Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) TeeJay válasza silver-pda (#15000) üzenetére


TeeJay
félisten

igen pont ez érdekel hogy melyik Daikin széria tudja motorosan terelni jobbra balra is a levegőt

Defranco : irányítóról dobsz fel egy képet
legalább látható kb. mit tud :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#15002) windy válasza TeeJay (#15001) üzenetére


windy
tag

Az Emura és az UruruSarara is tudja ezt a ficsört. A többi nem tudja.

(#15003) DeFranco válasza TeeJay (#14997) üzenetére


DeFranco
nagyúr

mi a véleményed róla?
tudsz írni valami tapasztalatot, bár gondolom mást nem tudtál kipróbálni

eddig tetszik. a hűtést csak teszt jelleggel próbáltam ki fűteni már fűtöttünk vele, nagyon gyorsan felfűti a szobát lopakodó üzemmódban is, 15 perc alatt emel egy fokot 20-21-ről 21-22-re, aztán még kb. 15 perc még egy fok. ez alsó ventiállásban és komfort fokozatban értendő, tehát ennél csak jobban tud fűteni. komolyan elgondolkodtam a tartósan fűtésre bevetésen a konvektor mellé.

az alap üzemmódból hiányolok még egy finomabb venti-állást de a komfort és az éjszakai üzemmód kárpótol, itt már csak a teljesítménytől függ a hang. ha épp magasabb hűtés/fűtésre kapcsol az inverter akkor hallod hogy működik, de annál nem több, sem nem hangos sem nem zavaró, ha már csak rásegít/tart akkor gyakorlatilag majdnem teljesen hangtalan.

a hűtést még nem próbáltuk ki, meg a tartós használattal még jöhetnek elő egyéb tapasztalatok, eddig jó véleményem van róla. egyszer volt tartós (fűtés) üzemben, hogy éreztem némi búgást a csövek felől (itt van közvetlenül a fülem mellett amikor a gépnél ülök) ami egy idő után elhallgatott, gondolom a kültéri mókolt valamit. kinyitottam az ablakot, a kültérinek nem volt különösebb hangja, tehát a csövekben közlekedhetett valami nagyobb amplitúdóval vagy a keringéssel volt kapcsolatban, nem "hangoskodott" a kültéri maga (ez nálam kiemelt szempont volt a szomszédok miatt), remélem továbbra is csendes lesz.

irányítója mit tud?

arc470a1 az irányítója, ez alapján már találsz róla infókat szerintem. alap dolgokat tud, on/off, powerful mód (full kakaó max. 20 percre) mode (hűtés, fűtés, venti, szárítás, automata), econo (lapos teljesítménygörbe on/off), temp, fan (5 lépésben azt hiszem, plusz éjszakai mód és automata), swing, comfort mód (lapát szélső állásba venti moderált módban), és az időzító három gombja. tud alap hibakód kijelzést is (ne legyen rá szükség).

engem csak az érdekel hogy az FTX35K vs. FTX35KMV vs. FTX35J3 miben különbözik

erre inkább nem írnék semmit, sokat nyomoztam, még a daikin magyarország műszaki felelősével is elbeszélgettem telefonon, maradjunk annyiban, hogy nem jutottam megnyugtatóan egyhangú eredményre. ha windyt megkérdezed lehet többet tud mondani személyesen, én az általa adott infók alapján (ami egyébként a leginkább egyértelmű volt az összes, és amúgy hivatalos forrás közül) megállapítottam hogy nekem a kmv kell a kínálatból és itt lezártam. a daikin kódolása katasztrófa.

illetve melyik tud ezek közül jobbra balra is fújni nem csak le és felfelé mozgatja a lapátot?

kézzel állíthatod x lépésben (x>=5) a horizontális terelést, a vertikális természetesen motoros. nekünk a sarokban van, tökéletesen megfelel a maximális oldalirányba állított (kb. 45 fok lehet) horizontális lapát.

[ Szerkesztve ]

(#15004) TeeJay válasza DeFranco (#15003) üzenetére


TeeJay
félisten

köszi eddig jónak tűnik
ha minden jól megy nyár vége felé megvan a panel lakásom és első lesz hogy kopogtatok az üllői úton klíma ügyben :D vagy ha már kibírom megvárom a tavaszt hátha ismét lesznek jó akciók és egyből kettőt veszek :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#15005) krx21 válasza DeFranco (#15003) üzenetére


krx21
nagyúr

Az a 45 fok a gyakorlatban nagy fokozaton nem inkább csak olyan 30 fok???

(#15006) DeFranco válasza krx21 (#15005) üzenetére


DeFranco
nagyúr

tippeltem, nem számoltam ki. jó irányba fúj, pont elfúj a kb. 1 méterre levő szekrény mellett.

majd ha be lesz kapcsolva megnézem.

(#15007) eszakas


eszakas
senior tag

Hali.

Normális ez hogy ez így zörög?

[ Szerkesztve ]

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#15008) dudrob válasza eszakas (#15007) üzenetére


dudrob
tag

Sztem csak a kompresszor pörög / még nem szabályzott vissza.?

(#15009) eszakas válasza dudrob (#15008) üzenetére


eszakas
senior tag

Ha visszaszabályoz akkor is ilyen.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#15010) Male válasza eszakas (#15007) üzenetére


Male
nagyúr

Nem ér hozzá valami? Nekem jött ilyesmi hang, aztán a kondenzvíz elvezetőt egy centivel arrébb hajtottam, és megszűnt.

(#15011) imis


imis
senior tag

Én is elbillentem a mideától a daikin felé , az FTX25KM+RX25KM megfelelőnek tűnik.
Bár nem tud "öntisztítást", ami lehet, hogy a másikaknál marketing csak.
Kérdésem, hogy ebbe wifit lehet utólag tenni?, mert láttam olyan oldalt, ahol ezt írják, de a "BRP069A42" eszköznél ezt nem írják.

(#15012) eszakas válasza Male (#15010) üzenetére


eszakas
senior tag

Semmihez nem ér.

Ezt a kültérit ma tették be. A kompresszortól jön akármit csinálunk vele. Ha felpörög akkor meg az utcára is hallani a másodikról.

[ Szerkesztve ]

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#15013) krx21 válasza eszakas (#15012) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát akkor hívd vissza a szerelődet. A próba idejébe nem volt ilyen?

(#15014) eszakas válasza krx21 (#15013) üzenetére


eszakas
senior tag

De bizony, holnap jönnek is vissza. Egyébként ez a cseredarab. Az előző egy évig volt itt, kb, egy hónapot üzemelt :). Ja és az is cseredarab volt :)

[ Szerkesztve ]

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#15015) Zeki válasza imis (#15011) üzenetére


Zeki
nagyúr

Mindegyikhez rakható utólag wifi.

(#15016) Male válasza eszakas (#15014) üzenetére


Male
nagyúr

Ez már a harmadik, és mind ugyan az a típus? :F

(#15017) _Petya_ válasza Zeki (#15015) üzenetére


_Petya_
őstag

Egyébként a Daikinnál ez a wifi-s dolog hogy működik együtt az infrás távirányítóval?

Tehát, pl beállítom az infrással 22 fokra, ekkor az infra LCD kijelzője ugye 22-t mutat. Majd wifi-n keresztül a mobil app-ból feltekerem 25-re. Mit mutat az infra az LCD-jén ilyenkor?

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#15018) eszakas válasza Male (#15016) üzenetére


eszakas
senior tag

Igen a harmadik.
1. volt ez ennek a panelja döglött be.
2. volt ez ez elkezdett zörögni mint a videón.
3. megint ez de ez zsír új és ez van a videón.
Hát hogy szeressem így ezt a márkát?

Nem ettől a bolttól van csak itt találtam együtt őket

[ Szerkesztve ]

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#15019) Zeki válasza _Petya_ (#15017) üzenetére


Zeki
nagyúr

Passzolom, nekem nincs.

(#15020) krx21 válasza _Petya_ (#15017) üzenetére


krx21
nagyúr

Mivel a távírányítója egyirányú, ezért az nem reagál a wifi beállításra... (szerintem)

(#15021) n@p@lm válasza _Petya_ (#15017) üzenetére


n@p@lm
őstag

Ha jól emlékszem, nem.

(#15022) imis válasza Zeki (#15015) üzenetére


imis
senior tag

Köszi az infót. :R

(#15023) imis válasza Zeki (#15015) üzenetére


imis
senior tag

Van valahol leírás, hogy wifi kiegészítéssel mit tud a klíma, ill. milyen program van androidra?

(#15024) DeFranco válasza imis (#15023) üzenetére


DeFranco
nagyúr

a daikin oldalán is megtalálod, meg ha rákeresen play-en akkor ott is fent van az app. sőt youtube-n is megtalálod a demóját.

(#15025) Male válasza eszakas (#15018) üzenetére


Male
nagyúr

Nem semmi, ilyen hiba sorozatot... bár legalább örökké új van :DDD
( nekem régen a CD meghajtókkal volt ilyenem, egy 24X-es sima "Cyberdrive" olvasóval indult, aztán még egy ugyan ilyen, majd egy Lite-On 32X, ASUS 34X, ASUS 36X, ...nem tudom milyen márkájú 40X, végül már egy TEAC iró lett az utolsó csere... már új papírt kaptam, mert betelt :D )

(#15026) eszakas válasza Male (#15025) üzenetére


eszakas
senior tag

Hát igen, a klímások úgy járnak ide mint ha hazajárnának. A szemben lévő házból már ismerősként üdvözlik őket :).

Hát a jövőhéten remélem a végére járunk. Mivel ma nem tudtak jönni.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#15027) tibibi válasza _Petya_ (#15017) üzenetére


tibibi
őstag

Nem mutatja .egyébként a mobil app-al sokkal kezelhetőbb a daikin .A gree beltéri kijelzi hány fokra van beállítva és a távirányító is sokkal jobban használható.

(#15028) athomi


athomi
veterán

Lassan ott tartunk hogy át lehet kapcsolni hűtés üzemmódba. :D

(#15029) TeeJay


TeeJay
félisten

Daikin tulajok

kültéri egység 66centi széles a netes adatokból
kérdésem az lenne hogy maga a gép doboza ilyen széles vagy a jobb oldali cső csatlakozó is bele van számítva és úgy 66centi a szélessége?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#15030) _Petya_ válasza TeeJay (#15029) üzenetére


_Petya_
őstag

Segítene ha megírnád pontosan melyik típusra vagy kíváncsi :)

Egyébként a méretek fent vannak a Daikin.hu oldalon.

Pl ami nekem lesz, (FTX35KV) annak a kültérije az RX-K, méretei pedig itt: [link]

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#15031) Lesliegold


Lesliegold
tag

Sziasztok,

Családi házba költözök. Felújítás keretei bekorlátoznak, tehát az alacsony ár az elsődleges szempont. Villanyszámla egyáltalán nem is számít nálam.
2 db klímát tervezek venni, semmi extrát nem várok el tőle, nyáron hűtsön, télen fűtsön.

Az elvárásim ez kielégítené:
[link]
Meg szabad venni? Köszi!

(Daikinom volt 8-9 évig, vásárláskor mindenki dícsérte, mondták is csak ezt vegyem, azonban azon kívül, hogy még most is megy, nem sok jót tudok róla utólag elmondani.)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi 3

(#15032) silver-pda


silver-pda
aktív tag

Klíma telepítésnél az árban gondolom csak a kül és beltéri egység végén villásdugó van. Ha mondjuk a beltérinél egy fali elosztó/szerelvény dobozból akarnék áramot, akkor nekem kell hozzá dugaljat biztosítani?

(#15033) pjen válasza silver-pda (#15032) üzenetére


pjen
félisten

Nem bekötik direkt is,a klímás teszi rá a villásdugót,ha kell.Csak az egyiket kell megtáplálni.Ha elosztó dobozból megy egy kismegszakító mindenképpen kell.

(#15034) tibibi válasza Lesliegold (#15031) üzenetére


tibibi
őstag

Persze vedd meg, ha a daikinról nem tudsz sok jót elmondani akkor főleg!
Bár víztisztítóval még jobb lett volna.....

[ Szerkesztve ]

(#15035) StLui válasza tibibi (#15034) üzenetére


StLui
veterán

Én is pont ezt szúrtam most ki, dobta elém az reklám ördöge.

Eddig van nálunk 2db belkin, kb 10 évesek, 60eFt volt /db, árban az akkori akciókban benne volt a szerelés is. Ezekkel lehet fűteni valamilyen módon, nagyon ritkán próbáltuk, de csak az elmúlt 2 évben.
Van egy db régen drága volt klíma, LG G12AH, ez állítólag nem tud fűteni.
Végül van egy Midea, ez a legújabb, 4-6 éves, hűt-fűt, állítólag akkor jó volt, fogalmam sincs milyen hatékony, erről nem tudtam elolvasni a pontos típust.
Pár hete beüzemeltünk egy szándékos túlméretezett napelem rendszert, gondoltam a felesleget elfűtjük majd.
Két beko-t és az lg-t biztos cserélni kéne. Nagy, valamint tartós hidegben menne a kondenzációs kazánnal a padlófűtés, tehát tényleg csak kisegítésnek kéne, amikor amúgy is nyűgös a padlófűtés lomhasága.

Tehát minimum 3, esetleg 5 klíma kéne fűtésre hosszabb távon. Hűtésre eddig csak max évente pár napot használtuk őket. Beruházás szempontból viszont nem mindegy, hogy 3x110 és a 3x50 beüzemelés, összesen 480 eFt, vagy 3x350 és a 3x50 beüzemelés, összesen 1200 eFt.

Kültérik nem lesznek zavaró helyen, -7-ig szerintem elég ha használni tudjuk, ott már a rendes fűtés menne bőven. Ilyenkor is azt mondjátok csak a drága fűtőket szabad megvenni, mert pl ez az olcsó csak pénzkidobás, vagy elfogadható ez is?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#15036) alázógyík válasza Lesliegold (#15031) üzenetére


alázógyík
őstag

Júúúj... :Y :F

(#15037) krx21 válasza Lesliegold (#15031) üzenetére


krx21
nagyúr

Mi volt a baj a Daikin-nal? Ettől többet várnál???

(#15038) koxx válasza Lesliegold (#15031) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

2db wh klíma egészen biztosan jobb lesz...

(#15039) Lesliegold


Lesliegold
tag

Sajnos tipikusan jellemző itt a fórumon, hogy aki nem az 5 db méregdrága termékről érdeklődik, az hülye. Az vegye meg, le van sz.rva, minek jön egyáltalán ide....

Kár is megkérdezni bármit fórumon, sőt ha nekem a Daikin nem jött be, hogy nem állítjátok, hogy hazudok...?

Mennyien kérdezték anno, hogy szabad e megvenni az első kategóriás magyar Suzukikat. Ömlött a ne vedd meg, 5 év múlva viszed a roncstelepre, meg ha neked kell a probléma, hát vedd...LOL...(15-18 évesen is csak olajat kell benne cserélni. Fapados, de ha az a célod, hogy A-ból eljuss B-be, arra jó)

Értelmes válaszokat, tapasztalatokat szeretnék kérni, hogy

azt mérlegeld, hogy...
vagy....
azért nem javaslom, mert...

köszi!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi 3

(#15040) vizipok74 válasza Lesliegold (#15031) üzenetére


vizipok74
csendes tag

Ha komolyabban gondolod a fűtést, akkor ne ezt vedd. Ez mínuszokban harmatos lesz. Fűtésre illik egy 30kiló körüli kültéri. (Ha nagyobb még jobb.) Abban már van normális hőcserélő.

(#15041) koxx válasza Lesliegold (#15039) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem tudsz rola jokat mondani, esetleg irnal konkretumokat is? Mert ez igy ebben a formaban kb semmit nem ero velemeny. Amugy mindenki azt vesz amit akar, nem kotelezo Daikin/Mitsu klimat venni.

(#15042) Lesliegold válasza krx21 (#15037) üzenetére


Lesliegold
tag

Csörgött, zörgött a beltéri, inkább recsegés féle volt. Hangos volt mint állat. Filmet nézni mellette csak erős hangerővel lehetett, és a klímát éjszakai funkcióra kellett állítani. A kültéri nagyon erősen rázkódott, szabad szemmel látható 0,5-1 cm-es föl-le mozgást produkált. Nem tudtak vele mit kezdeni.

Amit tud ez a Daikin On-Offos elég inverteresben. Hűtsön, fűtsön, időzíthető legyen, áramhatékonyság nem érdekel, de kb. 8-10 évet húzzon ki az új is, illetve a beltéri legyen csendesebb, de szerintem mindegyik csendesebb már.

Xiaomi Redmi 3

(#15043) Lesliegold válasza koxx (#15041) üzenetére


Lesliegold
tag

Figyu, elmegyünk rossz irányba. Nem kell megvédeni a Daikint, én pedig nem lebeszélni akarok róla senkit. Egyszerűen nem szánok rá a 2 db tekintetében 400.000 Ft-ot.

Xiaomi Redmi 3

(#15044) Lesliegold válasza vizipok74 (#15040) üzenetére


Lesliegold
tag

Átmeneti időszakban lenne csak fűtésra használva. Turbó gázkazán van, radiátorokkal, és nekem a villany olcsóbb, ezért gondoltam, hogy amíg nincs kemény tél, ez menne.

Xiaomi Redmi 3

(#15045) silver-pda válasza pjen (#15033) üzenetére


silver-pda
aktív tag

3,5 kW Daikin esetén B vagy C karakterisztikájú kismegszakító legyen?

(#15046) TeeJay válasza _Petya_ (#15030) üzenetére


TeeJay
félisten

Az összes FTXC..B + FTXJ3 + FTXK 2,5 és 3,5 kw-os Daikinra 66 centi szélességet ad a gyártó
Nem véletlenül kérdezem h a 66 centi csak a burkolat szélessége vagy benne van a cső csatlakozó 5centis része is

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#15047) _Petya_ válasza TeeJay (#15046) üzenetére


_Petya_
őstag

Linkeltem az RX20K/RX35K méretezési rajzát (iderakom megint: [link]), azon látható hogy 658 mm a doboz, a csatlakozó oldalon ezen felül + 50 mm és a másik oldalon + 12 mm a túlnyúlás, utóbbi a hordozó fül mérete.

Mivel továbbra sem árulod el, pontosan melyikre vagy kíváncsi ezek közül "FTXC..B + FTXJ3 + FTXK"
így nem tudom pontosan linkelni neked a méretrajzot.

Petya

szerk: jó. akkor linkelem mindet:

FTXC..B: RXB-C [link]
FTXJ3: RX-K, vagy 2MXS-H [link]
FTXK: RX-K, fentebb már linkeltem

Ahogy nézem az RXB-C pont olyan széles mint az RX-K, a 2MXS-H pedig kicsit szélesebb (765+75+12)

[ Szerkesztve ]

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#15048) TeeJay válasza _Petya_ (#15047) üzenetére


TeeJay
félisten

Thnx
Pont 66 centi van az erkély oldala és az erkélyajtó széle között így pont befér a kültéri :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#15049) pjen válasza silver-pda (#15045) üzenetére


pjen
félisten

A villanyóra alatt milyen van?Ha csak a klíma lesz rajta szinte mindegy,lehet próbálgatni is,akár,hiszen 500ft egy kismegszakító.Egyébként tehetsz a dobozba kétsarkú sinre pattintható kapcsolót is.A klímák manuáljában érdekes dolgok vannak.Az én 2,5Kw os klímámhoz 16A küsmegszakítót ír.800W nál többet még nem mértem rajta.

(#15050) windy


windy
tag

A másik fórumba már betettem ezt a kis összesítést, amit a cégünk 2016-os év szervízeléséből szedtem össze :

Ezek az adatok kimondottan a mi cégünknél előfordult esetekről szólnak, tehát általánosítani nem kell, de azért némi támpontot nyújtanak.

Kigyűjtöttem azokat az eseteket, amikor tíz éves, vagy fiatalabb lakossági splitklíma berendezést kellett végleg, bontásra leszerelni. Ezek így alakultak:

Alien - 4 db
Genex - 11 db.
Westel - 2 db.
Dimarson - 7 db.
Toyo - 2 db.
Lakes - 1 db.
Orion - 7 db, ebből 3 inverteres
Nile - 3 db.
Acson - 1 db.
Delton - 4 db.
Eurosky - 1 db.
Daewoo - 3 db.
TeknoPoint - 4 db.
Fisher - 3-as multi
Ozone - 5 db. mind inverteres
Samsung - 5 db, ebből 3 inverteres

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.