Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68001) RudY válasza Lacko87 (#67998) üzenetére


RudY
addikt

Lorden által említett Perferára azóta se tudok negatívumot mondani (az árán kívül). #66635

(#68002) feco70 válasza Lacko87 (#67998) üzenetére


feco70
senior tag

Sensira is tudja a 0,5 fokot állítani, de csak az app ból

(#68003) csubuka válasza Gombinyó (#67999) üzenetére


csubuka
addikt

Köszi, ez nem hangzik bíztatóan :D

Alapvetően a Sensira és fűtés viszonyában csak a fűtésre fejlesztett klímákhoz mérve kicsit alacsonyabb fűtés SCOP a hátulütő nem? Tehát amúgy bírja, csak alacsonyabb SCOP-vel, meg nem -15 fokban. Annyi meg úgyis ritka, főleg egy kiegészítő fűtéshez nem ilyen helyzetre kell tervezni :D

[ Szerkesztve ]

(#68004) ANDROID??? válasza Lorden (#68000) üzenetére


ANDROID???
addikt

Daikin Sensira is, a Mitsu AP is 0,5 fokonként állítható.

(#68005) Rommel6600 válasza Lacko87 (#67998) üzenetére


Rommel6600
őstag

Nálam Panasonic TZ van, ennél a típusnál is 0,5⁰C-os értékkel lehet inkrementálni a beállított kívánt hőmérsékletet. Ezt többé kevésbé tartja is, 23⁰C-nál a lakásban abban a szobában ahol van a belteri (mindenütt tőle független mérőműszerek szerint) kb 22⁰C-ot tart, a lakás többi részében kb 24⁰C-ot. Ez mondjuk kábé érthető is, az alaprajz miatt. Mindez folyamatos temperálás, "quiet" beállítású hűtés üzemmódban. Fűtéssel nagy tapasztalatom nincs, csak tartaléknak lett eleve szánva, és mindössze kipróbálva (illetve a család által a hangja meghallgatására) volt ilyen célból használva.
Van a nyár végétől LG Silence Plus is a családban, ott igaz fűtésben, de köszönőviszonyban sem volt a beállított hőmérséklet, meg amit ténylegesen el tudott/akart érni a készülék. (Példa: Ha 30⁰C-ot állítottam be rajta is már 32⁰C-ot írt (ki az app) és érezhetően leszabályzott, holott a szobában ülve tőle 3m-re mindössze 21⁰C volt... Na az a készülék ilyen szempontból nagy csalódás)

(#68006) Fantomas80


Fantomas80
tag

Elég össze vissza kapcsol be nálunk a kínai Tlc klíma. Van amikor.már fázik az ember aztán aeszébe jut hogy fűteni kellene. Aztán okádja a.meleget. Majd lekapcsol leszabályzás hát hogy is mondjam egy Daikonhoz képest eléggé elmaradott. A műanyag háza még negyed óráig recseg ropog pattog utánna hogy kikapcsolt.
Rá adásul télen még jó kis szélzajt is produkál. Amire nem nagyon tudtak mit mondani a szervízesek mitől lehet. Olyan mintha pillanatra felfel pörögne a mókuskerekes ventillátora.
Már ezerszer meg bántam hogy nem maradtam a Daikin vonalon.

Utó írat van egy eladó tavaly augusztusba felszerelt jó kis Tlc klímám eladó :(((

[ Szerkesztve ]

Googlemaps frissíthetne már! A házunk helyén Avarkori sátrak és temető látható! :)

(#68007) #72755712 válasza Fantomas80 (#68006) üzenetére


#72755712
törölt tag

Adok érte egy hibátlan, keveset használt Daikint konzolosól, ha ráteszel 2 kilót. A kínait nem kell odaadnod. :)

(#68008) Z_A_P válasza BigBear (#67997) üzenetére


Z_A_P
addikt

Gree nem rossz klíma, de fűtésben nagyságrenddel hangosabb.

Nekem van Gree is (2 beltérivel) meg Sensira is, nem tapasztalok különbséget, halk nagyon és jól fűt!
[link]

OK

(#68009) gorbep


gorbep
senior tag

Kedves Hozzáértők!

Sok itteni olvasás után az alábbi 2 versenyző maradt nálam talpon:

https://www.webklima.hu/midea-mgp2x-12-sp.html

https://www.webklima.hu/daikin-ftxf35d-rxf35d-sensira.html

1. Melyiket ajánljátok inkább?

2. A linkelt cég megbízható? Szabad tőlük készüléket rendelni? Kicsit "gyanúsan" alacsonyak az árak, de lehet csak túl bizalmatlan vagyok...

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#68010) #72755712 válasza gorbep (#68009) üzenetére


#72755712
törölt tag

Szomszédban tavaly szereltek, szép munkát végeztek, csak a Polar wifijét nem tudták beállítani, de azt más se. :)

(#68011) xecutor


xecutor
csendes tag

Sziasztok!

Segítsetek kérlek dönteni. Megtetszett ez a friss levegő befúvásos tehcnológia. Két gép között vacilálok: Hisense Fresh Master QF35XW0E, Midea MGA-12-SP GAIA.
Úgy értesültem, hogy a Hisense halkabb, fűtése energiahatékonyabb, bár ez nekem nem fontos és jobban tisztítja a levegőt is,
DE egyik sem szív be friss levegőt automatikusan :O holott a Hisense oldala ezt írja "Folyamatosan figyeli a szobád széndioxid szintjét és automatikusan gondoskodik a szellőztetésről. "
Most akkor hogy van? Ha mégsem szívja be automatikusan a friss levegőt egyik sem, akkor nem igazán látom értelmét az egésznek, mert kinyitom az ablakot és kész. Ebben az esetben milyen gépet ajánlanátok, ami energiahatékonyan hűt, tisztítja a beltéri levegőt, csendes kívül belül és megbízható. Ja, és nem tudom mennyire kell tartani a keletkező ozóntól a Hisense vagy más ionizálóval szerelt készülék esetén.

(#68012) TeeJay válasza gorbep (#68009) üzenetére


TeeJay
félisten

Daikin szerintem minőségibb cucc. :K

xecutor:
Ebben a kategóriában a Daikin Ururu Sarara a király igaz ha meglátod az árát egyből rá fogsz jönni hogy a Hisense meg Midea miért olcsóbb.
Lehet agyalni mit spórolnak ki a Daikinhoz képest ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#68013) feco70 válasza TeeJay (#68012) üzenetére


feco70
senior tag

Biztos király az Ururu Sarara, de mikor tólja be a friss levegőt, sajna elég hangosan csinálja

(#68014) Lacko87 válasza xecutor (#68011) üzenetére


Lacko87
tag

Erre én is kíváncsi vagyok, hogy mit lehet ebből kihozni, mert papíron azért a Hisense Fresh Master friss levegő funkciótól függetlenül is elég jó paraméterekkel bír, de van amiben pedig a Midea Gaia tűnik jobbnak. Az biztos, hogy a Hisense csak 1 fokonként állítható a Midea úgy láttam tud 0,5 fokos lépésben menni, valamint a Midea app is jobbnak tűnik. Van még a Polarnak is egy Fresh nevű készüléke ami szintén tud valami hasonlót de arról semmit nem tudok, mert valamiért a Polart alapból kizártam. :)

(#68015) #94522368


#94522368
törölt tag

Üdv!

Talán valaki tud válaszolni.
Bontott on-off klímámat szeretném felszerelni a sufniba, a kérdésem az hogy 12 mm-es gázcső helyett szabad-e használni 10 mm-est?
R407C gázzal van töltve. 3 m hosszút lehet rendelni készre peremezve, gyári GREE.

[ Szerkesztve ]

(#68016) xecutor válasza TeeJay (#68012) üzenetére


xecutor
csendes tag

Persze, tudom én is, de annyit nem szeretnék rákölteni.

(#68017) xecutor válasza Lacko87 (#68014) üzenetére


xecutor
csendes tag

Igen, meg a TCL-neka FreshIN, de ezeket én is kizártam. Köszi az infókat. Hisense HiNano elvileg jobban szűri a levegőt mint a cold catalyst szűrő.

(#68018) BigBear válasza Z_A_P (#68008) üzenetére


BigBear
senior tag

Nálam Amber van, az k. hangos. Ismerősnél Comfort X, nekem az is. Igaz, külterület, nulla környezeti zaj, max madarak meg bogarak. A Daimin FTXF A sokkal sokkal csendesebb.

(#68019) F.N. válasza gorbep (#68009) üzenetére


F.N.
tag

Az hogy (kicsit "gyanúsan" alacsonyak az árak) már nekem is feltünt.
336 800 Ft-os a lista ára ennek a gépnek.
A Daikin Hungary, és a vele közvetlen kapcsolatban álló nagykereskedések
üzleti politikája tartalmazza azt, hogy a listaár alatt médiában nem hirdethetsz
egy adott berendezést.
Azt hogy szóban, illetve az ügyfeleknek milyen egyéni áron adod,
azt nem befolyásolják.
Nekem 1 olyan ügyfelem volt, aki tőlük vásárolta a gépet, és Én telepítettem.
Általában Én szoktam adni a berendezéseket.
Kíváncsiságból kipróbáltam a QR kódok alapján a termékregisztrációt,
ami egyébként az extra garancia miatt szokott kelleni, de érdekes módon
nem ismerte fel a rendszer azt a klímát.
Nekem úgy tűnt, mintha nem a Daikin Magyarország által lett volna importálva.
Egyébként érdekes egy vállalkozás.
[Itt,]
[meg ezen a néven,]
[meg ezen,]
[meg ezen,]
[meg ezen a néven is] Ők hirdetnek.
Szerintem túl tolják

[ Szerkesztve ]

(#68020) Rommel6600 válasza BigBear (#68018) üzenetére


Rommel6600
őstag

Nekem is hangos volt mind a két Gree, de szerencsére még a vásárlás előtt hallottam őket. Ezért döntöttem el, hogy maradok a japán vonalon (meg ott hihető amiket feltüntetnek az adatlapokon).
Végül Panasonic-nál kötöttem ki, és kábé akkora a különbség az ismerősök különböző Gree klímái, meg az én Panasonic TZ-m között, mint a temetkezési vállalkozó és a pap között. (Ég és föld)

(#68021) Rommel6600 válasza gorbep (#68009) üzenetére


Rommel6600
őstag

Én kihívtam őket egy helyszíni felmérésre, és nagyon nem volt szimpatikus a brigád. Kb 3 perc után tudtam, hogy az a cég nem fog nálam telepíteni semmit.
Ezt a "taktikát" csak javasolni tudom másnak is.

[ Szerkesztve ]

(#68022) gorbep válasza Rommel6600 (#68021) üzenetére


gorbep
senior tag

Mindenkinek köszönöm a hasznos tanácsot... csak venni akarom tőlük, van saját megbízható klímásom a felszerelésre, Ő hozni is tudna, de nem ilyen kedvező áron...

Látom mindenki a Daikin-t ajánlja, de az full fapad, míg a Midea egy elég jól felszerelt modell, ha hihetőek az adatlapok, zajra azonos, sok paraméterben pedig a Midea jobb (SCOP, Tmin, szűrő, WiFi ...)...

+1
a környezetemben sok "kivénhedt" Midea van, amik 9-10+ évesek, és minden karbantartás/mosás nélkül kiválóan működnek, annak ellenére, hogy telente napi 16 órát mentek... tudom, de anno csak tesztnek lettek véve ,80e JMF volt Szatmáry-nál... az volt az akkor kapható legolcsóbb gép..., SK raktuk fel... gyakorlatilag örültem volna ha az 1. telet kibírja.., aztán ha a fűtési mód beválik, akkor hőszivattyúra váltok, de ez is az az ideiglenes megoldás lett, ami maradt véglegesre... :W

[ Szerkesztve ]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#68023) megane76


megane76
csendes tag

Sziasztok, a C&H Veritas klíma melyik Gree klímának az olcsósított változata? :F

(#68024) mrmft válasza xecutor (#68011) üzenetére


mrmft
senior tag

Bullshit, Fresh masterbol tobbhoz is vol "szerencsem" amikor meglattak a friss levego befujo reszt, mindjart nem kellett kiepiteni.
Nem tisztija a levegot, a friss levego befuvas semmit sem er ha nem megy ki az elhasznalt levego... A hoszigeteles, idegen test vedelem 0 a friss levego befujo reszen.

(#68025) xecutor válasza mrmft (#68024) üzenetére


xecutor
csendes tag

Köszi az infót. Azt monodod befúj rajta a fagyos szél télen? Csak egy nyitott cső mered a világba kívül? Elvileg a mindenféle réseken kimegy az elhasznált levegő.

(#68026) mrmft válasza xecutor (#68025) üzenetére


mrmft
senior tag

Nyitott cso, valami rohejes raccsal kivulrol, az eger nem maszik be rajta, masra nem jo. Egyebkent egy vekony kis szuro a beltriben a venti elott amivel besziv. Egy vicc az egesz.
Ha hiszegetelt a hazad nem megy ki sehol semmi. Erre szelloztetorendszer kell, ha friss levegot akarsz nem klima.

[ Szerkesztve ]

(#68027) xecutor válasza mrmft (#68026) üzenetére


xecutor
csendes tag

Tudnál ajánlani helyette valamit hasonló árkategóriában (persze lehet olcsóbb is ;) ), ami nem friss levegő beszívós? Fontos hogy halk legyen mindkét egység, tisztítsa a levegőt, önmagát, jól hűtsön mivel a fűtés annyira nem fontos távhő esetén, elaludjon a led vagy kikapcsolható és megbízható legyen.

(#68028) pjen válasza xecutor (#68027) üzenetére


pjen
félisten

Önmagát nem tudom, hogy tisztitsa, az én panáimban van nanoe-g légtisztító, de nem tudom mennyit ér.

(#68029) TeeJay válasza #94522368 (#68015) üzenetére


TeeJay
félisten

Ha 12-es a szívó cső akkor nem igazán jó 10-es csövet tenni rá...
Pont az a lényeg hogy azon szívja a gőzt a kompresszor és kissebb átmérő elég sok dolgot borítani fog :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#68030) TeeJay válasza F.N. (#68019) üzenetére


TeeJay
félisten

Gondolom Román behozatal azért ilyen jók az árak. Ott a Daikin olcsóbb és megveszik nagytételben aztán itthon lehet vele alá vágni mindenki másnak. Mondjuk akkor a Daikin Magyarország is iparkodjon hogy olyan áron szerezze be mint a Románok és nincs gond :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#68031) TeeJay válasza xecutor (#68027) üzenetére


TeeJay
félisten

Split klíma és a tisztítsa a levegőt az két külön kategória szerintem... :U
Lehet sok plazma meg tökömtudja milyen filter, takarítottam már olyan LG gépet amiben volt ez a plazma izé, hát röhögök azóta is rajta mert kb. nem sokat érhet de legalább tonna számra állt rajta a por és cserébe szerencsétlen gép már nem tudott levegőt forgatni :D

Ha tiszta levegőt akarsz akkor csináltass szellőztető rendszert, abban van barominagy frankó szűrő, beszívja neked vastag csöveken a friss levegőt, a másik csövön meg kifújja az elhasználtat. Ezt még kombinálni is lehet hővisszanyerős résszel akkor csak minimális energiaveszteség lesz.
Hűteni meg jó a split, abból vegyél valami japánt, egy Daikin Sensira is lehűt bármit csak jól kell méretezni. Két led van ezen pl, engem is zavar ha bármi világít, fogtam és raktam rá 6-8 réteg fekete szigetelő szalagból kis kockát és tökéletes :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#68032) Rommel6600 válasza gorbep (#68022) üzenetére


Rommel6600
őstag

"...ha hihetőek az adatlapok..."

Hát pont ezaz. A zajnál például úgy basszák át a kínaiak a vevőket, hogy a legtöbb esetben meg sem hivatkozzák milyen szabvány szerint mértek zajt, vagy ha mégis, akkor kis utánajárással kideríthető, hogy ők például 5m-re az egységtől mértek, és nem 1m-re mint a vonatkozó JIS sztenderd szerint a japók. ☝️(Így könnyű szép értékeket produkálni)

Ezek után én úgy voltam vele, hogy a kínai klímák többi adatát (SCOP, SEER és társai) sem hiszem el, esetleg ha egy független, külső, és európai labor tanúsította...
Btw: a munkámban is ez van a kínai beszállítóval: állandóan át akarnak verni, és egyszerűen hazudnak, még akkor is ha tudják, hogy ki fog derülni mivel ellenmérést alkalmazunk azokra a karakterisztikákra...

[ Szerkesztve ]

(#68033) Rommel6600 válasza xecutor (#68027) üzenetére


Rommel6600
őstag

Panasonic Etherea-t nézd meg, ott a nanoe-t használják légtisztításra, találsz is róla több oldal anyagot, akár magyarul is a Pana honlapján. Személyes tapasztalatom nincsen vele, mivel én az egyel ez alatti szériát vettem meg, és abban tavaly még nem volt ilyen generátor. (Mostmár ugyan van, de csak a mark1 ami sokkal kisebb teljesítményű)

Emlékeim szerint tavaly 460körül lett volna egy 3,5kW-os Etherea, ami kábé kilóötvennel került többe mint a TZ, így én letettem róla. Ez a felár ugyan nem kevés pénz, de még bőven jobban kifizethető lett volna mint mondjuk az Ururu Sarara, ami meg asszem 1,2m lett volna annó :DDD Mostani árakat nem tudok.

(#68034) xecutor válasza Rommel6600 (#68033) üzenetére


xecutor
csendes tag

köszi a választ. Ennyire semmirevalók lennénke a kínaiak, hogy mindenki csak a japánokat ajánlja itt a forumon? Nincs egy használható Midea vagy Gree stb.?

(#68035) Rommel6600 válasza xecutor (#68034) üzenetére


Rommel6600
őstag

Én nem állítom, hogy semmirevalók, csak legyen tisztában az ember a különbségekkel, és ennek fényében válassza őket, ha ezt teszi. Inkább az lenne a helyes megfogalmazás, hogy nem egy ligában játszanak. Ez az oka, hogy ha "jót" akarsz, japánt fognak ajánlani, ha olcsót, akkor kínait. Valamit valamiért. Ezt mindenki maga döntse el pénztárca és/vagy alkalmazási terület alapján, hogy mire van szüksége.

[ Szerkesztve ]

(#68036) Lorden válasza xecutor (#68034) üzenetére


Lorden
senior tag

Olyat már hallottam, hogy valaki belépő/közepes kínait cserélt, mert elégedetlen volt bele, de pl Midea Oasis vagy Gree Silver X cseréről még nem.

(#68037) mrmft válasza xecutor (#68025) üzenetére


mrmft
senior tag

Itt kb. #68031 el lett mondva a lenyeg. Ezekben a klimaszurokben, UV szurokben, stb. kulonosebben nem hiszek, valamit csinal, de inkabb marketing miatt van mint a gyakorlati haszon miatt.
En Mitsubishi Electric parti vagyok. Egy AP (vagy AY) gyakorlatilag mindenre eleg itthon klimatizalas szempontjabol. Nem semmire valo a kinai keszulek, megveheto az is, de a japan mas kavehaz. Ennyi penzert plane.
A legtisztitas, szelloztetes egy masik mufaj. Oda kulon gepeszet kellene. Egy hovisszanyeros szellozeto rendszer nagyon komfortos tud lenni, csak arban is odebb van.

[ Szerkesztve ]

(#68038) #94522368 válasza TeeJay (#68029) üzenetére


#94522368
törölt tag

Köszönöm a választ!

(#68039) xecutor válasza mrmft (#68037) üzenetére


xecutor
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat. (Nem akartam egyesével megköszönni, hogy ne spameljen a forumot). Az jött le, hogy nem igazán éri meg pénzt áldozni a különböző szűrőkre, mert nem sokat érnek, kivéve talán ha japánok adják, mint az Ururu Sarara vagy a Panasonic Etherea. A kínai felső kategóriások már elég jók, de sose lesz egy japán. Annyit tudnátok még mondani, miben nyílvánul meg a japánok előnye? Vagyis mit jelent a "más kávéház"? Pl. nem recseg, tudja amit az adatlapja állít, tovább tart? Euroventen láttam a Midea klímákat, azért az már elég megbízható nemde.

(#68040) mrmft válasza xecutor (#68039) üzenetére


mrmft
senior tag

Ururunal a paratartalom szabalyzas es a ketoldali legbeszivas a belterinel az extra, valamint a hatekonysaga.
Miben jobb a japan: van alkatresz az oregebb modellekhez is, szoftver - vezerles, szabalyzas mindegy minek hivjuk, valamint anyag minoseg, tartossag, es tudja is azt ami ra van irva. Inkabb vennek egy alap vagy kozep japant, mint egy top kinait, azonos ar mellett. Ha keves van ra akkor lehet elni a kinaival is, de ha japan is kijon a keretbol, akkor a japant preferalnam.

(#68041) mzso


mzso
veterán

Helló!

A Lidl-ben lesz most ilyen:

Ez kb mennyit ér? Kb manapság itt mozog a klímák kezdő ára?

Van valami praktikus megoldás a cső miatt nyitott ablak szigetelésére? (Pl egyszerűen rögzíthető szivacsot tudok elképzelni.)

Más:

Még mindig tipikusan olyan megoldások vannak csak mobilklímában amik a csövön csak fújják a meleg levegőt? (Vagyis belül szívják a már hűtött levegőt hogy felmelegítsék)

[ Szerkesztve ]

(#68042) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Alapvetően a hűtőközeg-csövek ilyen 3.5kW nagyságú gépeknél ugyanolyan átmérősek mint R32 meg R410-nél nem? Tehát egy korábban R410-es géppel használt csőre később R32-s modernebb gépet is rá lehet kötni?

(#68043) xecutor válasza mrmft (#68040) üzenetére


xecutor
csendes tag

:R

(#68044) Midway válasza mzso (#68041) üzenetére


Midway
senior tag

Egy szobát le tud hűteni , de nagyon zajos .
Pl éjszaka nem tudsz aludni tőle .

(#68045) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Az alábbi két típus közül szeretnék választani:

Gree Dark X GWH12ACC-Black
Mitsubishi MUZ/MSZ-EF35VG

Két fontos tényező van; a megbízhatóság és az alacson hangerő.

A Gree-re 10 év gari van, ha évente kétszer karbantartják, a Mitsubishi-ről pedig ódákat zengenek.

Ti melyiket választanátok? Megéri a Mitsubishi a 90 ezres felárat?

mod: Kissé más téma, de mindenkitől azt hallom, hogy a klíma nem vesz fel annyi áramot, mint a fűtő/hűtő teljesítménye.
Hogy jön ki a fizika, mi a trükk, vagy amit máshogy kell érteni?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#68046) #72755712 válasza Bici (#68045) üzenetére


#72755712
törölt tag

Hogy sikerült pont erre a 2 készülékre leszűkíteni? Csak ezek vannak a szerelőnek? :)

(#68047) F.N. válasza csubuka (#68042) üzenetére


F.N.
tag

Attól függ mennyire korábban volt az az R410-es gép.
Ha az utolsó On-Off modellek voltak, akkor 12mm-es volt a gázcső.
Azt nem árt kicserélni 10-esre, bár a mai inverteres klímák el lennének
azon a 12-es csövön is, de 3 méter felett már valószínűleg rá kellene tölteni.

A nagyobb gond akkor van, ha 10-es csőre raknak 12-es csövet igénylő
On-Off klímát. Mint pld. (#68015) iwd
Fűtés módban túl nagy nyomás keletkezik a gázcsőben, hűtéskor meg
alacsonyabb nyomás lesz a keresztmetszet miatt.
Utóbbi esetben akár le is jegesedhet a beltéri.

(#68048) csubuka válasza F.N. (#68047) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm szépen a részletes magyarázatot ! :R

A csőpár közül a vastagabbik 10mm külső átmérőjű réz. Akkor ez a maiaknak feltehetően okés lesz, ha jól gondolom

(#68049) TeeJay válasza csubuka (#68042) üzenetére


TeeJay
félisten

Igen R410-re mehet R32 mivel az R410 is 50% R32-ből áll
A lényeg hogy stimmeljen az átmérő :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#68050) TeeJay válasza Bici (#68045) üzenetére


TeeJay
félisten

Hát ha ez a két fontos tényező van akkor a Gree hogy került ide? :D
Daikin Mitsu Toshiba vonalon kérj ajánlatot ha megbízhatóság és halk üzem fontos :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.