Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8951) asha07lcc válasza windy (#8950) üzenetére


asha07lcc
tag

Mi biztosan nem hanem egy jó gépet ajánlunk....Hát igen... ahhoz képest meg nem olcsó. Kicsit többért valódi supporttal is van gép. Pl Fujitsu, Hitachi, Mitsubishi, Panasonic( a müanyagok azért ebben neccesek) Toshiba Daikin-bár én nem szeretem az utóbbit de azért nem rosszak-. A japánokhoz képest a koreai modellek túlárazottak, a Geree mint kínai brand ami feltörekvő az nem- de a Midea és klónjai is már több esetben hagynak kívánnivallót maguk után. De háttere azoknak is van.

ezek a japánok azért nem teljesen hülyék. Érdekes a régebbi nagyon noname gépek köz t volt jó inveretres is. Ma már ez nem jellemző.

(#8952) Exom


Exom
tag

Sziasztok,
3,5 kW -os klímát keresek. Eddig kaptam ajánlatot: Panasonic, LG, Nord, Gree, Sincler, Daikin márkákra.
Azt szeretném tudni, hogy melyik a javasolt és melyik az ellenjavallt a fenti típusokból.

(#8953) pjen válasza Exom (#8952) üzenetére


pjen
félisten

Ha lehet japánt és olyant aminek van képviselete.Ha fűteni is akarsz vele akkor Pl:Panasonic ethera.

(#8954) koxx válasza Exom (#8952) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Daikin vagy Pana, árfüggő is.

(#8955) Zeki válasza Exom (#8952) üzenetére


Zeki
nagyúr

Daikin.

(#8956) xxxjjjkkk válasza asha07lcc (#8951) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Sziasztok

Ma találkoztam egy klímással, pont összefutottunk.
Éppen greet szereltek be.
Mondom megkérdezem hogy mennyiért van klíma, nekem kicsit drágának tűnt amit a japánra mondott, cserébe a szerelés olcsóbb, tehát gondolom ezért. Nem is ez a lényeg, a Greet favorizálta, szerinte fölösleges japánt venni.
Ugye itteni tapasztalat szerint, "az ilyet be sem engedném a lakásomba". De én nem vagyok olyan, érdekel mindenki véleménye.
Azt mondta, hogy a Gree comfort inverter, az ugyan az mint a daikin, egy gyárban is készül.
Ez fedheti a valóságot?

[ Szerkesztve ]

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#8957) nesa válasza xxxjjjkkk (#8956) üzenetére


nesa
veterán

Persze vannak daikin modellek amiket a gree gyart.
Nekem is gree van 2. szezonba fut eddig jol birja.

(#8952) Exom

A nord is javareszt szerintem gree gyartas.

[ Szerkesztve ]

(#8958) xxxjjjkkk válasza nesa (#8957) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

De ő gyártja, vagy ugyan azt gyártja?
Nem mindegy.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#8959) nesa válasza xxxjjjkkk (#8958) üzenetére


nesa
veterán

A gree gyartja, nem klon vag yilyesmi ugyanaz az a szallag.
De csak az alap daikinok kozul parat.
Nordbol meg szerintem mind gree.

[ Szerkesztve ]

(#8960) windy


windy
tag

Egy kicsit eloszlatnám itt a félreértéseket, amik leginkább mendemondákból táplálkoznak, valamint bizonyos tények félig-ismeretéből, meg persze olykor egyesek jól megfontolt üzleti érdekből történő félreinformálásából.

A piacon számtalan együttműködés fellelhető különböző cégek között, hogy a klímák terén maradjak, ott a japán Fujitsu és izraeli General, a Toshiba és a Midea, valamint ilyen a Daikin és a Gree is. Gyártáskapacitást vesznek egymástól, elektronikát, kompresszort, stb. Egyetlen olyan klímaberendezés nincs a világon, amelyiknek minden elemét az adott márka gyáraiban állították volna elő.

Néhány éve még azon lovagolt néhány anti-Daikinista, hogy a Daikint a McQuay gyártja. Persze ez sem volt igaz, egyszerűen a Daikin felvásárolta a McQuay-t, és a nagy folyadékhűtők, meg még pár termék gyártása átkerültek Malayziába. Ezt pedig sokan úgy terjesztették, hogy a Daikin valójában McQuay, mintegy lehúzva ezzel a márka értékét.

Most is valami ilyesmi történik. A Daikin tavaly (átmeneti jelleggel) behozott egy sorozat gépet, ami a Gree gyárában készült (mellesleg ez az egy tipus a Daikin teljes termékpalettájának az egy százalékát sem tette ki), és már minden véresszájú ezzel ellenhypol, hogy a Daikin az valójában Gree. Persze a Gree forgalmazóknak ez nagyon jól jön, hiszen ezzel a Gree mintegy felértékelődik a maga kis kínai mivoltából, és meg is látszódik ez a Gree piacon elfoglalt helyzetén, meg jól jön az ellenlábas márkáknak is.

Aztán ennek a szériának a kifutásával meg is szűnt a dolog, a Daikin beindította a belépő modellek gyártását a saját gyáraiban, és innentől teljes félrevezetés azt állítani, hogy a Daikin gépek a Gree-nél készülnek, ugyanis konkrétan az Európai Unió területén a csehországi, valamit a belgiumi Daikin gyárakban gyártják a hozzánk érkező berendezéseket. Idén nyáron készlethiány esetén előfordult, hogy a keletebbi piacokra szánt Törökországban (Daikin gyárban) gyártott gépekből irányítottak át az Eu-ba pár konténer gépet, de ebből nem nagyon csinálnak rendszert, mert az Unión belül nem kell vámot fizetni, de a kívülről érkező termékekre vámköltség is rakódik.

A szóbakerült Gree Comfort inverternek semmi köze a Daikinhoz azon kívül, hogy vannak szériák, amelyeket Daikin kompresszorral gyártottak. Egyébként meg egyszerű, össze kell hasonlítani, meg kell nézni, hogy milyen alkatrészekből épül fel a két gép, és le lehet vonni a következtetéseket. Sem a részegységeik, sem az adataik nem egyeznek meg, és persze a gyártási helyük sem. Az a szerelő, aki ezt állította, egyszerűen a Gree eladásában volt érdekelt, és így próbálta az általa hiszékenynek hitt ügyfélt megvezetni.

Egyébként a Gree klímák a kínai gyártású légkondik közül véleményem szerint a legjobb minőségűek, a legkevesebb a meghibásodás, és a magyarországi importőr az egyik legmegbízhatóbb. Tehát ha valaki alacsonyabb árfekvésű klímát keres, akkor én is Gree-t ajánlanám neki, de a Daikinnal, Mitsubishivel, Fujitsuval szemben azért nem tudnék mellette érvelni.

(#8961) xxxjjjkkk válasza windy (#8960) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Köszönöm.

A paraméterek gyanusak voltak, ráadásul külsőre sem passzol.
De nagyon állította, sejtettem is, hogy nem lesz 100% az egyezés.

Akkor meg nem kell.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#8962) Zeki válasza windy (#8960) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ideje volt már rendet rakni a fejekben.

(#8963) koxx válasza Zeki (#8962) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Kéne már egy normális téma tudnivalók, többek között az ilyen postok. Lehet nekiállok és kigyűjtöm windy hsz-eit. (a tieid között is voltak hasznosak ill asha fórumtársnak)

[ Szerkesztve ]

(#8964) Zeki válasza koxx (#8963) üzenetére


Zeki
nagyúr

Jó ötlet!

Feltétel legyen benne, hogy hol is lehet leellenőrizni az állami adatbázisban, ki az aki telepíthet/szerelhet klímát.
Meg hogy nem úgy megy mint egy tv, hogy hazaviszem beteszem, oszt megy.Már eleve a megvétel előtt nem árt egy ház hőszükséglet számítás, vagy szakembereket kihívni felmérésre, hogy ki mekkora és milyen klímát ajánl, hova telepítve, és mennyiért. Na meg mennyi a garancia a munkára, és mennyi a gépre. Illetve ha 10 év a garancia egy bizonyos márkánál, az évi 2 karbantartást ír elő. Ez meg nem ingyenes.

Én vasárnap leszek ráérős, segíthetek.

(#8965) koxx válasza Zeki (#8964) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Köszi az jó lenne. Összehozhatunk vmi normálisat.

(#8966) Zeki válasza koxx (#8965) üzenetére


Zeki
nagyúr

Megbeszéltük! :)

(#8967) asha07lcc válasza windy (#8960) üzenetére


asha07lcc
tag

[link]

Az együttműködés illetve a különböző részegységek valóban sokszor megtalálhatóak a konkurrrencia gépeiben azaz a biznisz a háttérben is az.
És az expanzió Kína ill India felé is fellelhető a gyártókapacitásban.

(#8968) klarkzone válasza Zeki (#8964) üzenetére


klarkzone
tag

Kék kártyák ellenőrzése.

Remek lenne egy összefoglaló!

(#8969) Zeki válasza klarkzone (#8968) üzenetére


Zeki
nagyúr

Lenne, csak nem értem rá. :(
Behatoltak a bérelt szerveremre. :(

(#8970) lord40


lord40
tag

Sziasztok!

Pici segitség kellene tavaszra vennék egy klímát kinéztem az LG P12RL-t!

Valami vélemény róla?? Jó az LG vagy inkább Gree Viola Inverter GWH12RB ?
E kettő között vacilálok és nem tudok dönteni,árban gyakorlatilag egyformák az LG picit drágább!

Előre is köszönöm... :R :C

(#8971) koxx válasza lord40 (#8970) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

LG árán már kapsz normális japán klímát is (Daikin, Mitsu, Fujitsu)

(#8972) lord40 válasza koxx (#8971) üzenetére


lord40
tag

Ok , hasonló teljesítmény és szolgáltatás is benne van? Esetleg tudsz típust is írni te melyiket javaslod?

(#8973) asha07lcc válasza lord40 (#8972) üzenetére


asha07lcc
tag

Milyen szolgáltatásra gondolsz? A teljesítmény benne van minden japán és koreai gépben.

[ Szerkesztve ]

(#8974) nyikszi


nyikszi
őstag

Sziasztok! Klímát lehet úgy felszerelni, hogy a vezeték ne a lakáson belül, hanem kívül menjen?

Ez az amit el szeretnék kerülni:

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#8975) hcs57 válasza nyikszi (#8974) üzenetére


hcs57
őstag

Mehet a fal túlsó oldalán, ha ott nem zavar téged.. de wifi verzió nincs.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#8976) asha07lcc válasza nyikszi (#8974) üzenetére


asha07lcc
tag

ha véshető a fal vésés(festés előtt) mehet a túloldalon is ha nem többszintes ház és elérhető. Ha nem elérhető akkor meg alpinista kosaras emelő. Viszont abban az esetben osztatlan közös tulajdon a külső falfelület... wifi veruzió csak a vezérlésben van sajnos kábel és cső ami mindenképp szükséges hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#8977) Sofokles


Sofokles
tag

Sziasztok! Két klímaszerelőtől kaptam kiépítésre és készülékre árajánlatot, én úgy néztem, hogy ár/érték arányban a Mitsubishi MSZ-HJ35VA/MUZ-HJ35VA a befutó a Toshiba RAS-137SKV-E6/RAS-137SAV-E6-tal és a Fujitsu ASYG12LMCA/AOYG12LMCA-val szemben. Jól látom?

Tudtok esetleg javasolni ennél tutibbat? A lakás 51 nm, de a terület, amit be kell fűteni az mondjuk 30 nm lehet (+-8 nm, ha a nappali mellé a hálószobát meg a konyhasarkot ki vagy beteszem a "csomagba").

(#8978) Male válasza Sofokles (#8977) üzenetére


Male
nagyúr

Majd jönnek a szakértőbbek, de ami furcsa, hogy a Mitsu és a Toshiba már kifutott típus, ráadásul fűtésben egyel kisebb teljesítmény kategória is, mint a Fuji... szóval itt elsőre azt kéne eldönteni, hogy mekkora teljesítményre van szükség, illetve hogy hűtés vagy fűtés a fő szempont.

(#8979) Sofokles válasza Male (#8978) üzenetére


Sofokles
tag

A hűtés a fontos, fűteni nem tervezem vele.Teljesítményre kb. azonosak, ahogy néztem.

(#8980) nyikszi válasza asha07lcc (#8976) üzenetére


nyikszi
őstag

Köszi, nem wifis és nem is terveztem olyat. Vésni nem akarunk, mivel most vettük a lakást, még festeni se festettünk, és nem szeretnénk elcsúfítani kábelcsatornával. Kb. 4 méter magasan kellene vezetni a csatornát, szerintem egy létra elég. Az meg hogy közös tulajdon, hát igen, de a szomszéd csak nem köt bele, ha egyszer a klíma külső egysége nem az ő ablaka előtt lesz.

Köszi Hcs57 neked is!

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#8981) Male válasza Sofokles (#8979) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, hűtésben már elég közel van a teljesítmény.

(#8982) Littlerabbit


Littlerabbit
újonc

Sziasztok!

Nő vagyok, nem értek a klímákhoz. :DD Szeretnék egy kis segítséget kérni.
Kb. 50 nm-t szeretnék hűteni. Néhány funkció fontos lenne: időzítés, páramentesítő vagy penészmentesítő funkció, vízszintes irányú levegő fújás, csendes belső és külső egység. Kaptam többféle ajánlatot 3,5 kw teljesítményű klímákra, többnyire Midea, LG, és Panasonic márkát. Mideát nem ismerem, ezért nem is nagyon szeretnék, mi a véleményetek róla?

MIDEA „OASIS” MS11MU-12HRFN1DC
Panasonic Basic (UE12QKE) 3,5 kw
LG "ECO PLUS" E12EL 3.5kW

Leginkább Panasonic vagy még inkább Daikin lenne a legszimpatikusabb. :C A keret kb. 220 ezer ft. Ebben az árban tudnátok nekem esetleg Daikint vagy ha az nem fér bele, akkor Panát ajánlani?

Köszönöm előre is a segítséget!

(#8983) csemberlen válasza Littlerabbit (#8982) üzenetére


csemberlen
őstag

csak a gépre van ennyi pénzed, vagy szereléssel együtt ( kb 40-50e Ft)

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#8984) Littlerabbit válasza csemberlen (#8983) üzenetére


Littlerabbit
újonc

Csak a gépre.

(#8985) Zeki válasza Littlerabbit (#8984) üzenetére


Zeki
nagyúr

Kevered a szezont a fazonnal.
Páramenetesítésre TÉLEN páramentesítő gép.
Hűtésre/fűtésre klíma.

A Daikin ururu-sarara tudja valamennyire kezelni a levegőt, de egy páramentesítő gép nyomába az sem ér.
Egy ilyen gép 50-90 ezer Ft között van.

(#8986) Land


Land
veterán

Sziasztok!

Haver akciósan ezt nézte ki 3x4m-es szobába. Vélemény?

Whirlpool SPIW 412 split klíma 3,5kW A++ 6th sense

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#8987) asha07lcc válasza Zeki (#8985) üzenetére


asha07lcc
tag

Igaz. De az Ururu nem 50-90e:) (x 6-10 kb). nem csak az ururu tudja ezt hanem az új Fujitsu Nocria is , csak Európában úgy tudom nem lehet még kapni.

(#8988) Littlerabbit válasza Zeki (#8985) üzenetére


Littlerabbit
újonc

Nem tudom. Biztosan igazad van, én csak olvastam, hogy van olyan klíma, amiben van páramentesítő funkció. De ha nincs, hát nincs. :-)
Továbbra is várom ha van ajánlat.
Ez pl. milyen szerintetek? Daikin FTXB35C/RXB35C

(#8989) Zeki válasza Littlerabbit (#8988) üzenetére


Zeki
nagyúr

Minden klíma tud páramentesíteni NYÁRON!
Ugyanis olyankor a belső hőcserélője hideg, amire kicsapódik a levegőben lévő pára.
Viszont télen.. na akkor a belső hőcserélője meleg. Mert ugye fűtesz vele, nem hűtesz.
A piszkosul drága ururu-sarara a Daikintól mintha tudna télen is, mert valahogy eltudja osztani, hogy a hőcserélők egyik fele hideg (erre csapódik ki a pára), a másik fele meg meleg, hogy ne hűtse le a benti levegőt. Ha jól emlékszem.

Veled ellentétben nem most jöttem klíma ügyben a falvédőről, szóval ha valamire azt írom hogy nem mükszik, az nem mükszik.

Az a Daikin teljesen okés, ha nem kimondottan azzal akarsz fűteni télen. Kivéve ha persze ilyen lagymatag lesz a tél.

[ Szerkesztve ]

(#8990) Littlerabbit válasza Zeki (#8989) üzenetére


Littlerabbit
újonc

Köszi az infót, most már kezdem érteni.

(#8991) asha07lcc válasza Littlerabbit (#8990) üzenetére


asha07lcc
tag

[link]

Csak rá kell keresni a jobb felső sarokba:) párátlanító ezt írtam be és az eredmény is jött.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#8992) Littlerabbit válasza asha07lcc (#8991) üzenetére


Littlerabbit
újonc

Köszönöm, el fogom olvasni! :)
A 3,3 és a 3,5 kw hűtő teljesítmény között van lényegi különbség szerintetek?

(#8993) BlacKSouL válasza Littlerabbit (#8992) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Olyan nagyjából 200 W. ;]
Kérdés, hogy a 3,3 az valóban 3300 és a 3,5 is 3500-e.
Lehet, hogy érezni semmit nem lehet belőle (ha nem a határra, hanem tartalékkal van tervezve), és csak a statisztika tudná megmutatni, meg az áramszámla, hogy adott esetben hosszabban vagy nagyobb teljesítményen kellett mennie a kisebbnek, de fontos lenne hozzá tudni az energetikai mutatókat is. A rosszabb mutatójú 3,5 kW-os lehet összességében gazdaságtalanabb is akár, mint egy jó 3,3-as.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#8994) Littlerabbit válasza BlacKSouL (#8993) üzenetére


Littlerabbit
újonc

Ok. Köszi! :R
Nagyon érdekes dolog ez a klímavásárlás. :)
Mideáról vélemény esetleg? Én kicsit drágának találom, ahhoz képest, hogy noname márka...

(#8995) koxx válasza Littlerabbit (#8994) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Egy szakinak a véleménye [link] érdemes egyébként az ő postjait tanulmányozni.

(#8996) Littlerabbit válasza koxx (#8995) üzenetére


Littlerabbit
újonc

Köszi, ebből sok mindent megtudtam! :)
El is gondolkoztam, mert nekem szakember ajánlotta a Mideát. Lehet, hogy keresnem kell egy másik szakembert. :Y

(#8997) windy válasza Littlerabbit (#8992) üzenetére


windy
tag

Leginkább meg kell nézni, hogy az adott készülékre megadott BTU érték mennyi, mert sokszor becsapós, amit az interneten találsz hűtő illetve fűtőteljesítményre megadva.

Azt sem árt tudni, hogy az EU-ban vannak anyagi vonzatai a 3.500 watt/h teljesítmény fölötti hűtéstechnikai eszközök gyártásának.

Ha például a Daikin FTXB35/RXB35 készüléket megnézed, akkor arra névleges teljesítményre 3,3 kW/h-t adnak meg mindenhol, amellett, hogy 12.000 BTU/h a hűtésteljesítménye. Az pedig ha átszámoljuk, akkor 3,516 kW/h-nak felel meg.

(#8998) asha07lcc válasza windy (#8997) üzenetére


asha07lcc
tag

És ugyanez a helyzet sok japán esetében a Mitsubishinál egyes Fujitsu Hitachi és Toshiba modellek esetében is.

(#8999) Littlerabbit válasza windy (#8997) üzenetére


Littlerabbit
újonc

Ok, így már értem. Köszi szépen! :)

(#9000) asha07lcc válasza Littlerabbit (#8999) üzenetére


asha07lcc
tag

javasolnám a szervízanyag tanulmányozását is, meg az Eurovent is tűrhető támpont egyes esetekben az ERP jegyzőkönyv is lehet segítség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.