Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73001) this is life


this is life
Ármester

Lazítsatok egy kicsit, szerintem itt mindenki félre érti egymást, és többet lát egy-egy válaszban, mint amennyi a valós tartalma.
Mindenki nyugodjon le a 3.14 csába, véget érhetne a beigli, kocsonya kóma,

batai: Olyan klímát nézz ki, szereltess fel ami valóban tudja a 19dB alatti szintet, képes legyen -5-10 fokban is értelmes hatásfokkal működni, és normális szerviz háttere.

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#73002) bogabi válasza this is life (#73001) üzenetére


bogabi
senior tag

Nem akarok vitát generálni, de olyat, ami VALÓBAN tudja a 19 dB-t és még érezni is lehet, hogy fűt, na olyat nem nagyon fog találni oldalfali splitben. Prospektusban, táblázatban jól mutat ez a szám, de a való életben elég ritka. Lehet, egyes speciális esetekben (agyonszigetelt ház, kicsi szoba, stb.) lehet akár ilyen is.. Szerintem.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#73003) pjen válasza this is life (#73001) üzenetére


pjen
félisten

Szsrintem minden klíma tudja a 19db alatti szintet. Nem kell bekapcsolni. Bekapcsolva szerintem egyik sem, max rá van írva.

(#73004) Alpenjunge válasza Jolida (#72983) üzenetére


Alpenjunge
kezdő

Én twingoval hoztam ki Ausztriába két 3.5kw-s Mitsut :DD

(#73005) Alpenjunge válasza this is life (#73001) üzenetére


Alpenjunge
kezdő

Nem hallgatózni kell hanem aludni :D
a miénk 1 méterre van a fejünk felett,automatán megy de minket nem zavar,az éjszakai módot még ki se próbáltuk.

(#73006) Nikaré válasza Alpenjunge (#73004) üzenetére


Nikaré
őstag

Azt ne mondd, hogy ott (minden) drágább?
:U

(#73007) Alpenjunge válasza Nikaré (#73006) üzenetére


Alpenjunge
kezdő

Minden nem,sőt de a klíma az pont igen.

(#73008) Sumi


Sumi
aktív tag

Amikor 19dB-en megy a beltéri, akkor nem fog tudni leadni 3-4-5 kW hőteljesítményt. Plusz ilyen fos időben ami most van kb 2 hónapja, állandóan leolvasztanak a készülékek amivel egyrészt (nagyon) elkúrják a cop-t, másrészt leesik a hőmérséklet amíg leolvaszt, amit azért megérez a legtöbb ember. Szóval nem hogy csak a komfortja gagyi a levegő-levegő hőszivattyús fűtésnek, de még csak nem is olyan gazdaságos, mint amilyennek elsőre tűnik. Hűtésnél más a helyzet, mert ott nemigen van más értelmes megoldás (ott a többi megoldás a kényelmetlen), de fűtésre CSAK ezt választani jó nagy f*szság.

(#73009) this is life válasza pjen (#73003) üzenetére


this is life
Ármester

és bogabi:
lg silent-em volt míg tavaly meg nem adta magát, tényleg képes volt lopakodó üzemmódra hűtésben teljes mértékig, fűtéskor hangosabb volt, de még így is halkabb mint a gree pulse.
Nem fejtettem ki a gondolatom, ez az én hibám.
Arra próbáltam utalni, hogy olyan klímát alapból jobb hanyagolni, ahol az alsó érték 26dB.
Meló helyen syen bora, távirányítóval nem lehet elég halkra állítani, automata ventilátor szabályozással sem, itthon a pulse lényegesen halkabb.
Illetve naponta hallgatok midea-t, az is halkabb a syennél fűtés üzemmódban, az egyedüli gond, hogy nem veszi vissza a venti fordulatot nulla közelire amikor leáll a kompresszor (ezt funkciót a syen tudja) .

Alpenjunge
Nem zavar a klíma hangja, szabadon álló fan coil mellett is lazán el vagyok.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#73010) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Korábban említett Gree Comfort X klímának az internetes részével nem foglalkoztam eddig.
Érdemes a wifit beállítani?
Van hozzá bármi frissítés?
Vagy csak a távirányító funkciók vannak egy alkalmazásban?

üdv

(#73011) arnyekxxx válasza Sumi (#73008) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Ugyan van kandalló a ház közepén de idén az két estét ment összesen, akkor is leginkább némi sütögetés miatt, szóval ezt a telet idáig csak klímákkal csináltam végig, decemberre van egy 6500ft-os villanyszámlám két royallal, gyerekek is jót alszanak mellette, minket se zavar. Nem érzek különösebb problémát.

(#73012) Power17


Power17
tag

Vettünk egy Fisher Nordicot. A ház még nem készült el. Jelenleg 27m2 szobában lesz amiből nyílik 3 szoba meg háló, konyha.
Új ablakok a födémen 20cm gyapot. A falak 38cm-es kisméretű tégla. Később tervezünk 15cm szigetelést a házra. Sok lesz ez a klíma? Lehet elég lett volna comfort plus is?

(#73013) Nikaré válasza arnyekxxx (#73011) üzenetére


Nikaré
őstag

Mekkora teret fűtesz így csak klímával?

(#73014) Lorden válasza Power17 (#73012) üzenetére


Lorden
senior tag

Amíg nincs szigetelés nem lesz sok, utána már többet fog állni, pláne enyhe időben. Viszont másik szobát csak akkor fog tudni fűteni, ha ajtóval szembeni falon van. Egyéb esetben nem.

(#73015) Power17 válasza Lorden (#73014) üzenetére


Power17
tag

Csak az meg nem annyira jó ha sokat áll és nem folyamatos a műkődés igaz? pl. fogyasztásban sem. Sarokban lenne a helye ha terelő oldalazik akkor befúj oda is.
Hát már megvettük, nincs felrakva, dobozban van. Nem hiszem örülnének a csere miatt. Ha lehet egyáltalán, későn gondolkodtunk. PLusz a comfort plus halkabb is, szerintem sokkal jobb..... na mindegy majd kiderül ősszel, télen :))

(#73016) arnyekxxx válasza Nikaré (#73013) üzenetére


arnyekxxx
veterán

70m2 B30+16centi EPS, a födém még nincs rendesen szigetelve

(#73017) Lorden válasza Power17 (#73015) üzenetére


Lorden
senior tag

Nem túl szerencsés sarokba rakni ha fűteni akarsz vele, szemben a beltérivel a jobb oldalon van a hőmérséklet érzékelő, ott 30-40 centi hely legyen.
Nordic a Fisher csúcsgépe (Midea Oasis) nincs tőle jobb a márkán belül.

[ Szerkesztve ]

(#73018) Power17 válasza Lorden (#73017) üzenetére


Power17
tag

Ja persze van hely bőven oldalt csak a szoba sarok részében lesz, köszi a tanácsot :)

(#73019) PROTRON válasza Sumi (#73008) üzenetére


PROTRON
addikt

Nem értem az utolsó fél mondatoddal miért kellett így elrontani a gondolatmenetet...
Egyébként az enyém nem olvasztgatott folyamatosan, tény hogy észrevettem, de azért ilyen "f*szság"-ot írni hogy egy normális fűtésre méretezett klíma esetén a leolvasztás miatt diszkomfortos lesz, az meredek.
Nem azzal van gond hogy eltér a véleményünk, hanem a stílus...csak szólok...

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#73020) lasz10 válasza PROTRON (#73019) üzenetére


lasz10
junior tag

Rossz szigetelésnél és/vagy buta klímánál előfordul, hogy a leolvasztás alatt nagyon leesik a hőmérséklet sajnos (saját tapasztalat), de jó szigetelés és jó klíma esetén nem is tudni, mikor olvaszt le (saját tapasztalat ez is).

Dell Latitude 7420 LTE Touch, Iphone 12 ProMax, Apple Watch 8, 45mm_LTE, AppleTV, Firetv_Stick, TP-Link NX510v,,Mitsubishi FH25VE2+ Broadcom RC4mini

(#73021) PROTRON válasza lasz10 (#73020) üzenetére


PROTRON
addikt

Az enyémnél már csak a farostlemezből készült házaknak van rosszbb szigetelése, még se érzem ennyire durvának a jelenséget...nálam más a zavaró így a 3,8m belmagassággal...

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#73022) mjani1172 válasza lasz10 (#73020) üzenetére


mjani1172
addikt

Nem tud leesni a hőmérséklet. A leolvasztás (ezt csak hasraütésre mondom) nálam kb 5—7 perc. Ez alatt az irodában 22-ről lemegy 21,5 re vagy ha minden összejön és sokan nyitogatják az ajtót, akkor 21 re. Ennyi.

(#73023) mjani1172 válasza Power17 (#73015) üzenetére


mjani1172
addikt

Nálam az épületben 4 egyforma Mitsubishi fűt, 4 helyiséget.
1-Az egyik egyszerűen sokkal szarabb mint a többi,de mindegyik kicsit más.
2- Nem tudsz tökéleteset, mindig lesz aki elmondja hogy, rosszul csinálod.

3- A működésük nagyban függ a külsó hőmérséklettől, tehát mindig mindegyiknél lesznek "gondok". Nekem az irodában (pedig kicsi és hőszigetelt) ha 23 fokra van állítva fix 3 ventillatorral,ha kint nincs hideg akkor kikapcsolgat, ha hideg van akkor meg nem tud leszabályozni. Ha leveszem a hőmérsékletet 23 ról 20 ra, akkor hidegben is leszabályoz.
Ez egy kicsit interaktív, tehát mindig lesz, ha..........

(#73024) lasz10 válasza mjani1172 (#73022) üzenetére


lasz10
junior tag

Én nem hasraütésre mondom, hanem amit éreztem, és a hőmérők mutattak az alap Daikinnél. :)
Azt is végiggondolhatod, hogy mi történik, amikor fűtés 0, a falakon át pedig megy el a meleg 12 percen keresztül, nem változik, csökken, vagy emelkedik a hőmérséklet?

Dell Latitude 7420 LTE Touch, Iphone 12 ProMax, Apple Watch 8, 45mm_LTE, AppleTV, Firetv_Stick, TP-Link NX510v,,Mitsubishi FH25VE2+ Broadcom RC4mini

(#73025) Nikaré válasza arnyekxxx (#73016) üzenetére


Nikaré
őstag

Ez így jól hangzik.
Főleg a m² -re gondolok és a havi villanyszámlára.
Így bizakodó vagyok. :)

(#73026) mjani1172 válasza lasz10 (#73024) üzenetére


mjani1172
addikt

Olvastad amit írtam?
És meg is értetted? :F
Remélem, hogy csak nem olvastad.....
Idézd be kérlek azt a részt, SZÓ SZERINT.! amiből arra következtetsz abból a rohadt rövid hozászólásombból, amiben azt írtam hogy ha leáll a fűtés akkor emelkedik a hőmérséklet.
Ha ez nem megy, akkor úgy veszem, hogy csak feleslegesen kötekedsz vagy rosszabb esetben nem vagy ezen a szinten, hogy ide irogass.....

[ Szerkesztve ]

(#73027) arnyekxxx válasza Nikaré (#73025) üzenetére


arnyekxxx
veterán

a szigetelés fontos, és hogy nyitva legyenek az ajtók

(#73028) arnyekxxx válasza lasz10 (#73024) üzenetére


arnyekxxx
veterán

ha 12 perc alatt érezhető mennyiségű meleg megy el a falakon akkor ott komoly probléma van az épülettel.

(#73029) Sumi válasza mjani1172 (#73022) üzenetére


Sumi
aktív tag

Igen, ez a fél-1 fok hőmérsékletingadozás (ami lehet akár 1-2 is) már van akinek diszkomfortos. nem vagyunk egyformák.

(#73030) Sumi válasza PROTRON (#73019) üzenetére


Sumi
aktív tag

Jogos, elnézést.

(#73031) arnyekxxx válasza Sumi (#73029) üzenetére


arnyekxxx
veterán

ennyit (többet is) simán ingadozik a levegő radiátoros fűtésnél is ha olyan az épület

(#73032) mjani1172 válasza Sumi (#73029) üzenetére


mjani1172
addikt

Lehet.
Ha ennyire érzékeny valaki, hogy 0,5 C változás már "diszkomfortos" akkor nem való neki a klímás fűtés. Sőt semmilyen. És mit csinálsz ha kisüt hirtelen a nap télen és melegíti a lakást? Akkor is változik a hőmérséklet. De attól tartok a kinti hőmérséklet sem egyenletes, az is változik. Gyorsan deszkázzuk be az ablakot. Na meg a Balaton, kint a parton meleg, beljebb meg hideg.Jaj. A horgászat sem olyan mint otthon a fotelben, , na meg a sport komplett, a súly nehéz, ha fut akkor meg kimelegszik .....Tehát nehéz az élet, akinek ez gondot okoz 0.5 C!!! annak az életben egy golyóstoll is azt fog. 0,5C különbség egyszerűen semmi.
Nyilván nem arról van szó hogy a klímás fűtés tökéletes, már milliószor ki lett vesézve........
De én úgy gondolom, van egy szint az életben (annak minden területén) ami alatt inkább már nyafogásnak tűnik valami, nem jogos panasznak.

[ Szerkesztve ]

(#73033) vinczepeter2 válasza mjani1172 (#73032) üzenetére


vinczepeter2
csendes tag

És mi a helyzet a szélsőértékekkel? Ha valaki 19 fokban fázik, de 19,5 még épp elviselhető 20 meg már az ajánlott limit. Elméletileg 26 fokban már kevésbé oxigéndús a levegő, 25,5 nehezen tolerálható, de 25 meg már elviselhető.
Esetleg egy dolgozat ahol fél vagy 1 ponton múlik a felvételi / kredit? Vagy a külső hőmérséklet aminél MÉG nem kapcsol be a karterfűtés és így a villanyszámládat nem emeli a kikapcsolt klíma….

[ Szerkesztve ]

(#73034) lasz10 válasza Sumi (#73029) üzenetére


lasz10
junior tag

Nekem diszkomfortos volt a 45 perc működés, amíg nyögvenyelősen tartotta a 21 fokot, és utána olvasztott 12 percet, a hőmérséklet pedig leesett ~19 fokra. De találtam megoldást, az alap Daikin elkerült máshová, ahol csak hűtésre kell, abban tényleg jó, és kvázi hangtalan, a helyére került FH25VE2 pedig egy más világ, leolvasztás előtt annyival feljebb viszi a hőmérsékletet, hogy a ritkább, és rövidebb leolvasztás alatt is maradjon a beállított érték nagyjából. De ugye olyanoknak, akiknek a gázok állapotváltozásairól szóló törvények, vagy a szigeteletlen falon diffundáló meleg fogalma már magas, tudásbeli deficitjüket arroganciával pótolják, hiába magyaráznád, nem véletlenül tűnt el a topikból a legtöbb hozzáértő. :)

Dell Latitude 7420 LTE Touch, Iphone 12 ProMax, Apple Watch 8, 45mm_LTE, AppleTV, Firetv_Stick, TP-Link NX510v,,Mitsubishi FH25VE2+ Broadcom RC4mini

(#73035) Lorden válasza vinczepeter2 (#73033) üzenetére


Lorden
senior tag

Komfortfüggő, ha folyamatosan jön a meleg valahonnan legyen radiátor, padlófűtés vagy klíma akkor a 19,5 is tud komfortos lenni. Bár padlófűtésnél a 19,5 kb olyan, mint klímánál a 21.
Ha meg ül valaki egy hideg radiátor/konvektor vagy álló klíma mellett a szobában,mert épp nem megy a fűtés a hiszterézis, miatt akkor a 21 is kellemetlen lehet.
Viszont akinél 10-20p alatt esik 0,5-1 fokot és nincs kint -10, az szitát fűt.

(#73036) arnyekxxx válasza Lorden (#73035) üzenetére


arnyekxxx
veterán

nekünk a "szuperjóhőszigetelővályogház" volt ilyen konvektorral, beindult a konvektor akkor dőlt a meleg mint állat aztán leállt és perceken belül hűvösérzet volt. Aztán megint a hőhullám és igy oda vissza folyamatosan.

(#73037) salytmasztor


salytmasztor
aktív tag

üdv
Elvileg nem nyáron érdemes venni + szereltetni klímát.
Ezért kérdezném még most télen, hogy mit ajánlanátok?
~25 m², hűtés + ritkán talán fűtés.
Alsóbb árkategóriában és márkában, ami nem esik szét, megy tönkre pár év alatt.
thx

(#73038) mrmft válasza salytmasztor (#73037) üzenetére


mrmft
senior tag

+5 fok kulso homerseklet alatt a vakuumozas kivitlezese nehezkes. Ne szereltess hidegben! Alap japan klima ha minoseget akarsz.

(#73039) H-Mano válasza salytmasztor (#73037) üzenetére


H-Mano
tag

pl. Midea All Easy Pro (3,5kW) bruttó 280.000-Ft szereléssel együtt....(a beltéri és a kültéri egység közötti 3 méteres csőhosszra, 3 méter villamos betáp kiépítésére, gravitációs kondenzvíz elvezetésére és az oldalfali tartókonzolokra)

[ Szerkesztve ]

(#73040) szlibud


szlibud
tag

Kifejezetten fűtésre optimalizált klímát mit ajánlanátok?

Egy kb. 30nm alapterületű nem túl jól szigetelt ház alsó szintjére kéne, valamint egy másik pedig egy lakás nagyobbik szobájába ami 21 nm úgy h vészhelyzetben a másik szobát is tudja fűteni.
Számít a pénz de nem az a legfontosabb, hanem a minőség. (Jelenleg egy másik lakásban régebbi fujitsu van ami fél fokon belül tartja a beállított hőt és nagyon hamar felfűt, míg van egy fischer amiakármit állítok, felé fűt x fokkal aztán elkezd hűteni ill fordítva, és lassan is fűt fel valamint hangosabb is.

(#73041) lasz10 válasza szlibud (#73040) üzenetére


lasz10
junior tag

A fűtésre optimalizáltat átgondolnám, ha nincs -15 fok alatti kinti hőmérséklet, addig az aláírásomban szereplő jó, és a VG-nek jobb a SCOP-ja, mint a VGHZ-nak, ami -25 fokban is leadja a névlegeset. Sajnos a régi bevált Fujtsu már nem elérhető, de ez a szintén nem mai fejlesztésű Mitsubishi is fűt, mint az állat, tolja a 60 fokos levegőt, ha kell, 5500 Wattal.

Dell Latitude 7420 LTE Touch, Iphone 12 ProMax, Apple Watch 8, 45mm_LTE, AppleTV, Firetv_Stick, TP-Link NX510v,,Mitsubishi FH25VE2+ Broadcom RC4mini

(#73042) szlibud


szlibud
tag

De mi a baj azokkal?
Amúgy a fujitsu tényleg nagyon jó még a maiak közt is megállná a helyét, pedig ha jól emlékszem 2008-2009 körül lett feltéve.

(#73043) feco70 válasza szlibud (#73040) üzenetére


feco70
senior tag

Ha már Fuji, akkor a KGT sorozat

(#73044) salytmasztor válasza H-Mano (#73039) üzenetére


salytmasztor
aktív tag

mrmft + H-Mano thx :R
280ezer (+ szerelés) perpill kicsit sok nekem, ahova most be akarom szereltetni.
Kb 200ezer alatt nincs esetleg valami opció a megbízhatóbbak közül?

(#73045) F-ECT$ válasza salytmasztor (#73044) üzenetére


F-ECT$
titán

280e szereléssel.

Dive ever, work never.

(#73046) Pepe78 válasza H-Mano (#73039) üzenetére


Pepe78
senior tag

nagyon nagy baj van, ha ennyiért kell szerelni egy ilyen gépet.

(#73047) mrmft válasza salytmasztor (#73044) üzenetére


mrmft
senior tag

Nincs olyan amit en nyugodt szivvel ajanlani tudnek.

@#73046 Pepe78
Vagy felre lett arazva... Egyik verzio sem jo...

[ Szerkesztve ]

(#73048) Lorden válasza salytmasztor (#73044) üzenetére


Lorden
senior tag

A nagyon olcsó kategória és a megbízhatóság között nagy olló nyílik.
Gree Pulse általában 200e+felrakás, de az tényleg csak hűt meg 12 fokban fűt.

(#73049) salytmasztor válasza mrmft (#73047) üzenetére


salytmasztor
aktív tag

értem
köszönöm az infókat

(#73050) mrmft válasza szlibud (#73040) üzenetére


mrmft
senior tag

Ha kifejezetten futesre kell, neked is csak japan, normalis supporttal. Mukodesre, komforta agyonverik a kinaikat a japanok, meg az alap gepek is.
Ezt futesre optimalizaltsagot, ezen az egovon el lehet felejteni. Hagyni kell elfolyni belole a vizet, ennyi a titok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.