Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45001) cdl válasza Zahze (#44999) üzenetére


cdl
senior tag

Widy tollából:
'Az FTXF európai gyártás, csinálják Csehországban, Belgiumban és Törökországban is. Megbízhatóbb, stabilabb gép. Az FTXC modell malajziai gyártás, némileg olcsóbb. Ha nem számít az a 10 ezer forint különbség, akkor érdemesebb az F-es modellt választani."

(#45002) Miklósbácsi válasza Zahze (#44999) üzenetére


Miklósbácsi
csendes tag

Nálam az FTXF35 működik, mégpedig kifogástalanul. 2018. szeptemberében, mégpedig a szerencsés 13.-án szerelte fel a Budaklíma. Hűtésben, fűtésben azt kaptuk, ami elvárható. A kültéri és a beltéri egysége egyaránt csendes - pedig hegyezem a fülemet, de csak a normális üzemi hangja hallatszik. Ez nem zavaró.

Ez a példány cseh gyártmányú. Ezt kaptuk, mert ez volt raktáron.

(#45003) zoltan6 válasza b. (#44996) üzenetére


zoltan6
őstag

Azt vágom hogy tudja mérni,csak akkor miért nem méri? A fogyasztás menüpontbál látja is a klímámat,de ki van szürkülve,nem is lehet rákattintani. Vagy van esetleg valami minimum ideje? aztán majd utána kezdi mérni? járattam vagy 1-2 órát tesztelni.

(#45004) b. válasza zoltan6 (#45003) üzenetére


b.
félisten

próbáld meg, járasd egy kicsit.2 órás beosztás van a skálán , így néz ki a Contorllerben és így mellette a Thermo app ban vagy mi a neve.

Én most délután elindítottam a kettő 3.5 kW klímát 24 fokra állítva fűtésre( megáztunk futás után) és összesen a kettő evett 3 óra alatt 800 W körül.18 fokról felfűtve a lakást. Nem igazán van fogyasztás most.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45005) McReay válasza rmihaly (#44979) üzenetére


McReay
aktív tag

Köszi a választ!
Az a kérdés merült fel bennem, hogy ott nem lesz a kültérinek "melege", lévén, hogy keleti falon lesz?

A másik kérdésem, hogy ha a 2-es helyre megy a klíma kültérije, fontos lenne, hogy minél halkabban tudjon üzemelni. (mellette a háló)
300k-t szántam rá (ebben benne lenne a szerelési díj is)

Melyik típus lenne inkább az ajánlott?
(ezeket néztem illetve itt a topicban is dicsértétek)
Gree pulse 3.5kw
Hisense Eco Smart 3.5kw

Esetleg másik versenyző?

Samsung Galaxy Note 8 --- Honda CBR 600 F4

(#45006) cdl válasza McReay (#45005) üzenetére


cdl
senior tag

Nem lenne melege.
Kicsit távolabb raknám, hogy a 3 méteres csőhosz meglegyen.
Vagy feltekerik mögé.
A belépő Daikin FTXF 35 sem lenne sokkal drágább 300-nál, gondold meg esetleg.
Más: mivel a klímák már lassan inkább fűtésre vannak használva, mint hűtésre nem jobb ha a déli falra telepítés inkább? Ott télen melegebb van.

(#45007) feco70 válasza zoltan6 (#45003) üzenetére


feco70
senior tag

Nem biztos ,hogy tudja mérni, van egy J3 daikinom és egy Sensira FTXF35 . A j3 nem tudja ezt a funkciót

(#45008) NGA válasza b. (#45004) üzenetére


NGA
addikt

Csak hogy értsem: 3 óra alatt evett meg összesen 800W-ot, vagy óránként? Mivel a képeden 0,9kWh van, azaz 900W-ot fogyasztott óránként.

(#45009) b. válasza NGA (#45008) üzenetére


b.
félisten

Ott van a képen, hogy 17 kor lett elinditva és 20 ig mutatja a fogyasztást. Ez 3 óra. A képen lévő 0.9 kWh-t a másik 0.7kWh-t evett.800 W a kettő átlaga 3 óra alatt.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45010) b. válasza b. (#45009) üzenetére


b.
félisten

Bár rosszul fogalmaztam meg , most hogy visszaolvastam a kommentemet.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45011) NGA válasza b. (#45009) üzenetére


NGA
addikt

A kWh viszonyszám, azaz 1 óra alatt mennyit fogyaszt. Ezek alapján az egyik 3 óra alatt 3x0.9 kW-ot fogyasztott, azaz 2700w-ot, a másik 3x0,7kW, azaz 2100W. A kettő együtt a 3 óra alatt 4800W-ot, azaz 4,8kW-ot fogyasztott. 1 kWh=kb 40 Ft, azaz kb 200 Ft volt a két légkondi üzemeltetése ez alatt a 3 óra alatt ezek alapján.

[ Szerkesztve ]

(#45012) edk- válasza NGA (#45011) üzenetére


edk-
őstag

Helytelen, amit írsz. A W a teljesítmény mértékegysége, a Wh a fogyasztásé. Helyesen: folyamatos 900 W teljesítményfelvétel 3 órán keresztül 2700 Wh fogyasztást jelent.

Nekem a korábban betett képből nem derül ki, hogy a 900 Wh fogyasztás milyen időszakra érvényes.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#45013) NGA válasza edk- (#45012) üzenetére


NGA
addikt

Igazad van, én is rosszul fogalmaztam. Az első mondatomban ott az amit te is írtál. A lényeg igazából talán lejött, hogy a 0,9kWh az 900W teljesítményfelvétel 1 óra alatt, nem pedig 3 óra alatt.

(#45014) b. válasza NGA (#45011) üzenetére


b.
félisten

nem viszonyszám, ez az össz fogyasztás az adott napon vagy hétre és évre így írja ki. mellette szürkével az előző évi azonos dáummal a fogyasztási adat...a grafikonon lebontva látod órára. Honnan jön ez a viszonyszám dolog neked a képről? Az app nem írja ki az áramfelvételt sehol sem átlagban sem pillanatnyiban arra fogyasztásmérő kellene, kizárólag a fogyasztást méri .

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45015) b. válasza NGA (#45013) üzenetére


b.
félisten

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45016) NGA válasza b. (#45014) üzenetére


NGA
addikt

Én fogyasztásmérővel mértem az én 3,2 -es klimám fűtését szintén 24 fokra. Az átlagos teljesítményfelvétel 800W körül van felfűtés közben. Ez kb reális is.
Arra lennék kiváncsi, ez az app mi alapján méri a fogyasztást?

[ Szerkesztve ]

(#45017) NGA


NGA
addikt

Megnéztem a fogyasztásmérő többi infóját is. 3 napot fűtöttem, 40 Ft van beállítva 1kWh-ra. Ennyi a Ft összeg (64 Ft):

(#45018) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Sziasztok,

Elgondolkodtam egy hűtő-fűtő klíma beszerzésén. lényegében két egybenyíló szobát kéne hűteni és fűtenie, összesen kb. 30 nm területről van szó. Szereléssel együtt kb. 300-400 ezret tudnék rászánni, de nyilván, ha van olcsóbb, de jó alternatíva, nem ellenkeznék. :DDD Mit ajánlotok?

(#45019) NGA


NGA
addikt

Használja valaki Gree-nél az I Feel funkciót?

(#45020) Atomgeszi válasza Hauptmann (#45018) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Annyiból már kijön akár japán is.
Nyilván olcsóbb is ellátja feladatát, de hangosabb lesz, nem fog olyan hatásfokkal dolgozni, nem úgy szabályoz vissza, mint kellene, anyagminőség.
Dobj windy-nek egy üzenetet, biztos tud ajánlani valami jó gépet jó áron. :D

(#45021) Hauptmann válasza Atomgeszi (#45020) üzenetére


Hauptmann
addikt

Nem most azonnal kell, hanem mondjuk pár hónapon belül, de majd írok neki.

(#45022) b. válasza NGA (#45016) üzenetére


b.
félisten

Mert az enyém miért is nem lenne reális?
Az applikáció pontos és fogyasztást mér, töbször leellenőriztem már, mivel ezta telet klímákkal fűtöttem végig. A legolcsóbb okostelefon és az 5 éves TV-m is képes erre és ki is írja mennyi a pillanatnyi fogyasztása. Itt az applikáció nem csak monitorozza hanem tárolja is az értékeket a Daikin szerveren.
2 eltérő klíma a tied meg az enyém. más COP értékkel. más a házunk szigetelése más a tér nagysága és felépítése amit fűtenek. Nekem a 2 darab 3.5 kW teljesítényű egymás mellett van egymástól 2,5 méterre. és egy teret fűtenek. Az enyémnek 7 fokon 4.6 COP értéket írnak fűtésre, tegnap 13 fok volt szerintem 5 fölötti cop értéket produkált. Ráadásul a Greek nem is szabályoznak úgy vissza minta Daikinok.
Neked a klímád 3 nap alatt evett 1600 wattot wattot az utolsó kommented szerint ezért sem értem mi olyan furcsa neked ebben mit nem látsz reálisnak...Még nulla fok alatt sem evett meg a két klíma fejenként óránként 900 wattot, nem hogy 1x fokban.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45023) zoltan6 válasza Atomgeszi (#45020) üzenetére


zoltan6
őstag

Nálam most csinálták, Daikin FTXC35C 430 ezer lett wifi modullal, panel 4. emelet kosaras kocsival.
Itt vidéken most ezek az árak vannak:

(#45024) #72755712 válasza zoltan6 (#45023) üzenetére


#72755712
törölt tag

Nekem 250 ezerbe fájt a Daikin 35, telepítéssel, de wifi nélkül. Plusz 10 ezerből megvolt a Blitzwolf okoskonnektor és a Broadcom wlan univerzális távirányító. Vidéken, hétvégi házba. Ebben a hónapban kb. 30 kilowattórát evett meg, de ha nem vagyok ott, akkor 10 fokra van állítva. Kb. ugyanennyit eszik a villanyboyler is (annak is van mérős okoskonnektora).

(#45025) zoltan6 válasza #72755712 (#45024) üzenetére


zoltan6
őstag

Az elég baráti volt,mert csak a klíma 232 a legolcsóbb helyen is,de inkább 270 körül van.
[link]

(#45026) hunaqua válasza zoltan6 (#45025) üzenetére


hunaqua
addikt

Egy DAIKIN FTXC35B beszerzési ára kb. 10.000huf -al drágább összesen mint egy Gree Pulse 3.5. Akkor miért csodálkozunk ezen az áron?

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#45027) cdl válasza zoltan6 (#45025) üzenetére


cdl
senior tag

Neki egy FTXB volt 1 méteres telepítéssel, beragadt készletből gondolom. Picit visszaolvastam.De baráti áron volt ennyiért.

(#45028) F.N. válasza zoltan6 (#45025) üzenetére


F.N.
tag

Az tényleg nagyon jó ár, még ha Ftxb35 volt akkor is,
de nálad irreálisan sokat kértek.
430K egy FTXC35 Sensiráért, telepítve :Y
Véleményem szerint rövidebb lették egy százassal.

(#45029) #72755712 válasza cdl (#45027) üzenetére


#72755712
törölt tag

Így van, csak fali tartókonzol kellett hozzá, és kettőslétra, mert azért ami könnyen elérhető, azt errefelé el szokták lopni, amikor nem vagy ott. :)
Plusz én tisztítom, nem jön a szerelő évente. Egyébként Mitsubishit szerettem volna, kétszerennyiért, de erre beszélt rá a szerelő. Igaz, hogy -5 fok alatt már nem igazán fűt, de kb. ott már mindegy is a cop érték miatt, hogy a kerámialapos hősugárzó, vagy a klíma.

(#45030) cdl válasza F.N. (#45028) üzenetére


cdl
senior tag

Nekem a 3.5.ös FTXF lett 330 kb Wifivel.
Szóval tényleg 100 000-el lett hosszabb a számla. Persze most szezonban más az árazás, mint tavasz elején, tél végén.
Kéne még 1-2 árajánlat, hogy mennyi lenne most egy ilyen telepítve.

(#45031) zoltan6 válasza F.N. (#45028) üzenetére


zoltan6
őstag

Nekem mindenképpen számlásan kellett,mert felét visszaigénylem az állami lakásfelújítási pályázaton.Meg ebbe a költségben benne van a kosaras kocsi illetve a felhasznált szerelési anyagok is,kellett vagy 12-13 méter csövezés a kültérinek.Néztem más környékbeli klimás cégek ajánlatait is.pld Fehérvári alba klima,ott is hasonló árak lettek volna.

(#45032) Strezi válasza zoltan6 (#45031) üzenetére


Strezi
őstag

Nincs két ugyanaolyan szerelés, a tiéd nem volt egy egyszerű eset a csőhosz meg a magasság miatt. Ennyi ;)
Kértem árajánlatot egy munkára, a mester szerint utóbbi három hétben 60%-ot ugrottak a beszer árai :o (tetőszerkezet). Van pénz(támogatás) zsozsóra mostanság, na :DDD

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#45033) Atomgeszi válasza Strezi (#45032) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Minden rohadt drága lett. És semmi nincs. Mindent majd hoznak és majd rendelésre, 2-3 hónap múlva talán. :W

(#45034) Strezi válasza Atomgeszi (#45033) üzenetére


Strezi
őstag

3 x 7 méter szabadon álló, nyitott kocsibeálló(faszerkezet, cserepezett) 1.65MFt :Y Vagy csak én nem vagyok képben :F

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#45035) cdl válasza Strezi (#45034) üzenetére


cdl
senior tag

5x6-os ra kértem anno ajánlatot. 520 000 lett volna.(sok éve volt.)
Saját kivitelezésbe 250 000 lett.
De az 1.65 teljesen elrugaszkodott.

(#45036) Atomgeszi válasza Strezi (#45034) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Drága a fa. Főleg a jó minőségű. A munkadíjra meg divat lett azt mondani, hogy 1M. Akármi is az.
Szerintem visszajön az, mint ami 30-40 éve volt. Mindenki magának megcsinálja, meg rokonok, meg haverok barátok segítenek..

(#45037) Strezi válasza cdl (#45035) üzenetére


Strezi
őstag

Na, lehet hogy a "sok éve volt" résszel van a gond ;) :F Mondjuk tető minőségben kértem, betoncseréppel, deszkázással, csatornával mindennel együtt(hogy passzoljon a mostani tetőhöz)...

Atomgeszi: Lehet hogy ez lesz! Nem vagyok kétballkezes, sőt! De eddig lebeszéltem magam hogy nekiálljak...

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#45038) Atomgeszi válasza Strezi (#45037) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Sok éve egész más helyzet volt. Akkor még volt szakember, és nem volt ennyi támogatásos dolog.. Ma meg mindenki el van ígérkezve 50 helyre, ahova oda is érnek azt is szar minőségben csinálják, de legalább drágán(tisztelet a kivételnek). Nagyon sok lett az AS szabvány is.

A saját magad csinálásával meg ugye az a hátulütője, hogy akkor még a Te időd megy azzal, hogy munka után ilyeneket csinálsz, nincs normális szerszámod, sem tapasztalat, 4x annyi idő megy el vele, mint egy profinak, de a végeredmény lehet így is szebb.

Én is hívtam festőt, hogy csináljon meg ezt azt.. szüttyögött vele jóideig, a végeredmény meg olyan lett, hogy az anyagot + meg egy kis munkadíjat kifizettünk, és elküldtük, mert abszolút nem volt arányban a pénz és a végeredmény.

A klímacsövezés kivésését is én gletteltem, meg festettem, igaz, hogy 1 -1,5 hét elment rá, meg 6x gletteltem át, de majdnem tükör lett. Igazából csak rohadt sok időm ment el rá. :DDD De ez van. Vagy fizetünk sokat, és lesz olyan amilyen a végeredmény, vagy fizetünk nagyon nagyon sokat, amivel kapunk egy jó végeredményt, vagy fizetünk rengeteget és kapunk egy profi végeredményt, de a várólista 2-3 év, mire hozzánk jut a szaki, vagy pedig YT-n nézünk videókat, veszünk szerszámokat, rááldozunk a nekik szánt munkakötségből normális szerszámokra, és elvégezzük helyettük a munkát.   

(#45039) cdl válasza Strezi (#45037) üzenetére


cdl
senior tag

Betoncseréppel, csatornával lett ilyen. Gyalut, elektromos láncfűrészt vettem hozzá a Praktikerben, az is benne volt az árban. De tényleg 10 éve volt kb. Irreális árak vannak.
Semmi közöm az építéshez, de áll még :)

(#45040) balaaa88 válasza zoltan6 (#44987) üzenetére


balaaa88
aktív tag

Hozzám is egy FTXC35CV1B került.
És a Daikin app-ban én sem látom a fogyasztást (igaz, eddig összesen kb. 3-5 percet működött a gép). Ha rámegyek az Energy fülre, ezt írja: "Consumption data not supported. This device does not support showing energy consumption data." Szóval lehet (valószínű?), hogy ezt soha nem fogja megjeleníteni az app-ban.

(#45041) LanyUs


LanyUs
senior tag

Daikin Online Controller helyett használjátok Daikin Residental Controllert!
Sokkal több funkció, stabilabb működés.

Nálam is felkerült a fűtésre optimalizált FVXM35A/RXTP35N8. Beltéri eszméletlen halk és komfortos a lenti és fenti fújással. A kültérit gumibakra tettem, de semmi jelentősége. A kompresszor szinte nulla, ismétlem nulla mértékben rázza a burkolatot, nincs rezonancia. Egyszerűen nem hittem el, hogy milyen finoman jár ez a gép. Kis dundi a 3 soros hőcserélő miatt. A hőfok mellett az online alkalmazásban még pára értéket is ír. Ez a parapet a klímázás csúcsa szerintem. Mindenkinek ajánlom :R

(#45042) baloghgabor válasza LanyUs (#45041) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Picit írigy vagyok. 😋 De azt hiszem, ilyen lesz a következő nálam is. 😊

bégé

(#45043) zoltan6 válasza LanyUs (#45041) üzenetére


zoltan6
őstag

Ez milyen androidos készüléken működik? Mert úgy látom egyik samsungomat se kedveli.

(#45044) 7Heads Drago válasza Atomgeszi (#45036) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Nehéz lesz az. A haverok töltik ki az építési naplót és pecsételnek bele?
A testvérem építési vállalkozó és a saját lakásán se dolgozhatott hivatalosan semmit se. Más cégen keresztül tudott csak. Paródia ami manapság megy.
Minden fontosabb mint a munka minősége, az árak az egekben. És rengeteg fát ki kell vágni a papírmunka miatt feleslegesen.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#45045) cdl válasza zoltan6 (#45043) üzenetére


cdl
senior tag

Note 9-en feltelepült. Este megpróbálom hozzáilleszteni a géphez.

(#45046) cdl válasza cdl (#45045) üzenetére


cdl
senior tag

Mgtalálta az egységet, hozzá illeszettte.De nem irányítja, nem tudja bekapcsolni.
A régi program is fent van még a telefonon. Ott is be van konfigurálva. Ki kelene törölni esetleg a programot a telefonból?

(#45047) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Sziasztok!
Létezik valami megoldás arra, hogy rendesen lehessen irányítani a Daikin klímát wifiről?
Most kijött egy új app, de ez még a régebbinél is rosszabb, 10-ből 9-szer nem veszi a parancsokat.
Így kb. nincs értelme a wifi adapternek, mert nem működik.

[link]
A videón ugye azt látni, hogy kikapcsolom, de baszik kikapcsolni, ahogy minden más változtatásnál ezt csinálja, a régi, és az új app is, annyi különbséggel, hogy a régi app néha még ezt a hibaüzenetet is dobálja:

A router kb 3m-re van, és a klíma egy Perfera.
Minden jó tulajdonsága ellenére is, amíg ez ennyire gáz senkinek sem tudom ajánlani a Daikint. Az Aliexpresses noname okosízzómnak jobb a szoftveres támogatottsága. :((

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#45048) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Mikor kijött pár napig működött. Play áruházban beszédesek az értékelések is.
Se Samsung S20-al, se Huawei Mate 20 Pro-val nem működik. :W
Pedig nekem nagyon fontos lenne a távvezérlés, és az őrületbe kerget, hogy ennyire használhatatlan.
Szüleim kínai klímái lehet, hogy hangosabbak, de sose volt velük ilyen gond, a ventilátorjuk sem kattogott soha, és garanciáztatni sem kellett egyiket sem, pedig még kitisztíttatva sem voltak soha.

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#45049) cdl válasza takacsbotond (#45048) üzenetére


cdl
senior tag

A régi AP Nálam hibátlanul működik, távolról is. Az új használhatatlan, kuka.

(#45050) rígel válasza takacsbotond (#45048) üzenetére


rígel
őstag

IOS-en flottul működik, mióta megvan a klíma, használom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.