Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42001) windy válasza 8zabi (#42000) üzenetére


windy
tag

Ha még garanciális....akkor mindenképp érdemes egy kört futni vele. Mondjuk a tipus alapján nekem régebbinek tűnik....

(#42002) ldn218 válasza 8zabi (#42000) üzenetére


ldn218
tag

Rettenetes hangja van a videón. Lehet be is csap mert a lamellákon keresztül látszódnak a lapátok, és így úgy tünik a kelepelés előbb jelentkezik mint hogy a ventilátor forgásba kezd.

(#42003) feco70


feco70
senior tag

Azért kiváncsi leszek ezek a gépek mennyit mennek el, sokat nem pihennek az biztos, legalább is nálam

(#42004) 8zabi válasza ldn218 (#42002) üzenetére


8zabi
őstag

ldn218

valóban előbb van a hang, mint a lapát mozgása, nem a videó hibás, ezért gondoltam először a kompresszorra

windy

FTX25J3 / RX25K kombó, 2019. január végi telepítés és tőletek van :B

(#42005) Tibu966 válasza Pietrosz (#41965) üzenetére


Tibu966
csendes tag

Sikerült rájönni... Köszönet Csaszu2 kollégának az infóért!
Tehát: "Feszültségmentesített állapot után lehet állítani a hiszterézist, és kicsit a karakterisztikán is változtat. Fűtésben 17 vagy 18 vagy 19 vagy 20 C fokon indítva, az első 30 másodpercben kell lenyomni 5 másodpercen belül a +-+-+- gombokat, és állítható a hiszterézis. "
Azaz Gree és Gree klón (nekem C&H) klímáknál ,ha 18 fokon indítom, akkor a végén 3-at ír ki, azaz -3 fokkal tér el a mért hőfoktól, és így tovább.. 20-nál 0fok... Szerencsére a karakterisztikán is változtatott, nagyobb hőmérséklet különbségre dolgozik a klíma, tehát ha nekem 5-ös (high fokozat, amiben 50watt csak a ventillátor teljesítményem), fokozatra rakom a ventilátort akkor nem áll meg néha amikor elérte a kívánt hőfokot, hanem szépen fújja folyamatosan a 40fok környéki levegőt . Az automata ventillátor fokozaton is normálisabb lett, a 48-58 fok környéki befújt levegő lement 40-50fok környékire, de ezt még jó lenne csökkenteni (amire egyenlőre csak azt a megoldást látom, hogy picit becsapom az NTC-t, ami a beltéri hőcserélőjén van... pl.: az NTC-vel egy párhuzamosan kötött potméter+ellenállással, amit lehet állítani...vagy van valami más ötletetek?) mert a COP annál rosszabb, minél melegebb a befújt levegő...!
A többieknek írnám, hogy ha azt szeretnétek, hogy jobb COP-n menjen a klímátok, akkor mindegy mi a neve, akkor jártok a legjobban, ha minél nagyobb ventillátor sebesség és minél kisebb a befújt levegő hőmérséklete!!! Feltöltök egy diagrammot, amin jól lehet látni, pl.7fok külső hőmérsékletnél, ha 55fok a befújt levegő akkor csak COP=3,5, viszont ha 40 fok a befújt levegő akkor a COP=5,2!!!! Nyílván ilyenkor kissebb a teljesítménye, tehát ez csak azoknál működőképes beállítás, akiknél idáig pl.: 55fokot fújt alacsony ventillátorral, ők ha átkapcsolnak "high" ventillátor fokozatra ott bizony le fog menni a levegő hőfoka mert visszaszabályoz a klíma, és ezért majdnem a felébe fog kerülni ugyanannyi fűtés!!!.

[ Szerkesztve ]

(#42006) sanzi89 válasza Tibu966 (#42005) üzenetére


sanzi89
addikt

Cserébe leviszi a fejedet a huzat. :DDD

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#42007) seolwon válasza Tibu966 (#42005) üzenetére


seolwon
tag

A fuji klíma korlátozza a max ventifordulatot amint a beállított hőfok közelében van, amit jobb lenne, ha nem csinálna. Bár nem 55 fokos levegő jön belőle, hanem kb néhány fokkal melegebb csak mint a beállított.

(#42008) windy válasza 8zabi (#42004) üzenetére


windy
tag

Jaaa, másik gépre gondoltam. Akkor azt javaslom, hogy mindenképpen nézesd meg, mert garis. Mondjuk...velünk...

(#42009) sanzi89


sanzi89
addikt

Daikin Sensira FTXF35A helyére kerülne felszerelésre egy Daikin Perfera FTXM35N. A Sensira csövezése lenne használva, bő 1 éve került telepítésre a nappalinkba. A Sensira pedig kikerülne az előszobába, új csövezéssel.

A szükséges csőhosszok eltérnek. Ugye használható a Sensira csövezése a Perferához, még ha a konzolokon/felfogatási pontokon változtatni is kell esetleg? De ami leginkább érdekel, hogy műszakilag mennyire ajánlott a fenti művelet? Cső csatlakozások nem fognak ereszteni? Sensirából gondolom le kell fejni valamennyi gázt (most 11 méter cső van használva, új helyen kb. 5 méter kell), a Perfera gyári töltetére meg rátölteni.

Vélemények? Esetleg a topik szakemberei mit szólnak a dologhoz? Nagyon örülnék pár hasznos kommentnek, mert ez a végső, elkeseredett lépés a Sensira problémáinak "megoldására". Előszba is majdnem 20 négyzetméter, ott nem baj, ha hangosabb, és egy újabb konvektort száműznénk.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#42010) Atomgeszi válasza sanzi89 (#42009) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Mik a problémák a sensiraval?

(#42011) sanzi89 válasza Atomgeszi (#42010) üzenetére


sanzi89
addikt

Most ebbe inkább nem kívánok - újra - belemenni, a topikban minden le van írva általam.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#42012) windy válasza sanzi89 (#42009) üzenetére


windy
tag

Szerintem simán használhatod a meglévő csövezést a Perferához. Semmi nem szól ellene....

(#42013) sanzi89 válasza windy (#42012) üzenetére


sanzi89
addikt

Köszi, akkor januárban indul a munka.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#42014) tibibi válasza sanzi89 (#42013) üzenetére


tibibi
őstag

Már csak a kivitelezőt válaszd meg jól. ;)

(#42015) Atomgeszi válasza sanzi89 (#42011) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Köszi, visszaolvastam mindent.
Ez így tényleg árnyalja kicsit a képet a Sensiraról.

Bár nekünk csak hűtésre kellene nyáron, akkor is hallható az a zörgés a bal oldalról? Vagy csak fűtés alatt?

(#42016) zazenke válasza windy (#41976) üzenetére


zazenke
őstag

és az nem lehet hogy mindössze azért vannak elhangolva felfelé fűtésnél mert az erősebben áramló meleglevegőnek más a hőérzete és ezt kompenzálják ki vele ?

(#42017) Orlin válasza Atomgeszi (#42015) üzenetére


Orlin
addikt

Nálam 2-ből egy csinálta azt is orvosolták a szerelők még másnap.
Azóta semmi baja.
Hűtésnél gondolom ugyanúgy megy a mókuskerék ami generálja a hangot.
Vagy mint nálam egy csavar nem volt meghúzva... ;]
Másnál is szokott olyan lenni,hogy mondjuk nyomok a távkapcsolón egy gombot és kikapcsol a klíma?
Eddig a hőszabályzó gombnál csinálta random néha,de most a comfort módnál is fogta magát és kikapcsolt.
A nagyszobában és amelyik a folyosón van mindegyik csinálja néha,mint kiderült.
Mondjuk többnyire a telefonos app-on vezérlem.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#42018) sanzi89 válasza Atomgeszi (#42015) üzenetére


sanzi89
addikt

Nekem csak fűtéskor csinálta/csinálja. Volt már csavar meghúzás, szilikon zsírral kenés, teflonos szilikon zsírral fújás, gumi csapágy nyomkodás/igazítás, egyik se volt tartós megoldás. Most konkrétan csöndben van, de valószínűleg azért mert pár hete volt a féléves karbantartás és megint befújták - szétszedés nélkül - teflonos szilikon spray-el. Ez az eddigi tapasztalatok alapján 1, másfél hónapig megoldja a dolgot, de utána kezdi újra a kattogást. Hűteni pár napot hűtöttünk vele nyáron, akkor sose volt semmilyen gond, ott sokkal halkabb.

Kértem, hogy cseréljék ki ezt a gumi csapágyat, de a telepítő egész egyszerűen nem csinálja meg, ha kattog hívjam, újra befújja. A Daikin magyarországi elérhetőségére is írtam a problémával, azt mondták a telepítővel oldjam meg, ők nem tudnak segíteni.

Magánszemélyként nem tudom megvenni a kérdéses alkatrészt, amit akár én magam is kicserélnék, így kikerül az előszobába, jobb ötletem/megoldásom nincs a 13 hónap alatt, mióta megvan a gép. Remélem, hogy ez végre megoldás lesz és a Perfera olyan lesz, mint a mesében.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#42019) feco70 válasza sanzi89 (#42018) üzenetére


feco70
senior tag

Ezt nem is értem ,miért nem lehet egy csapágyat kicserélni? Nem tudod megvenni? Bosszantó :W

(#42020) sanzi89 válasza feco70 (#42019) üzenetére


sanzi89
addikt

Nekem nincs ötletem, hogy honnan és hogyan tudnám megvenni. De mindenre nyitott vagyok, bárkinek van ötlete, javaslata, jöhet! Keresgéltem robbantott ábrákat, cikkszámot, valamit, de semmi.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#42021) b. válasza sanzi89 (#42020) üzenetére


b.
félisten

Másik szerelő, aki kicseréli kellene szerintem.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#42022) mpo válasza sanzi89 (#42020) üzenetére


mpo
veterán

Beszéld meg windy-vel privátban.

Ha érted, akkor már elavult.

(#42023) feco70 válasza sanzi89 (#42020) üzenetére


feco70
senior tag

Ismerek valakit, holnap oda adom a számát, hátha.

(#42024) tibibi válasza sanzi89 (#42018) üzenetére


tibibi
őstag

Szerintem megérné nyilvánossá tenni a telepítő cég nevét ,mert ez pofátlanság ! 0-24 ben hallgatni a klíma kattogását azért nagyon durva! Nálam jelenleg is kettő fűt egymástól 8 méterre és nincs hangja,tehát hibás a beltérid, cseréljék ki vagy fogyasztó védelem.

[ Szerkesztve ]

(#42025) zazenke válasza sanzi89 (#42018) üzenetére


zazenke
őstag

És mégis daikint akarsz másodjára is?

(#42026) F.N. válasza Orlin (#42017) üzenetére


F.N.
tag

Másnál is szokott olyan lenni,hogy mondjuk nyomok a távkapcsolón egy gombot és kikapcsol a klíma?
.
.
Mondjuk többnyire a telefonos app-on vezérlem.

Meg is válaszoltad a kérdésed.
2 lehetséges oka van.
1 Telefonos appal vezérelted, és a távirányító meg kikapcsolt állapotban van.
Ezért a távirányítón az ON/OFF gombon kívűl bármely gomb kikapcsolja a klímát

2. Bekapcsolt állapotban van a távirányító, de alacsonyabb
hőmérséklet értékre állítva,
ezért ha jelet küldesz neki, a beállított hőmérséklet jelet is veszi,
és leáll, mert megvan a hőfok.

Más variáció nincs, és ezt minden olyan klíma így csinálja, amelyik engedi
kikapcsolt állapotban is módosítani a paramétereket a távirányítón.
Ebben semmi különös nincs, így természetes.

[ Szerkesztve ]

(#42027) F.N. válasza Tibu966 (#42005) üzenetére


F.N.
tag

Nem tudom mennyire vagy képben a hűtéstechnikai dolgokkal,
de elég nagy hülyeségek vannak ebben a hozzászólásodban.

"pl.: az NTC-vel egy párhuzamosan kötött potméter+ellenállással,
amit lehet állítani...vagy van valami más ötletetek?"

Na ezt ne barizgáljad.
Az az NTC szenzor érzékeli, a besűrített forrógáznak a lecseppfolyósodási
hőmérsékletét. Ezért nem is a hőcserélő legelejére van téve, mivel a forrógáz
túlhevítetten érkezik, nem is a végére, mert ott már a túlhűtött folyadék
hőmérsékletét méri, hanem kb 20-30%-ra az elejétől.
1. Fűtő üzemmódban nagyon le tudod vele rontani vele a COP-t.
2. Hűtő üzemmódban folyadékütéssel hazaverni a kompresszort.

A COP-ról alkotott megállapítás még ha alapvetően jó is lehetne,
de nem a befújt levegő hőmérséklete a táblázatban a vízszintes diagramm.
Az a cseppfolyósodási hőmérséklet. Attól ideális esetben 10 fokkal hidegebbet
fúj, mert a cseppfolyósított hűtőközeget még utóhűti a beltéri.
Viszont a szükséges cseppfolyósodási értéket, a szoba hőmérsékletéből,
a beállított hőfokból, és a ventilátor fokozatból állapítja meg.
Mind 3 paraméter változhat, ezért alacsony ventilátorfokozatban is,
és magas ventilátorfokozatban is cseppfolyósíthat 35 fokon.
És ha ezt éppen alacsonyabb ventilátorfokozatban teszi, akkor a hőcserélők
túlméretezettekké válnak, és pont ekkor lesz jobb a COP, mintha ugyanezt
magasabb ventilátorfokozatban csinálná, ugyanis a hűtőkompresszor
karakterisztikájával Te nem számolsz, holott ez a legfontosabb paraméter,
a kialakuló pillanatnyi COP-ban. Nem véletlenül tértek át az SCOP-ra,
mint viszonyszámra. Te csak egy pillanatnyi COP-értéket szeretnél jobbá tenni,
de pont nem ettől lesz olcsóbb a fűtésed.
Hagyd dolgozni a programot ami a klímában van, hidd el azt több 10 hozzáértő
mérnök fejlesztette. És itt van a Japán klíma egyik nagy előnye
a kínaival szemben, mert sokkal precízebben/hatékonyabban van
a működési algoritmusa megalkotva

[ Szerkesztve ]

(#42028) F.N. válasza sanzi89 (#42009) üzenetére


F.N.
tag

A Sensirának a beltéri konzolját sem kell levenni a falról, ha ugyanott lesz
a Perfera. Pont ugyanolyan az is. Daikinék nem terveznek minden típushoz
más szerelőlapot. ( De minek is ? )
Perfera lényegesen profibb a Sensiránál, de mint minden klímánál nagyon fontos,
hogy ne legyen alulméretezve a helységhez képest.

(#42029) F.N.


F.N.
tag

Boldog Új Évet Kívánok Mindenkinek !

(#42030) feco70 válasza F.N. (#42029) üzenetére


feco70
senior tag

B.Ú.É.K neked is, és mindenkinek.

(#42031) Orlin válasza F.N. (#42026) üzenetére


Orlin
addikt

Így már értem.
Köszönöm!
Boldog Újévet neked és mindenkinek! :)

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#42032) DithenS válasza F.N. (#42027) üzenetére


DithenS
senior tag

Bocsi hogy bele ugatok, de akkor a ventillátort érdemes automata módra tenni? Azt akkor a gép szabályozza majd annak a sebességét?

(#42033) DithenS


DithenS
senior tag

a Gree kültérik mindig ilyen hangosak? Vidéken töltöttem az ünnepeket, és itt hihetetlen széles utcák vannak a szembe szomszéd és köztem kb egy nagyobb repülő le tudna szállni.
De még így mikor kimentem a kertajtóhoz ahol bejövök, elképesztő hangosan ment a gree kültérije. Ők azzal fűtenek, a pontos típust nem tudom, de azért 20-30 méterről is hallani, azért durva. Elképesztő a szélzaj és a ventillátor hangja. A kompresszort is lehetett hallani kicsit. Aztán 4 fok volt kint.... Ha -10 lenne és így dolgozna azt mondom megértem, de hát fagy felett azért.... Nem tudom, én tuti nem vennék Gree-t fűtésre, vagy akkor nem az utca felé rakatnám, hanem az udvar felé. Azt vagy 10 méteres csövezéssel kérném :))

Nekik az ablak alatt van, tuti behallatszik.

[ Szerkesztve ]

(#42034) Tamy válasza DithenS (#42033) üzenetére


Tamy
senior tag

Sok múlik a telepítésen, a minap figyeltem egyet, mivel pont ott mentem el mellette. 2-3 méterre volt az utcafronttól. Lehetett hallani, de nem volt traktor hangja. Azt tuti nem hallottad volna 20-30 méterről.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#42035) Gömbike válasza DithenS (#42033) üzenetére


Gömbike
senior tag

Vidéken élek, Petőfit idézve “Ez a város születésem helye,......”.

Kettő Gree fattyú fűt, egy 3,5 és egy 5,3 címkézésű.

Bizony nálam is kapával, kaszával dörömbölnek a szomszédok, hogy “ kérem, kapcsójjjja ki” :))

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#42036) baloghgabor válasza DithenS (#42033) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Az én Fujitsu klímáim meg bent hallatszanak, mintha az erdőben menne valahol egy autó. Ha meg kimegyek nem hallok semmit sem. Pedig zöröghetne arrafelé, az őzeknek, meg a vaddisznóknak. 😊

bégé

(#42037) b. válasza DithenS (#42033) üzenetére


b.
félisten

nekem a barátom Gree Amberje nagyon halk, pedig tetőre van telepítve. Amiben talán kicsit hangosabb az én klímáimnál, az a ventilátor fordulatszáma és az így kitolt levegő hangja, de messze nem zavaró, csak egy kicsit dinamikusabb suhogás.2 évesek lesznek neki tavasszal.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#42038) DithenS válasza b. (#42037) üzenetére


DithenS
senior tag

Ez sem zavaró, vagy is engem nem zavar, a házba meg nem is hallatszik be. De azért van neki szélzaja rendesen, nagyon magas a ventillátor fordulatszáma. Persze ez egy falu, itt minden zaj hangos, hisz nincs alapzaj ami elnyomja!
De meglepődtem, már vártam mikor esik le a kültéri és száll el a magasba :D
Azért nekem bárki mondjon bármit, más klímát nem hallom ha megy, pedig erre felé sok helyen ezzel fűtenek, csak más márkák gépei.

(#42039) DithenS válasza baloghgabor (#42036) üzenetére


DithenS
senior tag

Akkor a csövek vezetik be a rezgést meg a hangot?

(#42040) baloghgabor válasza DithenS (#42039) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Konkrétan a fal, vályogfal. Anno ezért lett átrakva egy szekrényre, mert a saját tartójára rakva brummog bent. Most szervizelve lett, visszakerült hat év után a tartóra, így hallatszik bent. Közel van a falhoz, ami vezeti a hangot bentre. Érdekes, mert nem hangos, csak fura. Csönd van erre az erdőben, így hallom, ha pár száz méterre autó megy valahol, na ennek kb. olyan hangja van. Odakint meg semmi sem. 😊

bégé

(#42041) DithenS válasza baloghgabor (#42040) üzenetére


DithenS
senior tag

kalorikus csöveken a kültérinél van ív? Egy régebbi albérletben például ez nem volt meg, egyenes és feszes volt, aztán mindent bevezetett a házba... Hála csak hűtésre kellett.
Akkor mondták, hogy sajnos itt hiányzik az ív a kültérinél, csak toldással lehetne megoldani a problémát. De mivel már nem ott élek, nem érdekelt.

De mondjuk hogy erdőben laksz, így neked minden hang relatív. Mert te egy sima hűtőszekrényt is meghallanál a ház előtt én a városban nem igen :D

(#42042) baloghgabor válasza DithenS (#42041) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Van rendesen hossza is, mert át lett anno helyezve több méterrel. Majd azért raktuk egy szekrényre, mert ha messzebb lett a faltól, akkor nem hallatszik idebent. Csak hát, azóta több, mint hat év eltelt. Ezek a mai szekrények meg nem bírnak ki olyan sokat odakint. 😁 Nem vészes a hang, csak idebent különben is csönd van (még nyáron is, amikor nem megy a klíma sem, csak a nyitott ablakon hallom Szabadka hangjait (10km)😊. De lesz másik szekrény, ami pont akkora, mint a tartó magassága (162.5 cm), akkor azon lesz megint vagy fél évtizedig, akkor bent sem hallom majd. 🙃

bégé

(#42043) 7Heads Drago válasza celf (#34740) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Honnan van nálatok ennyi pára? Sok a virág, nincs elszívó a konyhában? Fürdés után nincs szellőztetés? Vagy a ruhák szárítása a gond?
Illetve a pára csak akkor csapódik ki ha van olyan hideg pont ahol ki tud. Ezt nem lehet megszüntetni?

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#42044) F.N. válasza DithenS (#42032) üzenetére


F.N.
tag

Ebben az esetben a levegőmennyiséggel is tudja szabályozni a
hűtő/fűtő teljesítményt.
Cserébe sokszor nem lesz komfort érzeted.
Én nem szeretem a huzathatást, ezért automatán sosem használom,
csak kizárólag a csendes, és az 1-es fokozatot.
Ha nincs engedve lehűlve a lakás, akkor csendes fokozatban is leszabályoz
annyira, hogy 35 fokon cseppfolyósít.
Ha alul van méretezve a helységhez, akkor ezt nem tudja megcsinálni.
Ezért fűtéshez nem árt minden helységbe külön klímát tenni,
de ezt meg sokan nem tudják megfizetni.

(#42045) DithenS válasza F.N. (#42044) üzenetére


DithenS
senior tag

Hogy 35 fokon cseppfolyósít, az pontosan mit jelent? :DDD
olyan meleg levegőt fúj be? Vagy ezt hogy kell érteni? :D

(#42046) F.N. válasza DithenS (#42045) üzenetére


F.N.
tag

Fűtéskor, Te a beltéri egységben a kompresszorral besűrített hűtőközeg
gőz halmazállapotából - cseppfolyós halmazállapotba váltásából felszabaduló
hőenergiát kapod meg.
Ez a cseppfolyósítás, ami változó hőmérsékleten történik, attól függ, hogy
épp milyen nyomáson juttatja be a kompresszor a beltéribe.
Persze sok minden mástól is függ még, de ez a lényege.

(#42047) Gyöször válasza DithenS (#42032) üzenetére


Gyöször
senior tag

Most ebben az egyforma időben jól le sikerült tesztelni, ha nappal auto módra teszem, éjszaka meg 1%ra, akkor 4-5 kW megy el egy nap fűtésre a mérő szerint, ha nappal elfelejtettem átteni autora, ajkor 6 esetleg 7 is. Éjjel nappal megy, sosem kapcsolom ki.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#42048) DithenS


DithenS
senior tag

Értem, köszönöm mindenkinek a válaszokat! Sokat lehet tanulni itt :) :R

(#42049) alfaman512


alfaman512
tag

Sziasztok. Problémám van, mondhatni rájöttem hogy meg kell majd fizetnem a tanulópénzt. Igyekszek lényegre törő lenni. Egy éve felraktak egy Fisher confort plus 3.5kw klímát. Amit már az itteni olvasgatás után látok: 1 baj nincs három méter csövezésem (kb2-2.5m) 2 Nincs ív a csőben, (szinte egyenes lejtéssel megy a klímához) 3 gagyi gumi alátétet raktak. 4 Hittem hogy jön karbantartani, na ígérgetés maradt ez is (gari ugrott letelt az egy év) Jeleztem neki a bajokat, sose jött megpróbálni megoldani. Ahol tartok: Van egy garancia vesztett klímám, cseréltem gumibakokat mert brummogtak a falak, ez picit javult de nem szűnt meg, a kompresszort csak akkor nem hallom nagyon ha már stagnáló állapotban üzemel. Ha 0 fok közelébe vagy alá esik a kinti hőmérséklet, akkor drasztikusan megemelkedik a kompresszor rezonancia amit a cső behoz. Gari gondolom nem menthető már? A csöveit lehet toldással korrigálni úgy hogy a falról lekerülne főldre beton padlóra? (terasz nem emeleti) 450 wattra is csak nagyon kivételes esetben megy le, általában 550-650 között ketyeg ha felfűtött akárhogy segítek rá fűtéssel kandalló konvektorral. Normális ez? Tűzoltást szeretnék hogy lehessen tőle aludni, elegem lett a kínai klímából, tervben van kettő vagy három kisebb daikin és villany szabványosítás H tarifára, utánna a Fisher szerintem leszerelődne, amint megvan a keret és egy megbízható szerelő aki nem szívat így le mint aki ezt szerelte. A daikinok tudnak menni kisebb teljesítményen is a 3.5kw alattiak? Tudom elbaltáztam hogy bedőltem egy éven keresztül a hitegetésnek de ez van, visszacsinálni már nem tudom.

(#42050) pjen válasza alfaman512 (#42049) üzenetére


pjen
félisten

Nekem van 5 pana, abból 3 nál nincs 3 méter cső és ív sincs.nincs hangja.Szerintem nem attól függ.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.