Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54001) sz.zs. válasza sz.zs. (#54000) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Nah azóta már eltűnt a webshopból ami annyival olcsóbb lett volna.

Kérdés, az alábbi típusokból melyek ajánlottabbak?
Hűtésre és ameddig lehet fűtésre is lenne, hidegebb időkben elindítanám a cirkót.
Panasonic KIT-FZ25-WKE
Panasonic KIT-TZ25-WKE
Daikin Sensira FTXF25C/RXF25C
Daikin Sensira FTXC25C/RXC25C

illetve azt sem igazán találom, hogy a két Panasonic illetve a két Daikin között mi a különbség?

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#54002) TeeJay válasza feco70 (#53999) üzenetére


TeeJay
félisten

Igen azért is írtam múltkor pont vidéken voltam és beszéltem öcsémmel, éppen egy Fisher Nordic-ot üzemelt be mellette pár méterrel meg volt már egy Amber Royal amit szintén ő üzemelt be előtte 1 hónappal. Legalább össze lehetett hasonlítani és a Nordic jobb és sokkal halkabb volt a kültéri is, na meg mindkettő egyszerre fűtés módban tesztelve és a Royal tényleg nem akar 500 Watt alá menni, inkább leáll míg a Fisher 200 Watt alá bement. (0,9A-t vett fel lakatfogóval mérve a kültéri) Jelenleg ők már nem is ajánlják az Amber Royal-t mert a Fisher olcsóbb is és jobb is meg fűt mint a bolond :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#54003) TeeJay válasza sz.zs. (#54001) üzenetére


TeeJay
félisten

Írj rám adok neked kontaktot nagyon jó áron FTXF35C vagy D Daikin Sensira. Hűteni egyik legjobb ár/érték arányú gép és baromi halk :R Átmeneti fűtést is bírja azért

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#54004) MC Pite válasza sz.zs. (#54001) üzenetére


MC Pite
veterán

TZ meg FZ közül utóbbit céloznám (vettem másodiknak). Hattérvilágításos, okosabb és szebb táv, jobb hatásfok, negyedével több fűtési kapacitás, beépített wifi, stb. [link]
Inkább a jobbik(?) Sensira vs TZ lenne a kérdés, de Daikin részletes adatokat nehezebben találok. :B

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#54005) sz.zs. válasza MC Pite (#54004) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Köszi. Nem írtad el? Én a TZ-t látom jobbnak és wifisnek. :)

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#54006) bba


bba
tag

Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy új klíma telepítés előtt állok.
Sajnos tavaly rejtélyes ok (áram ingadozás?) miatt bedöglöttek szinte egyszere a meglévő Fischer(Midea belsős) klímák (E1 hibakódot dobálnak), és több szerelő sem tudott vele igazán mit kezdeni: kültéri és/vagy beltéri panel egység hibára gyanakodtak, de alkatrészt, javítást egyik sem tudott vállalni, mivel már kifutott, régi sorozat... :O

Így idén most már szükséges lecserélni őket. Meglévő kiépítés az alábbi:
3+1 beltéri egység van összesen, ebből fenn a tetőtéri szobákban 1 multi-split kültérihez csatlakozik 2db 2kWh és 1db 3,5kW beltéri, míg lent a nappaliban egy 3,5kWh-os beltéri, fura mód szintén ugyanolyan, de egy másik multiegységre kötve. (korábbi lakó csináltatta így).

Ezek helyére keresnék klímát, illetve szerelő/ kivitelező céget egy XVI. kerületi 4 lakásos társasházi egyik emeleti lakásához.
Alapvetően japán gépben gondolkodnék, ha csak nem, nagyon olcsóbb vmi más ajánlat.

Daikin Sensira és Panasonic TZ sorozatát látom ajánlgatva, ill. reális áron (bár nekem 4 db kéne belőlük, ami így elég húzós lesz már), és olvasok róluk itt a fórumon laikusként.
De érdekelne Mitsubishi ajánlat is is, vagy más még elfogadható alternatíva.

Alapvetően hűtésre kéne a nyári melegbe, fűtést nem tervezek vele, arra van, igaz egy nem túl jó, kombi cirkó padlófűtéses rendszer, még régi csövezéssel. Sajnos a homlokzati falak nem szigeteltek, és a tető miatt a fenti szobák hőszigetelése se a legjobb... :(

Szóval ilyen felállásra Ti milyen céget és készüléket tudtok ajánlani (jöhet akár privátban is)?

Azt jól sejtem, hogy a régi rendszerből nem sok elem használható majd újra, tudva hogy a régi még R410 hűtőközeg van, az újakban meg legtöbbször már R32 van?
Csövezést mondták, hogy az újaknál már vékonyabb mint, ami nálunk van és gondolom a
tartó konzolok is akkor lennének jók, ha a kültéri egység fizikai mérete és felfogatása ugyanaz maradna, amit kétlek... :F

''Semmi sem állandó, csak a változás örök.''

(#54007) feco70 válasza bba (#54006) üzenetére


feco70
senior tag

Szerkesztve

[ Szerkesztve ]

(#54008) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

45m^2 -es panel lakás nappalijába szeretnék egy klímát.
A nappali (17,6m^2) és a háló (8,5m^2) egybe nyílik, így olyan helyre lenne rakva a klíma, ahonnét könnyen betudja fújni a hideget/meleget a hálóba.
Jó lenne, ha vezérelni lehetne wifiről, illetve elérni alkalmazáson keresztül.
Garancia alapvető igény lenne, lehetőleg minél több.
Alapvetően japán gépben gondolkozok (LG is szóba jöhet), fontos a megbízhatóság.
Ki milyen gépet ajánl a fenti igények figyelembevételével?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#54009) cdl válasza bba (#54006) üzenetére


cdl
senior tag

Hogy mi maradhat-hoz: Most fogom lecseréltetni a 16 éves LG klímánkat egy Sensirára.
A régiben 410-es gáz volt, az újban 32-es lesz.
10-ből 9 vélemény szerint maradhat a régi cső.
Pont ugyanolyan vastag a 2 rézcső(6 és 10 mm átmérőjű) a réginél, mint a már 2 feltett daikinnél.
Szóval ez is egyezik Nálam.
A táp változott, régen a beltérit kellett tápolni, onnan ment a kültérihez.
Most fordítva.
A 16 éves konzol tökéletes itt, de a távolsága nem egyezik. Vagy átfurják vagy kell egy közbenső lemez rá.
Keresd Windyt a topikból telepítésileg.

[ Szerkesztve ]

(#54010) rmihaly válasza cdl (#54009) üzenetére


rmihaly
tag

Szia!

Gree és klónjainál mindegy hol a betáp. Valami új szabályozás miatt adják a kültérire, de maga a gépnek teljesen mindegy.
Annyi, hogyha bentről viszed kifelé, akkor 4x1,5mm2-es (és nagyobb) bekötő vezeték kell, ha meg csak a kültériből viszed befelé, elég lehet a 4x0,5-ös is.
Persze gépje válogatja, így előtte meg kell nézni, hogy tényleg nem változott e valami.

(#54011) fanci


fanci
tag

Sziasztok!
Végül én is úgy döntöttem hogy az olcsóbb japán klímák közül választok, sorolnék ide párat. Tudnátok ezekből ajánlani? Nem nagyon látok jelentős különbséget köztük.
Fisher FSAI-CP-90BE3
Panasonic kit-fz25/tz25 (ezek közt pl van különbség?)
DAIKIN FTXC25C /FTXF25C (e kettő között sem látok lényegi eltérést
Fujitsu asyg 09 kpca
Mitsubishi MSZ-HR25VF
Alapvetően hűtésre kell, illetve fűtésre alkalmi jelleggel

(#54012) gabor9991 válasza fanci (#54011) üzenetére


gabor9991
őstag

Ha japán kell akkor a Fisher alapból kiesett mert az kínai

(#54013) MC Pite válasza sz.zs. (#54005) üzenetére


MC Pite
veterán

De, elírtam, a TZ a jobb.

fanci: Pár hsz-el fentebb az FZ/TZ.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#54014) sz.zs. válasza sz.zs. (#54001) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Közben multi megoldáson is gondolkodom, mert felső szinten 3 db 2,5 kw-os lenne, ez mehetne egy rendszerre. De jól gondolom, hogy ez drágább lenne :F

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#54015) Gyurike válasza sz.zs. (#54014) üzenetére


Gyurike
tag

Valószínüleg igen, de a fogyasztásod kevesebb. Daikinnál 3x2.5kW-hoz elég egy 5kW-os kültéri (az összesen 9kW beltéri teljesítményig ajánlott). Ha valahová elég lenne egy 2kW-os beltéri, akkor már egy 4kW-os kültéri is elég (az összesen 7kW beltéri teljesítményig ajánlott).

[ Szerkesztve ]

(#54016) TeeJay válasza rmihaly (#54010) üzenetére


TeeJay
félisten

R32 ugye alacsony gyúlékonyságú hűtőközeg emiatt kellene elvileg a kültérit tápolni és a kültériből a beltérire már jóval kisebb teljesítmény 20-30-40watt kell csak a vezetékre.
Ezzel szemben a gyakorlatban én még nem láttam olyan telepítést ahol nem a beltérit tápolták meg 3x1,5mm2 MT kábellel és onnan a kültérit 4x1,5mm2 MT-vel mert úgy is bőven működik csak mondjuk nem árt érvég sarut nyomni rá

fanci:
Daikin-ból FTXF25C vagy D végű alá ne add. Az FTXC25C az alatta van az FTXF-nek így megéri egy kis plusz pénzt rá költeni. Mindjárt írok rád

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#54017) PROTRON válasza TeeJay (#54016) üzenetére


PROTRON
addikt

Ezzel szemben nálunk a társasházban az utóbbi 2 évben felkerült 4 db klíma esetében, még a legolcsóbb szerelés során is a kültéri kapta a fő betápot, nem a beltéri. :)

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#54018) bba válasza fanci (#54011) üzenetére


bba
tag

Nekem is nagyjából ezen típusok a szimpatikusak, már amennyire laikusként meg tudom ítélni :U

''Semmi sem állandó, csak a változás örök.''

(#54019) rmihaly válasza TeeJay (#54016) üzenetére


rmihaly
tag

Lehet hogy a hűtőközegnek van hozzá köze, bár szerintem csak munkaboztonsági szempontból kell(ene) kivülre tenni.
Szikra szempontjából mindegy hogy 0,5-ös MT vezetői szikráznak, vagy másfeles... zárlatra így is/úgy is a nagyobb vezetéket védő kismegszakító old le - klímában nincs külön biztosítva a beltéribe menő áramkör, fixen össze van kötve a kinti vezetékkel a sorkapcson. Az a pár méter vezeték nem okoz érdemi változást a zárlati teljesítményben.

Sok könyvben láttam, hogy a kültéri 1m-es távolságába kell(ene) tenni minden pólusban leválasztó kapcsolót.
Az egésznek gondolom az a lényege, hogy polgár ne tudja visszakapcsolni, ha szaki dolgozik a gépben.

Ha bent van a betáp, és pl kihúza szaki konnektorból, majd kimegy a ház falára matatni gépben, a polgár gyerekének meg éppen melege van és észreveszi, hogy ki van húzva konnektorból a klíma, visszadugja, majd be is kapcsolja. Szaki meg rángatózik az ampertől, vagy becsípi kezét a ventilátor.

[ Szerkesztve ]

(#54020) F.N. válasza TeeJay (#53986) üzenetére


F.N.
tag

Régen az ON-Off os gépekben volt egysoros kondenzátor.
Ma már szinte minden gépben duplasoros, de akad 3-4 soros is.
Ha pedig fűtésről beszélsz közben, akkor nem kondenzátor a neve.
Daikin Sensira kültérije. ( Dupla soros hőcserélővel. )

(#54021) TeeJay válasza F.N. (#54020) üzenetére


TeeJay
félisten

Pedig minden klímás dupla soros kondenzátornak hívja mert a kültériben van a kondenzátor. Azt most ne vegyük ide hogy fűtés módban itt párolog el a hűtőközeg :))
Ami fűtésre van tervezve abban kétszer vastagabb ez és több hűtőközeget is kap. Erre értettem :R
Egyik srác mutatott egy képet, már nem tudom melyik márka de a kültériben a kondenzátor csak hátrafelé szellőző nem hajtották be L alakban balra cserébe viszont dupla olyan vastag volt mint egy átlagos klímába.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#54022) sz.zs. válasza Gyurike (#54015) üzenetére


sz.zs.
senior tag

:R
Akkor ezek így kompatibilisak lennének egymással és ugyanolyan hatásfokkal tudnának működni mintha 3 db külön egység lenne? Daikin multi kültéri 3MXM52N + 3 db Daikin Comfora FTXP25M beltéri.

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#54023) pjen válasza sz.zs. (#54022) üzenetére


pjen
félisten

Azért arra is gondolj, ha kültéri meghal 3 klíma esik ki.

(#54024) sz.zs. válasza pjen (#54023) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Na igen, ez is bennem van… nehéz a klímavásárlók élete :O

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#54025) pjen válasza Gyurike (#54015) üzenetére


pjen
félisten

Ez a fogyasztás azért csalóka mert nyilván nem megy mindegyik beltéri egyszerre. Ha három külön klímát raksz, azok se fognak 7,5 Kw teljesítményt nyomni csak ha szükség lesz rá. Viszont az 5Kw os kültéri nem tudna kiszolgálni 3x2,5Kw hűtési igényt, persze nem is kell.

(#54026) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok!

Budapesten (11. ker), tudtok ajánlani olyan komoly klímás céget (akár privátban), ahol
- van szerviz csapata külön, mert akkor garanciális meghibásodás esetén a legnagyobb őségben is ki tud szállni javítani 24-48 órán belül.
- illetve a telepítő cég a telepítésre is ad akár 5 év garanciát.

? Ezeket kérdeztem 1-2 cégtől, de nem találtam ilyen. Max. 1 év garancia a telepítésre.

[ Szerkesztve ]

(#54027) Gyurike válasza pjen (#54025) üzenetére


Gyurike
tag

Felhasználás függő, de amit írtam az Daikin gyári adat, normál esetre. Nyilván ha olyan a körülmény, hogy a nap nagy részében 80-100%-on lenne használva mindhárom klíma akkor persze nem elég. De átlagos felhasználás mellett igen. Ahogy itt is sokszor téma, hogy 1-1 klíma miért nem szabályoz 500W vagy 200W alá.

"Azért arra is gondolj, ha kültéri meghal 3 klíma esik ki." - Multisplit emlegetésénél ez mindig előjön... 3 mono klíma esetében meg mondhatnám, hogy több kompresszor + alkatrész, nagyobb a meghibásodás esélye. Szóval nézőpont kérdése, ahogy egy autóban is ha kilyukad egy cső az egész autó megáll. Ettől azért még elterjedt közlekedési eszköz lett. :)

[ Szerkesztve ]

(#54028) Gyurike válasza sz.zs. (#54022) üzenetére


Gyurike
tag

Amit írtál biztosan kompatibilisek. Normál felhasználásra elegendőek, ha a ház szigeteltsége is megfelelő, ennek utána kell járni. Nálunk jövő hónapban kerül fel egy 3MXM52N kültéri 3 db Comfora (2xFTXP20M+FTXP35M) beltérivel.

(#54029) pjen válasza Gyurike (#54027) üzenetére


pjen
félisten

Azért az autós hasonlat nem teljesen ferr. Nekem például 3 pana van a földszinten, ha egy kiesik a másik kettővel simán ki tudom váltani, csak az ajtót kell nyitva hagyni. Egy ventilátor közbeiktatásával még egy is sokat javit a komfort érzeten.

(#54030) NyMRooD válasza NyMRooD (#53978) üzenetére


NyMRooD
őstag

Megkérdeztem a debreceni önkormányzatott, hogy mire van szükség a településképi hozzájáruláshoz, a következőket mondták:
1. Szövetkezeti hozzájárulás (ezt megkapom simán)
2. Terv a kültéri egység elhelyezéséről
3. Optikai takarás kell a kültéri egységhez.

A kérdésem az lenne, hogy ilyen optikai takarást, hogy tudok szerezni, hol és milyen néven kell keresni? Illetve milyen részletességű terv szükséges (bár ezt megkérdem majd tőlük, ha megvan a takaró)?

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#54031) Jenne válasza PROTRON (#54017) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!

Akkor nálunk tényleg nagyon profik szereltek.
Amikor telepítettek és kötötték be a kültérit, arra is figyeltek (láttam) - bár talán készülék nem érzékeny rá és nem írja elő a gyári telepítés sem -, hogy a kültéri egység kötésnél L legyen a fázis, és a konnektorba bekötött fali vezetéknél is megnézték melyik a fázis és az ment ki az L bekötési pontra a kültéribe, és azt is leellenőrizték, hogy a gépen az N az a nulla az legyen a konnektorban is a nulla. Ezek figyelembe vételével kötötték be a villásdugót is. Még azt is lemérték, hogy valóban van meglévő földelés is a konnektorban lévő piros szálon.
Más: Egy éve telepítettek rokonnak Mitsubishi klímát, de most nem azokat hívta akik telepítették, mert valahol vidéken dolgoznak ebben a hónapban és nem jönnek ki, hanem az egyik Mitsubishi partnertől jöttek éves garancia ellenőrzésre. (nem Mitsu partnerrel lett telepítve tavaly a klíma) Na ekkor lett egy kis gond, mert a beltéribe volt bekötve a hálózati 220 V. Gyári előírás a Mitsubishinél, hogy a kültéri kell fogadja a hálózati főbetápot. Gondolom spóroltak (?) a telepítők tavaly, mert 3 méter kábel elég volt a 220 V- hoz. Kijavították, de majdnem bukta sógor a teljes 5 garanciát a helytelen/nem előírásnak megfelelő telepítés miatt. Végül nem lett baj, de meleg helyzet volt, mint utóbb elmondta.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#54032) pjen válasza Jenne (#54031) üzenetére


pjen
félisten

Azért h valami villásdugóval csatlakozik akár, hogy is be lehet dugni. A klimának mindegy.Az én 5 panám is villás dugós volt először.Fix bekötésnél viszont illik úgy ahogy írod. De fordítva se lesz hiba.

[ Szerkesztve ]

(#54033) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!

Érdeklődnék, mi lenne a legolcsóbb elfogadható klíma manapság?
Kb 5 éve tettettünk föl egy 3,5kW-os Daikint 200 volt akkor plusz kb 45-50 lehetett a bekötés.
Akkoriban voltak ennél sokkal olcsóbb klímák, 1-1 akcióban ki lehetett fogni 100-120 körül is egyszerűbb Gree meg egyéb olcsó klímákat.
Szóval valami olcsó kéne, szerintem 2,5 kW is bőven elég (bár nem látok nagy árkülönbséget a 2,5 és 3,5kW közt), sima fali split klíma kellene. Fűtési hatékonyság sem túl fontos.
Most Whirlpoolokat látok már 150 alatt, mást nagyon nem.
Illetve mennyiért telepítenek mostanában?
Úgy tudom pár éve még csak klímástól lehetett venni klímát és most változott valami, dehát magam hogy tudnám mégis telepíteni? Gázzal kell tölteni, csövet préselni, stb.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#54034) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok!

Irodába vennék klímát, wifi nem fontos, hogy fűtést tudjon, az igen, illetve fontos, hogy minél halkabb legyen.

Hármat ajánlottak:
GREE COMFORT X GWH12ACC
Daikin FTXF35C / RXF35C Sensira Inverteres Split klíma
Fujitsu ASYG12KPCA / AOYG12KPCA Inverteres Split klíma

Próbáltam a zajszinteket összehasonlítani, de annyi féle érték van, van ahol 6, van, ahol 2-3, hogy nem tudom összehasonlítani.

Melyiket javasolnátok a fentiek közül? A minőség fontos.

(#54035) Bazs8906


Bazs8906
újonc

Sziasztok!
Egy 12nm-es, DNy-i fekvésű szobába szeretnék klímát jól szigetelt tégla társasházban. A versenyzők köre két klímára szűkült:

Daikin Sensira FTXF25
Mitsubishi HR25

Igazából nem érzek érdemi különbséget a két gép között, egy dolog miatt húzok inkább a Mitsubishi felé, az pedig a visszaszabályozási képessége. Félek, hogy a Daikin nem fog tudni kellő képpen visszaszabályozni és sokat fog ki/be kapcsolgatni, ebben a Mitsubishi elvileg erősebb.

Mi a véleményetek a kérdésben?

(#54036) Speederer


Speederer
senior tag

Sziasztok,

Családi házba akarok klímákat rakatni, elsősorban hűtésre, esetleg fűtés kiegészítésre (gázkazános padlófűtés mellé).
Volt kint egy szaki, elmondtam neki, hogy 2 klímát biztosan szeretnék, egyet a nappaliba egy másikat meg az irodába. Említettem neki, hogy gondolkodok még azon, hogy a 2 hálószobába is kellene, de szerinte felesleges. Amíg a felújítási munkák zajlanak, addig van lehetőségem egész fájdalommentesen megcsináltatni a helyet a majdani 2 szobában lévőknek, de igazából arról is lebeszélt, mert hogy ott fog lógni ki a falból a cső + a vezeték, ami nagyon nem lenne szép és lehet sose rakatnék fel oda klímát.
Nincs arra valami esztétikus módszer, hogy most megcsinálni neki a helyet és elfedni valahogy, ha pedig kell akkor könnyen be lehessen csatlakozni rá?

Mit gondoltok a kültéri tetőre helyezéséről? Láttam pár helyen ilyet, bár egy kicsit macerásnak érzem a tetőn átvezetni hozzá a dolgokat, meg ott azért eléggé ki van téve az időjárásnak. Továbbá szerelni/karbantartani sem lehet a legegyszerűbb. Viszont legalább a szomszédot is kevésbé zavarná, na meg nekem is jobb ha kevésbé van szem előtt. :)

Van olyan típus, amit vezetéken(!) be lehet kötni okosotthon rendszerbe (Home Assistant) ?Vagy mindegyiknél csak a wifis/távirányítós kezelés adott?

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#54037) rmihaly válasza Speederer (#54036) üzenetére


rmihaly
tag

Gree egyes típusainál van rs485 csati. Azokat be lehet vezetékesen kötni, de egyszerűbb a wifi. A Home Assistant / OpenHab tudja vezérelni (nem kell a telóra a bloatware app).

[ Szerkesztve ]

(#54038) windy válasza Speederer (#54036) üzenetére


windy
tag

Szerintem a csövezést mindenképpen csináltasd meg, azzal csak nyerhetsz. Be lehet rakni klíma-előkészítő dobozba az egész miskulanciát, és le lehet vakolni, akkor egyáltalán nem lesz látható, amíg nem kerül rá beltéri egység. Vagy el lehet takarni így is:

A tetőre való elhelyezés simán megoldható, ha olyan a tető, de ehhez ki kellene hívni egy szakembert, aki tényleg ért hozzá....

[ Szerkesztve ]

(#54039) windy válasza Bazs8906 (#54035) üzenetére


windy
tag

A Daikin csendesebb...a Mitsu megbízhatóbb...

(#54040) TeeJay válasza kalapacsolok (#54034) üzenetére


TeeJay
félisten

Gree ComfortX más liga hangerőben így azt ki is zárhatod. Persze éjszakai módról beszélek hiszen 1-2-3-as ventilátor módban édesmindegy milyen hangos hiszen azt akkor nyomod ha nappal hűtenél meg fűtenél vele rendesen

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#54041) TeeJay válasza Bazs8906 (#54035) üzenetére


TeeJay
félisten

FTXF35A van nálam és mértem már vele 130wattos konnektoros fogyasztást amiben benne van a beltéri mókuskerék is. Szóval pont hogy a Sensira elég jól le tud szabályozni :D
24fok éjszakai módban végig megy a kompresszor leszabályozva. 25fokon van először hogy leállítja mert nincs szüksége rá.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#54042) mohitook


mohitook
tag

Sziasztok,

Az előző hetekben felmérettem pár klímással és saját keresésekre is az alábbi eredmények jöttek ki mint befutók:

Gree Comfort - X
Polar SDY
Syen Bora plus

Gree ahogy nézem a legkiemelkedőbb mind közül, de az ára is borsosabb - Klímások azt mondták mind, hogy Polar vagy Syen kb ugyanaz olcsóbb kivitelben...
Polar -ról pont erről a modellről (ezt ajánlották többen) azt olvasom, hogy fűtésre optimalizált. Ez mi jelent? Kevésbé hűt - vagy nem annyira hatékony a hűtése? Nekem főleg nyáron lenne szükségem a klímára mert elég meleg tud lenni a lakás.
Syen jött még fel, viszont vele kapcsolatban sehol sem találom képes-e a 3d légkeverésre (függőleges és vízszintes lapátok is mozgathatók). Nekem ez azért kiemelkedően fontos, mert a lakás hosszú és az egész lehűtéséhez muszáj a lehető legjobban oldal-irányba állítani a lapátokat, hogy a hideg levegő könnyebben elérje a hálót is.

Válaszokat előre köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#54043) Winne válasza Winne (#53750) üzenetére


Winne
nagyúr

Sziasztok!

Na most kaptam típusokat a klímás szakitól, ezekről szeretnék véleményt:

Midea all easy pro 300.990ft
Midea xtreme save pro 276.860ft
Gree comfort X 294.005ft

:R

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#54044) Winne válasza Winne (#54043) üzenetére


Winne
nagyúr

Na olvastam is véleményeket, a Gree-t nagyon szidják, így az már nem is érdekel.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#54045) TeeJay válasza mohitook (#54042) üzenetére


TeeJay
félisten

Egyik sem halk :)
Ha halk klíma kell akkor Daikin FTXF Sensira
Fateromnak meg öcsém magának ComfortX-et rakott fel, nekem Sensira van. Tudom miről beszélek mikor a CX minimum hangerőn is hangosabb jóval mint nekem a Sensira éjszakai módban ;)
CX-nek amúgy Syen Muse a megfelelője nem a Bora Plus...
A 3D oldalra mozgatás nem sokat zavar mivel a hideg úgyis lefelé terül el, manuálisan is tudod kétoldalra irányítani és szépen majd teszi a dolgát a fizika.

Az a polar ennyiért kétlem hogy fűtésre való klíma lenne, maximum parasztvakítás céljából dobtak bele egy tálcafűtő kábelt kb. és ennyi. Az igazi fűtésre való klímák 350-400ezertől indulnak, abban kétszer vastagabb kondenzátor van meg jóval több hűtőközeg ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#54046) windy válasza Winne (#54044) üzenetére


windy
tag

Pedig, ha már kínait veszel, akkor sokkal inkább a Gree, mint a Midea...

(#54047) feco70 válasza Winne (#54043) üzenetére


feco70
senior tag

Rendes gépet nem ajánlottak? :DD

(#54048) Winne válasza feco70 (#54047) üzenetére


Winne
nagyúr

Én is vártam valami japánt is ajánlatban, de ezt a 3at küldte. :D

@ #54046 windy : írtam privátot. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#54049) TeeJay válasza windy (#54046) üzenetére


TeeJay
félisten

Midea Oasis nem jó gép fűteni? Fisher Nordic ugyanez

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#54050) MC Pite válasza Winne (#54043) üzenetére


MC Pite
veterán

Öhm, rendes gépekre nem kértél árat? :DDD Vagy nem szempont? :)
Ha csak hűteni olcsón, Pulse. Van egyéb szempontod?

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.