Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8801) Zeki válasza lord40 (#8799) üzenetére


Zeki
nagyúr

Persze hogy mehet. Csak számla legyen mindenről. Legálisan, tisztán. Különben adtál a garanciának egy pofonnal.
Ha neked a Panasonic a szíved csücske, vegyed nyugodtan.

(#8802) pjen válasza lord40 (#8799) üzenetére


pjen
félisten

Én második télen Panával fűtök,eddig kiváló.

(#8803) nesa válasza pjen (#8802) üzenetére


nesa
veterán

Eddig en is csak pozitivat tudok mondani a GREE rol, nekem is a masodik teli szezont kezdi es csutortoktol indul a H tarifa szezon:)

(#8805) windy válasza lord40 (#8791) üzenetére


windy
tag

Mitsubishi ZEN.

(#8806) asha07lcc válasza lord40 (#8791) üzenetére


asha07lcc
tag

...Fujitsu LTCA... amikor kell akkor fűt nagyot. panasonic PKEA végű szerver gépek...., Gree U-crown nincs tapasztalat, de szerintem nem rossz. Jó a Mitsu is De a többi márkának is vannak jó gépei még az LG-nek és a Samsungnak is bár a koreaiaknál bosszantó dolgok is vannak.

Szét kell nézni alaposan, az tény:)

[ Szerkesztve ]

(#8807) asha07lcc válasza koxx (#8793) üzenetére


asha07lcc
tag

Azéért az U-crown-ban van rendesen anyag. nagyon húzós gép. 2,6 kw klíma 54 kg-os kültéri egséggel 6/12-es csövekkel azért nem véletlen dolog.-

(#8808) lord40 válasza asha07lcc (#8807) üzenetére


lord40
tag

Nekem különösen a designja tetszik,persze a műszaki adatok is fontosak :K
Köszi a válaszokat, próbálok valami kellemes darabot valasztani :C

(#8809) Male


Male
nagyúr

Fujitsu ASYG12LTCA-ról mi a vélemény ha a fűtés a fő szempont?
( rákerestem itt, pozitív amiket olvastam, de egyik sem felhasználói tapasztalat volt )

Az egyetlen fűtés lenne a lakásban... szóval hidegben folyamatos üzem vár rá. A lakás 40nm, szoba-konyha-előszoba egybe van nyitva, szóval ebből csak a fürdő esik ki, így marad kb 35nm amit meg kell oldania a légkondinak. A lakásnak csak egy rövid fala külső fal (2 szomszéd, 1 lépcsőház), műanyag nyílászárók vannak, viszont pince van alatta. Az épület nem szigetelt. ( Energetikai tanúsítvány szerint )

Esetleg valami másik típust javasolnátok inkább? Árban csak nagyon indokolt esetben mennék feljebb ( jelentős energia megtakarítás, ami hamar megtérülne... bár az adatok alapján eléggé hatékony a fűtésben )

A szempontok fontossági sorrendben:
- bírja a legnagyobb hideget is, mivel nincs más fűtés
- legyen megbízható
- fogyasszon minél kevesebbet
- lehetőleg legyen elég halk

Kinézet, mindenféle marketing extrák nem érdekelnek (max androidos vezérlési lehetőség amit tudnék használni).

Jelenleg egy Fisher FSAI-Pro-120AE1 van felszerelve, ezt váltanám le. A kérdés, hogy vajon mennyit tudnék spórolni hosszabb távon... (a minimális működési hőfok miatt is cserélném.... az adatlapja)

(#8810) asha07lcc válasza Male (#8809) üzenetére


asha07lcc
tag

Hibátlanul megy a Fujitsu.... amit leváltasz annál(Midea egyébiránt) sokkal jobb.

[ Szerkesztve ]

(#8811) Zeki válasza Male (#8809) üzenetére


Zeki
nagyúr

Neki van olyan Fujitsuja, és fűtésre csak azt használja. Igaz jól szigetelt lakásban.
Amúgy azért nem olvasol róla felhasználóit, mert ennyit egy klímára nem sokan dobnak ki, aki meg mégis, valszeg nem fórumozgat.
A gép meg teljesen jó fűtésre.

(#8812) Male válasza Zeki (#8811) üzenetére


Male
nagyúr

Köszi, megnézegetem miket írt!

...hát olcsóbb lehetne, de nem nagyon találtam ami ezeket tudná olcsóbban, és megbízhatóan. Ha van tipp, szívesen fogadom :)

asha07lcc: Köszi! Igen, gondolom, hogy sokkal jobb, csak valami számszerű jó lenne... sajnos nem értek eléggé hozzá, de a COP adatok alapján olyan 30%-ot legalább spórolnék a fogyasztáson :S

[ Szerkesztve ]

(#8813) flegga92


flegga92
senior tag

Sziasztok!
Van egy Midea On/Off klímám. Mivel csak 1-2 fokot kell 1 szobában emelni ezért ezzel fűtök. Eddig nem használtam fűtésre ezért semmi tapasztalatom nincs. Tegnap ment 2-3 órát és reggel mikor kimentem az erkélyre a kültéri alatt az asztalon állt a víz. Ez normális jelenség?
Paraszti logika alapján, ha hűtéskor bent keletkezik kondezvíz, akkor fűtéskor kint keletkezik. Bár én azt hittem, hogy fűtőszálakkal megy ilyenkor. Röviden valaki összetudná foglalni hogyan is fűt a klíma?

(#8814) BlacKSouL válasza flegga92 (#8813) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ugyanúgy ahogy hűt. Van egy csőrendszered két nagy hőleadóval, néhol szűkebb, néhol tágabb csővel, meg egy kompresszorral. Meghajtod benne a gázt. Ahol szűkül összenyomódik, ott felmelegszik, ahol kitágul, ott lehűl. A fűtésre képes klíma alapvetően a gáz irányát tudja megfordítani. Nyáron a kültériben összenyomja a gázt, felmelegszik, a beltériben kitágul, ott lehűl, télen megfordítja a gáz áramlását, és a kültéri hűl le, a beltéri melegszik fel. Onnan már csak le kell fújni róla a meleg/hideg levegőt.

Azért keletkezik kint víz, mert a kinti levegő nedvességtartalma bizonyos hőmérsékleten lecsapódik a nála hidegebb tárgyakon, mint nyáron a hideg sörösüvegen, vagy télen amikor a párát leheljük. A kültéri egység hőcserélője az alá a hőmérséklet alá hűl, ahol már lecsapódik rajta a nedvesség, és ez ugyanúgy kondenzvízként megjelenik, mint a beltéri egységnél. Csak a hőmérsékleti viszonyok mások. Minél melegebb a levegő annál több nedvességet képes tárolni, és minél inkább hűtjük, annál szárazabb lesz ugyanaz a levegő.

Tehát a téli kültéri csepegés normális. Ha nem a kondenzvíz levezetőn jön belőle a víz, akkor vagy nem vagy rosszul kötötték be a kültéri egységet a kondenzcsőbe, vagy a csőrendszer csatlakozóinál keletkezik a nedvesség. Alapvetően a kültéri hőcserélő lemezei nedvesednek be ha minden jól megy, és a kültéri egység dobozának alsó lemeze fogja fel/vezeti el.

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#8815) flegga92 válasza BlacKSouL (#8814) üzenetére


flegga92
senior tag

Köszönöm a kielégítő választ hasonlót sejtettem én is.
A kültéri semmilyen formában nincs a kondenzvíz elvezető csövébe bevezetve, őszintén szólva fölösleges is lenne + elég hülyén nézne ki. A megnéztem jobban a kültéri alján a lemezt és úgy van kialakítva hogy egy pont felé lejt, majd ott szépen kicsepeg. Majd 50 centivel arrébb rakom a vödröt.
Milyen hőmérsékletig éri meg klímával fűteni?

(#8816) BlacKSouL válasza flegga92 (#8815) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Helyfüggő, normális esetben a kültéri egységet is rákötik a kondenzcsőre, éppen a téli csepegés miatt, hogy kontrollálva legyen a levezetés, de családi háznál akár majdnem mindegy is lehet, inkább társasháznál, panelnél fontos.

Addig éri meg fűteni vele, ameddig a leírásában fel van tüntetve. Mivel nem inverteres, valószínűleg sokat megy a kompresszor, és amikor már folyamatos az üzem, akkor meg a pénztárca szab határt.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#8817) flegga92 válasza BlacKSouL (#8816) üzenetére


flegga92
senior tag

Jelenleg kint 14 fok van, bent 20,5 ről 21,5 re kell felfűtenie. Óránként 3x kapcsol be 5-8 percre. Végignézve a tavalyi gázszámlát 8.000 Ft volt amit a legtöbbet fizettem (havi elszámolás, csak fűtés és melegvíz, középső lakás 30m2 ami nincs körbefűtve, az ablakok is 3 rétegűek). Nekem valószínűleg jobban megéri gázzal fűteni és akkor az egész lakásban jó meleg van.

(#8818) MurdR válasza MurdR (#8789) üzenetére


MurdR
veterán

? :D

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#8819) BlacKSouL válasza MurdR (#8818) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Úgy látom a profik egyelőre nem látták meg benne az üzletet :) De ahogy nézegettem, nem is annyira gyakori megoldás az ablakklíma.
Én meg csak úgy kérdezősködtem, hogy tiszta legyen a kép.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#8820) Male válasza Male (#8809) üzenetére


Male
nagyúr

Közben tovább keresgéltem, Gree U-CROWN DC GWH12UB-K3DNA4F-ról mi a vélemény? Tartok kicsit tőle, de kb 80-al olcsóbb, és elvileg -30 fokig képes fűteni, tehát akár jobb is lehet fűtésre :F

(#8821) asha07lcc válasza Zeki (#8811) üzenetére


asha07lcc
tag

De van neki egy Samsung csúcsmodell is....

(#8822) balint82


balint82
senior tag

Tetőtérbe szeretnék klímát (a közlekedőt néztem ki, így a szobákba is jutna esetleg valami hideg).
Télen pedig lehet, hogy fűtésre használnám alkalomadtán.

Whirlpool AMD 354/1 típusról van valakinek tapasztalata? Teljesítményben, megbízhatóságban milyen a Whirlpool?
200k-250k körül terveztem szereléssel együtt, bármilyen javaslatot szívesen veszek.

:R

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 4a

(#8823) Zeki válasza balint82 (#8822) üzenetére


Zeki
nagyúr

Whirlpool felejtős.
250-be belefér szereléssel minőségi japán klíma. (Daikin, Toshiba, esetleg Fujitsu, Panasonic)

(#8824) balint82 válasza Zeki (#8823) üzenetére


balint82
senior tag

Köszönöm szépen a választ.

Hogyan szokott ez működni a gyakorlatban? Megrendelem X gyártó termékét és valakit ajánlanak szerelni? vagy jobban járok, ha előbb kihívok egy szakembert felmérni, hátha lennének extra ötlete akár az elhelyezésre, akár a márkára vonakozóan?

Google Pixel 4a

(#8825) Zeki válasza balint82 (#8824) üzenetére


Zeki
nagyúr

Úgy mükszik, hogy semmit sem rendelsz neten.
Kihívsz egy vagy több fullos engedélyekkel rendelkező szerelőt felmérésre, és árajánlat adásra. Aztán döntesz. Vagy segítünk a döntésben.
Idén nyártól már nem telepítheti/szerelheti akárki a klímád. Csak akik az állami rendszerben regisztráltak.
Emiatt idén sokan szívták meg, hogy eltűnt a szerelőjük.
Ha engedély nélküli szerelő telepít, ugrott a garanciád.

(#8826) nesa válasza BlacKSouL (#8816) üzenetére


nesa
veterán

En igen komoly csovet raktam ra de kb -8-10 fokig volt hatasos mikor hidegebb volt belefagyott a viz es le kellet szednem.

(#8827) BlacKSouL válasza nesa (#8826) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Fura, mert nálunk amíg a kinti hőcserélő csepeg, addig nem fagy. Mivel a lamella önmagában sokkal hidegebb, mint a kinti levegő, ezért mikor már ráfagy a kinti levegő nedvességtartalma, akkor meg már nem csepeg. Amikor viszont fagypont alatt van odakint, akkor eleve biztosan nem csepeg, eleve csak a dér képződik a lamellákon, és amikor viszont leolvasztja, akkor pedig jobban felmelegszik a lecsepegő víz, minthogy megfagyjon addig, míg leér a tároló tartályba.

Tehát az elmúlt 2-3 év teleinek tapasztalatai alapján nálunk eddig nem volt gond a kondenzvíz levezetésével csőben sem. Igaz, hogy a távolság sem olyan nagy, kb 2 méter a kültéri, és a víztároló között. És amikor már nagyon gazdaságtalanul megy(és nagy a hideg), akkor addig átváltunk távfűtésre, de ez ritkán több 1 hétnél egyszerre.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#8828) asha07lcc


asha07lcc
tag

Érkezett pár db csúcskategóriás fűtésre optimalizált ASYG12LTCA az importőrhöz ha valakinek fontos az info:) Mostanában hiány van ebből a termékből. -10C-on még 4 kw a fűtőteljesítmény.... utólagos wifi csatolható ehhez is.

(#8829) werszomjas


werszomjas
őstag

Van itt olyan aki csak klímával fűt otthon?
Egy radiátoros gázos fűtéshez képest milyen? Komfortban és költségekben?

Egy 50nm-es régi tégla társasházi 2 szobás + konyha + fürdő + előszoba lakásban kéne lecserélnem a konvektorokat.

Cirkó kialakítás nagyon drága lenne, két lehetőségem van:

- Mika mini kazán + radiátorok
- Klímás fűtés

Vajon melyikkel jövök ki olcsóbban, melyik üzemel majd gazdaságosabban és melyiknek lesz hosszabb az élettartama?

üdv

(#8830) nesa válasza werszomjas (#8829) üzenetére


nesa
veterán

En cirka 100nm futok vele (15,6x7,5m) 1db gree 3,5kw gep viszi csak extra hidegbe kell rasegiteni.

(#8831) werszomjas válasza nesa (#8830) üzenetére


werszomjas
őstag

Előtte mivel fűtöttél?

Padló, radiátor? fogyasztásod gázhoz képest több lett, kevesebb, vagy nem változott?

Hálóban is alvásnál csak klímával fűtesz?

Milyen a komfortja? hányan laktok a lakásban, mindenki meg van vele elégedve?

Amitől tartok a klímás fűtés esetén:
- zaj (folyamatos hangja van ugye)
- és a folyamatosan áramló levegő/huzat

Ha csak 1 géped van, hogy fűtesz ki vele minden szobát, légcsatornázva van?

pjen# komfortos kérdések nálad is érdekelnének :R

[ Szerkesztve ]

üdv

(#8832) pjen válasza werszomjas (#8829) üzenetére


pjen
félisten

Én üs csak klímával fűtök 4 db 2,5 Kw os Panasonic:2 szint 130 négyzet méter.Eddig olcsóbb mint a cirkó.

(#8833) Zeki válasza werszomjas (#8829) üzenetére


Zeki
nagyúr

A szigeteléssel jössz ki a legjobban, és az nem romlik el.

(#8834) nesa válasza werszomjas (#8831) üzenetére


nesa
veterán

Kb igy fest a haz es a hokozpont ajto fole lett rakva.

Ugyanebben a helysegeben levo 5-6kw kandalo is befototte az egesz hazat, ez melett meg van gaz cirkom.

kb ugy van hogy amikor kifizettem gazra 60k egy honapra ezzel 20k korul van.

En mindent havonta olvasok le es ugy fizetem, a klimahoz kulon villanyora van.

En nemszeretnek 1 terben aludni a belterivel.

[ Szerkesztve ]

(#8835) pjen válasza werszomjas (#8831) üzenetére


pjen
félisten

Előtte cirkó+ radiátor.Mivel 4 db van nem kell nagyra állítani,tehát csendes és nem fúj a szél.A ház 10 cm nike cellel szigetelve van,éjelre lekapcsolom a fűtést max2 fokot esik reggelig a hőfok.

(#8836) BlacKSouL válasza werszomjas (#8829) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Tartós kinti -7-8°C-ig mi is csak klímával fűtünk, ha tartósan az alatt marad a hőmérséklet, akkor visszakapcsoljuk a központi fűtés radiátorait. De ez durva teleken is kb. max. 1-2 hetet jelent. Egyébként a radiátorok nem mennek.
Korábban régi duplaszárnyas fakeretes ablakok voltak, a 60-as évekből, most sokrétegű szigetelt ablakok és ajtó van. 56 m2 panel, de É és D oldalra is néző ablakokkal, és 4 oldalról körben lakásokkal.
A klíma 1 db 3,5 kW-os, és kb. 48 m2-nyi helységet fűt (minden egybenyitva, konyha+WC zárt ajtókkal)
A korábbihoz képest (távfűtés öntöttvas radiátorokkal, költségmegosztóval, szabályzócsappal) kb. 30-40%-os lehet a megtakarítás, értelemszerűen a hőszigetelő nyílászárókkal együtt.

A zaj nem jelentős, még 1-es fokozatban is lehet vele egy szobában aludni (ha bírja valaki a meleget) de éjszakai módban szinte hangtalan. Bármelyik nem ventilátoros fűtési módhoz képest jobb, mert pl. a radiátor részben sugárzó hőt ad, részben a meleg levegő csak felszáll róla, de a sugárzó hő bizonyos távolságban már nem érzékelhető, vagy tűzforrónak kell lennie, a felszálló hő pedig értelemszerűen fentről kezdi fűteni a helységet, vagyis fent 30 fok lesz, térdmagasságban pedig 20. A klíma lefelé is állítható, így a padló felé fújja a meleget, tehát jobban elkeveri a levegőt, kiegyenlítettebb a különböző magasságokban. Kb. 2-2,5 méterig érezni huzatot légmozgást, távolabb már nem. És a klíma hőátadása a szoba felé így hatékonyabb, mint egy passzív fűtőtesté.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#8837) akta01


akta01
csendes tag

Emberek!

Maximum 30c-ra állítva a klímát, milyen hőfokú levegőt kellene fújnia?

Van egy Gree GWH12UB U-Crown klímám, és nem tudom eldönteni, hogy ez ilyen szar, vagy csak a szerelő rontott el valamit?! Kb. 2 hónapja van meg, az elején érzetre mintha sokkal melegebbet fújt volna...

Most 30c-ra állítva olyan 31 fokos levegő jött belőle. Maximum terhelésen...
Egyszerűen 35 nm-t nem képes befűteni 20 fokra sem, ha kint mondjuk 10 fok van.
kb. 5 percig fúj, aztán leáll, aztán megint fúj egy kicsit.

Szerintetek ez normális?

(#8838) BlacKSouL válasza akta01 (#8837) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ha a levegő amit beszív (pontosabban a hőmérséklet amit a hőmérséklet szenzora érzékel) alacsonyabb, mint a beállított (mondjuk 30 fokra állítva kevesebb, mint 25°C), akkor nem normális.
Asszem én még nem mértem, de kb. 40 fokos minimum kellene hogy legyen a kifújt levegő, de akár több is.
Leáll? Az mit jelent? A kompresszora? On/Off klíma?

Elsőre ami hibaként eszembe jut(pláne ha eleinte jó volt): elszökött a gáz (telepítési hiba, vagy a felhasznált anyagok hibája, repedés, szivárgás, stb, de lehet egyedi hibás alkatrész is) Második körben: nem jó a hőmérő szenzor, vagy az a kör ami ennek az adatait veszi fel. Harmadrészt lehet szoftveres hiba is, bár nem tudom ezekben mennyire bonyolult a vezérlés.
Érdemes lenne kipróbálni, hogy hűtésre átállítani, hagyni, hogy átálljon rendesen (4-5 perc) és minimumra beállítani, hogy hűteni hűt-e rendesen. Mondjuk ha a szobában 18-20 fok van, akkor az alá nem nagyon lehet állítani (talán 16-ra..) és akkor hamar eléri, le fog kapcsolni, de azért ha nem a gáz hiánya a baj, akkor legalább induláskor kéne tudnia hűteni. Ha elszökött a gáz, akkor a fűtés/hűtés váltásnál, mikor a szelepek átváltanak, akkor normál esetben jelentős sistergő fortyogó hangot lehetne hallani a beltéri egységnél is, de hiányzó gáz esetén ez elmarad.

Nem tudom milyen a szerviz ez esetben, de mindenképp szólni kell, garanciális javítás, ha létezik cserélhető alkatrészként, érdemes lehet eleve egy új tartalék hőmérő szenzorral érkeznie a szerelőnek. A gáz szivárgására meg eleve léteznek módszerek, de azt majd a szakik megmondják.

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#8839) akta01 válasza BlacKSouL (#8838) üzenetére


akta01
csendes tag

Először is köszönöm a gyors választ!

A fent említett klíma egy inverteres, csúcskategóriás jószág. 308 ezer forint volt :W
A "leáll" azt jelenti, hogy a beltéri és a kültéri egység is abbahagyja a fújást.
A klíma amúgy 2 hónapos, én inkább telepítési hibára gyanakszom, mint szenzorhibára.
Azért sem gondolom szenzorhibásnak, mert van egy ugye a gépben, és ebben a típusban a távirányítóba is raktak egyet, ami rádiófrekin keresztül küldi a klímának a mért értéket.
A távirányító mellé raktam egy hőmérőt, és közben mérem a kinti hőmérsékletet is.
Na már most kint 22-23 fok van most (tényleg marha jó idő van :)), bent 20 fokot mér, és a távirányító 24-re van beállítva. Kb. 1 órája nem hogy növelni tudná a belső hőmérsékletet, hanem stagnál 20 fokon.
Most átkapcsoltam hűtés üzemmódba, de semmilyen sistergés nem volt hallható...

Most tesztelem 16 fokra állítva... Hát alig fúj hideget.... :W :U

(#8840) akta01 válasza akta01 (#8839) üzenetére


akta01
csendes tag

Na végigment a hűtés "teszt". 16 fokra lehűtött. Olyan hideget fújt már, hogy a kezem majd lefagyott.. 8.6 fokot mértem a kifújt levegőre. Most megpróbálom innen felfűteni, aztán meglátjuk :S

(#8841) BlacKSouL válasza akta01 (#8840) üzenetére


BlacKSouL
addikt

A miénknél is volt némi gond, nálunk meg hűtésnél bizonyos körülmények esetén nem indult be újra a kompresszor, ha leállt. Ha viszont ment, akkor tökéletesen működött, tehát nem kalorikus, hanem elektronikus gondra adott gyanút. Többször megnézték, cseréltek vezérlőpaneleket is, de miután az sem oldotta meg (ami azért furcsa volt), végül hirtelen ötlettől vezérelve a hőmérő/páramérő szenzor egységet cserélték ki kompletten, és kiderült az volt hibás.

Tehát ezért érdemes ilyenkor erre is gyanakodni. Ha hűteni hűt, ahogy írod, akkor a gáz elvileg megvan. Vezérlési gond lesz ez inkább. Néha a fűtés/hűtés átkapcsolása után helyreáll, de nyilván akkor is utána kell járni.

Azt, hogy a ventilátort is leállítja magától a beltéri egység, érdemes megnéznini, hogy nem üzemszerű működés-e bizonyos helyzetekben, mert létezik olyan, hogy akár azt is lekapcsolja. De a legtöbb átlag klíma a beltéri ventilátorát nem nagyon kapcsolja ki, még automata vagy éjszakai módban sem. Maximum fűtésnél leolvasztás módban.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#8842) akta01 válasza BlacKSouL (#8841) üzenetére


akta01
csendes tag

Igazad lehet. Most volt kint a szerelő, néztünk gáznyomást, ami jó volt. Egy kicsit még töltött rá,
és megmértük így max. terhelésen milyen levegőt fúj. 53 fokig mértük. Na de a beállított 22 fokot így sem értük el a szobában, mert "auto fan" módban abbahagyta a fújást. Holnap széttesztelem az agyát :F

(#8843) BlacKSouL válasza akta01 (#8842) üzenetére


BlacKSouL
addikt

A leírásában nézd át alaposan, hogy mit ír a ventilátor fokozatokról, és próbáld meg mindenképp közepes vagy alacsony fokozaton hosszabb ideig járatni. Az auto módot egyelőre hagyd ki. A terelőlapátot állítsd lehetőleg lefelé vagy a függőleges lefelétől maximum 30 fokkal előre, oldalirányba pedig a legnagyobb üres tér irányába.
Néha, ha van lehetőség a levegőnek "rövidzárlatra", vagyis a visszaszívott levegő valahonnan a visszapattanó meleg levegőből kap, akkor hamarabb összezavarja az érzékelőt. De itt ettől nagyobb mértékű zavarnak tűnik.
Az sem szerencsés, ha van előtte közel valamilyen bútor, szekrény.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#8844) asha07lcc válasza akta01 (#8837) üzenetére


asha07lcc
tag

[link]

Gázt mennyit tettek rá? És minek? Fűtési üzemben hogyan mérték? inverteres készülékeknél a nyomásmérés a neuralggikus pont(hűtésben is) milyen terhelésen, hová szabályoz ekkor a szoftver? 30 fokra állítva ha leállogat biztos nem stimmel valami teljes terhelésen kellene mennie szerintem.

A ventinek állnia(vagy kb 60ford/perccel forogni max) kell felfűtéskor olvasztáskor ill a kért érték elérésekor.

[link]

itt a szervízkönyv nézz bele. benne lehet a megoldás. Azért a hűtőközeget összes peremezést mégegyszer meg kellene nézni. Grammra belemérlegelni a gyári töltetet termisztorokat lemérni C fokokon legalább 2 értéken milyen az ellenállás. Ellenőrizni az EEV szelep helyzetét nincs-e a tekercs lemozdulva. Mech visszacsapó szelepet megnézni és akkor kipróbálni.

Hibakódot nem dob?

Próbáld magas venti fordulaton 30 fokon hagyni egy órát hagy menjen. Fűtésben a normál venti a javasolt nem az auto.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#8845) asha07lcc válasza asha07lcc (#8844) üzenetére


asha07lcc
tag

Eurovent helyett:
[link]

38. oldaltól érdekes.

Ez pedig az ASYG12LTCA Fujitsué:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#8846) asha07lcc


asha07lcc
tag

A Midea már részben fenn van az EUROVENT-en.... végre van hitelesebb adat.
[link]

Igaz abban nincsenek fűtési adatok.

És a saját ERP-k:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#8847) asha07lcc válasza asha07lcc (#8846) üzenetére


asha07lcc
tag

Mielőtt valaki vesz fűtésre gépet javasolom az ERP-k tanulmányozását.... Gree és Midea(és OEM termékei) modellek esetén is. A Gree-ből betettem párat korábban. Vegyes a kép van egész tűrhető de nem túl jó eredmény is.

(#8848) ALI_G


ALI_G
veterán

Sziasztok,

Az alábbi 2 szintes új építésű családi házhoz ti hova raknátok klímát és hány kültéri/beltérivel lenne gazdaságos?
:R

(#8849) nesa válasza ALI_G (#8848) üzenetére


nesa
veterán

En tuti a lenti reszen a nappaliba vagy mi az a helyseg raknek egy 1db gepet meg fent is az eloterbe, fentre lehet eleg egy kisebb is.
En tuti nem akarnek egy helyen lenni semmilyen belterivel, a klimas meg biztos mindenhova rakatna egy gepet.

(#8850) ALI_G válasza asha07lcc (#8828) üzenetére


ALI_G
veterán

Jol ertem hogy klimaval olcsobb futeni mint padlofutes+kondenzacios kazan? Hogy lehet ez? Milyen hatarok kozott gazdasagosabb?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.