Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62001) hódmaci válasza pjen (#61997) üzenetére


hódmaci
senior tag

Ami szintén berepedezik kikeményedik az uv tól
. Aztán jön az eső a hideg stb.
Emiatt akár panel hiba.

De ne is menjünk ebbe jobban bele. Sokan így szerelnek.
És mivel a szomszédnak így szerelték meg a másik szaki is így csinálja tuti a telepítés leírása a hibás. No meg én aki elolvasta és biztonsági felülvizsgálaton megbuktatom. Már ha felülvizsgáló lennék. :)

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#62002) poli27 válasza hódmaci (#62001) üzenetére


poli27
veterán

A klímák nagy része azon is megbukna, hogy 16A megszakítót kap, és a beltéri és a kültéri között 5x1 es vezeték van, ami 10A.... Ezt a villanyász ismim mondta, aki Londonban felülvizsgáló :D Túlterhelhető a vezeték, ő ezt azonnal lekapcsoltatná, hiába tudjuk, hogy a beltérinél nincs teljesítményfelvétel, neki a szabványt kell néznie... vagy azt mondta a kültéri és a beltéri között le kell védeni 10A megszakítóval a 1es kábel miatt...

(#62003) TeeJay válasza embe (#61985) üzenetére


TeeJay
félisten

Háromfeles Daikin Sensira-t 15cm-re rakjuk faltól mert az kell neki legalább. Takarítani is jobb lesz később meg levegő cserét is jobban tudja.
5kw gépet 10 centire hát hűtésben simán elég lesz de fűtés esetén :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#62004) Nagya21 válasza embe (#62000) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Az a parasztvakítás.....
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#62005) embe válasza TeeJay (#62003) üzenetére


embe
nagyúr

Ok. Igazad lehet. De most akkor mit csináljak?
A hócipőm tele van, hogy lassan mindenben fórumozni kell egy félévet, ha az ember normális szerelést akar, és tisztába akar lenni a miértekkel.
Hátha nem lesz gáz, mint írtam a fele a lábazatnál kb. 16 cm.-re van.

Nagya21: Igen. Be lehet írni a katalógusba, hogy ezt is tudja.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#62006) robag93 válasza embe (#62005) üzenetére


robag93
tag

Megnézném a telepítési útmutatót, hogy mennyit ír minimumra. Ha több, akkor visszahívnám aki szerelte, hogy gariban csinálja meg.

(#62007) embe válasza robag93 (#62006) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi! Ez egy Gree Amber 5,3-as klíma.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#62008) feco70 válasza embe (#62007) üzenetére


feco70
senior tag

Egyik klímást megkérdeztem mennyi a min, azt írta 10 cm kell ,hogy legyen, a gyártó álltalába 15 szokott megadni, de változó.
Én nem hinném bármi baja is lesz

[ Szerkesztve ]

(#62009) embe válasza feco70 (#62008) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi az infót!
Így legyen!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#62010) Aszi123 válasza embe (#62005) üzenetére


Aszi123
csendes tag

Pedig mi mégjobban errefelé megyünk. Mindennek utána kell már nézni mégpedig alaposan. Ingatlan, ördögi részletekbe menően, rohadt sok idő, fáradság, mindenféle energia. Az autónál egyel jobb a helyzet, ez csak pár hét, szerencsés esetben. Magyar honban nem kiveszőben van, hanem nincs már tisztesség. Maximum heti vagy havi szinten találkozhatsz vele a hétköznapokban, bár az is lehet, hogy olimpiát rendeznek közben. Még betyár becsület sincs, mint tőlünk délre, vagy egy normálisan működő társadalom mint BP-től 200km-re. Magad uram, ha szolgád nincsen. Ez korunk tanulsága a világ eme szegmensében. A kialakult helyzetért csak részben hibáztatható az átlag ember vagy azok körülményei.......

(#62011) TeeJay válasza feco70 (#62008) üzenetére


TeeJay
félisten

Hűtésben elég is a 10cm, úgysem jégvermet akar a lakásból viszont fűtés idején azért jó ha tudja szívni hátul a levegőt

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#62012) feco70 válasza TeeJay (#62011) üzenetére


feco70
senior tag

Most már írtam Mátyásnak, kíváncsi vagyok mit ír, amit fent írtam egy másik klímástól kérdeztem meg

(#62013) feco70 válasza TeeJay (#62011) üzenetére


feco70
senior tag

Mátyás ezt küldte, de azt írja 10 cm még jó.

[ Szerkesztve ]

(#62014) TeeJay válasza feco70 (#62013) üzenetére


TeeJay
félisten

Daikin 15 centit kér úgy tudom
30 centi mély a kültéri és ha 45-ös konzolra rakjuk akkor pont 15cm marad a kondenzátor és a fal között. Ez a tuti :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#62015) curbowka válasza feco70 (#62013) üzenetére


curbowka
csendes tag

Tehát egy rajzon rajta van, hogy legalább 30 cm kell, de azért jó a 10 is. Gondolom ezek az emberek laborban mérik otthon a dolgokat. Az, hogy 5-10-30 cm van a fal meg a hőcserélő között nem fog hibás működést eredményezni, szimplán rosszabb lesz a hatásfok, amit elég nehézkes bizonyítani. Esetleg a ventilátor motorja fogja idő előtt megadni magát túlzott terhelés miatt.

Megnéztem két 5 kW-os Mitsubishi kültéri egység adatlapját, másodpercenként 500 liter levegő megy át rajta! Egy nagyobb szedán autó csomagtartója 500 liter, ennyi levegőt mozgat meg a kültéri másodpercenként. Még ha kisebb géppel, nem maximum teljesítménynél nézzük az is legalább 100 liter.

(#62016) pjen válasza hódmaci (#62001) üzenetére


pjen
félisten

Az elmúlt 8 évben nem repedezett be, legalábbis láthatóan.

(#62017) Khaosz55 válasza poli27 (#61998) üzenetére


Khaosz55
addikt

Én is vettem légtisztító egy Daikin-t. Nem volt olcsó, de legalább jó. Bár számomra teljesen hihetetlen, hogy 10 évig elég bele a szűrőbetét, főleg 60-70mˇ2-re.
Nincs véletlen légtisztítós topic? Nem találok a keresőbe sajnos. Szeretnék még egy készüléket valami olcsóbbat pl Xiaomi Smart Air Purifier 4 Pro-t, igaz az nem kezeli a levegőt "csak" a hepa szűrővel tisztítja, de még egy Daikin már nem fér bele a keretbe.

(#62018) pjen válasza Aszi123 (#62010) üzenetére


pjen
félisten

Ukrajnára gondolsz? 200 km re nyugatra haveromék a néhai kipszertől szereltek szellőzőket. Elmentek enni, mire vissza értek mindenük eltűnt.

(#62019) sepsi0 válasza Khaosz55 (#62017) üzenetére


sepsi0
őstag

(#62020) feco70 válasza curbowka (#62015) üzenetére


feco70
senior tag

Igazad lehet, de én csak megkérdeztem mert valaki kíváncsi volt rá. De ez kb olyan, hogy szendvicsben se lehetne egy gépet se szerelni, mégis rengeteg helyen úgy van, és jól működnek sok éve

(#62021) embe válasza curbowka (#62015) üzenetére


embe
nagyúr

Én kérdeztem, mert felvetődött, ezek szerint jogosan, hogy az 5,3-as klíma kültéri közel van a falhoz.
Azért ha van egy gyártói előírás illene ahhoz tartani magukat a szerelőknek. Azt továbbra is tartom hogy több hibajelenség - szerintem - a helytelen telepítésre vezethető esetleg vissza.
Pl. a sokat emlegetett csőhossz. De ezek szerint itt is van mit keresgélni.

feco70: Egyébként a Gree Amber telepítési leírását nem tudnád, akár privátban is, elküldeni?

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#62022) pjen válasza embe (#62021) üzenetére


pjen
félisten

Nekem két klímám is szendvicsben van, és semmi gond. Sőt, már írtam ,először úgy volt, hogy 5-6 méter cső lesz és a klímás azon aggódott, hogy hangja lesz a csőnek.

(#62023) feco70 válasza embe (#62021) üzenetére


feco70
senior tag

Gree Magyarország, szerelőknek műszaki anyagok. Ott megtalálod, amit ki raktam képet az is onnan van

(#62024) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!

Itt azt írják, hogy vannak olyan légtisztítók és klímakészülékek, amiket kimondottan asztmás panaszok kezelésére, gyógyítására fejlesztettek ki.
Mely készülék(ek) rendelkeznek gyógyászati segédeszköz tanúsítvánnyal, amik erre alkalmasak?
Ugyan is, ha létezik ilyen tanúsítvány akkor egészség pénztárra el lehet számoltatni. :)
Esetleg tudnátok konkrét típust ajánlani, ami rendelkezik ezen iratokkal?

Viszont, ha ez a tanúsítvány nincs meg akkor ez csak fake news.

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#62025) TeeJay válasza curbowka (#62015) üzenetére


TeeJay
félisten

5kW-os gép azért más
3,5kW-os kétlem hogy ennyit menne, lévén 24fokra hűtöm egész nyáron a panel lakást és kb. alapjáraton üzemel a klíma és a kültéri ventilátor is alig megy
Ha turbót rátolom akkor felpörög csutkára 10-15perc után de még akkor sem érzem hogy másodpercenként olyan sok levegőt tolna
Mindenesetre Daikin 15centit ír ha jól emlékszem és az elég kell hogy legyen

Amúgy takarítottam nyáron olyan gépet ahol 8centi ha megvolt a fal és a kondenzátor között ráadásul az erkély oldalát plafonig vitték így a klíma bal oldali kondenzátoros része 2-3centire volt attól. Az a gép is vígan hűtött igaz vélhetően magasabb ventilátor fordulattal ment a kültéri.

Na de a tuti az volt mikor hívtak 11. emeletre egy gépet takarítani és a kültéri kondenzátorán centi vastag porszőnyeg volt amin el nem tudom képzelni hogy tudott hűteni bármit is de nem panaszkodtak hogy elment volna hibára.
Fél órát mostam a Bosch-al mire úgy ahogy át lehetett látni már rajta és utána már alapjáraton szépen tudta magát újra hűteni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#62026) Alpenjunge válasza feco70 (#62020) üzenetére


Alpenjunge
kezdő

Elnézést hogy ha hülyeséget kérdezek de már a második fórumon olvasom és nem tudom mi ez a szendvicsben szerelés?

(#62027) pjen válasza Alpenjunge (#62026) üzenetére


pjen
félisten

A fal egyik oldalán a beltéri a másikon szembe vele a kültéri. A cső hossz a fal szélessége+ a bekötés.

(#62028) embe válasza feco70 (#62023) üzenetére


embe
nagyúr

Megvan. Köszi!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#62029) Alpenjunge válasza pjen (#62027) üzenetére


Alpenjunge
kezdő

Ok, ez logikus :D
Köszönöm a választ :)

(#62030) vzsryl


vzsryl
nagyúr

Sziasztok!

Előfordulhat, hogy még tudok szereltetni 1-2 klímát.
Két fajtára kérek szépen ajánlatot, egy olcsóbb (350k-ig) és egy drágább (450k-ig) készülékre.
-20.5nm, 2.7-es belmagasság
-csak japán
-akár fűtésre optimalizált is lehet
-2.5 vagy 3.5kw

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#62031) poli27 válasza vzsryl (#62030) üzenetére


poli27
veterán

Ha csak japán, akkor a fűtésre optimalizáltat pl daikinből el is felejtheted, mert 450x2 az ára kb :D

(#62032) elfelejtette válasza poli27 (#62031) üzenetére


elfelejtette
veterán

Én is azért néztem a Pana TZ35-öt, mert szereléssel beleférne a fél millióba...
Az Etherea/Nordic már 500 fölött van szerelés nélkül is.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#62033) bogabi válasza elfelejtette (#62032) üzenetére


bogabi
senior tag

412-től 563-ig találtam, azért ez durva... 2 éve 340 ezer volt az Etherea 2.5kW-os....

[ Szerkesztve ]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#62034) elfelejtette válasza bogabi (#62033) üzenetére


elfelejtette
veterán

Nekem elvileg 350 körül hozzák a TZ35-öt.
Gondolkodtam nagyon az NZ25-ös Nordic-on is, 500-ért, hogy ér-e +150-et a plusz tudás...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#62035) bogabi válasza elfelejtette (#62034) üzenetére


bogabi
senior tag

Én itt Magyarországon simán bevállalnám a Z szériát is fűtésre (sima Etherea, nem a Nordic), nem hiszem, hogy az NZ-nek akkora előnye lenne, hogy megérje az árkülönbséget.

[ Szerkesztve ]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#62036) elfelejtette válasza bogabi (#62035) üzenetére


elfelejtette
veterán

Pont az a poén, hogy ugyanaz a tudás olcsóbb.
Nézegettem a számokat, böngésztem katalógus adatokat is, Eurovent-en is, és az alapján a Z35XKE +160-ért (345e vs. 505e) pont ugyanazokat az adatokat tudja, mint a TZ35. Akkor már inkább az NZ25-öt vállalnám be 485-ért, az -15-ben is többet tud, és -25-ig tesztelik.
Egyébként úgyis szigetelni akarok, ha abból a 160-ból saját magam feldobok a falra 5cm szigetelést, akkor is előrébb vagyok (szerencsére kicsi a ház).

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#62037) TeeJay válasza vzsryl (#62030) üzenetére


TeeJay
félisten

Midea Oasis vagy Fisher Nordic
A+++ hűtés és fűtés
Öcsém rakott fel magának kettőt is, azt mondja bika gép és halk is :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#62038) vzsryl válasza TeeJay (#62037) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ahogy írtam is, maradnék a japán vonalon. :R

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#62039) TeeJay válasza vzsryl (#62038) üzenetére


TeeJay
félisten

Drága vonal lesz akkor

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#62040) Tikakukac válasza TeeJay (#62037) üzenetére


Tikakukac
titán

Mit kapott telefonban az ember aki hívta a Micus klímást nálam épp szerelés közben, hogy hát de a Fisheeeeer :DDD

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#62041) laca1052 válasza TeeJay (#62039) üzenetére


laca1052
tag

Nekem holnap kerűl lecserélésére az egyik 7 éves 3.4 es Fisher természetesen Fisher Nordic 3.5 kerül a helyére a régi megy a lányom hoz . 7 évet hiba nélkül teljesítette.Hűtött fűtött.

(#62042) Daffchy válasza vzsryl (#62038) üzenetére


Daffchy
őstag

Tavaly két Ethereát raktak nekem, idén egy Oasis Plust.
Az Ethereat (sima, nem Nordic, azt nem ismere.) szerintem nyugodtan húzd ki a listádról, ha fűteni is szeretnél. Nagyon hangosak, van kicsi és 3,5Kw-os is. Ráadásul a nagy majd mind szériahibás a rezgő kompresszorával, én is most várom a telepítő cég ajánlatát arra mi lesz vele mert vállalhatalan.

Ha fűteni szeretnél erre specifikált japánnal, akkor szereléssel együtt biztos nem úszod meg 700 alatt/db.

Nyilván mindjárt megírja valaki, hogy a 350-es Daikinnal is nyugodtan fűthetsz, de ha tényleg fűtésre tervezettet akarsz, az nem 350 lesz. :R

(#62043) #72755712 válasza TeeJay (#62039) üzenetére


#72755712
törölt tag

Lassan klímáért is ki kell menni Svájcba. Arról ne is beszéljünk, hogy a török melós is havi 10000 CHF fölött keres nettóban.

(#62044) dbius


dbius
veterán

Srácok, mivel a Daikin nem nagyon akar válaszolni, ezért itt is feltenném a kérdésem, ami nem csak a Daikinre érvényes természetesen.

Magyarországon kívüli, de EU-n belüli vásárlás esetén - hivatalos forrásból, tehát külföldi forgalmazótól - ha megveszek egy klímát, a példa kedvéért legyen Daikin Perfera, mert konkrétan erre kérdeztem rá, akkor Magyarországon - fgáz vizsgás szerelővel történt üzembe helyezést követően - garanciális probléma esetén fognak-e a klímával foglalkozni, vagy elhajtanak melegebb éghajlatra?

A kérdés oka az, hogy itthon annyira rohadtul felmentek az árak, hogy még oft-ben is drágább, mintha külföldről venném.

Konkrétan egy 4.2 Perfera itthon br. 750-től indul (de inkább 800 fölött van legtöbb helyen) végfelhasználókénti vásárlás esetén, míg pl. Romániában ugyanez bruttó 590.

Ururu Sarara 5kW pl. itthon 1.6m-2.0m között mozog, Romániában ugyanez 1m bruttó...

(#62045) buca84 válasza Daffchy (#62042) üzenetére


buca84
őstag

Mi a véleményed, tapasztalatod az oasis plus-ról?

(#62046) kardkovacsi válasza dbius (#62044) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Kapsz is annyiért vagy csak láttad a neten? Mondjuk tény, hogy itthon rendesen emeltek, az 1,5-ös Stylish beltéri egység 2 éve 239e volt, most meg 349e ugyanaz. Ennyit azért nem romlott a forint.

Amúgy nem csak erre nem válaszolnak, én bekérdeztem multi klíma kapcsán 5-ös klíma, 4 Stylish klímával meg hibrid gázkazánnal. Két hét után hajlandóak voltak válaszolni, hogy az ötös multi meg a hibrid kazán nem megy együtt. Más kérdés, hogy az összes itthoni meg külföldi prospektus meg technikai doksi szerint igen.

(#62047) vzsryl válasza Daffchy (#62042) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Nappali-étkezőre 3.5-ös Sensira ment. Az 290k volt, szereléssel meg mindennel együtt 374-ben állt meg. Abból most kisebbet nem tud szerezni a klímásom, de lehet, hogy a kisebb szobák is ilyet kapnak. Azokat is 290-ben tudja adni még egyelőre, de a szerelés olcsóbb lenne, mert ott a kültéri-beltérit csak a fal választaná el. H tarifán lenne minden, és gáz központi fűtést egészítene ki, hogy fűtés rezsim olcsóbb legyen.
Gondolkozom még Mitsu AP-n is, de azt se könnyű beszerezni.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#62048) F.N. válasza #72755712 (#62043) üzenetére


F.N.
tag

Miért ?
Ez olcsóbb Svájcban ? [AP35_vgk_Svájc]
Mint nálunk ? [AP35_vgk_árukereső]
Szerintem 1343 Euro 410 Ft-al számolva többre jön ki mint kb 500 000 HUF.
Vagy éppen 467 000 HUF.

[ Szerkesztve ]

(#62049) DroiDMester válasza #72755712 (#62043) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Ezt itthon megkapod 470.ért, a linkelt pedig átszámolva 585.e re jön ki akkor miért is éri meg? :F

(#62050) F.N. válasza DroiDMester (#62049) üzenetére


F.N.
tag

55 mp-el jobb vagyok. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.