Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17001) diablo1984


diablo1984
veterán

Ez a daikin megvásárlásra érdemes?

(#17002) mghltm válasza diablo1984 (#17001) üzenetére


mghltm
addikt

igen, vallalhato

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#17003) pjen


pjen
félisten

Urak,akit esetleg érdekel:A maglódi Bauhaus tele van mobil klímával,azt hiszem 113000Ft darabja.Ez nem reklám vásárolni voltam az előbb.Redőny motor csere,40 es tengelyhez elhoztam az utolsót.

diablo1984:Nem okoz gondot,csak drágább,általában 15 méterig mehet,de le van írva a használatiban.

[ Szerkesztve ]

(#17004) diablo1984 válasza mghltm (#17002) üzenetére


diablo1984
veterán

Hűtésre és fűtésre(átmeneti időszakban, ősszel-tavasszal) is jó?

apropó, mekkora a még egészséges táv a beltéri és kültéri egység között? Mert eredetileg a hátsó falra akartam tenni a kültérit, viszont (bár a szomszéd beleegyezett) a későbbi problémák elkerülése végett, inkább a hátsó tűzfalamra rakatnám a kültérit, az meg lehet 4 m-en túl lenne a beltéritől. Ez okozhat bármi féle gondot, vagy csak + szerelési költség?

(#17005) Sungoo válasza diablo1984 (#17004) üzenetére


Sungoo
addikt

Semmi gondot nem okoz.

(#17006) mghltm válasza diablo1984 (#17004) üzenetére


mghltm
addikt

Hűtésre és fűtésre (átmeneti időszakban, ősszel-tavasszal) is jó? - igen, alkalmas - Fűtés -15 ℃ -ig

vagy ha pici gyerek van, esti furdeteskor par fokkal meg lehet vele dobni a benti homersekletet, hogy ne fazzon meg a poronty

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#17007) diablo1984 válasza mghltm (#17006) üzenetére


diablo1984
veterán

van, 1 hónapos a kislányom, így ártani nem árthat!

Akkor ez a modell lesz a befutó, itt helyben van is egy cég, aki árul ilyet és beszerelést is vállal, így ha baj lenne vele, egy kézben lenne a garis ügyintézése! Kíváncsi vagyok menyit mondanak a szerelésre/beüzemelésre, ahogy látom, általában 50-60ezerből ki szokott jönni.....

(#17008) dh66e válasza pjen (#17003) üzenetére


dh66e
veterán

Na jó de milyen tipusú mobil klima? Mert a Bauhausban van 75k-ért is. :)

[ Szerkesztve ]

(#17009) pjen válasza dh66e (#17008) üzenetére


pjen
félisten

Lehet,csak elmentem mellette és láttam,gondoltam be írom hátha valakit érdekel.Nem néztem van e másfajta is.

(#17010) dh66e válasza pjen (#17009) üzenetére


dh66e
veterán

Ah,értem.
Haverom akar venni egyet az albérletbe azt httem valami ajánlott darabról írsz.

(#17011) tl-x


tl-x
őstag

Viszonylag még új vagyok a témában, pénteken kitakarították a Daikin klímát és már volt benne egy kis penész. A szakember azt mondta, hogy kikapcsolás előtt állítsam le és aztán 10 percig fújassam ventilátor üzemmódban amíg kiszárad teljesen így nem fog penészedni, lényeg hogy nem záródjon be az ajtaja amíg nem száraz belül. Ha leállítom a hűtést off-al akkor bezáródik. Jól gondolom, hogy emeljem fel a hőmérsékletet rajta amíg le nem áll és aztán kapcsoljam át ventilátor módba?

(#17012) ThodEE válasza tl-x (#17011) üzenetére


ThodEE
őstag

Vagy csak simán át nyomod ventilátor módba hűtésről. :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#17013) tl-x válasza ThodEE (#17012) üzenetére


tl-x
őstag

Köszi, én is gondoltam rá. Itt volt az a rész amit nem igazán fogtam fel. Azt mondta állítsam le fogjam le a távirányítón az infrát és aztán kapcsoljam át. De biztos az én felfogásommal van baj. :D

[ Szerkesztve ]

(#17014) DeFranco válasza tl-x (#17013) üzenetére


DeFranco
nagyúr

hülye a táv. így van a sorrend [részlet]:

[...]
hűtés
fűtés
ventillátor
[...]

tehát ha hűtésen van, lefogod az infrát, nyomod egyszer a módot, fűtés, majd elengeded az infrát, nyomot egyszer a módot, ventillátor, tada.wav hűtésből ventire kapcsoltad

az egy másik kérdés, hogy a wifi vezérlés vs. távirányító logikáját megismerve (ha wifin beállítasz valamit, és aztán nyomsz valamit a távon, akkor végigsakkozza a távon elvileg-nyomni-kellett-volna-hogy-odaérjünk útvonalat) van rá esély, hogy ennek sok értelme nincs.

szerintem egyszerűen pittyents kettőt a módon és állítsd ventillátorra hűtésről lefogdosás nélkül, járasd úgy x percig aztán off és polarizált napszemüvegben belelovagolsz a naplementébe.

bocs, van bennem némi borital

[ Szerkesztve ]

(#17015) tl-x válasza DeFranco (#17014) üzenetére


tl-x
őstag

Köszi. Wifi nincs benne. :R Egészségedre.

[ Szerkesztve ]

(#17016) flav


flav
csendes tag

Sziaztok! Most már van pár hónapos tapasztalatom ezzel a Gree/Daikin klimával (Daikin FTXV35AB / RXV35AB),nem zörög,nem csörög és teszi a dolgát. kb 72nm2 fűtöttem vele az átmeneti időben és kinti 38 foknál,benti kellemes 21 fokot csinál simán nálam hűtésnél,igaz szigetelve van a ház de a legtávolabbi helység sem melegebb 0.7 fokkal mint a központi helység amiben van! Először féltem ettől a klímától mert kínai Gree gyártmány de pozitívan csalódtam eddig,persze majd az évek mondják meg az igazságot. Vettem egy fogyasztás mérőt mert kíváncsi voltam a fogyasztásra.... a legtöbb amit láttam turbó fokozatban 16 fokra állítva durván 940w, amikor be áll a hőmérséklet akkor pedig kb 144w. Kinti 39 foknál eddig sem volt nagyon meleg a ház amíg nem volt klíma, de ez mennyei amikor bejövök a párás levegőről és nem ragad rám a ruha idebent. Sajnos asztmás vk és a gyerekek is és érzem is a klíma hatását,de inkább használom és élvezem a hűvös levegőt! :-)
A fűtés részét eddig úgy kalkuláltam hogy max átmeneti időben és akkor használom amikor nem lesz kedvem felfűteni a vegyessel a puffertartályt,de láttam az adatlapon hogy -10 fokig használhatom és nálunk nem nagyon van ennél hidegebb,bár ez a tél most rám cáfol a -20 fokkal,de legyünk őszinték nem ez a jellemző. Szóval száz szónak is egy a vége,eddig ebben a pár hónapban ami van tapasztalatom ezzel a klímával az jó,a többi pedig alakul..... mint púpos gyerek a prés alatt!

[ Szerkesztve ]

(#17017) cadgers válasza tl-x (#17013) üzenetére


cadgers
aktív tag

Akkor a penészedés, gombásodási folyamat feltétele nem is az, hogy leáll a hűtés, és nincs ventiláció, hanem az, hogy bezáródik az ajtaja? Mert nekünk a Daikin sokszor egyáltalán nem megy miután beáll a hőfok, de az ajtaja ilyenkor nyitva marad.

(#17018) tl-x válasza cadgers (#17017) üzenetére


tl-x
őstag

Én ki szoktam kapcsolni ilyenkor becsukódik az ajtó és gondolom belül nyírkos marad, ha a hőfok beáll akkor gondolom jobban ki tud száradni. Elég sok por is volt benne mert nem tudtam, hogy a szűrőt érdemes havonta saját kezűleg is tisztítani. De nem akarok hülyeséget írni még nagyon kezdő vagyok a témában, télen kicsit fűtöttem is vele és aztán nem volt takarítva.

[ Szerkesztve ]

(#17019) Met


Met
nagyúr

Jövőhéten veszek ilyen tisztítót.
Remélem szagtalanít:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#17020) AirBundy1


AirBundy1
tag

Sziasztok,

Próbáltam feldolgozni a fórum számomra érdekesnek tűnő bejegyzéseit, de nem találtam el a megoldáshoz.

Olyan klíma családra lenne szükségem, amely:
-minden tagja rendelkezik kültéri egységgel (így lett kialakítva a szobákban az áramellátás és az elhelyezés)
-3 hálószobát (10, 14 és 15m2) és egy egybe nappali/étkezőt (35m2) külön hűt
-wifin keresztül telefonos/tabletes appról jól kezelhető (távolról is, tehát mire hazaérek beállíthassam az ideális hőmérsékletet
-A+ vagy A++, nem tudom pontosan mekkora a különbség fogyasztást illetően

Milyen gyártót/termékcsaládot és mely forgalmazót/szerelőt ajánlanátok Budapesten és környékén?

Nagyon köszönöm előre is.

(#17021) kmarci25 válasza AirBundy1 (#17020) üzenetére


kmarci25
veterán

Pannonklíma. Windy topiktársat keresd meg, megnézik a helyszínen és kapsz javaslatot is.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#17022) AirBundy1 válasza kmarci25 (#17021) üzenetére


AirBundy1
tag

Remek vagy, köszönöm szépen :R

(#17023) diablo1984 válasza flav (#17016) üzenetére


diablo1984
veterán

Én ma vettem Daikin FTXB35C/RXB35C inverteres split klímát, pontosan ugyanerre a célra mint te, majd hétvégén vagy jövő hét elején jön a szerelő, hogy felrakja, kíváncsian várom, hogy milyen lesz, de 5 éves műanyag ablakok és 10cm-es szigetelés remélem azért jól tartja majd magát.

(#17024) dh66e válasza diablo1984 (#17023) üzenetére


dh66e
veterán

Majd légyszi feltétlenül írd meg a tapasztalataidat.Nekem jól jönne mert látom hogy a B/C széria között van 20k különbség ,de nem tudom hogy érdemes e a drágábbat vennem.

(#17025) diablo1984 válasza dh66e (#17024) üzenetére


diablo1984
veterán

Valszeg mindkettő megfelelő a célra, csak a C-s az a cseh daikin gyár terméke, míg a másik gree által gyártott, de a gree is elég vállalhatónak tűnik.
Lett volna 10 ezerrel drágábban midea is, a beltérin semmi kijelző, valahogy az nem jött be, ez formatervezettebb.

(#17026) cadgers


cadgers
aktív tag

Teljesítmény számításnál adott szobára ugyanannyi kW vonatkozik a fűtésre, mint a hűtésre?

(#17027) Lipigab


Lipigab
tag

Sziasztok,

Mitsubishi MSZ/MUZ-FH25VEHZ-es klimat keresek, de egy webshop-ban sem talalok. Ez a Hyper Heating-es model. Esetleg tudnatok ajanlani egy klima szerelot aki Mitsubishi-kra van specializalodva? Hatha tudna rendelni.
Elore is kosz!

(#17028) cadgers válasza Lipigab (#17027) üzenetére


cadgers
aktív tag

[link]

Ezt nézted?

(#17029) Bacusuz válasza Met (#17019) üzenetére


Bacusuz
őstag

Én ilyet használok(kocsiba) de nagyon bevált.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#17030) TeeJay válasza diablo1984 (#17025) üzenetére


TeeJay
félisten

már windy leírta hogy a KM verzió made in china de nem Gree gyártja Daikinnak hanem Daikin kínai gyárában készül Daikin minőségben és cuccokból

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#17031) Lauda


Lauda
félisten

A toshiba és a mitsubishi klímák miért kerülnek ennyibe? Toshibánál pl írja ezt a forgódugattyús kompresszort, tényleg ennyit számít ez?

[ Szerkesztve ]

(#17032) xxxjjjkkk válasza Lauda (#17031) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Egy kinai fejlesztést összehasonlítasz egy japánnal, és megkérdezed, hogy miért drágább?

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#17033) Lauda válasza xxxjjjkkk (#17032) üzenetére


Lauda
félisten

Én nem hasonlítottam össze semmit.

[ Szerkesztve ]

(#17034) cadgers válasza cadgers (#17026) üzenetére


cadgers
aktív tag

Erre valaki?

(#17035) xxxjjjkkk válasza Lauda (#17033) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

akkor mégis mihez képest kerülnek mennyibe? :)
a japánok közt van 10% árdiferencia, nem hiszem, hogy arra gondoltál volna

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#17036) Lauda válasza xxxjjjkkk (#17035) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem világosan kérdeztem. De ne erőltesd magad, remélem más majd reagál rá kötözködés helyett.

(#17037) xxxjjjkkk válasza cadgers (#17034) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

ezek nagyjából semmire nem jók, kijön egy klímás ő elmondja, hogy mi újság, te is elmondod, hogy te mit gondoltál, aztán ha a kettő találkozik, az jó
persze azért egynél több klímással is illik beszélni de, ha elsőre találsz egy jót, az sem baj

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#17038) Krisz1000


Krisz1000
tag

Sziasztok! Daikin garanciális javításról lenne kérdésem. még épp 1 éven belül vagyok (bár az nem világos, hogy mi változik 1 év lejártakor). A készüléknek olyan hibája van, ami zavaró, de attól még használható, csak jó lenne lehetőségekhez képest minél hamarabb megjavítani.

Felmerült, hogy a készüléket le kéne szerelni, el kéne vinni a javításhoz. Ezt én nyilván nem szeretném a nyár közepén, kánikulában. Klima nélkül lakhatatlan a lakás, plusz itt is dolgozom. a telepítő cég már látta, most várjuk a daikintől a visszajelzést, h kijönnek megnézni, meg hogy mi legyen.

Szóval a készülékcsere nem ilyen esetekre vonatkozik? Azt milyen okból, és telepítéstől meddig lehet reálisan elvárni? szeretnék egy kicsit képbe jönni, hogy mihez kéne ragaszkodnom.

tapasztalatot, tanácsot előre is köszi :R

(#17039) xxxjjjkkk válasza Krisz1000 (#17038) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

miután a konkrét hibát nem írtad le, általánosságban nem, mert javítás, csere, pénzvisszafizetés a sorrend

[link] a linkelt topic összefoglalója elég jól összeszedi, és mint látszik, nagyon nem mindegy, hogy egy éven belül vagy-e
azt, hogy ezen felül mit vállaltak, az nem derül ki, abból amit leírtál, esetleg a daikin honlapján találhatsz bővebb infot

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#17040) DeFranco válasza Krisz1000 (#17038) üzenetére


DeFranco
nagyúr

kizárt dolognak tartom, hogy neked be kelljen vinni a klímát a javításhoz. sem nem lehet ilyen garanciális feltételt támasztani (1 éven belül biztosan nem) sem nem várható el tőled hogy szakszerűen le- és visszaszerelj egy klímát.

(#17041) xxxjjjkkk válasza DeFranco (#17040) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

szerintem azt írta, hogy el kell vinni a javításhoz, biztos nem neki, valahány kg felett, vagy/és fixen telepített eszközöknél, ki kell jönni garis ügyekben és úgy javítani

gondolom esélyes, hogy valami fődarab csere lesz

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#17042) DeFranco válasza xxxjjjkkk (#17041) üzenetére


DeFranco
nagyúr

igen. nem olvastam elég figyelmesen és asszociációval töltöttem ki a réseket. igazad van.

[ Szerkesztve ]

(#17043) windy válasza cadgers (#17026) üzenetére


windy
tag

Leginkább nem szobára illik számolni a hűtés és fűtés teljesítmény számolásakor, hanem hőterhelésre. Bizonyos esetekben (pl erős benapozottság, több erős hőtermelő dolog (ember, számítógép, stb) sokkal kevesebb fűtésteljesítmény szükséges, mint hűtés. Máskor viszont pl. pinceszint, árnyékolt hely, stb. sokkal több fűtésre van szükség, mint hűtésre. Tehát mindig az éppen aktuális helyiség jellemzői határozzák meg a szükséges teljesítményeket.

(#17044) cadgers válasza windy (#17043) üzenetére


cadgers
aktív tag

Köszönöm szépen az infót!

Ez egy régi téglaépítésű ház, jó vastag falakkal, keleti tájolással, nap ritkán süt be, mert fák is vannak. Sokáig tartja a hőt, eddig a max szobahőmérséklet 28 fok volt ezen a nyáron, de ma pl kellemes 24 volt. Csak nagy a belmagasság (3,2 méter), így úgy gondolom a fűtés nehezebb lesz.

(#17045) légkondit válasza windy (#17043) üzenetére


légkondit
csendes újonc

"Leginkább nem szobára illik számolni a hűtés és fűtés teljesítmény számolásakor, hanem hőterhelésre."
"Tehát mindig az éppen aktuális helyiség jellemzői határozzák meg a szükséges teljesítményeket."
:F
+A hőterhelés hűtés, a hőveszteség fűtés

[ Szerkesztve ]

(#17046) dh66e válasza cadgers (#17044) üzenetére


dh66e
veterán

Nagyvonalakban innen megtudhatod mekkora is kell neked.A többit meg megmondja neked a telepítő cég felméréskor.

(#17047) Krisz1000 válasza xxxjjjkkk (#17041) üzenetére


Krisz1000
tag

Sziasztok köszönöm! természetesen igen, úgy értettem, h ők vinnék el. az a problémája h a ventillátor zörög benne, a 2 leginkább használt fokozaton (éjszakai és leggyengébb normál). a motortól átellenes oldalon hallatszik, tehát nem a motortól.

a telepítővel "közösen" azt éreztük h vagy csapágyas, vagy nincs rendesen kicentirozva a venti (ezeken ilyen centir súlyok vannak, mint a felniken ), esetleg sérült a venti. jól láthatóan minden fordulatnál kattan egyet (taka-taka) elég idegesítő, mindig kell menjen vmi zene stb, hogy elnyomja.

nyilván én abban reménykednék, h küldenek 1 jól felszerelt műszerészt aki helyszínen cseréli a ventit úgy h az jó legyen. ha ez nem megy és azt mondják h hosszabb időre el kell vinniük a klimát nyár közepén akkor sztem a csere lenne a korrekt. kérdés hogy reális e ezt elvárni.

(#17048) Krisz1000 válasza xxxjjjkkk (#17039) üzenetére


Krisz1000
tag

bocsánat még annyi, h a jegyzőkönyvezés megtörtént több mint 1 hónappal az 1 év lejárta előtt. kb 2 hete. gondolom ez számít, és nem az h a javítást mikor végzik majd el? köszönöm.

(#17049) dh66e válasza Krisz1000 (#17048) üzenetére


dh66e
veterán

A bejelentés dátuma a lényeg,ne aggódj!

(#17050) xxxjjjkkk válasza Krisz1000 (#17048) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Az nagyon helyes, hogy jegyzőkönyvet vettek fel, egy éven belülinek számít, 15napon belül törekedni kell a javításra, de törekedni sokféle képpen lehet.

Igazából, bármit is csinál/cserél arról adjon egy papírt, vezesse fel szépen a garancia papírjukra, jegyzőkönyvre, amira akarja, azért van. Ha jól értem a daikin embere jön ki, illene, hogy legyen nála pótalkatrész szerintem, de passzolom, nem tudom mi náluk a gyakorlat.
Gondolom a klímás cégeknek sem érdeke, hogy az ügyfél izzadjon, és őket szidja a neten, de elvinni elviheti bevizsgálni, javítani.

Ha főalkatrészt cserélnek(ha cserélnek) , akkor az egy év újra indul, hogy a 3 év újraindul-e, az megint attól függ, hogy mit vállalnak a kiterjesztett garanciába.

Cserét kérni kérhetsz, de ezt aránytalan többletköltség címen elutasíthatják, de szerintem először várd meg mit mondanak, eddig ha jól értem korrektül álltak a dolgokhoz. Senki nem szereti, ha fogyvéddel b@szogatják, amikor még nem is mondott semmit :)

[ Szerkesztve ]

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.