Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9851) Kiváncsifánc válasza asha07lcc (#9850) üzenetére


Kiváncsifánc
újonc

Köszi, a szerelő ezekkel foglalkozik.Tavaly elég érdekes szerelőt találtunk, akivel most beszéltünk, és volt kint megbízható, csak a márka volt kérdéses.Tavaly elég sokat nézegettem, és akkor is a Daikin felé hajlottam.

(#9852) asha07lcc válasza Kiváncsifánc (#9851) üzenetére


asha07lcc
tag

FTXB35C nincs. Van akciós FTX35J3 199900 FT.

Megbízható szerelő megbízható márkát szeret ajánlani. nagyon megbízhatót. kevésbé megbízhatót ha valami olyan előnye van ami nagyon kiemeli vagy az ára nagyon alacsony. A Midea egyikbe sem tartozik sajnos. Inkább Gree azokkal szinte semmi gond.

(#9853) Kiváncsifánc válasza asha07lcc (#9852) üzenetére


Kiváncsifánc
újonc

Mondta, hogy jelenleg nincs, április elejére igérte, a másik jobb?

(#9854) asha07lcc válasza Kiváncsifánc (#9853) üzenetére


asha07lcc
tag

Igen jobb. Az már wifi előkészítéses modell és nam az alap. Igaz nem a legújabb modell.
de pár hsz-el feljebb ottvannak az adatai.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#9855) Kiváncsifánc válasza asha07lcc (#9854) üzenetére


Kiváncsifánc
újonc

Köszi, megnéztem, tényleg jó

(#9856) asha07lcc válasza Kiváncsifánc (#9855) üzenetére


asha07lcc
tag

Fogalmazzunk úgy, hogy ebben az ársávben ez eghy igen jó választás jelenleg.

(#9857) windy válasza Kiváncsifánc (#9853) üzenetére


windy
tag

Van most már Daikin FTXB35-ös. Megérkezett az első szállítmány, és azt ígérték, hogy folyamatosan lesz is belőle.

(#9858) z123456z válasza windy (#9857) üzenetére


z123456z
őstag

Módosítottak esetleg valamit, vagy változatlan?

(#9859) koxx válasza windy (#9857) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Lesz abbol is amit nalam szereltetek? J2v1/rx35

(#9860) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Sziasztok!

2 szobás panelba szeretnék légkondit. Legnagyobb dilemmám, hogy kell-e mindkét szobába, és ha nem, akkor melyikbe lenne célszerű? Így néz ki a lakás alaprajza (mindkét szoba és a konyha ablakai is a bejárattal szemben vannak (vastagított vonal):

Nem tudom, mennyire van jelentősége, de kicsit át van alakítva a lakás: se a konyhát, se a nappaliként funkcionáló szobát nem választja el ajtó a lakás többi részétől. Egyedül a háló- és az előszoba között van ajtó. Ja, és a háló eredetileg erkélyes volt, de beépítésre került.

Szerintetek 1 vagy 2?

[ Szerkesztve ]

(#9861) Zeki válasza Apollo17hu (#9860) üzenetére


Zeki
nagyúr

Szerintem nem tudom.
Fekvés, benapozás? Nyáron mennyire volt meleg?
Ajánlom az összefoglaló elolvasását.

(#9862) Messzike válasza asha07lcc (#9845) üzenetére


Messzike
csendes tag

CS-yw9dke 2.65 kw- os

(#9863) windy válasza z123456z (#9858) üzenetére


windy
tag

Nem tudom, én külföldön voltam most egy hétig, és az alatt kaptuk meg a gépeket, így nem volt érkezésem minden részletet megtudni. Viszont azt gondolom, hogy hamar kiderül.

(#9864) windy válasza koxx (#9859) üzenetére


windy
tag

Annál újabb van, úgy tudom, hogy az már nem elérhető.

(#9865) koxx válasza windy (#9864) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az végülis nem akkora baj :) Árban gondolom kicsit feljebb került.

(#9866) asha07lcc válasza Messzike (#9862) üzenetére


asha07lcc
tag

Utánanézek.
Szervízkönyv:
[link]

(#9867) BlacKSouL válasza Mezga Aladár (#9804) üzenetére


BlacKSouL
addikt

A szárítás üzemmódot nem a mi éghajlatunkra találták ki, hanem a Fülöp szigetekre, és Japánba, ahol 95% a relatív páratartalom, miközben 24-26 fok van. Ott hatékonyan működik. Nálunk sosincs akkora páratartalom, ahol vagy ne hűlne le nagyon tőle, vagy ne száradna ki túlságosan tőle a levegő.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#9868) Zeki válasza BlacKSouL (#9867) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ja, sógor Floridában napi 3-4 pólót használ el, mert simán összeizzadja. 2 naponta szakad az eső nyáron.

(#9869) z123456z


z123456z
őstag

Fujitsu alap llcc tartós, csendes és megbízható? Mikori modell egyébként? Esetleg jobb, mint a belépő Panaszkodik? Vagy tök mindegy ebben a kategóriában?

(#9870) Mezga Aladár válasza BlacKSouL (#9867) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Értékes. Köszönöm.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#9871) rucip1


rucip1
újonc

Üdv mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni.

Hőszigetelés előtt állok és majd klímát is szeretnék felszereltetni.

Most szeretném előkészíteni a majdani klímának a faláttörést.

Típus még nincsen.

Kérdezném hogy milyen nagyságú fúratott készítsek amibe majd elférnek a klíma csövei?Telepítésig kifújnám pur habbal.

Kb általánosságban milyen magasságban fúrjak a plafontól? Split inverteres klíma a célirány.

Előre is koszonom

(#9872) theooracy válasza rucip1 (#9871) üzenetére


theooracy
aktív tag

Üdv. Nálam 6 cm. átmérőjű furat van. Plafontól 33 cm. a lyukközép...... :) (Daikin FTX35J3/RX35K)

[ Szerkesztve ]

(#9873) frantyi


frantyi
tag

Sziasztok

Épp klíma vásárlás előtt állok. Számításaim szerint 5kW-os kell majd. Inverteres split. Az lenne a kérdésem hogy milyen márkában érdemes gondoskodni? Melyikek a megbízhatók?

(#9874) Mezga Aladár válasza Mezga Aladár (#9870) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Csak kipróbáltam a szárítás funkciót, miután az eső miatt beköltöztek a szobába a vizes ruhák.
Tök jól müxik, valami minimál hűtés program futhat. A ruhák pik-pak megszáradtak! :C

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#9875) Zeki válasza frantyi (#9873) üzenetére


Zeki
nagyúr

Szerintem ne te számolj, hanem hívj ki klímás cégeket felmérésre.
A japán márkák a megbízhatók (Daikin, Mitsubishi, Fujitsu, Panasonic, Toshiba)

(#9876) asha07lcc válasza rucip1 (#9871) üzenetére


asha07lcc
tag

Szerintem felesleges. Ha profi eszközei vannak a klímásnak a hőszigetelés uután is hibátlanul megoldja egy munkamenetben.

(#9877) asha07lcc válasza Apollo17hu (#9860) üzenetére


asha07lcc
tag

Szerintem kis kompromisszummal van megoldás.

(#9878) windy válasza Apollo17hu (#9860) üzenetére


windy
tag

Legkönnyebb lenne azt mondani, hogy egy darab klíma elég lesz mindkét szobára (így az egész lakásra is) Általában ezt szeretné hallani is mindenki, hiszen ez a legkevésbé költséges megoldás. Azonban az én véleményem az, hogy kelleni fog a két kisebb klíma a lakás két távoli végébe, az lesz a teljesen kielégítő megoldás. Szerintem a legnagyobb öngól betenni valahova a közlekedőbe egy nagyobb berendezést, mert az igazán sehol sem fog kielégítő megoldást nyújtani.

(#9879) windy válasza rucip1 (#9871) üzenetére


windy
tag

Ha mindenképpen ki akarod fúrni, akkor 50 mm-es furat elég a falazatba, és én a mennyezettől 40 cm-re tenném a készülék alját, így a furat alja is oda kell, hogy essen. Ami még fontos, hogy némileg lefele kell fúrni, hogy a kondenzvíz ki tudjon folyni.

(#9880) windy válasza z123456z (#9869) üzenetére


windy
tag

Jó a Fuji, én inkább azt venném, mint a Panát, de ez az én szubjektív véleményem. Vagy még inkább Daikint.

(#9881) windy válasza koxx (#9865) üzenetére


windy
tag

Igen. Némileg.

(#9882) asha07lcc válasza z123456z (#9869) üzenetére


asha07lcc
tag

Nehéz eldönteni. Mindegyik jó és nem romlik el. A részletekben kell keresni a választ.

(#9883) asha07lcc válasza Apollo17hu (#9860) üzenetére


asha07lcc
tag

2 lenne a maximális korrekt megoldás. Már technikai oldalról. Azonben a pénztárca is nagy úr ezért kompromisszum lehetséges. pertsze nem tökéletes megoldás az 1 gép de annyi minden van ami hasonlóan nem az. Itt könnyítés ha mégsem jön be akkor ha másik gép is kell akkor az első max pár 10e Ft + kiadás volt a telj . különbségek miatt. Ha kettő kell akkor a kicsi helyiségbe viszont olyan ami nagyon leszabáklyoz(Gree ill Fujitsu). De először 1 gép és ha nem válik be teljesen akkor a 2. gép is jöhet. Időben térben a kültségek oszlanak.

(#9884) samui


samui
csendes tag

Sziasztok!

Gree U-Crown Légkondival valami tapasztalat?! Hang? Minőség? Megbízhatóság?

Kizárólagos fűtésre keresek megoldást! Mindenképpen két klímát szeretnék a kiegyenlítettebb működés és remélve a meghibásodás egyszerre nem következne be!

2DB MITSUBISHI MSZ-FH35VE / MUZ-FH35VEZ készülék volt számításba,ami -25 C-ig képes fűteni és nagyon jó paraméterei vannak! Sajnos 1 hónap után kiderült, nekem nem eladó!

Így gondoltam lenne

1DB MITSUBISHI MSZ-FH35VE -15 C - ig és
1DB Gree U-Crown Inverter GWH12UB -30C - ig

Javaslat - vélemény - ajánlat?

[ Szerkesztve ]

(#9885) asha07lcc válasza samui (#9884) üzenetére


asha07lcc
tag

Kaptál privátot. Ha nem a csilivili a lényeg a Fujitsu ASYG12LTCA magasan veri ebből a szempontból a mezőnyt. Akkor és úgy fűt ahogy kell hidegben,.

[ Szerkesztve ]

(#9886) Edit0104


Edit0104
újonc

Sziasztok!

Ebben a 3 féle légkondiban gondolkodunk.
Szerintetek melyik a legjobb:

Whirlpool 412L
Whirlpool AMD 355/1
Daikin FTBX35C

Szerintetek melyik a legjobb választás?
Nem csak a név miatt hanem fogyasztás stb.

Nagyon nem értek hozzá, így megköszönöm a válaszokat :)

(#9887) koxx válasza Edit0104 (#9886) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem kérdés, hogy a Daikin.

(#9888) Zeki válasza Edit0104 (#9886) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nincs olyan hogy Whirlpool klíma, valami kínai cég gyártja neki.
A Daikin meg klasszisokkal jobb. Ők a légtechnikából élnek, japán cég.

(#9889) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

4 helyről befutott ajánlat légkondiszerelésre és persze a gépre magára.
Ami szembetűnő, hogy ha én veszem meg a klímát, akkor mindegyik esetben kb 20-30k-t spórolok, így bevállalnánk egy Daikin klímát, ha jól sejtem ettől jobbat nem találnánk.
Kérdésem, hogy E-mag-ról rendelt klímáknál rendben van a hatósági engedélyezés? Tudtok erről valamit?
Mivel mindegyik ajánlattevő cég azt mondta, hogy beszerelnek általam beszerzettet is...bár nyílván ezt nem nagy örömmel, de azért az árkülönbség nem mindegy.

F.K.T.

(#9890) Edit0104


Edit0104
újonc

Annyi a gondom, hogy a keret összegem a whirlpoolt megengedi számlával együtt.
A Daikini ugyan annyi lenne csak számla nélkül, garanciával.

Tehát nem tudom, hogy legyen egy fokkal rosszabb gép számlával igazolhatóan vagy egy jobb minőség amihez nem lesz számlám.
Elszámolni nem akarom vagy ilyesmi, magán célra lesz.

(#9891) koxx válasza Edit0104 (#9890) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Kérj be más klímás cégtől is ajánlatot ahol rendesen le tudnak papírozni mindent.
btw ha magáncélra kell akkor minek (áfás) számla? :U

[ Szerkesztve ]

(#9892) Edit0104


Edit0104
újonc

Na ez az...ezért is írtam, hogy magán célra lesz tehát nem tudom vagy akarom elszámolni, viszont nem tudom, hogy a gari jegy nem e csak számlával együtt érvényes hivatalosan.
hetek óta ezzel foglalkozom, teht már nem tudok bekérni más ajánlatot...illetve mindenhol drágábbra jön ki legalább 70-80.000.-al.

(#9893) koxx válasza Edit0104 (#9892) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Kiktől kértél ajánlatot? Bp-en azért nem 2 klímás cég van.

(#9894) Edit0104


Edit0104
újonc

Név szerint nem szeretném felsorolni kiknek az oldalán jártam, de sajnos ez a Daikini hivatalosan papírokkal és beszereléssel együtt a legolcsóbb helyen is 240.000.-, úgy, hogy a weboldal nem tűnik túl biztatónak, illetve telefonon és e-mailen se reagálnak vissza.
Ahol visszajön reagálás ott beszereléssel együtt 270-300.000.-.
Ahol nem kapnék számlát csak gari jegyet ott 200.000.- beszereléssel együtt.

(#9895) csibor válasza Edit0104 (#9894) üzenetére


csibor
őstag

Várj türelemmel. Lehet az itt lévő szakitól kapsz privát üzenetet jobb ajánlattal.

(#9896) Zeki válasza Edit0104 (#9894) üzenetére


Zeki
nagyúr

Csak számlás vásárlással és számlás telepítéssel érvényes a garancia.
Aki valahol valamit lehagy, az valszeg szürkén szerezte be a készüléket. A hazai nagyker csak pénzért ad majd hozzá alkatrészt, ha garancia időn belül romlik el.
Ajánlom az összefoglaló elolvasását!

(#9897) Zeki válasza psg5 (#9889) üzenetére


Zeki
nagyúr

Emag: az emag nem csak egy román bolt, de már piac is, sok magyar cég kínálja nála a portékáját.
Van klímás meg nem klímás cég is a forgalmazók között.

Neked is melegen ajánlom az összefoglaló elolvasását, ha nem szeretnél póruljárni.

(#9898) Edit0104


Edit0104
újonc

Na kiderítettem.
Aki 200.000.-ért adja szereléssel együtt az egy klímás cég és felvásárolt 100 db Daikini gépet.
Mivel a barátnőmék ismerőseik így nekünk számla nélkül(vagyis ÁFA) nélkül adják oda a gépet, de a garancia jegyet odaadják illetve felszerelik.
Így megéri?

(#9899) xxxjjjkkk válasza Edit0104 (#9898) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Nem érted.
Mit szeretnél a garancia jeggyel csinálni, ha nem hivatalos telepítés?

250ből meg kell legyen egy daikin 3,5kw telepítés is, hivatalosan.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#9900) Zeki válasza Edit0104 (#9898) üzenetére


Zeki
nagyúr

Tehát neked kb. netto beszerzési áron odaadnák, és a szerelésről sem kapsz számlát.
Mert ők nagyban játszanak... kicsaptak az asztalra kb 16 millát csak Daikin klímára.
Előfordulhat ez is.
Ha a garanciajegye a Daikin Hungary Kft-től van, az jó. Csak kérni fogják a számlát is, ha elromlik és kell az alkatrész.

----
utánakérdeztem, kamu.
Az új Daikin nem kapható, a régi meg Romániából van szürkén, számla nélkül.
Mondjuk valszeg nem fog elromlani gari időn belül.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.