Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70001) Kolondrum válasza tvamos (#70000) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nem személyesen tőled kérdezem, hanem általánosan: Honnan szeditek ezeket a markákat?

(#70002) tvamos válasza Kolondrum (#70001) üzenetére


tvamos
nagyúr

A Mideat megjegyeztem, amiota megvette a Kuka GMBH-t, meg munkahelyrol is ismerem a ceget. Nem csipazom oket amugy.

Ezt a C&H-t meg a google mutatta, ugy kerestem, hogy klima futesre. Vagy valami hasonlo. Es erre irta, hogy -25 foknal is tud huteni.

Amugy gozom sincs. Nekunk otthon egy 18 eves Fisher van, az cekasszal fut, ha jol emlekszem. Nem hasznaljuk erre.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#70003) #72755712 válasza tvamos (#70002) üzenetére


#72755712
törölt tag

Azért megnézném ezt a save pro-t, hogy mit csinálna -20 fokon. :)

A másik az fűt, de aludni nem nagyon lehet mellette.

(#70004) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Sziasztok! Klímát szeretnék szereltetni, társasházban lakom, földszinten, B épület. Tudom, hogy a szomszédok 2/3-os beleegyezése szükséges, de nekem csak kettő szomszédom van. 1 Melettem, 1 felettem. Illetve balra tőlem is "szomszéd" van, de az már az "A" lépcsőház(ugyan az az épület tulajdonképpen). Nem találtam erre vonatkozóan semmit, hogy akkor most nekem kinek az aláírása kell, hogy tudjak szereltetni? A felettünk lakókkal elég rossz a viszonyunk, valószínűleg kib*szásból nem írnák alá...

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#70005) Kolondrum válasza tvamos (#70002) üzenetére


Kolondrum
félisten

Értem. Én egy ideje olvasni járok ide, már fent a klíma. Még rá voltam pörögbe, azóta tudom, hogy ez nagyon összetett téma. Az h fűt -20 fokon, az agy morzsa ebben a boszorkánykonyhában. Ide szakemberek kellenek.

(#70006) tvamos válasza Kolondrum (#70005) üzenetére


tvamos
nagyúr

"Ide szakemberek kellenek."

Hmm... lehet, de honnan tudom egy random madarijesztorol, hogy az eppen szakember, vagy csak ram akar melegiteni valamit, amin neki a leheto legtobb haszna van, esetleg csak onjelolt szakember?

Gondoltam, megkerdezem inkabb itt...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#70007) tvamos válasza #72755712 (#70003) üzenetére


tvamos
nagyúr

Mas otlet akkor?

Amugy ez a CH-S09FTXLA2-NG Zajszint: 22/26/32/37 dB nem tunik nekem olyan veszesnek. De egyreszt nem tudom, masreszt van akkor jo?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#70008) #94522368 válasza tvamos (#70006) üzenetére


#94522368
törölt tag

A szakembereket manapság felváltották az érdekemberek...

:((

Nekünk van egy Midea Xtreme Save Pro 3.5 kW, sokkal szofisztikáltabb a működése, mint az AUX által gyártott 5.3 kW gépnek, főleg fűtéskor...

Ha telik rá, vegyél japán gépet.

[ Szerkesztve ]

(#70009) tvamos válasza #94522368 (#70008) üzenetére


tvamos
nagyúr

De nem telik, ezzel a Cooper & Hunterrel kimaxolnam a keretet. Mar 300-at is elegge faj kifizetni, ez meg mar 350 folott lenne...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#70010) #94522368 válasza Kolondrum (#70001) üzenetére


#94522368
törölt tag

Ezeket a márkákat ajánlják a webáruházak, a japán vagy koreai márkáknál nincs megadva a ˝téliesített˝, ˝fűtésre optimalizált˝ blabla.

Aki fűtésre keres gépet, annak ezeket javasolják...

(#70011) #94522368 válasza tvamos (#70009) üzenetére


#94522368
törölt tag

Tudtommal a Cooper & Hunter GREE gyártmány, ha azóta nem váltottak beszállítót. Nézd meg a távirányítót, abból egyértelműen lehet következtetni a gyártóra...

(#70012) tvamos válasza #94522368 (#70011) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ilyen a kepen:

Ezt talaltam legkozelebbi specifikacioval: Gree GWH09AUCXB-K6DNA2A Smart R
Vagy esetleg ez: Gree GWH09AECXB G-Tech

Futesnel ezek A++ minositesuek, de mind a ketto dragabb. Nem tudm, megeri-e a 30 ezer felarat, vagy mittudomen.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#70013) #94522368 válasza tvamos (#70012) üzenetére


#94522368
törölt tag

Össze kell hasonlítani műszaki adatokat, akkor el tudod dönteni
melyik verzióról van szó...

Nem kell túlgondolni, ha aludni is szeretnétek fűtő klíma mellett, akkor a leghalkabbat kell választani.

Sajnos, általában a fűtési zajszintre vonatkozó adatok nincsenek valamiért publikálva... :F

[ Szerkesztve ]

(#70014) Z_A_P válasza #94522368 (#70010) üzenetére


Z_A_P
addikt

Nekem Daikinok mellett van kifejezetten fűtésre is való kínai (gree) :
[link]

[ Szerkesztve ]

OK

(#70015) #94522368 válasza Z_A_P (#70014) üzenetére


#94522368
törölt tag

Épp ezt szerettem volna közkinccsé tenni, hogy kifejezetten fűtésre való gép csak kínai van... (legalábbis a mi éghajlatunkra)

(#70016) tvamos válasza tvamos (#70000) üzenetére


tvamos
nagyúr

Most nezem csak, hogy osszekevertem a CH-S09FTXLA-NG es a CH-S09FTXLA2-NG tipusokat, es a specifikaciok kozott meglehetosen nagy a kulonbseg. Hu, de bonyolult! Es persze nekem a CH-S09FTXLA-NG kell, amit viszont a cooperklima.hu oldalon nem talalok, viszont a Hello Klima meg ezt arulja, es a cooperandhunter.com oldalon fenn is van a specifikacio.

(#70013) iwd válasza tvamos (#70012) üzenetére
En ugy latom, hogy a C&H-nal alacsonyabb zajt adnak meg a belterinel, mint a Gree. De nezegetem meg.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#70017) walter70 válasza Kolondrum (#70001) üzenetére


walter70
tag

Ha esetleg az én kérdésemre is gondoltál, kollégám ezt az ajánlatot kapta a klímástöl. Csak próbálok kicsit segíteni neki,ha esetleg valakinek van ezekkel tapasztalata.

(#70018) sepsi0 válasza walter70 (#70017) üzenetére


sepsi0
őstag

Szia!

Én most rendeltem meg a 2. klímát pár napja. Midea All Easy Pro 3,5kw. Tavaly 288k volt most 228k és 80-100k között lesz a szerelés. Most elgondolkodtam az Oasison, de mivel az Easy-vel elégedett vagyok, ugyan az a kültérijük, nem igazán látom értelmét...
A szomszédom drágábban Extreme Save-t (nem pro) szereltetett fel barátiáron :)... Van különbség az Easy javára, pl jóval csendesebb az Easy kültérije. Nekem télen 440kw-ot evett azt hiszem januárban ez volt a max, de a felső szintet csak ez fűtötte majdnem (elvileg 44m2). Hűtés is jó.

A lényeg, elvileg max 330ból megúszom... Szóval nem túl jó ajánlatot kapott...

[ Szerkesztve ]

(#70019) pjen válasza #94522368 (#70015) üzenetére


pjen
félisten

Hát ez mindenesetre érdekes megközelítés. Az én panáim akkor nem is alkalmasak? :)

(#70020) arnyekxxx válasza #94522368 (#70015) üzenetére


arnyekxxx
veterán

szegény daikinosok most felzokogtak

[ Szerkesztve ]

(#70021) walter70 válasza sepsi0 (#70018) üzenetére


walter70
tag

Köszi, a cég fix mert régi ismerős, a napelem rendszert is ők rakták fel neki. Illetve mivel még augusztusban feltennék nem is lenne szerencsés újat keresni.

(#70022) arnyekxxx válasza tvamos (#70016) üzenetére


arnyekxxx
veterán

En ugy latom, hogy a C&H-nal alacsonyabb zajt adnak meg a belterinel

reális az esélye, hogy a gree jobb gépet gyárt a CH-nak mint magának :)

(#70023) sepsi0 válasza walter70 (#70021) üzenetére


sepsi0
őstag

Értelek...
Szomszédomnak is a gyerekkori barátja rakta fel 450-ért az első, majd 480-ért a második Xtreme Save-et :), ahogy írtam gyerekkori barátiáron... Nekem 500at mondott, de csak azért, mert szomszédok vagyunk, meg is magyarázta az árat, világpiac.... :D
De a szomszéd is megmagyarázta, miért jobb a Xtreme Save 480ért,mint az Easy 380-ért.
Én is kaptam tavaly baráti áras ajánlatot, ami csaknekem csakmost.

Én midea-as vagyok jelenleg, gondolom a Gree is kipróbált gép, mint itt írják hűtésre biztos mindegy. Aux-ot én még nem láttam, de nem vagyok klímás.

Viszont láttam 15 év alatt pár klímát a cégnél pl szerver szoba hűtésre. Ami sokáig bírta, de szerintem mind hangos, Lg, Panasonic, Daikin. Pl az irodámban valami régebbi plafon Daikin van. Állítólag javítva volt már, kb 20 éves de hűt mint állat, igaz cserébe hangos is...
Szerintem ismertebb márkát vagy bevált készüléket válasszatok, klímás telepítő cég úgy is rátesz a klíma árára...

(#70024) walter70 válasza sepsi0 (#70023) üzenetére


walter70
tag

Nekünk két Pana van és egy Daikin, így nincs összehasonlítási alapom . Ő ragaszkodik ehhez a céghez,azok meg nem foglalkoznak mással,csak amit írtam.
Próbáltam itt a fórumon utánanézni , de igazából mindegyik elég vegyes értékeléseket kapott, talán még az Aux jött ki a legjobban.

(#70025) J.J. András válasza Jenne (#69963) üzenetére


J.J. András
őstag

már 5÷6 éve leírtam, csak az szűklátókörű adminok törölték, mert nem tetszett nekik (meg bannoltak is miatta, pedig csak akkor is jogszabályt idéztem), hogy felvilágosítottam a fórum fősodrát képező "klímaszerelő" és "klímaszakértő" szakikat...
minden le volt és van szabályozva (amúgy az elmúlt években enyhítették a kötelmek szigorát jó pár önkormányzatnál) az épületgépészeti berendezések telepítésével kapcsolatban már vagy 20÷25 éve ..... utána lehet nézni - NETjogtár vagy njt.hu
(Nagy problémának látom alapvetően a rossz információ továbbadását, szabadjára engedését. Az itteni fórumtársak és adminok szűklátókörű hozzáállása miatt is mennek ezek a falsch iránymutatások, amit siralmas és borzasztó olvasni, úgy generálódik és generálódott az itteni rossz megoldásokból, "szakmai" javaslatokból egy balkáni állapot ... úgy hogy a büntetésen nem kell csodálkozni, be kellene tartani a jogszabályt.... évtizedek voltak rá)

1. az hogy az energiafelhasználás és a veszélyes légkört károsító töltőgázok miatt regisztrálni kell, az külön kormányrendelet . Kell egy szakképzett, regisztrált szerelő, aztán a klímát is regisztrálod. Pipa
- megugorva egyszerűen.

2. nem építési engedély köteles, mert ez max. gépészeti építmény, tehát nem épület. Klasszikus építési engedélye nincs. Megugorva ez is, pipa!

DE! ami fontosabb, és az - még egyszer - nagyon-nagyon rég szabályozva van idehaza, csak a legtöbben itt a fórumon is leszarják:

3. OTÉK, ami egy kormányrendelet, tehát magasabb szintű mint egy helyi önkorm. rendelet / 253/1997 (XII.20.)
92§ (2) bekezdés:
A homlokzaton – e rendelkezés hatálybalépését megelőzően használatba vett, meglévő építményen – mesterséges szellőzéshez kivezetést létesíteni, továbbá helyiségszellőztető vagy klimatizáló berendezést elhelyezni az épület külső megjelenésével összhangban, takartan, illetve építészeti eszközökkel megoldva akkor lehet, ha a tervezett megoldás és a működés hatása
a) az épület állékonyságát nem veszélyezteti, a homlokzatot nem károsítja,
b) az épített környezet értékeinek védelmére vonatkozó (településkép, építészeti érték vagy műemlékvédelmi, továbbá táj- és természetvédelmi) érdeket nem sért
c) a kivezetés a környezetet bűz-, mérgező-, zaj-, rezgés- vagy más káros hatással nem szennyezi, az építmény rendeltetés szerinti használatát nem zavarja, ártalmas mértékű páralecsapódást nem okoz.

(társasházakban elfelejtik, hogy a rendeltetés szerű használat, hogy a szomszéd kinyithatja az ablakát szellőztetni, és a te klímád nem fújja bele a pofájába a forró levegőt, vagy nem nyekereg mint egy fűkasza a kültérid a szomszéd fülébe bele)

4. aztán ott a helyi önkorm. HÉSZ-e, az helyi rendelet (legtöbb esetben tiltja, vagy jól szabályozza, csak senki nem olvassa), a saját településed honlapján fent van mindig, de az njt.hu-n tutti eléred

5. a társasház saját SZMSZ-e is szabályozza okosan legtöbb helyen (olvasd el)
Ezek azért vannak, hogy az utcáink ne egy balkáni, rendezetlen, csúf hatást adjanak vissza, szép rendezett épített környezetben szeretne mindenki élni.

Rossz és tilos megoldás: ablak alá, homlokzatra kitenni úgy önmagában, és az utcára sem vezethető a kondenzvíz, mint szürkevíz

Jó megoldás: lapostetőre feltenni, erkélyre nem látható módon (tehát az erkélylemezre állítva), vagy gépészeti udvarokba, légaknákba, de nem lichthofokba!, vagy erre a célra kialakított takart terekbe
https://komfortklima.hu/wp-content/uploads/2019/06/cimg18552.jpg

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#70026) Kolondrum válasza tvamos (#70006) üzenetére


Kolondrum
félisten

Onnan is tudni, hogy ha egy település helyi szerelőjéről van szó, akkor a helyi fb csoport sokat elárul. Nálunk pl így volt.

iwd! Mivel én mindenbe és mindenkibe kételkedem, amit látok azt osztom 2-vel. Velem szembe a Gree jött. A szerelőm is ezzel jött. Comfort X és társai. Amber stb. Aztán lett Mitsu. És nem tudom kinek mi a hangos, de ez maxon sem olyam hangos, mint a légtisztító fél fokozaton. Átlag napon 0.5 - 0.7Kwh-val elvan a ház 23.5 fokon, (durva melegben 2-4Kwh és jövünk megyünk). Minden várakozást felülmúlt. Bár a tél lesz az érdekes. Igazából nekem akkor derül ki, h mi lett annak az eredménye, h mentem a fejem után. A szerelő csak feltette. Mondta is, h valószínűleg az évben az egyetlen mitsu amit szerel. Semmiből nem szeretem a tömeg terméket. Telefon is OnePlus. :)) csakazértsem.

[ Szerkesztve ]

(#70027) Z_A_P válasza J.J. András (#70025) üzenetére


Z_A_P
addikt

Az a klíma a tetőre folyat naponta 25L vizet fűtési időszakban? Mondjuk ha jó a vizszigeteles, talán nem okoz kárt, de nekem nem tetszene.

OK

(#70028) RudY válasza #94522368 (#70015) üzenetére


RudY
addikt

Ezt a következtetést így és most milyen tényezők alapján sikerült levonni? :F

(#70029) #94522368 válasza RudY (#70028) üzenetére


#94522368
törölt tag

Egy webáruház kínálata:

[link]

a szerelő szerint ezekből kell választani, ha tartósan szeretném fűtésre használni a gépet.

Sajnos mind kínai...

[ Szerkesztve ]

(#70030) #72755712 válasza #94522368 (#70029) üzenetére


#72755712
törölt tag

Mutasd meg neki ezt a screenshotot, hogy értelmezze. :)

(#70031) Kolondrum válasza #72755712 (#70030) üzenetére


Kolondrum
félisten

Előbbi neve milyen menő már. :DD A küllem fontos :))

(#70032) Nagya21 válasza #72755712 (#70030) üzenetére


Nagya21
addikt

:DD:DD:DD:DD:C:C:C:C:C:DD:DD:DD:DD

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#70033) #94522368 válasza #72755712 (#70030) üzenetére


#94522368
törölt tag

Köszi!
Ezeket az adatokat hol teszik elérhetővé a gyártócégek?
Vagy független laborokban mérik?

Szerelőnek nem érdemes megmutatni, más szemszögből nézik ők
a gépeket... $ :D $

(#70034) #72755712 válasza #94522368 (#70033) üzenetére


#72755712
törölt tag

(#70035) PROTRON válasza #94522368 (#70033) üzenetére


PROTRON
addikt

Van egy honlap: eurovent-certification.com
Ide elég sok hiteles jegyzőkönyvet feltöltenek. Az hogy ide nincs feltöltve, nem jelenti azt hogy automatikusan hazudik az adott termékről a gyártó, de tény hogy amelyiknek nincs félni valója, akiben van kurázsi, az feltölti ide.
Viszont van hogy macerás rákeresni, mert egyes típusoknál a típusszámot nem úgy értelmezi a keresője, mint ahogyan Te megtalálod az árlistában.

Amúgy elvileg az itteni adatokhoz kapcsolódó "mérnöki háttérszámítást" kérnie kéne az EON-nak ha "H" tarifát akarsz bekapcsoltatni, de általában megelégszenek az innen letölthető adatlappal is.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#70036) #94522368 válasza PROTRON (#70035) üzenetére


#94522368
törölt tag

Köszönöm!

(#70037) RudY válasza #94522368 (#70029) üzenetére


RudY
addikt

Ha a beszerelés környékén szűkös a szerelők kínálata, akkor valóban nem egyszerű, mert ilyen esetben tényleg előfordulhat a "kell", de azért ha lehet, inkább válogasd meg őket (is), ne utólag legyen csalódás. Ez éppúgy érvényes a klímára is, ha körvonalazódtak az igényeid és be van lőve a rászánt keret, akkor ne add lejjebb és ragaszkodj ahhoz, amit te szeretnél, mert te mondod ki, hogy márpedig ez kell!

Rengeteg infót találni, bogarászni kell ugyan hozzá, de megéri. A webshopos infók sokszor hiányosak (sőt tévesek is lehetnek), az "átlag" felhasználókat viszont nem igazán érdeklik az olyan apró műszaki részletek, amik később esetleg csalódást is okozhatnak.

Egyáltalán nem mondható, hogy rosszak a kínai klímák, mert alapból ez nem igaz. Hűt is fűt is, elvileg és papíron nem fogyaszt sokat, alkatrész is van többnyire, nagyon sokan használják elégedetten. Van akit a 28 dB sem zavar csendes módban, van akinek a 20 dB is már sok, ahogy a minimális ventilátor fokozatok közötti eltérés zavaró hatása is.
Itt a fórumbeli tapasztalatokból is jól kivehető, hogy azért a japánok javára írható (inkább a belépő kategória fölött) pl. a jobb anyagminőség (nem recseg, kattog, pattog a műanyag), a komfortosság, a hőtartás, a leszabályozás megoldása vagy akár a szinte észrevehetetlen kültéri leolvasztásának végrehajtása.

Az se zavarjon meg, hogy a japánok többnyire nem alkalmaznak csepptálca fűtést, mert más megoldást alkalmaznak, pl.
A kültéri egység egyedülálló, felfüggesztett tekercsének köszönhetően a leolvasztási ciklus javult, ami alacsonyabb üzemeltetési költségeket és a jéglerakódások megszűnését eredményezi.

Messze nem arról van, hogy "csakajapánajó", mert ez sem igaz! A felső kategóriás kínaik bizony megszorongatják a japán alsót, ugyanakkor az is tény, hogy ha igazán komfortos, csöndes, ugyanakkor alacsony fogyasztású és magas leadott teljesítményű kívánatos, akkor azért érdemesebb bogarászni és zsebbe nyúlni, mint utólag bánkódni. :K

Anno én is heteket töltöttem a válogatással, de itt van pl. Kolondrum fórumtárs, aki bizony a legapróbb részletekig kielemezte a lehetőségeket, ha jól rémlik már február óta...úgyhogy izgulunk az elkövetkezendő fűtési tesztjeihez. :DDD ;)

[ Szerkesztve ]

(#70038) DithenS válasza #72755712 (#70030) üzenetére


DithenS
senior tag

Azért gratulálok ehhez is. Egy 470.000Ft-os japán gépet hasonlítasz egy 230.000Ft-os kínai géphez…Szerinted a 0,20as plusz COP érték a japán javára úgy villanyba mikor hozza vissza a felárat, ha jól számolgatok, 20 év múlva… igen, a japán -10 fokban 1kw-al több hőenergiát ad le, de azért egy helységet is kifűtesz 2kw-al, ha folyamatosan megy. Radiátor se nagyobb a szobában…

(#70039) #72755712 válasza DithenS (#70038) üzenetére


#72755712
törölt tag

1, Nem tudom mekkora helységet fűt ki a 2 kW, talán nincs is a világon ilyen kicsi helység.
2, Az a japán gép 369 ezer, az nem 470.
3, A 2 kW és a 3 kW az 150%, tehát simán megfagyhatsz a 2 kW-osnál, amikor a 3 kW-osnál alsónadrágban lehetsz.
+1: Ha valami olcsóbb, az még nem jelenti azt, hogy hazugságokat lehet állítani róla. A fűtésre való gépeknek nem -7 fok a bivalens pontja.

[ Szerkesztve ]

(#70040) #94522368 válasza RudY (#70037) üzenetére


#94522368
törölt tag

Köszönöm a hozzászólásodat, azt hiszem sokunknak hasznos
információkat tartalmaz.

Sajnos nálunk már májusban felszerelték az új gépeket, ezekkel próbálunk együtt élni. Valóban nem tájékozódtam előzetesen, a
mesterre hallgattam. Ezt a fórumot is csak akkor kerestem meg,
amikor kiderült, hogy a kínai marketing szöveg az nem teljesen
úgy és nem mindig igaz. :(

Ezen a dél-baranyai területen ahol lakom szinte nincs is senkinek felszerelve japán klíma, GREE, AUX meg Rcool van. DAIKIN csak a
Lidl áruház falán látható. :)

[ Szerkesztve ]

(#70041) isti732712


isti732712
aktív tag

Sziasztok!

Juli 28 án dél körül szereltek be nálam egy polar klímát inverteres,az a jelenség ütötte fel a fejét,hogy ha bent pl beállítom 27 fokra a hőmérsékletet, akkor ő ha kell lehűti a lakást akár 20 fokra is,és a külső egység állandóan megy kissebb nagyobb venti fordulattal. a belső akár távirányítót vagy wifi alkalmazást használva hiába állítom a klimát max 31 fokra az akkor sem "áll" le tudom az inverteres klimák szabályozzák tehát eleve nem áll le nem így értem hanem folyamatosan hűt tovább még akkor is ha már a lakásban 22 fok van.

Mi lehet a gond? Természetesen hétfőn hívom a szerelőt,de gondoltam hátha van tippetek mi okozhatja ezt,pl termosztát vadi újjonan beszart?

Köszönöm!!!

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#70042) #94522368 válasza isti732712 (#70041) üzenetére


#94522368
törölt tag

Nálam az egyik gép kültéri egységében fordítva volt bekötve a fázis és a nulla vezető, akkor csinált ilyet. Ha konnektoros, akkor megpróbálhatod a dugvillát fordítva bedugni...

(#70043) isti732712 válasza #94522368 (#70042) üzenetére


isti732712
aktív tag

Király vagy!!

Megfordítottam a dugajt na szóval érted 25 fok van a lakásban és nem kapcsolt be a hűtés egy újraindítás után,nem megy kint a venti nem nyomja a hideget a kompi,remélem nem ideglenes hülyesége,tesztelem majd és kíváncsian várom a fejleményeket,ettől még lehet termosztát hiba..... ja a benti hőfokom 27 fokra van beállítva

[ Szerkesztve ]

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#70044) isti732712 válasza #94522368 (#70042) üzenetére


isti732712
aktív tag

Tapasztalat,megfordítva,levittem a hőfokot hogy kapcsoljon be hűtésre vártam 5 percet klima bekapcsolva maradt utánna elkezdtem feljebb vinni 31 fokig,vártam szintén nem kapcsolt le csak hűtött......

Most hagytam így megfordítva,nyomtam egy 27 fokos értéket aminél ne kapcsoljon be mert hűvösebb van a szobában,amikor még hűtött,aztán off és on utánna már nem kapcsolt be,most kérdés holnap bekapcsol e ha 27 fok fölé megy a hő meg ha eléri a 27 et le áll e. Mindenesetre írtam a tulajnak aki beszerelte és hétfőn hívom mert ez így nem az aminek látszik még ha inverter ide vagy oda,arról nem is beszélve,mutatom!

[ Szerkesztve ]

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#70045) megane76


megane76
csendes tag

Sziasztok, Xtreme Save 0 fok alatt automatikusan üzemelteti a csepptálca fűtést, vagy csak ha megy a gép? :F

(#70046) RudY válasza isti732712 (#70044) üzenetére


RudY
addikt

Most nézem csak, hogy neked egy kábel van bekötve, azt hittem - idáig - hogy minden klíma 2 kábeles. Ez mitől függ(het) egyébként? :F

[ Szerkesztve ]

(#70047) #94522368 válasza isti732712 (#70044) üzenetére


#94522368
törölt tag

Én úgy tapasztaltam, hogy nem reagálnak azonnal a klímák a hőfok jelentős elállítgatására. Valamiféle késleltetés lehet a vezérlésben.
Még valami, az olcsó klímáknál elég nagy a hiszterézis, a ki és bekapcs. közötti hőfokkülönbség. És még egy dolog, a mennyezet alatt 2-3 fokkal is melegebb lehet. Nálam a 25 fokra állított klímák kb.
23 fokot produkálnak 1,5 m magasságban. Ki kell tapasztalni, időt kell hagyni a gépnek. Ha van iFeel funkció, használd azzal, nálam így +- 0,3 fokon belül van a hőmérséklet.

(#70048) pjen válasza RudY (#70046) üzenetére


pjen
félisten

Az a kábel akárhány eres is lehet,5 vagy több is.

(#70049) RudY válasza pjen (#70048) üzenetére


RudY
addikt

Az világos, de ennek van esetleg valami előnye/hátránya vagy csak spórolás/praktikus jellegű?

[ Szerkesztve ]

(#70050) #94522368 válasza RudY (#70046) üzenetére


#94522368
törölt tag

Talán valamiféle sokeres kábelt használt a mester, kiküldte rajta a tápot, a többin meg visszajön a vezérlés a beltéri felé...

Bocs, már írták. Szerintem sz@rrágás néhány száz forinton és még szabálytalan is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.