Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52001) sanzi89 válasza tibibi (#51996) üzenetére


sanzi89
addikt

Amit írok az nagyon szubjektív lesz, de úgyis a véleményemet kérdezted, szóval nem gond. ;]

Ugye nekem a Sensira-val is annyi volt a bajom, hogy a kültéri hangja nagyon behallatszódott a házba, ami, mint kiderült nem 100%-ban a klíma baja, de ezt te tudod megítélni legjobban, hogy nálad miként muzsikál a többi Sensira-hoz képest. :D

A beltéri véleményem szerint gyakorlatilag ugyanolyan, automatán vagy fenyőfán használjuk, nem észlelünk lényegi különbséget. A Perfera kültérije csendesebb, és kevesebb rezonanciát generál. Ha nem egy rossz falon vagy esetleg a földön lenne, akkor szerintem ez a különbség se lenne kritikus. Leolvasztásban van még szerintem különbség, a Sensira mindig jeges volt már, amikor a Perfera még valamiért nem. Persze a legnagyobb hidegekben a Perfera is lefagyott.

A Perfera parasztvakító funkciói (kültéri csendesítés, okos szem, ionizáló bigyó, fél fokonkénti hőmmérséklet állítás, stb.) szerintem totál értelmetlenek. Távirányítóján van háttérvilágítás, ez nagyon apróság, de nekünk hasznos.

Röviden, ha valakit a Sensira hangja nem zavar, akkor szerintem totál értelmetlen több, mint kétszer annyiért egy Perfera-t venni, mert ezen kívül én nem tapasztaltam lényegi különbséget. Mondom ezt két Perferával. ;] Az, hogy jobb az SCOP-ja engem pont nem érdekel, mert egymillió év alatt se hozná be az árkülönbséget.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#52002) Hauptmann válasza sanzi89 (#52001) üzenetére


Hauptmann
addikt

A Fujitsu azért elmegy a kurva anyjába, hogy az LTCA-hoz nem világítós távirányítót ad. Ehhez a kategóriához illene már.

(#52003) PROTRON válasza Hauptmann (#52002) üzenetére


PROTRON
addikt

Sajna jelenlegi szemmel nézve ez már őstechnológia, 2012-es fejlesztés, nem hogy tavalyi hó, de már lassacskán tinijány.
Anno mit számított a kényelem, vagy épp a komfort érzet, a legfontosabb hogy a kikapcsoló gombot biztosan olyan helyre rakják hogy ha véletlen odakapsz akkor tutira eltaláld, ahelyett hogy a tényleg gyakran használt funkciókat pakolták volna kívülre...
Tényleg a legjobb ötlet volt a 10 fokos temperálást kirakni kívülre, szinte mindennap használom...ja várj nem biztos ám, de legalább vezérlés logikában lemásolták a világ szakértő és mindenben legjobbat kínáló kínaiakat (khmm sleep khmm). :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#52004) feco70 válasza Hauptmann (#52002) üzenetére


feco70
senior tag

Hát ebben nincs fejlődés, a kmcc nek is ugyan az a távírányítója mint az ltca. Pedig a kmcc nem régi gép

(#52005) tibibi válasza sanzi89 (#52001) üzenetére


tibibi
őstag

Pont ezért kérdeztem megéri vajon a felárat vagy nem. A gree-t le fogom cserélni,de nem tudom még mire. Kipróbálnék valami mást fujitsu vagy mitsubishi ,de nekem elég az alap verzió. Ez a sensira kültéri messze hangosabb mint a másik három,viszont a gree elnyomja a hangját :DDD . Egyik daikin távirányítót sem használom éppen a háttérvilágítás hiánya miatt nekem kezelhetetlen :W

(#52006) #72755712 válasza tibibi (#52005) üzenetére


#72755712
törölt tag

Attól függ szerintem, hogy fűtésre, illetve fő fűtésre használod-e. Ha igen, akkor a -30% fogyasztás és a -15 fok alatti fűtés miatt megéri, ha csak hűtés, illetve átmeneti fűtés, akkor nem.

(#52007) seolwon válasza tibibi (#52005) üzenetére


seolwon
tag

Engem már annyira nem zavar a fujitsu béna távirányítója. Azt a heti maximum 1-2 alkalmat amikor használom, ki lehet bírni. :)

(#52008) feco70 válasza tibibi (#52005) üzenetére


feco70
senior tag

Erre nem gondoltál? Haier flexis azt mondja az egyik klímás 300 alatt nem nagyon van párja. Toshiba kompresszor, olyan a működése mint a japán gépeknek

(#52009) baloghgabor válasza feco70 (#52008) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Szia, nekem lehet a Haier nebula Nordic lesz, a közös ismerős által, akik most szereltek és tesztelnek éppen.

bégé

(#52010) feco70 válasza baloghgabor (#52009) üzenetére


feco70
senior tag

Láttam milyen jó áron van ez is

(#52011) vizimento


vizimento
senior tag

Nálam felkerült a falra a Haier Nebula Green-Nordic.
Nyilván 1 nap alatt túl sok tapasztalat még nincs vele, és ha lesz is csak a régi Samsung Triangle Better klímámhoz tudom hasonlítani.
Eddig szép, designos, ontja a meleget ahogy kell, beltérije magas fordulaton is csendesebb, mint a Samsung közepesen, legkisebb fordulaton meg szinte hangtalan (mondjuk legkisebb fordulaton a Samu is aránylag halk, de olyankor zavaróan hallani a függőleges és a vizszintes terelőlapok mozgását. A Haiernél ezt nem hallom).
A kültéri is kultúráltan, hangzavar/rezonancia/stb nélkül teszi a dolgát.
Eddig elégedett vagyok vele, de nyilván hosszútávon derül majd ki, hogy jó választás volt-e...

Update: Egyetlen negatívum eddig: Ekkora batár távirányítót!? :F Kb 3x akkora, mint a Samsungé.

[ Szerkesztve ]

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#52012) baloghgabor válasza vizimento (#52011) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Nagyon szuper, köszi, ha megosztod itt is a tapasztalatokat majd! Persze, ha nem éppen +15© lesz, mint amit a karácsonyra jósolnak. :)

bégé

(#52013) Jenne válasza vizimento (#52011) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!

Valóban úgy van, hogy a Haier-ben Toshiba kompresszor dolgozik? Meg még pár fontosabb részegysége is japán benne?

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#52014) feco70 válasza vizimento (#52011) üzenetére


feco70
senior tag

Megkérdezhetem mennyi volt a gép?

(#52015) vizimento válasza Jenne (#52013) üzenetére


vizimento
senior tag

https://haieraircond.hu/wp-content/uploads/2021/05/haier-2021-katalogus.pdf
Ebben megtalálod melyik típusban pontosan milyen kompresszor van. ;)
Mondjuk Toshibával pont nem találkoztam, csak Panasonic-al meg Mitsubishivel, meg valami "HIGHLY"-vel, az nem tudom milyen színvonalat képviselhet...
Hogy mely részegységek japánok még esetleg benne, azt sajnos nem tudom neked megmondani, használni vettem, nem szétbontani :)

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#52016) feco70 válasza Jenne (#52013) üzenetére


feco70
senior tag

Bakker jól el néztem, nem Toshiba, hanem Hitachi kompresszor van benne

(#52017) tibibi válasza feco70 (#52008) üzenetére


tibibi
őstag

A gree-vel már megütöttem a bokámat,nem nagyon akarok mellényúlni :U

(#52018) feco70 válasza tibibi (#52017) üzenetére


feco70
senior tag

Mondjuk ezt megértem :)

(#52019) waveson


waveson
tag

Ma bevásárlásom (és dugóban állásom....) során ahogy a városban mentem, és unatkoztam, nézegettem...amerre mentem jó sok klímát láttam dolgozni, de nem ez az érdekes, hanem hogy a nagy részénél semmi nincs alatta, be van rakva a kis csöcs is a kültérikbe, gyanítom sokuknál még a tulaj azt sem tudja hogy folyhat alóla a víz. "Mókás".

Más: Cooper&Hunter Arctic-al "alvós" tapasztalat: elaludtam a földön a gyerekszobában miközben altattam a gyerekeket ( :D), és nem keltem fel egyszer sem az ON/OFF "fűtési módszerre". Egyáltalán nem volt zavaró, bár Quiet üzemmódban olyan hangja van, mint a Comforának 1-es vagy 2-es ventijénél. (Az 1-es fokozat jön a "beltéri csendes üzemmódja" után, amit fűtésnél nem használ automata fokozatban, inkább az 1-es 2-est, hogy a COP ne legyen rossz, soha nem zavaró annak ellenére hogy 2.5x akkora helyet fűt, mint kéne...)

(#52020) vizimento válasza vizimento (#52015) üzenetére


vizimento
senior tag

Ok, a HIGHLY-nek utána nézve ezt találtam:
"We are an authorized dealer of HIGHLY(Hitachi) rotary compressor for air conditioning made in China, We supply all kinds of HIGHLY(Hitachi) rotary compressor for air conditioner, range from 0.5 – 5HP."
Tehát az a Hitachi. Ezt nem tudtam. De mint a katalógusból látható, dolgoznak Pana és Mitsu kompresszorokkal is.

Amúgy megvan a második negatívum is:
A Samu app már 5-6 éve is tudta a fogyasztást mutatni (nem pillanatnyit, de asszem órákra bontva, valamint napi/heti/havi/évi összfogyasztást), a Haier appban meg nem találok semmiféle fogyasztási adatot :(

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#52021) rígel


rígel
őstag

Üdv,
aki esetleg műszakilag jártas a témában:
Daikin Perfera. Már régen észrevettem, hogy néha kikapcsolt állapotban is mutat valamennyi minimális fogyasztást az app, de ma éjjel brutál hideg volt, 3*0,1 KWh-t muatat éjjelre az app. Eddig azt hittem hogy csak időbeli elcsúszások, de gondolom valami fagyvédelmi mechanizmus lehet, ha így van, ez tök jó. Valaki el tudja magyarázni, hogy hogy működik? Elég szofisztikált megoldásnak tűnik.

(#52022) waveson


waveson
tag

No erre én is kíváncsi lennék...

(#52023) waveson


waveson
tag

Pesten 1 fok, minden klíma porszáraz... :D

(#52024) baloghgabor válasza waveson (#52023) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Kellett emlegetni! Éppen elkezdett olvasztani az öreg Fujitsu. Ma még csak másodszorra. (Ásotthalom, -2©) 😊

bégé

(#52025) waveson válasza vizimento (#52020) üzenetére


waveson
tag

Samu méri a fogyasztást? De menő. Azt hiszem LG is. Elviekben, még ki is írja a kijelzőre ha úgy óhajtod. Daikin is. A többit nem tudom, Pana, Mitsu, Toshiba...??

(#52026) pjen válasza waveson (#52025) üzenetére


pjen
félisten

Az én panám nem csinál semmi ilyesmit, még WIFI sincs benne. Viszont nyolcadik télen fűtenek hiba nélkül.

(#52027) "Zoli" válasza waveson (#52025) üzenetére


"Zoli"
csendes újonc

Nekem a micsu, a távi. kijelzőn nem látni a fogyasztást, az appban meg egyszerűen hihetetlenűl alacsony fogyasztási értékeket látok, így inkább az oda vissza mérő óráról nézem a napi össz fogyasztást abból tudok következtetni a klímák fogyasztására.

(#52028) waveson válasza pjen (#52026) üzenetére


waveson
tag

Végülis, ez lenne a lényeg! :U

(#52029) waveson válasza "Zoli" (#52027) üzenetére


waveson
tag

Van benne fogyasztásmérés fícsör, de használhatatlanul pontatlan? Az elég gáz lenne főleg egy ekkora gyártótól, nem? :DDD

(#52030) "Zoli" válasza waveson (#52029) üzenetére


"Zoli"
csendes újonc

Regisztrálva vagyok a smart oda vissza mérőórára így távfelügyelelten napi szinten ránézek a fogyasztásunkra, külön a klímákat nem mérem fogyasztásmérővel. Nagyjából tudom a napi villany fogyasztásunkat a klímák előtti korszakból, de köszönő viszonyban sincs az appban látott értékekkel sajnos. Ezt leszámítva megszerettem az appot, a távirányítókat egy év alatt kb ha tízszer használtam.

[ Szerkesztve ]

(#52031) Orlin


Orlin
addikt

Üdv!

Régen jártam erre...A két Sensira megy hibátlanul a mellékhangok is megszűntek. :)
A kérdésem az lenne,régebben is feszegettem itt,hogy mikor járok "jobban" ha csak akkor használjuk amikor bent tartózkodunk vagy ,ha egésznap mennek?
Van egy melléképületünk anyum ott van kint napközben és csak délután jön be.Akkor szokta elindítani az ő szobájában.Lényegében az a szoba nem is nagyon hűl 19-20 fok körül van délután amikor bejön.A klima este 8-kor mindig le van kapcsolva nem szereti ,ha megy.Ha megy akkor 22 fokra van állítva.
A folyosón van a másik gép,na itt problémásabb vékony tégla a külső fal.Hozzá lett építve anno.Itt reggel 16 fok is szokott lenni. :D Ez is este 8-ig megy kb.Itt 20 fokon dolgozik általában.
A mosdó fürdő ennek a végén van itt közlekedünk éjszaka meg reggel is azért.Napközben délutánig itt sem nagyon tartózkodik senki.Itt is dél-délután kettő között kapcsoljuk fel,de ha én itthon vagyok megy délelőtt is mert a szobám ennek végében van és ilyenkor jövök megyek.
Gondoltam majd lemérem fogyasztásmérővel ünnepek alatt ha egésznap megy és ha csak a fenti időpontokban a klíma.Csak kell 2 nap amikor kb azonos a kinti hőmérséklet.
Szóval ha kb azonos fogyasztás jönne ki az egésznapos és fel le kapcsolgatás között az lenne a fő kérdésem a gépek állapota szempontjából melyik jobb megoldás?
Ha mennek non-stop a klímák és leolvasztgadtnak ki és bekapcsolnak maguktól,vagy ha én kapcsolom be őket x időpontban.
Laikusként úgy gondoltam,ha kevesebbet megy az jobb a belső alkatrészeknek,de a múltkor talán az index fórumon olvastam a manuális ki be kapcsolás és amikor "erőlködik" a hideg légtömeg újra felfűtésével az rosszabb neki mintha egésznap menne.

Köszi.

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#52032) pjen válasza waveson (#52028) üzenetére


pjen
félisten

Nem is értem ezt a fogyi mérés mizériát, ha fázom fűtök aztán kifizetem a számlát. Attól, hogy méregetem semmi el nem fogyaszt kevesebbet. :)

[ Szerkesztve ]

(#52033) Hauptmann válasza pjen (#52032) üzenetére


Hauptmann
addikt

Én is csak érdekességképp méricsgélem, aztán majd úgyis kihúzom az okoskonnektort.

(#52034) feco70 válasza Orlin (#52031) üzenetére


feco70
senior tag

Nem tudom melyik jobb, de én nem kapcsolgatnám biztos. Nem komfortos, valamikor mi se vagyunk otthon egész nap, sőt én reggel járok haza, biztos nem viselném el ,hogy a hidegre menjek haza. Hogy mi a jó a gépeknek nem érdekel, nekem legyen jó, azért vettem őket :)

(#52035) elfelejtette válasza pjen (#52032) üzenetére


elfelejtette
veterán

Én azért méregetem, hogy ehhez tudjam alakítani a havi általány összegét, hogy ne legyen meglepetés augusztusban.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#52036) Strezi válasza Orlin (#52031) üzenetére


Strezi
őstag

Azért jobb a folyamatos üzem, mert a kompresszor kenése, hőmérséklete egyenletes. Minden indulásnál van egy melegedés, utána pedig egy lehülési ciklus. Ez egy érv mellette.
Ha amúgy nem hül reggelre nagyon le a fűtött tér, akkor érdemes fogyasztás szempontjából nappal, tipikusan melegebb kinti hőmérséklet mellett felfűteni hőszipkával.
Szóval én a te esetedben egy nappal fűt, este álló programot használnék. Még ha nincs is bent senki, kényelmesebb estére melegbe bemenni, aztán szinte azonnal le is lehet kapcsolni.

Távolról nem lehet megmondani nektek mi a legjobb, csak támpontokat lehet adni ;) Én egész nap folyamatosan fűtök, mert nem szeretem a hőingást, és otthon dolgozva tudok fázós lenni. Mindössze a ventillátort veszem fix alacsonyra estére mostanában, hogy elcsendesedjen a nappali, és menjenek aldudni a gyerekek napi ütemben.
De, most ünnepekre ezt is levettem, mivel fent vannak amíg akarnak...

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#52037) BlackJack21 válasza pjen (#52032) üzenetére


BlackJack21
tag

Én meg értem, mivel a mérések, ( nem csak a fogyasztási adatok) tapasztalatok alapján lehet meghozni később optimalizálási, javítási célokat, feladatokat, például hőszigetelés kialakítása, növelése, szellőztetési szokások átalakítása, üzemeltetési paraméterek változtatása, stb. A fogyasztási trendből lehet következtetni a berendezésben bekövetkezett változásokra is.

(#52038) Orlin válasza Strezi (#52036) üzenetére


Orlin
addikt

Meg azt is olvastam valamerre hogy talán +6%-ot jelent a fűtés költségen + 1 fok.
Na ezt nem tudom mennyire igaz.
Meg ,hogy ahol nem tartózkodunk rendszeresen lásd a folyosó ott elég a 19-20 fok is,de ez nekem is logikus,hogy ott nem kell 25 fok.Az én szobám is jó ebből a szempontból télen állandó 20-21 fok.Nálam van bent egy kályha de talán 1-2 alkalommal van használva ami bejön a folyosóról az pont elég és nem is hűl vissza.
Csak ugye mi abba szocializálódottunk bele hogy akkor és ott fűtünk ahol vagyunk.Sok éves fatüzelés ha bejöttünk begyújtottunk.Reggel hideg szoba... :DDD

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#52039) rmihaly válasza Orlin (#52031) üzenetére


rmihaly
tag

Szia!

Elég összetett témában kérdeztél így nem is lesz egzakt egyszerű válasz rá.
Ha neked az a jobb ha egyenletesen van fűtve összes helység akkor használd úgy.

A ki/be kapcsolás és a helységek kihűtése szerintem sok esetben nem javasolt.
A külső falaim nem szigeteltek, így azok a sarkoknál akár 5-6fokkal is hidegebbek, a szobában 22C van.
A belső páratartalomtól függően kb 13-14C-on már 100% lenne a relatív páratartalmam, ami penész képződéshez vezetne.
Ezért én folyamatosan tartom a benti 22C-t.
Ha lekapcsolnám akkor reggelre nálam is 17C-körülre hűlne le a helység, de itt már ugyanez a sarok 10-11C-os lenne. Tehát full párás dohos lenne.
Ha a határolószerkezet jól szigetelt (kívülről) és a falak relatíve jó hőtárolók, el tudom képzelni hogyha nem vagy otthon akkor lekapcsolt fűtéssel költséget tudsz megtakarítani.
Másik kérdés hogy mennyire van túlméretezve a klíma, azaz hogy képes e befűteni a helységet rövid időn belül a célhőmérsékletre.
Ha a lehűlt lakást kell felfűteni, ahhoz nagyobb teljesítmény szükséges, mint a szinten tartáshoz.
Továbbá kérdés a megtakarítás mértéke is. Havi 1000-3000Ft-ért nem éri meg ezzel foglalkozni.
Ez a teljes fűtési időazakban kb 5-15eFt megtakarítást eredményezne, úgy hogy a lakásban Te vagy a "termosztát" :)

(#52040) sanzi89 válasza pjen (#52032) üzenetére


sanzi89
addikt

Én is csak érdekesség gyanánt szoktam figyelni a fogyasztásokat, a Daikin appja nem tudom mennyire pontos, de ott - főleg az új applikációban - aránylag normálisan nyomon lehet követni az eseményeket.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#52041) Orlin válasza sanzi89 (#52040) üzenetére


Orlin
addikt

Melyik az új applikáció?
Anno a mértem a bedugós fogyasztásmérővel és a Daikin mérőjével kb azonos volt a kettő mérés.
rmihaly,Strezi!
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#52042) szricsi_0917


szricsi_0917
tag

Sziasztok.
Szeretném megkérdezni, hogy a Daikin 2MXM kültéri egységekhez van gyári cseppvíztálca fűtés? Vagy egyáltalán kell-e hozzá, nem tudom milyen megoldással szokták ezt csinálni ezeknél a gépeknél a fűtési szezonban a víz elvezetését? A másik kérdésem, hogy ezeknél a gépeknél milyen vezetéket szoktak húzni a kültéri és a beltéri között az áramhoz?
Köszönöm előre is a segítséget!

(#52043) Strezi válasza szricsi_0917 (#52042) üzenetére


Strezi
őstag

Öt eres MTK/MT (sodrott) réz, ha rászánod, akkor 2.5, de 1.5-ös is elég.

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#52044) herdsman12 válasza Orlin (#52041) üzenetére


herdsman12
őstag

Daikin Residential Controller.
Firmware frissítéssel jár és nincs visszaút a Daikin Online appokra.

[ Szerkesztve ]

(#52045) tibibi válasza Orlin (#52041) üzenetére


tibibi
őstag

Folyamatos fűtés legyen,mert ugyan nincs szigetelve ,de a falak azért hőtárolóként működnek ! Nálam az emeleten mióta fűt a klíma 17 fokra állítva sokkal kevesebb a lenti fogyasztás . Daikin residental app jobban használható .

(#52046) Orlin válasza tibibi (#52045) üzenetére


Orlin
addikt

Én is így néztem volna tegnap.Délután ránéztem a fogysztásra na mondom itthon votma egésznap ment tuti jó nagy lesz.Erre majdnem ha nem kevesebb volt mint amikor mi kapcsoltuk be délután.
Daikin residental app jobb mint a régi?Nekem a régivel sincs semmi bajom mondjuk ,pedig sok a negatív komment.
Online Controllerre nem is lehet visszamenni? :Y

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#52047) tibibi válasza Orlin (#52046) üzenetére


tibibi
őstag

Szerintem vissza lehet, nekem a fejlesztői verzio van fent,de csak úgy tudok hozzáadni új gépet ha felrakom a régit az felismeri bezárom és megnyitom a residentalt akkor már látszik az új gép. Stabilabb a távoli elérés és jobban kezelhető az otthonok elérése, két házat tudok kezelni egyszerre.

(#52048) Orlin válasza tibibi (#52047) üzenetére


Orlin
addikt

Látja őket.
Hát itt írja belső vezérlőprogram frissítése.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#52049) waveson válasza BlackJack21 (#52037) üzenetére


waveson
tag

Blackjack21 és pjen: amiatt mérem amit BlackJack mondott! :) Kíváncsiságképp is, meg tapasztalat, szigetelési ötletek miatt, hol problémásabb a helyzet, klímás fűtésnél sokkal jobban kijön, mint cirkósnál, hogy hova kéne figyelni. Ha ezeket orvosoljuk, a gázzal történő fűtés is optimálisabb lesz. Igaz, amit mondasz, hogy ha fázol, feljebb csavarod, többet fogyaszt, úgyis kifizeted, ez így van, de nem csak pénzügyi, hanem környezetvédelmi szempontból is érdekel, hogy ne az utcát fűtsem. (ne használjak el teljesen feleslegesen nagy mennyiségű energiát). A plusz szigetelés meg előbb-utóbb megtérül, az azonnali komfortjavulás meg pénzben kifejezhetetlen! ;)
Én is még egy darabig figyelgetem ezeket, aztán már nem fog érdekelni, max ha valamit változtatok. Egyelőre kinti-benti hőmérsékletek alapján minden nap beírom excel táblába hogy előző nap mit kajált, és mennyi volt az átlag hőmérséklet (és a beállított a klímákon). Előbb utóbb szép kis adattábla lesz belőle amiből már le lehet ezt-azt szűrni.
Azt például már sikerült, hogy ilyen átlag 6-10 fokos hőmérsékletnél pár száz forintból kifűtök egy nap klímával komfortosan, gázzal meg kb 1000HUF. Alacsonyabb hőmérsékletnél a jelenlegi, gondolom eléggé rossz szigetelés mellett (sanszos hogy az ABC-s energetikai besorolással ZS körül lenne mint a kádár kockák , egyedüli nagy előnyöm hogy alulról oldalról fűtenek :D) a gáz és a klíma között törpül a különbség árban, komfortban meg nagyon sokat csökken nálam a klímás fűtés, konkrétan néha szétfagyok, ahol a klíma van fent ott 28 fok van, az ágy magasságában meg 18 (-2 méter...). A klíma nem tud lefele fújni, mert egy bútor van jelenleg alatta, ami majd elkerül onnan, oké, de hamar megtanultam, hogy ha nem tud lefele fújni a klíma, akkor a rétegződés hatalmas lesz, és megfagyok.. ;]

(#52050) PROTRON válasza waveson (#52049) üzenetére


PROTRON
addikt

nekem lenne egy olyan javaslatom hogy amíg nem kerül el onnan a magas bútor addig valami terelő lapot lehetne elé rakni, hogy a klímából érkező meleglevegő lendületből a bútor előlapja mentén lefele induljon el...nyilván átmeneti időben, amikor alacsony teljesítményen dolgozik ott nem lesz elég mozgási energia abban a levegőben, de ilyenkor amikor elvileg magasabb hőmennyiséget kell pótolni a klímának mert hidegebb a kültér, akkor már lehet eléri a küszöböt.
Aztán lehet csak okoskodok.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.