Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41001) b. válasza Müszi (#41000) üzenetére


b.
félisten

Nyílván érdemes volt japán kínai vs témára ráterelned a dolgot. Én azt látom hogy korrekt válaszokat kaptál, senki nem beszélt erről amire utalsz.
De azért csak ide teszem hogy lásd hogy nekem a héten héten hogy fogyasztott a nappaliba ( kb 83 nm a kettő darab 3,5 kW daikin Comfora Klíma. ) a max áramfevételük 850 W volt eddig a karbantartás után kihült lakásban az emeleti szobákban a lányomnál volt 540 W szintén karbantartás után, 21 fokraá llítva mindegyik ami 24 fokos belső hőmérsékletet jelent mert 3 fokkal túlfűtenek.

nem neked csak úgy általában egy kis infó ha valakit érdekel:
5 cm szigenetlés porotherm 38 fal.
nappali kb 85 nm2
A fenti szobák 18-16-14 nm2 nagyságúak tetőtér. így kb 140 nm2 hasznos alapterület.
A lenti klímák napközben mentek kb este 11 ig reggel 6 tól a fentiek délután 4 től másnap reggel 6 ig.
Ez szerint a héten a nappaliban hozzáadva a mai napot kb 47 kW megy el ami 1800 Ft a fenti szinten 1700 ft ami azt jelenti hogy 3500 ft ment el fűtésre.
tavaly az ilyen időszakban kb 24 ezer foritntot fizettem gázra egy hónapban azaz kb fél áron van jelenleg a klímás fűtésem a gázhoz képest.
Nyílván nem téli időjárás van hanem totál átmeneti, télen ez nőni fog ehhez hasonló időjárás volt viszont Októberben.
nappali :

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#41002) Müszi válasza b. (#41001) üzenetére


Müszi
senior tag

Bocsi, nem én tereltem a dolgot japán vs kínai-ra. Igaz ez így nem lett konkrétan leírva de azt gondolom sejthető a válaszból. Visszaolvasva nem is csodálkozok rajta mert ha itt v-ki kinai vélt vagy valós problémát hoz fel akkor 10-9-szer oda tereli valaki a dolgot.
Szerintem rossz a topik neve. Milyen japán légkondit... kellene lennie. :K
Egyébkén valóban kaptam választ de továbbra sem világos hogyan oldották meg az enyémnél hogy mégis kicsi és könnyű az 5+ KW-ja ellenére. :F ahogyan az sem, hogy mi okozhat olyat, hogy a nagyobbnak kisebb a felvett teljesítménye.
Mindegy is, részemről itt lezárva. Majd a jövő héten megmondják talán a telepítő szakik. :K

(#41003) Müszi válasza b. (#41001) üzenetére


Müszi
senior tag

Továbbra sem értem hogy jön ez a kérdésemhez. Tisztában vagyok vele, hogy csakis abból a 4-5 márkából lett volna szabad választani. :N Nekem ez lett, erre telt, ez van. Így jártam. Bocsi, hogy kérdeztem.
Könyörgöm a kérdésre vagy sehogy. Elég volt visszaolvasnom. Tudok minden egyebet.

(#41004) tboy72 válasza Müszi (#41003) üzenetére


tboy72
aktív tag

Nem tudom miért kell itt minden kínai tulajnak folyamatosan bizonygatnia, hogy hú de faxa klímája van a japánhoz képest féláron!
Azt vette, akkor azt vette! Aki meg japánt vett az meg azt vette!
Nem kell folyamatosan japán vs. kínai klíma harc!
Írja le mindenki amit tapasztal a klímájával, de nem kell állandóan a fax-t méregetni! :W

(#41005) b. válasza tboy72 (#41004) üzenetére


b.
félisten

ennyi :K

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#41006) b. válasza Müszi (#41003) üzenetére


b.
félisten

örülök hogy semmit nem fogtál fel abból amit leírtam vagy amit leírtak/ leírtam neked.

a második részére pedig így kezdtem :

"nem neked ,csak úgy általában egy kis infó ha, valakit érdekel"
plusz leírtam azt is nálam mennyi volt a maximális áramfelvétel.
betenné a kiskaput ha ez fölé menne plusz 8-10 fokban bármilyen módra is állítom.

Amúgy meg igen valami nem stimmel ha 1,5-1,9 kW- ot vesz fel ilyen időben egy 3,5 kW -os klíma, vagy 1,6 kW ot egy 2,5 kW os mert az 2. COP ( se) , akár turbón vagy bármire állítva , tök mindegy milyen gyártmány. De le se merem írni hogy valami ott nem stimmel, mert egyből a lenne hogy ezért írom, mert neked kínai klímád van legalább is te ezt hámoztad ki mindegyik kapott válaszból pedig szerintem lenne itt pá rGree , Rcool stb tulaj aki ezt szintén el tudná neked mondani, hogy azok is töredékét veszik fel, főleg ilyen időben az általad leírtaknak.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#41007) Müszi válasza tboy72 (#41004) üzenetére


Müszi
senior tag

Szívemből szóltál. Ha valaki itt kérdez akkor arra kellene válaszolni és nem átterelni a dolgot erre az ösvényre. Nem is értem .
Nem muszáj mindenképp írni valamit, bármit válasznak, ha más nem akkor fi..zni. :W
Mint írtam is, most már lezártam tényleg.
Sziasztok!

(#41008) DUB Inc. válasza b. (#41001) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Mennyi volt a minimum?

(#41009) b. válasza DUB Inc. (#41008) üzenetére


b.
félisten

a fentieknek 283 W a lentieknek 327 W sajnos külső direktre bekötött fogyasztásmérők aminek van valamennyi eltérése.+ - 20 watt lehet.
A fenti klímák éjjel kb fél időben állnak , kissé túl lettek méretezve.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#41010) mamboo


mamboo
tag

Tesy fűtőpanelekkel kapcsolatban valakinek valamiféle vélemény?

(#41011) pjen válasza mamboo (#41010) üzenetére


pjen
félisten

Fűtő paneleknél csak a design változik.Egységnyi áramból egységnyi meleget termel.Talán a legdrágább fűtés.

(#41012) mamboo válasza pjen (#41011) üzenetére


mamboo
tag

Sajna adott a dolog csak elektromos fűtés van...a 3.5kwos klímát 26 fokon kell csapatni, hogy 22fok legyen..(szigeteletlen társasház)

[ Szerkesztve ]

(#41013) pjen válasza mamboo (#41012) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem még az is olcsóbb.

(#41017) baloghgabor


baloghgabor
aktív tag

Nekem van egy öreg Suzukim, ami japán, igaz 26 éves, ugyanoda elvisz, mint a másik autó. Igaz van egy Mitsubishim is, de az is japán, az is elvisz ugyanoda, mint egy másik autó is. Persze ez is japán. Persze 5-6 l a fogyasztásuk, meg alkatrész is van, nem horror áron hozzájuk, meg mennek is 400ezer km után is. Én ilyen vagyok, hiszek nekik, már csak tapasztalatból is....... :))

bégé

(#41018) BigBear


BigBear
senior tag

Sziasztok,
egy kis segítséget szeretnék kérni klíma ügyben.
Van egy Gree Amber 2,7-es klímám, amin nem igazán tudok eligazodni, hogy rendben működik-e vagy sem. 3 ve van meg, de valahogynem vagyok 100%-ig kibékülve a működésével.
Klímás szerint persze ok (ő szerelte, mit mondana...).
Beszéltem egy úriemberrel a hazai forgalmazótól, tök normális hozzáállas meg minden, szerinte is oké persze.
Simán lehet, hogy én vagyok ufo persze, de a Daifin FTXF az full rendben megy, ott semmi ilyesmi nincs.
Bocs a hosszú bevezető miatt.
Na szóval. Fűtés üzem. Az elmúlt pár napban figyelgettem újra, külső hőm 5-8 fok. A beállított pedig 22-25 közt, mikor, hogy. A szoba kb. 12 m2, tetőtér, az épület szigeteletlen, a tetőben van csak némi szigetelés.
Ha lelövöm a klímát, (áramtalanítok) egy darabig úgymond rendesen fűt, meleg levegőt nyom, majd egy idő után megáll a mókuskerék. Majd ha hűl a szoba, újra. Aztán néhány ciklus, máskor meg max. fél nap után, mintha betanulna vagy mi, elkezd visszaszabályozni, nem áll le.
A furcsaság a befújt levegő hőmérséklete. Ugyanis sokszor egészen kellemetlen, 27-28 fokos a beltérin a lamellák hőmérséklete. Ez pedig a huzattal együtt hidegnek, kellemetlennek érződik.
A klíma egy sima konnektoros mérő szerint kb. 160-170W-ig szabályoz le, jellemzően 550W pillanatnyi körül megy, néha felmegy 1000W körülre.
De a lamellázat hőmérséklete mindig relatív alacsony szerintem, 28-32-38, max 40 fok körüli.
Tud többet is, volt, hogy kínomban felnyomtam 28 fokra, akkor elkezdett szaharát fújni persze.
Az elmúlt napokban ilyen értékeket mértem különböző random időpontokban:
Beállított / szoba hőm / pillanatnyi mérés / lamella hőm:
25 C / 23 C / 600W / 29 C
25 C / 24,5 C / 550W / 30C
25C / 25 C / 1000W / 36 C
23 C / 22C / 950W / 34 C
23 C / 22 C / 170W / 27C
Aztán random nézegetve 23-25 fokra lőtt beltérivel jellemzően 170-600W, szoba 22-24 C körül, lamellák 28-38 körül.
Találtam egy service manualt (GWH09YC modell), abban csak annyit leltem, hogy fűtés mellett ha jól emlékszem, a cső hőmérséklete 35-63 fok között normális. Ettől azért messze vagyok....
Kicsit keveslem ezeket a hőmérsékleteket, de lehet, bennem van csak hiba.

(#41019) pjen válasza BigBear (#41018) üzenetére


pjen
félisten

A klíma szerintem is jó, csak abba a szobába egy fele akkora kéne.

(#41021) BigBear válasza pjen (#41019) üzenetére


BigBear
senior tag

Eredetileg egy 2kW körüli volt a terv, csak aztán a fene tudja már miért az Amber lett, amiből nem volt kisebb. Ez valóban nagy egy kicsit, úgy gondolod, ez keverhet be neki?

[ Szerkesztve ]

(#41022) b. válasza BigBear (#41021) üzenetére


b.
félisten

nekem az egyik 13 négyzetméteres szobábavan egy 2,5 kW Daikin comfora.. Az sem fúj túl meleg levegőt mert valóban nagyok ehhez . Valahogy úgy szabályoznak hogy a lehető legkisebb teljesítménnynel - alacsony hőmérsékletű levegővel - elérjék a beállított hőfokot. Mondjuk annyi hogy nálam a hőérzet rendben van de este megmérem a befújt levegő hőmérsékletét ha gondolod.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#41023) pjen válasza BigBear (#41021) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem biztos, próbáld nyitva hagyni az ajtót,vagy kicsit az ablakot.

(#41024) BigBear


BigBear
senior tag

Az ajtó gyakorlatilag mindig nyitva, az nem segít.
Mondjuk abban lehet valami, hogy ráadásul keresztben van a klíma elhelyezve (sajnos máshogy nem lehetett a ferde tető miatt) és a vele szemközti fal max. 2,5 m-re van.

(#41025) DUB Inc.


DUB Inc.
aktív tag

Szerintetek mekkora az ideális távolság a beltéri és a plafon között?

(#41027) pjen válasza DUB Inc. (#41025) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem ideális nincs, inkább minimum.15cm.szerintem.

(#41028) seolwon


seolwon
tag

Másnál is elkezdett már "leolvasztani" a klíma?
Éjszaka kb. 2 óránként ezt csinálta. +5 fok volt, jég sehol.

(#41029) #73959936 válasza seolwon (#41028) üzenetére


#73959936
törölt tag

igen, szerintem normális. különösen ha magas a levegő páratartalma (köd van) és persze vagy 2-3 fok

(#41030) Miklósbácsi válasza seolwon (#41028) üzenetére


Miklósbácsi
csendes tag

Igen, leolvasztott. Már vártam is, a kültéri bordázata gyönyörű hófehér deres lett a leolvasztás előtt.

Bárcsak a nagy mélyhűtő szekrényünk is képes lenne erre a funkcióra, nem kellene időnként leolvasztást rendeznem.....

(#41031) pjen válasza Miklósbácsi (#41030) üzenetére


pjen
félisten

venni kell egy no frost kialakításút. :)

(#41032) seolwon válasza Miklósbácsi (#41030) üzenetére


seolwon
tag

Nálunk nem volt dér, száraz volt a levegő. Kicsit sokallom ha majd hidegben egy nap tízszer olvaszt abból nyolcszor feleslegesen.

(#41033) tibibi válasza seolwon (#41028) üzenetére


tibibi
őstag

Milyen gyártmány? Nem írom le nálam melyik olvaszt tök feleslegesen. Mert jönnek a szagértők :W

[ Szerkesztve ]

(#41034) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Sziasztok,

Mitsubishi MSZ HR50VF vagy Daikin Sensira FXTF50A?

Utóbbi (wifivel együtt) 50ezerrel drágább. A szerelő szerint a Mitsubishi halkabb, de erről a típusról viszonylag kevés infót találtam.

(#41035) seolwon válasza tibibi (#41033) üzenetére


seolwon
tag

Fujitsu KMCC.
Nem nagy teljesítményen megy (140-160 watt között fogyaszt) így nem hinném, hogy +5 fok mellett mínuszba menne a kültéri. Pláne, hogy jég sincs rajta.

(#41036) tboy72 válasza seolwon (#41035) üzenetére


tboy72
aktív tag

Ha jön belőle az olvadékvíz akkor jég is volt rajta. Ilyen időben már bőven olvaszt, mivel relatív nagy a levegő páratartalma és a hőcserélő simán lemegy mínuszba!

(#41037) DUB Inc. válasza seolwon (#41035) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Bár az én Ethereám is tudna hasonló fogyasztási értékeket... Senki sem tud rájönni, hogy miért nem szabályoz le a gyári értékre (fűtésben).

(#41038) zs-mate


zs-mate
tag

Sziasztok,

Segítségeteket kérném klímavásárlás kapcsán: adott egy újépítésú 80nm ikerház, a központi térbe lenne elhelyezve a klíma (konyha, nappali, egy kis szoba) ami nagyjából 40nm-t fedne le.

A házban csak villany padlófűtés van, fűtőtestek nincsenek, mondom ezt amiatt ha esetleg klímával gazdaságosabb lenne fűteni mint villany padlófűtéssel.
Márkahű nem vagyok, alapvetően a jó ár-érték arányú közép/felső kategóriás cuccokra vadászok, pl háztartási gépek terén is igyekeztünk ilyeneket vásárolni (most költözünk). A fentiek fényében:

-milyen márkákat/típusokat ajánlotok, illetve miket kellene kerülni
-jó alternatíva lehet a klímával fűtés, vagy engedjem el
-megérheti-e a felsőkategóriás készülék az árát ha 5-10 éves időtávon tervezünk csak itt

Köszi a segítséget :R

(#41039) edk- válasza zs-mate (#41038) üzenetére


edk-
őstag

esetleg klímával gazdaságosabb lenne fűteni mint villany padlófűtéssel.

Nem esetleg, hanem biztosan. Mindenképp érdemes a klímát beszereltetned. A Daikin biztos jó választás, ha belefér a költségvetésbe.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#41040) baloghgabor válasza zs-mate (#41038) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Mint ahogyan előző is mondotta, több, mint valószínű, hogy sokkal olcsóbban kijössz klímás fűtessel. Igazából egy klímás a helyszínen felmérve gyorsan fog is tudni ajánlani berendezést, szerelést és sok jotanácsot is. Itt a fórumon a fő klímás windy, ha írsz neki, biztosan fog segíteni. Ezek után ajánlott a fórum visszamenőleges írásai közötti böngészés 'fűtés' kereséssel, sok tapasztalat van mögötte. 😊

bégé

(#41041) patomi válasza zs-mate (#41038) üzenetére


patomi
őstag

27nm, havi 600kw átlag a különbség a klíma javára(nekünk ennyi jött ki) Teli időszakban nyilván. Dec-feb.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#41042) windy válasza zs-mate (#41038) üzenetére


windy
tag

Valószínű, hogy a te esetedben, ilyen időintervallumban meg fog térülni a beruházás, amibe egy jól működő klímás fűtés kerül. Nagyon jól működő fűtésre optimalizált klímák vannak már jelenleg a piacon, amik már hosszabb távon is bizonyítottak. Jó lenne tudni, hogy milyen területen helyezkedik el az ingatlan, az ország melyik táján, mert ez is sokat számít. Egy kimondottan hűvös vidéken, esetleg szinte külterületen érdemes más berendezést választani, mint mondjuk Budapest középkerületeiben.

(#41043) pjen válasza zs-mate (#41038) üzenetére


pjen
félisten

Esetleg egy levegő víz hőszivattyú is alternatíva lehet.Az egyszeri beruházás ugyan elég sok, viszont megmaradna a padlófűtés minden előnye.

(#41044) Miklósbácsi válasza pjen (#41043) üzenetére


Miklósbácsi
csendes tag

Pjen véleményéhez csatlakozó sorokat találtam az egyik nagyobb klímás cég honlapján :

"Amennyiben házunkban padló- vagy falfűtés található, érdemesebb a klíma komplexebb változatában gondolkodni és egy hőszivattyút telepíteni a fűtésre használt víz melegítésére. A radiátoros rendszerekhez képest sokkal kisebb előremenő vízhőmérsékletre van szükség (35-40 fok), így egyetlen hőszivattyúval a komplett lakás is kifűthető gazdaságosan. A nagyon hideg téli napokon a készülékbe épített elektromos patron segíti a hőszivattyű működését. Így akkor sem maradunk fűtés nélkül, ha pár napra a működési tartomány alá csökken a kinti hőmérséklet. "

(#41045) edk-


edk-
őstag

OP-nek elektromos a padlófűtése. A rézkábelben meg nem fog keringeni az a fránya melegvíz, amit a hőszivattyú előállítana.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#41046) pjen válasza edk- (#41045) üzenetére


pjen
félisten

Ezt valóban félre értettem.A z én olvasatomban elsőre egy elektromos kazán és egy hagyományos, vizes padlófűtés szerepelt.

(#41047) ben0it8


ben0it8
csendes tag

Sziasztok, van egy gyors kerdesem hozzatok, hatha...:)

A lakasunkba RCool 2R split klimakat vettunk (3db benti, 2db kulteri egyseg) futesi celokra. A belteri egysegek a wifihez csatlakoznak. Ezek kozul az egyik stabilan tartja a kapcsolatot, a masik ketto (ezek ha jol ertem kozos kulteri egyseghez csatlakoznak) valamiert rovid ido elteltevel lecsatlakoznak a WiFi-rol, noha kozelebb vannak hozza, tehat a jelszinttel nem tudom magyarazni. Ilyenkor ujra kell csatlakoztanom oket, ami maceras.

Van otletetek mi okozhatja a lecsatlakozast? Az AC Freedom appot hasznalom iOS-en.

(#41048) Müszi válasza ben0it8 (#41047) üzenetére


Müszi
senior tag


Szia!

Kacsold ki az egyik jól működőt és a rosszat is. Ha lehet áramtalanítsd is. Utána nyisd vel a beltérik előlapját. Ott meg fogod látni a fehér USB-re dugott WIFI stick-eket. Cseréld át a kettőt. Így ki tudod szűrni mi nem ok. Ha ugyanaz a gép nem jó továbbra sem akkor a hálózattal lesz gond, ha a másik nem ok akkor a stick nem 100-as.

(#41049) hary296


hary296
csendes újonc

Sziasztok!
Daikin ftxm35n Perfera klímával fátők ősz óta.
Nappal 23 fokon megy, tökéletesen teszi a dolgát.
Viszont! Este lefekvés előtt leveszem 20,5 fokra leghalkabb fenti fokozaton.
A klima leáll. 10 perc elteltével egy léptetőmotor hangjához hasonló hangot kezd kiadni, majd 5 perc elteltével abbahagyja. 5-10 perc mulva ismét, majd pár perc mulva elkezd működni rendesen.

Amikor elkezdett zavarni, felkeltem és mig én azt hittem a lapátot mozgatja rájöttem hogy a ventilátor forog lassan, annyira lassan hogy szinte nem is érzékelni csak ha belenézek és ilyenkor adja ki azt a furcsa hangot.
Az elméletem az hogy mintha amikor levenném a hőfokot egyből leáll majd 10 percre rá mintha megmozgatná a levegőt hogy hány fokos e a beszivott levegő, és mintha ezt a ciklust csinálná mind addig amig ő úgy nem gondolja hogy érdemes a legalacsonyabb ventin fűteni.

De ez csak elmélet. Ilyet még nem tapasztaltam semilyen klimánál, esetleg valami ötlet?
Ezen kivűl semmi hiba nincs, tökéletesen megy.
Érdekessség képpen 170 watt volt a legalacsonyabb felvett teljesítmény, amit az előző klimámnál sose de még az 500w alatti értéket se tapasztaltam.

(#41050) b. válasza hary296 (#41049) üzenetére


b.
félisten

igen, az enyém is ugyan ezt csinálja, valószínűleg nálad is sima fűtés üzemódra van állítva. Kissé túlméretezettek nálam, lehet nálad is és a leállás miatt ellenőriznie kell folyamatosan a hőmérsékletet. szinte langyos levegővel is kifűti s szobát, nem tud hová szabályozni. Tegnap nálam 200 W ra szabályozott szintén a 2,5 kW teljesítményű, nagyon meg vagyok vele elégedve.
Lehet érdemes lenne megpróbálnunk az automata üzemmódot, hadd szabályozza magától, hogy fűt vagy ventilál mert ha csak fűtésre van nyomva akkor vagy fűt vagy nem.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.