Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13001) nesa válasza Morris (#12998) üzenetére


nesa
veterán

Melyik típus?

(#13002) Morris válasza nesa (#13001) üzenetére


Morris
veterán

FTXB35C

(#13003) baloghgabor válasza Sirandrish (#13000) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Bizony a kiírt árak sosem annyik, mint az igazi. Érdekes dolog ez, majd egy klímás elmondja miért van ez. Tudom nehéz választani, megtalálni azt a pontot (összeget), ami még megéri, de már nem gagyit veszel. Meglátásom szerint, kisebb pluszokért hatványozottan emelkedik a bekerülési költség. De mindenképp olvass vissza sokat, érdemes, akár éveket is visszamenni. Ilyenkor klímások melóznak még, de holtszezonban sokat beszélgetnek itt is. Sőt, van aki még segíteni is tud adatokkal, tanácsokkal, szereléssel is. Ha nem most nyárra kell, akkor várj kicsit, előkerülnek ők is, no meg klíma is lehet még olcsóbb.;)

bégé

(#13004) athomi válasza Morris (#12998) üzenetére


athomi
veterán

Mennyi volt a csőszerelésed és hány méter csőszereléssel?

Nekem most adtak egy árajánlatot, szerelés 27.000 + Áfa, konzol 4.900 + Áfa, külső-belső egység közti távolság 3m 14.700 + Áfa (4900 + Áfa / méter), így összesen 46.600 + Áfa, vagyis br. 59.000. :Y És akkor még rossz helyen van a klíma, mert ez a legolcsóbb verzió, ha arra a falra szereltetem a belsőt ahol a külső is lesz. Lényegében csak lehozza a csövet, meg csinál egy faláttörést. Ideális esetben 6m cső kellene, az már br. 78.000. Erre még rájön a klíma ára, ami rendes klíma esetén 160.000, vagy olcsó airfel klíma esetén 79.000. Na ennyiért azt hiszem én kihagyom a klímát és kibírom azt a 3-4 nyarat amit még eltöltök lakásban.

Egyébként reálisak a fenti árak?

[ Szerkesztve ]

(#13005) Morris válasza athomi (#13004) üzenetére


Morris
veterán

Az egyiknél közvetlenül a beltéri mögött van a kültéri.
A másiknál kb 5 méter cső kellett.
Nem tudom mi mennyi volt. Azt mondta a koma darabja 210k szereléssel együtt. Közvetlenül a felszerelés előtt még változtattam, mert ahova tervezve lett, nem a legjobb megoldás volt. Így több lett a csövezés. Az ár viszont maradt.

[ Szerkesztve ]

(#13006) BBéci válasza Sirandrish (#13000) üzenetére


BBéci
titán

Az lenne vagyon, ha Ururu Sarara kerülne fel a lakásod mindegyik helyiségébe. De az ipari hulladék helyett tisztességes japánt venni inkább okos pénzköltésnek, tudatos vásárlásnak számít, mint vagyon elköltésnek. Klímánként 50-70000 forint többletkiadásról van szó.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13007) Morris válasza Sirandrish (#13000) üzenetére


Morris
veterán

Nekem egy cool-klímás koma csinálta.

(#13008) NB2 válasza Sirandrish (#12986) üzenetére


NB2
aktív tag

Nem irigyellek, mert szerintem az utolsó 20 hozzászólás után nem lettél okosabb:)
Kétségtelen, hogy minőségibb a japcsi klíma, de ahogy írták már van akinek Gree-je van és meg van vele elégedve. Te tudod, hogy meddig tervezel a mostaniban lakni, ha max 5 év, én biztos, hogy az olcsóbb megoldás felé hajlanék.
Annyiban osztom a srácok véleményét, hogy várj 1-2 hónapot mikor pangás lesz a klíma piacon, tuti lesz egy kis ármozgás lefelé, illetve olcsóbban dolgoznak.

(#13009) madgie


madgie
titán

Imádom ezt a topikot, ahogy egy képzeletbeli összerakási hely alapján ipari hulladék vagy királyság valami. Az, hogy valakinél tizensok éve a tisztításon kívül semmi baja az ipari hulladéknak, halk, megbízható? Mit számít, csakajapán, mindegy a márka, típus, csakajapán, mertcsak.

"- 180 ezrem van kompletten 3,5-es klímára, mit vegyek?
- Kettőfeles Daikint kettőnegyvenért, csak a készülék. Az japán.
- De nem akarok fűteni, 180-am van összesen rá és kell a 3,5.
- Akkor Mitsut kettőhatvanért. Kettőfeles, de az jappppááán.
- De öt év gari van a lomkínaira, halk, kijön az árból, havernak is van, klímás is ajánlja.
- Mindenki hazudik, az csak papírcsákó propellerrel, nem is hűt, amúgy is tál rizsért rakták össze, japánt vegyél, az a színtiszta ZEN."

Komolyan, mint a mosógépes topikban a Miele. Kultúrsznobizmus Level 99.

(#13010) Sungoo válasza madgie (#13009) üzenetére


Sungoo
addikt

Azt azért Neked is el kell fogadnod, hogy ha valaki tanácsért jön, akkor a legjobb megoldást próbálják a kollégák ajánlani. Ha van lehetőség minőségibb cuccra, akkor arra felé kell kormányozni a kérdezőt. Főleg úgy, hogy van, aki több éves tapasztalat után tud véleményt mondani. Nekem kínai van, második éve hűti a kazánforró panelt, eddig hiba nélkül. Erre volt keret, ennyi. De ha most kellene szereltetnem, én is spórolnék tovább egy olyan márkára, ami évtizedek óta a piacon van, és bizonyított.

[ Szerkesztve ]

(#13011) BBéci válasza madgie (#13009) üzenetére


BBéci
titán

Miből gondolod, hogy pont arra céloztam az ipari hulladék minősítéssel, ami másoknál sok éve hibátlanul működik? Nem, nem Mideára, Gree-re, inkább az idén felbukkanó nevek alatt megbúvó, ki tudja milyen silány technikákra. Autóból, fényképezőgépből sem vennék olyat, amivel nincs másoknak sok éve pozitív tapasztalata, értve ez alatt a használat mellett a szervizelhetőséget és az alkatrész ellátást. Pláne akkor, amikor az árkülönbség nem drámai.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13012) koxx válasza madgie (#13009) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Klímát jellemzően nem 2 évre vesz az ember. Nyugodtan lehet venni 100ezres obis akármilyen klímát csak akkor fél év után ne legyen sírás ha vmi elromlik és nem rendelhető hozzá semmi. Természetesen nem csak a daikin, mitsu és fuji a jó klíma, de ezekkel van sok szerelési tapasztalat és megbízható szervizháttér.

(#13013) TeeJay válasza madgie (#13009) üzenetére


TeeJay
félisten

az a baj a magyarok nagyrésze a baumax obi tesco auchan euronics klímákat megveszi mert milyen szép és melege van júliusban aztán gyorsan kell olcsón valami
utána meg a szomszéd hallgassa hogy pörög meg recseg a klíma egész nyáron...

4.-en lakom 231lakásos panelban és körbe csak hulladékok vannak, talán 2lépcsőházzal odébb van egy lakónak Daikin minden más csak olcsó noname kínai hulladék
tudnak szép hangot adni este amit mi is hallunk ha nyitva az erkély ajtó

én megfogadtam hogy amint megvan a lakásom csakis normális klímát szereltetek
inkább 1x adok ki több pénzt mint 4-5év múlva újra vehessek mást :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#13014) NB2 válasza TeeJay (#13013) üzenetére


NB2
aktív tag

1. Aki idejön a fórumra, az tuti nem az a kategória, aki tescoba vesz klímát
2. Beírja, hogy 2 kilója van rá, erre kap rögtön egy ajánlatot...210-ért :D Ehhez még jön a szerelés, lehet a vége majd 3 kiló lesz :)
3. Gree és az OBI/Tesco szar klímákhoz képest van különbség, a Gree javára:)
4. 2 klímástól is kértem ajánlatot nyáron (mindegyik cég nem kicsi, évek óta a piacon van) ajánlott japánt és ajánlott kínait. Mindegyiknek elmondta előnyeit, hátrányait. Innentől csak a TE pénztárcádtól függ, de az nagyon fontos szempont sajnos sok embernél

ui: a kínai telók is masszívan nyernek piacot kishazánkban és sokan elégedettek vele, simán benne van, hogy a gree is 10 év múlva egy elfogadott márka lesz

(#13015) eszakas


eszakas
senior tag

Sziasztok.

Erről a Toshiba klímáról van valakinek tapasztalata véleménye?

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#13016) koxx válasza eszakas (#13015) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Túl sokan nem szereltettek Toshibát (sztem elsődlegesen a magas ára miatt), talán vmelyik szaki tud nyilatkozni róla. Daikin, Mitsu kategória nagyon nem lehet ezzel sem mellélőni.

(#13018) eszakas válasza koxx (#13016) üzenetére


eszakas
senior tag

A megbízhatóság miatt Toshiba klímát ajánlottak. Az elsőben a panel tönkrement, mivel a beszerzése több hetes lett volna így kicserélték az egészet ilyenre. Az előzővel sem volt semmi bajom amíg el nem szállt. Ezzel sincs semmi gond teszi a dolgát csendesen csak arra lettem volna kíváncsi van-e valaki akinek régebben megy?

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#13019) Killer01 válasza eszakas (#13018) üzenetére


Killer01
őstag

Szia,
nekem van Toshiba Mirai, a linkelt 3,5-ös és a 2,5-ös tesója. A megbízhatóságról nem tudok nyilatkozni, pár hónapja szerelték fel őket :)

(#13020) eszakas válasza Killer01 (#13019) üzenetére


eszakas
senior tag

Szia.

Neked is ragasztott matricával van ráírva a" Toshiba inveter" felirat?

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#13021) Killer01 válasza eszakas (#13020) üzenetére


Killer01
őstag

A kültérin? Igen, az egy matrica :)

(#13022) eszakas válasza Killer01 (#13021) üzenetére


eszakas
senior tag

Érdekes :) kíváncsi lennék mi van a belsejében :)

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#13023) Killer01 válasza eszakas (#13022) üzenetére


Killer01
őstag

Főleg hőleadóbordák+ventilátor :D Van különbség a 2.5-ös és a 3.5-ös kültérije között, a 2.5-ös csak hátul nyitott oldalt nem.

(#13024) eszakas válasza Killer01 (#13023) üzenetére


eszakas
senior tag

Nekem 3.5-ös. Csendesnek csendes csak biztos nem japánban rakták össze :)

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#13025) Killer01 válasza eszakas (#13024) üzenetére


Killer01
őstag

Made in Thailand az adatcimke alapján mindkettő, a beltérin rajta van :) Én nem bántam meg a Toshibákat, nagyon kulturált készülékek és tényleg csendben teszik a dolgukat. Tetszik hogy lekapcsoláskor szárító üzemmódba vált hűtés után, így nem kell aggódnom a csepptálca miatt :)

(#13026) eszakas válasza Killer01 (#13025) üzenetére


eszakas
senior tag

Én sem bántam meg annak ellenére hogy az első meghibásodott. Hármat raktak fel egy időben a többi mind jó.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#13027) Killer01 válasza eszakas (#13026) üzenetére


Killer01
őstag

Ez azért érdekes, mert a szerelő azt mondta az előző Toshiba klímájánál is felrakáskor derült ki hogy alaplaphibás...mondjuk az még az Avant sorozat gépe volt.

(#13028) eszakas válasza Killer01 (#13027) üzenetére


eszakas
senior tag

Nekem is avant volt annak a panelja szállt el. De az zajosabb is volt.

[ Szerkesztve ]

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#13029) athomi


athomi
veterán

Ha valakit érdekel a Metro-ban 79.000,- az Airfel 2.6 kW-os, és 85.000,- a 3.5 kW-os klíma. Ennyiért én bevállaltam egyet, meglátjuk.

Szerelő igazából azt mondta, ha a nyár közepén megy tönkre és alkatrész kell hozzá, akkor készüljek fel, hogy lehet mire össze tud kukázni hozzá alkatrészt, addigra már ősz lesz. :DDD

(#13030) BBéci válasza Killer01 (#13025) üzenetére


BBéci
titán

A lamellák közül fújja ki a lecsapódott vizet, nem a csepptálcából. ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13031) Killer01 válasza BBéci (#13030) üzenetére


Killer01
őstag

A beltéri lamelláira gondolsz?

(#13032) BBéci válasza Killer01 (#13031) üzenetére


BBéci
titán

Magától értetődően. Kikapcsoláskor vastagon áll köztük a víz. Annak egy része lecsorog a csepptálcába és kifolyik, másik része rászárad a lamellákra, de lassan, ezért van lehetősége a gombák elszaporodásának.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13033) Killer01 válasza BBéci (#13032) üzenetére


Killer01
őstag

oké, akkor csak félreértelmeztem mit szárít, de a funkció a lényeg (antigomba) :D

(#13034) kmisi99


kmisi99
addikt

Sziasztok, vettem egy fogyasztás mérőt, kíváncsiságból a klímát is le akartam mérni, de csak 20W körüli fogyasztást mutatott miközben ment. Ez nyilvánvalóan túl kicsi érték. Akkor elképzelhető, hogy a kültéri egység direktben a hálózati vezetékekre van kötve, és nem konnektoros? Egy sima kis teljesítményű olcsó nem inverteres orion klíma.

(#13035) Zeki válasza kmisi99 (#13034) üzenetére


Zeki
nagyúr

Egy tápellátás van.
Akkor nem jó a mérő.

(#13036) laszlo168 válasza kmisi99 (#13034) üzenetére


laszlo168
senior tag

Te nem is tudod?, az inverteres klima az nem fogyasztja az áramot, hanem termeli :W

(#13037) kmisi99 válasza Zeki (#13035) üzenetére


kmisi99
addikt

De mindent átméretem és minden másra jó reális értéket adott. Pl hajszárító 1200W. Laptop 40W, LCD tv 130W, telefon töltő 4-5w. Megpróbálom újra mérni biztos ami biztos.

Most újramértem 44W ot mutat jelenleg a mérő. Bár a hűtési teljesítménye 2,7KW szóval ez megint csak fura érték.

laszlo168 Nem inverteres klíma!

[ Szerkesztve ]

(#13038) kmisi99 válasza kmisi99 (#13037) üzenetére


kmisi99
addikt

Na magához tért! 1400W. :DDD

(#13039) laszlo168 válasza kmisi99 (#13038) üzenetére


laszlo168
senior tag

Valószinű hogy mikor előtte mérted, akkor csak a beltéri ventillátor ment, a kompresszor nem.

(#13040) Killer01 válasza kmisi99 (#13038) üzenetére


Killer01
őstag

Pillanatnyi értéknek nem sok értelme van klímánál, 1 komplett napot kéne lemérni.

(#13041) Zeki válasza laszlo168 (#13039) üzenetére


Zeki
nagyúr

Jaja, amikor beindul a kültéri meg a beltéri, és fújja a hideget már vagy 5 perce, akkor érdemes megnézni mennyit vesz fel.

(#13042) kmisi99 válasza Killer01 (#13040) üzenetére


kmisi99
addikt

Olyan sokat nem megy. Igazából mostanság ritkán van meleg, az elmúlt 1 héten nem is kellett használni, ha meg meleg van akkor bekapcsolom 20 percre és máris jobb idő van. Amit nem értek, hogy mire jó a hőfok szabályzás. Szóval én 21 fokon használom, de nem 21 fokos levegőt fúj hanem hideget, 21 fokon leállítaná magát vagy hogy megy ez? Nem inverteres szóval ez csak fújja a hideget mint az állat aztán megáll a tudomány.

(#13043) Zeki válasza kmisi99 (#13042) üzenetére


Zeki
nagyúr

Igen, fújja ki azt a 5-7 fokos levegőt, aztán leáll mikor úgy érzékeli, hogy elérte a 21 fokot a belső levegő.

(#13044) Nerazim válasza athomi (#13029) üzenetére


Nerazim
őstag

Szia!
Érdekelne majd a tapasztalat, ha úgy döntöttél, hogy beszereltetsz egyet. Én most az Obi-ba láttam egy ilyet: Tosot by Gree volt hitrdetve, 3 év jótállással árulták.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#13045) athomi válasza Nerazim (#13044) üzenetére


athomi
veterán

A héten jönnek beszerelni, de gondolom ugyanúgy hűt mint a többi. Meghibásodás esetén vannak nagy különbségek, egy Gree-hez, de főleg egy japán klímához lesz alkatrészed, ezekhez az olcsó noname-khez meg vagy lesz vagy nem. Ilyen szempontból én ha már gagyit veszek, akkor már a legolcsóbbat veszem, ami most a metro-s kiárusítással az Airfel. Az Airfel is by Midea, aztán biztos nem csak a név miatt van köztük több 10.000,-Ft különbség...

[ Szerkesztve ]

(#13046) BBéci válasza athomi (#13045) üzenetére


BBéci
titán

Annyiban mondható, hogy ugyanúgy hűt, hogy hideg levegőt fúj ki. De általános komfortérzetben jelentős a különbség a minőségi és ebből következően drágább klímaberendezések javára.
Egy Daikin (Fujitsu, Toshiba, Mitsubishi, Panasonic) működéséről fogalmad sincs, semmi másból nem veszed észre a jelenlétét és a működését, csupán a kellemes hűvös, száraz levegőt érzed.
Az olcsó zúg, zörög, kattog, rezonál, nyekereg, persze a jobbak teljes némaságához és nem traktorhoz viszonyítva. ;)

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13047) athomi válasza BBéci (#13046) üzenetére


athomi
veterán

A heten meglatjuk mennyire zug, zorog, kattog, rezonal, nyekereg, persze a japan klima mukodesi zajahoz es nem a traktorhoz viszonyitva. :)

(#13048) BBéci válasza athomi (#13047) üzenetére


BBéci
titán

Nem az első órákban, hetekben jönnek elő azok a zajok, hanem a használat során fokozatosan. Persze nem ártana eltöltened pár órát olyan helyiségben, ahol az általam felsorolt japán gyártók valamelyikének terméke üzemel. Legyen mihez viszonyítani. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#13049) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Beltéri kondenzvízgyűjtéshez mit ajánlotok? Normál vödörnek túl nagy az átmérője. Marmonkannát nézegettem, ami talán jó lenne. Más ötlet esetleg? Hány literest érdemes beújítani?

(#13050) BBéci válasza Apollo17hu (#13049) üzenetére


BBéci
titán

Itt olvastam, hogy naponta akár 6-7 liter is keletkezhet, ahhoz viszonyíts, méretezz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.