Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63001) TeeJay válasza fecke78 (#63000) üzenetére


TeeJay
félisten

Akkor most is tudok neked jó áron Daikin Sensira 3,5kW-os gépet
Halk megbízható és jó áron megy.
Írj rám privátot és kapsz egy kontaktot aztán ha nem érnek rá telepíteni én is fel tudom neked tenni a gépet ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#63002) fecke78 válasza TeeJay (#63001) üzenetére


fecke78
senior tag

Igen az lesz a kiszemelt gép , de csak januárban , mint irtam…
:R

(#63003) windy válasza danna27 (#62999) üzenetére


windy
tag

BRP069B45 jó hozzá, és kb. 20.000 forintba kerül. Simán be tudod szerelni te is, nem agysebészet.

(#63004) windy válasza TeeJay (#62998) üzenetére


windy
tag

Nem, tudom, a mi cégünk 8-9 munkanapon belül vállal telepítést, és van raktáron szinte minden gépünk, még a nagyon kuriózum AP-s Mitsubishi is. Mondjuk nem mi vagyunk a net legolcsóbb cége, az biztos.

(#63005) danna27 válasza windy (#63003) üzenetére


danna27
csendes újonc

Köszi. :)

(#63006) TeeJay válasza windy (#63004) üzenetére


TeeJay
félisten

Én is potenciális vevőtől hallottam hogy 3-4 szakit megkeresett és ilyen sokára tudnák neki vállalni :U A gázszámlák meg eldurvulnak tegnapra kellene mindenkinek fűtős klíma

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#63007) puritan válasza TeeJay (#62995) üzenetére


puritan
csendes tag

Köszi!
:)

(#63008) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok! Van egy DAIKIN FTXB35 klímám. Láttam egy ilyen Sensibo cuccot, ezzel lehet wifissé tenni utólag? Valaki használt már ilyet vagy hasonlót? MEnnyire bonyolult bekötni, szakember kell hozzá?

[link] https://sensibo.com/pages/sensibo-elements-pre-order?utm_source=Facebook&utm_medium=Sleep+%26+Breathing&utm_campaign=Elements+Pre+Sale+-+Conversion&utm_content=Lifestyle+Family+-+LAST+CHANCE+-+Copy&utm_term=Facebook_Desktop_Feed

(#63009) Pepe78 válasza NoOne1976 (#62951) üzenetére


Pepe78
senior tag

Fűtésnél 35bar / hűtésnél 10-15 bar a nyomás a rendszerben. Lehet a nem megfelelő bakkolás a kültéri alatt. Nem megfelelő csőhossz stb.

(#63010) #73959936


#73959936
törölt tag

Gree alap klíma...lomo+

beállítom rajta a legalacsonyabb fogyasztást, amihez annyi meleg társul - amennyi. Külső egység ventije alig forog, gyengén kelepelő hangja van. Ugye jól gondolom, hogy ez az alacsony fordulatszám és teljesítmény nem "bántja" a kültérit, hagy működjön nyugodtan ? :U

[ Szerkesztve ]

(#63011) baloghgabor


baloghgabor
aktív tag

Hát, nem tudom, nekem május óta áll a kamrában, a dobozában a klíma. Akkor még elhozták, hogy majd augusztusban fel lesz a helyére szerelve. Majd amikor érdeklődtem nemrégen hogy talán mégis mikor, azt válaszoltak, hogy legkorábban talán november végén! :Y Próbáltam közelben klímást keresni, ami ugye nem egyszerű, mivel nem ők hozzák és én sajnos valami elvarázsolt helyen élek, ami nem a klímás műhely mellett van egy-két méterre, így nagyon nem szívesen jönnek. Ketten ígéretet is tettek, a héten kellene megérkezni valakinek. Eddig síri csönd, se egyeztetés, se megkeresés. Azt hiszem, megy - ha nem is a kukába, de a piacra a klíma. Amíg a másik kettő működik (mivel karbantartani sem lehet találni senkit sem, így én, amit tudok, az van megcsinálva), addig lesz klíma, majd marad a gyűjtögetett fa a kandallóba és sparheltban. :((

bégé

(#63012) B_I_G válasza kalapacsolok (#63008) üzenetére


B_I_G
tag

sima infra adónak tűnik, azabaj ezekkel hogy egyirányú a kapcsolat...
kiadja a jelet, h kapcsoljon be a klíma, de nincs visszajelzésed, h a valóságban mi történik

(#63013) kkovi válasza TeeJay (#62918) üzenetére


kkovi
csendes tag

Köszönöm!
A Perfera az ára miatt nem igazán jön szóba. Így maradt a listámon a Comfora FTXF35 az FTXF42 , valamint a FTXP35, ezekből kellene 2 db valamilyen kombinációban.
Kb.38 m2 és 22 m2 majdnem egy légtérben-főleg fűtésre, de leghidegebb napokon a gázfűtés is rendelkezésre áll. Minden tanáncsot és tapasztalatot köszönök!
Az FTXF42 valójában beszerezhető? Több honlapon is szerepel, de legtöbbször az a visszajelzés, hogy néhány héten belül nem igazán..

(#63014) PROTRON


PROTRON
addikt

Srácok az alábbi klímával kapcsolatban mi az általános vélekedés, mert főnök kinézte irodába, télen fűtésre is:
Gree GWH12AGB-K6DNA1A Pulse Inverteres Split klíma

A klíma alapvetően nappal menne főként, éjszaka alacsonyabb fordulaton hogy csak temperálja az Irodát, nem alszik itt senki.
Mivel családi házas környék, mennyire hangos a fenti típus? Mennyire megbízható?
"H" tarifára ez alkalmas egyébként?
Árkategóriát látom, csak nehéz belőni az ár-érték arányt.

Az iroda egy családi ház 1. emeletén van az alábbi alaprajzzal( a kék részek nem érdekesek most, modsó-konyha--wc-fürdő-raktár), az alsó emelet fűtetlen zárt műhely, korábban lakásként használták. Tehát nem egy társasházi lakás, nincs körbefűtve.
Az épület tégla, 2 éve teljes hőszigetelést kapott, szerintem 25 cm vastag.
Az alaprajz alapján az egyik iroda a bejárati folyosó végében van folyosóra merőlegesen, abból jobbra nyílik a másik belső iroda.
3 méter belmagasság, Nyugati fekvésű ablakokkal, kb 3,5m x 5m-es helyiségek,
a folyosó 2m x 3,5m hosszú.

A pirossal jelölve van jelenleg 2 db klíma, amelyek előző télen nem tudták teljesen kifűteni, már több mint 10 évesek, 2 db inverteres Samsung, típust teljesítményt nem tudom.

Az egyik klíma a bejárati folyosón van az ajtó felett hogy "befújjon az első irodába", a másik pedig a belső irodában az ajtóval szemben van. Mi a belső irodában szoktunk ülni főnökkel, nem fáztunk, de a lényeg hogy az elülső irodában ülő kolleginák beraktak a lábukhoz az asztal alá elektromos radiátorokat, ami nem feltétlen jó. :D
Tehát ezért kell vagy klíma csere valamelyiket, vagy harmadik klíma.

Köszi előre is.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#63015) mpo


mpo
veterán

Felfüggesztik a napelemes pályázat következő körét, miközben a kormány szerint tovább erősödik a magyar háztartások energiabiztonsága
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#63016) bb71 válasza mpo (#63015) üzenetére


bb71
őstag

Pontosabban az eredeti: [link]

(#63017) tahepa


tahepa
senior tag

Klíma felszerelése és beüzemelése után nekem mint használónak ( vásárlónak) van valamilyen bejelentési kötelezettségem?
Telepítési tanusítvány megfelelően kitöltve szakember ( klímaszerelő) által. Ő feltölti a tanusítványt a megfelelő hatóság honlapjára.
Nekem van még bármilyen feladatom ezzel? Nekem el kell-e küldenem bárhová a papírokat-tanusítványt?
Előre is köszönöm a megtisztelő válaszokat.

(#63018) vzsryl válasza tahepa (#63017) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Csak használnod kell. :)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#63019) TeeJay válasza vzsryl (#63018) üzenetére


TeeJay
félisten

Meg néha normális szakival takaríttatni ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#63020) -szabi-


-szabi-
őstag

Amit én választottam a fórum alapján az Daikin FTXF35D / RXF35D Sensira.
Illetve ismeretségi körből a Fujitsu-t ajánlották még.
Ma járt kinn a klímás.
Egyiket se csak Gree.
Fujitsut le is szólta.
Kinézett Daikinra azt mondta Gree jobb mert az -25C működik Daikin csak -15C.
Ráadásul 20m2 szobára szerinte elég a 2.5kW, ellenben amit én néztem 3.5kW.
Azt reméltem egyszerűbb menet lesz, de ez most elvette a kedvemet.

(#63021) tahepa válasza TeeJay (#63019) üzenetére


tahepa
senior tag

Azzal nem lesz probléma...az előző on-of klímánk ~20 évig dolgozott és minden évben 2x volt takarítva..az utolsó 10 évben már magam csináltam a szakember haver felügyelete mellett.

(#63022) feco70 válasza -szabi- (#63020) üzenetére


feco70
senior tag

Szép szerelők lehetnek, tele van a raktáruk Gree vel, hívjál más szakit

[ Szerkesztve ]

(#63023) rmihaly válasza -szabi- (#63020) üzenetére


rmihaly
tag

Nekem Nord van, ami gree klón. Nem egy kimondottan jó konstrukció, de teszi dolgát.
A klímások mindig azt javasolják amit fel tudnak tenni, mert van készleten, vagy azt amelyiket a beszállítója gyorsan tud biztosítani.
Így pörög az üzlet, elég csak egy fajta eszköz telepítési követelményit ismerni.
Gondolj bele, hogy már egy TV esetén is mennyi idő mire megtanulja az ember hogyan mit milyen funkció és menüpont alatt ér el.
A mai klímáknál alapelvárás a wifi és sokan a szakítól kérdezik, hogy azt hogyan lehet beállítani (gree klímánál néha megvan 1-2perc alatt, néha egy nap is kevés rá).

A kiszemelt Daikin jó klima - van annyira jó mint a Gree (ezért a mondatért ne kövezzetek meg :D )
Keress olyan klímást aki daikinz forgalmaz, vagy tud hozni.

(#63024) F.N. válasza Pepe78 (#63009) üzenetére


F.N.
tag

Marhaság.
Olvass utána, mielőtt valótlanságot írsz be.
Hűtésnél is hasonló nyomások uralkodnak a cseppfolyósító hűtőben,
mint fűtésnél.

(#63025) RudY válasza -szabi- (#63020) üzenetére


RudY
addikt

Fujitsu leszólást mivel támasztotta alá?

(#63026) atirag


atirag
őstag

Pár hete használok egy daikin klímát. Nem tudom eldönteni milyen üzemmódban működik jól. Bár sokat még nem ment azért ,de először fűtés üzemmód és a ventilátor csendes beltéri üzemmód állásban. Pár napja automatán van amikor a vízszintes legyezés nem aktív a függőleges igen és magának változtatja a venti sebességét. Hol nagy hol kicsi. De valahogy nem érzem jónak csak huzatosnak. 26 fokra állítottam mert hamar 24 fok lesz amit érzékel magának.
Ki hogyan használja fűtésre a klímát.

(#63027) Tony21 válasza RudY (#63025) üzenetére


Tony21
tag

Lehet, hogy életében nem szerelt és fél tőle :DDD
Nálam is volt szaki anno felmérni, kérdezte mi lenne a kiszemelt klíma, mondtam valamelyik japán, még nem dőlt el (Panák akkor már kifogyóban voltak).
Azt a halálra rémült arcot látni kellett volna :D :D
Aztán elkezdett hebegni-habogni, hogy ezt jól gondoljuk át, szerinte meg Nord, mert az a csúcs :DD

(#63028) -szabi-


-szabi-
őstag

#63022 feco70
Nincs sok a mozgásterem rajta kívül már csak egy klímás van, kisváros.

#63025 RudY
Indok nem volt de lehet onnan fúj a szél amit rmihaly és Tony21 is írt.
Ez van neki, ezzel dolgozott, nem ismeri a másikat stb.
Semmi gondom azzal ha beismeri, hogy olyannal nem volt még dolga és inkább nem vállalja.
De ez a mellébeszélés-rábeszélés, hogy azt vidd ami neki felel meg és nem nekem, nem értem miért jó ez!?
Ezen már mindenki átlát és oda a bizalom én meg kereshetek klímást aki eljön 40km-re 3 klímáért, kb reménytelen.

(#63029) feco70 válasza RudY (#63025) üzenetére


feco70
senior tag

Nem tudja alátámasztani mert nem szerelt még olyat.

(#63030) feco70 válasza -szabi- (#63028) üzenetére


feco70
senior tag

40 km re? Simán elmennek, sokkal többet is, ne hagyd magad mert nagyon megbánod

(#63031) toome1985


toome1985
tag

Nem teljesen klima téma. Ma berakták a H-s órát, ahogy látom át is raktak átalányba. A kérdésem az hogy most a tavalyi villanyfogyasztás után kapom a havi átlag számlát ezután? Van lehetőség közben bediktálni hogy lássák melyiken mennyi fogy? Csak mert tavaly a sima nappalirol ment a 3 klima egész télen, nem volt gyilkos a számla de most a rezsiemelés miatt szerintem jóval többet fogok fizetni mint a tényleges. Ilyenkor mi van?

(#63032) arnyekxxx válasza toome1985 (#63031) üzenetére


arnyekxxx
veterán

nem tudom hol vagy, az eonnál weben pár kattintás átállítani a havi fogyasztást az átalánydíjhoz.

(#63033) toome1985 válasza arnyekxxx (#63032) üzenetére


toome1985
tag

Eon. Akkor külön külön a B A H-ra kalkuláljam ki mennyi lesz és csak meg kell adni?

(#63034) RudY válasza Tony21 (#63027) üzenetére


RudY
addikt

Azért kérdeztem, mert nálam is hasonló figura járt első körben (talán pont ugyanaz), cég nevére már nem emlékszem. Szintén japán vonalra céloztam, de jajj, azok drágák, nincs csepptálca fűtés és különben is van GREE gyorsan, de céges számlát ne akarjak, mert katás és az ugye nem fog menni.... de tud olyan klímát is amihez számla se kell...mindent megoldunk okosba.
Röviden ennyi volt a lényeg, de bakker bő 20 percig nyomta a sódert. :DDD

(#63028) -szabi-
Sajnos későn kapcsoltam, már nyár elején nyúzott a nejem, hogy most már aztán tényleg, de bejött a rezsihiszti és így jártam... jó 1,5 hónap várakozás, de jövő héten végre fölkerül a Fujitsu/Daikin duo. :K

(#63035) -szabi-


-szabi-
őstag

Köszönöm a bátorítást akkor nem adom fel, törődök bele.
Holnap újult erővel felhívom a maradék kettőt aki még a városban elérhető.
Egyébként akinél ez a szaki volt már kinn az dicsérte-ajánlotta azért hívtuk mi is.

(#63036) arnyekxxx válasza toome1985 (#63033) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Igen. Ezen a linken a résszámla módosítás alatt tudod óránként átállitani. A H óránál, ha nem akarod szezononként állítgatni akkor az átlagos téli és nyári havi fogyasztás felét állítsd be mert mindkettőt fizeted egész évben és így jön ki a végén annyira amennyit ténylegesen elhasználtál. A H egy óraszámmal van jelölve két külön bejelentő mezővel de nem írja ki, hogy melyik a téli és melyik a nyári, nálam meg faternál is a felső a tél az alatta levő a nyár szóval jó eséllyel ez a fix elrendezése.

szerk. persze, hogy a direkt link nem oda vezet, szóval a Beállítások - Szerződéses adatok - E-számla és számlázási beállítások - Résszámla módosítás

[ Szerkesztve ]

(#63037) PROTRON válasza toome1985 (#63033) üzenetére


PROTRON
addikt

Alapvetően mindegyik energiacég kiadott mobil aplikációt, amivel be tudod jelenteni a mérőóra állást havonta, meg van adva hogy melyik héten. Oda kell figyelni, hogy melyik óra állását írod éppen be, nehogy összekeverd, de mellett be is tudod fotózni és feltölteni.
Az a cég kell, akitől jött eddig a villanyszámla.
Egyébként az adott cég honlapján meg tudod adni manuálisan is az éves átalány keretet amit leosztanak havi számlázáshoz, elvileg elérhetőek a korábbi évek adatai is hogy legyen valami támpont.
Arra azért figyelj hogy a havi 210 feletti részre már más egység ár van.
Ha változtatod az átalányt, 1 hónapot még az előző értékkel fognak kiszámlázni, mert havonta csak 1x lehet változtatást érvényesíteni.
Tehát ha változtatsz okt 21-én, akkor a novemberi számlát még az előzővel kapod és az új érték a decemberi számlában lesz érvényes.
De ha utána 25.-én megint változtatsz, attól még a decemberi számlát az eredeti or ez a második változtatás már csak a januáriban lesz érvényes, a decemberit továbbra is a 21.-én megadott változtatásoddal számolják.

#63017 tahepa
Kérdés hogy amúgy most igényeltél-e "H" tarifát az elektromos szolgátlatódnál a klímához vagy nem most?
Egyébként más téren amennyire tudom nincs extra teendőd.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#63038) PROTRON válasza arnyekxxx (#63036) üzenetére


PROTRON
addikt

Óvatosan a "trükközgetéssel", mert a "H" tarifa csak okt 15. és ápr. 15 között számláz olcsóbban, mivel ha fűtésre használod amúgy ezen időszak alatt többet fogsz fogyasztani, kb 2/3-át az olcsóbb időszakban fogyasztod.
Ha ezen olcsó időszakban csak a felét fizeted ki a fogyasztásodnak, akkor az év többi részében, a nagyobb egységáron fogják kiszámlázni a többit...

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#63039) Al Brandy válasza -szabi- (#63035) üzenetére


Al Brandy
tag

Abban viszont igaza volt,hogy 20 nm-re szokásos belmagassághoz bőven elég a 2,5-ös is.

Mitsubishi HR50VF, Hitachi RAK-25RPE/WPE, Trotec TTK 72 E

(#63040) pjen válasza PROTRON (#63038) üzenetére


pjen
félisten

Viszont külön mérőhely, egy teljes kvóta érvényes rá, nem csapják össze a normál f. fogyasztással. Szerencsére. :)

[ Szerkesztve ]

(#63041) PROTRON válasza pjen (#63040) üzenetére


PROTRON
addikt

Persze, de most másról beszélgetünk.
Arról, hogy okt. 15 és ápr. 15 között 23 ft/kWh a "H" tarifán fogyasztott mennyiség egységára, míg április után már a normál 36,7 ft. Az éves kvótáig.

A másik kollégának írt kvótával kapcsolatos megjegyzésem másra vonatkozott. Ő most akarja állítgatni a számlázását, beleértve a nappali mérőjét is. Arra vonatkozott hogy figyeljen oda.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#63042) -szabi- válasza Al Brandy (#63039) üzenetére


-szabi-
őstag

Valamelyik gyártó honlapján volt egy szoba alapterület megadási lehetőség és utána 3kW fölöttit ajánlott. Főleg, hogy fűtésre kell. Akkor az nem mérvadó?

(#63043) Alpenjunge válasza -szabi- (#63042) üzenetére


Alpenjunge
kezdő

Nem vagyok szakember de nem lehet hogy az a fűtésteljesítmény volt? Amit ugye már egy 2.5kw-os gép tud.

(#63044) arnyekxxx válasza PROTRON (#63038) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Ez nem trükközés, külön kell megadni a H óra nyári és téli átalányfogyasztását és azt egész évben a hozzá tartozó áron számlázza ki. Először úgy állítottam be a fogyasztást, hogy egészhavi nyári meg egészhavi téli mert első ránézésre az lenne a logikus hogy így állítjuk be és nyáron a nyárit télen meg a télit számlázza de nem igy csinálja, legalábbis az eon. Szuper túlfizetést sikerült összehoznom az első évben ezzel aztán átállítottam erre a felezettre és azóta passzol. Nyáron is 23-al számlázza a kedvezményesre eső részt és télen A1 el a nyári átalányt. Lehet persze úgy is, hogy nyárra átállítja 0-ra a kedvezményest télre meg a teljesre de az évi 2 macera és elveszti az átalányfizetés a kényelmét.

(#63045) PROTRON válasza -szabi- (#63042) üzenetére


PROTRON
addikt

Pontosan milyen további paraméterek vannak amellett hogy 20 nm?
Mert ha 3m vagy alatti a belmagasság, legalább 10 centi szigeteléssel akkor bőven elég a 2,5 kW névleges teljesítményű klíma, mert annak a fűtési teljesítménye -10 foknál még bőven 3x-as szorzóval jár, tehát 1kW villamos energiából ami kb a max teljesítmény felénél van, tehát optimális üzemállapotban is előállítja a 3kW fűtőteljesítményt.

Nálam 3,8-as belmagassággal és szigeteletlen tűzfallal a 23nm-re is sok volt előző télen a 3,5kW névleges egység, egész télen ki van nyitva a szoba ajtaja és a további 14 nm-et is felfűtőm 20 fok körülire.
Ráadásul a kisebb egységek van hogy csendesebbek is.

Amúgy a honlapokon sokszor direkt túlméretezik a kalkulátorok, mert hogy ne érje szó a ház elejét, nehogy fázzon a kuncsaft...

A FUJI-t meg lehet azért szólta le, mert lehet hallott rajtam kívül olyanról, akinél szintén hangos motorral érkezett a kültéri, aztán akkor már ráfogja hogy általános jelenség, holott nem, mert igazi hidegek idején az enyém is halk amikor inverteresként szépen leszabályozza a kültériben a venti fordulatszámot.

#63044 arnyekxxx
Köszi a tapasztalati beszámolót, ez lesz az első telem a rendszerrel, egyelőre szerintem diktálni fogok.
Szerintem a központban valamit csúnyán benéztek az alapján amit írsz, remélhetőleg valamikor javítják.
Én MVMnext, korábbi ELMŰ területen vagyok, de a számlázó rendszereket ugyanazok fejlesztették. :)

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#63046) arnyekxxx válasza PROTRON (#63045) üzenetére


arnyekxxx
veterán

idei nyári számla, szépen ott van benne kedvezményes áron a téli részfogyasztás, hülyén néz ki júliusban de így csinálják :)

(#63047) -szabi- válasza PROTRON (#63045) üzenetére


-szabi-
őstag

#63043 Alpenjunge
Jó reggelt
Múltkor kisbalazs83 linkelte #62787 hozzászólásban a Daikin Sensira klímák adatlapját.
FTXF35D / RXF35D power input fűtésre, min: 0,25kW, norm: 0,94kW, max: 1,5kW.
Hozzátartozó fűtésteljesítmény értékek, min: 1,3kW, norm: 3,5kW, max: 4,4kW.
A beltér magassága kicsivel 3m felett van, de majd megmérem pontosan.
Mivel nem lesz minden helységben klímafűtés szomszédos helységebe is jó lenne némi hő.
Szóval én még mindig kitartok amellett, hogy esetemben jobb választás a 3.5-es klíma, mint a kisebb.

(#63048) PROTRON válasza -szabi- (#63047) üzenetére


PROTRON
addikt

Az elmélet jó, csak a fránya részletek.
Van-e hőszigetelés?
Továbbá a meleg sem úgy áramlik. Nálam azért csak 20 fok van az előszobában télen, mivel az ajtó a klímával "szemben" van, de oldalra nyílik. Kiáramlik a meleg, de nem ugyanaz mint ha 1 nagy légtér lenne.
Mert a benti 23-24 fokos meleg miatt a klíma visszaszabályozza magát, mivel elérte a célhőmérsékletet. Ilyenkor a venti sebességből is visszavesz, az ajtó meg 4 méterre van tőle, nem áramlik a levegő olyan szinten.
A klíma nem ad át hősugárzással hőt mint a konvektor, csak felmelegíti a levegőt és a ventilátorával, lendülettel teríti ameddig a légáramlat el tud jutni. Persze a levegő részecskék között is van hőátadás, de eléggé lassú folyamat ha nincs levegő keringés.

Alacsonyabb belmagasság esetén hamarabb eléri a célhőmérsékletet, amit a beszoruló levegő nem is fog elengedni, még kevesebb + hőt akar majd a klíma beletolni a szobába, ami + hő hiányozni fog a többi helyiség fűtéséből.

Mint írtuk, a kalkulátor valszeg túl kalkulál. Az én 23 nm 3,8-as belmagasságú szobámra is kiadta hogy 4kW hő teljesítmény kell, közben meg ahogy érzékelem a klímám éjszaka sem rak be többet 2,5-nél még -5, -10 fok külső hőmérséklet esetén se.

De a Te döntésed, csak jeleztük a tapasztalatainkat.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#63049) forumpista


forumpista
tag

Sziasztok,

ma tettek fel a klimankat, es a kerdesem a kovetkezo: a kulterihez furtak ugye lyukat amiben kivezettek a belteribol a csoveket.
de ez igy eleg csunya plusz azert a csovek ezt a rest nem is toltik ki 100%ban (gondolom igy a szoba is szellozik valamennyire ez miatt). Szabad ezt kifulyni mondjuk purhabbal? Vagy mivel szoktak kitolteni/elrejteni?

(#63050) pjen válasza forumpista (#63049) üzenetére


pjen
félisten

Nekem pur habbal van kifújva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.