Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36001) DUB Inc.


DUB Inc.
aktív tag

Nagyon szépen megkérném a Panasonic Z35-VKE, vagy TKE tulajdonosokat, hogy ha van módjuk megmérni a teljesítményfelvételt egy fogyasztásmérővel, akkor írják már le, hogy milyen értékeket mutatnak a műszereik. Természetesen a minimum leszabályozás és környéke érdekelne leginkább, valamint az, hogy ekkor mennyire szabályozza vissza a ventilátort a beltéri, mielőtt kikapcsolna...

Hálás köszönet! :R

(#36002) pjen válasza DUB Inc. (#36001) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem ne tedd autómatára a ventit.

(#36003) DUB Inc. válasza pjen (#36002) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Csak fixen működik - úgy értem, ha automatán van sem szabályoz.. Fix fokozatokat is fölülírja..

[ Szerkesztve ]

(#36004) LanyUs válasza lacy027 (#36000) üzenetére


LanyUs
senior tag

Én örülök neki, ha kikapcsol, mert addig is csend van. Miért jó az ha folyamatosan működik :F Ha leáll és nem fogyaszt, majd bekapcsol és egy kis ideig többet fogyaszt = folyamatosan keveset fogyaszt. Én itt nem látom azt a spórolást, amit Te látsz. Rakd éjszakai ventire és 30 fokra - > ha túlmelegszik, akkor nyisd ki az ajtót, ha így is túlmelegszik, akkor meg már fűteni sem kellett volna.
Ha viszont becsukod leáll a beltéri. De a falak sugározzák a hőt nálam folyamatos fűtés mellett, szintén legalább csend van. Ez személyi ízlés és megszokás.

(#36005) lacy027 válasza LanyUs (#36004) üzenetére


lacy027
tag

Én nem tartom kellemetlennek a susogást, ha nincs, még hiányzik is. Max. 5 perce kapcsol le, utána elindul, túlfűt és kikapcsol. Ha tudna folyamatosan 180 W körül menni, az lenne az ideális. Fogyasztásban minimális a különbség, de hőérzetben és éllettartamban már nagyobb, ha kikapcsol. Nálam 8 fok felett bárhogyan túlmelegszik, kicsi a szoba, nagyon kicsi hőigénnyel. Kinek így tetszik, kinek úgy. Részemről minél kevesebbszer kapcsoljon ki.

(#36006) laca891


laca891
aktív tag

Mennyire igaz az, hogy klímás lakásban élőknél, több a légúti megbetegedés? (nátha, köhögés, stb...) :))

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#36007) #46233856 válasza laca891 (#36006) üzenetére


#46233856
törölt tag

Talán a régebbi On-Off klímák idejéből maradt fent ez a gondolat.
Akkor még a hűtés üzemmódban, a kapilláris adagolás miatt, közel
fix, viszonylag hideg levegőt fújt be.
Ha szivárgott, és fogyott a gáz, akkor még hidegebbet. ( egy darabig )
Egy mai inverteres, elektronikus adagolással, ha nincs szükség
a nagy hűtőteljesítményre, a befújt levegő hőmérsékletét is magasabbra teszi.
Ez mellett elég változatos szűrőkkel vannak ellátva, van olyan, ami kifejezetten
a vírusokat is pusztítja. ( Nem a koronásakat )
Persze ha valaki érzékeny a huzathatásra, és egy gyengébb kategóriából választ,
ha nem is megfázik, de lehet hogy megfájdulhat tőle a feje.
Amiket leírtam, általában a hűtésre értettem.

Daikin Perferám, ha aktiválom a funkciót, a tartózkodási helyemtől más irányba
fúj. Mikor új volt, tesztelgettem is, és elég jól megoldja.

[ Szerkesztve ]

(#36008) LanyUs válasza lacy027 (#36005) üzenetére


LanyUs
senior tag

Nálam van kisgyermek. Jelenleg 25,5 fokon áll a gáz termosztát! Ez klímával 28 fokos beállítás :) Nem áll le :) Illetve leáll, mert nem tudja kifűteni az alsó szintet, ezért kondi kazánozok a H-Tarifa ellenére is.
Szerintem ne bántson a tudat. Ha éjszakai ventivel is túlfűt, akkor a másik is túlfűtene.

(#36009) lacy027 válasza LanyUs (#36008) üzenetére


lacy027
tag

Éjszakai ventivel nem túlfűt, hanem jóval a kívánt hőfok elérése előtt kikapcsol, mert ez a fordulat már túl kicsi a fűtéshez, csak a klímát és a közvetlen környezetét melegíti, a szobát alig.

(#36010) xrecords


xrecords
újonc

Sziasztok.
Azt szeretném kérdezni klímaszerelőktől, hogy leszerelt állapotban van valami lehetőség kipróbálni egy split klímát, hogy működőképes vagy sem?
Sikerült hozzájutnom egy pár éves Midea inverteres klímához, de nem akarom potyára felszereltetni...

(#36011) LanyUs válasza lacy027 (#36009) üzenetére


LanyUs
senior tag

Az enyém nem kapcsol ki, amíg nem éri el a kívánt hőfokot. Éjszakain ha nem éri el, akkor folyamatosan kellene járni. A Tiéd miért kapcsol ki?

(#36012) lacy027 válasza LanyUs (#36011) üzenetére


lacy027
tag

Mert a klíma környékén a kis fordulat miatt elérte a hőfokot és sajnos más hőmérő nincs, ami alapján lehetne vezérelni a klímát. Lehet a hőmérőm a klímától három méterre még csak 22 fokot mutat, de a klíma 23 fokra állítva, 27.5 foknál (23 + 4.5 fok tűrés) lekapcsol.

(#36013) asha07lcc válasza xrecords (#36010) üzenetére


asha07lcc
tag

PERSZE ALAPOKAT MEG LEHET TUDNI EGY ÖSSZEKÁBELEZÉS ÉS HŰTŐ ÜZENMMÓD INDÍTÁS.

Fűtésben szétmegy ha indítod.

(#36014) asha07lcc válasza #46233856 (#36007) üzenetére


asha07lcc
tag

nagyfelületű plazma(valódi plazma) szűrő a koronavírust is kinyírja. Sőt minden vírust.

(#36015) mpo válasza asha07lcc (#36014) üzenetére


mpo
veterán

Ha már a lakásban van a koronavírus, akkor régen rossz, hiába nyírja ki a szobában kószáló vírusokat.

Ha érted, akkor már elavult.

(#36016) t.laszlo válasza laca891 (#36006) üzenetére


t.laszlo
csendes tag

Mi az idei télen kezdtünk klímával fűteni, és azóta elég sokat köhögnek, fulladnak a 4 év körüli gyerekek, főleg éjszaka. Nem 100%, hogy a klímától, de eddig sosem köhögtek. Az biztos, hogy a levegőt szárítja, nekem is sokszor kiszárad a szám mióta használjuk. Naponta egyszer szellőztetünk 10-15 percet. Nincs automata szellőztető rendszer a házban. Engem is érdekelne, hogy mennyi köze lehet ennek a klímához.

(#36017) mpo válasza t.laszlo (#36016) üzenetére


mpo
veterán

A száraz levegő nem jó, ráadásul hidegebbnek érződik, ha nincs kellő páratartalom.
Van olyan hőmérőd, ami páratartalmat is mér?

Ha érted, akkor már elavult.

(#36018) DUB Inc. válasza t.laszlo (#36016) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

A száraz levegő, valamint a por keringetése (ugye a klíma megmozgat nem keveset) okozhat ilyet. Függ az épület átlag páratartalmától erősen, nálunk pl. jól jön a szárítás...

(#36019) xrecords válasza asha07lcc (#36013) üzenetére


xrecords
újonc

Elég elektromosan összekötözgetni és be lehet kapcsolni? Nem árt neki ha csövek nincsenek összekötve?

(#36020) lacy027 válasza xrecords (#36019) üzenetére


lacy027
tag

Rövid ideig nem árt. Ugyanez történik szakszerű leszerelésnél, amikor visszagyűjtik a gázt a kültéribe. Először az egyik, majd a másik sarokszelepet zárják el, utána kapcsolják csak ki.
Ha próba során beindul a kompresszor, akkor van benne némi élet és még hűtőközeg is, tehát nem reménytelen a dolog.

(#36021) xrecords válasza lacy027 (#36020) üzenetére


xrecords
újonc

Rendben, köszi az infot.
Elvileg visszagyűjtötték a gázt a kültéribe szakszerűen.

(#36022) Male válasza t.laszlo (#36016) üzenetére


Male
nagyúr

Rakjál be párásítót... nekem is kellett ( Xiaomi / Deerma F500, kijelzős verzió... Aliról kb 10-ből megvan), be lehet állítani a kívánt páratartalmat, aztán kész, a többit intézi, csak töltögetni kell, ha kifogy.... probléma megoldva :)

(#36023) LanyUs válasza lacy027 (#36012) üzenetére


LanyUs
senior tag

lacy027 És a 2.5 kw-os gép nem kapcsolna ki? Alacsony fordulaton az sem tol több levegőt. Lefelé irányított lapátokkal is eléri a küszöböt úgy, hogy még nincs meg a megfelelő hőmérséklet? Nincs túl magasan a beltéri?

t.laszlo Lődd be a párát 50%-ra és megoldódik a torok szárazság probléma. első körben nano cloud technology párásítót keress. Ultrahangost kerüld a köd és fehér por miatt.

(#36024) asha07lcc válasza mpo (#36015) üzenetére


asha07lcc
tag

Ez minden mikroszkopikus lényre igaz:)

(#36025) lacy027 válasza LanyUs (#36023) üzenetére


lacy027
tag

2.5 kW-os Daikin, aminek a minimuma 1.3 kW hűtés/fűtés. Ez az esetek nagy részében túl sok egy ennyire kis szobába, ezért kapcsol ki. Ezen pedig nem változtat semmilyen beállítás, csak a terület megnövelése (nyitott ajtó), vagy a hőszükséglet növekedése, azaz hidegebb külső hőmérséklet.

(#36026) Hrabovszki


Hrabovszki
csendes tag

Ide is beírom, hátha van valakinek egy kis ideje rá:
Megpróbáltam néhány céget,szerelőt - szeretnék klímát, fűtésnek, de nem jöttem rá a megoldásra.
Két szobába és egy nagy nappali-konyhába szeretnék megoldást. A szobák 4,5*5m-ek, a nappali 5x7-es, kis előtérrel. EEgy fotót csatolok ez utóbbiról. A ház kisméretű téglás, 10cm-es grafit-tal szigetelt, lábazat is, födémen 20 cm gyapot van, az ablakok fából vannak, dupla rtg-ek. Jelenlegi fűtés faelg.kazán+puffer, radiátorokkal. Pirossal jelöltem az ablakokat a falban,120x120cm-ek.
A két szobára mondtak hol 2,0 Kw-ost, hol 2,5 KW-ost, ez még nem is probléma, inkább a nappali amire hallottam már a 5,0 Kw-tól 3,5-ig verziókat. Azt is beszéltük hogy lehet, két 2,0-es (vagy 2,5-es) jobb lehet a nappali-ra, de az egyik kolléga szerint felesleges ennyire túllőni ezt a nappalit -nem olyan nagy.
Daikin, Fujitsu vonalon mozgok , de a keret csak az alját engedné meg (Sensira ill.KPCA sorozat).
Most bizonytalan vagyok, hogy valóban elég lehet egy 4kw körüli készülék erre a nappalira, vagy nagyobb kell , esetleg tényleg kettőre lenne-e szükség. És hogy hova tennétek, mert én a bejárat felé tenném inkább(1.kék) mert ez a hidegebb rész, jó lenne ha innen fújna be. tévedek? A másik megoldás már egy kicsit beljebb van, de ha ide teszem, félek, hogy az előbb említett bejárati rész hidegen marad.
Abszolút nem mindegy az árban sem, de ami fontosabb , hogy alul sem szeretném semmiképpen tervezni.
Itt írtam korábban, hogy a H-tarifára is kaptam egy érdekes infót, mi szerint a sensira-ra nem lesz jó -de ezt már cáfoltátok.
Segítenétek a tervezésben és a döntésben? Nagyon szívesen vennék ajánlásokat, köszönettel előre is

(#36027) pjen válasza Hrabovszki (#36026) üzenetére


pjen
félisten

Én,nem vagyok szakember,a két szobába 2,5Kw ost,a nappaliba egy 3,5Kw ost tennék.Viszont kifejezetten fűtésre optimalizált klímát.Nem csak a tálca fűtés a különbség.Az én kültérim sokkal nagyobb mint a szembe szomszéd szintén 2,5Kw os kültérije.Nálam minden ajtó mindíg nyitva,kiegyenlítődik a hőmérséklet.

[ Szerkesztve ]

(#36028) edk- válasza Hrabovszki (#36026) üzenetére


edk-
őstag

A 35 m2-es nappaliba, főleg, hogy szigetelt is, bőven elég a 3.5 kW-os klíma.

[ Szerkesztve ]

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#36029) asha07lcc válasza Hrabovszki (#36026) üzenetére


asha07lcc
tag

Szóval: A szobákra 3,5 kw Sensira szerintem az halk és részterhelésen megy fűtésben.(nem fogyaszt többet sőt. és a hőigény határozza meg a költséget),a nappalira meg vagy 5 kw vagy 2 db 3,5 kw sensira. Igazából látni kellene. a 2,5 és 3,5 kw gépek közt minimális a z árkülönbség Más márka is lehet a Fujitsuból a kpca csak 3,5 kw--ig van. A sensira kompresszora csendesebb a kpca-ban 1 kamrás rota kompresszor van sajnos . Vedd figyelembe a klímák adatai amit látsz max beltéri ventifordulatra érvényesek egy szoba hálószoba soha nem fog így üzemelni hanem kis venti vagy max közepes venti fordulaton ahol a már csökkent légmennyiség kevesebb hőt képes szálítani(pongyolán de érthetően) de így fogod üzemeltetni és ott már 2 kw körüli lesz a 3,5 kw gép fűtőteljesíítménye vagy ha felnyomod 26-27 fokra akkor dől a meleg belőle de zabál... A másik dolog hogy ez a fűtés esetére érvényes forgatókönyv ami a sokkal rövidebb hűtési időszakban nem egészen ugyanaz.mi 23 éve gyűrjük az ipart nagyon sok fűtésre szánt klímát raktunk és a tapasztalat ezt hozta. Privátban tettem is javaslatot. Mindenesetre tudni kellene van-e hőszigetelés és mekkora illetve mi az anyagi keret mert az határozza meg a lehetőségeket(a lé határozza meg a tudatot mondta Hofi).

(#36030) Hrabovszki


Hrabovszki
csendes tag

köszönöm a válaszokat, még egy kicsit mindig zavart vagyok :) szigetelt a ház, és a keretet szeretném 1 milla alatt tartani a3-4 gépre.

(#36031) pjen válasza Hrabovszki (#36030) üzenetére


pjen
félisten

Az az 1 milla nem túl combos,főleg ha alatta is akarsz maradni.

(#36032) Hrabovszki válasza pjen (#36031) üzenetére


Hrabovszki
csendes tag

igen, érzem én is, de efelett már nem reális nekem, azaz nem éri meg

(#36033) Hrabovszki


Hrabovszki
csendes tag

továbbra is kérdezném, hogy szerintetek mekkora teljesítmény szükséges a nappali részbe, köszönettel

(#36034) sgabor


sgabor
csendes tag

Sziasztok,
Egy 20 m2-es szoba nyári hűtésére szeretnék klímát venni. Erre elvileg elég lehet egy 2,5 kW-os is.
Várok konkrét márka, típusszám javaslatot, mi lenne az ideális, ami az alábbi kritériumoknak megfelel:
- japán gyártmány (Panasonic, Hitachi, de mást sem zárok ki)
- inverteres motor
- hosszú garanciaidő
- megbízható legyen: ne romoljon el, de ha nagy ritkán mégis, legyen hozzá alkatrész
- nagyon csendes legyen mind a beltéri, mind a kültéri egység
- wifi és egyéb extra huncut funkció nem kritérium (de persze nem is kizáró ok)
- árban a plafon 230 eFt

(#36035) b.


b.
félisten

Sziasztok!
ma kaptam egy nagyon jó ajánlatot 3 gyártó klímájára és nem tudok dönteni.
Mindegyik verzióból lenne 3,5 kW modell az alsó szintre több darab és 3 darab 2,5 kW modell az emeletre a 14 nm2 padlástéri szobákra. Mindhárom típus szinte egy árba jön, ki minimális, pár ezer forint a különbség.
1 , Fujitsu Design Sorozat (ASYG09LUCA/AOYG09LUCB) 10év gari
2, Daikin Comfora (FTXP25P+RXP25P) itt nem tudom mit jelent az a P végződés, nem találtam ilyen verziót. 3 év gari
3 , Panasonic Z ETHEREA (KIT-Z25-VKE) 2+3 év gari

teljesen tanácstalan vagyok. A fujitsu nagyon tetszik,de SCOP értékben az a leggyengébb és nem tudom valójában mennyire hangos készülék a kül és beltéri.
Pana mindent tud, remek készüléknek tűnik.
Daikin meg a kettő között valahol, alapabb kategóriás mint a másik kettő, rettenetesen néz ki ez a beltéri egység, sírhatnékom van tőle, de viszont jónak néz ki minden rajt és hát csak egy Daikin.
melyiket vennétek? A hang nagyon fontos mindegyik verziónál és az, hogy fűtés a fő szerepe elsősorban.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#36036) BusinessGuy


BusinessGuy
senior tag

Sziasztok!

Lehet kicsit hülye kérdés,de nemigen találtam kimerítőbb válaszokat rá a neten, gondoltam megkérdezlek titeket hátha van tapasztalat.

Egy lakótelepi viszonylag jobb fekvésű lakásba menne egy klíma leváltva a mobilklímát amivel ugyannl nyáron lehetett 22-23 fokot csinálni de baromi hangos és zabál ráadásul körülményes, pláne nekem amire mindjárt ki is térek miért.
Olyan 3.5-ös klímát keresek ami rendelkezik wifivel és megbízható programmal amit bárhonnan tudok mobilnettel kezelni, látva az otthoni hőt, szabályozva a klímát. Ez a legfontosabb számomra házikedvencek miatt.Ez a kritérium a mobilklímával pláne nehézkes volt...
300k a keret beszereléssel mindennel,de az sem bajha olcsóbb...Sokáig LG-t nézegettem tudván hogy annak ez a szoftveres része állítólag korrekt. Viszont 300k beszerelve és sokak szerint az lg túlárazott. Ennél jóval olcsóbban találni gree-t (comfort x állítólag csendes megbízható) 240 körül illetve midea mission 2-t 270 körül.

Aza fő kérdés van-e tapasztalata gree avagy midea távoli vezérlésével? Megbízhatók? De ha van hasonló áron megbízhatóbb 3.5-ös legalább a++ klíma tippetek aminek jó a távvezérlése neten keresztül, érdekelne. Avagy ha nincs mire menjek rá, midea 270-ért avagy gree 240-ért.

Köszönöm!

(#36037) #46233856 válasza b. (#36035) üzenetére


#46233856
törölt tag

Nálam a 2017-2018 as katalógusban FTXPxxK ,
a 2019-2020 as katalógusban pedig FTXPxxM a comfora jelzése.
P-s jelzéssel nem találkoztam, lehet hogy elírás.
Az M végződésű pár apró dologban fejlettebb a K-nál.

Igen, elsőre érdekes mind a formája, mind a színe,
mattos felület, de kis idő után már nem zavaró.

(#36038) canniball válasza #46233856 (#36037) üzenetére


canniball
nagyúr

Nekem pl. kifejezetten bejön, hogy matt.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#36039) Paxker315


Paxker315
addikt

Hmm ilyen topik is van? : ) Szomszéd ajánlott ilyet: Sinclair ASH-12BIV. Sokat nem találtam róla, kerülendő lenne-e? Igazából 1 szoba párátlanítására (konyha) lenne főleg használva, nyáron picit hűteni (25-26 fokra az amúgy 28-at). Vagy felejtős?

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#36040) asha07lcc válasza Paxker315 (#36039) üzenetére


asha07lcc
tag

Ez egy Gree Lomo+ berendezés matricázva ennyiért van jobb választás.Párátlanítani tud de akkor hűt is és télen +5 fok alat nem alkalmas rá. atta a kis párátlanító gépek vagy a méregdrága Daikin ururu-sarara alkamas ami fűtve szárít.

[ Szerkesztve ]

(#36041) Paxker315 válasza asha07lcc (#36040) üzenetére


Paxker315
addikt

koszi a visszajelzest! atgondolom. Mi lehetne meg egyeb opcio ebben az arkategoriaban, elhasznalashoz?

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#36042) DUB Inc. válasza Paxker315 (#36041) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

(#36043) lacy027 válasza DUB Inc. (#36042) üzenetére


lacy027
tag

Honnan lehetne klímához való dekorcsatornát kapni, Kecskemét környékén? Kb. 10 céget felhívtam, mindenütt csak villanyszerelési kábelcsatorna van, sarok és egyéb idomok nélkül. Esetleg webáruház?

(#36044) mpo válasza lacy027 (#36043) üzenetére


mpo
veterán

A Legrand-nak sok mindene van.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#36045) edk- válasza lacy027 (#36043) üzenetére


edk-
őstag

Webáruház.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#36046) lacy027 válasza edk- (#36045) üzenetére


lacy027
tag

& #36044 mpo
Köszönöm!

(#36047) pjen válasza lacy027 (#36043) üzenetére


pjen
félisten

A kopos csatornákhoz is vannak idomok és sokkal olcsóbb.

(#36048) raverke


raverke
tag

POLAR klímával van valakinek tapasztalata?
Szervizigény, mennyire halk, szűrők minősége, illetve nem büdösödik-e hamar?

Több ismerősömnél is ezt szerelték fel(eddig mindenki dicséri), rendkívül jó ár-érték arányú.
Állítólag a Gree gyártja, csak a márkanév más.

(#36049) El Gringo


El Gringo
senior tag

Sziasztok!
Szereléssel együtt max. 200-210k-ért milyen márkában, típusban érdemes gondolkodni?
Max. 2 évig leszek még a lakásban (Dél-Pest), szóval igazából tök mindegy, hogy bírja-e 10 évig. Egy kb. 15 éves Nimbusz ki-bekapcsolóst kell majd leszerelni hozzá (39db), ami már három éve se hűtött, gondolom eltűnt belőle a gáz. Ezzel nem foglalkoznék tovább. Emeleti, szigeteletlen 1,5 szoba, nyáron 35 fokkal :D kb 25 nm összesen.
Röviden: melyik a legelfogadhatóbb sz@r a piacon. ;] MDV?

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#36050) edk- válasza El Gringo (#36049) üzenetére


edk-
őstag

Whirlpool (edigital)?

[ Szerkesztve ]

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.