Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59001) rígel válasza Geo19870322 (#58997) üzenetére


rígel
őstag

27-28 fokról lent tartani 24-en,ahhoz kell energia. Nekem max 26-ig megy.
Nem lenne elég 24,5-25 fokon járatni? Az komfortos hőfok ilyen időben. Én 24,5-ön járatom, de néha még fázunk is.

Egyre valószínűbb, hogy hibásan használjuk a klímát :W :W

Nem biztos hogy az jelent annyit, a kikapcsolt klímánál összességében semmi sem fogyaszt kevesebbet. Összességében nem biztos hogy sokat nyersz vele, le kell tesztelni. Marha sok összetevős ám a dolog, nincs 2 egyforma eset.
2 db 2,5 KW-oshoz meg végképp ne hasonlísd, mert ott sokkal jobb a hőelosztás, egyik klímának se kell erőlködni. Paradoxon, de nálad is valszeg kevesebbet enne 2 db kisebb klíma.

[ Szerkesztve ]

(#59002) Geo19870322 válasza rígel (#59001) üzenetére


Geo19870322
tag

Átalakítjuk a klímahasználatunkat mert bennünk van a hiba. Mindenkinek köszönöm szépen az építő jellegű ötleteket, tanácsokat. Meg fogom fogadni őket!
Köszönöm még egyszer!! :R :R

(#59003) rmihaly válasza Geo19870322 (#59000) üzenetére


rmihaly
tag

A vasaló nem maradt bedugva?
Tesóm így fogyasztott el ~100kWh-t múlt évben. :C

(#59004) Geo19870322 válasza rígel (#59001) üzenetére


Geo19870322
tag

Megnézem a fogyasztásokat mérővel és kiderül a dolog... :R

(#59005) Geo19870322 válasza rmihaly (#59003) üzenetére


Geo19870322
tag

Nem hinném, de az asszony a tároló villany biztos égve maradt dologgal jött... :DD

(#59006) cdl válasza Geo19870322 (#59004) üzenetére


cdl
senior tag

Megnéztem, 3 Sensira evett ezen a nyáron 75 kWh összesen. És nem folyamatosan jàratva, csak amikor kell. De a csendes üzemmódot ne használd, csak ha zavaró a hangja.

(#59007) Geo19870322 válasza cdl (#59006) üzenetére


Geo19870322
tag

Miért a csendes az többet fogyaszt? :Y

(#59008) DroiDMester válasza Geo19870322 (#59007) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Én úgy vettem észre hogy nálam a 2 5KW.os Sensira-nál a manuális 2es ventifokozat a leg hatékonyabb hűtés szempontjából.

(#59009) cadgers


cadgers
aktív tag

Sziasztok! Anyóshoz szeretnénk klímát rakatni, hogy kiváltsuk vele a régi gázkazánt! Emiatt értelemszerűen olyanra lenne szükségünk, ami önálló fűtésként lenne használva télen. Az emeleten még 2016-ban lett felszerelve egy Daikin FTX35KM, ami a mai napig hibátlan, csendes is, igaz csepptálca,- és karterfűtés nincs benne. Nyugati tájolás, szigetelés nélkül, 30 éves nyílászárók, kb 20 négyzetméter a szoba.
Ha nem szálltak volna el így az árak, akkor maradna a Daikin, így viszont bármilyen érdekel, ami megbízható, csepptálca fűtéses, nem rezonál/búg a kültérije (másik háznál van egy Fujitsu, annál ez elviselhetetlen), és jó lenne olyan max 250 körül megúszni (+szerelés)
Wifi, meg egyéb extrák nem fontosak!
Előre is köszi!

(#59010) Atis45 válasza Geo19870322 (#58987) üzenetére


Atis45
aktív tag

60nm azért nem kevés. Főleg csendes üzemmódba. Szerintem az lehet, hogy a beltéri a legkisebb fordulaton megy, a kültéri meg jó nagy teljesítménnyel. 60 nm lehűtéséhez forgatni (kavarni) kell a levegőt.

(#59011) Hauptmann válasza ReFleXx (#58931) üzenetére


Hauptmann
addikt

Passz, így vettem. Lehet, amikor csinálták, nem volt 32 A-es óra: Mindenesetre külön óráról megy a tűzhely, illetve s bojler.

(#59012) Hauptmann válasza Lazy (#58978) üzenetére


Hauptmann
addikt

Megkérdeztem az MVM-et, nálam a két A1 óra külön mérési pont, duplán jár a kvóta. A H tarifás válaszodra reagálva, jó lenne, de nem fél millióért. Majd, egyszer, ha házfelújítás lesz. akkor amúgy is hozzá lesz nyúlva a rendszerhez.

Kékmen,

Kérdezd meg te is s szolgáltatód, az a biztos.

[ Szerkesztve ]

(#59013) makoss válasza rmihaly (#58983) üzenetére


makoss
addikt

Jó, csak így az életben nem hűl le a helyiség, meg ennyi erővel a hűtőajtót is kitámaszthatná :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#59014) DroiDMester válasza cadgers (#59009) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

A leírt igényeknek megfelelő ennek a 250.e nek minimum a duplája, de inkább 2,5X fog kerülni, úgy kalkulálj.

250.ért most kb rosszabbat tudsz venni mint a fentlévő 6éves Daikin.ed

[ Szerkesztve ]

(#59015) rígel válasza cadgers (#59009) üzenetére


rígel
őstag

Erre a feladatra egy komolyabb, fűtésre is alkalmas klíma kell. 250 ezerből még a gondolata se jön ki

(#59016) pjen válasza Geo19870322 (#58977) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem rengeteg. Szinte egész hónapban ment 4 klíma k25 fokon és 118 kwh. :)

(#59017) rmihaly válasza makoss (#59013) üzenetére


rmihaly
tag

Csak a hűtő nem tud hideget fújni, a klima igen. :C
Hidd el hogy kenyelmes és kellemes a nyitott ajtónál klímázás, de nem energiahatékony.

(#59018) BlackJack21 válasza makoss (#58980) üzenetére


BlackJack21
tag

Itt(vagy itt) linkelték régebben, ~125m3/h légcsere kellene személyenként. Ha ez nincs meg, ami egy munkahelyen könnyen előfordulhat, ekkor viszonylag gyorsan elhasználódik a levegő. Így én látom értelmét -akárcsak télen- a szellőztetésnek. Persze elég lenne, ha csak ventilátor módban mennének ekkor a klímák.

[ Szerkesztve ]

(#59019) Miklósbácsi válasza cadgers (#59009) üzenetére


Miklósbácsi
csendes tag

Szia !
Nem biztos, hogy a csepptálca fűtés hiánya az FTX35KM - nél olyan nagy baj lenne. Arra is gondolhatunk, hogy a tervezők szerint ez felesleges ennél a típusnál a karterfűtéssel együtt !
Nálunk a családban is működik egy 5 éves példány pontosan ebből az FTX35KM típusváltozatból. Télen a leolvasztott víz szépen elhagyta a csepptálcát mindenféle energiafelhasználó pótfűtés nélkül, nem gyűlt fel a csepptálcán jégtömb formájában. Így a kültéri ventilátor lapátkerekeinek sem volt mibe belevernie.

Érdemes lenne itt a klímás szakember, windy ezzel kapcsolatos hozzászólását megkeresned ! . Ez megegyezik - csak sokkal részletesebben - az általam leírtakkal. Én csak egy felhasználó vagyok

Én az FTXM35KM utódját, az FTXF35A változatát használom, mindenféle csepptálca fűtés nélkül immár négy éve. Soha semmilyen üzemzavart okozó jegesedési problémát nem tapasztaltam eddig, pedig sas szemekkel figyelem a gépet.
Üdv.!

(#59020) margithid


margithid
veterán

Most beszéltem a szakival, 3.5 KW-os klíma lesz nekem jó a nappalimba, AUX márkájút szerel be, 3 év teljeskörű garancia.
390k az egész szereléssel.

(#59021) gollum válasza margithid (#59020) üzenetére


gollum
tag

"A szakival..."
Kb. erről beszél mindenki, aki a japánt ajánlja, NEM a kínait fikázza, mint sokan itt írják, (Ha fele annyiba kerülne, megérteném.), hanem, ha nem egy ilyen tetves szerelővel rakatsz fel "azt, amit hoz", hanem egy normális klímás céggel, ugyanennyibe kerül a japán is...

[ Szerkesztve ]

(#59022) South Velen válasza margithid (#59020) üzenetére


South Velen
addikt

Jól lehúztak.
Gondolom ha fűteni is kell, ez a Delta vagy Delta 2 lesz, aminek az ÁK ára 250-270k körül van (ennél ő jóval olcsóbban kapja), akkor 120-140 a szerelés plusz a marzs?

Ráadásul AUX ha jól rémlik, 10 évet is vállal, vagy annak már vége?!

[ Szerkesztve ]

(#59023) Lazy válasza South Velen (#59022) üzenetére


Lazy
csendes tag

Ezek az Aux delták még nem nagyon terjedtek el, ezért nincs is sok tapasztalat, hogy mennyiren vállnak be főleg itt a fűtésre gondolok, de kiváncsian várjuka azoknaka tapasztalatát, akik már használták akár egy évadot is.

(#59024) simonjoe válasza margithid (#59020) üzenetére


simonjoe
senior tag

Én Daikin előzetes szóbeli felmérésére kaptam bruttó 400-at. Hamarosan jönnek, akkor majd többet és konkrétumokat fogok tudni.

Joe

(#59025) margithid válasza South Velen (#59022) üzenetére


margithid
veterán

3 év, plusz 7 év gari.
Ez egy helyi figura, nyilván látom én is az árakat, valószinű 300hoz lenne közelebb ha én venném és keresnék szakit.
Az a baj a legközelebbi normális város 40 km, nem fognak nekem ingyen eljönni ide, csak azért, hogy felrakjanak egy klímát.
Amúgy meg 20 éves cég, talán nem tűnik el és fogják szervizelni.
Azt mondta, hogy a nappaliba bőven elég a 3.5 KW-os, szóval nem akarta rámtukmálni az 5 KW-osat.
Nyilván van nyeresége, ez van, lenyelem, nem tudok mit csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#59026) athomi válasza South Velen (#59022) üzenetére


athomi
veterán

A hazai forgalmazó is inkább a biztosra ment. ;]

A kiterjesztett garancia csak a gép bizonyos részeire szokott vonatkozni, ráadásul csak szavatosságról van szó és nem jótállásról, ez nagyon nem mindegy. Úgyhogy ha kell könnyen lepattintanak jóformán bárkit.

[ Szerkesztve ]

(#59027) South Velen válasza athomi (#59026) üzenetére


South Velen
addikt

:DDD :C

(#59028) freeknight válasza margithid (#59025) üzenetére


freeknight
őstag

Nekem is ismerős helybéli szaki rakott fel AUX Gamma 2-t szereléssel 300ezerért, ez nem kedvezményes ár, ő ennyiért rakja. Ez a 390k nagyon kemény, még akkor is, ha a Deltáról beszélünk, azt 320-ért mondta (már megbántam, hogy nem azt választottam, de egy barátom is 2 db Gammával fűtötte ki a telet, neki bevált a gyengébb típus is)

40 km lóf*sz, nekem 77 km-ről is kijöttek volna ingyen és bérmentve, ez volt a legtávolabbi cég, akiket hívtam.
Ne siesd el, érdeklődj körbe, ne az első ajánlatot fogadd el, aki beesik az ajtón.

Mióta ez az otthonfelújítási támogatás beindult, a klímatelepítésben brutálisan jelen van a nyerészkedés, ezt a drágulást ami az utóbbi 1 évben van nem lehet az inflációra meg a forintárfolyamra fogni. Az AUX-on 300ezerért is nagyon szép haszna van, de a 390 már az arcpirító kategória, ahogy felettem írták, ennyiért sok helyen már japót is raknak.

(#59029) Drótszamár


Drótszamár
őstag

Sziasztok!

Itt 315-öt írnak a klímára, és 333 eFt szereléssel: [link]
Ahogy nézem elég nagy a szórás a szerelési árnál. Van ahol csak 10.000 Ft a szerelés pl: [link]
Ez hogyan lehet? Van valami átbaszás, és a helyszínen derül majd ki még plusz költség?

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#59030) minas


minas
aktív tag

Jelenleg úgy tűnik, hogy körvonalazódik a kép, van valakinek tapasztalata, véleménye, javaslata az alábbi gépekkel kapcsolatban?
Midea MOP-09-SP Oasis Plus
Fisher FSAIF-NORD-93AE3 Nordic

(#59031) freeknight válasza athomi (#59026) üzenetére


freeknight
őstag

Daikint is forgalmaznak :)
Egyébként nincs gond a +7 évvel, egyértelműen le van írva, hogy csak a kompresszorra vonatkozik. A plusz garit minden egyes cég megkötésekkel adja, nem csak a klímások. Sok helyen tulajdonképpen biztosítás van kiegészítő garanciaként eladva, amit sokkal megkérdőjelezhetőbb gyakorlatnak tartok.
A nagynevű Daikin is csak 3 évet ad.

(#59032) DroiDMester válasza margithid (#59025) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

343.ért szereléssel együtt, DAIKIN SENSIRA-t válaszd.

Valós ár és megbízható cég, majdnem énis velük csináltattam!(csak találtam közben még ennél is olcsóbban)

(#59033) herdsman12 válasza kisbalazs83 (#55992) üzenetére


herdsman12
őstag

Köszi, ha még nem írtam. Megtaláltam. [kép]

(#59034) mrmft válasza minas (#59030) üzenetére


mrmft
senior tag

Kicsit told meg meg, es Mitsubishi AP ha mar ennyit ra koltenel.

(#59035) minas válasza mrmft (#59034) üzenetére


minas
aktív tag

Köszönöm, de a Midea/Fisher gép már így is a keret felső határa felett van, de a MSZ/MUZ AP25VG még beleférhet. Viszont Mitsubishiről végképp nem tudok semmit. Illetve elsősorban fűtés kiváltásra kell és a -15 fokig fűteni képes gépek talán nem a legmegfelelőbbek nekem.

[ Szerkesztve ]

(#59036) Tamás9x válasza minas (#59035) üzenetére


Tamás9x
őstag

Lesz vajon valaha -20? ;)

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#59037) ReFleXx válasza freeknight (#59028) üzenetére


ReFleXx
addikt

Muternak 310-ert rakta Csabi a Kappat, Deltaja nem volt.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#59038) minas válasza Tamás9x (#59036) üzenetére


minas
aktív tag

Nyilván nem tudjuk. Egyre kevesebb az esélye. de ha mégis, akkor nem akarok fűtés nélkül maradni.

(#59039) poli27 válasza DroiDMester (#59032) üzenetére


poli27
veterán

Bakker ezek így drágulnak órák alatt, mert már 353e ft lett... :C

(#59040) freeknight válasza ReFleXx (#59037) üzenetére


freeknight
őstag

Tényleg, a Kappa volt annyi, igazad van. Összekevertem, egy debreceni cég ajánlotta volna a Delta 2-t 320-ért, de náluk volt kiszállási díj, ami alapból nem is baj, de a karbantartásokat is megdrágította volna, úgy meg már baj.
De mondom, ismerős is 2 Gammával fűtött a télen, és nem fagyott le az északi oldalon lévőnél sem a csepptálca, szóval reménykedem.
Ezen a télen amúgy sem fogok 92 nm-t egy 3,5-es klímára bízni, csak kiegészítő lesz a gázcirkó mellett. Jövőre jöhet valami komolyabb téliesített japó a nappaliba, szabaduljunk a gáztól, úgy néz ki az EU-ban meg vannak számlálva a napjai.

(#59041) moongoose


moongoose
őstag
LOGOUT blog

A fogyasztás nálunk a következőképp alakul.
133nm hűtendő felület 1db aux 3,5kw-os klímával, 3m belmagassággal számolva, ha elindítom reggel 10 óra felé és működik este 8-ig, akkor óránként 1kw-ot eszik meg angyalom.
Ezt úgy, hogy déli fekvésű a folyosó, a hőmérséklet a klímán 22 fokra van állítva, a ház parasztház+ folyosó(gang) beépítve.
Minden nyílászáró ami valamikor a kültérre(gangra nézett) nyitva van, így a klíma hűvös levegője szinte az egész házat hűti.
Igen kellemes ilyenkor a 24 max fok a lakásban.
De ahogy elnéztem a hsz-ekben vázolt fogyasztási adatokat, ekkora légköbméternél nem is panaszkodom a saját fogyasztásunkra.
Egy dolog foglalkoztat még, mi van abban az esetben ha a klímát vezérelt árammal működtetném?
A klímás aki szerelte erre nem tudott mit mondani, még nem volt ilyen kérés senki részéről.
Mert mi van abban az esetben, ha nincs vezérelt áram a mérőóra után, ilyenkor ha visszajön az áram működik onnantól ahonnan megállt a klíma?
És nyilván más kérdések is felmerülnek még problémaként, de hátha mást is foglalkoztat ez az elmélet.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#59042) poli27 válasza freeknight (#59040) üzenetére


poli27
veterán

szabaduljunk a gáztól, úgy néz ki az EU-ban meg vannak számlálva a napjai.

nincs ezzel gond, de akkor adjanak rá támogatást, és akkor ki tudja váltani az ember... de azt is vedd figyelembe, ha mindenhol klíma meg hőszivattyú lesz a fűtés, a hálózat se fogja bírni...

(#59043) mrmft válasza minas (#59035) üzenetére


mrmft
senior tag

Keress ra windy mitsubishi ap osszetetlere. Futeni is jo, ez leglabb tudja azt ami ra van irva. Mi tavaj HR-ekel vegig futottuk a telet. Koszonik, jol birtak.

(#59044) pjen válasza moongoose (#59041) üzenetére


pjen
félisten

Ha vezérelt áramról járatod a klímát az áram lopásnak számít. Egyébként egy nyitó- záró mágnes kapcsolóval megoldható.

(#59045) hito


hito
nagyúr

Sziasztok! Nagyon hülye kérdés, de én is az vagyok hozzá, ezért felteszem, hátha valaki meg tudja tippelni a választ. A gázár növekedés miatt arra gondoltam, hogy inkább fűtésre optimalizált klímával oldanám meg a fűtést télen, ráadásul jövőre tervezek napelem rendszerrel is. Kérdésem az lenne, hogy a klímás által ajánlott 2db 3,5kW-os Fisher klíma vajon mennyit többletet fog jelenteni Ft-ban kifejezve a villanyszámlában? Most olyan 260kWh-t fogyasztunk havonta (+ 120kWh vezérelt). Az új díjszabás szerint erre fogunk fizetni 33eFt-ot. Vajon hogy fog ez változni az említett két klíma használatával normál (0-5fokos) téli hónapokban?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#59046) DroiDMester válasza moongoose (#59041) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Ahogy pjen kolléga is írja, lopásnak számít, meg amúgysem mennél sokra vele, mivel a nevében is benne van, többnyire este-éjszaka van rajta delej, napközben nagyon ritkán.

(#59047) feco70 válasza hito (#59045) üzenetére


feco70
senior tag

Ezt még megtippelni sem lehet, nagyon sok mindentől függ

(#59048) Lazy válasza moongoose (#59041) üzenetére


Lazy
csendes tag

Vezérelt áramra nem kötheted rá, mert arra csak bojlert lehet, amúgy sem tenne jót a klímának, hogy össze vissza kapna áramot menetközbe kikapcsolnák.

(#59049) pjen válasza hito (#59045) üzenetére


pjen
félisten

A vezéreltet felejtsd el a klímánál.A H tarifa a spórolós.

(#59050) hito válasza pjen (#59049) üzenetére


hito
nagyúr

A vezérelt szóba se került, csak írtam a villanyszámlával és fogyasztásunkkal kapcsolatban. :) Vezérelttel szigorúan csak bojlert.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.