Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71001) TeeJay válasza torma1981 (#70994) üzenetére


TeeJay
félisten

Midea-t sosem vennék maximum az Oasis-t mert az már csúcs gépük

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#71002) TeeJay válasza feco70 (#70998) üzenetére


TeeJay
félisten

A kínai gépeknél nem véletlenül van gyárilag wifi mivel baromi sok szívás van velük
Inkább kifizettem a Daikin wifi modul felárat de az betonstabilan működik :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#71003) Pepe78 válasza torma1981 (#70994) üzenetére


Pepe78
senior tag

Teljesen jó. Fűteni is szuper.
A+++ / A++ -os gép.
Sokan választottak ilyen gépet vagy az All Easy Pro-t fő fűtési megoldásként.
Én összesen 2 beltéri panel hibával találkoztam eddig.
A fogyasztásuk remek mind hűtés , mind fűtés üzemmódban.

(#71004) megane76


megane76
csendes tag

Sziasztok, egy 2.6 os Midea Xtreme Save hűtésben 25 fokra állítva silent üzemmódban kevesebbet fogyaszt, mint ha silent mód nélkül 25 fokra állítva legkisebb venti mellett működne?

(#71005) tamasgal


tamasgal
senior tag

Srácok, a Fisher Nordic mennyire tud leszabályozni? Nyaralóba szeretném fűtésnek, a nappalival nincs gond, oda tetetnék egyet, de a házikó másik fele rázós lehet. Kicsi előszoba (ide menne a másik gép) és van rajta 4 ajtó ami a két hálóba, fürdőbe és a wc-be vezet de mind mini helyiség. Nyitott ajtókkal vajon működhet az egy klímás fűtés dolog vagy kapcsolgatna csak egész nap? Vélemény?

(#71006) TeeJay válasza tamasgal (#71005) üzenetére


TeeJay
félisten

Elég jól tud szabályozni. Jobban mint a Gree Amber Royal bár utóbbi mocsok módon tud fűteni -20 fokban is :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#71007) szimcsi válasza megane76 (#71004) üzenetére


szimcsi
senior tag

Nekem van egy panasonic klímám, amit quiet módban használtam egy darabig, mert úgy volt komfortos.
Valaki itt írta, hogy úgy többet fogyaszt valamivel, mert jobban meg kell erőltetnie magát a klímának, hogy tartani tudja a kívánt hőmérsékletet. Van benne ráció.
Lehet ezek a "silent vagy quiet" mode-ok hasonlóak lehetnek. Éjszakai mód meg más lehet szerintem, de az a mi panasonic-unkon nincs, mitsubishi-nken van de azon nem próbáltam

[ Szerkesztve ]

XP

(#71008) pjen válasza szimcsi (#71007) üzenetére


pjen
félisten

Viszont nagyon halk "quiet" módban. nálam ha megy éjszaka mindíg oda kapcsolom. Lényegesen többet fogyasztott Nálad?

(#71009) szimcsi válasza pjen (#71008) üzenetére


szimcsi
senior tag

Nincs fogyasztás mérőnk. Néha nézegettem villanyórán a fogyasztásainkat, de ugye az meg az egész lakás fogyasztását mutatja. 2 klíma+ többi eszközök fogyasztása legtöbbször talán olyan 7-800watt volt kb, ha nem a legmelegebb volt. Amikor átkapcsoltam quiet mode-ról akkor mintha 50-100 watt-tal kevesebb lett volna óránként, de ugye ebben az egész lakás fogyasztása benne volt, tehát eléggé durva becslés ez csak.

[ Szerkesztve ]

XP

(#71010) pjen válasza szimcsi (#71009) üzenetére


pjen
félisten

:R

(#71011) RudY válasza megane76 (#71004) üzenetére


RudY
addikt

Több gyártó is kitér - legalább az apró betűs részben - ezekre: a silent/quiet/sleep/csendes módban:
Ilyenkor a klíma kisebb teljesítményen üzemel, cserébe a zajszintje is jelentősen csökken. Tökéletes választás lehet éjszakai alváshoz.
• A beltéri egység üzemi zajszintje alacsonyabb a CSENDES üzemmód során.
• CSENDES üzemmódban a hűtő és fűtő hatás mérsékeltebb lesz

Ugyanakkor én úgy látom, hogy megoszlanak a vélemények arról, hogy ha ilyenkor visszafogott zajszint mellett kell biztosítania ugyanúgy az elvárt hőmérsékletet, akkor eleve nem tud annyira leszabályozni, mintha pl. auto üzemmódban lenne, mivel - szinte - folyamatosan kell dolgoznia. Így viszont már egyértelműen úgy tűnhet, hogy inkább a magasabb fogyasztás lehet a jellemző ilyenkor.

(#71012) megane76 válasza RudY (#71011) üzenetére


megane76
csendes tag

Akkor a kompresszor folyamatosan üzemel, vagy on/off-ként?

(#71013) lumberg


lumberg
csendes tag

Sziasztok!
Hamarosan klímát szeretnék otthonra. Két versenyzőre szűkítettem a kört:
Daikin Comfora FTXP35N, vagy
MITSUBISHI MSZ/MUZ-AY35VGK
A hozzáértőktől kérdezném, melyiket javasoljátok inkább? Köszönöm.

(#71014) lasz10 válasza pjen (#71008) üzenetére


lasz10
junior tag

Én a Daikin Comfort és a Mitsubishi deluxe klímákban mértem csak le a fogyasztást, abból azt szürtem le, hogy a fogyasztás kb. ugyanaz, de a távolabbi helyeken nagyobb az eltérés 1 fokkal (2 fok volt a szigetelés előtt, de közben rádobtam + 10 cm. polisztirolt 360 fokban).
@lumberg : szerintem egyikkel sem lőssz mellé, mindkettő jó választás. Ugye a felhasználás minden körülményének ismeretében, és a kinézett 2 klíma eurovent adatainak felhasználásával lehetne bármit is ajánlani.

[ Szerkesztve ]

Dell Latitude 7420 LTE Touch, Iphone 12 ProMax, Apple Watch 8, 45mm_LTE, AppleTV, Firetv_Stick, TP-Link NX510v,,Mitsubishi FH25VE2+ Broadcom RC4mini

(#71015) mrmft válasza torma1981 (#70994) üzenetére


mrmft
senior tag

Ar/ertekben az egyik legjobb, kinaiak kozul ez egyik leghalkabb, nyugodtam megveheted. Tavaj lattam egyetlen egy osszeszerelesi hibast (egy vezetek el volt csipve), egyebkent mind hibatlan volt.

@#71013 lumberg
Mar csak a support miatt is az AY...

[ Szerkesztve ]

(#71016) TeeJay válasza mrmft (#71015) üzenetére


TeeJay
félisten

Mert mi baj van a Daikin Comfora supporttal? Ha évekig megy anélkül hogy support kellene? :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#71017) Zol205


Zol205
újonc

Sziasztok,

kis tanácsot szeretnék kérni, mielőtt kezdek ajánlatokat kérni. Családi házba szeretnék egyelőre 2 db klímát felszerelni fűtés B opció, illetve hűtés céljából. A nagyobb helység (nappali-konyha-étkező) 29 m2, a kisebb (hálószoba) 15 m2. Mindkét helységbe 3,5 kW szükséges? A jövőben tervezek a másik két szobába is klímát szereltetni. De a fürdőre van tippetek?

Hatékony, megbízható és jó árú klímát tudtok ajánlani? Olvasok több fórumot, a facebookot is, gyakorlatilag mindent ajánlanak az emberek. Szeretném leszűkíteni 2-3 márkára (és típusra) mind a japán, mind a kínai vonalat. A hálóba japánban gondolkozom, hogy tényleg csendes és komfortos legyen. A nappaliba szerintem kínai is mehet, bár abból is csendesebbet szeretnék. Japánból ugyan olyan jók a Mitsu, Daikin, Panasonic stb. márkák?
Természetesen majd szakember fogja szerelni, de nem szeretném ha sz*rt kapnék a pénzemért.

Köszönöm a válaszokat.

(#71018) Miklósbácsi válasza Zol205 (#71017) üzenetére


Miklósbácsi
csendes tag

Szia!
A napokban volt öt éve, hogy felszerelték nálunk a Daikin Sensira 3.5 gépet. Azóta is kifogástalanul és főleg kívül - belül csendesen működik. Télen csak kiegészítő fűtés a feladata. Ha megint dönteni kellene, ugyanezt választanám.

Egyébként akkoriban én is minden létező leírást és véleményt elolvastam, ez sokat segített. Neked is ezt javaslom.

(#71019) Nasuto válasza Zol205 (#71017) üzenetére


Nasuto
tag

Nálam is rengeteg (itteni) utánaolvasás után esett végül a választásom a Daikin Sensirara. Először kínai is volt a pakliban, de aztán írták itt sokan, hogy nem minden igaz, amit az adatlapokon állítanak.

Majd a hozzáértők kijavítanak, de szerintem a 15m2 hálószobába bőven elég egy 2,5-es is.

(#71020) dredjudge84


dredjudge84
őstag

Üdv újra!

Volt kinn nálam tegnap a büdös Amber klímánál a szerelő. Annyit csinált, befujta vmi spray-el és rakott bele illatosítót. Ja meg a kábel csatornán belül igazgatott a kábeleken.

[ Szerkesztve ]

(#71021) TeeJay válasza dredjudge84 (#71020) üzenetére


TeeJay
félisten

Magyarul semmit :))
Legalább sokat kért a semmire?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#71022) dredjudge84 válasza TeeJay (#71021) üzenetére


dredjudge84
őstag

Gariba jött, nem kért semmit. Viszont azt mondta egy ismerős klímaszerelő, hogy állítólag a comfort és amber gyártási hibás, mert szarul van megtervezve a cseppvíztálca, és nem folyik el rendesen a víz, és azért büdös sokszor.

(#71023) lasz10 válasza Zol205 (#71017) üzenetére


lasz10
junior tag

Nekem egy 2,5 kW-os Mitsubishi (FH25VE) ekkora házat kifűt, igaz, hogy ugyanabban a helységben van, és 360 fokban körbe van szigetelve. Szóval az U érték, földrajzi hely ismerete nélkül senki sem fog tudni (értelmes) tanácsot adni, a helyi klímaszerelő sem, mert azok általában a Boyle- Mariotte és Gay-Lussac törvényeit sem ismerik, maximum a náluk raklapon álló, kétes beltartalmú kínai gagyikat erőltetik.

Dell Latitude 7420 LTE Touch, Iphone 12 ProMax, Apple Watch 8, 45mm_LTE, AppleTV, Firetv_Stick, TP-Link NX510v,,Mitsubishi FH25VE2+ Broadcom RC4mini

(#71024) dredjudge84


dredjudge84
őstag

Két kérdés (amber) :

Be szeretném állítani az órát, hogyan kell a perc állításról az órára átmenni?

Másik kérdés, ha a telefonos applikációval vezérlem a klímát akkor nem ad ki csippanó hangot. Ez mitől van?

(#71025) Lorden válasza dredjudge84 (#71024) üzenetére


Lorden
senior tag

Nyomjad folyamatosan a percet 60 után vált az óra is, nem lehet ugrálni

(#71026) Agyrák666


Agyrák666
aktív tag

Sziasztok!
Nyaraloba keresek klimat, elsosorban futesre.: 40nm, es egy legter szinte az egesz. 1x16A-em van, uj vezetekekkel. Lehet talalni olyan szerelot aki felszereli erre a halozatra? Nem szeretnek furni, faragni.

(#71027) PROTRON válasza Agyrák666 (#71026) üzenetére


PROTRON
addikt

A minap láttam egy vidiet (lehet ide volt feltöltve) amiben a tulaj amikor felkerült a beltéri egység kérdezi a szerelőt, hogy akkor végzett?
Szerelő: még most fúrok ki a kültérinek, aztán összecsövezem a kettőt;
Ügyfél: nekem itt ne akarjon sehova semmit fúrni, ne akarjon csöveket telepíteni, én direkt wifi(!)-set rendeltem.... :D

Félre a tréfát:
Szóval az a biztos hogy ha a klímának legalább saját lehetőleg új elektromos kábel van kihúzva a lakáselosztótól, mehet más nyomvonallal azonos kábelcsatornában, vagy falban védőcsöben, de jobb ha nem a porszívózáshoz használt dugaljal azonos áramkörre kerül.

Egyébként az 1 dolog hogy melyik klímás hova dugja be, a másik hogy azon a környéken dolgozó klímások mit csinálnak...mert a szakemberek nem szeretnek fél országot átutazni 1 db lakásért. 2 ermeletes, 8 hálós luxus lakás, akinél annyit számláz amennyit nem szégyell, na oda átutazza az országot.
De akkor meg már kifizetheted az új elektromos kábelt is ugyanannyi erővel.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#71028) dredjudge84 válasza PROTRON (#71027) üzenetére


dredjudge84
őstag

Nekem a Győrben egy patinásnak számító cég szerelte fel a klímát. Jött a két szerelő mutattam neki hogy külön új Kábel van a klímának külön konnektor, erre azt mondták hogy felesleges, ők rákötötték volna a régi alumínium vezetékre. :C

(#71029) pjen válasza Agyrák666 (#71026) üzenetére


pjen
félisten

Nekem ameddig nem volt "H" tarifám mind az 5 klíma a legközelebbi konnektorba volt dugva. Pedig fűtöttem mind az öttel.

(#71030) pjen válasza dredjudge84 (#71028) üzenetére


pjen
félisten

Mért ne kötötték volna? A klíma nem nagyfogyasztó, főleg az inverteresek. Nálam 1x10A ről 2x2,5Kw os klíma megy fűtésben.

(#71031) Agyrák666 válasza pjen (#71029) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

En is ezt tervezem.
Ahogy olvasgattam, 1000W alatt esznek meg futes uzemmodban is.. Nem igazan tudok olyan elethelyzetet elkepzelni, hogy a bojler, a klima, a tv, a mikro, a mosogep, es a funyiro egyszerre menjen. Igy boven eleg volt eddig a 1x16A evekig.
Kötözödobozbol nem tudnak neki aramot vinni? Egyszerubb lenne, mint a konntektorba dugni..vagy kene neki egy konnektor a plafon kornyeken. ;]

Mért ne kötötték volna?"
Nalunk alu kabelre volt kotve a hajdu bojler is. Regen nem b**kodtak ennyit..ha agyonbasz, majd legkozelebb jobban odafigyelsz. ;]

[ Szerkesztve ]

(#71032) pjen válasza Agyrák666 (#71031) üzenetére


pjen
félisten

Ha van a kötő dobozban áram és föld akkor mért ne. Sok panelben még föld sincs a konnektorban ahová bedugják, szerencsére a klíma legtöbbször magasan van. Remélhetőleg fi relét tesznek.
Az AL kábel megfelelő méretezés esetén teljesen megfelelő. Nem véletlen, hogy a szolgáltató légvezetéke most is Alu. Pedig ki van téve mindenféle időjárásnak.

(#71033) pjen válasza Agyrák666 (#71031) üzenetére


pjen
félisten

Azért a kötő doboz mellé tennék egy dugaljat, vagy valamilyen megszakítót, hogy tisztításnál, javításnál ne kelljen az egész házat áramtalanítani.

(#71034) Agyrák666 válasza pjen (#71033) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

Szerintem evente 1x ki lehet birni azt az 1-2 orat. Addig lenyomom a fokapcsolot.
Habar valszeg egyaltalan nem hivnam ki..Amennyibe kerul a "karbantartas" annyibol 10 ev alatt lassan egy uj klima is kijon.
Autoknal is ugye evente "kell".. Erdekes modon a 21 eves automnal meg egyszer nem nyultak hozza, pedig mar 400 ezer km felett van. ;]

(#71035) pjen válasza Agyrák666 (#71034) üzenetére


pjen
félisten

Jó az a megszakítási lehetőség, bármi történhet.

(#71036) dredjudge84 válasza pjen (#71030) üzenetére


dredjudge84
őstag

Hát azért én láttam már lakásfelújításnál hogy hogyan néznek ki a régi vezetékek és a kötések. Ezek már 50plusz éves vezetékek, megérettek a cserére.

(#71037) pjen válasza dredjudge84 (#71036) üzenetére


pjen
félisten

Elhiszem. Viszo nt én laktam MÁV szolg lakásban ahol mindenhol réz vezetékek voltak valódi gumi szigeteléssel valódi bergman csőben ami porladt ha hozzá értél. 50 év után a rézre is ráfér a csere és a kötések felülvizsgálata.

(#71038) curbowka


curbowka
csendes tag

Bár nem klíma, de remélem tudtok segíteni, másnak is hasznos lehet. Utólagosan milyen szellőztetőrendszert ajánlanátok? Központi kizárva, túl sok fal áttörés lenne, valamint gépészeti helyiség sincs. Amit én találtam:

Mitsubishi Lossnay VL 1OO - itt egyszerre fújja és szívja is a levegőt, klímánál kicsit kisebb beltéri készülék, 230-240k környéke plusz szerelés.

A másik a Aerauliqa Quantum NEXT 150, ez egy percing kifele fúj, egy percig befele, 156 ezer forint plusz szerelés. Ennél az egyetlen aggodalmam,
hogy vajon az az 1  perc  alatt  mennyire  tud túlnyomás, illetve alacsony nyomás keletkezni, aminek következtében az ablakokon (nem új, fa) bejön a kinti levegő? 
Nagyjából 100 légköbméteres a helyiség és közepes fokozaton olyan 30 légköbméter az óránkénti csere, tehát egy 1 perces intervallumban egy köbméter levegőt szív ki. 

Ha bárkinek van első kézből tapasztalata bármelyik rendszerrel, szerintem sokan szívesen fogadnánk. Egy ember egy óra alatt több köbméternyi levegőt használ el, nem kell csodálkozni, hogy télen zárt ablakok mellett reggelre úgy kelünk, mint a mosott valami és sokkal lehangoltabb az ember hangulata. 

(#71039) Herczi


Herczi
senior tag

Sziasztok!
Klímás fűtést tervezek főfűtésnek, még elég messze vagyok a klímaszereléstől, de szeretnék egy kis infót gyűjteni előtte.

65m2 kistégla lakás (ikerház, kb 100 éves), belmagasság 2,5 méter. Kívül 15 cm EPS szigetelés, Padláson 30 cm gyapot, aljzatba 10-17cm között, 3 rétegű nyílászárók.

Elsősorban parapet klímára gondoltam, viszont nem vagyok benne biztos hány darab kéne, illetve mekkora. Hálószobába közvetlenül nem akarok (zaj, huzat), így gondoltam arra, hogy annak ajtajával szembe az ablak alá (ablakok alatt kiszögellés van, beférnének a beltérik) egy 3kw körülit, illetve a konya részbe szintén egyet a keleti oldalra.

Másik variációm, hogy csak a keleti részre egy 5-6kw körülit. Ez ugye hangosabb egy kicsivel, viszont csak egy zajforrás lenne az is a konyha részen. Hátránya, hogy csak 1 gép van, 2 darab azért üzembiztosabb, illetve a nagy helységen kívül, nem igazán fog máshova befordulni a légáramlat. Ugyanakkor jelentősen olcsóbb, ahogy néztem 700 körül kezdődnek a japán parapetek, nem mindegy, hogy 1 kell vagy 2 (oké a nagyobb teljesítményű kicsit drágább).

Ki hogyan oldaná ezt meg? Kiegészítő fűtést raknátok előtér/fürdőszoba részre (elektromos padló, infra stb.)? Hálószobába, hogy 2 fokkal kevesebb lenne kb. nekem még előnyös is.

Árukereső alapján Fujitsu, Hitachi, Panasonic, Toshiba, Daikin ami van. Topikot olvasva láttam, hogy Panasonicnak a garija nem a legjobb, van amelyiknek kiemelkedik az ár/értéke? Kültéri földre lenne rakva, ha ez számít.

Bármilyen észrevételt szívesen fogadok. Próbálok tájékozódni, mert elég sok kókler szakemberrel összetalálkoztam az utóbbi időben. :R

(#71040) JóGéza válasza curbowka (#71038) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Szia!
A második megoldásból vannak olyan változatok, ahol két egység dolgozik összehangolva.
Pl.: Vents Twinfresh Comfo.
Az első megoldáshoz hasonló megoldása a Fishernek is van, ami állítólag a széndioxid tartalom alapján szabályoz.

(#71041) dewil666 válasza curbowka (#71038) üzenetére


dewil666
őstag

Szia!

Ha olyan ablakok vannak be rakva ahonnan be tudja szívni a levegőt illetve a túlnyomást el engedi oda majdnem felesleges.
De amúgy erre is van egy jó tapasztalt ötlet!
2db utóbbi hővisszanyerős ventit kell beépíteni és vagy össze kötve vagy külön ellentétesen indítva. Persze ez akkor működhet jól ha a két venti a ház legtávolabbi pontján van egymástól (erről pozitív visszajelzést kaptam).

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#71042) rmihaly válasza curbowka (#71038) üzenetére


rmihaly
tag

Szia!

A 2. megoldás elég kis nyomáson tud dolgozni, az axiális ventilátor max pár Pa nyomást tud produkálni. Ha nagy a rendszerben a tömítettség, akkor alig tud levegőt cserélni (azaz pörög a venti, de nem szállít a névleges légmennyiséghez közeli értéket)
Én idén szereltem be 2db-ot (Vents), de nyáron az ablaknyitás közelébe sem ér.
Az enyém 2. fokozatú a magas fokozaton hangos. A kb 100m³ lakásban alig lehet észrevenni hogy megy. A belső levegő elég párás maradt, mindegy hogy kicsi, vagy nagy fokozaton ment (ehhez hozzáteszem, hogy hűvös van bent így a bejövő meleg levegőben lévő páratartalom telíti a benti hideg levegőt)
Eddig érdemi hasznát nem láttam - sokkal többet vártam tőle, de majd télen megmutatja mit tud.

A Mitsu entalpiás hőcserélős megoldása, radiális ventilátorral sokkal korektebb. Ennek a ventilátornak kb 5-10x nagyobb a légszállítási nyomás értéke - tehát ez valóban a megadott érték közeli levegőt fogja átpaszírozni a rendszeren.

Anno építettem egy ilyen entalpiás hőcserélős próba verziót, fürdőben a falak penészesedése megszűnt vele. A próba verzióban csak 2db 8cm-es PC venti dolgozott, 2fordulaton (alacsony és nagy) folyamatosan ment.
Ezzel elégedett voltam, télen se nyomott be fagyos hideg levegőt.
Sajnos a fa keret miatt tönkrement, de amíg használni tudtam, addig maximálisan jól tette a dolgát.
A teszt verzió egy fa keretből, 5mm-es polikarbonát lemez keresztirányú hőcserélővel, 2 bontott pc ventilátorral 10e alatt megvalósítható volt.

Ha a forrás rendelkezésre áll akkor a mitsubishi megoldása sokkal jobb (de ez is elmarad a központi szellőztetők által nyújtott komforttól), mint az aerauliqa.

Ha a kinti zaj nem jelentős, ablakszellőzők is nagyon jó eredményt tudnak felmutatni (szellőzést figyelembe véve), töredék áron.
Ha megnézed hogy egy ilyen szellőztető akár 300eFt is lehet az 1-2 év teljes éves fűtési költsége!

[ Szerkesztve ]

(#71043) dewil666 válasza Herczi (#71039) üzenetére


dewil666
őstag

Szia!
A két egymás melletti ajtóval szemben raknék fel egy 5kW fűtésre optimalizált klímát.
Valami ilyesmire gondolok:
LG PC18SK SILENCE PLUS 5,3 KW,
CARRIER COOLEASY 38QHE018D8SH/42QHE018D8SH 5,20 KW

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#71044) rmihaly válasza Herczi (#71039) üzenetére


rmihaly
tag

Oké, hogy szobába nem akarsz zajt, de valamivel kell fűteni, és ugyanez igaz a fürdő és előszobára is.
7-800e/gépből amiből kell kettő, egy hőszivattyú +radiátorok kijönne, és akkor minden szobában lenne fűtés, melegvíz letudva.
A hűtésre meg legolcsóbb kínai 3,5-es megteszi az előszobában.
Kb 6kW-os hőszivattyú elég lehet, de akár a 4kW is megfontolandó.

(#71045) Agyrák666


Agyrák666
aktív tag

Alap szerelesert mennyit kernek el manapsag?

(#71046) PROTRON válasza Agyrák666 (#71045) üzenetére


PROTRON
addikt

Helyszíni bejárást szoktak tartani, mert ingatlan állapota, állaga, anyaga sok mindent módosíthat, ahogy az sem mind1 hogy 30nm, vagy 80nm, mert változik az egységár...

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#71047) Lorden válasza Agyrák666 (#71045) üzenetére


Lorden
senior tag

Nagyon változó, kb 65-100e között

(#71048) Domola


Domola
újonc

Sziasztok! Hátha olvassa valaki, akinek van belső kondenzvíz-elvezetéssel tapasztalata: Egy ilyen vagy ilyen kombinált szifon után szeretném a lehető legvékonyabb csövön vezetni (hátha beférne egy falhoronyba) a strangig. Ha a szifon után beteszek egy légszelepet, egy 4 m vízszintes + 2 m függőleges hosszú ágra elég lehet a 20-as pvc cső? (A függőleges, ejtőcső előtti részét már nem probléma 50-essel vezetni, ha van értelme)

[ Szerkesztve ]

(#71049) Power17


Power17
tag

Most vannak akciók klímáknál melyiket érdemes választani? 27m2 helység

Midea xtreme Save Pro 3,5kW
Daikin Sensira 3,3kW
Fisher Nordic 3,5 kW

(#71050) Agyrák666 válasza Power17 (#71049) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

Nalam is hasonlo, csak 40nm.

Fishert nezegettem en is.. mi az oka annak, hogy 330-bol par nap alatt 230 lett?
Erdemes Fisher Comfort Plus-t, vagy vegyek egy sima Midea-t ami alapbol 200 kornyeken volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.