Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60001) fordjee válasza pjen (#60000) üzenetére


fordjee
aktív tag

Árat elfelejtettem írni :( Max. 300 körül lenne a jó, szereléssel 400 körül. Vagy ennyiért esélytelen?

fordjee

(#60002) South Velen válasza fordjee (#60001) üzenetére


South Velen
addikt

Teljesen esélytelen, még kínaiból is, főleg hogy fűteni nem is biztos, hogy elég a 3.5kW-s, pláne ha nincs rendes szigetelés..

Talán a Haier Nebula Green Nordic 3.5kw belefér ennyibe. Ez kínai, de Hitachi kompresszoros, szép nagy fűtésre optimalizált.

(#60003) elfelejtette válasza fordjee (#60001) üzenetére


elfelejtette
veterán

Elfelejtette(d)?! :DDD
Egyébként az én alap olcsó (160ezer) kínai klímám sem alkalmas elvileg fő fűtésre, mégis 5 szezont toltam már végig vele. Igaz nem volt se halk, se hatékony, de fűt.
Ettől függetlenül ideje lenne lecserélni valami komolyabbra. Vagy esetleg 10 centi szigetelést dobni a falra...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#60004) #73959936 válasza South Velen (#60002) üzenetére


#73959936
törölt tag

aludni nem igen fog a beltéri alatt :N

(#60005) South Velen válasza #73959936 (#60004) üzenetére


South Velen
addikt

Gondolom nem a nappaliban alszik, de ilyen hangos ebből a 3.5kW-s verzió is?

az 5kW az tiszta, hogy hangos, melyikből nem, de a 3.5kW-sra 23 db a gyári adat, ezek szerint gyakorlatilag ez egy kamu adat?

Akkor viszont lehet akár 1.5-2x ennyit kell rászánnia.

Ennyiért esetleg a szokásos Fisher Nordic (Midea Oasis Plus) férhet még bele a keretbe, de a Haierben jobban bíznék egy fokkal.

(#60006) #72755712 válasza South Velen (#60002) üzenetére


#72755712
törölt tag

Azért a -7 fokon, 2,72 COP nem az a bizalomgerjesztő adat. :)

(#60007) fordjee


fordjee
aktív tag

Köszi a válaszokat. Akkor menjünk feljebb az árban, gagyit nem szeretnék. Előfordulhat, hogy nappaliban alvás lesz, 2 generációs ház, 350ezer körül van a gázfogyasztás évente, ezt kell a felére lecsökkenteni valahogyan. Rohadjon meg aki kitalálta ezt így...Na mindegy.
Szóval az a cél, hogy az emeleten árammal menjen a fűtés, egyelőre a nappaliban, a gáz limit elég lenne akkor lentre.

fordjee

(#60008) feco70 válasza fordjee (#60007) üzenetére


feco70
senior tag

Nincs elérhető leírás.

(#60009) elfelejtette válasza #72755712 (#60006) üzenetére


elfelejtette
veterán

Ezt az adatot hol lehet látni?

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#60010) fordjee válasza feco70 (#60008) üzenetére


fordjee
aktív tag

Köszi, megnézem őket.

fordjee

(#60011) Hauptmann válasza fordjee (#59999) üzenetére


Hauptmann
addikt

Fujutsu 12 LTCA, egész télen ment, probléma nélkül.

(#60012) erdey_a válasza fordjee (#60007) üzenetére


erdey_a
őstag

cseberből vederbe...
ez tévút. a szigetelésre költs, ne klímákra.
ha 350e a számla, akkor ca. 3400 m3 gázt fogyasztotok egy év alatt. Nyilván nagyobb a házad, de én 900-at. 80nm ezer éves falusi kulipintyó, de van rajta körben 10cm polisztirol, meg 20cm gyapot a padláson.
Most el akarsz költeni ~400ezret egy klímára, ami továbbra sem ingyen fűt, viszont hamar az áram lesz korlátos vele (ha eddig nem lenne az, amit kétlek).
szerintem ez rossz irány.

Vérboci

(#60013) #72755712 válasza elfelejtette (#60009) üzenetére


#72755712
törölt tag

Euroventen.
Ami nincs ott, annak általában nyomós okai vannak.

(#60014) leslieke válasza fordjee (#59999) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Gree Amber Royal 5.3 fűt nálunk egy 57 m2-es nyaralót, 22-23 fok van tartósan.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#60015) Aszi123 válasza süti5 (#59996) üzenetére


Aszi123
csendes tag

Aham, megkövetlek bátya. Feltételezve, hogy igazak a régebbi számok, akkor ezt kérdést megoldották másképp a gyártók. Vajh miért is? És nyilván a "bele pufferelés" és a fokozatmentes venti is sokat hozott, inverterek, komp stb stb. Ám ezektől függetlenül lennie kell egy határnak, ahol jóformán on/off lesz, a magas minimum hűtőteljesítmény miatt, hiába a sok trükk. Mondjuk légköbméterenként max. 10w vagy az alatti hűtőteljesítmény kérésnél, de lehet ez extrém példa. Aztán, hogy ezt 10 körüli modulációt miért szüntették meg, gazdaságosság, megbízhatatlanság stb.? Pedig könnyebb kapaszkodó az átlag usernek, mint kibogarászni egy klíma nagyjábóli gépészeti működését. Halásznak a zavarosban ezek is :)

(#60016) Latency válasza Ranger^41 (#59991) üzenetére


Latency
senior tag

Nem méz, hanem ragasztó. A burkolat belső felére ragasztott filc alól jön.

(#60017) fordjee válasza erdey_a (#60012) üzenetére


fordjee
aktív tag

Tudom, de több millió nincsen sajnos szigetelésre. Az lenne az igazi, de egyelőre lehetetlen, talán jövőre vagy két év múlva. Gyerek nincs ide bejelentve, anélkül meg dupla áron van minden, viszont ha a fűtésre ki kell majd fizetni több mint egy millióval többet, sosem lesz meg. Villany is át fog lendülni, de az csak dupla áron van jelenleg, így most valami olyasmi a cél, hogy gázzal minimálisan azért fűteni, hogy ne lépjük át és rásegíteni klímával. Fogalmam sincs, mennyi lesz a gáz, ha csak mondjuk 15 fokra állítjuk a 22-23 helyett, de nem lenne jó télen szembesülni vele, hogy havi 200ezerért megfagyok a gyerekkel :)

fordjee

(#60018) robag93 válasza leslieke (#60014) üzenetére


robag93
tag

Fogyasztás szempontjából mit tudsz róla mondani?

(#60019) leslieke válasza robag93 (#60018) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem igazán nézem, napelem van a tetőn.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#60020) Tony21 válasza fordjee (#60017) üzenetére


Tony21
tag

Kezdd a födémmel, ott megy el a legtöbb hő. Mondjuk 10 cm gyapot, azt le tudod teríteni Te is ... aztán majd kerül rá még (ha kiadja a keret a 20 cm-t, akkor 2x10cm takarásban). Ha marad még zsé, akkor klíma, azzal meg rásegítesz, hogy kevesebb gáz fogyjon.

(#60021) elfelejtette válasza feco70 (#60008) üzenetére


elfelejtette
veterán

Nézegettem az eurovent oldalon az olcsóbb ársávot, és egyre kevésbé értem:
Modell neve/TBiv kW (-7)/TBiv cop:
Fujitsu 12 KPCA 2,21kW 2,35cop
Midea Breezless 2,12kW 3,15cop
Extreme Save Pro 2,21kW 2,8cop
Midea Oasis Plus 2,12kW 3,5cop
Daikin FTXF35C/D 2,3kW 2,75cop
Gree Amber 2,64kW 2,8cop
Hitachi Rac Dodai 2,7kW 2,8cop
Hitachi Standard 2,3kW 3,4cop
Pana FZ35-WKE 2,19kW 2,39cop
Pana TZ35-WKE 2,45kW 2,87cop
Ez alapján nem látom a mostanában sokat emlegetett Midwa Oasis Plus (Fisher Nordic) őrületes fűtési teljesítményét...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#60022) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Most rakattam fel egy Daikin klimat (FTXC35CV1B).
Kapaszkodjatok!
Vizszintes fujas iranyat csak kezzel :Y lehet allitani a belterin. Meg jo hogy nem magasra kerult. :D Odamesz, felnyitod, es kezzel eltolod balra/jobbra. Ha swing kellene, akkor ott allsz es huzogatod :D :D
Fel-le iranyt mar lehet tavval/appal is.
Ja, wifi modult is kulon kellett venni hozza (+10e)
A masik szobakban gree-k vannak (Pulse), ott a fentieket mind tudja a gep alapbol, alaparon.
Ilyen soherseget (kezzel kell tologatni a lapokat hogy vizszintesen merre fujja) nem lattam meg... :U

Mindenesetre nem akkora para, es remelem a nev (Daikin) valoban jobb minoseget fog jelenteni mint a Gree pl.

OK

(#60023) DroiDMester válasza Z_A_P (#60022) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Mi alapján választottad ki hogy ez a típus legyen? Nem néztél utána hogy ezek amiket hiányolsz funkciókat nem az alap szériás sensira részei. Ráadásul az XC széria még butított verzió is az XF hez képest!

Amiket hiányolsz az a 2X ennyibe kerülő DAIKIN részei csak gyárilag.

Én ha veszek valamit előbb utána nézek hogy valójában mit tud, és mire számítsak, ha ezt megtetted volna te is, akkor nem ért volna meglepetés téged sem! :N

(#60024) mpo válasza Z_A_P (#60022) üzenetére


mpo
veterán

Odamesz, felnyitod, es kezzel eltolod balra/jobbra.
Szerintem kapcsold be, akkor kinyílik és állíthatod az irányt.
Nálam ezt csak egyszer kellett, vízszintes legyezésre nincs szükségem.

Ha érted, akkor már elavult.

(#60025) Z_A_P válasza DroiDMester (#60023) üzenetére


Z_A_P
addikt

Nezd, autonal sem azt nezem van-e 4 kereke meg kormanya, feltetelezem ezek alap dolgok :)
Neztem teljesitmenyt (huto/futo), meretet, stb. De ezeket nem.

De nem problema, csak meglepodtem. Fontosabb a minoseg (ami a kovetkezo 10 evben derul ki) mint a csili vili dolgok.

Viszont jo hogy beleneztem az itt hagyott (szemet) dobozaba (kerestem a wifi ssid/pwd cimket, amit a szerelok kidobtak), benne volt bontatlanul a 2 titanium szuro :W
Beraktam gyorsan.

[ Szerkesztve ]

OK

(#60026) freeknight válasza Z_A_P (#60025) üzenetére


freeknight
őstag

Hát igen, elég szomorú, hogy a japóknál 2022-ben még mindig extrának számít egy kiskeráron 1500 ft-os usb wifi adapter. Nem értem egy ilyen bagatell tétel hogy nem fér bele az alapárba.

(#60027) mpo válasza freeknight (#60026) üzenetére


mpo
veterán

Samsung tévékbe se fér bele a Gigabites Ethernet kártya, csak a 100 Mbit/s-os.
Ezért használom WIFI-n, mert gyorsabb.

Ha érted, akkor már elavult.

(#60028) pjen válasza Z_A_P (#60022) üzenetére


pjen
félisten

Kapaszkodj meg, az én panámban sincs vizszintes legyezés.

(#60029) pjen válasza freeknight (#60026) üzenetére


pjen
félisten

Azért nem 1500 ftaz.

(#60030) feco70 válasza robag93 (#59922) üzenetére


feco70
senior tag

A 2,7 KW 18 m2 ajánlja a Gree nem is értem, ez 5 kw gép, marha nagy gép. Egy egész lakást ,hogy akarsz vele kifűteni? Egy légtér az egész? Bár a Royal átfújja a lakást 31 db hangnyomásszint ha jól emlékszem, nem komfortos, de a meleg nem kanyarodik.
Ha meg vissza veszel ki be fog kapcsolgatni mert körülötte meleg van, leszabályozni meg nem tud

(#60031) #72755712 válasza pjen (#60029) üzenetére


#72755712
törölt tag

+1, valamint usb port se nagyon van a klímákon, ahová csak úgy beledugsz egy Wlan Usb sticket. :)
Az én Daikinemben sincs wifi, de egy RM4C minivel megoldottam; ez működik, nem úgy, mint a szomszéd wifis Polarja. :)

(#60032) robag93 válasza feco70 (#60030) üzenetére


robag93
tag

A nagy része egy légtér, eddig is klímával fűtöttük be, de egy egyszerű régi 3,5 kW Gree-vel. Gyanítom, hogy zabálta az energiát télen, adatlapján konkrétan ki van x-elve a mi területünk fűtésre :)

(#60033) Ranger^41 válasza Latency (#60016) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

És ez így mennyire normális? Mivel érdemes letakarítani?

(#60034) beers


beers
addikt

Megint 20k-val emelkedtek az árak!
384ről 403k..... :((

M&N

(#60035) embe válasza beers (#60034) üzenetére


embe
nagyúr

Minek az ára?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#60036) beers válasza embe (#60035) üzenetére


beers
addikt

Nem gondolom, hogy csak ez a típus!
Ez konkrétan a Fisher Nordic 3,5kW!

M&N

(#60037) F.N. válasza DNReNTi (#59997) üzenetére


F.N.
tag

Felesleges is lenne kidobni.
Típus szám alapján már R32-es a Lomo plus klímád is.
Comfort X kicsivel jobban fűt még -15-ön, meg -20 körül is elvan még,
de a másik sem sokkal marad el mellette.
Mind két klíma, sőt minden klíma lejegesedik +3 fok alatt,
de megoldják a leolvasztást, és ha el tud folyni szabadon a víz,
akkor nem lesz gond vele.
Szerintem csak rád akart sózni még 2 Comfort X-et.

(#60038) embe


embe
nagyúr

A Gree Amberrel - NEM a Royal Amberrel van valakinek tapasztalata, vagy infó róla?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#60039) TeeJay válasza Z_A_P (#60022) üzenetére


TeeJay
félisten

Egyik alap Daikin modellen sincs motoros oldalirányú terelés... Ez csak neked újdonság maximum. Sőt még régebbi Comfora-ban sincs csak újabbakban.
Amúgy kb. 1x beállítod oszt csá, full felesleges funkció szerintem főleg amilyen kis terelő füleket mozgat jobbra balra alig számít bármit.

Wifi sem létszükséglet. Aki normálisan klímázik az úgyis bekapcsolja azt 1hét múlva kinyomja ha hűvösebb lesz az idő de a meleg nyáron végig megy úgyis folyamatosan

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#60040) #72755712 válasza TeeJay (#60039) üzenetére


#72755712
törölt tag

A klíma sem létszükséglet, ha valakinek melege van, kinyitja az ablakot, vékonyabb ruhát vesz fel, ha fázik, felöltözik, vagy vág fát és begyújt. :)

(#60041) gabor9991 válasza TeeJay (#60039) üzenetére


gabor9991
őstag

Azért a wifi jó dolog, elég jól programozható vele a dailkin klíma és ha használod ezt a funkciót gyakorlatilag a távirányítóval soha többé nem kell foglalkozni.
A gree ezt a programozhatóságot sajnos kihagyta a gépekből bár a wifit ingyen adta :D

(#60042) PROTRON válasza #72755712 (#60040) üzenetére


PROTRON
addikt

Hozzászólni sem létszükséglet egy adott témához, pláne nem batárság nagy szamárságokat. Tovább is lehet görgetni, vagy akár kikapcsolni a PC-t és elmenni aludni, sokkal hasznosabb.

Értem hogy valakinek lételeme a trollkodás, még az értelmetlent is el lehet bizonyos szitukban fogadni, csak hogy annak is vannak szintjei, ez a hsz meg nagyon messze volt a szinttől.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#60043) mauimagic válasza TeeJay (#60039) üzenetére


mauimagic
aktív tag

"Aki normálisan klímázik az úgyis bekapcsolja azt 1hét múlva kinyomja ha hűvösebb lesz az idő de a meleg nyáron végig megy úgyis folyamatosan"
???
Te egy tetőtéri, üvegfalú kazánházban laksz, esetleg Abu Dhabiban, vagy miért megy egy hétig folyamatosan a klíma?

(#60044) Remekelek28 válasza mauimagic (#60043) üzenetére


Remekelek28
őstag

Én ha csak lehet szellőztetek. A klíma csak másodlagos.

(#60045) robag93 válasza mauimagic (#60043) üzenetére


robag93
tag

Mert benyomja automatára és hagyja a klímát dolgozni :) Nem csinál on-off klímát, abból ami okosabban is tud működni.

(#60046) poli27 válasza mauimagic (#60043) üzenetére


poli27
veterán

szerintem úgy értette, hogy nem kapcsolja ki sose, pl én se kapcsolom kit, kb tavasszal benyomom, és összel ki... max ha nagyon szar idő van akkor, mert én 22 fok körül szeretek lenni :)

(#60047) PROTRON válasza mauimagic (#60043) üzenetére


PROTRON
addikt

Ha az enyémnek nem lenne hangos a beltéri ventilátora, akkor nekem is éjjel nappal menne. Csak én a zajoktól nehezen alszom, a fűtési idényben is zavart a hangja, de valamiért hűtés alatt hangosabb a beltérim még legalacsonyabb venti fokozaton is a fűtési hangerőhöz képest.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#60048) Remekelek28 válasza PROTRON (#60047) üzenetére


Remekelek28
őstag

Régebbi típus? Én is azért cseréltem le újabbra az erkélyről eléggé behallatszódott a kültéri kerregése a mostani abszolut nem. A hűtő hangosabb a konyhába. :)

(#60049) PROTRON válasza Remekelek28 (#60048) üzenetére


PROTRON
addikt

Tavaly október telepítés, csak maga a típus már régóta kapható, szal régi tervezés, amikor még kicsit másképp álltak hozzá.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#60050) tl-x


tl-x
őstag

Sziasztok! Gyerekek szobáiba szeretnék egy duál klímát ami télen fűtésre is jó. Egyik szoba 12 nm a másik 8 nm. Milyen típust javasoltok és kb mennyibe kerülne beépítéssel együtt? :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.