Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46001) mpo válasza fornettisuti (#46000) üzenetére


mpo
veterán

Nekem FTXF van, de ezt olvasd el.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#46002) Nagya21 válasza Nagya21 (#45991) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Most simán tartja a 23°c szal tegnap kurv@ meleg volt, és a teljesítmény határon dolgozott.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#46003) b. válasza fornettisuti (#46000) üzenetére


b.
félisten

csak hűtésre szerintem nincs. A Fujitsuhoz drágább a Wifi, ha szükséged van rá, amúgy mindegyik jó gép>Azt vedd amelyik szimpatikusabb.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#46004) hunaqua válasza fuze (#45985) üzenetére


hunaqua
addikt

premiumcool.hu

Ez a gép 248.000.- szerelve.

...és így sem ingyen csinálják. :)

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#46005) mrmft válasza tothjozsi96 (#45990) üzenetére


mrmft
senior tag

Ott nem kellene jelentosebb viznek lenni, hutes uzemben. Nem latod honnan folyik?

(#46006) Gömbike válasza Atomgeszi (#45962) üzenetére


Gömbike
senior tag

A sznobizmusoddal megbékéltél már?

Mert nem csak Budapesten élnek Magyar emberek, nem csak a germán technika örök, stb.

Szóval vannak más alternatívák az életben és nagyon sok embernek működik.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#46007) fuze válasza hunaqua (#46004) üzenetére


fuze
őstag

Mondjuk 3 hétre vállalta, de ez piszok olcsónak tűnik. Csak ez is, hogy minimum 4 hét.. lenne az több is gondolom

Ami fura még, hogy direkt a Gree oldaláról kerestem viszonteladót, viszont a nemzeti klímavédelmi hatóság keresőjében egyszerűen nem találom a céget

adms.hu | UI Designer

(#46008) hunaqua válasza fuze (#46007) üzenetére


hunaqua
addikt

Nagya21 kollégának is innen ők szereltek ilyen gépet.

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#46009) Nagya21 válasza fuze (#46007) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
Igen ők rakták fel a régi helyére.
Működik, halk.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#46010) Atomgeszi válasza Gömbike (#46006) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Az mitől sznobizmus, hogy a kolléga Japánt akart, de csak olyan szerelőt talált aki Greet hajlandó szerelni, mert szerinte csak az a jó?

Nálunk is van Gree, 2 is. Pont ezért nem ajánlom nyugodt szívvel mindenkinek, főleg akinek fontos a fogyasztás, és a halksag.. Hs ettől sznobizmusban szenvedek akkor legyen.

De mondom csoportokban tudok röhögni, amikor megkerdezi valaki, hogy milyen klímát ajánlanak neki. Erre 100/95 kínait ajánl. Akkor az is sznobizmus, mert a gree a magasságokba van emelve? Elhiszem, hogy a maga szintjén jó, és sok embernek megfelel... De, ha valaki japánt választ se véletlen teszi azt.

Érdekes ebben a topikban is lassan bűn japánt ajánlani.

(#46011) SkiDev válasza Atomgeszi (#46010) üzenetére


SkiDev
senior tag

Miattam kár összeveszni. :) Egyelőre még nem biztos, hogy csak Gree-ket tesznek, viszont referenciamunkában csak ilyen gépek szerepelnek, sőt találtam hatalmas Gree logó melletti pózolást, Gree-emblémás teherautót is, ezért szerettem volna előre készülni, hogy ha nem lesz más választás, akkor ott melyikkel járnék jól. :R Inkább csak azt szeretném elkerülni, hogy hamar bemondja az unalmast (mert ilyen sok év garanciás elektronikai eszközzel rúgtam már kapufát), valamint itt-ott olvasgattam, hogy több év után kezdenek hangosabbá válni. Panelban élünk, nem feltétlen szeretnénk viaskodni a szomszéddal, hogy túl hangosan zakatol a kültéri. Fűteni meg amúgy sem akarunk vele.

[ Szerkesztve ]

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#46012) hunaqua válasza SkiDev (#46011) üzenetére


hunaqua
addikt

Amennyiben fűteni sem akarsz vele,akkor végképp megfelelő akár a Gree is.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#46013) TungurKnivur válasza F.N. (#45930) üzenetére


TungurKnivur
csendes újonc

Ezt csak megerősíteni tudom, ezek a számok nagyon magasak, ennél még az RCool is sokkal halkabb (és amellett se tudunk aludni). Mondjuk a Greekről sok helyen olvasni hogy hangosak. Szerencsés (vagy süket) akit nem zavar.

(#46014) Gömbike válasza Atomgeszi (#46010) üzenetére


Gömbike
senior tag

Azért, mert bármilyen kérdésre, kérésre a gree le van fikázva, csak a daikin van istenítve.

Bocsáss meg, ez nem Ellened szól, inkább azoknak, akik (pl.wv, audi maradva) nem hajlandók elismerni, hogy más gyártók igenis képesek a vásárlók igényeit kielégíteni.
A Daikin tény, hogy jó.

De az is tény, hogy az átlagfizetés vidéken köszönő viszonyban sincs a tolvaj fideszes marketiggal. Itt nem gázszerelő senki, hanem becsülettel és kemény munkával megkeresett pénzből a legjobb ár érték arányú gépeket szeretnénk az otthonunkba tudni.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#46015) TungurKnivur válasza Atomgeszi (#46010) üzenetére


TungurKnivur
csendes újonc

Erről már volt szó itt korábban, azért ajánlják a kínait mert olcsóbb és aki eladja abban bízik hogy az olcsó(bb)sága miatt az jobban eladható. És azt is írták itt, hogy a Gree-t jobban megéri eladni a szerelő számára ;] . Én nagyon bánom hogy kínaira beszéltek rá anno :W

(#46016) Ryder1


Ryder1
senior tag

Sziasztok!

Gree Comfort X-nél mennyire normális jelenség, hogy a beltériből olyan hang jön percenként 1-2 alkalommal, mint amilyen hangja olyankor van egy ventilátornak, amikor belefújsz? Nem vészes hang, inkább olyasmi, mint mikor fúj a szél. Csak azért fura, mert eddig nem rémlik, hogy ilyet hallottam volna, szép egyenletesen fújt mindig.
Lehet valami köze ahhoz, hogy van rajta egy ilyen repedés? Valószínűleg a tavalyi karbantartáskor keletkezett rajta. Befolyásolja ez bármiben is a működését?

(#46017) Gömbike válasza Ryder1 (#46016) üzenetére


Gömbike
senior tag

Szerintem a telepítőnek érdemes lenne megmutatni. Hiteles véleményt csak ő tud adni papíron, mi csak kibicelünk.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#46018) TungurKnivur válasza Gömbike (#46014) üzenetére


TungurKnivur
csendes újonc

"becsülettel és kemény munkával megkeresett pénzből a legjobb ár érték arányú gépeket szeretnénk az otthonunkba tudni."
Én is így okoskodtam aztán rájöttem hogy az embernek az otthonában a komfortérzés fontosabb mint az ár-érték arány. És az sem biztos hogy a pár tízezerrel drágább japán nem éri meg jobban hosszú távon jobban, sőt.

(#46019) kchris78


kchris78
veterán

Nagyon gondolkodom amit irtok. erdemes meg akkor 250-270-ig elmenni es mondjuk egy hitachit venni nord helyett? Azt szerelik meg ami japan. Bar a nordra is adnak 5 ev garit es a nordosok szerelnek, szerelesbe tehat nem kothetnek bele..

[ Szerkesztve ]

(#46020) hunaqua válasza TungurKnivur (#46015) üzenetére


hunaqua
addikt

Miért kezdjük ezt előröl .Ez az urbánus legenda. Én nem tudom,hogy ezt itt ki és miért terjeszti (illetve tudom) . Egy Mitsubishi MSZ/MUZ-HR35VF fillére annyiba kerül mint egy Gree Comfort X (a saját forgalmazójánál). Egy DAIKIN FTXC35C-RXC35C is nagyon hasonló. Akkor melyiken van a nagyobb haszon?

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#46021) mpo válasza kchris78 (#46019) üzenetére


mpo
veterán

[link]
[link]
De egyszerűbb, ha rákeresel windy hozzászólásaira és beírsz egy kulcsszót vagy kulcsszó nélkül elolvasod az utolsó 20 hsz-t, amit írt.

Ha érted, akkor már elavult.

(#46022) nesa válasza nesa (#45992) üzenetére


nesa
veterán

Senki?

(#46023) NGA


NGA
addikt

Egy érdekesség történt, nem tudom mi lehet.
Elkezdett folyni a víz a klimából. Megnéztem a kondenzcsövet, nem dugult el, belefújtam, simán átjárja a levegő.
Amit csináltam: levettem 16 fokra a hőmérsékletet, mert kiváncsi voltam, mennyire hűt le. Most szakadt nálunk az eső, baromi párás a szobában is a levegő. A ventillátort automatára állítottam, így teljes erőre kapcsolt. Hőmérővel mértem a kijövő levegő hőmérsékletét, 6.1 fok volt. Lehet, hogy túlcsordult a vízes tálca?

(#46024) zebede


zebede
őstag

Üdv!
Midea Xtreme Save klímával van már valakinek tapasztalata? :R

[ Szerkesztve ]

(#46025) Gömbike válasza TungurKnivur (#46018) üzenetére


Gömbike
senior tag

Ok. De vidéken a versenyhelyzet más megvilágítást képez le.
Van olyan vállalkozó, aki ami irodánkba a syen 2,6 kw változatát szereléssel együtt 190 ezerért adja áfástól.
Azért ez nem szar. Ehhez képest a japán nem tud többet. Akármennyi lózung van mögötte.

Reggel 7 órakor bekapcsoljuk, du. 4-kor elmegyünk, lekapcsoljuk.

otthonra a kínai Cascade tökre jó. Ugyanezt tudja. Ha dolgozom és hűt, ki a
fa@szomat érdekli a zaj.
Egyébként simán tudunk aludni a Cascadok mellett, alatt, mert nem a fogyasztással és a zajszinttel törődünk, hanem az alvással.

A japán vonal eléggé túl van lihegve, a fanok véleménye alapján a kínai gyárak már bezártak, azok hulladék termékei nem alkalmasak a civilizált élethez.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#46026) Mittu88 válasza Mittu88 (#45959) üzenetére


Mittu88
senior tag

Kondenzvíz elvezetés

(#46027) Fantomas80


Fantomas80
tag

Tudnátok olyan légkondit ajánlani. Ami kikapcsoláskor vagy ha eléri a beállított hőmérsékletet. Nem kapcsolja ki azonnal a ventilátort.
Daikin Sensira pl nem tudja nálunk. Így viszont elég hamar szaga van a klímának.
Én hiába kikapcsolás elött járatom ventilátor fokozaton még egykét órát. Család többi tagja nem nagyon foglakozik ilyesmivel.
De magába a gép is leállítja a ventilátort hőmérséklet elérésekor.

Googlemaps frissíthetne már! A házunk helyén Avarkori sátrak és temető látható! :)

(#46028) Gömbike válasza Fantomas80 (#46027) üzenetére


Gömbike
senior tag

Ugye, ugye, az a fránya japán. A hülye japó nem tette bele azt alapáron, mint a fikázott kínai. Azok alapáron adják a “szárítást” no meg a wifi-t is, nem úgy, mint az egekbe magasztalt daikin. ( ami ugye török)

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#46029) hunaqua válasza Gömbike (#46025) üzenetére


hunaqua
addikt

Az a Syen -re most nagyon jó akciók vannak.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#46030) Atomgeszi válasza Gömbike (#46014) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Senki nem istenítette a Daikint, és nem fikázta senki a Gree-t. :F
Leírtam a japán vs. kínai általános ismérveit.

A konkrét példa meg az volt, hogy a fórumtárs Daikint szeretett volna, helyett csak oolyan szerelőt talált, aki _úgy néz ki_ csak Gree-t hajlandó feltenni.
Erre mondtam, hogy ne hagyja magát rábeszélni, ha ő japánt szeretne, akkor igenis tegyen fel japánt és kész.

Én is, ha egy Mitsubishi Lancert akarok, akkor nem fogok venni egy másikat, mert arra akarnak rábeszélni. :F

Főleg, ohgy itt is sokan csalódtak az istenített Gree-ben. Hűteni hűtenek, de aki megengedheti magának, az szereltessen japánt, mert azt végképp nem fogja megbánni.

(#46031) Atomgeszi válasza hunaqua (#46020) üzenetére


Atomgeszi
veterán

:F Nem egy dolgot kéne megragadni a kolléga hsz-ból... hanem ,hogy abban totálisan igaza van, hogy ezek a gépek csak az olcsóságuk miatt hasítanak így.. illetve a mögéjük beállt szerelők marketing dumái miatt..

A haszon a végfelhasználót végképp nem érdekli. A magyar rettenetesen árérzékeny, ha valami 5 ezerrel olcsóbban megkaphat és még jobb marketinget is kap mellé, akkor inkább megveszi azt, mintsem mérlegel és esetleg 10-20k-val olyat kapna, ami jobb..

Itt senki nem beszél rá senkit semmire.

Itt mindig az volt az alaptézis, ebben a csoportban, hogy aki kis pénzből akar, az válasszon kínait, de fogadja el, hogy kompromisszumosabb, mint egy kicsivel drágább japán gép.

(#46032) mpo válasza Gömbike (#46028) üzenetére


mpo
veterán

A Suzuki, a Toyota, a Mazda ugyanabban az árban más-más felszereltséget adott, mert az egyik "hülye japó nem tette bele azt alapáron", amit a másik beletett.

Ha érted, akkor már elavult.

(#46033) hunaqua válasza Atomgeszi (#46031) üzenetére


hunaqua
addikt

Folyamatosan előjön a japán drága,de jó! A japán nem drága,legalábbis ezek az alapgépek. A mitsu vagy a daikin pont annyiba kerül mint a mondjuk a Comfort x. Akkor mitől kapod azt Te vagy más drágábban? Pont annyiért kapom mind a kettőt a saját forgalmazójától.

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#46034) b. válasza Gömbike (#46014) üzenetére


b.
félisten

A Sensira komoly konkurencia a kínai klímáknak árban és minőségben.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#46035) hunaqua


hunaqua
addikt

A Gree a világ legnagyobb gyártója, az AUX mondjuk a harmadik.Ezek olyan infrastruktúrával rendelkeznek, hogy bármit képesek gyártani. A legsz@rabb cucctól a csúcsminőségig. Aki amit gyárt azt nem azért csinálja mert csak arra képes,hanem azért mert az az eladható kategória.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#46036) Nagya21 válasza TungurKnivur (#46013) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Azért irtam, hogy kellő távolságból szemlélni a mérést, mert nem hitelesített eszközzel, nem hitelesített programmal, lett mérve!!!
Csak iránymutatásképp.
Lehet másik programmal 10dbi-vel alacsonyabbat mérnék.
Rezgésdiagnosztikával foglalkozom, azért irtam hogy fentartásokkal kell kezelni a mérést.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#46037) Hauptmann válasza Gömbike (#46028) üzenetére


Hauptmann
addikt

Magyarországon nagyon túl vannak tolva a japán dolgok azzal a dumával, hogy ami japán, az csak jó lehet.

(#46038) DJ. Ru$y válasza Gömbike (#45923) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Gömbike!

Ezer hálám meg minden egyéb! SIkerült az Ewpe Smart-tal összelőni, megkapta a 3.9-es FW-t és most már működik a Gree+ APP-pal is. :R :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#46039) Nagya21 válasza Mittu88 (#46026) üzenetére


Nagya21
addikt

De ez csak télen kell!!!!!
nyáron a beltériből jön a viz.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#46040) mrmft válasza Fantomas80 (#46027) üzenetére


mrmft
senior tag

A jelenlegi Toshibak biztosan ilyenek, azok leszaritjak magukat.

(#46041) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Melyiket választanátok és miért, 7,1KW-on?

Elsődleges cél a hűtés, fűtésre csak végszükség esetén, de azért hosszú távban gondolkodunk.

Fujitsu ASYG24KLCA / AOYG24KLTA

Daikin Sensira

Köszönöm

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#46042) patrik1994


patrik1994
csendes tag

Sziasztok!

Mobil klímával kapcsolatos kérdésem lenne nekem is. Albérletben vagyunk, június vége van, split klíma ilyenkor nem hiszem hogy megoldható már.
Így Fischer FP-92DE4-R mobilklímát tervezek venni, elvileg kintre is rakható (erkélyre ki tudom tenni). Ez egy klímafüggönnyel párosítva kívülről befújva a hideget működhet? Van jobb lehetőség?

Köszönöm.
Patrik

(#46043) edk- válasza Nagya21 (#46039) üzenetére


edk-
őstag

Neki a kültériből is jön nyáron is. Kétszer leírta, harmadszor nem fogja.

Nekem mondjuk csontszáraz a kültéri kifolyója hűtésüzemben.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#46044) tothjozsi96 válasza Mittu88 (#46026) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Mitől lett ilyen szép rozsdafoltos a kifolyónál?

#46043 edk
Ma direkt figyeltem és ma semmi se volt ott, nem is értem. De tegnap meg egy kisebb tócsa állt ott. Nem értem hogy lehet, nem volt szél sem hogy az fújta volna a kondenzvizet oda :F

(#46045) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

A párom tegnap ( 25.-n délután ) közölte, hogy nem hajlandó tovább tűrni ezt a hőséget.
Mivel - munkájából adódóan - rengeteg embert ismer....persze, hogy van közöttük klíma szerelő is !
Nos, úgy fest, hogy 26.-n , szombaton délután jön felmérni a terepet.

Eredetileg 4 db klímának van hely előkészítve.
3 szobában + előszobában is.
- 1 szoba hátra, udvarra néz. ( kb 15 nm )
- 1-1 szoba pedig utcafronti. ( kb 18 és 21 nm )
- Előszoba ( kb 20 nm ) , nagy dupla ajtóval, terasz kint előtetővel.

Hátrafelé néző szobában középtájon lenne a beltéri , fal kifúr , oda mehet a kültéri egység....( B30-s tégla , amire 20 cm szigetelést tervezek majd idővel felrakatni ! ) Szigetelés miatt gondolom érdemes olyan konzolt felrakatni ami minimum 30-35 ? cm-re eláll a faltól.
Ugye a későbbi szigetelés elvesz 20cm-t biztosan...elviekben marad 10-15 cm távolság a kültéri egység és a fal között.
Ez elég a későbbi normál működéshez ?
Vagy legyen több a biztonság kedvéért ?

Ugyanez lenne elöl a 2 db utcafronti szobánál is.
A gond az , hogy utcafront és telekhatáron áll az épület.
Tehát a ház előtt szinte azonnal járda van.
Ha ide kirakatom a klíma kültéri egységét ....konzollal 30 cm-re....akkor az egység már szinte a járda felett lesz....igaz magasan. És ez nem biztos, hogy a legjobb ötlet....

Ha ezeket a telepítési körülményeket tisztázzuk....még mindig ott van a kérdés, hogy milyen készüléket is ?!

Jelenleg 2 vagy 3 készülék lesz finanszírozva.

A Wifi nem fontos , a lényeg, hogy halk legyen a beltéri és kültéri része is.
Gondolom, minél nagyobb a "doboz", annál nagyobb a ventilátor amit bele lehet szerelni.....ezáltal alacsonyabb fordulaton ugyanannyi levegőt mozgat meg mint egy kisebb ventilátor de nagyobb fordulaton.
Valamint kérdés, még a teljesítmény is....mekkora legyen ?!
2,5 -3 KW vagy nagyobb 3,5-4 KW körüli ?
Elsődlegesen hűtésre szánom de átmeneti időszakban lehet , hogy fűtés rásegítésre is befognám.

Ezek alapján mit gondoltok ?
Ötleteket, észrevételeket , tanácsokat előre is köszönöm.
Tudom, hogy az utolsó utáni pillanatban írok.....de meglepett az asszony :D a kijelentésével.

Üdv. : Borisz76

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#46046) Fantomas80 válasza mrmft (#46040) üzenetére


Fantomas80
tag

Köszönöm rájuk nézek! :)

Googlemaps frissíthetne már! A házunk helyén Avarkori sátrak és temető látható! :)

(#46047) F.N. válasza Gömbike (#46025) üzenetére


F.N.
tag

De mint minden, ez is szubjektív.
Az hogy Te tudsz mellette aludni, az egy dolog.
Van aki meg nem. És nem azért mert nem az alvással törődne,
hanem egyszerűen zavarja a hang. Persze ez Téged hol érdekel.
Szerelőként minden évben pár alkalommal előfordul velem olyan szituáció,
hogy szerelés után pár nappal, még veszteséget is beáldoz az ügyfél,
de cseréljük ki valami halkabbra a gépet.
És valamilyen oknál fogva még 1 Daikint sem kellett lecserélnem, Gree-t
viszont már annál többet. Cascade Vision 3,5-öse is lett már átcserélve
Sensirára, mert szó szerint idézem az ügyfelem " Én lerúgom a falról "
Ez utóbbi, fűtés időszakban nagyon párás 3-4 fokos novemberben volt 2 éve.

Nagyon tág határok közt mozog az emberek komfortérzete, és egyszerűen
tudomásul kell venni, hogy ami az egyik embernek már komfortos, az a másiknak
még nagyon nem az. Ennyire egyszerű ez, csak nem tudod elfogadni, hogy
nem mindenkinek felel meg az, ami neked.

(#46048) Real_Necro válasza Real_Necro (#46041) üzenetére


Real_Necro
veterán

Még annyi, legyen a kültéri és beltéri része is csendes. Előbbi szomszéd miatt, bár a 3 fent lévő Fuji sem zavarja, utóbbi meg mert nappaliba kerülne.
Wifi jó ha van és használható mobil appal rendelkezik.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#46049) Nagya21 válasza F.N. (#46047) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Lehet igazad van, de én meg áldom, hogy milyen halk a Gree Pulse.(főleg az előző klíma tükrében), de azt is lehet látni , hogy a Gree is nekiállt fejleszteni a csendességre, ezt az extra csendes kialakítás néven jelzik a katalógusukban (pulse, g-tech, u-crown tipusoknál).
Szerintem is egyénfüggő, de én megszoktam a nagy zajt(ipari környezetben dolgozom), de nem szeretem, viszont remekül tudok aludni benne...... :DD :DD :DD
Ha valaki szeretné meghallgatni Szfváron szívesen látom.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#46050) cdl válasza Real_Necro (#46048) üzenetére


cdl
senior tag

Egy 7.1-es beltéri már orkánt csinálhat, mennyire lehet ez csendes? Ez valami ipari felhasználásra lesz hogy ekkora teljesítményre van szükség?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.