Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8551) vizipok74 válasza nesa (#8550) üzenetére


vizipok74
csendes tag

Köszönöm! Neked konkrétan az említett típus van, vagy csak úgy általánosságban írtad? Mondjuk jobban belegondolva, egész nyáron úgy aludtam, hogy ment a ventillátor, és rám fújt. (34c fok, tetőtér, asztali ventillátor 35cm-es lapáttal.) Akkor talán mégse zavarna.

[ Szerkesztve ]

(#8552) nesa válasza vizipok74 (#8551) üzenetére


nesa
veterán

nem nekem egy masik tipus van amivel futok, de zajuk hasonlo lehet a belteriknek.

(#8553) windy


windy
tag

Természetes, hogy úgy kell elhelyezni a klíma beltéri egységét, hogy az lehetőleg ne fújjon arra a helyre (pl. ágy), ahol huzamos ideig tartózkodunk. Egyébként a légáram azért hűtésüzemben lényegesen kellemetlenebb, mint fűtésben, lévén a hideg levegő azért zavaróbb.

Nagyon sok helyen üzemel most már évek óta klímaberendezés fűtésüzemben, és - persze vannak komfortosabb fűtési megoldások - az elterjedése rohamosan nő. Egy jól megtervezett rendszer nagyon komfortos is lehet, és a bekerülési ára is versenyképes a gázfűtéses megoldásokkal. Az üzemeltetési költség, igénybe véve a "H" tarifát, sokkal alacsonyabban is tartható.

Fontos változás a "H" tarifa megítélésében : már nem a COP értéket vizsgálják, hanem az SCOP értéket, úgyhogy ezt kell figyelembe venni a klímaválasztáskor.

(#8554) vizipok74 válasza windy (#8553) üzenetére


vizipok74
csendes tag

Ez izgalmas. H tarifához eddig tudomásom szerint külső +2c-nál kell minimum 3-as COP-ot tudni, 20c belső hőmérsékletnél. Ez valami új lehet. Erről tudsz valami linket küldeni. És hányas SCOP-nak kell megfelelni?

(#8555) csemberlen válasza windy (#8553) üzenetére


csemberlen
őstag

Szia, és mennyi SCOP-nak kell lenni?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#8556) BlacKSouL válasza vizipok74 (#8551) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nagyon(nagyon) nem mindegy, hogy a szoba állott, 55%-os páratartalmú levegőjét keringeted magadra ventilátorral 34 fokosan, (és közben izzadsz, mint én anno) vagy egy folyamatosan 30-35%-os páratartalmú, és 16-19 °C-os levegőt... mod: amit egy inverteres klíma nagy hőség éjszakáján kifúj
Tapasztalat.

Utóbbi még bőven kellemetlen is tud lenni. Akárcsak előbbi.

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#8557) asha07lcc válasza nesa (#8548) üzenetére


asha07lcc
tag

A leírások szerint az R410-es gépeknél jobbak..

Olaj az R290-hez elsősorban POE.

[link]

De az alkilbenzol és az ásványi olaj is jó hozzá:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#8558) vizipok74 válasza BlacKSouL (#8556) üzenetére


vizipok74
csendes tag

A levegő nem volt állott, mert sokszor szellőztettem. :) Írtam, hogy nekem elsősorban fűtésre kell klíma. 23c fokos belső hőmérséklet a cél, a nyári, ventillátoros példát csak a zavaró légáramlásra írtam. Mármint hogy engem nem zavart. Nyáron meg elég lesz a 26c is, és nem fordítom magam felé a zsalut.

[ Szerkesztve ]

(#8559) vizipok74 válasza asha07lcc (#8557) üzenetére


vizipok74
csendes tag

ASHA Te esetleg tudsz valamit erről az új szabályról. Mikor lép életbe. Hány SCOP-nak kell lennie a gépnek.

[ Szerkesztve ]

(#8560) asha07lcc válasza csemberlen (#8555) üzenetére


asha07lcc
tag

És melyik éghajlat alatt? Ugyanis az SCOP a mérsékelt égövi zónák szerint is lehet eltérő....

[link]

az adott külső hőmérsékleten leadottfűtőteljesítmény és az ahhoz tartozó COP azért továbbra is igen fontos az határozza meg az alacsony hőmérsékletű fűtést(mi van ha jó scop de nem tud elég fűtőteljesítményt pl nagy hidegben?)

[ Szerkesztve ]

(#8561) asha07lcc válasza vizipok74 (#8559) üzenetére


asha07lcc
tag

Én nem találtam erre utalástsehol. Nem lehetséges, hogy az alkalmazható Geo tarifával keveredik a dolog?

[link]

(#8562) supercow válasza Hasaggymeg (#8537) üzenetére


supercow
őstag

Ha még mindig keresel klímást, tudok ajánlani egy váci szerelőt aki nálam kettőt is szerelt. Megbízható, szépen dolgozik. http://www.dunakanyarklima.hu Tóth Ferenc

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#8563) vizipok74 válasza asha07lcc (#8561) üzenetére


vizipok74
csendes tag

Passz, én nem tudom, Windy meg nem válaszol. :U

(#8564) windy válasza asha07lcc (#8561) üzenetére


windy
tag

Eddig én sem találtam róla semmit, csak az egyik viszonteladónk szólt, hogy AZ FTXB35/RXB35 berendezésre nem adja az Elmü a H tarifát, mert mostmár a COP helyett az SCOP-t veszik figyelembe, és annak minimum 4,2 értékűnek kell lennie.

(#8565) asha07lcc válasza windy (#8564) üzenetére


asha07lcc
tag

A 4,2 elég kemény ha igaz. Kiderül, mert jövő hét pénteken van egy Elmüs ügyünk akkor személyesen kell intéznem rákérdezek ott a üfsz-en.

(#8566) vizipok74 válasza windy (#8564) üzenetére


vizipok74
csendes tag

Tenx :R . 4,2 SCOP :W sajnos így még jobban leszűkítették a kört, meg emelték az árszintet is. :O
Jövő januártól meg már 6-os SCOP-ot fognak kérni???? Mondjuk olyat is hallottam, hogy a H tarifa pár éven belül megszűnik.....

[ Szerkesztve ]

(#8567) asha07lcc válasza vizipok74 (#8566) üzenetére


asha07lcc
tag

70/2009 (XII.4) KHEM rendelet

(#8568) Hasaggymeg válasza supercow (#8562) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Köszönöm a tippet! :R

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8569) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Na holnap jönnek szerelni a klímát, tudom kicsit elkéstem vele mert már 15 fokok vannak, de most occccsó vót:

Beltéri egység: Daikin FTX35J3V
Kültéri egység: Daikin RX35K
+ Wifi modul

Remélem olyan jó, amennyire dicsérik.

(#8570) Hasaggymeg válasza B-L-A-C-K (#8569) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Mennyibe fog fájni és ki csinálja?...akár priviben is. ;)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8571) B-L-A-C-K válasza Hasaggymeg (#8570) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ment privát.

(#8572) luckyman válasza B-L-A-C-K (#8571) üzenetére


luckyman
aktív tag

.

[ Szerkesztve ]

(#8573) vizipok74 válasza asha07lcc (#8567) üzenetére


vizipok74
csendes tag

Átfutottam, de nem láttam garanciát benne hogy 3 év múlva is lesz. Vagy csak átsiklottam felette. De azt is el tudom képzelni hogy, pár év múlva megcsonkítják, mint az "éjszakai" áramot. Pár éve még az is sokkal kedvezőbb volt. Hétköznap is 12 órát ment, hétvégén meg non-stop. Most meg egy nap összesen 8 órát megy. :(

(#8574) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#8569) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ma megtörtént a beszerelés, teljesen korrekt munkát végeztek (Pannon Klimatech Kft.). Mindent úgy megcsináltak ahogy megbeszéltük, és maguk után eltakarítottak mindent. Szóval semmi negatívumot nem tudok mondani.

Maga a légkondit nagyon tesztelni nem tudom mivel ugye nincs már dög meleg. Amit tudok mind a beltéri, mind a kültéri egység hangja meglepően halk. Cégnél ahol dolgozom ilyen 500 ezres Toshibák vannak és hasonlóan halk a hangja. 23 fokos volt a szoba mikor bekapcsoltam, 18 fokig lehet szabályozni a légkondit, ezt olyan ~30 perc alatt teljesítette is maxon ezt 18 fokot, ami szerintem teljesen baráti. Egy kis hibája viszont van, ha bezárok mindent, egy idő után elkezd kattogni, ilyen glugy glugy hangot ad ki. Felhívtam akik beszerelték, mondták valami nyomás miatt lehet, javasolta nyissam ki az ablakot nézem meg úgy csinálja e. Érdekes volt mert bukóra kinyitottam és egyből abba hagyta, ahogy bezártam megint elkezdte (kikapcsolt állapotban is ugyan ez). De persze nem mindig csinálja, pl most sem. De lényeg a lényeg ezt elvileg majd megnézik mitől lehet.

Illetve vettem előtte hozzá ilyen galamb elriasztó tüskéket, 70 centi megmaradt, ha valaki eljön érte (III. kerület) szívesen neki adom, nem tudok vele mit kezdeni.

[ Szerkesztve ]

(#8575) fi:zi'k válasza B-L-A-C-K (#8574) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nekem is "kattogott" amikor kint nagy szél volt. A cseppvíz elvezetőn keresztül jön és szerintem is vmi nyomáskülönbség alakul ki, aztán vhol elakadt a levegő.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#8576) B-L-A-C-K válasza fi:zi'k (#8575) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mikor nekem csinálta a beltéri egységből jött a hang.

(#8577) fi:zi'k válasza B-L-A-C-K (#8576) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

:K

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#8578) supercow válasza B-L-A-C-K (#8574) üzenetére


supercow
őstag

Hol vetted a tüskéket?

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#8579) B-L-A-C-K válasza supercow (#8578) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Itt, viszont én vittem el az utolsó 2 métert, szóval most biztos nem lesz, és nem tudom mikor kapnak megint.

(#8580) Hasaggymeg válasza B-L-A-C-K (#8579) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Basszus,olyan nekem is fog kelleni,bár félek 70 cm nem lesz elég 2 sornak. :O

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8581) B-L-A-C-K válasza Hasaggymeg (#8580) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szétszórva rakod fel szerintem úgy se száll rá.

(#8582) Hasaggymeg válasza B-L-A-C-K (#8581) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Meg is feledkeztem róla,pedig nem csak hogy kikerül a tetőre a kültéri,de itt még rohadt sok galamb is van ráadásul! :(((

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8583) B-L-A-C-K válasza Hasaggymeg (#8582) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én tudtam hogy kell, de gondoltam aznap reggel megveszem gyorsan a Praktikerbe, hát persze hogy nem lehetett kapni, volt vagy 2 óra mire erre rátaláltam...

(#8584) Hasaggymeg válasza B-L-A-C-K (#8583) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Még nem kaptam ajánlatot,addig be kell szerezzem én is.Amúgy írhatsz hova küldjek valakit érte ha tényleg nem kell az a 70cm.Lehet mégis elég lesz.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8585) B-L-A-C-K válasza Hasaggymeg (#8584) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ment privi.

(#8586) supercow válasza Hasaggymeg (#8580) üzenetére


supercow
őstag

http://www.galambtuske.hu/tuskek.html gyártó/eladó itt vannak Szokolyán Vác mellett. postáznak is, van többféle termék.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#8587) Foobar


Foobar
tag

Az EER, COP, és SEER, SCOP értékek vmilyen képlettel vannak kiszámolva? (ha igen, akkor ismeri vki?) Tehát mikből és hogyan jön ki?

(#8588) BlacKSouL válasza B-L-A-C-K (#8576) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Van valahol egy amolyan szifonféle a csepptálca és a kondenzvíz elvezető cső között, ahol valószínűleg megáll a víz. Funkcióját nem tudom, mert bármi ellen csak addig zár, míg ki nem szárad. Miénk is "kuttyog", mikor fúj a szél, Samsung.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#8589) asha07lcc válasza Foobar (#8587) üzenetére


asha07lcc
tag

A kérdés jó és jogos. De ezek viszonyszámok ami egy adott teljesítményhez(kalorikus és elektromos) tartoznak.. Fontos értékeek, minél magasabbak elvileg annál jobb a hatékonyság. De az sem elhanyagolható alacsony külső hőmérséklet esetén mekkora a tényleges teljesítmény- ugyanis afűtés sokkal kényesebb téma minrt a hűtés-. Privátban egy kis olvasnivalót küldtem egy hasonló témáról.
Persze annak a szentnek ai maga felé hajlik a keze aki összeállította de amit keresel /kérdezel minden válasz benne van.

[ Szerkesztve ]

(#8590) asha07lcc válasza Foobar (#8587) üzenetére


asha07lcc
tag

Maga az EER illetve a COP megmutatja, hogy az adott berendezésnél a fent megadott üzemi paraméterek mellett, mekkora a leadott teljesítmény és a befektetett elektromos teljesítmény hányadosa.

Mivel ez az adat csak egy kiragadott üzemállapotot jelöl, és nem mutatja meg, hogy pl. különböző külső hőmérsékletek mellett milyen hatásfokkal működik a berendezés, nem igazán alkalmas az összehasonlításra és arra sem, hogy ebből az adatból éves energiafelhasználást tudjunk számolni akár csak közelítőleg is.

Ezért kellett megalkotni a hűtőberendezések-hőszivattyúk esetében is az ún.: szezonális hatásfok számítási módját (SEER, SCOP).
A folyamatot hátráltatta, hogy Európa különböző helyein a legelterjedtebb levegős hőszivattyúk üzemi körülményei közt jelentős különbségek vannak. Pl. nem mindegy, hogy egy hőszivattyú Athénban vagy Helsinkiben üzemel-e mivel nagy különbségek vannak a külső léghőmérsékletet illetően. De ugyanígy jelentős különbség van a levegő páratartalmát illetően is az óceáni és a kontinentális éghajlatú területek között, ami szintén nagyban befolyásolja a szezonális hatásfok értékét.
Ezért három különböző osztályba sorolták Európa területét attól függően, hogy ott milyen feltételekkel kell üzemeljenek a berendezések. A csatolt ábrán láthatjuk, hogy kb. hogyan jelölték ki a különböző területeket. A tervezett energia címke megmutatja, hogy a különböző besorolású területeken milyen energia osztályba sorolandó az adott berendezés.

Az erről szóló 626/2011 direktíva több lépcsőben lesz bevezetve, szigorítva. 2013. január 1-től A-G-ig terjedően lehet az energiaosztályokba sorolni a berendezéseket. Ez 2015-től A+, 2017-től A++, 2019-től A+++ kategóriákkal bővül, és mindig marad a hét energiakategória, azaz alulról kiesnek a legrosszabbak.
Annak érdekében, hogy a gyártókat ne az olcsó fejlesztések irányába tolják, meghatározták a maximális zajkibocsátási értéket is.
Mindezek alapján, ha primer energiára vonatkoztatottan akarjuk meghatározni a berendezésünk hatásfokát (SEPR), mert pl. össze szeretnénk hasonlítani pl. egy kondenzációs kazánnal, akkor már csak el kell osztanunk az SCOP értékét az elektromos áram primer energia együtthatójával, amely a kifejezi az előállítás hatásfokát.
Ez az érték Európában egységesen 2,5.

Forrás: E-gépész.hu

Megjegyzés:
Az SCOP ill SEER értékek de főleg a fűtésben SCOP értékek azonban így sem egyértelműek mert az alacsony külső hőmérséklet esetén leadott fűtőteljesítményt és a pillanatnyi COP-t ebben az esetben jobb nézni. Meg a tényleges fűtőteljesítményt, főleg ha ez az egyetlen hőforrás télen. Ugyanis lehet jó SCOP ha kicsi a gép légszállítása és alacsony külső hőmérsékletnél nincs elég fűtőteljesítmény. Minél jobb SCOP nagyon fontos, de ezeket a már említett értékeket adatokat is érdemes figyelembe venni. Ugyanis kiegészító elektromos fűtés esetén a pillanatnyi COP is lehet nagyon rossz akár hosszabb időintervallum esetén is hiába jó SCOP értékű a gép .

(#8591) csemberlen válasza Foobar (#8587) üzenetére


csemberlen
őstag

Mért érték.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#8592) atua


atua
aktív tag

Sziasztok!

Az alábbi klímákra kaptam ajánlatot:

Fujitsu General ASYG 07LECA
Daikin FTXB25C/RXC25C
TOSHIBA AVANT 5 RAS-107SKV-E5/RAS-107SAV-E5

Ezek közül melyiket választanátok és miért?
Vagy van ebben az árkategóriában más, ami ajánlottabb?

Köszi!

(#8593) asha07lcc válasza atua (#8592) üzenetére


asha07lcc
tag

Hálószobára kis helyiségbe a Fujitsu General egyértelműen.

Ezért:
[link]

(#8594) asha07lcc válasza asha07lcc (#8593) üzenetére


asha07lcc
tag

Kiegészítés: nem olcsó de teljeskörű wifi/net távvvezérelhetőség is létezik opcióban ehhez(is)

[ Szerkesztve ]

(#8595) asha07lcc válasza asha07lcc (#8557) üzenetére


asha07lcc
tag

érdekesség...
[link]

A lényeg nem esik semmilyen környezetvédelmi vagy regisztrációs eljárás alá.

[ Szerkesztve ]

(#8596) asha07lcc


asha07lcc
tag

[link]

És a Gree U-crown.. anno 2012.

(#8597) Hasaggymeg válasza supercow (#8586) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

:R

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#8598) atua válasza asha07lcc (#8593) üzenetére


atua
aktív tag

Köszi!

Esetleg más vélemény? Vagy egyhangú?

Illetve Salgótarján és környékén van ajánlott klímás?

(#8599) vizipok74


vizipok74
csendes tag

Sziasztok!
Windy vagy ASHA, kiderült valami a H tarifával kapcsolatban? Változott valami, maradt a COP vagy már a SCOP számít?

(#8600) RaveAce78


RaveAce78
csendes tag

Sziasztok,

klíma vásárlás előtt állok. Két készülék között kellene döntenem. Tudttok előnyöklet/hátrányokat mondani PRO/Kontra?

Ami fontos lenne, hogy minél jobb légtisztítást is tudjon a készülék, és mindez működjön hűtés NÉLKÜLI üzemmódban is,mivel a nyári hűtés mellett egy szobai légtisztítót/IONizátort is szeretnék kiváltani vele.

1. LG A12LL ART-COOL SLIM INVERTER V

2. Panasonic ETHEREA - CS-E12QKEW/CU-E12QKE 3,5KW

Az LG mellett szól, hogy egy 2005-ös LG ArtCoolt használunk a régi lakásunkban, amivel tökéletesen meg avygunk elégedve, illetve a design jobban tetszik mint a Panasonic esetében. Jól látom, hogy a Panasonic-nak nincs is kijelzője a készüléken, nem lehet ránézésre megállapítani, hogy hány fokra van állítva?

A WiFi opció mindkettőhöz elérhető? Van ezekkel valami tapasztalatotok? Ár/ Tudás?

A tanácsokat előre is nagyon szépen köszönöm:

Laci

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.