Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38001) Wasp91


Wasp91
aktív tag

Sziasztok.
Kicsi szobába (10nm) tudnátok klímát ajánlani?
Jó lenne, ha 200k alatt kijönne szereléssel együtt. :) Csak hűtésre lenne használva.

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#38002) imotrepus válasza buksikutya11 (#37985) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Hát akkor felejtsd el a Multit!!!
Csak a saját példámból indulok ki!
Az építkezéskor nem nagyon maradt pénz klímára így csak az emeleti 3 hálóba raktam 1-1-1 monót. 3 évvel később kicseréltem egy Multi- quadralra, a negyedik a földszinti nappali került
2,2 - 2,2 - 2,2 - 3,5 kW. Ez most öt-hat éves, hűtés - fűtés!!! A villanyszámla szemmel láthatóan kevesebb!!! Szerintem is felejtsd el a Multit!

[ Szerkesztve ]

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#38003) 8zabi válasza LanyUs (#37997) üzenetére


8zabi
őstag

a lényeg, hogy dugalj ne legyen sehol, kötődobozban wagóval simán hosszabítható

de valószínűleg senki nem fogja soha ellenőrizni

(#38004) tibibi válasza feco70 (#37993) üzenetére


tibibi
őstag

380 ezer, új bekapcsolás Normál, H ,és vezérelt.

#37999) luciferk Teljes a tanácstalanság, milyen scoop ,milyen nyomtatvány ,milyen megfelelőségi nyilatkozat. Személyes ügyintézés még nem megy majd csak juniustól....

(#38005) n00n válasza nesa (#38000) üzenetére


n00n
őstag

Miért? Szerintem ezek az új klímák egyre pofásabbak. Egy-kettő már tök jól mutat a falon.

(#38006) hary296


hary296
csendes újonc

Gree amber helyett kb 250-260 ezer környékén fátésre ti mit ajánlanátok ami hasonló paramétereket tud, de japán? Vagy ennyiért nincs jobb? Ez a Pana TZ sorozat jó?

[ Szerkesztve ]

(#38007) Geri89


Geri89
aktív tag

Sziasztok! Egy balatoni nyaralóba szeretnék klímát telepíttetni. Jelenleg két kinézett gép van:
Gree Bora Silver 3,5Kw
Gree Comfort X 3,5Kw

A nyaraló könnyűszerkezetes, szigetelt, műanyag ablakokkal, az egész kb. 50nm. A készülék a nappaliba kerülne. Nyáron 1-2 max 3 hetet (illetve néhány hétvégét) vagyunk ott, télen az elmúlt években max napközbe voltunk ott, akkor fűtés nélkül megoldottuk, nem volt probléma.. Szóval nem tudom, hogy a fűtő funkció mennyire lenne (ki)használva.. A két készülék közül ha mondjuk a nyarat nézzük, akkor melyik az ajánlotabb? Előre is köszönöm!

(#38008) almafa42


almafa42
aktív tag

Sziasztok,

Budapesten itteni ajánlásra windy-nél csináltattam a klímákat, de most úgy alakult, hogy Zirc térségében (Bakony) is szükség lenne 1 vagy 2 klímára. Van valaki, akit ajánlanátok azon a környéken?

Köszönöm előre is

(#38009) hunaqua válasza Geri89 (#38007) üzenetére


hunaqua
addikt

A Gree Comfort X szerintem már oda túl jó is. Nálunk egyébként vagy 3 különféle R-COOL modell is van a családban, szerintem teljesen rendben van az is.

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#38011) TeeJay válasza [Anduriel] (#38010) üzenetére


TeeJay
félisten

olvass vissza, leírta windy hogy az FTXF az európai Daikin gyárakban készül (cseh vagy törökország) az FTXC35B meg tájföldön vagy hogy valami más gyártónál
windy és asha07 és az FTXF-et ajánlja inkább ha jól emlékszem pláne ha egyárban van a kettő akkor nincs kérdés

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#38012) agent2.0 válasza [Anduriel] (#38010) üzenetére


agent2.0
tag

Nekem is ezt a kettőt ajánlották, a gree, mits, midea, fujik között.. nekem az ftx35 255, a másik 235 volt.. én megrendeltem az ftxf35-öt mert jobban ajánlották a fórum társak. Másfél hete volt nálam a budaklíma, júl 9-én jönnek.. szóval ne gondolkozz sokat ha tőlük akarod mert sanszos h így is júl vége lesz belőle..

[ Szerkesztve ]

(#38013) be1a


be1a
csendes újonc

Sziasztok,

a képen látható klímák közül melyiket legérdemesebb megvenni? Ahogy olvasom, a Daikin nagy favorit itt, de nekem a Mitsubishi és a Fujitsuk is tetszenek.

Miért érné meg a Daikin Comforát választani a többivel szemben?

Köszi!

(#38014) agent2.0 válasza be1a (#38013) üzenetére


agent2.0
tag

na még egy budaklíma ajánlat.. :) volt róla szó korábban.. látom szinte mindenkinek ugyanazt küldik... bár akkor minek az a nagy fránya felmérés. Na mindegy, nekem még így is a legszimpatikusabbak voltak.

[ Szerkesztve ]

(#38015) TeeJay válasza be1a (#38013) üzenetére


TeeJay
félisten

szerintem írj rá windyra vagy asha07-re itt, ettől sokkal jobb árat tudnak mondani neked ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#38016) Orlin válasza TeeJay (#38015) üzenetére


Orlin
addikt

Bizony!Nekem is asha07-ék rakták a Daikint sokkal jobb árban!

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#38017) agent2.0


agent2.0
tag

Kaptam választ.

[ Szerkesztve ]

(#38018) Derron


Derron
aktív tag

Sziasztok,

Friss lakás tulajdonosként szeretnék klímát beszerelni még a felújítás közben.
Teljesen el vagyok veszve a témában és a márkákban.
Ami adott:
Egy 51nm es lakás 1 nagy és 2 kisebb szobával. Jelenleg egy beltéri egységgel tervezek ami a nappaliba kerülne.
A nappali mérete: 620x350cm. (240cm es belmagassággal).
A szoba sarkába szeretném tenni a klímát, ami egyben a lakás sarka is, így tudom hogy esélytelen, hogy a lakás túloldalára érdemben tudjon teljesíteni a klima.
Amit találtam infók az alapján nekem egy 3,5kw os klímára lenne szükségem a nappaliba.

És itt jön a probléma, hogy jó de melyiket, és hogy még nehezítsek, FEHÉR NEM LEHET. (Ez a kijelentésem lehet, hogy plusz 200.000ft fog kerülni?)

Amiket találtam klímás és van feketében/ sötét szürkében, LG GREE Daikin.

Ti milyen klímát ajánlanátok a fenti paraméterekhez?
Amit szeretnék, hűtés fűtés, és legyen benne WIFI amivel munkából haza fele be tudom kapcsolni.

Mivel most minden másra is kell a pénz, a legjobb ár érték arányút szeretném kiválasztani. De a limitet szeretném meghúzni 350.000ft ban.

Előre is köszönöm a segítségeteket :)

(#38019) tboy72 válasza Derron (#38018) üzenetére


tboy72
aktív tag

Fóliázás?

(#38020) Derron válasza tboy72 (#38019) üzenetére


Derron
aktív tag

Igen, ezen a lehetőségen is gondolkodtam, de ugye azt felszerelés előtt kéne, és félő hogy felszerelés közben megsérül rajta. Valamint garanciával kapcsolatos kérdéseket is felvet, így első körben ezt a lehetőséget megpróbálom elkerülni.

(#38021) Grizzly87


Grizzly87
csendes tag

Fujitsu LUCA / LTCA csak fel-le tudja mozgatni a lapátokkal a levegőt?

Az út ott kezdődik, ahol az aszfalt véget ér...

(#38022) Gubu0101 válasza Derron (#38020) üzenetére


Gubu0101
veterán

Hát,ha azt mondják,pl 100k felárral van fekete,akkor érdemesebb azzal aki felszerelte,utólag leszereltetni csak a műanyag burkolatot amit fóliáztatnál.Még úgy is olcsóban jön ki a burkolatot meg pikpak le lehet szerelni róla és lehet megúszod 10-20ezerből a szerelést.
Meg kell beszélni a szerelővel,majd aki lesz.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#38023) Derron válasza Gubu0101 (#38022) üzenetére


Derron
aktív tag

Tehát jól értem hogy a gyártók 100.000ft felárat kérnek csak azért mert fekete? Szóval beltartalomban tudásban, élettartamban semmi különbség, csak egyszerűen fekete a burkolata. Vagy a fekete szín jelent esetleg egy "prémium" kivitelt, szóval úgymond az a zászlóshajó?

(#38024) Gubu0101 válasza Derron (#38023) üzenetére


Gubu0101
veterán

Nem hiszem,én csak írtam egy számot.Szín miatt nem hinném,hogy lenne felár.
Pl kinézel egy terméket,mondjuk fehér és 250k beszereléssel és van mondjuk fekete 400k ért de nem biztos,hogy jobb is.Akkor már érdemesebb az olcsóbb jobb minőségűt megvenni és poton pénzért fóliáztatni mint a drágábbat.Ezeket most hirtelen találtam (ez nem ajánlat) .

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#38025) pjen válasza Derron (#38023) üzenetére


pjen
félisten

Nem a fekete szín miatt kérnek felárat,hanem a standard szineken kívül bármelyikért.Ha egy burkolatot csak fehérben gyártanak sorozatban,ahhoz hogy az zöld legyen ki kell járatni a ma.feldolgozó gépet ami idő.Fel kell szinezni,megint idő+anyag.Legyártják a zöld burkolathoz az alapanyagot esetleg 2x3x is,mert nem egyenletes a szín,nem fényes,nem úgy nyúlik.Mikor kész van megint kijáratják a gépet amíg fehér nem lesz,ez megint idő+anyag.

(#38026) Derron válasza Gubu0101 (#38024) üzenetére


Derron
aktív tag

[link] Erről a klímáról van tapasztalat? Gree mennyire számít jónak? A bevezetőben olvastam, hogy a Daikin megvásárolta.

(#38027) feco70 válasza Derron (#38023) üzenetére


feco70
senior tag

Szerintem a műanyag burkolatot le fóliázni mindenki meg tudja csinálni, két csavar és a burkolat le jön. Azzal, hogy le fóliázod, nem hiszem, hogy van gari vesztés

(#38028) kcsa válasza Derron (#38026) üzenetére


kcsa
veterán

Melyik összefoglalót olvastad? ;]

(#38029) Derron válasza kcsa (#38028) üzenetére


Derron
aktív tag

Lehet benéztem melóban, 2 megbeszélés közben futottam rajta végig, de úgy néz ki össze kevertem őket.

(#38030) imotrepus válasza Derron (#38018) üzenetére


imotrepus
aktív tag

Panasonic Etherea-ból létezik ezüst, wifi-s
[link] például!!

Regisztrált 2012-02-12 21:53

(#38031) feco70


feco70
senior tag


Hátha valakinek kell

(#38032) Isten88


Isten88
senior tag

Sziasztok!
"Örököltünk" egy Polar SIEH0035SAA klímát. Van benne WiFi modul csatlakozási lehetőség, viszont a neten nem találok semmi infót róla, hogy milyen modult fogad be.
Tudna valaki segíteni benne?
Esetleg ha valakinek van ugyanilyen készüléke és WiFi modulja, egy típus/modell/cikkszámot lenézne róla?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#38033) tibibi válasza Derron (#38020) üzenetére


tibibi
őstag

Semmi féle garanciás dolgokat nem vethet fel, simán le lehet venni a műanyag burkolatot ,elviszed egy dekoros vagy fóliás céghez és jóval kevesebbért megcsinálják mint amit a szines burkolatér elkérnek.

(#38034) feco70


feco70
senior tag

Volt a villanyszerelő, H tarifát megcsinálja 200 k ból.

(#38035) pjen válasza feco70 (#38034) üzenetére


pjen
félisten

Nekem 140 volt két éve.Sajnos ennyi.

(#38036) PishT


PishT
tag

Sziasztok!
5kW-os teljesítményben keresek egy "jól bevált" márkát/típust.
Daikin FTXP50M / RXP50M - ezzel gondolom nem nyúlnék mellé. Árban ez alatt, de hasonló minőségűt tudnátok ajánlani? Gree-k közül pl? Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#38037) Orlin válasza feco70 (#38034) üzenetére


Orlin
addikt

Hozzám két hét múlva jönnek órát cserélni rákérdezek ,ha normálisok lesznek.Volt villanyszerelő nálam ,mivel pár hete csináltattam az egész házban a villanyt.309 volt...
Csak ő nem regisztrált eon-os.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#38038) Derron válasza tibibi (#38033) üzenetére


Derron
aktív tag

Meggyőztetek, akkor marad a fóliázás.
Ebben az esetben mi a bestbuy klíma a korábban leírtak alapján?
"Egy 51nm es lakás 1 nagy és 2 kisebb szobával. Jelenleg egy beltéri egységgel tervezek ami a nappaliba kerülne.
A nappali mérete: 620x350cm. (240cm es belmagassággal).
A szoba sarkába szeretném tenni a klímát, ami egyben a lakás sarka is, így tudom hogy esélytelen, hogy a lakás túloldalára érdemben tudjon teljesíteni a klíma.
Amit találtam infók az alapján nekem egy 3,5kw os klímára lenne szükségem a nappaliba.
Amit szeretnék, hűtés fűtés, és legyen benne WIFI amivel munkából haza fele be tudom kapcsolni. "

(#38039) tibibi válasza Derron (#38038) üzenetére


tibibi
őstag

Nekem daikin ftxf van wifi-vel asha csapata szerelte, szerintem jó

(#38040) feco70 válasza pjen (#38035) üzenetére


feco70
senior tag

Nem is érdekelne a 200 k, csak ha átmenetbe fűtök egyenlőre, soká térül meg

(#38041) b. válasza feco70 (#38040) üzenetére


b.
félisten

Én most 3 délután fűtöttem a két darab 3,5 Klímával. kint 14 fok volt bentre beállítottunk 24 fokot este fürdés körül 2 órára kb 60 nm2. a Két klíma evett 3 nap( kb 6 óra fűtés üzem összesen ) alatt 3,5 kw áramot. nagyon élveztük amúgy ,eddig jó nagyon. :)

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#38042) TeeJay válasza b. (#38041) üzenetére


TeeJay
félisten

én meg már várnám hogy jöjjön valami 35fok hogy lehessen végre tesztelni mennyit fogyaszt a klíma :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#38043) Orlin válasza b. (#38041) üzenetére


Orlin
addikt

Akkor ott is zabálja az áramot... :D
Mint írtam régebben nálunk a család nem is hitte el a fogyasztást elsőre...
Amúgy akartam is kérdezni más is fűt még mostanában?
Vagy csak én vagyok ilyen,hogy este és reggel megy egy picit.
Amúgy héten hozták meg az 5 m3 fát,idén olcsóbb volt mint tavaly vagy előtte.
Sóba került ,hogy már klíma is van és hogyan fogyaszt stb...
El is köszönt. :DD

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#38044) b. válasza TeeJay (#38042) üzenetére


b.
félisten

ha igazak az előrejelzések akkor sajnos arra várhatunk még egy ideig. [link] Talán decemberben lesz 35 fok, strand idő :) :(

Orlin :
Kislányom és párom fázós, plusz a szerelő srác mondta, pont olyan idő van hogy nincs rá szükség, de tesztelgessük próbálgassuk, nincs e valami gond. Aztán ha már ott van a falon , napelem a tetőn ,meg egy gombnyomás akkor már miért ne 150 forintból komfortos volt 3 délutánunk( ha az EOn tól számolom ) :)
kísérletképpen ráküldtem 2 napja 26 fokra mondom lássuk, hát még soha nem volt ilyen meleg nálunk . kíváncsian várom a telet. Sikerült jól beállítani is, hogy ne fújja ránk,de persze azért van enyhe huzathatás,de úgy néz ki mindenkinek eddig bejön a dolog.Örülök neki hogy megterveztük a beltéri elhelyezkedését a hálószobákban is, ezen sok tud múlni.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#38045) Gömbike válasza feco70 (#38040) üzenetére


Gömbike
senior tag

Igaz, hogy nekem nem kellett szekrényt cserélni, de mindenféle költséggel együtt 50 pár ezerbe került úgy, hogy 32 amper lett bekötve, ők adták a tetőre a tartó oszlopot, a 32 Amper miatt a vezetéket, a megszakítókat, stb.

Démász területén és nem ner lovag volt, hanem egy igazi Vállalkozó Úr.

Ezért nem értem a több százezres ajánlatokat.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#38046) feco70 válasza b. (#38041) üzenetére


feco70
senior tag

Majd télen derül ki minden, örülök, hogy bejött idáig :K Kicsit én is benyomom este, de sokáig nem mert éjjel akkor meleg van. Most raktam 40 cm gyapotot a padlásra, nagyon észrevenni, nem nagyon megy el a meleg

(#38047) feco70 válasza Gömbike (#38045) üzenetére


feco70
senior tag

Sajnos nekem régi fa dobozom van, ezért ennyi, több emberrel beszéltem, ez majdnem csak az alja

(#38048) b. válasza feco70 (#38046) üzenetére


b.
félisten

üveg vagy kőzet/ ásvány gyapot? Én is most akarok venni de ahogy nézem nem igazán van köztük különbség. itt nálunk azt mondták jobb kőzet ,de amost rajt lévő 15 cm viszont üveggyapot, meg ez olcsóbb is.
erre akarok tenni még 15 cm-t, de a ferde oldalfalra a padlásszobákba sajnos nem tudok, csak ha lebontom a gipszkaront. :(

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#38049) feco70 válasza b. (#38048) üzenetére


feco70
senior tag

Üveggyapot, alá raktam párazáró fóliát, főlé páraáteresztőt.

[ Szerkesztve ]

(#38050) josika87


josika87
újonc

Ajánlanatok egy jó klímát. vetem egy klímát de nem elég jó vagy nem is vetem klímát?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.