Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) asha07lcc válasza Tonyk (#9994) üzenetére


asha07lcc
tag

Ne a garancia hossza legyen a mérvadó. Hanem a termék minősége elsősorban és utána a szolgáltatásai. Ha mindkettő megfelel az igényeknak akkor AMERIKA:)
A japán gépek alapgaranciája 2-3 év általában mégis igen hosszú(nagyon hosszú) ideig a megadott paramétereket teljesítbve mennek hiba nélkül.

Sok esetben az a noname gépekre is igaz volt hangosabban többet fogyasztva mentek az onoffosak és sokáig.

De most már az elektronikával telerakott szerkezetek esetén a feljesztés tervezés is nagy hangsúlyt kap amit a felhasználó tartó jó minőségű termékben lát viszont.
Ezek főleg a japánok, de a kínai koreai gyártóknak is v van jó termékük csak azt szakember ismeri általában.

(#10002) koxx válasza asha07lcc (#9999) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az nem volt a felsorolásban :) de amúgy igen

(#10003) asha07lcc válasza Acheron (#10000) üzenetére


asha07lcc
tag

15-25000 FT között.

(#10004) asha07lcc válasza Yagen (#9990) üzenetére


asha07lcc
tag

A 9,1 nm-be Fujitsu ASYG07LMCA mert nagyon leszabályoz vagy ha nincs annyi pénz akkor Gree vmailyik kisebb gép az is leszabályoz.(még a 3,5 kw is)
A nagyobba is ugyanez a verz lehetséges. A Fujitsu hangtalan leszabályozva a Gree hallható kb 40000 Ft a kettő közti árkülönbség. A nagyobb szobába az alap Mitsu új a Daikin alap is tehető az kb 2000 FT-al olcsóbb, mint a Fujitsu ASYG07LMCA.
Bővebben privátban (árak stb) az nem annyira szorosan a fórum témája.

(#10005) asha07lcc válasza Tonyk (#9992) üzenetére


asha07lcc
tag

Miért kellene dönteni?

Sok alkalmas gép van ebből az egyik a Daikin.

A Fisher FSAI-Pro-123AE2 Midea gyártás
Az FSAI-PM Gree gyártás

Most a kínálatban ami Fisher néven fut Gree és Midea gyártás az összes termék.

(#10006) asha07lcc válasza asha07lcc (#10005) üzenetére


asha07lcc
tag

Midea és Gree néven meg sokkal olcsóbban megkapod:)

(#10007) Acheron válasza asha07lcc (#10003) üzenetére


Acheron
őstag

Köszönöm!
Végül is, ez nem egy ökör ára. Ha épp úgy adódik, lehet én is meggondolom - bár túl sok gyakorlati hasznát egyelőre nem látom.

(#10008) Tonyk


Tonyk
veterán

Köszi srácok, akkor Daikin lesz.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10009) Attix70 válasza Acheron (#10000) üzenetére


Attix70
aktív tag

Van erre más megoldás is (univerzális) : Broadlink
Nálam ez van és jól működik.

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#10010) Seth1 válasza Attix70 (#10009) üzenetére


Seth1
tag

Ha valóban gond nélkül, megbízhatóan működik akkor bele kellene tenni az összefoglalóba ezt a távvezérlés megoldást.

(#10011) asha07lcc válasza Seth1 (#10010) üzenetére


asha07lcc
tag

Használják már többen mem csak klímához a Broadlink Pro-t.

(#10012) Acheron válasza Attix70 (#10009) üzenetére


Acheron
őstag

Köszi, utánaolvasok. Úgy látom ez tényleg univerzális. Tanítható is esetleg?

(#10013) asha07lcc


asha07lcc
tag

Kis érdekesség. Kezembe került egy trial gép ajánlata 1 országgal arrébb(bp+250 km nyugatra). A gépek kb 20-30%-al drágábbak az ajánlatban. Nem is ez a lényeges hanem ami utána következik. Okulásként amikor egy telapítést illetve a méter beüzemelés stb árakat nézzük egy másik belvárosban.... a német nyelvterületen.

hm.

(#10014) asha07lcc válasza asha07lcc (#10013) üzenetére


asha07lcc
tag

Ja minden ár netto EUR....

(#10015) Attix70 válasza Acheron (#10012) üzenetére


Attix70
aktív tag

Igen tanítható. Létezik olyan (Home) verzió amely csak az infrát tudja Amit linkeltem az nem csak infrát tud hanem a 315Mhz és a 433Mhz-t is. Ha valakinek vannak távvezérelhető konnektorjai akkor jó eséllyel tudja azt is vezérelni (ilyesmire gondolok: [konnektor] ,csak a fix kódoshoz ajánlja a gyártó).
Nekem Samu klímám van (SH09BPH), a menüből kiválasztottam a klímát majd ráirányítva csak a bekapcs gombot kellett az eredeti távon. Ez elég is volt az eszköznek és felismerte a klímát és használható is lett. Nem csak Wifi-n megy hanem mobilneten is. Csak egyirányú a kommunikáció (csak kifelé mennek belőle a jelek üzem közben) és ezért a hőmérséklet érzékelést saját érzékelővel oldották meg amit a mobilon láthatunk is. YouTube-on is vannak videók róla.
Remélem tudtam segíteni, ha van még kérdés akkor arra szívesen válaszolok.

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#10016) Zola007 válasza asha07lcc (#10013) üzenetére


Zola007
veterán

és ott is nettó 100-150 ezer Ft   /  300-500 eurót keres havonta a megrendelő, mint a magyarok többsége? :U

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#10017) koxx válasza asha07lcc (#10013) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ahol min 5x annyi az átlagbér.

(#10018) BlacKSouL válasza asha07lcc (#10013) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ismerősöm testvére Drezdában él, és mikor tavaly nyáron a meleg ott is igen jelentős volt, akkor tűnt fel nekik, hogy mennyire nincs sehol klíma. Mert az elmúlt évek átlagos időjárása nem indokolta. De az a kevés beszerelés viszont nagyon drágán van. A fűtéskiegészítést pedig máshogy oldják meg.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#10019) Acheron válasza Attix70 (#10015) üzenetére


Acheron
őstag

Köszönöm, elég érdekes kütyünek tűnik, utánaolvasok. Köszönöm az infókat :R

(#10020) Foxpaw


Foxpaw
csendes tag

Sziasztok,

Klímát szereltetnék, megbízható klímásokat keresek. Úgy hallottam, hogy itt vannak olyanok. :-)

Miről lenne szó:
Garzonlakás, egy darab 120 légköbméteres helyiség, elég nagy hőterheléssel. (Harmadik emelet a nem beépített padlástér alatt. A nap túlnyomó részében süti a nap. Télen fillérekből kifűthető és napfényes, nyáron viszont a pokol.)
Nem vagyok túl árérzékeny, reális megoldást szeretnék.

Köszönettel.

(#10021) koxx válasza Foxpaw (#10020) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nagyságrendileg 40m2 lehet, egy jó japán (Daikin, Mitsu, Fujitsu) 3,5kW-os klímát nézzél. 220-250k körül már egész jó modelleket kaphatsz.

(#10022) Foxpaw válasza koxx (#10021) üzenetére


Foxpaw
csendes tag

30m^2, de 4 méter belmagasság. (Részben galériázott.)

Cégek-teamek keressenek akár privátban is az ügyben.

(#10023) Zeki válasza Foxpaw (#10022) üzenetére


Zeki
nagyúr

Gondolom fővárosi vagy, ők nem szokták beírni merre laknak, mert az természetes hogy Budapesten lakik mindenki. :)

(#10024) Foxpaw válasza Zeki (#10023) üzenetére


Foxpaw
csendes tag

A provokatív kijelentéseddel nem értek egyet.
Nem szeretném az amúgy felesleges fővárosi - "vidéki", pesti - budai, értelmiségi - munkás ellentétek sorát tetézni. A kőkorban ki volt írva a nevemhez hogy "Budapest", mely a legutolsó fórummotor, stb, váltásnál már lemaradt úgy tűnik. (Vagy a láthatósági szabályok változtak?)

Nem szívlelem, amikor jóhiszemű újoncként valahol ontopic megjelenve egy-két régi motorosnak egyből kötelességévé válik beszólni, területet védeni, erőt fitogtatni.

Tehát Budapest, VIII. kerületben lenne a telepítés helyszíne.

(#10025) Zeki válasza Foxpaw (#10024) üzenetére


Zeki
nagyúr

Egyrészt igazam van, mert jópáran felejtik el közölni hogy merre laknak, ezek szinte mindig fővárosiak.
Márpedig ha valaki klímást keres, nem árt tudni merre lakik.
Másrészt a szmájli sem véletlen volt ott.

(#10026) xxxjjjkkk válasza Zeki (#10025) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Igazad van, minden 5. ember fővárosi/agglomerációban lakik.
Tehát aki nem budapesti az vidéki.

Ez vitán felüli. Kár kakaskodni, vidékiesen szóulva.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#10027) Tonyk


Tonyk
veterán

Nekem innen Szegedről nézve Bp is vidék...

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10028) asha07lcc válasza Foxpaw (#10020) üzenetére


asha07lcc
tag

nagy a szórás.

[ Szerkesztve ]

(#10029) blst


blst
tag

Ha már vidék nemvidék a téma. :D Bács-Kiskun területén (Kalocsán kellene szerelni) tevékenykedő megbízható céget tud valaki ajánlani? :)

(#10030) nyesix


nyesix
senior tag

Szaisztok, alap, 2,5kw os modellek közül melyik jobb a THOSIBA,vagy a PANASONIC? mindkettő japán, és kb egy árkategóriában van.
Köszi

(#10031) czanga


czanga
őstag

asha07lcc fórumtársnak elküldtem közben minden információt, amit hírtelen kért a házzal kapcsolatban. Gondoltam megosztom veletek is mi lenne a terv.

Itt van a tetőtér alaprajza. Látható, hogy van rajta egy folyosó (közlekedő), amiről nyílik két szoba. A közlekedő elején boltív van, de nagyon vastag ott a fal, így nem tudom oda bárki fel tudná e szerelni, pedig ez volt az első ötlet, mert talán a folyosón át le tudná hűteni mindkét szobát. A többi rész természetesen ajtóval zárva lenne.

Ezt meséltem el neki is, aztán meglátjuk mi lesz ebből. Mindenképpen kell valamit majd intézzek, mert keserves az élet itt nyáron.

B terv, hogy csak a jobb felső sarokban lévő hálószoba lenne hűtve a készülékkel, tehát oda lenne betéve. A folyósón elég komoly a boltívnál a falvastagság, aminek a belső felére gondoltunk felhelyzetetni beltéri egységet, és utána még ott a gond, hogy a tető szerkezeten keresztül lehetne kivinni a csöveket.

Azt sem tudom, hogy tapasztalatok alapján ilyesmi megoldható e.

(#10032) asha07lcc válasza nyesix (#10030) üzenetére


asha07lcc
tag

Daikin Mitsubishi. Best buy.

(#10033) eszakas válasza asha07lcc (#10032) üzenetére


eszakas
senior tag

Hali.
Ne haragudj meg de nem felejtettél el olvasni?
A kérdező 2 konkrét típusra kért véleményt /mellesleg erre én is kíváncsi volnék/.
Erre Te két másik típusról írod le hogy nagyon atom király.
Nem vagyok itt csak egy mezei fórumozó de ez arról szól hogy egymás kérdésére válaszoljunk nem elbeszélni egymás mellett mint a bolondok.
Nem akarok megbántani senkit de a feltett kérdésre várom a választ én is de ha nem tudod rá a választ inkább ne írj semmit.

Még egyszer le szeretném szögezni hogy nem bántó szándékkal írtam le a fentieket.

:R :R

[ Szerkesztve ]

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#10034) Brekkk


Brekkk
senior tag

Sziasztok,

Klímát szeretnék szereltetni egy 20 m2-es szobába.
Tudnátok ajánlani egy megbízható klímást.
Felmérés lenne az első körös feladat, hogy milyen módon is lehetne beszerelni, ha lehet egyáltalán.

Köszi
Brekkk

(#10035) Zeki válasza Brekkk (#10034) üzenetére


Zeki
nagyúr

windy itt a topikban, a Pannonklímától. Már ha fővárosi cég kell.

[ Szerkesztve ]

(#10036) Joco_77 válasza Brekkk (#10034) üzenetére


Joco_77
aktív tag

asha07lcc

Nekem most szerelték be ők a hetekben, minden rendben ment, tudom neked ajánlani bátran, rendes kis csapat, rugalmasak :R

(#10037) koxx válasza nyesix (#10030) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Toshiba elméletileg jobb, pana belépő modelljeivel voltak/vannak gondok.

(#10038) z123456z válasza koxx (#10037) üzenetére


z123456z
senior tag

pana belépő modelljeivel voltak/vannak gondok.

Mik?

Csak azért kérdezem, mert szinte mindenhol azt olvasni, hogy 0 közeli a meghibásodási arány. Én hajlamos vagyok elhinni, csakúgy mint, hogy az egyik legcsendesebb készülékek. A beltéri műanyagra írták, hogy vékonyka, de hát nem akarom fogdosni.
A két alsó gépnek egyébként azonos a beltérije és csak a kültéri nagyobb a standartnak?

[ Szerkesztve ]

(#10039) csaba12242


csaba12242
tag

Jövőhéten szerelik a DAIKIN FTX35J3+RX35K COMFORT, egy 30 négyzetméteres nappaliba, először asha07lcc-től szerettem volna megvenni, de nem ő szerelte volna be, gondolom ez miatt túl bonyolult lett, de azért az utolso három üzenetemre legalább annyit írhatott volna hogy nézz inkább máshol nincs kedvem foglalkozni vele, de semmi választ nem kaptam, pedig először nagyon segítőkésznek tűnt, nem vártam tovább mert bejön a szezon és nem fog ráérni senki szerelni, és csupán tízezerrel lesz drágább a masina.

(#10040) asha07lcc válasza csaba12242 (#10039) üzenetére


asha07lcc
tag

Bocsánat de egy nagyobb projekttel foglalkozom mindenkitől egy kis tóürelmet kérek. Nem tudok 24 óra onlinében lenni.

(#10041) windy válasza z123456z (#10038) üzenetére


windy
tag

Mindenhol azt írják, mert mindenhol eladó. Persze, hogy nem írnak olyat, hogy tízből hat meghal. Ami persze nem is lenne igaz. Egyébként meg minden japán márkára igaz, hogy minimális a meghibásodási arány. Az én tapasztalatom is ez, olyan ritkán kell alkatrészt rendelni a Daikin, Mitsubishi, Toshiba gépeihez, hogy gyakorlatilag azt sem tudom, melyik mennyire rugalmas ilyen téren. Tehát ettől még akár ajánlható is lenne a Panasonic. Amiért én nem teszem, az az, hogy - bár tudom, hogy nem fogdosni kell a beltéri egység műanyag burkolatát - de annak ótvar minősége, anyagminősége a működés közben is tud bosszantó dolgokat produkálni. A vacak műanyag sokkal érzékenyebb a hőmérséklet-változásokra, sokkal jobban pattog, nyekeg, mint egy minőségi ABS műanyagból készült patent kasztni. Sárgul, mint egy Midea. Három négy éves készülékek úgy néznek ki, mit egy lecsó kínai noname gép annyira megsárgulnak, és ezt nekem ne rója fel senki, akinek gépet ajánlok, mert az nem esne jól. A gyatra, vékony műanyag előlap úgy lebeg, amikor megy a ventillátor, ráadásul fényes is, úgyhogy működés közben elég érdekes látványt nyújt. Ennyi. De ennyi éppen elég ahhoz, hogy akkor, amikor árban hasonló, de minőségben sokkkkkal jobb berendezések is vannak, akkor semmi, de semmi nem szól a Pana mellett, kivéve, ha szerelmesek vagyunk a márkába.

(#10042) asha07lcc válasza windy (#10041) üzenetére


asha07lcc
tag

Azért nem ennyire súlyos a helyzet de tényleg emiatt nem a legesztétikusabb látvány. Ráadásul a Daikin Mitsu árban is jobb valamennyire és a beltéri anyag jobb ritkán pattog még fűtés közben is. Egyébiránt a 2015-ös alapmodellek már nem olyan atombuták mint a 2014-esek . megbízható természetesen ez is mit mindegyik japán gép.

(#10043) Klímamester válasza nyesix (#10030) üzenetére


Klímamester
csendes tag

Ezek közül mindenképpen a Toshiba. Felső kategória szemben a középkategóriával.

(#10044) Klímamester válasza z123456z (#10038) üzenetére


Klímamester
csendes tag

Ha megnézed a Pana belépő gépének az adatait, minden téren gyengébbek, mint a Daikin, Fujitsu, Misubishi, Toshiba adatok. Vajon mi késztet mégis valakit arra - hacsak nem mélyen az előbbiek ára alatt kapja, - hogy Panasonicot vegyen?

(#10045) Ed_007


Ed_007
aktív tag

Kolléga Urak (és Hölgyek),
3,5-4 kW hűtőteljesítményű klímát szeretnék beszereltetni. A Nord Sahara NWH12MB típusát néztem ki, az ára (bruttó 150-180 E HUF) mellett a 31 dB csendessége motivál.
Van valamelyikótöknek tapasztalata ezzel a típussal vagy általában Nord klímával? (Mennyire megbízható, valóban csendes-e stb.).
Szerelők közül a klima-online ajánlatán gondolkodom - elég korrekt a weboldaluk és már pár éve a piacon vannak. Van valamelyikőtöknek tapasztalata velük?

(#10046) koxx válasza Ed_007 (#10045) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ennyiből kijön a Daikin FTXB35C / RXB35C is. 31dB-t nem mondanám túl csendesnek.

(#10047) z123456z válasza Klímamester (#10044) üzenetére


z123456z
senior tag

A standart beltérije ugyan az, mint a basic é, vagy az más és jobb? Erre nem feleltetek.
Ami még szimpi, az a 12llcc, de windy írta nemrég, hogy két fuji is csapágyas volt mostanában, talán két éves volt mindkettő. Nem emlékszem melyik modellt írta. De az llcc-vel volt valami hercehurca, amit olvastam, először nem is kapta meg ugyan azt a garanciát, mint a nagyobbak? Egyáltalán az fuji vagy general?

(#10048) Klímamester válasza Ed_007 (#10045) üzenetére


Klímamester
csendes tag

Egy párszor már elhangzott: A Nord, az nem egy márka vagy valami, hanem egy fantázianév, amit a Gree gyártó gyárt magyar megrendelésre. Vagyis tavaly az gyártotta. Az idei modellek meg még azt a szintet sem ütik meg. Ennyi pénzért már normális gyártó saját termékét tudod megvenni. Az adatokat meg felejtsd el, sehol nincs ellenőrizve, hasraütnek és beírják a katalógusba.

(#10049) asha07lcc válasza Klímamester (#10043) üzenetére


asha07lcc
tag

Szerintem a Toshiba alapmodelljei semmivel sem jobbak mint a Mitsu vagy a Daikin, kb ugyanaz a szint. De árban utóbbi kettő best buy..

(#10050) windy válasza asha07lcc (#10049) üzenetére


windy
tag

Szerintem sem. Teljesen egy kategória, mindegyik full profi. Csak az ár....Az most mindenképpen az előző kettő mellett szól.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.