Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27001) tibibi válasza feco70 (#26998) üzenetére


tibibi
őstag

Mert sok vele a meló. koszos,büdös,környezetszennyező és szabályozhatatlan.

(#27002) feco19 válasza Peti N95 (#26993) üzenetére


feco19
csendes tag

Szia Peti N95 ...Én kivettem a pipát és nyáron is tölcsérbe folyik a víz,, 3 klímám van ,,vettem befőző tölcsért csövet és így folyik a víz ahol nincs Erkély ott bevittem és ott folyik í víz.. mellékelem a képet---

[ Szerkesztve ]

(#27003) pjen válasza feco19 (#27002) üzenetére


pjen
félisten

Én ugyanígy vezetem,és tettem bele fűtést,mert volt,hogy a cső alján lógott a jég csap.

(#27004) Mentolka


Mentolka
senior tag

Hello,
Azt jól gondolom, hogy 100ezer HUF alatt ne is álmodjak klímáról?

(#27005) netpok2 válasza Mentolka (#27004) üzenetére


netpok2
csendes tag

Telepítéssel biztos ne, úgy még a legalja mutyi on-off klíma sem jön ki. Készüléket lehet találni 100 alatt, de annak a zaj, az alkatrész utánpótlása és egyéb tulajdonságai siralmasak. Ebben az összegben mobilklímát lehet szerezni szerintem. Telepítéssel egy valamire használható de nem minőségi klímát szerintem 160-200k körül lehet szerezni.

(#27006) tobi'' válasza Peti N95 (#26993) üzenetére


tobi''
tag

Decemberben szokott leginkább olyan előfordulni, hogy 0 fok körüli párás hideg van napokon át, ilyenkor gyorsabban termelődik a jég, mint ahogy azt a klíma le tudja olvasztani. Én csak a csövet kapom le és néha ránézek. Ha a helyzet kezd fokozódni, átnyomod a klímát kb. 10 perc folyamatos hűtésre, ha megvan még, hogy nyáron mi meleget tol ki magából a klíma, gondolhatod milyen gyorsan eltűnteti a jeget.

(#27007) Peti N95 válasza tobi'' (#27006) üzenetére


Peti N95
aktív tag

Köszi mindenkinek az ötleteket!

★Huawei Mate 10 Pro★Samsung Galaxy Watch 46mm★GSX-R 600★Peugeot Jet Force C-tech★

(#27008) Miklósbácsi


Miklósbácsi
csendes tag

Windy régebben feltett egy finn nyelvű, légkondikkal, hőszivattyúkkal foglalkozó anyagot. Ebben egy rész a split klímák jegesedésével foglalkozik. Mivel a finn nyelv ismerete nálunk ritka, én is csak próbálkoztam a Google fordítóval. Ha jól értelmezem a meglehetősen zötyögős fordítást, a kültéri egység jégtelenítésére többek között javasolja a nem túl forró vízzel történő leöntést, öntözést. A vésőről, csavarhúzóról, kalapács használatáról feltétlenül lebeszéli a derék finn tulajdonosokat. A fordító a következőket írta ki :

"-A legegyszerűbb és leggyorsabb módja annak, hogy megemészteni a kültéri egység a csatorna a jégre forró (nem forrázás forró) víz. Ez az intézkedés marad eltávolítjuk a felületekről anélkül, hogy károsítaná a kültéri egység bármilyen módon. Fontos, hogy a jég kiveszik a dobogó a véső, csavarhúzó vagy hasonló eszköz. Éles fegyver.

A kültéri egység nem tervezték, hogy ellenálljon az éles ütés és durva rezgéseket."

A honlapjuk " Gyakran ismételt kérdések " oldaláról van mindez, ahol megkérdezik, hogy a fagyás miatt van-e ok aggodalomra:

https://www.scanoffice.fi/palvelut/usein-kysytyt-kysymykset/

Abban a hideg országban már nagy gyakorlatuk lehet az ilyen problémák kezelésében. Érdekes lenne meghallgatni Windy véleményét erről.

(#27009) kelzsoca válasza Miklósbácsi (#27008) üzenetére


kelzsoca
félisten

Érdekes lenne meghallgatni Windy véleményét erről.

Szerintem már volt téma itt.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#27010) DeFranco válasza Miklósbácsi (#27008) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Érdekes lenne meghallgatni Windy véleményét erről.

Miért, mit vársz tőle? Azt, hogy mondja azt, hogy nyugodtan mindenki hajtsa orrba-világba a klímát leszabályozásig -20-ban mert az fix hogy nem fog lejegesedni?

Ilyet már eleve több okból nem fog mondani, többek között azért sem mert ez fizikailag lehetetlen és mert a saját renoméját rontaná már a feltételes móddal is.

Már az is erős bizalmi vállalás felénk, hogy azt leírja, hogy 99% hogy nem lesz gond de figyelni kell.

Egyrészt lehet hogy simán eltömődik a kifolyónyílás, akkor mit csinálsz? Fizikailag nem fog elfolyni, felgyűlik, felfagy, vége. Másrészt lehet olyan takony pára idő amikor eleve minden úgy lefagy hogy esélye nincs a jéghideg kondenzvíz utánpótlással. Elromolhat még a fűtőszál is, akkor mit csinálsz, azt hiszed biztonságban vagy és nem is tudsz róla. Az is lehet, hogy valakinek a panelban a szélvédett erkélyen vagy a szomszéd ablaka fölött vígan ketyeg a klíma, a szomszédban a szigetelt ház hátsó homlokzatán meg csak hízik a jégdugó.

Ésszel kell használni meg nézni kell, és akkor jellemzően OK a dolog addig a hőmérsékletig amíg egy klímát eleve érdemes használni, de ez már le lett írva sokszor, aki ennél biztosabbat mond azt én már fenntartásokkal kezelném.

(#27011) pjen válasza DeFranco (#27010) üzenetére


pjen
félisten

+1

(#27012) tboy72 válasza DeFranco (#27010) üzenetére


tboy72
aktív tag

Szerintem -20 fokban nyugodtan járathatod 100%-on, ott fix hogy nem fog lejegesedni! -20 fokban már nincs a levegőben pára ami le tudna csapódni. :DDD

(#27013) DeFranco válasza tboy72 (#27012) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ráfagy a forró víz amivel locsolgatod ;]

(#27014) #73959936 válasza DeFranco (#27013) üzenetére


#73959936
törölt tag

Mármint a kezére...??? ;]

(#27015) pjen válasza DeFranco (#27013) üzenetére


pjen
félisten

Mekkora élmény lenne kimászni egy vödör forró vízzel a jeges tetőre.

(#27016) netpok2


netpok2
csendes tag

Én egy ilyen fűtőszálat teszek az egyikbe, ez után fagyjon bele ha tud.

(#27017) knightba


knightba
csendes tag

sziasztok
közelebb jutottam a választásban

Daikin FTXB25C és FTXB35C
Daikin Sensira FTX25A és FTX35A

a hűtőközegen és SEER-ben minimális különbséget látok az adatokban
megéri a Sensira +40ezer?

Illetve felmerült Midea MDV 2,5RAG 026B és 035B, a klímás szerint megbízható modell
ráadásul a Daikinnál jobb paramétereket mutat, árban még 40ezerrel az olcsóbb Daikin alatt van

Rizikós ezt választani? Gari mindegyikre 5 év

(#27018) LanyUs


LanyUs
senior tag

Olvasom többen most szereltetnek klímát. Jól emlékszem, hogy kb. +2 fok az alsó hőmérséklet határ kinti szerelés esetében? A gázzal kapcsolatban rémlik valami "dermedés", aztán lehet fals emlék :F

(#27019) pjen válasza LanyUs (#27018) üzenetére


pjen
félisten

Nem hiszem,hogy jól emlékszel.Nálam az utólsót januárban szerelték,volt vagy -10,azóta is használom.

(#27020) Rolly válasza LanyUs (#27018) üzenetére


Rolly
veterán

nálam se volt hőfok kérdés :)... tetőre sajnos nem tudtak kimenni mert havas / jeges volt így 3-4 nappal később jöttek vissza...

(#27021) windy válasza netpok2 (#27016) üzenetére


windy
tag

Azért azt tudod, hogy nem csak a fűtőszál a lényeg, hanem azt kapcsolni, vezérelni is kell...

(#27022) nesa válasza windy (#27021) üzenetére


nesa
veterán

Erről jut eszembe,az enyémbe (Gree office ) van gyárilag fűtőszál vezérli is, a vezérlő elbír még kb 3-4m fűtőszálat?

(#27023) elfelejtette válasza LanyUs (#27018) üzenetére


elfelejtette
veterán

Nálunk pont 1 éve december 4-én szerelték, -1-2 fok körül lehetett.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#27024) netpok2 válasza windy (#27021) üzenetére


netpok2
csendes tag

Nem írtam ide, de természetesen vezérelve is lesz (többhőmérős vezérléssel), ha kész lesz a vezérlés lehet írok róla valami blogbejegyzés szerű szösszenetet valahova, ha megtörténik, akkor majd linkelem ide is.

(#27025) netpok2 válasza nesa (#27022) üzenetére


netpok2
csendes tag

Önszabályzósat talán igen, de én inkább biztosra mennék, egy 230v-os relét betennék, a relévezérlést rákötni a gyári fűtőszálra, a kiegészítő fűtést pedig a relén keresztül a betápra.

Pl egy ilyet, de kedvenc kínai oldalainkon lehet találni kedvezményesebben is.

[ Szerkesztve ]

(#27026) sumsang


sumsang
aktív tag

Sziasztok!
Véleményeteket szeretném kikérni, hogy a kettő klíma közül melyik lenne a jobb választás és miért...
26 m2-es nappaliba lenne üzemeltetve főleg hűtésre használva..
[link] vagy [link]
Előre is köszönöm a válaszokat :)

[ Szerkesztve ]

(#27027) netpok2 válasza sumsang (#27026) üzenetére


netpok2
csendes tag

A Daikin alkatrészellátás és minőség terén veri az LG-t, valószínűleg zajszintben is, a kültéri biztos (ha vannak szomszédok akkor számít).

(#27028) asha07lcc válasza sumsang (#27026) üzenetére


asha07lcc
tag

VAN MÁS JÓ GÉP IS EBBEN A SZEGMENSBEN. a JAPÁNOK JOBBAK BÁR EZ AZ lg IGEN HALK DE VOLTAK VELE AZÉRT SZERVÍZSZINTEN PROBLÉMÁK. bocs a nagybetűkért.

(#27029) asha07lcc válasza LanyUs (#27018) üzenetére


asha07lcc
tag

a vákuumolás nehezebb hiszen a csőben maradt pára nehezebben szublimál el ha halmazállapotot vált.

(#27030) asha07lcc válasza knightba (#27017) üzenetére


asha07lcc
tag

Hát az MDV esetén az az 5 év lehet az élettartam:) Azt a garit jobban nézd meg vannak buktatói.

(#27031) asha07lcc válasza netpok2 (#27016) üzenetére


asha07lcc
tag

26 dolcsiért itt is van ilyen Flexelec:) De az önszabályzós jobb de nehezebb vele bánni.

(#27032) asha07lcc válasza LanyUs (#26997) üzenetére


asha07lcc
tag

Bizony

(#27033) asha07lcc válasza pjen (#26992) üzenetére


asha07lcc
tag

10-65w-ig van önszabályzós/m

(#27034) apóka


apóka
aktív tag

Sziasztok!
Mikor érdemes klímát venni, beszereltetni? Ha van valami értelmes akcióban most, vagy tavasszal?
A hűtés a lényeg, fűtés nem szempont.

Focust bontok, ha kell valami írjál. Mk1 98-2004

(#27037) pjen válasza asha07lcc (#27033) üzenetére


pjen
félisten

OK,ahol én vettem per pill csak az a két fajta volt,nekem a levezetőbe bőven elég.Így is tettem bele egy kapcsolót,hisz csak azért kell,hogy a víz ne ömöljön minden felé,ha elfagy a cső.

(#27038) baloghgabor válasza asha07lcc (#27036) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Szia, ha eljössz a messzi földre és fel is szereled, akkor érdekelne. Na, meg a két Fujitsu (egyik ismerős lehet, az LTCA) is téli karbantartás előtt van, de egy hónapja nem ért ide a szerelője. Szóval, ha érdekel a kalandtúra, akkor jöhet! ;)

bégé

(#27039) asha07lcc válasza baloghgabor (#27038) üzenetére


asha07lcc
tag

húha. Messze van de megbeszélem a csapattal hátha tudunk valamit alkotni.

(#27040) baloghgabor válasza asha07lcc (#27039) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Jövő héten már havazás és - 10°C is lehet, szóval lehet tényleg kalandtúra lesz belőle. De a középső konyha, nappali, szociális helyiség tényleg örülne egy újabb fűtésnek. (a sparhelt havi egyszeri begyújtása nagyon romantikus, meg hangulatos, de a két oldalsó helyiségben lévő Fujitsu nem annyira győzi ellátni ezt a helyet jó idővel). Szóval, ha a csapat is úgy érzi, hogy már csak ez hiányzik az életéből, akkor jöjjenek! ;)

bégé

(#27041) netpok2 válasza asha07lcc (#27031) üzenetére


netpok2
csendes tag

Sajnos amikor kerestem akkor nem találtam az interneten (bár valószínűleg csak rossz kulcsszóval tettem), de arra még minimum 1000 forint szállítás rájönne. Az önszabályzós nem hangzik rosszul, de abból csak 10-20 wattosat találtam.

Továbbá még hozzátartozik, hogy három klímából kettőben van már fűtőszál, de ezek vezérlésével nem vagyok teljesen megelégedve, az egyik csak a külső hőmérsékletet nézi, kikapcsolt klíma mellett is fűtené a tálcát (com-klíma, bár használtan vettem szóval lehet eredetileg két hőmérő volt hozzá, mert nem a klíma oldalára szerelték). A másik (pannonklíma) a kalorifer hőmérsékletet is nézi, ez már egy fokkal jobb, de még mindig fűt amikor megy a klíma és amikor megy benne a venti akkor gyakorlatilag kifújja az elején a meleget. Most készítek egy okosabb vezérlést hozzá ami csak leolvasztó ciklus alatt fűt, még gondolkodom rajta hogy valahogy detektáljam-e a tálcahőmérsékletet és/vagy nedvességet a hőcserélő alatt (ez már lehet kicsit overkill). Ha már csak a leolvasztási ciklusra visszafogom az sem rossz, mert ha 0-24-ben megy a klíma, akkor azért a 240w-os fűtőszál (biztosra mentek) megeszik 5,7kw-ot.

Jelenleg csak egy van felrakva nálam, a másik kettő a pincében várja a sorsát felmenőknél.

[ Szerkesztve ]

(#27042) tibibi válasza asha07lcc (#27035) üzenetére


tibibi
őstag

Elég nekem a -20 :DD

(#27043) baloghgabor válasza tibibi (#27042) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Másnak is elég lenne a külső T - 20°C-ig, de mifelénk tényleg vokt már - 30°C alatt is évekkel ezelőtt. No, meg nem is csak azért jó ha ilyen a minimum egy gépnél, de tudásban és hatásfokban sem hátrány.

bégé

(#27044) windy válasza netpok2 (#27041) üzenetére


windy
tag

A mi megoldásunk (pannonklima) a csepptálca fagymentesítésére szerintem nem fűt folyamatosan, amikor megy a klíma. Az egyik termosztát hőérzékelője a kinti hőmérsékletet figyeli, ha az lecsökken, akkor zárja az áramkört, míg a másik termosztát a kültéri kalorifer hőmérsékletét méri, ha érzékeli, hogy elkezdett fűteni (azaz olvaszt), akkor ez is zárja az áramkört. A fűtőszál felé csak akkor érkezik áram, ha mindkét feltétel teljesül, azaz, fagypont alatt van a külső hőmérséklet, a készülék pedig hűtésbe kapcsol, azaz melegszik a kültéri csőkígyó.

(#27045) netpok2 válasza windy (#27044) üzenetére


netpok2
csendes tag

Akkor nálam el van kötve (az egyik a beállított hőmérséklet alatt kapcsol be a másik felette).
De ez esetben mi van akkor amikor a klíma nem megy? Nálam nem szempont mert ez az elsődleges fűtés, és a nagy hidegekben is csak kiegészítő fűtésként fogom használni a villanyradiátort, de ha valakinél például be kell gyújtani a vegyestüzelésűt akkor ott ki fog kapcsolni a klíma, ez esetben hideg is van kint és a kalorifer is hideg. Persze az általad vázolt megoldás a legjobb két hőmérővel folyamatos üzem mellett.

[ Szerkesztve ]

(#27046) Rolly válasza windy (#27044) üzenetére


Rolly
veterán

Szia nálam úgy van bekötve szerintem de az egyiken (ami a falon van) meg fogom nézni ha hideg lesz, hogyha fűt és kint fagypont alatt van akkor kapcsol be a csepptálca fűtése... Az egyiket - ha valóban rosszul van bekötve, akkor - át tudom dugni a másik ágra de a tetőn lévő két klímánál nem vállalom :)

(#27047) asha07lcc válasza netpok2 (#27041) üzenetére


asha07lcc
tag

...és nem javítja a COP meg SCOP értéket... de egy sima termosztát. és egy relézett áram a 4 utas szelepről segíthet. Az ugyanis csak olvasztáskor lektronika nélkül is megoldható.

(#27048) asha07lcc válasza baloghgabor (#27040) üzenetére


asha07lcc
tag

:)

(#27049) netpok2 válasza asha07lcc (#27047) üzenetére


netpok2
csendes tag

A klíma elektronikájába nem akarok belenyúlni, mert az után már nem igazán tarthatok igényt a garira (a pannonklímáshoz még ilyen luxus is járt :D). De gondoltam rá és megnéztem reed relével (azt csak a tekercs mellé kell tenni) és a Daikin FTX35J3-ban öntartó 4 utas szelep van, fűtési módban ad rá egy ~5 másodperces impulzust miközben elindítja a kompresszort, utána már a hűtőközeg áramlás tartja az adott állapotban, így sajnos nem igazán alkalmas a célra, helyette a gáz és folyadékcsöveket fogom mérni (egész érzékelhető a különbség).

[ Szerkesztve ]

(#27050) asha07lcc


asha07lcc
tag

Black Friday:)
23 óra 20 ig él...
LG P09MN Athena Extreme - 25C ig fűtés gyári tálcafűtéssel
Teljesítmény Hűtés Min W 300
Névleges W 2500
Max W 3800
Fűtés Min W 300
Névleges W 3200
Max W 6600
Fűtés 0°C Névleges W 4600
Fűtés -5°C Névleges W 4600
Fűtés -15°C Névleges W 3700
Fűtés -20°C Névleges W 3100
Bemeneti teljesítmény Hűtés Névleges W 450
Fűtés +7°C Névleges W 570
E.E.R. 5.6
S.E.E.R. 6.2
C.O.P. 5.6
S.C.O.P. 4.0
Alacsony hőmérsékletű (temperáló) P
Energiahatékonysági osztály Hűtés A+++
Fűtés A+++

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.