Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58001) DroiDMester válasza feco70 (#57997) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nálunk sincs semmi extra dolog, és elmegy havi 320-350KW, klíma még 1hónapja sincs szóval az még benne sincs ebben, csak maga a villany bojler megeszik, 120-130KW-ot pedig ultra energia takarékos A+++-os

Nem tudom honnan jött nekik ez a havi 210KW biztosan egy 70.éves nyugdíjas párnál mérték akik semmit nem használnak! :W

(#58002) gabor9991 válasza DroiDMester (#58001) üzenetére


gabor9991
őstag

Ultra energiatakarékos mondjuk inkább ez [link] a havi 50kWh fogyasztásával szerintem.

(#58003) atirag válasza DroiDMester (#58001) üzenetére


atirag
őstag

Igen most nézegettem a számlát. (eddig nem mert nem én intézem) és valóban jelenleg sem férek bele :)
Amúgy nem zavarna ha ettől jobb lenne bármi is az országban. De egyszerűen képtelen vagyok elhinni,hogy itt lesz olyan döntés amit valóban átgondolnak és az jobb lesz rajtuk kívül bárkinek is. Én már az HUF-EUR árfolyamot sem hiszem,hogy meg tudják oldani. Hiába fekszenek már lassan a pad alá :)

freeknight : Igen így már csak amiatt akarom,hogy két lábon álljak fűtés szinten.

(#58004) falabu88 válasza DroiDMester (#58001) üzenetére


falabu88
aktív tag

A bojlert én bele se mertem még számolni, remélem az éjszakai nem számít bele.. Ha igen akkor nagyon csúnya világ jön.. A legtöbb lakásban már a bojler elvinné a megadott szám felét minimum..

(#58005) elfelejtette válasza gabor9991 (#57985) üzenetére


elfelejtette
veterán

Nálunk villanybojler van, 2 TV, mosógép, LED-es világítás. Így évente 2500-2600 kWh, ami kábé pont havi 210 kWh.
Plusz erre jön a klímás fűtés és hűtés, ami még 3000 kWh/év. (Szigeteletlen zártkerti ház.)

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#58006) freeknight válasza feco70 (#57997) üzenetére


freeknight
őstag

Irreálisan kevés. Nálam a villanybojler dobja meg nagyon, az olyan 140 kwh havonta önmagában, többi fogyasztó 110 kwh. És semmi luxus a szárítógépen kívül(az is csak télen), 92 nm-en vagyunk ketten, még mosogatógépet se sűrűn használjuk. Nem számolgatok most mennyivel lesz több a számla az alapfogyasztásunkkal, mert egy csomó részlet majd csak a közlönyből derül ki, de szerintem több, mint duplája lesz az áramdíj az eddiginek.
Tegnap szerelték fel a klímát, járattam 1 órát, és valószínűleg ennyi is volt. 300ezerért 1 óracska hűvös. Most kb sírni tudnék.
Tudtam, hogy hozzányúlnak a rezsicsökihez, de a legrosszabb forgatókönyvet találták ki.

(#58007) amadeus11


amadeus11
senior tag

Itt a klíma, hétvégén szerelik. Azzal a céllal vettem, hogy télen is tudom használni fűtésre is. De ez lehetetlen lett mára. Évi 20-30 nap hűtés a forróbb napokon belefér még nekem, több biztos nem. Havi 7500 ft áram díjig él a kedvezményes ár. Felette piaci ár. :((

[ Szerkesztve ]

There is a star

(#58008) Gubu0101 válasza freeknight (#58006) üzenetére


Gubu0101
veterán

210 folott lesz mar az emelt,kb 6,8 szorosa arban lesz egy kWh aram,gaznal ugy szint.
De itt [link] van egy portfolios “spekulacio”.
Tavhot nem pikszkaltak meg (még) :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#58009) elfelejtette válasza amadeus11 (#58007) üzenetére


elfelejtette
veterán

Anyámnál úgy néz ki, hogy most megy tönkre a 30 éves gázkazán a vastag falú, de szigeteletlen vályogházban. Gondolkodik a klímás fűtésben, mert az új kazánhoz egyesével becsövezett új radiátorok is kellenének, és annyira nem akarja szétverni a 2 szobás házat. Inkább berakatna 3 klímát. Csak a bejövő teljesítménye kb. 16A, és a mérőhely sem szabványos. Így az tuti benne lenne a 3 klímával együtt másfél millióban, piaci árú árammal fűtve. Ehhez képest még egy ugyanennyibe kerülő modern gázkazánnal is jobban járna.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#58010) pjen


pjen
félisten

Kiváncsi leszek a H tarifára.

(#58011) hesojam válasza elfelejtette (#58009) üzenetére


hesojam
újonc

Itt szigeteletlen társasházi lakás, kazán porladóban és lakókkal közös csere piszkosul lassú, én örülök, hogy pár nap és felpattan a klíma, még mindig jobb lesz mint a COP 1-es olajradiátor.

(#58012) feco70 válasza gabor9991 (#58002) üzenetére


feco70
senior tag

Ilyen bojlert már majdnem vettem, csak az nem tettszik, hűti a környezetét

(#58013) elfelejtette válasza hesojam (#58011) üzenetére


elfelejtette
veterán

Jelenleg pont 210 kWh-t fogyaszt a ház a klíma nélkül (7875 Ft/hó). A klíma pedig 3700 kWh-t, ami most 135000 Ft, így a havi általányom 19125 Ft. Ha csak a tényleges áramdíjat emelnék a kb. 7x-ére, rendszer használati híj nélkül, akkor csak a klíma fogyasztása 502000 Ft lesz, ha pedig a rendszer használati díjat is, és tényleg 252 Ft lesz 1 kwh áram, akkor pedig 934000 Ft. Így a havi általányom 49700 vagy 85700 Ft lesz.
freeknight: egész éves fogyasztás, de ebből a hűtés az csak kb. 300 kWh évente.

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#58014) freeknight válasza elfelejtette (#58013) üzenetére


freeknight
őstag

3700 kwh évente? Ebben benne van a fűtés is vagy csak hűtés?

[ Szerkesztve ]

(#58015) Hauptmann válasza feco70 (#57997) üzenetére


Hauptmann
addikt

Fűtési szezonban én is ki fogok belőle futni, de most nyáron ez a veszély nem fenyeget, júniusban 127 kWh ment el. Majd kisakkozom, ott van még a teljes, tavaly rendelt famennyiség, egyik nap klíma, másik nap kályha. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#58016) feco70 válasza Hauptmann (#58015) üzenetére


feco70
senior tag

Kíváncsi vagyok a H tarifára, de áldom az eszem, hogy elraktam két évi téli tüzelőt, leporolom a kazánt sajnos. Még lehet a fűrészt is elő kell venni sajnos :W

(#58017) curbowka


curbowka
csendes tag

A rezsicsökkentett villamosenergia ár kb hatoda a piacinak, viszont rengeteg egyéb kltsg van beépítve, így jelenlegi szinten körülbelül duplája lesz az áram ára az "átlag" felett. Nyílván az átlag számításánál belevették az osztóba a fával tüzelőket is, míg az osztandóba ők kitesznek egy nagy nullát.

(#58018) elfelejtette válasza curbowka (#58017) üzenetére


elfelejtette
veterán

[link] Ez alapján tavaly az áram ára Franciaországban kb. 80 Ft, Írországban 100 Ft, Belgiumban 125 Ft volt. Ez alapján én (sajnos) reálisnak látok kb. 150 Ft/kWh-t, ami a jelenlegi ár négyszerese... :((

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#58019) #74459392 válasza freeknight (#58006) üzenetére


#74459392
törölt tag

Nekem is 4 napja van fent, hasonloan erzek, kb fel milla kiadas es ezentul 6,8x aron porgethetem…
4en vagyunk osszesen, ebbol 2 gyerek, nekunk 360 ala nem nagyon szokott menni havonta a fogyasztas, es erre jon meg a gazfutes
lehet tobbet jarok majd be az irodaba, kevesebb home office :DDD

(#58020) Lazy


Lazy
csendes tag

Úgy tűnik itt véget ért az olcsó energia kora, a klímások lehúzhatják a redönyt, vissza állunk a régi fűtés rendszerre, újból vághatom a fát vehetek szenet. :((

(#58021) Gubu0101 válasza elfelejtette (#58018) üzenetére


Gubu0101
veterán

36,9ft -> 252,4 Ft/kWh lesz :(((

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#58022) Silentfrog válasza Lazy (#58020) üzenetére


Silentfrog
veterán

6500 ft egy mázsa akác fa....

(#58023) torma1981 válasza Gubu0101 (#58021) üzenetére


torma1981
veterán

Ezt még nem tudja senki pontosan.

Csak találgatás.

(#58024) Hauptmann válasza Lazy (#58020) üzenetére


Hauptmann
addikt

Rohadtul kellenének az atomerőművek. Ha nem hallgattak volna az idióta zöldekre, más lenne a helyzet most.

(#58025) Gubu0101 válasza torma1981 (#58023) üzenetére


Gubu0101
veterán

Egyre tobb helyen ezt olvasom,sajnos.Lehet a fogyasztas hatara valtozik,de minden mas nem,csak meg kell nezni a rezsicsokkentos arat.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#58026) cdl válasza Hauptmann (#58024) üzenetére


cdl
senior tag

Nézz rá az utolsó pár atomerőmű megvalósulási árára. (többszöröse lett mind a tervezettnek)
Az sok minden, de nem olcsó. Ha azt ki kell termelni, ugyanennyi lesz az ár.
De legalább lesz, szóval támogatom.

De az biztos, hogy a klíma bekapcsolása ezután egy luxus dolog lesz a legtöbb embernél.

(#58027) nesa válasza Gubu0101 (#58021) üzenetére


nesa
veterán

Ez erős túlzás, állítólag csak 248,9 lesz.
Mondjuk a véleményem az egészről inkább nem írom le, de mennyi lesz a H tarifa?

Most kezdem erősen úgy érezni hogy élhetetlen lesz az ország.

(#58028) atirag válasza nesa (#58027) üzenetére


atirag
őstag

Üzleti fogyasztóként most 110-150ft-ig kapunk manapság árakat 2 év lekötés mellett.
Amúgy sajnos jelenleg ilyen a piac amivel nem lehet igazán mit tenni. Örülni kell amíg nem kell a teljeset fizetni. Mert simán lehet ,hogy ez csak egy lépcsős emelés kezdete.

(#58029) kovacszolt válasza Hauptmann (#58024) üzenetére


kovacszolt
csendes tag

Azt ígérték 2014-ben, hogy az első új paksi blokk 2023-ban kezdhet működni. Azóta egy munkagödröt nem ástak ki, sehol egy toronydaru. Tegnap 100 milliárdos megvonást kapott a Paks 2 projekt. Reálisan , középtávon a jelenlegi blokkok üzemidő meghosszabbításáról lehet szó, ha műszakilag egyáltalán kivitelezhető. Ennek semmi köze nem volt a zöldekhez. El nem tudom képzelni mennyiben szolgálja Magyarország energia függőségének csökkentését egy olyan szerződés amely kimondja, hogy Magyarország 20 évig Oroszországtól vásárolhatja a nukleáris üzemanyagot.

(#58030) PROTRON


PROTRON
addikt

No igen, ahogy azt rengetegen megmondtuk tavaly nyár óta, elérkezett az emelés...de ekkora öntökön lövést, hogy se a bojler, sem a "H" tarifára nem adnak külön kvótát...ezek tényleg arra hajtanak hogy vasvillával kergessék el őket. :D
Mert sokaknál egyszerűen fizikailag nem ocpió a gázzal fűtés, ez pedig alapvető jogot sért hogy kimarad a rezsicsökkentésből, holott az egyesített fogyasztása nem lépi túl a szomszédét, akinek meg volt pénze napelemre és így rengetegszer a méregdrága tesláját tölti a rezsicsökkentett áramból...

Jó az utóbbi másfélévben homeoffice alatt tényleg elengedtem az áramszámla nézegetését, így a korábbi klíma nélkül 120/hó szépen felkúszott 140/hó értékre a munkaállomásom 24/7-es üzeme okán, szal tudok majd spórolni.
De mostani fűtés idényben csak október 15- március 1. elégettem 965 kWh-t, aztán még nem volt vége a télnek. És én egyedül élek...ráadásul most akartam átállni a gázüzemű átfolyós vízmelegítőről elektromos bojlerre, hogy ne kelljen 200-400 k-ért kéményt bélelnem 1 db készülékért...de így kivárom a 2 év múlva esedékes felszólítást a kéményseprőtől a mostani sima figyelmeztetés után.
Mert ha tényleg elfogyasztok a homeoffice miatt 120/hó, akkor a 2523ból kapásból lejön 1320 és a nyári hűtés mellett alig marad télen fűtésre...
Ha minden kötél szakad, meg van még a gázkonvektorom, majd napközben amikor nem zavar a kibe...ott kattogása fűtök azzal, éjjel meg a csendesebb klíma...

Szerintem lesz itt kivétel, hogy csak a nappali díjszabásra vonatkozik majd a fő keret, de a gáz keretet együtt kezelik majd a "B" és "H" tarifákkal...
Legalábbis én eleve így határoztam volna meg hogy 2040kWh/év a nappali mérőórán, és ugyanennyi össz keret a "B" és "H" órákon kiegészítve a gáz kerettel, hogy meg legyen az átlagfogyasztó 22ezres havi kedvezményezett fogyasztása.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#58031) Hauptmann válasza kovacszolt (#58029) üzenetére


Hauptmann
addikt

Nem konkrétan Paks 2-re céloztam, hanem úgy globáisan. Lásd, mit műveltek a németek az atomerőműveikkel, aztán most belátták, nagyon nagy hiba volt. Az, hogy itthon megy a töketlenkedés Paks 2-vel, más kérdés.

Energiafüggőség meg mindig lesz, ezt nem lehet kikerülni. Szerintem az sem különösebb jobb, csak másabb, ha pl. az USÁ-tól vásárolnák a fűtőelemeket (valószínűleg jóval drágábban).

[ Szerkesztve ]

(#58032) "Zoli" válasza Hauptmann (#58031) üzenetére


"Zoli"
csendes újonc

USA is az oroszoktól veszi a fűtőelemeket, tudtommal.

(#58033) mjani1172 válasza kovacszolt (#58029) üzenetére


mjani1172
addikt

Nincs itthon más választás mint Paks2. Az ország kicsi, nem is gazdag, más lehetőség reálisan nincs. Ha valaki ezt nem látja be, akkor nincs értelme továbblépni.
Az hogy valaki csak ellenez mindent, mindent is, abból nem lesz áram.
A németeknél látszik, hogy a rózsaszín köd a zöld baromsággal mire vezet.
És ez még csak a kezdet.

[ Szerkesztve ]

(#58034) DithenS válasza mjani1172 (#58033) üzenetére


DithenS
senior tag

Francot nincs. Geotermikusan nagyhatalom vagyunk, olcsóbb lenne egy geotermikus erőmű. Izland teljes energia és fűtési igényét azzal fedezik. Oké csak kb 400 ezren laknak ott plusz 2 millió túrista a nyári szezonban de meg lehetne oldani. Atomerőmű soha se lehet reális… főleg ilyen adottságokkal rendelkező országban, mint a miénk.

(#58035) Gubu0101 válasza nesa (#58027) üzenetére


Gubu0101
veterán

Szerintem egykalap ala veszik :U Itt a lenyeg az,hogy mindenki sporoljon,takarekoskodjon foleg telen.
Mi mondjuk,akkor hasznaljuk a klimat ha otthon vagyunk es ugy erezzuk mar kell.Biztos kenyelmesebb hazamennyi egy behutott vagy futott hazba,hat erol szerintem most sokan le fognak mondani.Foleg aki altalanyt fizet es nem szamolgat,kovi evben meg kijon egy fel millas csekk :D Bar meg ez sem ismert,hogy mit-hogy fognak szamolni.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#58036) mjani1172 válasza DithenS (#58034) üzenetére


mjani1172
addikt

Geotermikus nagyhatalom? Mi? :F

(#58037) Kátai


Kátai
senior tag

Megbízható klímát szeretnék,szinte csak fűtésre.Márka ügyileg milyet ajánlotok?
Utána olvastam, de szokás szerint elbizonytalanodtam a sok infótól,véleménytől.Japán márkák felé hajlok,de az LG,Midea,Polár is képbe jött.

[ Szerkesztve ]

(#58038) Casoli


Casoli
őstag

No, ennyit az elektromos fűtésről átlagembernek...

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#58039) elfelejtette válasza Casoli (#58038) üzenetére


elfelejtette
veterán

Pont ezt akartam írni én is... :(((

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#58040) Lazy


Lazy
csendes tag

Klímás cégek is lehúzhatjáka redönyt, ha csak nem váltanak profilt és nem kezdenek el napelem szerelésbe, mert talán arra lesz kereslet.

(#58041) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Egy biztos, ezt a havi 210 kWh határt átgondolhatnák, akár szezonálisan is, télen legyen nagyobb a limit.

(#58042) mpo válasza Hauptmann (#58041) üzenetére


mpo
veterán

Az arcképedről jut eszembe:
Télen eddig is rossz volt a levegő, (szélcsendben vagy déli szélnél nem nyithatok ablakot), most még rosszabb lesz.

Ha érted, akkor már elavult.

(#58043) South Velen válasza Casoli (#58038) üzenetére


South Velen
addikt

Milyen ügyesek ezek, hogy pont a hőszivattyú azaz a zöldebb, hatékonyabb megoldás fog többszörösébe kerüli a földgáznak...

Nem tudom ki nézte a kormányinfót, petikét megkérdezték mi lesz a H tarifával, erre ő:
"-milyen tarifával?"

[ Szerkesztve ]

(#58044) leslieke válasza Lazy (#58040) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én most akarok még 1, de lehet 2 klímát feltetetni. Napelem van, áramtermelés lesz bőven és akkor talán le tudjuk vinni az eddigi éves 3000 m3 gázt az 1700 közelébe.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#58045) DithenS válasza mjani1172 (#58036) üzenetére


DithenS
senior tag

Igen, ez egy szófordulat. A lényeg, hogy termálvíz nálunk nagyon könnyen kinyerhető és visszasajtolható. Nem kell mélyre fúrni, ezért van minden városban szinte termálfürdő. Ezt kellene kihasználni, nem az oroszok felé még jobban kiszolgáltatni ezt a nyomorult országot. Paks 2-nél pl 20 évig csak orosz fűtőanyaggal lehet üzemeltetni, ez a 80%-os orosz gáz kitettség mellé még szerintem nagyon hiányzik…
azon felül az atom tàrolása mai napig nincs megoldva, lerakjuk a föld alá pincékbe, de 1000-2000 évig sugárzik… Mutass egy modern építményt, ami eddig bírta…

Németek pl azt találták ki, hogy az Araboknál a sivatag kellős közepén metanolt fog előállítni szén-dioxid kivonásával a légkörből, onnan pedig hajóval szállítják majd a metanolt Németországba. Az ötlet zseniális. Olvass utánna. Sok alternatív dolog létezik, csak eddig kényelmesebb volt a mostani pazarló és elavult energia források kihasználása.

(#58046) rígel válasza DithenS (#58045) üzenetére


rígel
őstag

Ott a pont, a németek se hülyék, meg a "hanyatló" nyugat se, csak divat lett fikázni mindenkit, mert mi olyan fasza okosak vagyunk, mindenki más hülye a világon.

(#58047) #73959936 válasza Hauptmann (#58041) üzenetére


#73959936
törölt tag

Valami nem kerek az biztos: ha havi kedvezményes keret lesz, akkor nyáron még csak-csak oké lehet, de télen egészen biztos, hogy nem a fogyasztók negyedét érinti majd és nem is csekélyen. Szerintem

de talán meg kell várni a jogszabályt :K

(#58048) South Velen válasza South Velen (#58043) üzenetére


South Velen
addikt

bocsánat, nem petikét, gerikét

de az is szánalmas volt hogy a rezsibiztosunk sem tudta kisegíteni.

(#58049) Trexx válasza rmihaly (#57988) üzenetére


Trexx
csendes tag

Köszi szépen az infókat!

Klímás csoportban írták a szakik, hogy sajnos az újabb 2,6-os Daikin FTX klímáknál többször találkoztak ilyen hibával. Kíváncsian várom a Daikin válaszát... Nagy csalódás. :(

Trexx

(#58050) poli27


poli27
veterán

Ma beszéltem akitől a Samsung klímát vettem forgalmazóval (Iceklima.hu) régen Samsung nagyker is voltak, csak megváltoztatták az értékesitési rendszert... majdnem 20 percet beszéltem a cégtulajjal, nagyon rendes, megkérdeztem ezt az áramlási zajt (csobogás stb) Ugye nekem mikor elindul a klíma, akkor 2-5 másodpercig áramlási zaj van... Azt mondta mióta R32 gáz van a klímákba mindegyiknél előfordul ez, a nagyobb nyomás miatt.. de a legtöbb probléma most a sensirákkal van, és a Daikin hozzáállása a dologhoz is kérdéses... Egyik ügyfelüknél elviselhetetlenül csobog a sensira, voltak kint megnézni a Daikintől, és szerintük ez hibátlan... Beszélgettem vele a Samsungról is, azt mondja elég sokat eladnak, és nem nagyon szokott már vele probléma lenni, régebben volt egy hibás szériájuk, akkor csinált a Samsung saját márkaszervízt a klímáknak is, ezért jelenleg neki meg az LG nek van saját csapata klíma javításra... Beszéltem a Japán klímákról is vele, és a Daikin lefelé megy azt mondta nagyon sok panelhiba csobogás stb... pedig a Gree vel közösen fejlesztenek kompresszort, és azt mondta a Gree nél nincs ilyen probléma., Japánból jószívvel a Mitsubitshit ajánl mostanában, de annál meg alig van készlet, mert annyira megnőtt rá a kereslet a forgalmazó nem volt rá felkészülve... Panasonicot meg 2 éve egyáltalán nem árulnak, mert annyira gatya lett a szar kompresszor miatt... 10 ből 8 elhasal... Kb ennyit beszéltem vele... :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.