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.