Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9801) asha07lcc válasza choco01 (#9794) üzenetére


asha07lcc
tag

Nincs európai márka az mind kínai. Pl Electrolux(Gree Midea) Bosch VRF Midea, vagy AEG Chigo stb stb

Japán japán saját néven.

(#9802) asha07lcc válasza choco01 (#9794) üzenetére


asha07lcc
tag

Miért ragaszkodna? Mindegyik kiszálló felmérő szerelő/vállalkozás szerintem legalább 2-3 lehetőséget felvet. Márkában és megoldásban is.

(#9803) choco01 válasza asha07lcc (#9802) üzenetére


choco01
addikt

Mondjuk szerinted ez:Panasonic CS/CU-UE12RKE UE Basic jó lenne. Hétszáz valamennyit mozgat.

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#9804) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Daikin szárítás funkciója mennyire hatékony?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#9805) Sungoo válasza z123456z (#9798) üzenetére


Sungoo
addikt

GWH12MA Igazából tavaly nyáron lett felszerelve, 10 napot, ha ment. A kültéri nekem kicsit zajos, de hát panel erkély, az ágyamtól 2 méterre. :) Panaszom nincs rá, hűt-fűt, teszi a dolgát.

(#9806) Zeki válasza Mezga Aladár (#9804) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nyáron? Semennyire. Ha nem hűt, nem párátlanít. Vegyél párátlanítógépet.

choco01

Hagyd a pitshába a legnagyobb légszállítást. Ki az a barom, aki szélviharban él? Pláne hideg szélviharban?
SENKI.
Annyi a titok, hogy jön a nyár a meleg, bekapcsolod a klímát valami csendes fokozaton hűtésre, aztán nem kapcsolod ki. Vagy csak automatán hagyod mondjuk 24 fokon (vagy ki mit szeret nyáron). Szinten tartai a hőmérsékletet kevesebb energia, kisebb légmozgás.

[ Szerkesztve ]

(#9807) z123456z válasza Sungoo (#9805) üzenetére


z123456z
őstag

Köszi.

(#9808) choco01 válasza Zeki (#9806) üzenetére


choco01
addikt

Persze hogy nem jó semminek a szél, de nagy a lakás, oldalra nyíló szobákkal.

Ezért félek hogy a 3.5-ös Pana helyett mondjuk egy 5-ös Gree, vagy Midea, esetleg ha van ilyen árban akkor Daikin lehet tutibb, nem? :F

:R :R :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#9809) asha07lcc válasza z123456z (#9807) üzenetére


asha07lcc
tag

Van pontos típusa?

(#9810) z123456z válasza asha07lcc (#9809) üzenetére


z123456z
őstag

Gree Smart Inverter GWH12QC

(#9811) asha07lcc válasza z123456z (#9810) üzenetére


asha07lcc
tag

Így nem lehet beazonosítani. vagy egy klink kell ahol megnézhető vagy egy pontos típus.
Pl ilyen:
[link]

[link]

GWH12QCD3DNA6E pl.

(#9812) z123456z válasza asha07lcc (#9811) üzenetére


z123456z
őstag

Igazából mindegy. De miért nem lehet ? A comfort plus gwh12kf, a trend az ma, ez meg qc. Vagy ezek nem a típust jelölik?

(#9813) asha07lcc válasza z123456z (#9812) üzenetére


asha07lcc
tag

GWH12KF a következő fantázianevű modell lehet: Cozy, Change, Comfort Trend... ezért nem mindegy a végén az a pár betű. Az apróbb lényegtelev változatok a modell code.
A QC nincs szerintem jelenleg magyar piacon.

[ Szerkesztve ]

(#9814) csabeeszka


csabeeszka
újonc

Sziasztok,

...klímát szeretnék... :)
Nem traktállak Titeket a részletekkel (pár 1000 hsz-t visszaolvastam), majd jönnek a szakik, és megmondják a tutit.
Egyetlen kérdésem lenne. Írtátok, hogy kifogytak a készletek, és csak április elejétől 'elérhető' ismét.
Mikor érdemes a felmérést elvégeztetni?
Illetve van-e már valami info az 'új' gépek áráról??
250-ből kijön-e a telepítéssel együtt egy 'normális' 3,5-ös berendezés?

előre is köszi

(#9815) koxx válasza csabeeszka (#9814) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A felmérést most is megcsináltathatod aztán ha jön készlet lebeszéled és mennek szerelni. 250-ből megvan egy jó 3,5-es - japán klíma - szereléssel.

(#9816) z123456z válasza DoItYourself (#3568) üzenetére


z123456z
őstag

.

[ Szerkesztve ]

(#9817) Mezga Aladár válasza Zeki (#9806) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Megjegyzés a SZÁRÍTÁS üzemmóddal kapcsolatban
• A rendszer ekkor a helyiség nedvességmentesítésére törekszik, ugyanakkor a lehetséges
mértékben fenntartja a hőmérsékletet. Automatikusan vezérli a hőmérsékletet és a légfúvás
sebességét, ezért ezek manuális beállítása nem lehetséges.

Tehát, mennyire hatékony?

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#9818) Mate


Mate
nagyúr

Sziasztok!

2 szobás panellakás egyik szobájába (erkélyes 4,2mX3,1m) szeretnék majd klímát. Másik szobába egyelőre nem lesz klíma.

Többnyire éjszaka dolgozom, így nappal alszom. Ezért muszáj a klíma nyáron, másképp nem tudok aludni. Így fontos, hogy halk legyen.

Mivel csak egyik szobában lenne klíma, így gondoltam arra, hogy ventilátorral rásegítve, kicsit hűteném a többi helységet is, ha ébren vagyok. Van erre esély, vagy felejtsem el?

Milyen extra funkcióba érdemes pénzt ölni? Wifi stb.

Ekkora szobához, ilyen igénybevételhez milyen teljesítményű és márkájú klímát ajánlanátok?

200-250 (de inkább 200)K-t szánnék a dologra. A kültéri és a beltéri elég közel kerülne egymáshoz, 3-4 méter cső fog kelleni.

(#9819) Zeki válasza Mezga Aladár (#9817) üzenetére


Zeki
nagyúr

Egyszer próbáltam (ősz vagy tavasz nem tudom, de 1 hétig szutyok nedves idő volt), de vagy nem hagytam elég sokáig működni, vagy nem tudom, de a kültériből nem csöpögött a víz.
Nyáron alapból párátlanít, hiszen a hideg hőcserélőn kicsapódik a pára. De ekkor is csak inkább csöpörészik a víz (kb. 2 másodpercenként 1 csöpp).

(#9820) Zeki válasza Mate (#9818) üzenetére


Zeki
nagyúr

Szia!

Ajánlom a topikösszefoglalót.

Amúgy lehetséges a ventivel résegítés a másik szobába. Hogy mennyire hatékony, az attól függ mennyire melegek a szobák. Wifi? Tudom most ez az új őrület, ami nélkül nem élet az élet, és a klíma sem tud enélkül működni. Pedig de. Ha amúgy is meleg a kecó, akkor nem is érdemes lekapcsolni a klímát, csendben eldolgozgat és szinten tartja a beállított hőfokot.

Lakásba sosem ajánlunk 5kW-ost, mert akkor az a szoba lesz szopás, ahol van. Tehát 3.5kW.
Márka? Daikin, Mitsubishi, Fujitsu, Panasonic, Toshiba. Ez belefér 200-ba, plusz kb 50 a szerelés.
De majd a topik összefoglalónak megfelelően jól kihívsz magadhoz pár klímást, és azok a felmérés során megmondják a frankót. Te pedig azt a klímást választod, amelyiknek jók a referenciái, és jó árat ad egy jó készülékre.

(#9821) Mezga Aladár válasza Zeki (#9819) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

:R

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#9822) Mate válasza Zeki (#9820) üzenetére


Mate
nagyúr

Azzal kezdtem, hogy elolvastam :)

Wifit csak példaként hoztam. Nem tudom milyen funkciók vannak, amik nincsenek benne fixen minden készülékben és érdemese lehet olyat beszerezni, ami tudja. Például extra porszűrő, ionizátor vagy egyéb franckarika. Wifit én sem tartom annyira fontosnak. Pláne, ha fixen megy a készülék.

Klímás már van aki 5-6 éve csinál klímákat ismerősi körben és mindenki elégedett vele. Ha jól tudom több helyre is fujitsu-t rakott és hiba nélkül működnek.

Mindenképp hallgatni fogok majd a tanácsaira, csak neten rá akartam nézni előtte, hogy nagyjából milyen gépek jöhetnek szóba. Ezek szerint elsősorban japán legyen és 3.5kW-os. Daikin-t, Fujitsu-t és Samsungot néztem eddig. Itt hallottak alapján utóbbit elvetem :)

[ Szerkesztve ]

(#9823) Zeki válasza Mate (#9822) üzenetére


Zeki
nagyúr

A Samsung az más kategória.
A Fujitsu okés.
Persze lehet ionizátoros meg egyéb extrás klíma is, de az nem fog a keretbe beleférni.

ELLENBEN!
Amit most írok az tesztelt.
Van a Daikin légtisztítónak egy úgynevezett hajtogatott szűrője. Ez olyan 7db van egy csomagban, sok pénzért.
Egy ilyet kettévágsz, beteszed a klímád felnyitható rácsa alá, és máris kész a levegőszűrős klíma. :)

(#9824) Mate válasza Zeki (#9823) üzenetére


Mate
nagyúr

Köszi! :)

Ez a szűrős tipp jól hangzik. Elég poros a levegő, jó lenne, ha felfogná egy részét a klíma.

(#9825) Zeki válasza Mate (#9824) üzenetére


Zeki
nagyúr

Banyek, mit szétkerestem most magam ezért a képért! :)
Ezt én postoltam sok éve egy másik fórumban.

Daikin klímában Daikin légtisztító hajtogatott szűrője.

Amúgy a klímákban alapból kb. ennyi a szűrő

[ Szerkesztve ]

(#9826) Mezga Aladár válasza Zeki (#9825) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Amúgy a klímákban alapból kb. ennyi a szűrő

A készülék.

Az egyik oldali komplett.

Szétszedve.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#9827) Mate válasza Zeki (#9825) üzenetére


Mate
nagyúr

Köszi! :)

Nézegettem a szűrőt neten, de 2 helyet találtam amik árulták, de nekik sincs látszólag. Amúgy mennyibe kerül körülbelül a szűrő? Illetve tipp, hogy hol lehet kapni? :)

(#9828) Zeki válasza Mate (#9827) üzenetére


Zeki
nagyúr

A klímás cégek betudják szerezni (már amelyik árul légtisztítót is). Pl Pannonklíma, Frigotrade.
Árára most nem emlékszem. A 7db talán 15 ezer Ft körül.

Nálam a műanyag szűrő alatt van a hajtogatott pollenszűrő, a légtisztítóból.
Így a műanyag szűrő a nagyobb port, a pollenszűrő meg a kicsit fogja meg. Viszont ez kicsit visszavesz a kifújt levegőből is, meg halkabb is lesz a gép. Egy picit lefojtja úgymond. De baja nincs, évek óta így megy.

(#9829) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

Klímát szeretnénk vásárolni.
Két szintes családi házba kellene az emeleten lévő 3 hálóba.
A szobák egymás mellett vannak, méretük: 20 (5×4) + 12,5 (2,5×5) + 15 (5×3) m2.
Sajnos nem értünk hozzá, hogy hány bel és kültéri egység kell stb.
Természetesen később szakember segítségét is kérjük majd, de előtte szeretnék itt egy kis tanácsot, segítséget kapni.
Köszönjük.

(^)(>.<)(^)

(#9830) Zeki válasza vacs (#9829) üzenetére


Zeki
nagyúr

Vakon semmit.
De tényleg.
Nem tudom milyen az elrendezés, mennyire volt meleg a nyáron, hogy, hova lehetne legalább 2 klímát feltenni, mennyi a büdzsé, stb...

(#9831) asha07lcc válasza Mate (#9827) üzenetére


asha07lcc
tag

Vegyél G1 G2 G3 G4 G5 finomságú szűrőt légtechnikai szaküzletben és a mosható változatot.. Ugyanolyan jó csak a töredéébe kerül., Viszont a légszállítás csökken így.

[link]

(#9832) asha07lcc válasza Mate (#9827) üzenetére


asha07lcc
tag

Nálunk:) De papír alapú szűrő van a GREE/SINCLAIR/Cascade(egyforma) gépekhez is az jóval kevesebbe kerül, vagy G osztályos paplan négyzetméterre.

(#9833) Zeki válasza asha07lcc (#9831) üzenetére


Zeki
nagyúr

Jaja, a 8mm vastag szűrőt tedd be a műanyag szűrőrács meg a készülék közé... ha tudod.

(#9834) asha07lcc válasza Zeki (#9833) üzenetére


asha07lcc
tag

elé simán tehető de aból van 4 mm-es is. Dee ugye ez már egy kis hekkelés nem az eredeti állapota a gépnek. Egyedi megoldásokat kíván.

(#9835) choco01


choco01
addikt

Egyébként egy 5 kW-os klíma mennyit nyom nyáron a havi villanyszámlán nektek? :U

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#9836) Zeki válasza choco01 (#9835) üzenetére


Zeki
nagyúr

Passz, nincs olyanom.
De az hogy egy klíma kinél mennyit fogyaszt, nem mérvadó másnak.
Minden lakás más, és mindenki más hőfokra akarja lehűteni az adott négyzetmétert.

(#9837) asha07lcc válasza choco01 (#9835) üzenetére


asha07lcc
tag

Ez a lakás hőveszteségétől függ elsősorban és attól milyen hőmérsékletkülönbséget szeretnél. Még attól is milyen hatásfokú és mekkora terhelésen megy az inverteres gép(eez hardver és szoftverfüggő) de alapvetően a fizika törvényei itt is érvényesülnek. Adott idő intervallum alatt adott hőmennyiség adott hatásfokkal. Vagyis eseteedben a Teremtő tudja ezt csak.

[ Szerkesztve ]

(#9838) choco01 válasza asha07lcc (#9837) üzenetére


choco01
addikt

Arra gondoltam hogy mondjuk 25-26 fokot szeretnék, kint 30-35 van, és hogy nagyjából pl. 5 ezer, 10 ezer, 15 ezer. :DD

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#9839) Messzike


Messzike
csendes tag

Panasonic on- off klímában van profi közöttetek?

(#9840) asha07lcc válasza Messzike (#9839) üzenetére


asha07lcc
tag

Mi a probléma?

(#9841) asha07lcc válasza choco01 (#9838) üzenetére


asha07lcc
tag

szerintem a meleg nyári hónapban 20e körül. Nappali árammal.

(#9842) Zeki válasza choco01 (#9838) üzenetére


Zeki
nagyúr

Én meg nem ismerek senkit, akinek 5 kilowattos inverteres klíma lenne a lakásában.
Még itt a topikból sem emlékszem rá.
Én nem tudom megmondani hogy a 2db 3.5kW-os klíma mit eszik, mert odakint van 1000nm "kert", amit igen sokat kell locsolni az 1200W-os szivattyúval.
Ha dobnom kellene egy tippet, akkor havi 5.
De ez függ a nyártól.
Ez persze másnak nem mérvadó, mert más ház, más fekvés, más szigetelés, más benapozás.

(#9843) choco01 válasza Zeki (#9842) üzenetére


choco01
addikt

Nagy melegekben amikor kint 38-40 van akkor 28-31 fok körül van az átlag bent.

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#9844) Messzike


Messzike
csendes tag

Leszedtem a beltéri fedelét és amikor tettem vissza bekapcsolt. Azóta ha áram alatt van kb. 1 perc mulva bekapcsol. A mechanikus gombra reagál mert be tudom vele kapcsolni. Lehúztam erről a panelról és az infra panelról is a csatit de ugyanúgy bekapcsol. A kültérinél áramtalanítani kell különben bekapcsol. Nem látni szemre hogy valami megsérült.

(#9845) asha07lcc válasza Messzike (#9844) üzenetére


asha07lcc
tag

van egy pontos típus? Sok onoff gépben van a kültériben is elektronika. Ebben?

Vagy valamilyen peremfeltétel hamis(termisztor pl) ami miatt elindul vagy a power relay ragadt össze.
Talán.

(#9846) Zeki válasza choco01 (#9843) üzenetére


Zeki
nagyúr

Bent akkor is 24-25 fok körül van, melegebb már nem igazán jó.
És persze akkor is relatív hogy kinél mit eszik a klíma, mert nem mindegy mekkora a helység, és alapból mennyire lenne meleg klíma nélkül.

(#9847) Kiváncsifánc


Kiváncsifánc
újonc

Sziasztok! Most már tényleg kell a klíma.Ajánlottak háromfélét, a tanácsotokat kérném:
Midea Auróra
Comfee
Daikin FTXB 35C
Mindegyik 3, 5 kw.A tavalyi véleményetek alapján a Daikint választanám, de mia véleményetek a Midea készülékekről?
Köszi előre is

(#9848) Zeki válasza Kiváncsifánc (#9847) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem egy súlycsoport a mideával. A Daikin halkabb, megbízhatóbb, rendes gyártói supportja van.

(#9849) Kiváncsifánc válasza Zeki (#9848) üzenetére


Kiváncsifánc
újonc

Köszi a gyors választ

(#9850) asha07lcc válasza Kiváncsifánc (#9847) üzenetére


asha07lcc
tag

Ezeből a Daikin. de szóbajöhet Mitsubishi és Fujitsu is hasonló árfekvésben. Ezek japánok. A Comfee pofátlanul hangos kültérijű és a beltéri is igen zajos, tapasztaltam. Kínai termék esetén Gree javasolt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.