Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65001) Z_A_P válasza Árpi001 (#65000) üzenetére


Z_A_P
addikt

Hat, sok mindetol fugg.
Egy utolag megvasarolhato futheto talca 80ezer, ehhez meg kene ugye kivezeto cso amit be kene kotni az ereszbe, hogy ne ossze vissza follyon, es abba is kene futoszal.
Macera, elfaradtam iden :)
Es meg jonnek burkolni, terkovezni (bar az lehet ugy tunik csak januarban)

Szerk: itt a topicban is volt vita, hogy ez most csepptalca a kulterim aljan vagy csak a keszulek alja. Ugye nem mindegy, mert egyik esetben bedugok futoszalat a lukon alulrol (olcsobb), masik esetben kulon talca 80ezer :U
Es van 3 kulteri, 8 meter magasan. Letraval elerheto, de szerintem nem szeretnek odaig felmaszni sokan.

[ Szerkesztve ]

OK

(#65002) Z_A_P válasza Z_A_P (#65001) üzenetére


Z_A_P
addikt

Lemaradt a link: [link]
Mondjuk ha ezt el akarom vezetni, ne csak follyon ossze-vissza, akkor mindenkepp kell kulteri talca, amin 1 kifolyo pipa van.

Szoval korrekt telieseites 3 kulterinek 400+ ezer :(
(3 futheto talca 250ezer, plusz 3 pipa, arra elvezeto cso az ereszbe, ebbe plusz futoszalak, 3 termosztat, 3 kulonbozo falon, munkadijjal 8m magasan letrarol. Meg keves is a 400e :Y )

Ja, es ha csak max 1.5 meter cso kell ereszig mindegyik kulterihez, abba futoszal, az maris majd 200 watt. Plusz 3db talca futes. Noda, valahol vagy 3-4 meterre van az eresz, odaig elvezetni, abba futoszal , az onmagaban 200 watt :Y
Osszeadva, minimum 500 watt, havonta 360 kWh :Y :Y :Y

[ Szerkesztve ]

OK

(#65003) rígel válasza Z_A_P (#64989) üzenetére


rígel
őstag

Én sokszor nézegetem, mert nekem is Daikin van, mostanában volt itt -4 +5 között minden , párás, trutyis levegőben. Nem hogy jégcsapot nem láttam, de a max az, hogy vékony dérréteg van a hőcserélőn.

(#65004) Strezi válasza Z_A_P (#65002) üzenetére


Strezi
őstag

Nem azon volt a vita, hanem azon hogy a Daikinnak mit jelent a fűtésre optimalizált kivitele. Csepptálcafűtéses modelje mindenesetre nincs ;)
Erősen túlgondolod amúgy az utólagos csepptálca és elvezetés(! ez a lényegesebb) fűtést. Nem kell hozzá utólagosan csak vagy önvezérlő, vagy vezérelt fűtőszál, amit a tálcába és az elvezető csőbe rögzít neked vállalkozó szellemű klímás.
A telepítés helye, tájolása fontosabb mint a konkrét típus. Ha mondjuk tetőtúlnyúlás alá, széltől védett helyen és / vagy déli tájolással van a gép, legtöbb gép gond nélkül fűti (olvasztásokkal) át a telet.

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#65005) Árpi001


Árpi001
senior tag

Még mindig nem sikerült dönteném klíma ügyben.
Laikusként ez nem egyszerű.
48 nm sorház,két oldalról fűtenek
A födem nem sokára le lesz szigetelve,üveggyapot,20 cm.
Egy klíma adott, Daikin sensira 2,5 kw.Ez megy egy keletre néző 8 nm szobába.
A másik klímához kérnék segítséget.
Azzal kb 36 nm helységet kéne füteni.
Ebből egy nagyobb tér van, konyha ,nappali,előszoba,ez kb 26 nm,és egy rá nyíló kisebb +8nm háló.Ez a klíma nyugati, oldalon lenne eléggé szélvédett helyen .Gondolkodtam egy nagyobb , másik Daikin sensirán,de nem tudom hogy az volna e megfelelő.
Ezek közül mi volna az ideális választás, tisztelt fórumtársak?
[link]
Persze ha más ötlet van,azt is szívesen veszem. :R

[ Szerkesztve ]

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#65006) cdl válasza Árpi001 (#65005) üzenetére


cdl
senior tag

Miért ne lenne megfelelő?
Ha megvagy elégedve a kissebbel, vegyél egy 3,5-öst még hozzá. A teljesítménye elég lesz.

(#65007) Z_A_P válasza Strezi (#65004) üzenetére


Z_A_P
addikt

Nem kell hozzá utólagosan csak vagy önvezérlő, vagy vezérelt fűtőszál, amit a tálcába és az elvezető csőbe rögzít neked vállalkozó szellemű klímás.

Hat ezt szamoltam :)
Talca 80ezer, termosztat 6ezer, csovek,pipa,bekoto idom ereszbe legyen 5ezer, futoszal 5ezer. Ez kb 100ezer.
Beszereles, mennyi, 30-50ezer? Akkor 150ezer/klima.
Es fogyaszt 100-150 wattot :Y Ez az igazan durva!
(Es van 3 darab kulteri per pill)

A telepítés helye, tájolása fontosabb mint a konkrét típus. Ha mondjuk tetőtúlnyúlás alá, széltől védett helyen és / vagy déli tájolással van a gép, legtöbb gép gond nélkül fűti (olvasztásokkal) át a telet.

Ja, ki is probalom iden telen, kivancsi leszek.
Habar ha lefagy es a jeg felgyulik, es serul pl lapatok, nem tudom gariztathatom-e. Vegulis sehol nem volt irva hogy nezni kell naponta es ha jeges kikapcsolni :F
Van 2 sensira 3.5 deli oldal teto alatt, es egy gree multi split keleti oldalon teton kivul.

[ Szerkesztve ]

OK

(#65008) pjen válasza Z_A_P (#65007) üzenetére


pjen
félisten

Néhol szettben is árúlják. Csak be kell tenni a klíma aljába és passz. 10W/ méter és önvezérlő.

(#65009) #72755712 válasza #72755712 (#64953) üzenetére


#72755712
törölt tag

Ahogy ígértem, ha lesznek további adatok, beírom ide őket, okulásképpen a régi Daikin és a kvázi csúcs Mitsubishi összevetéséhez: a számok szerint a régi, feleannyiba kerülő Daikin alapgép jobban teljesít, legalábbis a +2 fok Celsius környékén. 12.05. délelőtt volt a csere, tehát az vegyes, nem értékelhető adat.
Látszik a külső hőmérséklet, a fogyasztás, és a leolvasztások száma (satírozás-szerű, gyors hőmérséklet- változás) is, mivel ez a hőmérő a klíma előtt van, 1.5 méterre, és a Mitsubishi képes óránként kétszer kiállni leolvasztani. Ott a külső hőmérséklet és a fogyasztás is az okoskonnektorból, van 3, kipróbáltam többel, és megnéztem fix ismert fogyasztóval, szóval elég pontos, ahogy a hőmérőim is.
Azt most nem tudom, hogy ennyivel jobb-e egy alap, annó 700 eurós Daikin az anno 2600 eurós Mitsubishinél, vagy csak kifogtam egy rossz példányt. :)

. :)

(#65010) rígel válasza Z_A_P (#65007) üzenetére


rígel
őstag

sehol nem volt irva hogy nezni kell naponta es ha jeges kikapcsolni

Abban azért ne kételkedj, hogyha egy nem kifejezetten fűtésre szánt klímának (mégha a mi éghajlatunkon a tél 85%-ában simán lehet is vele fűteni) jégfeltorlódástól eltörik a venti lapátja, nem fognak úgy elhajtani a gari igényeddel, hogy nézhetsz magadon körbe :)
Lehet hülyének tetetni magunkat, csak felesleges.

[ Szerkesztve ]

(#65011) Tikakukac válasza rígel (#65010) üzenetére


Tikakukac
titán

Lehet hülyének tetetni magunkat, csak felesleges.

True. Az elviekben mastermind klímaszerelők azért vannak ebbe a telepítés és takarítás sztoriba is behúzva nem kis lecsóért közbe iktatva, hogy megfelelő helyről, profi módon kerüljenek fel a cuccok, megfelelően legyenek üzemeltetve és ehhez kell az ő szaktudásuk ugye. (majd kibuggyant írás közben belőlem a nevetés, tisztelet a kivételeknek ezúton is)

Mivel a garis igényemmel pont ahhoz kell forduljak, aki amúgy fel is tette, így lehet a disztri azt mondja, hogy bolond vagy édesfiam, miért így és úgy, de azt nem nekem fogja mondani, hanem a telepítőnek. Innentől kezdve meg érdekli a túróst, hogy mi mibe ér meg fagy szét és esik darabokra. Ő volt az az idióta, aki felrakta így, holott pontosan tudta milyen gépet és hova tesz fel, akkor fizeti zsebből.

Én is feltettem kérdéseimet a tisztelt több évtizedes tapsztalattal bíró vezérnek, hogy ez így jó lesz-e. Azt mondta igen. Ha télen befagy a csőbe a víz, vagy törik a lapát, akkor fizeted. Ha nem, kapsz pert.
Ja igen, jönniük kell negyedjére is, most már közösen fogjuk megtanulni a vízmérték használatát, nagyon romi lesz hátulról ölelgetni egymást kabátban 3 méteren, de hát ez van ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#65012) mjani1172 válasza #72755712 (#65009) üzenetére


mjani1172
addikt

"2600 eurós Mitsubishinél*

Ennyit adtál egy klímáért? 1.1 millió forint? :Y

[ Szerkesztve ]

(#65013) #72755712 válasza mjani1172 (#65012) üzenetére


#72755712
törölt tag

Dehogy, amikor kijött, akkor került ennyibe, most 426 ezer volt a listaár. :)

(#65014) mjani1172 válasza #72755712 (#65013) üzenetére


mjani1172
addikt

Akkor megnyugodtam. :)
Viszont én ezért sem vettem csúcs gépeket, nem hiszem, hogy lényegesen többet nyújt, mint egy normál.

(#65015) #72755712 válasza mjani1172 (#65014) üzenetére


#72755712
törölt tag

Papíron többet nyújtana.......tesztgyőztes volt a Stiftung Warentesten, Ururu és KMCA előtt, és német-angol fórumokon írják, hogy évekig megy, auto módban télen-nyáron, ezért esett rá a választásom.

(#65016) mjani1172 válasza #72755712 (#65015) üzenetére


mjani1172
addikt

Elhiszem.
De a papír mindent elbír. Egyre inkább.
Legyen az politika, (....... ) gazdaság,(magyar ipar növekedése, élenjáró gazdasági mutatók) technika (olajcsere nélküli automata váltó, 40.000 km - es motorolajcsere) környezetvédelem, (maradhat a szaldó legalább 10 évig, ja mégsem.)
Sajnos nehezen hiszek ,már nem fizetek extra dolgokért, a gyárak, cégek mindig hazudtak, most már kontroll nélkül tehetik, a világ változik, régebben talán volt egy kis ejnye, ma már nincs. Nézd meg pl a márkánál maradva a Mitsubishi autós részlegét, hazugság, botrány, silány minőség egymás hegyén hátán. A három gyémánt. Persze. :)
Általában a normál középkategóriából választok,nekem ez vált be.

[ Szerkesztve ]

(#65017) #72755712 válasza mjani1172 (#65016) üzenetére


#72755712
törölt tag

Van egy Mitsubishi Space Starom, 20 éves lesz Nagypénteken, eddig a 2 legkomolyabb szervize a gyertyacsere volt 120 ezer km.-nél, és lambdaszonda csere, amit a Mitsubishi gratis adott, mert igaz a 3 év gari már lejárt, de, nem értem el még a 100 ezer km.-t.
Szóval ezért bízok bennük, szerintem ez az FH25 is csak egyszerűen hibás darab, az éjjel például másfél órán keresztül nem fűtött egyáltalán, ment a kültéri, de a lamellákat is csak tízpercenként nyitotta ki, fújt meleget fél percig, majd a beltéri kikapcsolt és becsukta a lamellákat. Aztán másfél óra után elkezdett rendesen fűteni (leszámítva a félóránkénti leolvasztásokat).

(#65018) Aszi123 válasza #72755712 (#65017) üzenetére


Aszi123
csendes tag

Hibás persze, vagy az vagy az elvárások.
Olvastál valahol valamit (az évekig menő autó módról), de a milyen körülmények közttről már gyanítom nem érdeklődtél. Lehet bekerült olaszban egy 75 légköbméteres helyiségbe, enyhe tél, forró nyár, de nyáron van van árnyék, nincs napcsapda és 0,5 a szigetelési érték. Vagy felkerült egy moszkvai panel 8. emeletére 60 légköbméterbe, télen van fűtés dögivel, de jórészét viszi a huzat, így ide is oké, nyáron is. Vagy egy finn nyaralóba, de valami kályhás helyiségbe. Vagy egy baranyai tanyára, igen vályogba. Vagy egy görög árnyékos kis faluba, itt nincs tél gyakorlatilag. Vagy egy bajor gleccser közelébe, teljesen szigeteletlen, masszív falak közé, óriás hőtároló tömeggel, alattad legyenek tehenek, hogy jöjjön valami kis meleg tőlük és szag. Esetleg hollandba szinte állandó külső körülmények közé, vagy valami nyirkos párás cseh hideg hegyi falucskába. Vagy közvetlen egy párizsi buszmegálló fölé, ami mindig tele van, vagy egy londoni kocsma fölé vagy alá, vagy vagy vagy. És ezek csak külső körülmények, sokkal cifrábbak lehetnek a belsők. Ezen körülmények együttes összegére (külső, belső) kéne egy jó vezérlés ami minden körülmények közé, mindenkinek fasza,...hisz ilyet nem is lehet. A splitek vezérlése pont ott tart ahol a windows évtizedekkel ezelőtt, mindenhová jó nagyjából, de igazából sehová. Ha viszont van eszed és szerencséd kifoghatsz egy hozzáértőt aki képes neked a lehető legkevesebb kompromisszummal járó eszközt ajánlani. A sok gyakran lehetetlen körülmények közé. A klíma egy szükséges rossz. Mondjuk látom én némileg meglepve, hogy van aki passzívházba klímával hűt-fűt, amíg itt járunk, nem kell csodálkozni semmin. A dolog harmadik gazdasági oldaláról pedig szó se essék.

(#65019) F.N. válasza Z_A_P (#65007) üzenetére


F.N.
tag

Hidd el, hogy túl kombinálod.
Miért vennél még egy tálcát, ha már van a klímának is egy.
Ez nekem olyan 3-4 ezer forintomba került a Perferába.

Van hozzá termosztátom is, de nincs rá szükség. Tettem rá egy dugvillát.
Elmúlt szezonban 2szer kellett bekapcsolni 4-4 órára.
-5 fok-ig nincs rá szükség, mert a leolvasztott viszonylag langyos víz
10szer nagyobb fajhővel bír mint az a vékony horganyzott lemez, és
műanyag elvezető cső.

[ Szerkesztve ]

(#65020) #72755712 válasza Aszi123 (#65018) üzenetére


#72755712
törölt tag

Nem tudom hogy jön ide fél Európa, egy meglévő, legalapabb klíma helyére került, ha érted: nem Lappföldre, nem Moszvába, nem Szicíliába, se Londonba, vagy Párizsba. Tudom mennyi a ház hőigénye, nem elvont számítások alapján, hanem a 2 kW-os, fogyasztásmérős infrapanel egész téli adataiból, óránkénti külső-belső hőmérséklet méréssel és naplózással.
Nem vagyok klímaszakértő, de vegyipari gépészetet tanultam, beleértve a gázok állapotváltozásairól szóló BOYLE-MARIOTTE és GAY-LUSSAC törvényeket, szóval vannak sejtéseim elvben. :)
Arra az egyszerűnek tűnő kérdésre vártam választ, hogy miért jobb a régi Daikin, mint az új Mitsubishi, mert a mellékelt ábra szerint éppen fordítva kellene lennie. Szerintem, mint hozzá nem értő szerint, gyárilag hibás az új, nemcsak a többletfogyasztás, a félóránkénti leolvasztás, de az eseti, másfél óra nem fűtés miatt is, amikor a beltéri be sem indul, mégis ~260 wattot fogyaszt. A pirosak az új Mitsubishi FH25VE2 adatai. :)

(#65021) Z_A_P válasza F.N. (#65019) üzenetére


Z_A_P
addikt

Mert az enyémen van 6-8 luk alul. Lásd a fotón.
Tehát ha nem akarom hogy mindenhol follyon, akkor kell egy extra tálca alá, aminek 1 kivezetése van. Aztán ezt be kéne vezetni az ereszbe, oda is fűtés.
Szoval ezért nem csinálok vele semmit idén, megnezzük hogy megy. :F

OK

(#65022) pjen válasza Z_A_P (#65021) üzenetére


pjen
félisten

Nem kell extra tálca, a panám alján is ilyen nagy lyukak vannak, ami 4 nél nem is gond. Az ötödiknél viszont igen, a lyukakat a legalsón kívül lezártam, ez alá ment egy rozsdamentes tepsi pont passzol a tartók közé, bele és a levezető csőbe a fűtőszál. Az egész nem volt 15K.

[ Szerkesztve ]

(#65023) Z_A_P válasza pjen (#65022) üzenetére


Z_A_P
addikt

Ha alá megy tálca, akkor nem is kéne lezárni a lukakat, nem?

OK

(#65024) pjen válasza Z_A_P (#65023) üzenetére


pjen
félisten

Le kell, a tartón kívül is vannak lyukak és mindegyiken keresztül megy a gyári tálca fűtés. Még abban sem reménykedhetem, hogy befagynak.

(#65025) Z_A_P válasza pjen (#65024) üzenetére


Z_A_P
addikt

Mivel zártad le?
Es a sütő tálcába hogy rögzítetted a kifolyo csövet csöpögés mentesen?

OK

(#65026) Alpenjunge válasza Z_A_P (#65025) üzenetére


Alpenjunge
kezdő

Dugsz bele egy ilyesmi tömítést :K

(#65027) pjen válasza Z_A_P (#65025) üzenetére


pjen
félisten

Van felénk egy borászati szaküzlet, ott lehet kapni óriás gumi dugókat.Tepsi aljába vágtam lyukat abba egy mosdó leeresztőt tögzítettem és tovább 32mm PVC csővel. Ez volt otthon. Ha venni kéne egy vill szer tömszelencét vennék, és valami vékonyabb csövet.

(#65028) Strezi válasza F.N. (#65019) üzenetére


Strezi
őstag

Ennyi :R

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#65029) elfelejtette válasza feco70 (#64993) üzenetére


elfelejtette
veterán

Nálam októberben 170 kWh-t fogyasztott a Pana, és novemberben 285 kWh-t a Fujitsu.
Tehát eddig összesen 455 kWh.
Tavaly ennyi idő alatt a C&H 863 kWh-t fogyasztott.
A különbség az az 5 centi szigetelés, amit házilag dobtam fel.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#65030) arnyekxxx válasza elfelejtette (#65029) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Meg az, hogy a tavalyi október/november hidegebb volt mint az idei.

(#65031) feco70 válasza elfelejtette (#65029) üzenetére


feco70
senior tag

A födémre tegyél szigetelést, az a legjobb szerintem.

(#65032) Strezi válasza arnyekxxx (#65030) üzenetére


Strezi
őstag

Idén októberben harmada volt a fűtés mint tavaly, csak az időjárás változott.

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#65033) tibibi válasza F.N. (#65019) üzenetére


tibibi
őstag

Én csak simán beleraktam az aljába az egyikbe 4 éve a másikba 2,de még soha nem kellett.

(#65034) Aszi123 válasza #72755712 (#65020) üzenetére


Aszi123
csendes tag

Igazából te egy hamis megszólított voltál. A te problémádra húztam fel egy egyetemesebb választ. Azért a tiédre, mert te voltál időben a legközelebb eső, mikor itt olvasgattam.
Egy 1.3kw minimum teljesítményű klímát cseréltél egy 1.8kw-sra. Igaz ez utóbbi maximumban 0.7 kw-val többet tud, de kellet ez? Hisz magad írtad mérve 2kw a helyiséged hőigénye. Erre beteszel neki egy minimum annyit tudó cuccot. Ez azt jelenti, hogy bezony a sokezer eurós mitsu nem tud lemenni 1.8kw alá, sosem, semmikor. Akkor sem ha ezekben a nem hideg időkben a helyiséged csak 1kw fűtést kér. Majd hidegebben jó lesz, pl figyeld ma éjjel. Nem hidegebben meg hibáztasd nyugodtan a gyártót. Hisz elégtelen a vezérlés...

(#65035) feco70


feco70
senior tag

Találkozott már valaki ilyennel, most szólt a kollégám, a sensira led nem zölden hanem pirosan világít, A5 hibakód: A5 ND: Hőcserélő rendellenes hőmérséklet a szívóágon (R3T). De azt mondja mindene rendesen működik, persze holnap hívom a klímásomat, de most nem akarom csesztetni

(#65036) Tikakukac válasza Aszi123 (#65034) üzenetére


Tikakukac
titán

Az megvan, hogy a klíma nem infra fűtés és a 25-ös Micu is lazán csinál kétszer akkora hőmennyiséget, mint ami emberemnek kellene?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#65037) Aszi123 válasza Tikakukac (#65036) üzenetére


Aszi123
csendes tag

Nyilván.
Iróniával hogyan állsz?
Egyszerűen arról van szó újra meg újra, hogy sok az 1.8 kw minimum. Nem kicsit, nagyon. Akkor fog csak jól működni ott auto módban a klíma, ha a hőigény folyamatosan 1.8kw-n vagy felette lesz. Maximumban csinálhat az 16 szorost is, de kit érdekelne az? Addig míg a valós hőigény valójában csak kettő kw.

(#65038) Tikakukac válasza Aszi123 (#65037) üzenetére


Tikakukac
titán

Iróniával hogyan állsz?

Jól, mondjuk mikor én alkalmazom akkor azt tutira észreveszed :B

Tehát emberemnek van egy 2kW-os infrával tolt fűtési igénye, amit tudunk.

A matek kiadja pedig lazán, 450W-ig ez a klíma simán lemegy fogyiban. Ha meg sok a meleg és kapcsolgat így is, erre tudok egyszerű megoldást :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#65039) Gabesz87


Gabesz87
addikt

LG ThinQ app-al hátha van valakinek tapasztalata. Van 3 ugyanolyan klímánk, LG Silence Plus PM09SP. Egyet hozzáadtam a ThinkQ app-hoz sikeresen, a másik kettőt valamiért nem sikerül. Megtalálja a klímát, csatlakozik is hozzá, sikeresen hozzá is adja, de aztán amikor visszalépek a kezdőképernyőre, némi gondolkodás után közli, hogy a kapcsolat nem jött létre. Mintha elvesztené a Wifi jelet, vagy kikapcsolna ezen a két klímán a wifi csatlakozás után. Az az egy amit sikerült hozzáadnom rendben van. Ott van a wifi jel a klímán is, tudom vezérelni az app-ból. Van ötletetek, mi lehet a gond?

(#65040) Aszi123 válasza Tikakukac (#65038) üzenetére


Aszi123
csendes tag

Egy hámfeles HR-t én is adnék érte, bontatlant vagy két éve itt áll az előszobában. ;]

(#65041) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Van egy Mitsubishi MSZ-DM35VA klímánk.
A kültéri egységbe honnan tudnék szerezni [link] ilyet ?
Sajnos eddig nem jártam szerencsével, vagy rosszul kerestem.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#65042) tibibi válasza feco70 (#65035) üzenetére


tibibi
őstag

Én kikapcsolnám áramtalanítanám 10 percre aztán vissza és megnézném mit csinál.

(#65043) feco70 válasza tibibi (#65042) üzenetére


feco70
senior tag

Persze ez már meg volt, de ugyan az

(#65044) pjen válasza Directors (#65041) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudom merre Laksz, de a Pesti úti Tescoval szemben van egy klíma alkatrész bolt, mindenféle cső csonkot láttam náluk, lehet, hogy ilyen is van.

(#65045) #72755712 válasza Tikakukac (#65038) üzenetére


#72755712
törölt tag

Nem 2 kW, az az infra maximuma, hőfokszabályozós, miután eléri a beállított hőfokot, visszavesz, nagy hidegben is 1-1,5 kW-ot vesz ki a konnektorból szintentartáshoz. Fogyiban az FH25VE2 333 wattig megy le ténylegesen, ami a 6.6 scopnál fedi is az 1,8 kW-ot, +12 fokon meg ugye 220 watt lenne.. Egyébként meg ki tud kapcsolni. :)
De holnap lemérem az infrát, mit fogyaszt, az FH25VE2 például automata ventin, 18 fokra állítva nem is fűt, csak fogyaszt ~250 wattot óránként. (l. kép)
Nekem gyanús, hogy az ok a beltéri és a kültéri nem teljes kompatibilitása, vagy egyszer rápróbálták egy mxz-re, és fals adatokat mentett el a memóriába, lehet egy memória törlés jót tenne neki. Azért is, mert a beltéri 2021-es gyártás VE2 E1, a kültéri 2019-es sima.

(#65046) Z_A_P válasza pjen (#65024) üzenetére


Z_A_P
addikt

"és mindegyiken keresztül megy a gyári tálca fűtés"

Gondolom a Sensira-ban nincs ilyen, nem?
Gree-ben pláne?

Amúgy következő napokban akár -10 fok is lesz.
Kiderül mit tudnak a gépek tálcafűtés nélkül :Y
2 Sensiranak sok luka van, de a multi Greeben még csutora is van,az egyetlen kifolyóban. [link]
Érdemes kikapcsolni inkább a klímát (van gázfűtés is) ? Vagy elég figyelni?
(nem tudom kivenni a csutorat, mert kb 8 méter magasan van...)

Szerk: várjunk már, ilyet ír a Gree-hez??

Kompresszor karter és csepptálca fűtés,
G10 inverter technológia, Intelligens leolvasztás.
Téliesített.
Fűtés -22°C külső hőmérsékletig, :F

[ Szerkesztve ]

OK

(#65047) Árpi001 válasza pjen (#65044) üzenetére


Árpi001
senior tag

Ott van a factor hütéstechnika, velük szereltettem fel a 6 éve a fischer klímánkat.
Üdvözlet a 17 ből :)

[ Szerkesztve ]

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#65048) pjen válasza Árpi001 (#65047) üzenetére


pjen
félisten

Üdv. A nevét sose néztem, de a kazánhoz is náluk vettem csatlakozót. Jó kis cég.

(#65049) F.N. válasza Árpi001 (#65047) üzenetére


F.N.
tag

Nem hinném hogy fischer klímád van.
Inkább fisher. Nem mindegy.

(#65050) Directors válasza pjen (#65044) üzenetére


Directors
senior tag

Szolnok mellett lakom. Van egy klímás üzlet, nem tudom lesz-e pont olyan méret amire nekünk szükségünk lenne.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.