Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9101) nesa válasza pjen (#9100) üzenetére


nesa
veterán

822ft szerintem nem sok ez ilyen idobe,plane hogy semmi dolgom vele.

(#9103) Male válasza nesa (#9101) üzenetére


Male
nagyúr

Attól függ, mit fűtesz vele... én örülök, hogy nekem csak 9,2kWh-t evett meg :) ( decemberben eddig 5-6 körül volt a napi adagja :) )

Hogy kérdés is legyen: Elképzelhető, hogy a légkondis fűtés ( esetleg leolvasztáskor :F ) szárítja a lakás levegőjét?

(#9104) pjen válasza nesa (#9101) üzenetére


pjen
félisten

Én nem modtam,hogy sok.

(#9105) nesa válasza Male (#9103) üzenetére


nesa
veterán

Konkretan egy 7,6x15,6m hazikot, en elegedett vagyok.

(#9106) Male válasza nesa (#9105) üzenetére


Male
nagyúr

Az mondjuk jóval nagyobb is akkor... nekem csak 40nm-t kell befűtenie.

(#9107) dudrob


dudrob
tag

Csöcsöt hogy vegyem ki, csak feszegessem lefele (már régebben próbáltam, de semmi) ? Kissé befagyott már, eddig jó volt csövön elvezetni, nem járdára folyatni, de már hízik a jég odabent. Gondoltam kiolvasztom vmi hősugárzóval és csöcs ki. Eltörni sem akarom, meg sokat csöcsörészni se :)

(#9108) laca1052


laca1052
tag

Sziasztok.Kérdésem a következő. A klíma beltéri egység ventilátora alacsony fordulaton sípoló hangot ad,a beltéri jobb oldalán halható a legjobban.
A klíma típusa Fisher FSAI-SU-120AE2 (/FSOAI-SU-120AE2)
Nyáron a hűtésnél nem tapasztaltam. Jól hűt és most jól fűt is csak ez a sípoló hang zavaró.A válaszotokat előre is köszönöm.

(#9109) davian


davian
csendes tag

Hali!

A 2016-os Daikin belépő kategóriáról mikor lesz valami info?

Köszi!

(#9110) dudrob válasza dudrob (#9107) üzenetére


dudrob
tag

Na, megcsöcsörésztem :) NDK szendvicssütő alá, víz kifoly, csöcs kipattint :) Miért nem gondolnak rá, hogy nagy csöcs kéne, hogy ne fagyjon be a luk? :)

(#9111) Male válasza dudrob (#9110) üzenetére


Male
nagyúr

Mármint a kültériből is olyan vékony csövön jön ki a víz nálad, mint a beltériből?

(#9112) asha07lcc


asha07lcc
tag

[link] érdekes tesztek valódi mérésekkel.

(#9113) dudrob válasza Male (#9111) üzenetére


dudrob
tag

Ja, átmérő 10kb. Volt.

(#9114) Male válasza dudrob (#9113) üzenetére


Male
nagyúr

Az tényleg elég érdekes... a kültérire nekem nem tettek csövet, azon 6 lyukon folyhat ki (vagy 8? Túl hideg van, nem nézem meg :) )

(#9115) asha07lcc válasza Male (#9114) üzenetére


asha07lcc
tag

Jó az úgy.

(#9116) Male válasza asha07lcc (#9115) üzenetére


Male
nagyúr

Mármint hogy nincs rajta cső, vagy ami dudrob-nál volt?

(#9117) ALI_G válasza asha07lcc (#9112) üzenetére


ALI_G
veterán

Nem beszelni finn :)
Szerencsere az adatok univerzalisak.

(#9118) windy válasza davian (#9109) üzenetére


windy
tag

Nem lesz változás elméletileg a 2015-höz képest.

(#9119) nesa válasza windy (#9118) üzenetére


nesa
veterán

De felaron lesznek, nyugtass meg?

(#9120) koxx válasza windy (#9118) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ha nem emelkednek az árak akkor az nekem elég.

(#9121) Zeki válasza nesa (#9119) üzenetére


Zeki
nagyúr

:)
Jaja, féláron, hiszen azóta olyan erős lett a Ft az Euróhoz képest! :)

(#9122) windy válasza nesa (#9119) üzenetére


windy
tag

Már most annyiért van....

(#9123) windy válasza koxx (#9120) üzenetére


windy
tag

Januártól 5 % emelés van.

(#9124) koxx válasza windy (#9123) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Fasza :(

(#9125) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Ezekben a -10 meg -15 fokokban már 600 W körül pörög a gép, és éjszakai módban használva relatíve ritkán olvaszt, viszont még fűt. Azért néha a radiátor már rásegít ilyenkor.
Gyakorlatilag 60 napja fűt szünet és zokszó nélkül 0-24... az szerintem nem rossz.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#9126) nesa válasza BlacKSouL (#9125) üzenetére


nesa
veterán

Az enyem egesz nyaron ment, utanna kb 2 hetet pihent es mar futeni kellet, ugy osszesegeben nekem a 12 honapbol kb 10 et megy:)

(#9127) Male


Male
nagyúr

A jégcsapokra van jó megoldás? A kültéri alján 6-8 lyukon csöpögne a víz, csak éppen nagy jégcsapok nőttek belőlük... letörtem, de így nagyrészük beletörik a kültéribe, és szinte teljesen elzárják a lyukakat...
Essek neki csavarhúzóval, és ütögessem ki, vagy mit érdemes kezdeni vele?

(#9128) csibor válasza Male (#9127) üzenetére


csibor
őstag

Hőlégfúvó :) Adjak kölcsön?

(#9129) Male válasza csibor (#9128) üzenetére


Male
nagyúr

Hm, tényleg.... privi megy!

(#9130) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Sziasztok
Bár tudom ez nem beárazós topik, de hátha van aki jobban benne van a témában és tudja a választ.
Szóval került hozzám egy klíma. Tökéletesen működik, megvan minden darabja, tartozéka.
Keresgettem a neten, de nem találtam pont ilyet használtan, használtban meg hasonló paraméterekkel elég nagy a szórás az árat tekintve.
Mennyit érthet ez így, mennyiért lehetne eladni?

A válaszokat előre is köszi. :R
kep1
kep2
kep3

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#9131) Zeki válasza Shkiz0 (#9130) üzenetére


Zeki
nagyúr

Elajándékozod kategória. Elég öreg gép lehet, azzal a gázzal, meg 50dB a hangja bent... nem tudom ha ezt felszereli valaki, hogy tud bele olyan gázt utántölteni, mert az R410 megy már évek óta, mint töltőgáz, nem a 407c.

(#9132) Shkiz0 válasza Zeki (#9131) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Elméletileg nem is otthoni használathoz lett tervezve, annyit sikerült kideríteni.
Kisebb irodák, műhelyek, stb hűtésére ajánlott gondolom ott a hang nem annyira számottevő.
Azért köszönöm :R

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#9133) asha07lcc válasza Shkiz0 (#9132) üzenetére


asha07lcc
tag

(6.4 kW) 22000 w(6.4kw)hűtés COP2,9 Fűtés 23000w (6.7kw) COP 2.91 A7/20C

(#9134) asha07lcc válasza Male (#9127) üzenetére


asha07lcc
tag

Akkor rozsdásodni fog. Kis fagyálló ablakmosót önts bele. Egész jó a hatás.

(#9135) asha07lcc válasza ALI_G (#9117) üzenetére


asha07lcc
tag

Fordító program és a fizika ami mindenütt ugyanaz....

(#9136) asha07lcc válasza nesa (#9119) üzenetére


asha07lcc
tag

93% engedménnyel. Biztos vagyok benne. Csak akkor épp nem lesz raktáron sehol:)

(#9137) Shkiz0 válasza asha07lcc (#9133) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Igen ezt tudom ezért mondom hgy szerintem otthoni haztartashoz ez feleslegesen nagy, ha csak nem egy nagy batar haz.
Csak az ara erdekelt volna igazabol, de ha ennyire semmit nem er ahogy irtak akkor lehet inkabb megtartom sajat hasznalatra.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#9138) ALI_G


ALI_G
veterán

Annyi szó volt itt a klímával való fűtésről, hogy elővettem a leírását a klímámnak, ami egy on/off Aux klíma.
2,6 hűtés, 2,75 fűtés. -7 fokig a gyártó szerint nincs gond. 3,21 COP-ot ír, kitudja milyen külső hőmérséklet mellett. 25 fokra állítottam próbából, jelenleg 40 fokos levegőt fúj be. A kültéri egység a működésbe lépés előtt 0 fokos volt. Ma éjszakára -4-et mond, úgyhogy az erkélyen nem hiszem, hogy hűvösebb lesz a jelenleginél.

Mivel ez nem inverteres, hogy működik fűtésnél? akkor is ki-be kapcsolja a kültérit?
Üzemeltethetem biztonságosan kültéri -7-ig is? Elvileg van valami biztonsági funkció, ami leállítja ha túl hideg lenne, de ez tényleg nem egy modern klíma.

Másik topicban írtam, hogy a konvektoros fűtési teljesítményem gyenge a nagyszobában és már mindent próbáltam, kivéve a klímát (én marha :D). Lényegében egy ilyen vacakkal is olcsóbb a fűtés, vagy az on-off miatt ez más?

[ Szerkesztve ]

(#9139) Male válasza asha07lcc (#9134) üzenetére


Male
nagyúr

Köszi, kipróbálom! ...de hol öntsem bele? :S

( a csavarhúzót azért nem úgy értettem, hogy végigkaristolom :D )

(#9140) Zeki válasza ALI_G (#9138) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az on/off nem tud visszaszabályozni mint egy inverteres. Ezért kerül többe vele minden.
Ő csak bekapcsolja meg kikapcsolja a kültérit.
Hasonlat: nem mindegy hogy egy autóval tudsz állandóan 90-nel menni, vagy full gáz, majd lelép a gázról, aztán némi szünet után megint full gáz, majd megint lelép a gázról.
Egy inverteres ha közelíti a kívánt hőt, visszavesz a teljesítményből, sőt, ha eleve indulásnál nincs szükség a maxra, akkor lehet csak a felével kezdi.

(#9141) windy válasza davian (#9109) üzenetére


windy
tag

Talán mégis lesz valami új modell.....A Daikinnál is és a Mitsubishinél is. A Daikin lejjebb pozicionál, a Mitsubishi pedig feljebb.

(#9142) koxx válasza windy (#9141) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mikor lesz idei árlistátok ill mikor lenne érdemes szereltetni?

(#9143) odiepapa2


odiepapa2
tag

Sziasztok,
klíma beépítésén gondolkodom és ezért kezdtem el olvasgatni ezt a fórumot. Ahogy az utolsó néhány ezer bejegyzést olvastam, mindenki a japán termékeket ajánlja, illetve mindenképpen olyan szerelőt, amelyik megtalálható a Nemzetközi akármilyen listán. Leellenőriztem a céget, akivel szeretném csináltatni, nincs is velük probléma, viszont a vas márkájának illetve teljesítményének tekintetében nem igazán sikerült még fix álláspontot találnom. Ezért is lenne szükségem a segítségetekre. Egyelőre csak szimatolok, a vérprofi szerelővel még nem beszéltem, mindezek mellett a nagy számok és tapasztalatok alapján szeretem más véleményét is meghallgatni :D

Igény: adott egy első emeleti panellakás. 73 nm, 1+3-as elosztásban. A nappali + konyha 25 nm, déli fekvésű, a többi szoba egy hosszú folyosóval elválasztva a nappalitól mind északi fekvésű. Az északi fekvésű hálószobákban meglepően kellemes a hőmérséklet a legnagyobb melegben is, de a nappaliban egyszerűen nem lehet megmaradni. Panelről és központi fűtésről lévén szó csak nyári kánikulai hűtéskor lenne szükségem a klímára, tehát fűtésre nem használnám, illetve a nyári hűtést is leszűkíteném a nappali + konyha kombóra. Mivel az irodaházban is herótom van a nyári minusz 10 fokoktól, ezért számomra egy 33-36 fokos nyári napon megelégednék egy kellemes 25-27 fok hőmérséklet körüli nappalival is.

Két kérdésem lenne, az egyik, hogy mi alapján határozható meg, hogy mekkora teljesítményű gép kellene a lakásba (értem ezalatt a 2,5kW vs. 3.5kW-os gépet), illetve (és lehet hogy furán fog hatni, de), mi szól az ellen, hogy mondjuk Nord márkájú klímát (Nord Sahara DS+ inverteres klíma NWH12MB 3,5 kW) szereltessek be egy Daikin-nal szemben (Daikin FTXB35C + RXB35C 3,5kW)? Ha lehet így fogalmazni: jobb-e annyival egy Daikin a Nord-hoz képest, mint amennyivel drágább is? Nem égető a különbség, a 3.5kW-osnál mindössze 30 ropi, de azért beszereléssel együtt is alsó hangon 250 körül járok.

Válaszotokat előre is köszi, ha kihagytam volna valamilyen paramétert, azt szívesen pótlom, ha sületlenséget kérdeztem, akkor az a hozzánemértésem miatt lehetséges :)

[ Szerkesztve ]

(#9144) odiepapa2


odiepapa2
tag

Eszembe jutott még egy kérdés, miközben már nem tudom szerkeszteni az előző bejegyzésemet. Mennyire lehet hinni a következő szövegnek. Vajon ez tényleg igaz, vagy csak egy fantasztikus marketingfogás része:

"Megjelent a Daikin új FTXB25C + RXB25C prémium klímaberendezése berendezése elérhető áron. A beépített titánium apatit fotokatalitikus szűrő eltávolítja a levegőben szálló részecskéket és lebontja a szagokat, úgymint a dohány és a házi állatok szagát. Csapdába ejti még a hatástalanított káros szerves vegyi anyagokat is, mint a baktériumokat, vírusokat és allergéneket, hogy folyamatosan tiszta levegőt biztosítson a helyiségben"

Azért kérdezem, mert a légkondihoz teljesen tejbetök vagyok. Általában sokat szoktam fórumozni adott témákban és mindig az aranyközéputat keresem, ahogy itt is. Mivel a kisgyerekekre és a család többi tagjára való tekintettel nem fogom halálra nyomatni a klímát, ezért nagy valószínűséggel csak a brutál kánikulában fogom használni, ezért nem is nagyon van szükségem, hogy minden reggel kávét főzzön és felolvassa nekem a napi aktuális híreket. Tegye a dolgát szép csendben, mintha ott sem volna ;)

(#9145) lazac_ válasza odiepapa2 (#9144) üzenetére


lazac_
tag

Ez az a bizonyos filter: döntsd el magad :). Biztos ér valamit, de a beszívott levegő útjának 20%-át ha lefedi. Cserébe nem hiszem, hogy el tudna romlani, cserélni talán 5 évente szükséges (de akkor sem pittyeg, ha nincs benne...).

(#9146) windy válasza odiepapa2 (#9144) üzenetére


windy
tag

Az arany középút lehet ha - ha már te említetted meg - Daikin készüléke is. Ha körülnézel a piacon, akkor láthatod, hogy kb. 140.000 forittól 350.000 forintig találhatsz 2,5-3,5 kW-os klímákat, tehát a Daikin FTXB/RXB modell a maga 200.000 forintalatti árával bőven az alsó harmadban található.

Nord vs Daikin. Ez érdekes összehasonlítás, mert kb. olyasmi lehet, mint az én úszótudásomat összehasonlítani, mondjuk Cseh Laciéval. Persze, én is átúszom az uszodát, és bele sem fulladok, de azért nem annyira jó ezt sem átélni, sem kívülről nézni.
A Nord szellemes fantázianév alatt a Gree gyártó berendezései lapulnak, melyekhez a Gree persze nem adja a nevét, és olcsóbbak is természetesen, mint a saját márkanévvel ellátott berendezések. Nehezen tudom elképzelni, hogy mitől ne lennének gyengébb minőségűek, mint a gyártó saját cuccai, amik magasabb árúak. Nem tudom, hogy a beépített anyagok, alkatrészek, esetleg a minőségellenőrzés színvonala, vagy mi, de valami hibádzik, az biztos. Ha nem lenne így, akkor nem lenne tele a raktáram a hét-nyolc éves halott noname gépekkel, melyeket már gazdaságtalan javítgatni, meg persze elavultak is.

A másik oldal a Daikin, Fujitsu, Mitsubishi és társai. Ezek egyrészt nem kínaiak, hanem japán gyártók termékei, másrészt meg a tapasztalat azt mutatja (hangsúlyozom, hogy nem egy-egy felhasználó egyedi tapasztalatáról van szó, mielőtt jönnének, a "... nálam tíz éve működik az ötvenezer forintos Alien, vagy Vestel..."), hogy nagyságrendekkel kevesebb problémával és legalább kétszeres élettartammal mennek ezek a gépek. Az már csak ráadás, hogy általában csendesebbek és takarékosabbak is.

Tehát válaszd nyugodtan a Daikint, azzal jobban jársz, ez az én magánvéleményem.

(#9147) windy válasza koxx (#9142) üzenetére


windy
tag

Szerintem márciusban lesznek végleges árak. Adatokat már most is tudok, de nem tehetem közzé, még nem publikus. Mindenesetre a belépő modellek sokat nem változnak, a Mitsunál lesznek az energiaosztályok egy lépéssel a tavalyihoz képest jobbak, meg a működési tartomány is szélesebb lesz. A tipusszámokat leírom, aztán a neten rá lehet keresni. Daikin ATXV/ARXV és Mitsubishi MSZ-DM

(#9148) koxx válasza windy (#9147) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az teljesen jó lenne. Igazából br 200k +- pár ezerből kéne vmit kihoznom (plusz szerelési díj) Majd bekérek tőletek pár készülékre ajánlatot aztán kiderül.

(#9149) nyikszi válasza windy (#9146) üzenetére


nyikszi
őstag

"Nord vs Daikin. Ez érdekes összehasonlítás, mert kb. olyasmi lehet, mint az én úszótudásomat összehasonlítani, mondjuk Cseh Laciéval. Persze, én is átúszom az uszodát, és bele sem fulladok, de azért nem annyira jó ezt sem átélni, sem kívülről nézni."

:DD :DD :DD Jól indul a reggelem :D

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#9150) odiepapa2 válasza windy (#9146) üzenetére


odiepapa2
tag

Köszönöm szépen a választ, én is jót kuncogtam az úszós példádon, főleg azért most ez a téma amúgy is felkapott lett Katinka miatt :) Mindenesetre jól szimbolizálja a Nord és a Daikin tulajdonságait. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.