Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34001) Bile Demon válasza Louro (#33999) üzenetére


Bile Demon
őstag

"Vannak a garázsban külső egységek."
Kíváncsiságból, van fénykép róla?

Ha tényleg így van és "vannak szabad kapacitással rendelkező kültéri egységek."
Akkor annak tulajdonosa is van. Ha más nem, akkor a társasház.
Szóval a tulajdonost kell megkeresni mert a feltételeket az határozza meg. Mármint ki, mikor, kivel, mit köthet rá.

(Több lakás hogy osztja el a villanyszámlát, ha egy külső egységet használ?)

A szokásos előkészítés az úgy néz ki:
Csövek állnak ki a lakásban alkalmas helyen. Ezek elvezetnek a kültérbe a kültéri egység leendő létesítési helyére (ez lehet a garázs is). Tehát ott a cső és a két vége le van dugózva, hogy ne menjen bele a por és a nedvesség. És ennyi. A kültéri egység akkor van, ha párban megveszi valaki a beltérivel együtt. Nagy nehéz, sérülékeny, kerülgetni kell, tehát pénzbe kerül a raktárazása.

Feladat adott, keresd meg az előkészítésed kinti végét. KK, gondnok, csak segít. Vagy beszélj olyan szomszéddal aki kérte a felszerelést, hátha többet tud.

Bruhe

(#34002) Louro válasza Bile Demon (#34001) üzenetére


Louro
őstag

Szia,

este csinálok képet. De a lakásban, a falon van egy fedő borítás. De előtte valami bazivastag, rézszínű - nem bagoly - vezeték állt ki és pár cső.

A villany gondolom a beltérit mérné. A kültéri gondolom a társasházé. De mondták, hogy a kiállást megcsinálták, így bármikor tehetünk rá klímát, ha szeretnénk.

Mess with the best / Die like the rest

(#34003) arcitec válasza Louro (#34002) üzenetére


arcitec
addikt

Hát tényleg nagyon nem vagy képben. A leírtakból az látszik, hogy mind a beltéri mind a kültéri egység felszerelési helyei kiépítésre kerültek, ezek szerint a csövezés is. Az áramot - többnyire - a beltéritől kapja a kültéri, ráadásul a vezérlésnek is ki kell mennie. A kültéri a fő fogyasztó az egységekből, szép is lenne ha a társasház fizetné azt neked. Bizony az a TE villanyórádat fogja pörgetni. De hívj ki egy klímást, a felmérés ingyenes és mindent egyből tudni fogsz.

(#34004) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Egy kis technikai segítséget szeretnék kérni. Elég érdekes jelenségbe futottam bele FTXB35C/RXB35C-vel kapcsolatban.
22°C-ra van állítva fűtés üzemmódban éjszakai módba. Egyszer csak arra lettem figyelmes hogy a vízszintes lap hiába van nyitva, semmi levegő nem jön ki. állítottam a légfúvás sebességén és akkor elkezdte lassan fújni. De a 7 fokozatból összesen 2 féle fúvási sebesség volt. Az Auto illetve az 5 állítható sebesség ugyanolyan sebességgel fújta, az éjszakain csökkentette le kicsit.
Megnéztem a hibaelhárítást, és ott azt írja hogy akkor nem fúj levegőt ha jégmentesít a kompresszor. Lehetséges hogy a kültérin már jég képződött a fűtés miatt, attól függetlenül hogy a 0°C-tól még messze vagyunk?
Közbe a klímát ki meg vissza kapcsoltam és most már jó minden.
A kültéri egység a szomszéd felé néző falra van felrakva, így ilyenkor már nem szívesen mennék át megnézni.

:R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#34005) arcitec válasza jozsi252 (#34004) üzenetére


arcitec
addikt

Tegnap reggelre,többen panaszkodtak, hogy le volt fagyva az autó szélvédő. Nálunk is 0 fokhoz közeli volt ... Szóval akár elképzelhető ...De aki már fűtött többet, lehet többet is tud ...

[ Szerkesztve ]

(#34006) lacy027 válasza jozsi252 (#34004) üzenetére


lacy027
tag

Szerintem túllépte a beállított hőfokot és kikapcsolt a kompresszor, ilyenkor leállítja a mókuskereket is. Fűtés közben az FTXF egyszer olvasztott mostanában, 5 fok körül lehetett kint, semmi jég nem volt rajta, de úgy érezte kell. Ekkor is leáll minden, de az áramló gáz hangjából lehet következtetni, hogy olvaszt.

(#34007) jozsi252 válasza lacy027 (#34006) üzenetére


jozsi252
veterán

Fura hangot azt lehetett hallani mikor állt, de ez a széria nem kapcsolja le a beltérit, illetve a hőfokot nem lépte túl.

(#34005) arcitec

De ez most volt, és épp 18.3°C van kint. De attól függetlenül lehetséges hogy tényleg olvasztott egy kicsit, csak fura hogy közel 20 fokban.

iPhone 13 Pro Max

(#34008) tibibi válasza jozsi252 (#34004) üzenetére


tibibi
őstag

Nem csak fagypont alatt olvaszt 7-10 fokban is leszokott állni és olvaszt ha jeges ha nem....

(#34009) kelzsoca válasza jozsi252 (#34007) üzenetére


kelzsoca
félisten

Tegnap reggel nálam is olvasztott.

https://vertigostore.eu

(#34010) Louro válasza Bile Demon (#34001) üzenetére


Louro
őstag

Tegnap elfelejtettem. Két képet csináltam.

[kép] [kép]

@arcitec: Gondoltam, hátha csak annyi, hogy választok egy beltéri egységet és megrendelem ugyanattól a cégtől a szerelést. Kicsit előre felkészülve, hogy egy 80m3 légtérbe ne akarjanak eladni nekem 2,5kW vagy 7,1kW teljesítményűt. De valószínű helyszíni felméréses lesz a dolog.

Köszi mindkettőtöknek a türelmet :R

[ Szerkesztve ]

Mess with the best / Die like the rest

(#34011) johnny82 válasza johnny82 (#33980) üzenetére


johnny82
őstag

Valaki erre esetleg?

Köszi!

(#34012) edk- válasza johnny82 (#34011) üzenetére


edk-
őstag

Olyan korlátos összegért talán a Gree Ambert érdemes.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#34013) johnny82 válasza edk- (#34012) üzenetére


johnny82
őstag

Amit linkeltem Panasonic, az nem jó? Jobb a Gree Amber? Képbe került még egy 3,5 kW-os Lg Silence Plus is, ismerősnek 250K volt beszereléssel együtt.

(#34014) edk- válasza johnny82 (#34013) üzenetére


edk-
őstag

De, jó az is. Csak a beltéri fűtéskori min. 25 dB zaja kicsit magas.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#34015) jozsi252 válasza tibibi (#34008) üzenetére


jozsi252
veterán

&kelzsoca

Köszi a segítségeteket nektek is, akkor normális jelenség volt az olvasztás.

iPhone 13 Pro Max

(#34016) edk- válasza johnny82 (#34013) üzenetére


edk-
őstag

Most nézem, a Gree Amber zaja is ekkora. Akkor talán a Pana jobb választás, ha nem kellenek a Gree csilivili funkciói.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#34017) feco19


feco19
csendes tag

Szia windy-
Kérdezném hogy Fujítsu klímára Fűtéssel hány év garancia van?,
Köszi--

(#34018) windy válasza feco19 (#34017) üzenetére


windy
tag

A Fujitsu klímákra komfort felhasználás esetén 10 év garanciát ad az importőr, amennyiben igazoltan tőle származik a berendezés, szakember telepítette és igazolva van az évente kétszeri karbantartás. A komfortfelhasználás körébe nem tartozik bele a technológiai hűtés (szerver, üzlethelyiség, stb.) valamint a lakóhelyiségek kizárólagos fűtése sem. Ez azt jelenti, hogy ha a lakásodat Fujitsu klímával fűtöd folyamatosan, teljes fűtési szezonban, akkor az alap két év garancia jár rá.

(#34019) edk-


edk-
őstag

A kültéri hátulján ez a csövecske mire való?

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#34020) feco19 válasza windy (#34018) üzenetére


feco19
csendes tag

Igen, de 1 év garancia, plusz két év Szavatosság..

(#34021) Bile Demon válasza Louro (#34010) üzenetére


Bile Demon
őstag

Kb. annyi látszik, hogy 3-3db beltéri egység van a multis kültérikre kötve. Kulturált telepítés.

Bruhe

(#34022) kelzsoca válasza windy (#34018) üzenetére


kelzsoca
félisten

Van esetleg tapasztalat, vagy információ, hogy mennyivel rövidíti meg egy klíma életét az, ha fűtésre is van használva?
Mondjuk egy Daikin klíma esetén mennyi élettartamra lehet így számolni?

https://vertigostore.eu

(#34023) pjen válasza windy (#34018) üzenetére


pjen
félisten

Akkor nem olyan nagy üzlet.

[ Szerkesztve ]

(#34024) edk- válasza Bile Demon (#34021) üzenetére


edk-
őstag

Vagy nincs rákötve, csak becsövezve.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#34025) windy válasza kelzsoca (#34022) üzenetére


windy
tag

Maga a fűtés-üzemmód egyáltalán nem rövidíti az élettartamot, hiszen üzemi működésnek számít az is. Inkább azzal van a probléma, hogy míg a komforthűtéskor a jól megválasztott, méretezett klímaberendezés viszonylag keveset "működik", hiszen az év pár hónapjában van csak rá szükség, és akkor sem non-stop. Szakaszosan üzemel, nem kiterhelve, így a 15-20 éves élettartam sem kirívó. Ezzel szemben a fűtéskor gyakorlatilag október közepétől április közepéig szinte folyamatos megszakítás nélküli üzemelésben van a klíma, ami 3-4-5-szöröse is lehet a komforthűtés üzemóráinak. Ez csökkentheti jelentősen az élettartamot.

Mégis azt gondolom, hogy a klímás fűtés gyakran nem rossz alternatíva, nem egy ügyfelünk használja teljes megelégedéssel akár egy évtizede is, elfogadva, hogy némi kompromisszumot meg kell kötni.

[ Szerkesztve ]

(#34026) lacy027 válasza edk- (#34019) üzenetére


lacy027
tag

Kültéri levegő hőmérséklet érzékelő.

(#34027) edk- válasza lacy027 (#34026) üzenetére


edk-
őstag

Köszönöm. Most látom, rosszul linkeltem mobilról, itt a kép:

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#34028) kelzsoca válasza windy (#34025) üzenetére


kelzsoca
félisten

Köszönöm a választ! :R

https://vertigostore.eu

(#34029) endre84


endre84
csendes tag

Klímával fűtés + kinti egység alján csöpögő kondenzvízre gondolkozok a megoldáson.

Fedett erkélyen van a klíma. Mennyire problémás megoldás, hogy teszek egy vödröt a kinti egység alá, ami összegyűjti a vizet?

Jól gondolom, hogy a vödrös megoldással előny, hogy tálcafűtés nélkül se valószínű, hogy a kinti egység befagyna?

A negatívum, hogy a vödröt kell figyelgetnem és néha manuálisan üríteni? :)

Még valami, amire nem gondoltam?

(#34030) pjen válasza endre84 (#34029) üzenetére


pjen
félisten

A vódörtől még befagyhat,sőt még jobban hiyz csak egy csövön folyik.

(#34031) johnny82 válasza edk- (#34016) üzenetére


johnny82
őstag

Nagyon köszi! :R

(#34032) endre84 válasza pjen (#34030) üzenetére


endre84
csendes tag

> A vódörtől még befagyhat,sőt még jobban hiyz csak egy csövön folyik.

Nem lenne cső, csak egy vödör. Vagy a kinti egység 4cm hosszú kivezetője is be szokott fagyni? (Daikin FTXF25A/RXF25A kültérije)

Nagy mínuszokban már nem tervezzük használni, akkor már nem klímával fűtünk.

[ Szerkesztve ]

(#34033) Male válasza endre84 (#34029) üzenetére


Male
nagyúr

Vödrözni is lehet... én egy 110-es csövet tettem be ferdén oda. Alul csináltam benne egy törést és a töréstől még az is fel tudott fagyni elég hosszan [kép] , ha egyenesen ki tudod vinni, akkor sima ügy egy ilyennel.

(#34034) pjen válasza endre84 (#34032) üzenetére


pjen
félisten

Nagy mínuszokban,általában száraz a levegő.0 fok környékén fagy szét.Ha van egy kis műszaki érzéked 20K ból Te is télesítheted.

(#34035) tobi'' válasza endre84 (#34032) üzenetére


tobi''
tag

A kivezetőt is le szoktuk venni, még akkor is befagy, de nem túl sok ilyen problémás nap van, azokat én úgy oldom meg hogy átrakom hűtésre a klímákat ha sok a jég, az le fogja olvasztani. -10 fokig lehet hűteni a legtöbb klímával, bent kicsit lehülhet a levegő ha lekapod 16 fokra, de a fal, bútorok stb. nem hűlnek ki olyan gyorsan, hamar visszaáll a rend. Viszont ha megindul a hűtés által keletkezett meleg levegő kint, akkor sanszos elég nagy vödör kell, mert az mindenhonnan le fogja kapni az összes jeget (meg se próbálom összegyűjteni az összes vizet olyankor, de amúgy a vödör jó alá).

(#34036) Sumptuous


Sumptuous
senior tag

Sziasztok!

Rakattam fel két darab Gree 12YC-t a napokban. (Fűtésre használom.) (3,5kW-980W). Egy darab 16A-es kismegszakító van nekik rendszeresítve. (Szerelő szerint a 10A-es is elég lenne..) 3*1,5mm²-es MBCU-val vannak bekötve a megszakítóba. Arra lettem figyelmes, hogy amikor megy valamelyik klíma, akkor a kismegszakítóból sípoló hang hallatszik. Ez normális jelenség, vagy van valami probléma? Kb.: 10-13 kHz-es sípolás. A kompresszor inverter freq.-jére gyanakszom. De ez miért hallatszik ott? Nincs szűrve? Van előtte ÁVK-is.

Bocsánat, ha nem ide való, de nem találtam jobb klímás topikot. :R

(#34037) tibibi válasza Sumptuous (#34036) üzenetére


tibibi
őstag

Lecseréled a kismegszakítót pár száz forint és kiderül.

(#34038) Sumptuous válasza tibibi (#34037) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Zsír új a kismegszakító, ezért nem értem. Persze lehet hibás, kicserélem.. köszi!

Esetleg még egy-két kérdés:

Van a klímának "ifeel" funkciója. Tegnap este bekapcsoltam rajta (25°C-ra volt állítva). Ma reggelre viszont lezuhant a hőmérséklet 21°C-ra. Létezik, hogy nem működik ez a funkció? A távirányítot direkt úgy helyeztem el, hogy a bölcsőben is látja az infráját a beltéri, illetve a hátoldalán a hőszenzor sincs takarva.. Vagy ez csak hűtés módban működik?

A "cold plazma" nevű marketing BS, mit takar szerintetek? Akárhány cikket/manual-t olvasok róla, annyi féle magyarázat van. Egyik szerint ion generátor, másik szerint csak egy szűrő. De akkor miért lehet ki-be kapcsolni, ha fixen be van építve?

:R

(#34039) SeLe válasza Sumptuous (#34036) üzenetére


SeLe
tag

Nálam egy 10A-es "C" karakterisztikájú kismegszakító van és minden rendben van vele.

(#34038) aureeel

Fütés üzemmódban is működik nálam az "ifeel" funkció.

[ Szerkesztve ]

(#34040) Bile Demon válasza Sumptuous (#34038) üzenetére


Bile Demon
őstag

"cold plazma": Csak akkor termel ózont, vagy ionokat, amikor bekapcsolod a funkciót (akkor kapcsolja be a nagyfeszültséget az elektródákra).

Bruhe

(#34041) tibibi válasza Sumptuous (#34038) üzenetére


tibibi
őstag

Azt kell mondjam nálam az i-fell nem müködik se fűtésnél ,se hűtésnél.

(#34042) kelzsoca válasza tibibi (#34041) üzenetére


kelzsoca
félisten

A két egységnek "látnia" kell egymást úgy tudom.

https://vertigostore.eu

(#34043) Sumptuous válasza kelzsoca (#34042) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Nálam látja, mégsem jó. De annyira nem fontos, hogy hívjak rá szakit, csak érdekelt.

Bile Demon: Igen, közben leszedtem a szűrőt a beltériről és látszik valami karácsonyfazöld cucc, ez lehet az az eszköz? Az értetlenkedésem arra vonatkozott, hogy néhány helyen sima szűrőnek van írva, de akkor hogyan lehetne kapcsolni, ha fix. :R

(#34044) #73959936


#73959936
törölt tag

sziasztok.

kültérit le szokta valaki olvasztani hőlégfúvóval, ha felhízik a jég ? A magas hőfok nem bántja a festéket a fémen, stb ?

(#34045) pjen válasza #73959936 (#34044) üzenetére


pjen
félisten

Nem kell olyan közel tartani,és inkább hajszárítóval kéne olvasztani.Esetleg egy pár ezer forintos autómata fűtő kábel.

(#34046) #73959936 válasza pjen (#34045) üzenetére


#73959936
törölt tag

az automata kábelt esetleg én is beköthetem ? (vagy szerelő kell hozzá ?) :U

hajszárítót nem szeretném, sokat kellett várni tavaly....

[ Szerkesztve ]

(#34047) pjen válasza #73959936 (#34046) üzenetére


pjen
félisten

Simán bekötleted.Ahol veszed,vegyél hozzá zsugor csöves bekötő készletet.Lehet kapni,ha jól tudom például a DL 1 nél készte szerelt fűtő kábelt is.Csak behajtogatod a tálcába,bedugod a konnektorba és passz.

(#34048) #73959936 válasza pjen (#34047) üzenetére


#73959936
törölt tag

nem szeretnék butaságot kérdezni, de van olyan is, ami hőfok-szabályozós ? (vagy az automata így értendő?)

esetleg 1 link ? ;)

[ Szerkesztve ]

(#34049) mihione


mihione
őstag

Sziasztok!Tudnatok ajanlani valami jo ar-ertek aranyu 3,5kw-os keszuleket fobb szempontok:ne legyen hangos,jo fogyasztas,atmeneti idoszakokban esetleg futesre is be lehet fogni es ne legyen csunya a belteri egysege.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#34050) edk- válasza mihione (#34049) üzenetére


edk-
őstag

Daikin FTXF35 vagy Pana TZ35TKE-1

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.