Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64001) rígel válasza #31733248 (#63999) üzenetére


rígel
őstag

Pedig nem fogod tudni elkerülni. Más opció nincs?
Tegyük fel megkapod a hozzájárulást. Valszeg vasbeton szerkezet a pince, ami brutálisan vezeti a rezgéseket. Ezek után ha valakit zavarni fog, kaphatsz a nyakadba egy vég nélküli pereskedést. Tehát minden lehetséges negatív hatásról tájékoztasd a tulajdonosokat, ha így hozzájárulnak, később nem köthetnek bele.
Nem ismerem a lakóközösséget, de tapasztalat szerint esélyes hogy nem járulnak hozzá, ezért mondom hogy készülj B opcióval.

(#64002) dbius válasza barizo (#64000) üzenetére


dbius
veterán

Fogyasztást nem is fogja mutatni, azt sajnos csak hőszivattyúnál, külön egységgel mutatja, legalábbis ennyit találtam a neten. A klíma (Ap35) regisztrációja után nekem is eltűnt a fogyasztás menüpont a melcloud alkalmazásból. Jelenleg nálam egy okos konnektorba van csatlakoztatva, azzal mérem a fogyasztást.

(#64003) F.N. válasza PROTRON (#63994) üzenetére


F.N.
tag

Érdekes elképzelésed van a klíma működéséről.
Magasabb kültéri hőmérséklet esetén sokkal könnyebb
kivonni belőle a hőt. A beltér/kültér közti deltaT minél kisebb,
annál jobb. De nem a beltér hőmérséklete a lényeges,
hanem a besűrített forró gázé. Az meg általában 30 fok felett van.
És ilyenkor nem kell nagyon forgatnia a lapátot sem.
Sőt...

(#64004) barizo válasza dbius (#64002) üzenetére


barizo
tag

Azért ez tök jó
Ezért is esett a választás erre .
Gondoltam ha van wifi, akkor ez is pipa 😡
Ja, és.en direktbe kötöttem be.
Nincs opció fogyasztás mérésre.
Hacsak nem DIN-sínes megszakítós-fogy.mérős csoda kütyü megoldásban.
De hát kérem, a klíma sem volt 5 Ft.....
Nem mellesleg, tavasszal felkerül a napelemes rendszer is. Ott azért már jó lenne monitorozni az energia egyenleget.

(#64005) #31733248 válasza rígel (#64001) üzenetére


#31733248
törölt tag

Nem akarom elkerülni, mindössze arról van szó, hogy nem fárasztok első lépésben 50 embert feleslegesen, ha valami műszaki akadálya van a dolognak. :) A pince fala tömör kisméretűből készült, a rezgéssel valószínűleg nem lesz probléma. Azon a szakaszon csak a saját lakásaink vannak, úgyhogy nem valószínű, hogy bárki is pereskedni akarna.

A másik opció, hogy elfoglaljuk az egyik lakáshoz tartozó pici terasz területét, de ha lehet, azt nem szeretném beáldozni. Ha nem lesz rá más lehetőség, akkor nyilván megteszem.

[ Szerkesztve ]

(#64006) dbius válasza barizo (#64004) üzenetére


dbius
veterán

Nem a gyártót akarom védeni, de emlékeim szerint a gyári prospektusokban, letölthető dokumentumációban sem szerepel a fogyasztás mérés lehetősége.

A klímával elégedett leszel! Nálam október 8 óta megy (folyamatosan), a távirányítót nem is használtam csak első nap, amíg a melcloudhoz nem csatlakoztattam.

A heti programozás/időzítés is remekül működik, beállítottam a számomra megfelelő hőmérsékletet nappalra/éjszakára a hét egyes napjaira és szépen vált is a programnak megfelelően!

Napelemhez meg smart meter (akár gyári, akár pl. Shelly 3EM) és minden fázison látni fogod az aktuális állapotot.

(#64007) szesa válasza szesa (#63993) üzenetére


szesa
senior tag

ezt fost már megbocsássanak...
megnéztem egy Gree Pulse klimával is a Gree++ appal...
használhatatlan időzitésre ha készülék távirányitoja használva van...

tehát beállitasz időzitést hogy kapcsoljon be ki ekkor meg ekkor (több időpont megadható),
majd egyszer valaki megnyom egy gombot a távirányton mert mondjuk felemeli egy fokkal a hőmérsékletet akkor az összes bellitott időzités megy a kukába és minden preset inakitv állapotba kerül

konkrétan igy használhatatlan az egész...ilyen hülyeséget
kissé felháboritó hogy igy működhet ez a távirányitoval meg csak 1 ki/be kapcsolási presetet tud tárolni többet nem
néha olyan oltári barmság ahogy mukodnek dolgok hogy az szinte leirhatatlan
nem tudom elképzelni mi olyan lehetetlenül nehéz ezen...
persz ezzel is csak akkor találkozik az ember ha mér megvette és szembesül az idióta helyzetekkel...mert mit irnak tud idozitest persze megnézed látod hogy tudja ott az app ott a lairas minden franko...és mehet a kukába mert igy szar...nade mivel nincs ez ma igy...
:W

-

(#64008) rmihaly válasza szesa (#64007) üzenetére


rmihaly
tag

Szia!

Gree elég sok 3rd rendszerrel működik. Én OpenHab-al használom, tökéletes.
És még a klíma által mért helyiséghőmérsékletet is kijelzi. Bármennyi feltétel szerint tud időzített funkciókat, érdemes megnézni. A Gree+ appal csak 1x kell a wifit beállótani, aztán törölni kell a telóról.

(#64009) Alpenjunge válasza barizo (#64004) üzenetére


Alpenjunge
kezdő

Nekem most okos konnektorok vannak de már van 2 Shelly fogyasztásmérő is csak be kell kötnöm még.
Direkt azért vettem mert így órára lebontva tudom majd nézni a fogyasztási adatokat.
40 euro volt 2 darab.

(#64010) pjen válasza Alpenjunge (#64009) üzenetére


pjen
félisten

40 euróért nálam két hónapig fűtenek a klímák.

(#64011) Nagya21 válasza szesa (#64007) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Vedd ki a távból az elemet, problem solved...... :DDD :DDD :DDD :DDD
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#64012) Long1 válasza barizo (#64000) üzenetére


Long1
csendes tag

(#64013) luciferk válasza Alpenjunge (#64009) üzenetére


luciferk
senior tag

A Shellyk hány wattosak? max 2500W?

(#64014) Alpenjunge válasza luciferk (#64013) üzenetére


Alpenjunge
kezdő

3500
shelly 1 pm

(#64015) dbius válasza Long1 (#64012) üzenetére


dbius
veterán

Hoppá. :Y Hálás köszönet :R, megnéztem, üres volt. Kitöltöttem és megjelent az energiahasználat fül nálam is.

Pedig amikor cloudhoz hozzáadtam akkor kitöltöttem ugyanilyen adatokat, mégsem volt most ott.

Azonban a konnektor és az app által jelzett érték nem igazán hasonlít.

Konnektor szerint novemberben eddig 60.49 kWh fogyasztás, app szerint pedig 48 kWh. De becslésnek elmegy.

(#64016) maszibmw válasza Alpenjunge (#64014) üzenetére


maszibmw
tag

Shelly EM, ami valóban jó fogysztásmérésre.

(#64017) Alpenjunge válasza maszibmw (#64016) üzenetére


Alpenjunge
kezdő

Akkor ez nem is mér egyáltalán? :Y
Akkor visszaküldöm,egy telegram csoportban mondták hogy ez is jó :U

(#64018) elfelejtette válasza dbius (#64015) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hasonló eltérést észleltem én is a Pana TZ35-tel, csak pont fordítva. Múltkor ezt írtam:
"Próbaképpen kipróbáltam már ezt a Powerful módot. Felpörgés után a fogyasztásmérő 6 Ampert írt, és 1050-1100 W-ot, valamint a Power factor 80%.
A 6 Amper egyébként a gyenge fizikai ismereteim szerint 1380 W...
Most megnéztem a klíma alkalmazásában a statisztikát. 22-én sikerült csatlakozni a klímára, azóta az alkalmazás szerint 120kWh áramot használt, a fogyasztásmérő szerint 90-et." :U

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#64019) rmihaly válasza Alpenjunge (#64017) üzenetére


rmihaly
tag

Mér fogyasztást, csak nem olyan profi módon mint ShellyEM.
Tájékoztatónak elmegy, de nem feltétlen ezzel mért érték fog szerepelni a számlán.
Nekem is van 2db 1PM és egyik kb 16V-al mér kevesebbet, mint a tényleges. Így az itt kijelzett teljesítménynél kb 7% a hiba.

(#64020) Alpenjunge válasza dbius (#64015) üzenetére


Alpenjunge
kezdő

A kérdés hogy melyik hazudik? :)

(#64021) BlackJack21 válasza elfelejtette (#64018) üzenetére


BlackJack21
tag

Pedig P = U*I*cos fi, ami az esetedben ~231V*6A*0,8=1108,8W

[ Szerkesztve ]

(#64022) Alpenjunge válasza rmihaly (#64019) üzenetére


Alpenjunge
kezdő

Értem,köszönöm.
Nem lehet sokkal rosszabb mint a kínai okos konnektorok :D

(#64023) "Zoli"


"Zoli"
csendes újonc

Helló dbius!A melcloud appban is le van írva, hogy nem tűpontosak a fogyasztási adatok, ha pontosat akarsz a lakáselosztóba tegyél fogy. mérőt.

[ Szerkesztve ]

(#64024) barizo válasza Long1 (#64012) üzenetére


barizo
tag

Szia
Ma lehet frissült az app.
Ma már volt valamiféle adat a fogyasztásról, igaz ha a képre ránézek akkor nem jutok előrébb vele.
Elolvastam a korábbi belinkelt tanácsot, nálam simán csak annyit kért a beállításokkal, hogy adják nevet a klímànak+térkép alapján cím
Korábban a regisztráció során kérte és adtam is meg a kul- beltéri serial számokat.
Tehát jelenleg ebből a diagrambol kellene tudnom a fogyasztást. 🤷

(#64025) elfelejtette válasza BlackJack21 (#64021) üzenetére


elfelejtette
veterán

Eddig oké, csak akkor melyik hazudott? A klíma, ami szerint 120kWh áramot használt, vagy a fogyasztásmérő ami szerint 90-et?
(Sajnos hülye vagyok a fizikához, meg az elektromossághoz.)

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#64026) BlackJack21 válasza elfelejtette (#64025) üzenetére


BlackJack21
tag

Ha tippelnem kellene, akkor a fogyasztásmérő jelezhet a valóshoz közelebb álló értéket, ugyanis erre találták ki, nem csak egy olyan funkció, amely jól mutat a marketing anyagokban.
Amennyiben lehetőség van rá( pl. dugaszolható a fogy. mérő), akkor a fogyasztásmérőt le lehet ellenőrizni egy mezei vízforralóval vagy egy hősugárzóval, de egy régi 40/60/100W-os izzó is jó. A lényeg, hogy fűtőszálas (izzószálas) legyen. Itt könnyen leolvasható a teljesítmény és a teljesítménytényező sem számottevően befolyásolja a végeredményt.

(#64027) Long1 válasza barizo (#64024) üzenetére


Long1
csendes tag

Szia,

elég érdekesen működik ez a része. Nem tudom milyen időközönként szinkronizál. Én úgy vettem észre, hogy ha ma lekéred akkor inkább csak szombati napig kérj le róla adatot. 1-3 napot meg tud jeleníteni óránkénti lebontásban azon felül csak napi összesítést ad. Pl nyaraláskor a router le volt lőve és aznapra amikor hazaértünk 12.8 kwh fogyasztást mutatott úgy, hogy be sem volt kapcsolva a klíma. :DDD

(#64028) PROTRON válasza elfelejtette (#64025) üzenetére


PROTRON
addikt

Pedig fentebb leírták a kulcsszavakat amik alapján utána tudsz járni guglival.
Egyik sem hazudott.
Csak nem írta mellé hogy pontosan melyik értéket jelzi ki.
Az elektromos művek laikusok számára érthetően 3 teljesítményt tart számon:
Látszólagos - S-el jelölik
Hatásos- P-el jelölik
Meddő- Q-al jelölik
A többihez a fizika tantárgy tanulmányokat kell előszedni, jobb ha magad nézel utána.

De ha nagyon olcsó a fogyasztásmérőd, simán lehet hogy random hibásan mér. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#64029) #73959936


#73959936
törölt tag

az elmúlt pár (kb 3) nap napi fogyasztása egy 4.6-os gree klímának 6 kW.
tekintve, hogy nem egyetlen helyiséget fűt, ez az érték még jónak mondható ugye ? :U

(#64030) PROTRON válasza #73959936 (#64029) üzenetére


PROTRON
addikt

A 10 nm-es kis szobába téve fűt mellette még egy gardrób szekrényt fél négyzetméterrel?

Viccet félretéve, nem elegendő info a "nem egy helyiség"...
Mennyi légköbméterről és milyen szigetelésről van szó?

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#64031) #73959936 válasza PROTRON (#64030) üzenetére


#73959936
törölt tag

központi helyiség, de kb bő 60 m2 légtér van nyitva körülötte....(persze van alternatív fűtés -gáz - is kb.40 m2-re) 3,10 belmagasság

60 centig vályogfal, szigetelt nyílászárók, födém nem szigetelt. :U

[ Szerkesztve ]

(#64032) rmihaly válasza #73959936 (#64031) üzenetére


rmihaly
tag

Jónak mondanám. Nekem 50m² födém szigetelve, fal szigetelve 21-22C belsőre átlag 9kwh/nap (elmúlt 3 napot figyelembe véve) csak klíma fűt

[ Szerkesztve ]

(#64033) belgast


belgast
csendes tag

Szép napot!
Fűtésből származó "vizet" kondenzvizet szeretném elvezetni jelenleg vödörbe csepeg de lusta vagyok minden napot szaladgálni 15 liter vizet kiönteni :D

Milyen csővel tudom meghosszabbítani amibe ha jönnek a mínuszok nem fagy bele a víz?
[link] jó a sima cső
vagy
[link] valami ilyen kellene [link]

[ Szerkesztve ]

(#64034) pjen válasza belgast (#64033) üzenetére


pjen
félisten

Lehet kapni fűtőszálat a csőbe. Amiket linkeltél csőveket azok nem fagynak szét, de a.víz megfagy bennük.

(#64035) maszibmw


maszibmw
tag

Sziasztok!

Ha lenne itt valakinek Daikin Comfora 3,5-es monosplit készüléke, és esetleg méri is valamivel a fogyasztását, leírná nekem, hogy Powerful módban hány wattig kúszik fel a mérő a jelenlegi ca. 5-7 fokos külső hőmérsékletnél?
A multival szeretném összevetni.

Előre is köszönöm.

(#64036) adam3 válasza maszibmw (#64035) üzenetére


adam3
aktív tag

Erre rákötve, egy hozzáértő le tudná esetleg írni van-e előnye/hátránya a multinak a monoval szemben? Gondolok itt olyanokra, mint pl ha csak 1 beltéri megy akkor a nagyobb hőcserélős multi kültéri miatt lassabban kell forgatni a ventit kint, erősebb kompresszor, hatékonyabb fogyasztás több beltéri esetén, stb...

(#64037) Alpenjunge válasza adam3 (#64036) üzenetére


Alpenjunge
kezdő

Nem szakértő vagyok de elég sokat bújtam az adatlapokat és fórumokat.
Ami miatt én a mono mellett döntöttem az 2 dolog volt.
Ugyan azon márka és típusnál a Mono Scop értéke 5.1 míg a multié 4.7 és ha a kültéri elromlik akkor volt fűtés nincs fűtés az egész lakásban.
Így ha egy kiesik akkor nagyobb fogyasztással,kisebb komfortérzettel de még lehet meleg a lakásban.

(#64038) szesa válasza Nagya21 (#64011) üzenetére


szesa
senior tag

nem túl életszerű hogy a két funkció üti egymást
tényleg van időzités pl este nehogy bekapcsolva maradjon feleslegesen, vagy reggel fűtsön fel utána stopp, napközben meg aki akarja használja, vagy válthat hőfokot ha akar...nade az hogy ezezk a funkciók teljesen lekapcsolják az időzítőt az egyszerűen használhatatlanná teszi az egészet...

én ott se vagyok csak olyan eszköz kellett amit távolról is lehet vezérelni...naja 1x el lehet indítani, utána soha több nem áll meg csak ha ott valaki kikapcsolja, vagy én minden nap ujra belépek az appba és visszakapcsolom minden nap az időzítést ez igy teljes hülyeség akkor minek van időzést ha bármilyen művelet törli az egész programot...

ez nem azért van hogy az eszközt ne lehessen használni (távirányítoval vagy bármivel), hanem hogy használható legyen de ezt pont nem lehet kivitelezi....pl ha reggel hideg van fűtsön fel, ne kelljen már foglalkozni azzal hogy bekapcsolgatjuk...most ideiglenesen megoldottam a távirányítóval az reggel be/ki kapcsolja megadott időben...de csak egy programot tud...

-

(#64039) szesa válasza rmihaly (#64008) üzenetére


szesa
senior tag

Köszönöm, megnézem majd ezt akkor.

-

(#64040) Tikakukac


Tikakukac
titán

Na a Micu sztori vége:
Hoztak egy komplett új szettet ismét, kültérit-beltérit. Ugyanaz a hiba. A kompresszor a gumiágyban képes úgy rezonálni, hogy a mellette lévő fém lapot is rezegtette.
A megoldás nyilván nem az, hogy hozunk még 30 kültérit. Nálam indul a lichthof és így 3m plusz csővel ledurrantottuk a földre. Így már sokkal jobb, de azért messze nem tökéletes. Nem tudjuk miért, senki sem tudja miért van ez. Máshol ez a kültéri is jó volt, nálam nem. Nem beltéri, nem cső, nem villany. Talán karma. Passz.

Mindenesetre ennyit sz0pni klímával, az külön dícséretes.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#64041) mrmft válasza Tikakukac (#64040) üzenetére


mrmft
senior tag

Es akkor most kepzeld magad annak a helyebe akitol vetted...

(#64042) rocsaba válasza Tikakukac (#64040) üzenetére


rocsaba
csendes tag

Talán egy hibátlan Kínai, esetleg Japán, vagy Koreai!

Vagy, egy rendes szerelés!

[ Szerkesztve ]

(#64043) Tikakukac válasza mrmft (#64041) üzenetére


Tikakukac
titán

Ilyen a popszakma :B

Mondjon valaki 1 melót, ahol mindig minden jól megy és csak dara-bevétel, dara-bevétel. Nem sokat tudok.

rocsaba: Idejössz és megcsinálod, esküszöm kifizetem az óradíjadat és az anyagot is. Ha nem, akkor viszont te az enyémet amit elqrok a további cserékkel és tippekkel. Na, deal? :B
Annyi ötlet és tipp jött mit és hogyan kéne csinálni, csak az a gond, ezeken már túlvagyunk.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#64044) Aszi123 válasza Tikakukac (#64040) üzenetére


Aszi123
csendes tag

Ha hozzáférsz egy leválasztó trafó vagy bypass kondihoz és ingyen kitudod próbálni, meg persze ha kedved tovább baszkódni lehet megér egy próbát. Mert egyszerűen nincs ilyen, minden jó és mégsem jó? Lehet érzékeny a mitsu a nagyfrekvenciás zajra vagy a pöcsöm tudja. Mindenestre a legközelebbi klíma legyen inkább Daikin. ;]

(#64045) Tikakukac válasza Aszi123 (#64044) üzenetére


Tikakukac
titán

Újfent: ki lett próbálva a rendszer tiszta szinuszos szünetmentessel veretve is. Ugyanaz.

Én értem, hogy olyan nincs, hogy minden jó, de mégsem jó, de eddig mindenki aki lövöldözött tippekkel, hogy mi és miért azokra instant tudok válaszolni, hogy noooope.

Végigpróbálhatjuk az összes márkát, erre azért nem ülök fel, mert úgy 20 szakin vagyok túl aki elmondta, hogy ha a Micu sz@r a Daikin se lesz jobb :N

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#64046) Aszi123 válasza Tikakukac (#64045) üzenetére


Aszi123
csendes tag

Ok, ezt a szünetmentes dolgot elfelejtettem. Feladom, tippem sincs.

(#64047) Tikakukac válasza Aszi123 (#64046) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem is kapta meg senki a vérdíjat azóta se :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#64048) WaterWave


WaterWave
veterán

Nem tudjátok miért van az, hogy a napokban vodás mobilnetről nem érem el a kílmákat? Appot megnyitom és mobilnettel nem csatlakoznak a gree klímák. Viszont itthoni wifivel és wifis jelerősítővel csatlakoznak...

Megfigyeltem, hogy a garázskapunál is ugyanez a hiba. Vodánál van hiba vagy a routernél? De nem állítottam el semmit.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#64049) Tony21 válasza Tikakukac (#64045) üzenetére


Tony21
tag

Teliholdkor babérlevelet rágcsálva, beltérinek háttal állva, bal kézzel jobb váll fölött "banzai"-t kiáltva próbáltad már bekapcsolni?

(#64050) Tikakukac válasza Tony21 (#64049) üzenetére


Tikakukac
titán

Azt még nem, kb. minden mást már sajnos igen. :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.