Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8351) Zeki válasza diablo1984 (#8348) üzenetére


Zeki
nagyúr

Rágugliztam a tipusra, 3 év a gari rá.
10 évet az egyéni vállalkozó ad, akinek a honlapon csak egy mobilszám az elérhetősége, se bolt, se cím.
Csoda ha még lesz 10 év múlva.

(#8352) Quqesz válasza diablo1984 (#8346) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nekünk volt a régi házban 63nm-re egy 2.4kw-os klíma és a nappali,ahol volt marha hideg tudott lenni,de hiába ment órák óta a pont vele szemben levő hálószobában meg sem éreztük szinte,pedig ment az kakaón(on/off-s volt). A többi helységben semmi hatása nem volt. Szóval hidd el kell a 3.5 kw minimum. LG-ről annyit tudok,hogy állítólag xar szerelni és pár éve kicsit leadták a minőséget. Ettől függetlenül a miénk rendesen megy 4 éve(a hőmérséklet mérő állítólag a gyenge pontja,de nekünk nem romlott még el). És nekünk is 3 év gari volt rá.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#8353) diablo1984 válasza Quqesz (#8352) üzenetére


diablo1984
veterán

meggyőztetek, 3,5-es lesz. tipusra majd a klímást megvárom, hogy mire akar rábeszélni és meglátjuk mire sikerül majd neki! :B

[ Szerkesztve ]

(#8354) Flashcash válasza Szolti (#8340) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

1, A klíma hatékonyságát, energiatakarékosságát hűtés esetén az SEER fűtés esetén az SCOP paraméterrel írják le. Az FH35VE-nél ezek az értékek SEER 8,9 // SCOP 5,1
Itt pedig találsz egy táblázatot ami mutatja a különböző besorolásokat: [link]

2, Szerintem a klímát a pollen szezon nagy részében már nem fogod használni, nem tudom mennyire működhet.

3, 3 havonta ajánlott a tisztítása porszívóval vagy áztatással átmosással és szárítással,
évenkénti cserét ajánlanak part number: MAC-2330FT-E (10-11000Ft)

4, az FH sorozatot

(#8355) Flashcash válasza diablo1984 (#8348) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nálam 27-28 fok lenne klíma nélkül, a klíma pedig 25 fokra van beállítva és bőven elegendő.
Szerintem a 22 fok hosszú távon garancia az ízületi betegségre, 22 fokot max. akkor állíts be ha nem abban a szobában tartózkodsz, hanem a szomszédos helységekben akarsz hűvösebbet csinálni.

(#8356) luckyman válasza windy (#8338) üzenetére


luckyman
aktív tag

Ez bizony kicsit hihetetlennek tűnik. Mi van ha nyeremény, ajándék vagy tartozás stb.?

(#8357) diablo1984 válasza diablo1984 (#8353) üzenetére


diablo1984
veterán

még az érdekelne, hogy ha nem akarom zavaró helyre tetetni a kültérit, hanem kb 3,2m-re a hátsó falra rakatnám, ott az előtetőre folyhatna a kondenzvíz és a ház alakját sem csúfítaná egy kültéri, na ebben az esetben vajon a beltéri részből a kondenzvíz elvezető felfelé is működne? mert a padon lenne hely, oda felmehetne a csövezés, a pad végén meg ki a falra és ott lenne a kültéri. ez így jó elképzelés?

(#8358) BaLee válasza diablo1984 (#8357) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Kelleni fog hozzá egy cseppvízszivattyú (18-20k) és akkor működni fog a dolog szerintem.
Hátránya, hogy ha esetleg padláson vagy olyan helyen lesz a szivattyú ahol télen fagyhat akkor ősszel szét kell húzni és ki kell belőle folyatni a vizet. Fűtéshez úgysem kell.

(#8359) diablo1984 válasza BaLee (#8358) üzenetére


diablo1984
veterán

fagyhatni fagyhat, kérdés, hogy ha télen alkalomadtán párátlanításra(családi összejöveteleken már 10 ember is úgy bepárásítja a nappalit, hogy intézkedni kell, különben hetekig párás az ablaküveg) , fűtés rásegítésre használnánk, akkor is kell a cseppszivattyú, így ez így nem tuti, esetleg leszigetelni le lehet, annyira nem számolok nagy faggyal egy könnyűszerkezetes plafon felső oldalán(biztos van a hőveszteség ott is), és a tető is fóliázott, így még a szél sem jut be!

mindenképpen helyszíni felméréssel oldom meg a klímáztatást, mert a külső falon a beltéri mögött, bár elférne a kültéri, de elcsúnyítaná a "látható" oldalamat, és a kondenzvizet is maga alá hugyozná, ami a közlekedő járdánk, így az sem a legtutibb......

(#8360) Zeki válasza luckyman (#8356) üzenetére


Zeki
nagyúr

Mindegy hogy kerül hozzá a klíma, a telepítőnek arra a címre kell beregisztrálnia a készüléket, ahova felszerelte. És ha tőle vette a klímát, akkor a számlának is oda kell szólnia.

(#8361) süti5 válasza diablo1984 (#8359) üzenetére


süti5
őstag

Télen a klíma nem párátlanít fűtés közben, a működési elvéből fakadóan csak hűtéssel együtt képes rá, tehát mondjuk nyáron. Ha télen szeretnél párátlanítani, akkor irány a bolt egy párátlanítóért, olyan 50e körül kapható újonnan, én is így tettem és bevált.
Mielőtt beírna valaki igen, létezik olyan klíma, mely télen párátlanít, csak mondjuk 700e-től felfelé (daikin ururu sarara és fujitsu nocria ahogy fentebb írták hozzáértők).

(#8362) luckyman válasza Zeki (#8360) üzenetére


luckyman
aktív tag

Ne viccelj már. Ha a nőverem, mint EV vesz nekem egy klímát ajándékba, nehogy már ne kaphasson számlát róla. Itt vagy valami félreértés, vagy ködösítés zajlik. Még a telepítésről csak-csak elhiszem ( de inkább arról sem ), de a készülékről?
Engem annyira nem érdekel, de ha valakit érint, kérjen állásfoglalást a NAV-tól és a felügyelettől.
Ez egész egyszerűen nem lehet igaz.

(#8363) BaLee válasza diablo1984 (#8359) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Előttem már írták de télen nincs szükség a cseppvízszivattyúra. Az csak hűtésnél kell.

(#8364) diablo1984 válasza süti5 (#8361) üzenetére


diablo1984
veterán

asszem a panasonicnál láttam ezt a funkciót a tulajdonságok között, meg 1-2 daikin-nál is volt. 180ezres kategória és gondolom nem csak nyáron működik, ha már feltüntetik.

pl daikin

(#8363) BaLee : akkor nincs gond, mert a szivattyű a cseptálcáját kiszívja, télen ha nincs cseppvíz, akkor a szivattyút sem indítja így a fagy sem tud kárt okozni benne. amúgy szervízigénye van a szivattyúnak? mert ha nincs, akkor mehetne a plafon szigetekésébe a kőzetgyapotba, ott fagyveszély kizárt. csak nehogy engedjen, mert a nyakunkba mossa a gipszkartont....

[ Szerkesztve ]

(#8365) Zeki válasza luckyman (#8362) üzenetére


Zeki
nagyúr

Írj a Nemzeti klímavédelmi hatóságnak.
Honlapjukon ott az elérhetőség.

(#8366) Szolti válasza Flashcash (#8354) üzenetére


Szolti
csendes tag

krx21 és Flashcash köszönöm a segíséget!

Az AAAA-t azért kérdeztem, mert mindenhol csak A+++ t látok, ezek szerint az AAAA = A+++ ?

(#8367) luckyman válasza Zeki (#8365) üzenetére


luckyman
aktív tag

Miért írjak?

(#8368) Zeki válasza luckyman (#8367) üzenetére


Zeki
nagyúr

Mert zavaros, hogyan működik a dolog. Mit kell és hogy kell regisztrálni.
Én írtam.
Kíváncsi vagyok.

Áfás számla ügyben tényleg az van, hogy a NAV kimehet a céghez, hogy hol a klíma, ami a nevedre szól? Mert ugye az nem mobil eszköz, hogy most a Józsi picit hazavitte, mert dolgozik vele, és azért nincs itt. És akkor kiderül, hogy nincs is neki olyan klímája. Aztán a NAV megbünteti a kedves számlagyüjtő céget.

(#8369) BaLee válasza diablo1984 (#8364) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Attól függ hogy van megoldva, a szivattyúban maradhat víz ami a csőből visszafolyik és az szétfagyhat. Nekem ezt mondta a szerelő, hogy húzzam le a csövet, engedjem ki a vizet a szivattyúból meg a csőből is és nyár elején dugjam vissza.

(#8370) süti5 válasza diablo1984 (#8364) üzenetére


süti5
őstag

De, csak nyáron működik.
Ha visszaolvasol, valaki leírta a működési elvet is, nem ismétlem el, de a 180e-s daikin nem fog télen párátlanítani, ez tuti:) Nekem is ilyen van, illetve ennek az elődje, de az tök mindegy, itt működési elvekről van szó, egyszerűen ezt tudja és kész, hűtés közben tud csak párátlanítani, télen meg gondolom nem szeretnél hűteni.

(#8371) süti5 válasza luckyman (#8362) üzenetére


süti5
őstag

Nem vagyok szakértő ilyen számla ügyletekben, de valami nagy tévedésben vagy szerintem.
Egy céget/egyéni vállalkozást nem azért hoznak létre, hogy ajándékozzon (!). Gondold el, hogy ennyi erővel minden cég minden számlát el akarna számoltatni költségként, ha kérdezik hogy hol a cucc meg azt mondja, ajándék volt xy-nak :DDD
Ilyet az adótörvények tuti nem ismernek cég szinten, hogy ajándékozás, a PTK-nál magánszemélyek között ismert, de cégek között nincsen, pláne nem cég meg magánszemély között. Nyilván más, ha pl. nyereményjáték vagy kis értékű promo, kóstoltatás stb., de ezeknek is külön szabályai vannak.

(#8372) luckyman válasza süti5 (#8371) üzenetére


luckyman
aktív tag

Hol írtam, hogy egy céget azért hoznak létre? Semmi szabálytalan nincs abban, ha elszámol egy műszaki cikket. Milliók élnek ezek a lehetőséggel, ha szabálytalan lenne, lépnének ellene. Az, hogy nem a cég telephelyén van, még az övé. Egyébként én sem értek hozzá, és nem is érint a dolog, de ezek után szeretnék meggyőződni róla, hogy nincs komoly bajom, ki fogom kérni a nav álláspontját. Mert ez teljesen életszerűtlen.

(#8373) süti5 válasza luckyman (#8372) üzenetére


süti5
őstag

Kérd ki, de 100%, hogy nem lehet ilyet hivatalosan. Az, hogy sok ember csinálja, az más kérdés. NAV szempontjából szerinted mi választja el jogi szempontból egy általad említett ajándékozást attól, ha valaki mondjuk erre alapítja a cégét? Vagy lehet ajándékozni, csak az elején nem, mikor megalakul a cég :F
Nyilván kizárólag olyat lehet cégként elszámolni, amit a cég használ, az ő tulajdona és az alkalmazottja használja. Nem helyhez kötött dolgoknál pl. laptop még nehezebben követhető na de a klíma eléggé helyhez kötött, és ha vesz egy cég klímát, azt nyilván nem a szomszéd házban vagy ismerősnél kellene beszereltetni, ráadásul ugye úgy, hogy a cég írja le költségként :D
Ja, és akkor még bele sem mentem ebbe a klímavédelmi vagy milyen hatóság munkájába, ez még csak a számla volt.

(#8374) windy válasza luckyman (#8372) üzenetére


windy
tag

Tényleg tévedsz ebben a dologban, de nincs ebben semmi probléma. Ha vásárolsz,m mondjuk otthonra egy fúrógépet, és a céged nevére veszed, mert ők ezt el tudják számolni költségként, az áfáját meg vissza tudják igényelni, és azt, vagy annak egy részét neked odaadják, akkor ez teljesen életszerű dolog, tényleg sokan csinálják így, de ez akkor is szabálytalan. Megdőlni vele kicsi az esély, mert ha véletlenül kap a cég egy átfogó ellenőrzést és a NAV-os revízor keresi a számlához tartozó kézzelfogható terméket, akkor legfeljebb a dolgozó beviszi, bemutatják, ha előrelátóak voltak, akkor még az álló vagy forgóeszközleltárban is benne van, tehát nincs ezzel bukta.
Más kérdés persze a klímaberendezés meg az összes többi helyhez kötött, telepített eszköz. Ezeknek ellenőrzéskor a cég telephelyein, székhelyein kell feltalálhatónak lenni, nem pedig valamelyik dolgozó (és itt a tulajdonos sem kivétel) hálószobájában, vagy nyaralójában. Egy ellenőrzéskor, ha ilyen anomáliát találnak, akkor megbírságolják a céget. Eddig egyetlen ilyen esettel találkoztam, kb. két éve, és ötszázezer forint volt a bírság. A mi cégünket is kérdőre vonták, amiatt, hogy miért nem oda szól a számla, ahová telepítettük a készüléket, de minket csak figyelmeztettek, nem bírságoltak meg. A _NAV szerint le kellett volna ellenőriznünk, hogy a lakás, ahova a klímaberendezés felkerült, az a céghez tartozik-e, akinek a számlát kiállítottuk.

Idéntől még szigorúbb lett a dolog, és nem is a NAV felől, hanem a frissen létrehozott NKVH kötelez bennünket, hogy minden egyes klímaberendezést, amit eladunk és telepítünk regisztrálnunk kell náluk, és a regisztrációban a vevő neve és a telepítés címe is szerepelni kell. Nincs több ügyeskedés, azok a cégek, amelyek hivatalosan és törvényesen működnek, ezt a dolgot nem nagyon tudják kikerülni.

Az adott esetben nekem sem állt érdekemben, hogy visszamondjam a vevőt, hiszen így munkától és haszontól esett el a cégem, de kénytelen voltam, mert nem kockáztathatom a milliós büntetést.

Arra a kérdésre pedig, hogy mi van akkor, ha valaki vesz egy klímát és odaajándékozza neked, csak azt tudom mondani, hogy a jelenlegi szabályok szerint nem tudsz úgy klímaberendezést venni, hogy nincs meg a telepítő cég nyilatkozata arról, hogy felrakja neked, vagy bárkinek, akinek ajándékozod a berendezést. Ha pedig ez a nyilatkozat megszületett, akkor az a cég is be fogja regisztrálni a klímádat, aki eladta, meg az is, aki telepítette.

(#8375) windy válasza süti5 (#8373) üzenetére


windy
tag

Mindig csodálkozom azon, hogy tök amatőr, a témában nem feltétlenül jártas emberek is milyen logikusan tudnak gondolkodni, és helyes következtetéseket levonni.

(#8377) hcs57


hcs57
őstag

Az NKVH oldalán, mint üzemeltetőt regisztrálni kell?
Ez onnan van: Azon természetes személyeknek kell regisztrálni, akik rendelkeznek a 14/2015 (II. 10.) korm. rendelet 4. mellékletében felsorolt személyképesítések valamelyikével, vagy 5t széndioxid egyenérték feletti klímagázt tartalmazó berendezés tulajdonosai.
[link]

A lakásoknál telepített klímák ebbe tartoznának? Valami itt nem kerek...

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#8378) Quqesz válasza #46372352 (#8376) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Már miért lenne jobb??? Vársz, hogy a levegő cirkuláljon a meleg hatására,felszáljon a padlóból vagy egy készülék befujja közvetlenül és így gyorsabban átmozgatja a hideg levegőt,ezzel összekeverve a meleggel...a klíma hamarabb felmelegít egy helységet,max a ventillátor lehet zavaró

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#8379) pjen válasza #46372352 (#8376) üzenetére


pjen
félisten

Én biztos öreg vagyok és konzervatív,de nekem ne legyen a lakó szobában hideg padló.20éve épült a ház radiátorokkal,eddig egy télen fûtöttem klímával könnyen megszokható.Nálunk folyamatosan megy így elég a legkissebb fokozat a ventin.Persze másnak más a jobb.

(#8382) pjen válasza #46372352 (#8381) üzenetére


pjen
félisten

Ez nyilván izlés dolga,és elrendezésé.Nálam valódi tölgyfa parketta van ami picit vastagabb mint a laminált,nem tudom mit szolna egy padló fûtéshez.

(#8384) süti5 válasza #46372352 (#8380) üzenetére


süti5
őstag

Pont ebből a logikából szokták mondani, hogy komfortérzet szempontjából a fűtésből elvileg a padló a legjobb, hűtésből viszont a mennyezet avagy klímahűtés, tehát mikor fent jön be a hideg.
Voltam már padlóhűtés-fűtéses lakásban és a hűtés része nagyon nem jó, tök hidegen jársz, meg ugye lent marad a hideg, fent meg meleg van. Télen jó, mert a meleg felszáll, de közben átmelegíti a szobát.

(#8385) Klímamester válasza süti5 (#8384) üzenetére


Klímamester
csendes tag

Azért ennek is érdemes utánaolvasni, ugyanis a padlófűtésnek vannak komoly hátrányai is, A mai modern felületfűtési rendszerek már visszatértek a padlófűtés eredeti funkciójához, hogy a padlót fűtsék a kellemes hőmérsékletű járásfelület eléréséhez, a lakás valós fűtéséhez a fal illetve mennyezetfűtés kialakítása a legjobb megoldás.A bekerülési és üzemeltetési költség szempontjából is előnyösebbek a padlón keresztüli fűtésnél, ráadásul valóban használhatók a nyári hűtésre is.

(#8386) Quqesz válasza #46372352 (#8381) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nekem nem jön be a padlófűtés,nincs is. Egyik ismerősömnek raktunk le vmikor a 90-es évek elehén. Nem rossz dolog,de nekünk 10 centi ajzat hungarocel van és melegebb volt mint apósnál ahol van pinyó és fűti 16 fokra....laminálta meg ha ledobsz a nappaliba egy szőnyeget dekoratívabb is mint a csupasz padló(mondjuk egy 40nm nappaliban kifejezetten rasnya,ha csak csupasz padló van,szőnyeget meg nem dobhatsz a fűtésre)

Klímamester
Ez igaz,de egy kép felrakása rizikós....ismerősömnek van falfűtése,azért nem teljesen elégedett.....

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#8387) Klímamester válasza Quqesz (#8386) üzenetére


Klímamester
csendes tag

5 ezer forintos műszerrel pontosan kimutatható a csövek elhelyezkedése.....

(#8388) pjen válasza Klímamester (#8387) üzenetére


pjen
félisten

Azért csak óvatosan

(#8390) asha07lcc


asha07lcc
tag

A felülethűtésnél viszont egy dologról ne feledkezzünk meg: a pára tartalma a levegőnek(tehát ami benne van víztömeg grammra) nem változik. Így ugyan harmatpont fölé le tudunk hűteni de a relatív páratartalomm ugyanakkor magasabb lesz akár a komfortzóna főlé is mehet így mesterséges (entalpiás)szellőzés vagy párátlanítás emellett is szükséges lehet.

Ugyanakkor a harmatpont szabályozás a hűtőteljesítménynek is határt szab egy adott felületen.

[link]

itt részletesen tárgyalják az ezzel összefüggő dolgokat

[ Szerkesztve ]

(#8392) #03969024 válasza Klímamester (#8385) üzenetére


#03969024
törölt tag

Használod is a padlófűtést, vagy csak olvastál róla? Eddig azt tapasztaltam, hogy azok vannak a padlófűtés ellen, akik nem próbálták, esetleg a "szakik" jól elcseszték a kivitelezést. Egyetlen hátránya, hogy nem tudsz vele pikk-pakk befűteni. Az, hogy nem lehet rá szőnyeget rakni? Egy kerámiapadlót sokkal könnyebb tisztán tartani, ergó egészségesebb is. Jóval takarékosabb a radiátorosnál, nincs "szobaszél", ezért allergiásoknak is ajánlható. A falakkal meg azt csinálok, amit akarok...

(#8393) pjen válasza #03969024 (#8392) üzenetére


pjen
félisten

Ez azért izlés kérdése is.Nekem sokkal otthonosabb egy lakó szoba meleg padóval és szônyeggel,kerámia legyen a fûrdôben és a konyhában.Az sem teljesen igaz,hogy nincszobaszél mert a felszálló meleg a fínom port is felemeli.

(#8395) süti5 válasza pjen (#8393) üzenetére


süti5
őstag

Öööö szerintem valamit félreértesz a hideg-melegburkolat kapcsán. Manapság már padlófűtést simán lehet pl. laminálttal használni, nem kell hidegburkolat rá, az régen volt, de ha tévedek, javítson ki valaki.

(#8396) #03969024 válasza pjen (#8393) üzenetére


#03969024
törölt tag

Szobaszél akkor van, ha nagyobb hőmérsékletkülönbség alakul ki. Egy jól kivitelezett padlófűtés esetén a padló nem meleg, átlagos időjárás esetén észre sem veszem. Ha komolyabb mínuszok vannak, akkor langyos valamelyest. Ez a "lebegteti a port" marhaság!

(#8398) Met válasza #03969024 (#8392) üzenetére


Met
nagyúr

A kerámia padló nekem is idegen egy nem vizes helyiségben, előszobában még elmegy.
Szobaszél nincs csak éppen az állandó meleg áramlat "lebegteti a port" pont allergiásoknak nem ajánlott. Maximum akkor ha nem nyitnak ablakot, ajtót és szűrős szellőző rendszerrel cserélik a levegőt.

Jó dolog a padlófűtés mert komfortosabb érzés de én még nem láttam olyat hogy csak azzal fűtenek.

dantre Fizika, tudod, a meleg levegő felfelé száll. Vagy a modern padlófűtés már mentes ettől a fizikai jelenségtől?

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#8399) Zeki válasza #03969024 (#8396) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nálad a pont! Nálunk 35 fokos víz megy a padlóba, és ennyi. Hidegebb napokon nyomom fel 39-re. Ekkor érezni, hogy langyos.
Laminált padló van.
Nem is állunk át klímás fűtésre, mert jó a gyerekekkel a földön játszani.

Mi csak padlóval fűtünk.
Ja, és mivel a padlón meglátszik mindenféle por/kosz/morzsa, így naponta fel van porszívózva a lakás. Hepa szűrős porszívóval.

Ja, és a por mennyisége úgy lett jelentősen csökkentve, hogy vettünk egy ruhaszárítógépet. Így nem a lakásban száradnak a ruhák.

[ Szerkesztve ]

(#8400) #03969024 válasza Met (#8398) üzenetére


#03969024
törölt tag

Nincs meleg áramlat! Pont azért, mert a belső levegő és a padló között elenyésző a hőmérsékletkülönbség! Gondolj csak bele_25-30 fokos padló, ellentétben a 40-80 fokos radiátorral! Érdekes, tőlünk nyugatabbra pont allergiásoknak ajánlott a padló/felületfűtés, csak nálunk él még tévhitben az emberek nagy része!
A hálószobákban nálam radiátorok vannak, de már nem vagyok biztos benne, hogy jó döntés volt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.