Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8402) Zeki válasza #46372352 (#8401) üzenetére


Zeki
nagyúr

Akkor offoljunk tovább:

[ Szerkesztve ]

(#8403) kovipetiii


kovipetiii
csendes tag

Ez normális szerelésnek minősül ? épületen kívül lehet így klímacsövet vezetni ?

[ Szerkesztve ]

Iphone 13pro, Ps 5,Lg nanocell tv, Chevrolet orlando , peca.

(#8405) Zeki válasza kovipetiii (#8403) üzenetére


Zeki
nagyúr

Aligha normális. :)
Csövet lehet vezetni, csak megfelelő anyaggal kell szigetelni.

[ Szerkesztve ]

(#8406) fi:zi'k válasza Zeki (#8405) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nálam is így hagyták a pannonos szerelők.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#8407) Zeki válasza fi:zi'k (#8406) üzenetére


Zeki
nagyúr

Így oldalra fordítva?

(#8408) fi:zi'k válasza Zeki (#8407) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ja, nálunk a virágok is vízszintesen nőnek. :P
Nagyíts rá. ;)

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#8409) zibo73 válasza kovipetiii (#8403) üzenetére


zibo73
aktív tag

:D

[ Szerkesztve ]

(#8410) Zeki válasza fi:zi'k (#8408) üzenetére


Zeki
nagyúr

:W :R
Banyek! :)
Akkor talán a cseppvízcsőbe tudok belekötni. :)

(#8411) Quqesz válasza fi:zi'k (#8408) üzenetére


Quqesz
nagyúr

:DD
Az erkélyek is oldalt lógnak...

Padlófűtést most rakott egyik szomszédom,de nem vizeset,hanem elektromost. Csak bedugja a konektorba oszt meleg a padló(jó,ennél azért komolyabb). Nekem nem hiányzik és nappaliba pl inkább veszek egy szőnyeget,esztétikailag jobban tetszik nekem. De hogy ti milyen szőrszálhasogatók vagytok....1%-on vitatkoztok,holott az emberek legnagyobb része örül hogy lyuk van a hátsóján :D

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#8412) krx21 válasza fi:zi'k (#8406) üzenetére


krx21
nagyúr

Nem tették kábelcsatornába??? :F illene...

(#8413) fi:zi'k válasza krx21 (#8412) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nincs kábelcsatornában, de 1 vagy max 2 órát éri csak a nap. Mivel mechanikai behatás nem nagyon érheti itt, így leginkább az UV védelem miatt kellene. Legalábbis ezt mondta a szerelő srác.

(#8410) CineDOG1
Igen, az elég rövid ott. Én is csodálkoztam mikor megláttam a kb 1 méteres kilóg csövet, de látva a ház többi csövét, így legalább nem hullik vmelyik alattunk lakó ablakára/ba.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#8414) krx21 válasza fi:zi'k (#8413) üzenetére


krx21
nagyúr

Nos én az alapvető esztétikai elvárható megjelenés miatt kérdezem... Most nem azért de kábelcsatorna nélkül kicsit igénytelen... Akár kültéren, akár beltéren... Miért nem kérted? Ja, mert gondolom problémás lett volna rögzíteni, ezért nem is tettek...

[ Szerkesztve ]

(#8415) fi:zi'k válasza krx21 (#8414) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Mert nehezen hozzáférhető helyen van és hittem nekik. :D

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#8416) krx21 válasza fi:zi'k (#8415) üzenetére


krx21
nagyúr

Gongoltam... :DDD

(#8417) fi:zi'k válasza krx21 (#8416) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ha vmi baj lesz vele, majd gariba cseréltetem. ;)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#8418) vizipok74 válasza #03969024 (#8392) üzenetére


vizipok74
csendes tag

"Egyetlen hátránya, hogy nem tudsz vele pikk-pakk befűteni." Szerintem nem. Egyetlen előnye hogy valamivel komfortosabb. Míg a radiátoros fűtést sokan maguk csinálják, a padlófűtéshez komoly méretezés, szigetelés stb. kell, ezért csak szakival érdemes kiviteleztetni. Nálunk 104nm-re simán megcsináltam magam, (radiátoros) és jó lett. Erre a területre a padlófűtésnél szerintem csak a munkadíj minimum félmillió, de inkább a duplája. (Ehhez nem értek.) A legtöbb ember éjszakára visszaveszi a hőfokot, mert jobban esik úgy aludni. Nálunk nappal 22c fok van, éjszakára 18c-ra visszaveszem, így kellemes. Ezt padlófűtéssel szerintem nem tudod megcsinálni. Nagy hőtehetetlenség miatt nem időjárás követő, napokig tart mire felfűt, ugyanennyi mire lehűl. Ha ne adj isten, szivárgás vagy dugulás van, törheted fel a követ meg a betont. Mondjuk ez egyéni ízlés kérdése, de sokan nem szeretik a követ szobákban. (Én sem.) De az vitathatatlan, hogy padlószinten kellemes meleg van, talpnak jólesik. Ezt speciel irigylem.

(#8419) fi:zi'k válasza vizipok74 (#8418) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ha ennyire nem vagy képben a padlófűtéssel, akkor miért írsz róla? :U

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#8420) Zeki válasza fi:zi'k (#8419) üzenetére


Zeki
nagyúr

:C :C :C

(#8421) vizipok74 válasza fi:zi'k (#8419) üzenetére


vizipok74
csendes tag

Cáfolj pls. Mennyibe kerül egy 104nm-es ház padlófűtésének a munkadíja. Lehet hogy túl keveset becsültem?
inkább 2millió? Mennyi a hőtehetetlensége? Éjszakára visszaveszed, mennyi idő mire lehűl 4 fokot? Az hogy nem szeretem a követ, írtam hogy szubjektív. De gondolom az sem igaz, hogy komfortosabb. Képzeld van rokon is és ismerős is, akinél van padlófűtés. Konkrétumot, ne oltást. No offense! :)

(#8422) Zeki válasza vizipok74 (#8421) üzenetére


Zeki
nagyúr

1, padlófűtést nem tekerészgetünk, mert sokba kerül a rengeteg víz újra felfűtése.
2., az hogy mennyi idő alatt hűl 2 fokot a ház, függ a szigeteléstől, a nyílászáróktól, meg a kinti hőmérséklettől.

Amúgy jó nyomjátok az OFF-ot.

(#8423) vizipok74 válasza Zeki (#8422) üzenetére


vizipok74
csendes tag

Ugyanezt írtam én is, hogy nem tudod éjszakára visszavenni. Write only? :C :C :C :C

[ Szerkesztve ]

(#8424) Zeki válasza vizipok74 (#8423) üzenetére


Zeki
nagyúr

De vissza bírod venni.
Ha úgy állítom be, hogy este 8 után 22.4-ről levegye magát 21-re, akkor bizony éjfélre már le is hűl. Vagy hamarabb. Attól függ kint mennyire van hideg.
Csak mi nem szoktuk állítgatni. 22.4 fok nonstop.

(#8425) vizipok74 válasza Zeki (#8424) üzenetére


vizipok74
csendes tag

Köszönöm, ez legalább konkrétum. De ha 4 óra alatt hűl 1,4 fokot, akkor semmi hatása, és semmi értelme. Ez még mindig engem igazol. Nem értem hol írtam a #8418-ban akkora marhaságot. A munkadíjra még mindig kíváncsi lennék, mert mint írtam "ehhez nem értek". Tehát kb. 100nm padlófűtés munkadíja mennyi?

(#8426) süti5 válasza vizipok74 (#8421) üzenetére


süti5
őstag

Padlófűtést melegburkolat alá is lehet, ez tuti. Miért írja mégis mindenki, hogy nem akar padlófűtést, mert nem szereti a nappaliban/hálóban a KÖVET/hidegburkolatot?

(#8427) pjen válasza süti5 (#8426) üzenetére


pjen
félisten

Azért ez nagyon meleg burkolat függô.

(#8428) süti5 válasza pjen (#8427) üzenetére


süti5
őstag

Persze, meg van adva, melyik melegburkolat bírja, melyik nem, de árban sem olyan nagy a különbség.

(#8429) Mezga Aladár válasza windy (#8374) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"Idéntől még szigorúbb lett a dolog, és nem is a NAV felől, hanem a frissen létrehozott NKVH kötelez bennünket, hogy minden egyes klímaberendezést, amit eladunk és telepítünk regisztrálnunk kell náluk, és a regisztrációban a vevő neve és a telepítés címe is szerepelni kell. Nincs több ügyeskedés, azok a cégek, amelyek hivatalosan és törvényesen működnek, ezt a dolgot nem nagyon tudják kikerülni."

Ez alapján, kiállítod a számlát, a készülékről és a telepítésről(arra a névre amit a megrendelő megad), lejelented a telepítés címét.

"A mi cégünket is kérdőre vonták, amiatt, hogy miért nem oda szól a számla, ahová telepítettük a készüléket, de minket csak figyelmeztettek, nem bírságoltak meg. A _NAV szerint le kellett volna ellenőriznünk, hogy a lakás, ahova a klímaberendezés felkerült, az a céghez tartozik-e, akinek a számlát kiállítottuk."

Te nem vagy hatóság, nem kérhetsz cégpapírokat a megrendelőtől.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#8430) laca1052


laca1052
tag

Sziasztok.Olvasgatom a topikot,mivel a nagy melegben a 11 éves on -off-os klímám meg adta magát és vettem egy inverterest márkát nem mondok direkt,a bár nem noném , de lenne egy kérdésem ugye jól tudom hogy az inverteres nem kapcsol ki csak leszabályozza kompresszor fordulatát ha a kívánt hőfok közelébe ér és ezáltal nincs nagy hő ingadozás na de a most beszerelt klímám szabályosan on -off ként működik. A szerelőnek szóltam ma jön és megnézi.Szerintetek mi lehet a probléma.A válaszotokat előre is köszönöm. :R

(#8431) Lehiñito válasza laca1052 (#8430) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Az én inverteresem nem kapcsol ki. Leszabályoz és csak épp leheli a hűs levegőt.
Igaz nem japán, de nem is noname. Ugyanakkor nagyon halk, éjszakai üzemmódban légvonalban kb. 5méterre alszok tőle és nem hallom a hangját. A kültéri szintúgy alig lehet hallani, csak ha odahajolok.
Az elenyésző hangszint már nem csak a japánok kiváltsága én úgy érzem.

(#8432) BlacKSouL válasza laca1052 (#8430) üzenetére


BlacKSouL
addikt

A mai modern inverteresek nem véletlenül kapnak olyan vezérlőelektronikát, mint egy számítógép alaplapja :) Annyi szenzor, érzékelő, meg miegymás adatait figyeli folyamatosan, és azt egy szoftverrel folyamatosan kiértékeli, hogy teljesen meglepő, de mégis utólag logikus működést tudnak produkálni.

Mindazonáltal az inverteres is kikapcsol, ha bizonyos körülmények indokolják. Mondjuk 24 fokra van beállítva éjjel, odakint lemegy 16-17 fokra, a lakás elkezd erősen hűlni, és mondjuk eléri a 23 fokot a benti levegő. Már 24 foknál is lehet, hogy leszabályoz minimumra, és közben figyeli hogy változik a környezet, de ha nincs változás, marad a minimumon. Ha viszont elkezd süllyedni mondjuk a hőmérséklet is, páratartalom is, akkor más eszköze nincs, ki fog kapcsolni. Egy bizonyos szint alá(150-250 W felvett teljesítmény) nem tud lemenni. Ekkor valóban olyan, mintha On/Off lenne, de a visszakapcsolásnál az On/Off maximumra kapcsolna(mondjuk 1200 W-ra), az inverteres viszont 150-200 W környékén indul, és azonnal figyeli, mennyire változik az érték. Ha nem emelkedik tovább, vagy csökken, akkor előbb-utóbb ismét kikapcsol.
De nem mindegy, hogy a ki/be kapcsolgatás 0-1200 vagy 0-200 W között mozog-e.

Ha viszont nagy a hőmérséklet különbség (elvárt és a szoba valódi hőmérséklet különbsége), és olyankor is kapcsolgat, az nem megfelelő, tehát meg kell nézetni.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#8433) laszlo168 válasza laca1052 (#8430) üzenetére


laszlo168
senior tag

Nem lehet hogy valami olyan programon megy a gép, mint mondjuk a túrbó fokozat, és amiatt nem inverterezik? :)

(#8434) laca1052 válasza BlacKSouL (#8432) üzenetére


laca1052
tag

Szia.köszönöm a válaszodat a klima szerelő is ugyan ezt mondta.minden hepi :R

(#8435) Quqesz válasza laca1052 (#8434) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Úgy tudod legjobban megnyugtatni magad,hogy meghallgatod a kültérit és ha csak azt hallod,hogy magas fordulat/nincs kompresszor hang,akkor on/off. Ha viszont hallod a kompresszor hangjának ingadozását(ugye veszi le a teljesítményt kisebbre), akkor minden jól müxik. De ahogy írták van bizony mikor az inverteres is kikapcsol,de mondjuk nem kb az első 1 órában.

Vizipók
Mikor ismerősömmel csináltunk a 90 években padlófűtést,akkor úgy nézett ki, hogy négyzetes vasháló letesz a földre,műanyag fűtéscső spirálban letesz rá és lekötöz,majd kiönteni betonnal. Azóta jobb anyagok vannak(5 rétegű műanyag cső,aminek kb 220ft/m az ára). Kellett még egy szabályzós osztó(bekötni az ágakat) és mehetett a kazánra. Mivel ő vízszerelő volt nem volt neki nagy kunszt összedobni,viszont akkoriban csak hidegburkolat volt még rá,nekem így nem tetszett a nappalijuk....

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#8436) Quqesz válasza Quqesz (#8435) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Vizipók
Most annyi a különbség,hogy lépésálló aljzat hungarocel szigetelésbe teszik...ha baj van a burkolást felkapod és csere(bár ezek nem igazán szoktak kilyukadni,ha meg hibás,akkor az az első nyomáspróba alkalmával kijön burkolás elött)

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#8437) diablo1984 válasza süti5 (#8428) üzenetére


diablo1984
veterán

ne a bírás a lényeg, hanem az, hogy a melegburkolatok szigetelnek, egy régimódi tölgyfa szalagparketta alá beteszed, észre sem veszed, hogy megy a padlófűtés, mellékhatásként úgy kiszárad a tölgy, hogy az finoman össze is megy..... laminált alá is lehet rakni, de ott is a párazáró fólia, a hangszigetelő fólia+a laminált olyat szigetel, hogy azzal fűteni pocséklás! nálam a szobákon kívül mindenütt padlófűtés IS van, de megfagynánk, ha arra kellene a fűtést bízni csak, kb 4 óra alatt melegszik fel normálisan, utána mikor a termosztát kikapcsolja, még 2-3 fokkal túlfűt, mert a beton még utána adja csak lefelé a hőt! radiátor sokkal közvetlenebb, bár a padlófűtéses csempén sokkal jobb lépdelni, nincs az a "hideg huzat" a padlószinten érzés!

amúgy írta valaki, hogy drága, de annyira nem, nálunk kb szűk 40m2-en van, kb 300ezerrel húzta meg a fűtés kialakítás költségét, de itt sem a csövezés, hanem a keverőszelepek+szivattyú, osztók, szóval a járulékos dolgok voltak az erősebbek!

(#8438) Zeki válasza diablo1984 (#8437) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nálunk csak padlófűtés van, öntanuló szobatermosztáttal. Így nem lendül túl a hőmérséklet. Szépen tartja.

(#8439) diablo1984 válasza Zeki (#8438) üzenetére


diablo1984
veterán

gázkazánnál talán jó megoldás, mert azt kell kiküszöbölni, hogy ne hűljön ki a víz a padlófűtésben, mert utána felmelegíteni hosszas idő(nálunk vegyestüzelésű rendszeren van pufferrel, mindennel). nálunk csak komfortra rásegít, gyerek jobban kúszik a csempén, nem fázik fel, a fürdőben a csempére kilépve télen nem sikított még senki, de a radiátor végzi nálunk a hirtelen beavatkozású egység szerepét, na az gyorsan tolja a meleget ha kell!

(#8440) Zeki válasza diablo1984 (#8439) üzenetére


Zeki
nagyúr

Hirtelen melegtolásra ott a két japán klíma. Ez csak huzatolás után szokott menni télen.

(#8441) Quqesz válasza Zeki (#8440) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Nyom egy kis sushi-t, hogy jó legyen a közérzeted :DD

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#8442) Sungoo válasza Quqesz (#8441) üzenetére


Sungoo
addikt

Padlófűtésen gondolkodom a panelban, tudnátok segíteni?

(#8443) zibo73 válasza Sungoo (#8442) üzenetére


zibo73
aktív tag

Alsó szomszéd? :D

(#8444) Quqesz válasza Sungoo (#8442) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Mint írtam van elektromos megoldás is és nem kell aggódnod a víz miatt. Lehet kapni,de hogy hol nem tudom. Szomszédom vett,be is építette és szerinte jó. Kb bedugod a konektorba. Ha jól emlékszem olyan 1500w volt a teljesítménye.
www.elektromos-padlofutes.hu

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#8445) Sungoo válasza zibo73 (#8443) üzenetére


Sungoo
addikt

Az nem jó, mert holnap fogom agyonverni. :D Nekem telepített kell. Klímás topikot kerestem, de kedvet kaptam csövet tekerni.

(#8446) Sungoo válasza Quqesz (#8444) üzenetére


Sungoo
addikt

Irónia on...

(#8447) zibo73 válasza Sungoo (#8445) üzenetére


zibo73
aktív tag

Én is ott tartok. :DD

(#8448) #03969024


#03969024
törölt tag

Nem nyitunk egy padlófűtés-hűtés topikot? :D
Nos, utoljára néhány válasz a felvetett gondolatokra:
- pluszköltség Nálam a következő a padló rétegrendje: szigetelésvédő beton, vízszigetelés, hőszigetelés, hőtükrös fólia. Ez eddig normál padlóra is igaz. Innen jön a padlófűtés. Vasháló, oxigéndiffúzmentes műa. cső. Végül a beton, majd a burkolat, de ez megint ugyanaz padlófűtés nélkül is. Valaki említette a polisztirol rendszerlemezt, ez kényelmesebb, de emlékeim szerint jóval drágább megoldás, gondolom fóliázni sem egyszerű. Nem láttam szükségét a többrétegű "csodacsöveknek", ezekre igazán akkor van szükség, ha ugyanazt a vizet akarod keringtetni a radiátorokban is. Vízoldalon, ha nincs radiátor, akkor egyszerűen mehet rá a lehetőleg kondenzációs gázkészülékre. Ha van radiátor, akkor hőcserélő, egyszerű kapilláris csöves termofejes szeleppel. Vannak komolyabb kapcsolások, amelyek sokkal pontosabban tartják az előremenő víz hőmérsékletét, de a hozzá való szelepeket sehol sem tartják a boltok, így utólag felesleges is.
- gazdaságosság egy fűtés annál gazdaságosabb, minél alacsonyabb hőmérsékletű vízzel üzemeltethető, lehetőleg folyamatos üzemmel. Egy felületfűtés szépen "elballag" 30-35 fokos vízzel, korszerű vezérléssel megoldható, hogy mindig közel annyi hőmennyiséget vigyünk be, amennyi éppen szükséges. (Itt persze el lehet gondolkodni a szivattyú(k) által felvett teljesítményen is, de most ne bonyolítsuk a dolgot!) Persze, alacsony hőmérsékletű fűtést lehet készíteni nagyméretű radiátorokkal is, de ezek igencsak elcsúfítják a lakást, s nem elégednek meg 30 fokos vízzel. Az is tévhit, hogy a padlófűtésben lévő vizet sokáig tart felmelegíteni. Üzem közben a padlónk közel szobahőmérsékletű, s 10-15 fokot kell emelni a víz hőmérsékletén. radiátoroknál ez 20-50 fok! Arra sem vennék mérget, hogy több víz van egy padlófűtésben!

-túlfűtés Többéves használat alatt ez nálam sohasem fordult elő. Igaz, a termosztátom 0,5 fokos lépésekben mér, tehát néhány tized előfordulhat, s talán valaki érzékeny lehet rá, de egy átlagos termosztát hiszterézise 1 fok, a padlófűtésé 0,1-0,2 fok! Az viszont tény, hogy kb. 2 fokos tartományban kényelmesen ugrálhatok a hőmérséklettel, megfelelő módon programozva a termosztátot. Többet talán nem is érdemes, nem hoz megtakarítást.
Még egy előny: Ha nem idegenkedsz a kerámia, vagy laminált burkolattól, akkor kisgyerekes családnak egyenesen áldás. Tökéletesen tisztán tartható padló, csúszat-mászhat a gyerkőc, s nem kell félteni a gyereket a forró radiátortól sem.

Hogy kicsit ON is legyek: Ugyanez a padló használható hűtésre is!
Innentől, ha valaki kérdezne, privátban elérhető vagyok! :)

(#8449) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Sziasztok!

Egy 50nm-es panel lakás nappalijába akarok légkondit, ami olyan ~18nm-es, de ugye a többi helyiségbe is kimegy majd a hideg (persze amennyire kitud) mivel nem zárt ajtónál akarom használni.

A lényeg energiatakarékos legyen, és ár érték arányba ide a legjobb, mit ajánlanátok?

(#8450) fi:zi'k válasza B-L-A-C-K (#8449) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Egyéb infó?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.