Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8101) nesa válasza Sirandrish (#8100) üzenetére


nesa
veterán

Keress vissza de ugy remlik hogy a jan volt 20400.- marc meg kb 8k de korabb pontossan leirtam.

(#8102) Sirandrish válasza nesa (#8101) üzenetére


Sirandrish
legenda

"januarom 31nap 20400ft volt,
februar 13000ft
a marcius kb 7000ft lesz"

Megvan :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#8103) Zeki válasza nesa (#8093) üzenetére


Zeki
nagyúr

Én nem így tudom, de utánakérdek majd.

(#8104) nesa válasza Sirandrish (#8102) üzenetére


nesa
veterán

Termesztessen H-tarifaval volt ennyi.

(#8105) Sirandrish válasza nesa (#8104) üzenetére


Sirandrish
legenda

És pontosan mi ez a H tarifa? Csak mert erről ma hallottam először, és itt ebben a topikban :B

Okéé..gugli spanom megmondta.
Ez mennyivel olcsóbb amúgy?

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#8106) Zeki válasza Sirandrish (#8105) üzenetére


Zeki
nagyúr

KICSIT FENTEBB!
8083-as hsz.

(#8107) Sirandrish válasza Zeki (#8106) üzenetére


Sirandrish
legenda

Közben megtaláltam azt is csak már nem tudtam szerkeszteni :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#8108) asha07lcc válasza Sirandrish (#8107) üzenetére


asha07lcc
tag

(#8109) Sirandrish válasza asha07lcc (#8108) üzenetére


Sirandrish
legenda

Köszönöm :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#8110) vizipok74 válasza asha07lcc (#8108) üzenetére


vizipok74
csendes tag

Ment privi.

[ Szerkesztve ]

(#8111) Zeki válasza nesa (#8093) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nos, a szakik szerint a hűtés az olcsób, hiszen kisebb a delta T.

Nemcsakhogy nagyobb hőkülönbségre kell emelnie fűtéskor, de a hűtőkör paraméterei is jelentősen másabbak.

Hűtés:
+40-ből akarunk +20-at fabrikálni. Csak 20°dT. Kis kompresszióviszony.
Fűtés:
-20-ból óhajtunk +20-at fabrikálni, 40°-os dT-vel. Nagyobb kompresszióviszony szükségeltetik. Jelentősen több fogyasztás!

Ráadásul:
Hűtéskor igen kellemes elpárnyomásunk adatik, minek következményeként igen kövér gáz-tömegáram.
Fűtés esetén gyakori az igen alacsony hőmérséklet, ergó igen alacsony elpárnyomás. Ennek eredményeként jóval karcsúbb a gáz-tömegáram.

(#8112) asha07lcc válasza Zeki (#8111) üzenetére


asha07lcc
tag

A forrást nem jelölted meg:) by paya

(#8113) nesa válasza Zeki (#8111) üzenetére


nesa
veterán

Szakik nagyresze ossze vissza beszel mikor klimaval futesrol van szo.
velem volt aki 4db 3,5kw gepet akart volna felrakatni,en abbol indultam ki hogy van 1db 4kw kandallo + a gaz cirko de ez most mellekes, 1 evbe kiprobaltam a 4,5kw kandallot es kifutotte az egesz hazat, akkor miert is kellene szanaszet szornom a belterit kulterit, abba helysegbe van a belteri is es ugyanolyan faszan befuti a hazat.

majd meg 1 gepet akarok felrakatni de leginkabb tartaleknak.

[ Szerkesztve ]

(#8114) Zeki válasza nesa (#8113) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az egy dolog, a másik hogy csak ha belegondolsz, akkor is látható, mennyivel több energiát kell szállítani télen, mint nyáron.

---

Igen, payagyerek mondta vala. :)

[ Szerkesztve ]

(#8115) asha07lcc válasza Zeki (#8114) üzenetére


asha07lcc
tag

Max egyetértek minden üzemeltetési tapasztalatunk is mellette szól. Gyilkos üzemmód a fűtés a hűtéshez képest és sokkal nagyobb körültekintést igényel mint ha csak valaki hűteni -átmeneti időben fűteni- szeretne.
Van megoldás rá természetesen. A japánok mindenképp a kínaiak is fejlődnek a Gree U-Crown ígéretes de sötét ló- ami technika benne van azalapján jó lesz ha tényleg hideg lesz.
Emlékeztetlek ezen a fórumon először én adtam adatokat és hívtam fel a figyelmet a Gree ezen modelljére:)

[link]

[link]

Azóta más is sztárolja...

[ Szerkesztve ]

(#8116) katalin888 válasza asha07lcc (#8115) üzenetére


katalin888
aktív tag

U-Crown szeriak komresszora allitolag japan. ez igaz?
Mi a kulonbseg a I-Crown es U-Crown szeriak kozott?

(#8117) asha07lcc válasza katalin888 (#8116) üzenetére


asha07lcc
tag

GWH12UB-K3DNA4F pl ez U-Crown tipusszám. hasonló kell a másikhoz is akkor össze lehet hasonlítani.

Az U-crownban a kompresszor nem japán saját Gree fejlesztésű Zhuhai Landa Compressor CO.LTD QXAT-B121zE070 típus egységesen a 2,6 3,5 és 5 kw modellben mint a belinkelt szervízanyagban is látható.

Persze a Gree mint OEM gyártó is él így az U-Crown szária is Inventor, Sinclair Vivax Carrier stb

[link]

[link]

maga a kompresszor nem tudom milyen alapú vagy teljesen saját fejlesztésű-e a fent nevezett kompresszorgyár a Gree tulajdona(mint ahogy a mMideáé a Toshiba kompresszorokat gyártó üzem)

Mitsubishi kompresszorokhoz hasonló a Gree kompresszorgyár által gyártott modellek nagy része.

Az U-crownban un kétfokozatú(nem twin rotary hanem two stage rotary) kompresszor van aminek a működési elve fizikai magyarázattal megnézhető itt:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#8118) asha07lcc


asha07lcc
tag

Aki szeret olvasgatni..
[link]

(#8119) d@minator


d@minator
addikt

Szerintetek ennek mennyi a fűtőteljesítménye? MS12FU-12HRDN1
Az energiatanúsítvány szerint 2,6kW. Bolgár oldalon is 2,6. Lengyel oldalon 3,7 (1,0 ~ 4,5). A magyar webshopok szerint 3 felett van.

(#8120) asha07lcc válasza d@minator (#8119) üzenetére


asha07lcc
tag

Milyen külső és belső hőmérséklet esetén? Max vagy egyéb venti fokozatokon? Ha HRDN1 akkor alacsony külső hőm esetén nagy a teljesítményesés.

(#8121) Chuck Norris válasza d@minator (#8119) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Ez logikus mert a Bolgároknál melegebb van a Lengyeleknél hidegebb mi meg a kettő között vagyünk, bocs :)

[ Szerkesztve ]

(#8122) asha07lcc válasza d@minator (#8119) üzenetére


asha07lcc
tag

Erre jó az Eurovent.

Csak a Mideákat ott nem teszteltetik.

(#8123) d@minator válasza asha07lcc (#8120) üzenetére


d@minator
addikt

Akkor mit is jelent az, hogy 3,5kW fűtőteljesítmény?
Pl. Itt van az árukeresőn [link] néhány weboldal mindenki mást ír. Ez ilyen szabadon választott? :)
Itt egy külföldi [link] itt szintén egy külföldi [link]ahol 2,6kW. Vagy a Pdesign az más? Az energiatanúsítvány szintén 2,6.

Tegnap kipróbáltam 877W-ot vett fel 15perc után kint 17C bent 24C. 28 fok set. Low és Med ventinél is ennyit evett.

(#8124) asha07lcc válasza d@minator (#8123) üzenetére


asha07lcc
tag

Alig kerül többe egy japán Mitsu daikin Fujitsu... annak mért és nem becsült adatai vannak. A Midea ill (sajnos) a Gree sem vizsgáltatja be az Euroventtel a gépeit . El kell hinni amit írnak. Gree esetén az FTXV25AB stb sorozat Daikin néven is ment ott vannak mérési adatok.

(#8125) Zeki


Zeki
nagyúr

Ők azok, akik hiteles méréssel rendelkeznek, mert bevizsgáltatják a klímáikat az euroventnél.

(#8126) asha07lcc válasza Zeki (#8125) üzenetére


asha07lcc
tag

[link]

Méregetnek ezt-azt másutt is:
[link]

(#8127) asha07lcc


asha07lcc
tag

Van az Euroventhez hasonló szervezet

[link]

(#8128) katalin888 válasza asha07lcc (#8117) üzenetére


katalin888
aktív tag

Itt írtak, hogy japán csak azért írtam! :F

"Minőségi japán kompresszor"

[ Szerkesztve ]

(#8129) d@minator válasza asha07lcc (#8124) üzenetére


d@minator
addikt

Azért is érdekel, mert az asszonynak is kellene majd egy 5kW-os. Fűtésre is használná, mert konvektora van. Gondoljuk normál árammal is gazdaságosabb lesz a klíma, mint a konvektor. Ebben a kategóriában japán nem fog beleférni a keretbe biztosan. A szerelő 210-ért tud Gree-t de azt mondjátok erről nincs mért adat. Itt egy másik példa: Samsung. webshop 4kW / 5,1kW [link] saját oldaluk 3,5kW / 4kW [link]

Ha nincs mérés akkor miért nem a gyári adatokat írják ki a webáruházak? Így hogyan lehet vásárolni? Most akkor küldjem vissza a Midea-t mert nem 3,5kW-os csak 2,6?

"A Midea ill (sajnos) a Gree sem vizsgáltatja be az Euroventtel a gépeit . El kell hinni amit írnak." - Elhiszem. De melyiket? :)

(#8130) asha07lcc válasza d@minator (#8129) üzenetére


asha07lcc
tag

A linken lévő good sorozatú Samsung aluminium kültéri kaloriferes nem rézcsöves. Fűtésben amikor a pára csorog rajta akkor szerintem nem lesz hosszú életű....

[link]

[ Szerkesztve ]

(#8131) windy válasza d@minator (#8129) üzenetére


windy
tag

Nem hiszem, hogy komolyan gondolod, hogy egy webshop oldalán talált adatokat komolyan kell venni. Egy webshopnak egyetlen érdeke van, hogy vásárolj tőlük, aztán ők le is zárták a veled való kapcsolatot, ennek érdekében ferdítik az adatokat.. Amit belinkeltél Samsung készülék 12000 BTU teljesítményű, ami kb. 3,5 kW-ot jelent. Ez fűtésüzemben kicsit több, kb. 4 kW, de ezt csak +7 fokos külső hőmérsékletnél tudja leadni. Ahogy lejjebb megy a külső hőmérséklet, úgy a gép fűtésteljesítménye is csökken.

(#8132) asha07lcc válasza d@minator (#8129) üzenetére


asha07lcc
tag

Eurovent. AHRI bármely mért adat és egy megbízható szervízkönyv. A japánoké szinte mindíg valós adatokat tartalmaz. Hőfokfüggő hűtő-és fűtő teljesítmény nem csak max ventklátorfodulaton. Technikai felépítés hűtőköri szabályzó elemek, szoftver.

Címszavakban.-

(#8133) asha07lcc válasza windy (#8131) üzenetére


asha07lcc
tag

Vagy nem. Bizonyos határokig de annak múszaki és vétel ára van:)

(#8134) windy válasza asha07lcc (#8133) üzenetére


windy
tag

Persze, de most erről a konkrét gépről beszéltem, itt meg nincs más alternatíva....

(#8135) asha07lcc válasza windy (#8134) üzenetére


asha07lcc
tag

Még a Mitsubishi egyes modelljei ebben az árkategóriában esetleg. Más nem nagyon.

(#8136) kovipetiii


kovipetiii
csendes tag

Sziasztok. Olvasgatom a fórumot, mert klíma vásárlás előtt állok . 20 nm panel szobát szeretnék hűteni . Amit nem tudok: Mi a különbség egy 2,5 kW vagy egy 3,5 kw os klíma között ? Érdemes egy kültéri és két beltéri egységet szereltetni ha mondjuk szeretnék még egy 8nm szobát is klimatizálni ? Szerelésnél van szerepe,hogy a csövek kábelcsatornástul panel falon belül vagy kívül van elvezetve ? Netán tudtok ajánlani márkát ,típust amit érdemes megvenni? ( http://szigetklima.hu/akciok ) őket néztem.

[ Szerkesztve ]

Iphone 13pro, Ps 5,Lg nanocell tv, Chevrolet orlando , peca.

(#8137) Zeki válasza kovipetiii (#8136) üzenetére


Zeki
nagyúr

A teljesítmény a különbség.
1 kültéri két beltérivel drágább, mint két külön rendszer.
A kábelcsatornák épületen belül futnak.
Daikin, Mitsubishi, Fujitsu, Panasonic

(#8138) asha07lcc válasza kovipetiii (#8136) üzenetére


asha07lcc
tag

Olyat válassz ami nagyon visszaveszi a hűtőteljesítményt ilyen a Fujitsu/General kifutó modell ha japánt keresel Közel kínai áron. 8 nm esetén még az is szinte onoffosként megy egyes esetekben pedig mérés szerint 70w körüli elektromos teljesítményfelvételnél már hűt.

Dualként biztos, hogy többe kerül mint 2 mono gép. Ha elhelyezhető a 2 kültéri akkor inkább azt lehet javasolni.

[ Szerkesztve ]

(#8139) kovipetiii válasza Zeki (#8137) üzenetére


kovipetiii
csendes tag

Értem. Sok helyen látom,hogy a rézcsövek polifon szigeteléssel a panelfalon vezetik el. Ez normális dolog. Azért kérdezem mert minél kevesebb kábelcsatornát szeretnék a szobába ha megoldható.

Iphone 13pro, Ps 5,Lg nanocell tv, Chevrolet orlando , peca.

(#8140) süti5 válasza kovipetiii (#8136) üzenetére


süti5
őstag

Szintén kifutó, tavaly daikin alapmodell (gree gyártás) is szintén jól visszaveszi a teljesítményét, ha lehet még kapni esetleg.

(#8141) asha07lcc válasza süti5 (#8140) üzenetére


asha07lcc
tag

8 nm-en halkabb sokkal a Fujitsu... Egyébként az is lehet jó választás Daikinként de akkor a Gree idei modelljei is ugyanazt tudják.

(#8142) kovipetiii válasza asha07lcc (#8141) üzenetére


kovipetiii
csendes tag

A 8 nm úgy gondolom ha megoldott a nagyszoba ( 20nm ) klímásítása, és anyagilag belefér és megérné akkor a mellette lévő szobát is klímásítanám ami 8nm .

Iphone 13pro, Ps 5,Lg nanocell tv, Chevrolet orlando , peca.

(#8143) süti5 válasza asha07lcc (#8141) üzenetére


süti5
őstag

A fujitsunál melyik modell az, ami olcsó és visszaveszi ennyire a teljesítményét?

(#8144) asha07lcc válasza süti5 (#8143) üzenetére


asha07lcc
tag

ASYG07LECA vagy ASHG07LECA. Többször volt itt róla szó.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#8145) süti5 válasza asha07lcc (#8144) üzenetére


süti5
őstag

Olyan nagyon olcsónak azért nem mondanám:)

(#8146) csibor válasza süti5 (#8145) üzenetére


csibor
őstag

Hát nem tudom , nekem 145K volt. Az nem tűnik soknak.

(#8147) xxxjjjkkk válasza windy (#8134) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Kérdeznék, ha nem bánod,vagy a másik illetékesektől(pl asha07lcc), egy szezon lement lassan, mik a tapasztalatok az airfellel?
Mobilklímát feladtam, ha tetszik ha nem.

Airfel Igazából az ára miatt vonzó.
Kérek majd árat klímásoktól, de első körben jobban szeretem a fórumkuruzslást.
Már nem azért hogy nem hallgatnék a szakemberre, mert az én is utálom, ha nem hallgatnak rám, fordítva is, de jobb szeretem, ha valamennyire képbe vagyok.

itt az alaprajz (nyilván lehet hogy van jobb elrendezés is, csak az azonos alaprajzúaknál, ezt ajánlották a klímások leginkább)

piros a kültéri
zöld a vezetékelés
kék a beltéri
kék nyíl a levegő áramlása, remélem
ez eddig a legjobban bevállt ( a környezetben), földszint, úgyhogy csak a terasz jön szóba a kültérinek
redőnyözött, műanyag ablak
nyáron a max hőmérséklet 30 fok volt eddig, pont elég, ezt kéne olyan 24 re leszorítani, tehát alapvetően nem menne egész nyáron

múltkor kicsit ferdítettem, van terasz, csak nem akartam oda kirakni, meg mivel nem az én lakásom, jobban örültem volna a mobilnak, mindegy valami záradékot írunk, hogy márpedig a klíma az enyém

3,5 kw ot saccoltam meg a többi házból, tapasztalati úton is.
62m2, panel lezárt részekkel durván 50m2 marad 2,70 belmagasság

szerintetek megteszi az airfel, vagy akkor már legyen a daikin?, köztes állapotoknak szerintem nincs értelme mert a pár még 10 ezer és ott a japán.

Illetve, megéri szezon után berakatni, vagy köv szezon elejét várjam ki, hátha van valami jóféle akció?

szerk: mégvalami fűtés nem szempont, van jóféle távfűtés

[ Szerkesztve ]

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#8148) xxxjjjkkk válasza xxxjjjkkk (#8147) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Ja igen, a kérem meg a köszönöm kimaradt, azt képzeljétek oda :)
bocs

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#8149) süti5 válasza csibor (#8146) üzenetére


süti5
őstag

Az tényleg nem sok. A 3,5 kw-os volt ennyi?

(#8150) windy válasza xxxjjjkkk (#8147) üzenetére


windy
tag

Én nem vennék Airfelt, mert ha kifogsz egy szart, akkor nem nagyon lesz, aki megjavítsa. Sokan befürödtek már a gagyival, és én nem is ajánlom senkinek. Lesz majd itt, aki elmondja, hogy nála mennyire jó a kínai noname is, aztán majd eldöntöd, hogy mit teszel.

A linkelt alaprajz szerint a kisszobába nem sok fog jutni a hűtésből szerintem, tehát arra ne nagyon számíts, és akkor nem fogsz csalódni :)

A mostaninál szerintem nem fog lejjebb menni a Daikinok ára.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.